ontvangst voor Roemenen Goese Een all-round auto, dieMercedes280 Een klasse apart. Al eens gereden? 10 FCtt» - I wordt08 U Ed' beleefd |^1.C4Walstraat S. Ca lj oil w sloeg eerste paal technische school „Wij konden niet zijde kiezen van Biafra" OOSTER- SCHELDE ZEKER DICHT rjE jestelno. 400 lig - maar nog gezel" erd 3-delig roomstei. rielkkannetje op on- papier voor uw pen van 89 nü ren facturiste J. BEHAGE GEHULDIGD Minister Bakker Kandidaten van KYP Vandaag vergadering Bedrijfsvoorlichting Walder N.V. ïlgroothandel I geboren te Philippine 1 april 1889 en overle- l^m het St.-Elisabeth- lekenhms te Sluiskil IJ p 1 februari 1970, Tam. Rammeloo Familie Begijn Familie Verplanken 1Sas van Gent, Middelburgse school kost 7 miljoen Sheïl-magnaat Vas Nunes over rol oliemaatschappijen: „Astra" in Goes viert feest Bromfietser aangereden in Middelburg Burgerlijke stand Goes Samenwerkingslijst Vlissingen Goese middenstand houdt ledenvergadering De Sade VII De Sade VIII Wie de schuld? De Sade IX ®N.V. GARAGE'T WESTEN Verkeerslessen van politie DE STEM VAN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1970 ;p=,5j De Roemeense dansgroep die op dit ogenblik een bezoek aan ons land, Zeeland, brengt is ook ontvangen door het gemeentebestuur van Goes. Loco-burgemeester dr. E. J. Prins en wethouder J. H. Roose (beiden uiterst rechts op de foto) dansten even met de groep mee. (Van een onzer verslaggevers) GOES De officiële ontvangst van de Roemeense groep door het Goese gemeentebestuur dinsdag' I morgen in hotel De Korenbeurs is uitgelopen op een feestelijke hap pening. De Roemenen, die een week lang te gast zijn bij het jubi- 1 lerende Kasporgo, wisten in hun I kleurige klederdracht en door hun muziek en dansen een dermate gezellige sfeer te kweken dat het niet lang duurde of het gemeente- bestuur danste broederlijk arm in mn met de Roemenen door de zaal. Loco-burgemester dr. E. Prins I zei in zijn welkomstwoord, aan het I internationale contact dat door het I Roemense bezoek aan Goes is ont- 1 staan, bijzonder veel waarde te hech- Iten. Dr. Prins voegde er aan toe, I vooral de Roemeense muziek- en 1 danskunst een warm hart toe te dra- I gen. Vervolgens bracht hij zijn felici- I taties over aan het feestvierende I Kasporgo. De heer S. Banc, verte- I jcnwoordiger van het Roemense I ministerie van cultuur, zei de invita- 1 tic van Kasporgo erg op prijs te stel len en sprak de hoop uit dat de 1 komst van de Roemenen de grond- I slag zou zijn voor stevige vriend- I schapsbanden tussen het Nederland- i en Roemeense volk. De voorzitter I van Kasporgo, de heer C. Vervest, I öankte het gemeentebestuur, dat Izich zo bereidwillig had getoond om tie Roemeense gasten officieel te I verwelkomen, en hoopte evenals de I neren Prins en Banc, dat het Roe- I meense bezoek bij zou dragen tot de 1 verbroedering van beide volkeren. I Woensdag (vandaag) wordt de groep jn Middelburg een officiële ontvangst bereid door G.S., waar de Roemeen- ambassadeur in Nederland, even- s een aantal andere ambassadeurs waar Kasporgo op bezoek is geweest I aanwezig zullen zijn. rugstraat 26, Breda, vraagt indiensttreding: ties te richten aan: rugstraat 26, Breda. (Nagekomen familiebericht! 11 Heden overleed na I een geduldig gedra- Ipn lijden na voorzien 1zijn van de H.H. Sa cramenten der Zieken lonze geliefde moeder, I behuwd- en grootmoe- I öer en tante mevrouw JlEONTINA JOHANNA JACOBA BEGIJN weduwe van Petrus Paulus Verplanken Klstraaf J™** 1970 |tiien«eChtige uitvaart- Eh«, zal iderdaa ebef\ op don- I ties 8 februari a.s. lorm V00rmiddags om cfcrJn dePar°' 1 mil H Maria He- |tienTonVO°r de overIe' |bma,°P70ensdag4fe. I'.OO uur s avonds om OOSTBURG Tijdens een offi ciële bijeenkomst in hotel Chez René te Oostburg is de heer L. Behage uit Breskens gehuldigd voor zijn veer tigjarig jubileum bij de firma Vroon (automobielbedrijf) te Breskens. Deze huldiging gebeurde in aan wezigheid van verschillende auto riteiten en het gezamenlijk perso neel van de firma. Hij ontving hier voor de eremedaille van Oranje- Nassau in zilver, welke hem werd opgespeld door burgemeester J. Eekhout van Breskens. De directeur van het bedrijf, de heer A. Vroon, was de eerste die het woord voerde en de kwaliteiten van de jubilaris roemde en hoopte dat hij nog vele jaren in het bedrijf zou blijven. Hij overhandigde hem een enve loppe met inhoud en bood aan me vrouw bloemen aan. Burgemeester J. Eekhout van Breskens zei dat de jubilaris iemand is met veel verantwoordelijkheidsge voel. Hij deelde voorts mee dat het H.M. de Koningin behaagd had hem. de medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toe te ken nen. De heer J. van Dongen uit Aar denburg, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, zei het zonder meer een prestatie te vinden om veertig jaar in een bedrijf te werken. Hij bood hem een cadeur aan. De heer Pelser sprak namens de Nederlandse Fordfabrieken namens de service-afdeling. Hij bood hem een weekendtas aan. Namens de Bo- vag sprak de heer Kortekaas zijn gelukwensen uit en speldde hem de Bovagspeld op. De heer P. Brakman uit Breskens sprak namens het personeel en las een gedicht voor, dat hij zelf had ge maakt. Hij overhandigde een sche merlamp en bloemen voor mevrouw. De heer Behage dankte tot slot de sprekers en hoopte nog vele jaren in het bedrijf werkzaam te kunnen blijven. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Als de bouw van de nieuwe technische school en de middelbare school voor scheeps- werktuigkundigen even vlot ver loopt als het slaan van de eerste paal, heeft het schoolbestuur niet te kla gen. De heer S. Caljouw, die vijftig jaar lang als secretaris-penningmees ter van de school aan de school ver bonden was, sloeg de eerste paal. „Er hoeft niiet veel gepraat te wor den, vond de heer ir. G. Kranen, voorzitter van het schoolbestuur. Als het dan toch wat zou moeten zijn, dan zou ik willen wijzen op de vernieuwingen, die vooral het tech nisch onderwijs ondergaan. De directeur van de technische school, de heer D. Roos, hoopte in de toekomst op nauwere samenwerking met de industrie en huishoudscho len. Hij zei bijzonder verheugd te zijn met de goed geoutilleerde afde ling van de scheepswerktuigkundi- gen. De afgestudeerden van deze af delingen worden met open armen in de moderne industrieën binnenge haald. Op het ogenblik bezoeken 500 leerlingen de oude school, waarvan 100 de scheepswerktuigkundige rich ting bewandelen. Bovendien volgen 120 part-timers één of twee dagen per week de les sen. De vereniging De Technisch School begon op 1 oktober 1881 met de eer ste timmeropleiding. Hiervoor had den zich zeven leerlingen opgegeven. Voor de geplande opleiding voor smeden en schilderen had zich geen enkele kandidaat gemeld. De school aan de Gortstraat te Middelburg kostte de vereniging destijds f 2.400, terwijl het nieuwe gebouw aan de Kruisweg zeven miljoen gaat vergen. Men krijgt in deze school dan ook de beschikking over twee gymnas tieklokalen, een grote kantine, een hoofdgebouw en een indrukwekken de praktijk vleugel. (Van onze correspondent) GOES De schoolvereniging van het Christelijk Lyceum voor Zeeland in Goes, „Astra" viert op vrijdag 6 februari in de „Prins van Oranje" haar 22e jaarfeest. Na afloop is er gelegenheid tot dansen met medewerking van „Peter and the rising four". (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Als men stelt, dat de oliemaatschappijen het conflict tussen Nigeria en Bia fra hadden kunnen bekorten of zelfs kunnen voorkomen is dat niet waar. Nederland heeft eenvoudig niets aan het conflict kunnen doen. Wanneer de oliemaatschappijen stelling hadden moeten nemen in dit conflict, dan had men gewenst, dat we de zijde van Biafra hadden gekozen. Dat kon niet. Men kan geen stelling nemen tegen de wil van de uiteindelijke machtsheb ber, die in dit geval de federale regering van Biafra was". Zo luidden de drie stellingen, dde de directeur van Shell-Nederland de heer D. F. Vas Nunes verdedigde tij dens een nu en dan uiterst emotio nele discussie gisteravond in de aula van de christelijke scholengemeen schap, waar de hervormde jeugdraad Middelburg een avond organiseerde over de kwestie Biafra. Tegenspelers van de Shell-directeur waren dr. Tom de Booy, geoloog, be kend door zjjn aanklacht tegen mi nister Luns, en drs. A. P. H. van Meurs, eveneens geoloog. De heer Vos Nunes meende, dat de Shell geheel ten onrechte als zonde bok in het conflict Nigeria-Biafra was bestempeld. „Er is een kleine luid ruchtige stroming in Nederland, die iedere stok, recht of krom, willen ge bruiken om de hond te slaan. Die hond is dan het groot-industrieel ka pitalisme", aldus de heer Vas Nunes. Tekenend voor de emotionaliteit van de debatten was de inleiding van de heer Vas Nunes, die in een voor stel van orde de relatie Shell-drs. Van Meurs belichtte De geoloog Van Meurs zou blijkens de woorden van de Shell-directeur ambities hebenb gehad voor een goed betaalde baan - „een maandsalaris van vier cijfers en dat in dollars" - bij zijn maatschappij. Dat werd door drs. Van Meurs niet ontkend. Hij zei evenwel, dat hij op morele gronden de aangeboden func tie niet meer wenste te aanvaarden. De heer Van Meurs zette in zijn inleiding uiteen, dat de weifelende houding van de olieindustrieën mede geleid hebben tot het ontstaan van een militair conflict in Nigeria. Dr. Tom de Booy noemde de po litiek van het a-politieke standpunt van de oliemaatschappijen levensge vaarlijk. „Het maakt, dat ze hun han den nu in onschuld wassen", aldus dr. De Booy. Hij wees er verder op dat de wereld weer hard op weg is om met alle macht mede te werken aan het ontstaan van een nieuw drama in het nabije Oosten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Bij het keren bij een benzinestation op de Kanaalweg in Middelburg werd de 17-jarige bromfietser J. de N. uit Middelburg door de 38-jarige P. de B. uit Rot terdam aangereden. De bromfietser werd met een her senschudding opgenomen in het, Gast huisziekenhuis in Middelburg (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister J. A. Bak ker denkt niet aan het openhouden van de Oosterschelde, zoals door be langengroepen wordt bepleit. In een bijeenkomst met de vaste com missie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer, welke eind decem ber werd gehouden en waarvan het verslag gisteren is verschenen, heeft hij de opmerkelijke uitspraak ge daan, dat het om planologische rede nen ongewenst is, in de Oosterschelde een zeehaven aan te leggen. „Een deel van de delta moet opein en groen blijven", zei hij tot de vaste commissie. Het Reimerswaalplan kan volgens hem dankzij de afsluiting van de Oosterschelde goedkoper wor den uitgevoerd, dan wanneer men dit gebied met zware dijken en kost bare sluizen zou moeten beschermen. Concreet antwoordde drs. Bakker dkt het besluit tot afsluiting van de Oosterschelde is genomen op veilig- heidsgronden en niet, omdat de af sluiting goedkoper zal uitkomen dan het op deltahoogte brengen van de dijken langs de zeearm. Beide oplos singen kosten evenveel, maar de af sluiting brengt extra voordelen mee. Reeds drie jaar na de afsluiting kan de zeearm reeds zoet water bevat ten en niet (zoals beweerd wordt) na een eeuw. Het water zal, aldus minis ter Bakker, waarschijnlijk schoner zijn dan het water van de Rijn. Afkalving van de koppen yan Schouwen en Goeree wordt niet ge vreesd. Overigens zullen deze kop pen van een oeververdediging wor den voorzien. De afgesloten zeearm zal voor de recreatie aantrekkelijk zijn. aldus de bewindsman, zelfs in die mate. dat men kan vrezen niet eens aan de behoefte te zullen kun nen voldoen. Openhouden van de Oosterschel. de, aldus drs. Bakker, zal betekenen, dat het hele kostbare stelsel van wa terwerken in deltaverband zal moe ten worden aangepast. De Volkerak- sluizen zouden zelfs afgebroken moe ten worden. De schade voor de oester- en mosselkwekers noemt de minister geringer dan men wel eens beweert. De oesterkwekers, zo zei hij. hebben trouwens hun schadevergoeding al ontvangen. Liquidatie van de kust visserij behoeft volgens hem niet te worden gevreesd. GEBOREN: Patrick, zv. J. van Hese - Smallegange te Goes. Ange- lique, dv J. Weststrate - Harinck te Kloetinge. Francina, dv. W. Verburg- Weststrate te 's-Heer Arendskerke; Cornelia dv. W. van Oosten - Wil- lemstein te Kapelle; Maria, dv. C. Hondsmerk - Pekaar te Goes; Pie- ternella, dv. A. v.d. Berg - De Booij te Goes; Karin, dv. J. Sinke - Begh- tel te Wolphaartsdijk; Elizabeth, dv. A. Bustraan - De Groot te Goes; Jo hannes, zv. L. van Koeveringe - De Bat te Goes; Wilhelmina, dv. H. Jans sen - Leijs te Kortgene; Johannis, zv. J. Hoogsteger - Den Herder te Borsele; Nicolaas, zv. J. Wilson - Schot te Kapelle; Angelique, dv. G. van Dalen - Van Wijck te Goes; Adri ans dv. M. Overbeeke Slotboom te Goes. ONDERTROUWD: J. van Beveren 20 jr. te Goes en M. van der Kloos ter, 18 jr. te Goes. Huw. dat 20 feb. 1970. Toek adres: Goes. A. Janse, 24 jr. te Arnemuiden en A. van Paas- sen, 22 jr te Goes. Huw. dat. 20 feb. 1970. Toek adres De Lier. GETROUWD: A. Oosthoek, 21 jr. te Goes er. N. Korsuize, 17 jr. te Goes Huw dat. 29 jan 1970. Toek. adres Goes. OVERLEDEN: J. Smit, 65 jr. te Kloetinge, echtg. v. J. van Waarde; J. de Fouw, 78 jr. te Kortgene, wedn. v. T Lamse; D. Verburg, 75 jr. te Kortgene ongehuwd; A. van Kleunen 59 jr te Goes, echtg. v. A. Paauwe; J. Maartense, 75 jr. te Middelburg, echtg. v J. Boogaard. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De afdeling Vlis singen van de KVP heeft tijdens een vergadering in het gebouw van de KWJ haar kandidaten voor de Vlis- singse samenwerkingslijst aangewe zen. Zoals bekend komen bij de aan staande gemeenteraadsverkiezingen in Vlissingen de KVP, de CH en de AR met een gemeenschappelijke kan didatenlijst uit. Van KVP-zijde zijn C. J. A. Adan, W. J. Deijnen (Sou burg), S. N. Gouka, W. P. Hamer- linck, L. A. Hollaers, P. Kint, mej. A. H. A. Puijn, P. S. L. Picavet, mevr. M. Scheeprs, ir. J. Thomas en mevrouw Visser (Souburg). Tevens werd een adviescommissie voor de groslij ststemming aangewe zen. De heer L. C. van den Bunder werd tot penningmeester van de af deling benoemd. Als bestuurslid, be last met de voorlichting werd de heer P. Kint aangewezen. Tijdens bovengenoemde bijeenkomst werd ook het gemeenteprogramma van de KVP besproken, aan de hand van een toelichting door de heer G. van Sluys uit Souburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Woensdag (vandaag) houdt de vereniging voor bedrijfs voorlichting Oost Zuid-Beveland in „De Korenbeurs" in Kruiningen een algemene ledenvergadering. Ir. L. Th. J. de Wit zal een inleiding hou den over het onderwerp „Het toe komstige bouwplan'. Aanvang 13.30 uur. GOES Donderdag 5 februari houdt de Goese Middenstand Centra le in de Prins van Oranje om acht uur een algemene ledenvergadering. Behalve enkele bestuursverkiezin gen vermeldt de agenda een toelich ting van de heer Schout op de ten toonstelling „Groot-Goes". wel, om hun betrokkenheid bij deze affaire, aanwezig zijn- Het was dan ook een klein kunstje om, met grote meerderheid, een mo tie van afkeuring in te dienen. De kapelaan die hiermee instemde, gaat als zielzorger wel ver buiten zijn boekje. Waarom houden organisators niet eens een enquête onder een ander soort publiek, b.v. de leden van Con cordia. Ik geloof, dat er dan wel een andere zienswijze uit de bus zou ko men. Men spreekt van de „vergrij zing" van de maatschappij, omdat het aantal bejaarden steeds groter wordt. Op toneelgebied wordt met hen ech ter geen rekening gehouden. Alleen de jongeren hebben het voor het zeg gen. Het is betreurenswaardig dat B. en. W. van Breda tot het besluit moesten komen om de documentaire „Het BREDA, MEVR. R. B.-K. sexuele genie van de markies de Sade", te verbieden. Is het publiek in Amsterdam dan geestelijk rijper of (_e||baat III volwassener dan hier in Breda? Waar om niet de keus aan het publiek ge laten of zij zich wilde laten kwetsen of ergeren? De krant van donderdag 29/1 heeft er zowat 2 kolommen aan besteed het stuk te introduceren. Daaruit konden velen de beslissing nemen of ze al of niet geconfronteerd wilden worden met hun eigen opvat tingen of prestaties. Van het stuk zelf, weet ik niets. Maar ik voel me nu wel erg onmondig dat op deze wijze het mij onmogelijk gemaakt wordt, ken nis te nemen van de inhoud. Of men er zich geschokt door gevoeld zou hebben of niet, daar hoeft B. en W. geen verantwoording voor op zich te nemen. BREDA Mevr. P. STOUT-BAKKER Geen „De Sade" in Breda. Vier punten heb ik gevonden, om het er niet mee eens te zijn. 1) Schouwburgisch is het volk op te delen in opera-, operette-, concert-, toneel-, conventioneel-, en aktueel publiek en kombinaties hiervan. Mij interesseert het aktueel-experimen- teel gedeelte en evenveel waardering BREDA. C. JANSEN voor diegenen die het conventionele aanhouden. Daarom hen, die denken gekwetst te gaan worden door b.v. „De Sade", gaan niet, of verlaten ge woon de zaal. 2) Het aantasten van de openbare eer en het godslasterlijke is erg re latief. Tenslotte kan je niet zeggen dat de koffie vies smaakt; de gebrui ker geeft er de waarde vies of lekker aan. Bovendien moet het godslaster lijke gezien worden in zijn tijd; vol gens De Sade was de kerk toen kor- rupt door het monopolie- van de Franse adel. Naar mijn bescheiden mening zou den wij als katholieken van Neder land een grote petitie moeten opstel len met daarin de raad eens wat jon gere mensen naar hun mening te vra gen. En met jongeren bedoel ik niet alleen mensen van ongeveer 19 a 20 maar ook mensen als prof. Schille- beekx, want als je de paus en zijn curie ziet lijkt het meer op een pro pagandafilm van een oud-mannenhuis waar het leven zo goed is, want daar worden ze wel 90 jaar. Ik kan me niet voorstellen dat die oude man netjes die alleen groot zijn gebracht met moraal-theologie die moeilijkhe den van dit moment kunnen/willen zien. Ik begin me vaak zelfs af te vra gen of de paus nog wel representatief is voor de rooms-katholieke kerk. Misschien is er één hoop, 'n.l. dat paus Paulus 6e net zoals Saulus nog door een bliksemstraal geraakt moet worden opdat hij tot inzicht komt, (laten wij dan maar hopen dat die bliiksembui snel boven Rome mag ko men hangen). 3) Verder. Wanneer iemand wijs ls, wil hij ook z'n licht opsteken bij an ders georiënteerden. Dit om z'n geest te verruimen, een grotere kennis te verwerven. In dit geval wordt b.v. het onderscheidingsvermogen ver sterkt. Zo passen b.v. de normen die De Sade in z'n leven stelt inderdaad niet in onze normen, ook niet in mijn normen. Maar ik wil wel graag we ten hoe en waarom hij z'n normen BREDA zo stelde en hoe dat in 't experimen teel theater wordt ingepast. 4) Van norm is hier dus geen sprake, WelvBBrt daar er geen norm te stellen is voor het verwerven van kennis. VUGHT. F. P. J. VERMEIJS. De fractieleider van de WD dhr. Geertsema zegt dat minister Rool- vink de harde lijn moet volgen om de lonen en prijzen in de hand te houden maar over het in de hand houden van winsten spreekt hij niet. Het topDunt van onnozelheid van mr. Geertsema is te zeggen dat niet mi nister Schut maar de bouwvakkers verantwoordelijk zijn voor het niet waar maken van het bouwprogram ma. Het is wel erg brutaal om het slechte beleid van minister Schut in andermans schoenen te schuiven. Het moer voor de bouwvakmannen niet erg geruststellend zijn te con stateren dat de KVP - CHU - AR re geringspartners zijn van de VVD waar mr Geertsema fractieleider is. J. VAYSSIER Met grote instemming las ik zater dag in De Stem het bericht, dat de voorstelling over de Markies de Sade niet door mocht gaan. Aanvankelijk legde ik mij bij de gang van zaken neer. Nu echter blijkt dat, in „papier voor uw pen" van maandag alleen maar negatieve reacties kwamen, wil ik mij toch opwerpen als vertegen woordigster van de z.g. „zwijgende meerderheid". Mensen, die van goed toneelspel houden, hebben echt geen behoefte aan dergelijke provocerende en kwetsende vertoningen. Van kunst is hier in de verste verte geen sprake. Er moest meteen een protestver gadering belegd worden. Daar was publiek voor nodig. De organisators trommelden daartoe demonstranten bijeer., door in de bars en op een pop concert oproepen tot bijwoning, uit te reiken. Ze waren aan het jhiste adres, want dit publiek, waaronder meisjes van 16 en 17 jaar, ls maar al te gaarne bereid, om op te draven, als er zich een gelegenheid voordoet om tegen gevestigde fatsoensnormen te protesteren. Zodoende kwam een eenzijdig ge richt publiek bijeen. De raadsleden natuurlijk uitgezonderd. Die moesten (ADVERTENTIE) De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogelijk hield. In deze auto is op alle punten nèt dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden: de praktijk is nog veel mooier. Een praktijk die niet hoeft te éindigen met een proefrit. Onsthui Oostburg, Breedestraat 23. tel. 01170 - 22 55 Algemeen hoort mén praten over welvaart maar als je dagelijks de courant leest en uitzendingen van ra dio en t v hoort, dan krijg je wel andere gedachten. Wekelijks worden er bedrijven gesloten of verminderen van capaciteit, saneren of fuseren is aan de orde van de dag, gevolg vele mensen op straat, zonder werk, dat kun je toch geen welvaart noemen. En dan de A.O.W.'ers die vechten ai jaren voor vakantiebijslag, en als men dan bedenkt dat een echtpaar van boven de 65 een geheel jaar moet leven met een bedrag, dat een minister krijgt om te liggen bruinen aan de Rivièra en dan de A.O.W.'ers die naast hun A.O.W nog 'n bedrijfs- pensioentjc hebben, dit laatste bijna geheel moeten afgeven aan de fis cus vanwege hun aanslag in de in komstenbelasting Maar nu is de ko gel door de kerk, in sept. e.k. krijgt men 3 pet. vakantietoeslag uitbe taald. Maar daar kan je toch niet mee op vakantie gaan zal je zeggen. Toch wel, de A.O.W.'ers worden aan gezien voor mensen met hoge tempe raturen. dus met vakantie naar kou dere streken en 't is voor elkaar. ZUIDDORPE J. DE GROENE Het artikel „Verwarring over ver- keersles in Oosterhout" in De Stem van vrijdag 30 januari j.L is voor mij aanleiding een opmerking te plaatsen bij de verklaring van de korps-chef van de Oosterhoutse ge meentepolitie. De korps-chef be weert: „Door de toename van de werkzaamheden in Oosterhout en ook door de toename van het aantal scho len, konden we onmogelijk weer el ke weet opnieuw mensen vrijmaken (voor verkeerslessen). En bovendien waren we nog een der laatste korp sen die nog steeds les gaven aan de scholen De meeste zijn er al lange tijd mee gestopt" Ik wil wel be zwaar maken tegen de bewering dat elke week opnieuw weer mensen vrij gemaakt zouden moeten worden. Dat vrij maken van mensen gebeurde in het verleden ook niet elke week. Dat geschiedde hooguit enkele weken voor de verkeersexamens om aan de lessen van de onderwijzer een finish ing touch te geven. Deze in onderwijs kringen zeer gewaardeerde finish ing touch betrof echter alleen de vijfde klassen van de lagere scholen. Dat het Oosterhoutse politiekorps een van de laatste was, die nog steeds verkeerslessen (ook wel verkeers- voorliehting genoemd) aan de scho len moe. ik tegenspreken. Sommi ge korpser. geven nog wel degelijk verkeerslessen aan de scholen, zoals bijvoorbeeld Valkenswaard en Breda. Ik vrees dat de verkeersvoorlichting door de Oosterhoutse politie aan de schooljeugd het nulpunt gaat berei ken Een instructiemiddag voor de aanstaande verkeersbrigadiertjes is volgens mij het enige wat overblijft. Het is jammer, zeer jammer, dat de politie van Oosterhout zich de kans laat ontglippen om op positieve wij ze met de jeugd om te gaan We zit ten weer gauw in de situatie dat je in een klas hoort fluisteren als de kinderen 'n politie-agent in de school zien: ,Wie heeft er wat gestolen?". OOSTERHOUT J, DE R-

de Stem | 1970 | | pagina 7