IGER Goese middenstand verwijt b. en w. ernstige laksheid Middelburgse schouwburg toch geschikt voor concerten? iRedelijke resultaten in akkerbouw en veeteelt Vestiging camping in Oostkapelle planologische misser" TENTOONSTELLING GROOT GOES - IN MEI IE H0UDEN - JN GEVAAR Burgemeester G. Hokken ingehaald in Bruinisse papier voor uw ^pen ENT j Voorzitter ir. Prins van Z.L.M. jfli. Ruijs gaf lezing «ver afzet |agrarische produkten MAAND GEëlSï TEGEN K. UIT VLISSINGEN IIotËÉÉI au B. mde LCHEF >LAIS" ind" 1IJF .te laat Amerikaanse stad wil contact onderhouden met Kapelle Teerpakhuizenstraat in Middelburg afgesloten Statenlid P. Roels stelde 18 vragen Breskens Goes Openbare kleuterschool in Kapelle wordt in gebruik genomen Expositie Lange Geere Niet fanatiek Flink bedrogen .redt kind Dierenasiel Gekwetst Koop nu het modernste toon ichtingsboek „Standen" met' >2 echte toto's en 8 doorsnee* tekeningen. Dan bent u op sex gebied meteen helemaal „bii^ Stuur t. 14,90 per brief of gj, en u ontvangt „Standen" p0 m discrete verpakking. „Sun.', Cosmetics" afd. Postorders Postbus 5249, Rotterdam, ■630798. 8 0 DE STEM VAN ZATERDAG 7 FEBRUARI 1970 Schieting op zaterdag 7 febru. ari en zondag 8 februari bij p" van Dijk te Hengstdijk, Begin i uur. Betrouwbaar compagnon zocht door metaalbewerker om zaak op te bouwen, onverschk lig wat. Brieven onder num mer 012006 Alaaf! Alaaf! Het is weer ca>. naval en waar naar toe? Na' 'tuurltfk naar Riet en Dieter waar het altijd gezellig is. Tj), dens de carnavalsdagen onze ipecialiteit half haantje v.h spit 2,75. Maar ook voor' of na een glass je bier, onze lekke, re saté. Bekend in de Vossen' istad. Alles te verkrijgen tot het sluitingsuur toe. Kallesaischai. ters allen een prettige carnai val en zet uw feestneuzen on Riet en Dieter. Attentie t v/ti zijn niet tot 2 uur open. 1 Binnenschieting zondag 8 febr Ibij wed. Leeraert, Zandberg Inleg 4,25. Teruf 3,00. Begin8j uur. Schieting zaterdag 7 februari Ibij A. de Bakker, Kemseke. iPaal. Begin 3 uur. Schieting zondag 8 februari bil IS Blommaert, Station, Hulst [inleg 4,25 Terug 3.00. Begin j [uur. Bejaardenschieting donder. [dag 12 febr. bij Jac. de Waal Kloosterzande. begin 1.30 uur Dinsdag 10 febr. (carnaval) j geen bejaardenschieting. en Belastingadviesbu- |idden- en Kleinbedrijf ar is plaats voor een Ib.S. a en/of in het bezit |diploma boekhouden of Üe studie hier in. Ihulst. fame ontvangen op ons straat 1, Hulst. ad dorp in I tsch-Vlaanderen el de mogelijkheid latei te nemen. iS van dit blad. <ts de carnaval 1ulst I EN gezellige sfeer i 6umptieprijzen. t op de verkoop van lanleg van centrale |n inwerkperiode uit de verdienste. Iwijze kontakten kan veau; iftelijk of mondeling ig en ervaring. Mon- 3-209-01158-1918). (Van een onzer verslaggevers) GOES In de algemene le denvergadering van de Goese middenstandscentrale in de Prins van Oranje" heeft het bestuur van de GMC het ge meentebestuur, inzake de be handeling van het verzoek van de middenstanders om medio mei de tentoonstelling „Groot Goes" te mogen houden, ern stige laksheid verweten. In een toelichting die de heer G. Schout gaf over de moeilijk heden die er rond deze ten toonstelling zijn ontstaan, ver telde hij dat het bestuur van de GMC reeds op vier novem ber van het vorig jaar bij het gemeentebestuur een aanvraag had ingediend om in het voor jaar een tentoonstelling te or ganiseren op dezelfde conditie als in 1966. In dat jaar namelijk was de GMC alleen verplicht om vermakelijkheids belasting te betalen. De Markt werd hiervoor gratis ter beschikking ge steld. Bij het huidige verzoek liet het college pas enige maanden later de GMC weten wel toestemming te wil len verlenen voor een dergelijke ten toonstelling. De middenstanders zou den echter wel verplicht zijn naast de vermakelijksheidsbelasting, nog eens negenduizend gulden huur te betalen voor de Markt. Een derge lijk hoog bedrag is, volgens de heer Schout, door 't GMC niet op te bren gen en het gemeentebestuur werd dan ook meegedeeld, dat op een der gelijke basis de tentoonstelling geen doorgang zou kunnen vinden. Eind januari werd de Goese middenstands- centrale ervan in kennis gesteld dat het gemeentebestuur dan wel bereid was de middenstanders voor de ten toonstelling een subsidie van vijfen veertighonderd gulden te verlenen, maar dit kan pas in de tweede helft van februari door de gemeenteraad in behandeling worden genomen. De heer Schout zei tevens teleurgesteld te zijn in een aantal raadsleden met wie hij over deze zaak persoonlijk contact had opgenomen Deze zou den hem verzekerd hebben de nodige aandacht aan de zaak te besteden. „Ze hebben tot nu toe nog niets van zich laten horen", aldus de heer Schout. De voorzitter, de heer A.L. Kal man, voegde er aan toe dat het voor de GMC wel een haalbare kaart zou zijn om vijfenveertighonderd gulden voor de tentoonstelling op tafel te leggen, maar het is echter al te laat. „De raad kan pas eind februari een beslissing nemen en dan is het te kort om de nodige maatregelen te treffen. Ik begrijp niet", aldus de heer Kalman, „dat het gemeentebe stuur dezi zaak zo heeft laten ver sloffen". Hot CVP-raadslid de heer A.L. Welbergen, die in zijn hoedanigheid als üd van de GMC op de vergade ring aanwezig was, verzocht het be stuur om een uitvoerige documenta tie en zou, zo zei hij, „niet aarzelen in de raad enige schriftelijke scherp gestelde vragen over de kwestie te stellen, omdat enige opheldering van deze zaak toch wel zeer gewenst is". (Van onze correspondent) KAPELLE Het gemeentebe stuur van Kapelle heeft een brief ontvangen van de plaats Zeeland in de Amerikaanse staat Michigan met de vraag of het mogelijk is cultureel contact te gaan onderhouden met deze plaats, waar veel mensen wo nen van Nederlandse afkomst. In de brief wordt gevraagd om correspondentieadressen en moge lijk uitwisseling van studerenden van omstreeks 18 jaar. Ook is gevraagd een groep uit West Michigan in juli in Kapelle te ontvangen. Deze groep van 80 jongens en meisjes maakt dan een toernee door Engeland, Bel gië en Duitsland. Ze vormen samen een koor dat zowel religieuze als klassieke en populaire muziek brengt. De jeugdsoos „De Canus" in Ka pelle heeft op zich genomen het ver dere contact omtrent een en ander op zich te nemen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op de vergadering van Ihet dagelijks bestuur der ZLM in ho- Itel De Korenbeurs in Goes stond I voorzitter ir. J. Prins even stil bij |htt afgelopen jaar. Hij constateerde 1 dat 1969 een jaar is geweest met liter uiteenlopende resultaten voor Ifc verschillende bedrijfstakken. I Ir. Prins legde er de nadruk op Ito de redelijk goede resultaten in de I akkerbouw en de veeteelt te danken |zÜn aan toevallige omstandigheden. |Zc zijn tot stand gekomen ondanks |de in Nederland en in de E.E.G. ge- I volgde landbouwpolitiek. I De onvolkomenheid van het land- I bouwbeleid heeft zich in het afgelo- IPen jaar afgespiegeld in de catastro fale ontwikkeling in de fruitteelt. (Van onze correspondent) GOES In de Prnis van Oranje IGoes hield de vereniging voor be- I Mijfsvoorlichting West Zuid-Beve- I ™d een algemene ledenvergadering I waarbij de heer Th. P. A. M. Ruijs na- mens het Albert Heyn-concern een «zing gaf over de afzet van agrari- I Mhe produkten. I De voorzitter van de vreeniging, de IneerC. Klompe, kon weinig opbeu- Itende facetten meedelen, daar de 1 agrarische sector over het algemeen I i06oeln'g of geen winst opleverde in I«89. Men zal het moeten vinden in I arbeidsintensiever werken en streven Ijaar kwaliteitsprodukten, aldus de I "eer Klompe. Notulen en financiële Imogen werden zonder meer in or- I bevonden. Herkiesbaar en geko- I A s*voor drie jaar werden de heren |i "hnnaard en P. Remijn. Ook de Ij K Mesu als vertegenwoordiger I Plaats b k'ee* V0°r 6 ''aar Z^n J^inieuwe proefboerderij die, straks I zo, '.ÜnsPlaat zal verrijzen, wordt IvJ®'1® ha. groot. Men zal pleiten 1,r een bestuurszetel voor dit ob- Igen s Pauze waren ook leerlin- I d« 'andbouwschool aanwezig om I woo g van de heer Ruijs bij te Ivoo j waarin hij aandacht vroeg Ivolrd Eur°pese economie. Hierna ede een interessante discussie. Het dagelijks bestuur sprak de wenselijkheid uit, dat op zeer korte termijn gekomen wordt tot één Cen trale Provinciale Beoordelingscom missie voor de aanvragen van fruit telers, die van de overbruggingsre geling voor de fruitteelt gebruik ma ken. Indien dit niet mogelijk is op korte termijn, dan pleit het bestuur voor een proefneming met een re gionale commissie voor Z.-Beveland en West-Brabant, waar het aantal aanvragers het grootst is. Voor de problematiek van de indi viduele contingentering van de sui kerbietenteelt is een commissie op gericht. Het bestuur van de ZLM zal de bevindingen van deze commissie nauwgezet volgen. Het probleem van de energievoor ziening voor de agrarische produ cent is al een punt van gesprek tus sen de gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap en het provinciaal bestuur. De vergadering drong er op aan, dat op korte ter mijn tot concrete voorstellen van landbouwzijde gekomen zal moeten worden. Het dagelijks bestuur zal de gewestelijke raad verzoeken grote spoed achter deze zaak te zetten. De heer J. B. Becu zei dat bij de granen wordt gesproken over verla ging van de tarweprijzen en tevens over invoering van een nieuw inter ventiesysteem. Dit zou voor de Ne derlandse boer neerkomen op 'n ver laging van f 1,68 per 100 kg. De af zet van de graanoogst 1969 verloopt na een moeizaam begin vlot; de prijs ligt thans ongeveer gelijk met de richtprijs. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De commissa ris van politie in Middelburg maakt bekend dat in verband met wegaan leg rondom de nieuwe tweede brug over het kanaal de Teerpakhuizen straat voor alle verkeer zal worden afgesloten. Dit ggat in op woensdag 11 februari en duurt tot en met 31 mei of zoveel langer of korter als de werkzaamheden noodzakelijk zul len maken. Op deze vergadering werden nog eni ge suggesties gedaan betreffende de activiteiten van het komende jaar. Genoemd werden onder meer 't hou den van een carillonloterij en het to neelgezelschap var; de Fabeltjes krant. De vergadering sprak zich er eensgezind over uit, dat de evenemen ten onmiddellijk georganiseerd moe ten worden. De heer A.L. Kalman werd tot voorzitter herkozen, terwijl het overige bestuur voor dit jaar bestaat uit de heren J. de Baar, h. Berks jr., J. van Dam, J. de Grip, G. van de Klooster jr., G. Schout, F. Schuurbiers en S. Steutel. 55 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het lid van Provinciale Staten voor de PvdA, de heer P. A. Roels, heeft acht tien vragen aan het college van G.S. van Zeeland gesteld, met be trekking tot een zijns inziens pla nologische misser in Oostkapelle. B. en w. van Domburg hebben on langs een vergunning tot exploitatie van een camping verleend aan de ei genaar van een boomgaard in Oost kapelle. Deze eigenaar is tevens lid van de raad van de gemeente Dom burg, waartoe Oostkapelle behoort. De bewuste boomgaard, zo consta teert de heer Roel, bevindt zich in een gebied, dat in het streekplan voor Walcheren als „landschappelijk waardevol agrarische gebied" is aangeduid Bovendien ligt de betrokken boom gaard dichtbij 't terrein van de riool- zuiveringsinstallatie. waardoor de toekomstige kampeerders zeker veel •stankhinder zullen ondervinden. De ingang van het kampeerterrein zal zelfs de sloot, die naar de zuiverings installatie voert, kruisen. Dp h®61 Roels wil nu, weten of, in dien door b. en w. van Domburg in ,dit geval ontheffing van de streek planbepalingen is verleend, hun be leid niet wat al te soepel was en of het advies van de inspecteur voor de ruimtelijke ordening is ingewonnen. Hoe luidde dit advies? vraagt de heer Roels. Voorts wil hij weten ol de provinciale planologische com missie en de P.P.D. in interne advie zen het besluit van b. en w. van Domburg inderdaad hebben ontra den en of het juis t is, dat niet alle aan- en omwonenden door het college van b. en w. van Domburg zijn gehoord. Volgens de heer Roels is wel een buurman tevens de broer van de betrokken boomgaardeigenaar ge hoord. „Er is", aldus gaat de heer Roels verder, „niet met de raad van Dom burg over de betrokken aanvrage gesproken Zelfs niet informeel. Ge zien de gespannen sfeer in de raad van Domburg zou een dergelijke voorbespreking wel wenselijk zijn ge weest". De heer Roels vraagt tenslotte of grondruil hier geen betere oplossing zou zijn geweest, waarna hij G.S. vraagt om een gedegen onderzoek te laten instellen, alvorens indien mogelijk een nieuwe beslissing te nemen. Als de betrokkene reeds een begin mee de werkzaamheden heeft gemaakt en daardoor werkelijke schade is ontstaan, kan deze dan worden vergoed? Zo vraagt de heer Roels tenslotte. Film Op 10 februari wordt door het Rode Kruis een filmvoorstelling gehouden in de uitkomst. Deze voor stelling begint om half 8 en vertoond wordt Sprencers Mountain. KRÜININGEN Een trekker met dieplader, eigendom van Pulleman uit Oude Tonge moest op de Vlake- brug plotseling remmen. Daardoor ging de combinatie scharen en botste tegen de linkerzijde van de brug. De trekker was total loss, terwijl de dieplader ernstig werd beschadigd. Chauffeur was de heer Osseweide uit Den Bommel. (Foto: A. J. M. Vleugel) (Van een onzer verslaggevers) dering waarbij een lange stoet van BRUINISSE De installatie van de nieuwe burgemeester van Brui nisse, de heer G. Hokken, die voor zijn benoeming loco-burgemeester van Sliedrecht is geweest, heeft een bijzonder feestelijk verloop gehad. De nieuwe burgervader, die door de vissersvloot werd ingehaald, arri veerde omstreeks twee uur met een groot aantal genodigden in de vis sershaven van Bruinisse. Hierna bracht de schooljeugd de heer Hok ken een aubade. Omstreeks half drie volgde een of ficiële en buitengewone raadsverga- sprekers de nieuwe burgemeester een hartelijk welkom heette. Na beëindr ging van het officiële gedeelte volgde een drukbezocht receptie. Ook vandaag, zaterdag, zal Brui nisse nog geheel in het teken staan van de aankomst van de heer Hok ken. „De Landbouw" Donderdag avond 12 februari om 19.30 uur houdt de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde in „De Land bouw" in Goes een ledenvergade ring. (Van onze correspondent) KAPELLE Op 9 februari wordt de openbare kleuterschool in Kapel le In gebruik genomen. De afgelopen maanden zijn de nodige voorberei dingen getroffen voor het openbaar kleuteronderwijs in Kapelle, dat nieuw is voor deze gemeente. Op het ogenblik zijn in Kapelle twee kleuterscholen, die beheerd worden door de vereniging voor christelijk kleuterschoolonderwijs in Kapelle. De nieuwe openbare kleuterschool die maandag haar poorten opent, is gevestigd in de voormalige tuin bouwschool van de ZJL.M. aan de Van der Biltlaan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de vroege morgen van maandag 22 september kwamen vier jongemannen op het idee om in een prestatierit over een smalle bochtige binnenweg elkaar te bewijzen wat ze waard waren achter het stuur van een auto. De gevolgen bleven niet uit. Na een roekeloze rit etgen de chronometer was de trieste balans: een totaal vernielde auto, een licht gewonde en een zeer ernstig gewonde „tijdopnemer". Hij overleed vijf dagen later aan zijn verwondin gen. Voor de rechtbank te Middelburg stond gisteren de 23-jarige koopvaar- dij-officier P. C. K. uit Vlissmgen te recht, die tijdens de fatale rit de auto had bestuurd. Officier van justitie mr. J. L. Andreae vorderde tegen hem een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van een maand en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor twee jaar. „Nu kun je nagaan hoe dwaas je te keer ment gegaan. Je, had geen en kele ervaring met die auto en dan noig wel met zijn tweeën erin na een doorwaakte nacht. Je had toch kun nen begrijpen dat dit spelen met je leven was", hield rechtbankpresident mr. P. van Empel hem voor. In zijn requisitoir zei officier van justitie mr. J. L. Andreae dat er bij het onge luk onmiddellijk was gedacht aan in vloed van drank. „Het alcoholpromil lage was evenwel zodanig, dat ik heb gemeend drankinvloed er helemaal buiten te laten", aldus mr. Andreae, die geen getuigen had laten oproe pen. „Er is hier zonder enige twijfel sprake van roekeloos rijden", stelde mr. Andrea beslist vast. De raadsman mr. F. W. Adriaanse wees erop dat het ongeval veroor zaakt kan zijn door het feit dat de omgekomen tijdwaarnemer op de weg had gestaan. Hij wees voorts op de tragische omstandigheid dat de omgekomen jongeman de beste vriend van P. K. was geweest. De raadsman achtte het niet nodig een onvoorwaardelijke gevangenisstraf te eisen omdat het tenlaste gelegde mis drijf (dood door schuld) in dit geval niet in de lijn van de misdadigheid lag. De rechtbank doet vrijdag 20 fe bruari uitspraak. Mi HflHMjH (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In verband met de hoge kosten die gemoeid zijn met de verbouwing van de Middelburgse concert- en gehoor zaal, denkt het college van b. en w. van Middelburg nog steeds se rieus aan de mogelijkheid om de Middelburgse schouwburg ge schikt te maken voor concerten. Nadat TNO Delft destijds een ne gatief advies hieromtrent had ge geven, hebben b. en w. nu een on afhankelijke deskundige laten on derzoeken of het door het aan brengen van een elektro-akoesti- sche installatie mogelijk is, om toch muziek in de grote zaal ten gehore te brengen. Het rapport van de deskundige is inmiddels ter toetsing doorgezonden naar TNO te Delft. Het Middelburg se college heeft dit gedaan, omdat het besef, dat de kosten van ver bouwing van de concertzaal zó hoog zijn, dat alle alternatieven moeten worden onderzocht, eer men tot die verbouwing (desnoods in fasen) be sluit. Eén en ander kan echter niet te lang worden uitgesteld, omdat de concert- en gehoorzaal in zeer bouw vallige staat verkeert. B en w van Middelburg hebben dit geantwoord op vragen welke in commissievergaderingen van de Middelburgse raad zijn gesteld. De ze vergaderingen zijn te beschouwen als de voornaamste terreinverken ningen voordat de raad zich met de gemeentebegroting voor 1970 gaat bezighouden. Van de vele onderwer pen die ir- de diverse vergaderingen wei-den aangesneden, noemen wij de volgende Kuiperspoortplan: B. en w. heb ben verklaard, dat met de restaura tie van de Kuiperspoort nog vóór 1 september zal worden begonnen. Het college zal overwegen of het moge lijk is, één overkoepelende organisa tie te vormen, welke de verschillen de culturele accommodaties in Mid delburg kan beheren. Een dergelijke instantie zou over een vaste kracht kunnen beschikken, waardoor het cultureel beleid, ook waar het gaat over vormingswerk e.d., beter ge richt kan worden. Openluchttheater: Het Middel burgse openluchttheater behoort, al dus hebben b. en w. van Middelburg gezegd, tot de mooiste theaters van Nederland. De verlichtingsinstalla tie is echter aan de slechte kant. Hoewel het theater nauwelijks wordt gebruikt, wordt sluiting niet overwo gen. Integendeel: een speciale com missie zal zich gaan bezighouden met de programmering voor het the ater. In het verleden hebben de ker ken het theater wel gebruikt, maar de belangstelling van die zijde is nu ook tanend. Expositie: De zomerexpositie van de Zeeuwse museumstichting zal in 1970 gewijd zijn aan werken van de letter in de beeldende kunst door de eeuwen heen. Deze tentoonstelling, „Letterlijk en figuurlijk" geheten, krijgt een gemeentelijke subsidie van f 3.000,-. Anticonceptiemiddelen: Op een vraag of de verkoop van voorbe hoedmiddelen in Middelburg door een wijziging van de algemene poli tieverordening zal worden geregeld, zeggen b. en w. dat besloten is, dat er geen condoomautomaten in ge meentelijke openbare gebouwen zul len worden geplaatst. Zwembad: Als het overdekte zwembad in Middelburg gereed is, dan wordt het theoretisch mogelijk om 44 lesuren in de gymnastieklo kalen voor de lichamelijke oefening van de schooljeugd vrij te maken. Het huidige bestaande tekort in het aantal lesuren lichamelijke oefening zal dan zijn gladgestreken, hoewel rekening moet worden gehouden met een toeneming van het aantal scho len. Schooltoets: De gemeente Middel burg zal geen subsidie aan afzonder lijke scholen die een schooltoets wil len invoeren, verstrekken Dat zou anders zijn als het om een school toets voor alle scholen in de stad ging. Gashouders weg: Het terrein van de voormalige gasfabriek aan het Molenwater heeft, zo delen b. en w. verder mee, de bestemming van op slagterrein gekregen. De gashouders zullen worden gesloopt. Lange Geere: Het bestemmings plan Lange Geere in de Middelburg se binnenstad biedt de mogelijkheid, zo zeggen b. en w., om hier het winkelbestand waaraan in de Wal- cherse kanaalzone behoefte bestaat, uit te breiden. In de verre toekomst wordt gerekend op 150.000 tot 160.000 personen die de kanaalzone bevol ken. Met de Middelburgse onderne mers in het midden- en kleinbedrijf en het grootwinkelbedrijf is overleg gaande inzake de bezetting van de voor de detailhandel bestemde plaat sen in het plan Lange Geere. Defi nitieve beslissingen zullen over niet al te lange tijd worden genomen. Camping: In één der commissies werd geïnformeerd naar de plannen met het recreatieterrein Oude Mid delburgse Haven. B. en w. antwoord den daarop, dat het in de bedoeling heeft gelegen, dit terrein voor de jeugd te bestemmen. Nu denkt men over de mogelijkheid hier een cam ping te doen exploiteren. Mag ik even reageren op het overigens zeer sympathieke artikeil (brief) van mej. van Damme? Z(j zegt daarin dat het niet altijd waar is dat de Paus geen water in de wijn doet. Is dat soms niet onontkoom baar, gezien de enorme druk die op hem uitgeoefend wordt? Vereen voudiging van liturgie, communie op de hand, communie-uitreiking door leken, allemaal dingen die de pries ters, of hun leiders, zelf gewild en doorgevoerd hebben vóór de Paus hier toestemming voor gegeven heeft Overigens vind ik het dopen door „nonnen" wel aanvaardbaar, zoals ook het communie uitreiken meer op het terrein zou liggen van mannelij ke of vrouwelijke religieuzen als van leken. Dan zegt mej. Damme dat de uitspraak van de bisschoppen over het celibaat een publieke menings uiting zou zijn. Volgens mij zijn het niet de gelovigen die hun priesters getrouwd willen zien, maar de pries ter zelf. Wat de open-communie be treft kan ik me indenken dat dat voor velen moeilijk te begrijpen is. In tegenstelling dat de protestanten voor wie hun avondmaal een herden king is, een symbolische handeling dus, is voor ons R.K. de communie een sacrament en geloven wij in de waarachtigheid van Christus. Ik ben echt niet zo fanatiek en vind het sa mengaan der kerken wel toe te jui- gen, maar tot op zekere hoogte dam. BREDA MEJ. P.M. Als mevr. R. B.-K. in Bouvigne is g-e weest, is ze toch slecht in het schat ten van leeftijden, want er waren maar weinig jongeren van 16 en 17 jaar. De jongeren die er waren zul len voor het grootste deel allemaal (zoals ik) met een kaartje voor „De Sade" hebben rondgelopen en zich flink bedrogen hebben gevoeld door de beslissing van b. en w. Vorig jaar hadden verschillende jongeren D.A.T. kunnen bewonderen op de Soc. Aca demie tijdens het Total-loss-weekend nu zou men de gelegenheid krijgen DAT in groter verband te zien en met een op moderne leest geschoeid stuk van De Sade, waarover beslist te discussiëren zou zijn geweest. Ein delijk zou er 'n stuk opgevoerd wor den. waarbij je niet in slaap valt van de saaiheid of vam het alledaag se gedoe. Eindelijk iets waarvoor je de studie even opzij kan leggen. Een raadslid zei dat zeker 80 pet. tegen de opvoering zou zijn, omdat ze goed christen zijn en de schouw burg door hen indirect wordt gesub sidieerd. Laat dan een Snip en Snap-revue, gewone toneelstukken en andere fes tiviteiten voro hen zijn, maar gun die 20 pet. die ook betalen, eveneens een avondje uit in de vorm van een stuk dat tenminste het kijken waard is. BREDA DOUWE v.d. MEER i In de Stem van maandag j.l. werd melding gemaakt vam het feit dat dhr. Perez, een kind uit een brandend huig redde. Indien deze zelfde heer Perez echter die daig in de krant zou staan voor een rechtsovertredinig, dat had er ongetwijfeld gestaan: „Spanjaard begaatBij minder gunstige berichten over buitenlan ders, vergeet mep nooit, de nationali teit van de betrokkene, met vette let ters te vermelden. Te meer door het feit dat er enorm snel veralgemeniseerd wordt verzoe ken wij u deze discriminerende kop pen weg te laten. Indien niet, alle nationaliteiten, vermelden, dus ook de Nederlandse. BREDA RUDI JASKI, ELI KOK Met verontwaardiging heb ik gele zen in De Stem dat de gemeenteraad van St.-Jansteen zijn voorstel tot bij drage dieren-asiel Terneuzem, heeft ingetrokken- Het enige asiel in onze omgeving dat zich bezighoudt met het welzijn van de dieren. Onbegrij pelijk is het voor inzender, omdat er iin St.-Jansteen en omgeving toch heel wat dierenvrienden zijn. Hoeveel duivenliefhebbers zijn er? Hoeveel inwoners hebben honden, katten, paarden enz. Van al deze mensen wel ke huisdieren hebben, moet de ge meente wel belasting heffen (hon denbelasting) onder dwang van een fikse boete. Wanneer er geld gegeven wordt aan diverse andere vermake lijkheden zoals voor sport, muziek, biljarten, schieten, carnaval enz., waarom dan niet een kleine bijdrage aam een dierenasiel? Alle kleintjes helpen. HEIKANT s.v. Vliet Ik heb met grote verbazing de brief gelezen van mevrouw R. B.-K. van 5 februari in De Stem. Zij doet voor in baar brief dat er zondag avond in Bouvigne alleen maar jon gelui waren van 16-17 jaar, die „graag komen opdagen om te pro testeren tegen gevestigde fatsoens normen". Dit is helemaal niet waar, dit is weer typisch iets van „horen zeggen". Zij had moeten komen kij ken of anders niet zulke nonsens moeten schrijven. Er waren mensen in Bouvigne die wisten waarover ze praatten. En wel over censuur. De burgemeester heeft alleen deze be slissing genomen. De schouwburg is van iedereen en voor iedereen. Ik ben het bovendien beu om naar een andere stad te moeten, als er eens iets experimenteels is. Natuurlijk zullen er mensen gekwetst worden, als zij dit toneelstuk zien. Dat is bp ieder toneelstuk. En zeker als het iets met naakt te maken heeft. Daar mag zeker alleen in het donker van genoten worden tussen vier muren. BREDA W. RUYTERS

de Stem | 1970 | | pagina 7