Prins Nozemius regeert al negen jaar over Betekoppenstad OUDJES VERMAKEN ZICH NOG BEST Carnavalsprogramma 1970 ■TARIA rERNE" lersbedrijf van Gent" IT - YSEBAERT i in Textiel „Bockstael" SAMIJN Tante Jo: Stramme benen komen nog heel goed van de vloer55 CORTVRIENDT BEHANG- en 1 ILDER WERKEN I r 3 dan uw enen bij sndonck-Cornelis gedistilleerd 4 dagen pret jen leut lirnaval 1970 Ir profijt naar j Prins Nozemius IX van Bete- M koppenstad, alias Wim Remery, in een sombere bui: „In Sas van Gent vinden ze vier dagen carnaval meer dan welletjes". SIAVALSDAGEN KUNT t Iruiloften, vergaderingen en kS VAN GENT TEL. 1262 ZATERDAG 7 FEBRUARI: zijn voor die paar uurtjes feest ook zo ontzettend dankbaar. Vorig jaar nog nam een van die oudjes, die aan een hartkwaal lijdt, mij heel vertrouwelijk apart en zei: Tante Jo, het was weer geweldig. Ik hoop, dat ik er het volgend jaar weer bij mag zijn. Kijk, en dit soort reacties maakt, dat ik ieder jaar weer opnieuw probeer om het nog beter te doen. Dit jaar is het voor de eerste maal overigens, dat het een uur langer duurt. Voorgaande jaren werd er van drie tot vijf uur gecarnavald. Maar op aandringen van de be jaarden zelf doen wij het nu tot zes uur. De kosten van dit laatste uur zijn geheel voor mijn reke ning, maar och, wat geeft het. Ik heb het er graag voor over. Ieder jaar komen er zeker over de hon- n alle i i - TEL. 1766 liAAT 1 - TEL. 17691 I:an TEL. 01158-1474 It verder lens kijken 23-25, SAS VAN GENT I en WIJNHANDEL U VAN GENT |t07 Wijn - Frisdranken - Bier Op 7 februari kunnen alle jeugdige Betenkoppen in car navalskostuum, in Hotel de Ja Bourse, confetti, serpen tines, toeters en luchtballons komen halen. Dit, opdat ze Prins Carnaval en zijn Raad van Elf, onder het zingen van ons eigen car navalslied waardig kunnen onthalen. Na afloop worden alle ver klede Betenkoppen in Hotel de la Bourse onthaald. ONS CARNAVALSLIED Maak zo van je neus nie 'k zijn toch niet te laat 'k snap nie da je da nie zie ce leutig 't is op straat 'k kwam der weer een tegen Die zee g'a j'even mee Hy gaf een pils of negen Dus zee'k maar weer santé (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vraag aan een Sassenaar waar in Zeeuwsch- Vlaanderen carnaval wordt ge vierd en hij zal u met enige ver wondering over zo'n onwetend heid antwoorden dat in Sas van Gent sinds mensenheugenis het Zeeuwsch-Vlaamse hart van de jaarlijkse carnavalsleut klopt. Misschien dat hij er vergoeilijkend aan toe zal voegen dat „ze" het de laatste jaren ook in Hulst, Klooster- zande en St-Jansteen niet onaardig doen, maar echt carnaval vieren, nee, daar moet je toch voor in Sas van Gent zijn. En wie zou er beter op de hoogte van deze al dan niet ten onrechte benadrukte domineren de rol van het Sasse carnaval zijn dan de heer W. Remery, de 34-jari- ge secretaris van de stichting Sas se Karnaval, die nu al negen jaar als prins Nozemius de scepter over Betekoppenstad zwaait? De vurigste wens van de Sasse carnavalsvorst is dat hij het tot elf regeringsjaren zal mogen brengen. Een passender getal is voor een be wind dat cp de elfde dag van de elf de maand begint inderdaad niet denk baar. De niet zuinig gebouwde Wim Remery buiten zijn prinselijke be zigheden een hardwerkende zaken man in de boeken- en platenbranche zegt: „Toen er nergens anders in Zeeuwsch-Vlaanderen over carna val werd gesproken vierde Sas van Gent al carnaval. De laatste jaren zijn er andere plaatsen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen gevolgd, maar als concurrenten van het Sasse car naval mogen ze geen naam hebben". Het is dit jaar voor de veertiende keer dat de Stichting Sasse Karna val naar doelstelling navolgt. De heer Remery: „Voordat de stichting was opgericht beperkte de carnavalsvie ring in Sas van Gent zich tot plezie rige samenkomsten van al of niet verklede feestvierders in café's bij de muziek van een orgel. Van enige leiding of coördinatie was geen spra ke. Dertien jaar geleden besloten en kele Sassenaren daar verbetering in te brengen. De eigenaar van hotel Centraal kwam uit Bergen op Zoom en van hem als adviseur hebben we veel opgestoken. Het liep al direct leuk, dat eerste jaar, vooral toen de heer Horstman, de directeur van de glasfabriek er bij kwam. We moch ten onze wagens bouwen in loodsei van de glasfabriek en ook andere manieren stond de glasfabriek ons ter wille. In 1961 ben ik voor de eer ste maal door de Raad van Elf tot prins Carnaval gekozen. Ik vind dat nog altijd de fijnste herinnering. Vier jaar geleden werd de stichting Sas se Karnaval opgericht omdat het be zit va, rechtspersoonlijkheid veel voordelen met zich mee brengt. On der meer krijgen we subsidie van de gemeente". Prins Nozemius IX is niet zo erg tevreden over de wijze waarop zijn onderdanen carnaval vieren. „De Sasse bevolking leeft niet mee, zo als we wel zouden wensen. Neem nou Bergen op Zoom. Daar zijn ze zowat drie maanden knettergek. Vraag me niet hoe ze het volhouden. Hier in Sas vinden ze vier dagen al meer dan welletjes, terwijl je toch al van elf november in touw moet zijn. Nee, ik geloof niet dat ze de Sassenaren ooit zover kunnen krij gen". Zijne doorluchtigheid besluit dit somber perspectief met de ver zuchting: „Nog hoogstens twee jaar wil ik aanblijven Zij moeten maar zo zoetjesaan naar mijn opvolger uit kijken. Elf jaar prins Carnaval, dat vind ik een mooi bewind. Alaaf".! Het carnavalsprogramma van „Be tekoppenstad" voor 7 tot en met 10 februari is weer zodanig samenge steld dat jong en oud aan zijn trek ken komt Ook de zieken worden niet vergeten. Op zaterdag 7 februari wor den Nozemius IX en de Raad van Elf Om drie uur ontvangen op het ■gemeentehuis. Om vijf uur brengen ze een bezoek aan het bejaardencen trum Redoute. Om zeven uur die a- vond heeft de „boerenmaaltijd" in hotel Rotterdam plaats, gevolgd door de traditionele oudewijvenoptocht die om half negen begint. De prijsuit reiking is in hotel Royal. Op zondag 8 februari om drie uur wordt de grote carvalsoptocht door Sas van Gent gehouden. Maandag 9 februari brengen Prins Carnaval en de Raad van Elf om half twee «en bezoek aan het ziekenhuis in Sluiskil. Om half vier die middag 'gaan de beentjes van de vloer op 'het bejaardenbal in Rotterdam. Op dinsdag 10 februari begint de kin deroptocht om half twee. Om drie uur is er in „Planetarium" een dis- eobla voor tieners, georganiseerd cobal voor tieners, georganiseerd len" en om half vier wordt het start sein gegeven voor de befaamde kroe gentocht. Majoorstr. 18, SAS VAN GE*' fcUJKSE FOLDER |aak een proefrit ng van deze Ie uitzonderlijk innen heerst 39-42 SAS VAN (Van een onzer verslaggevers) 1 SAS VAN GENT De komen de carnavalsdagen geven niet al ken de jongere generatie de kans °ro eens lekker uit de band te en onder het uitbrullen van allerlei carnavalsschlagers het glas voor de zoveelste maal Jte heffen, ook wordt wel degelijk tekening gehouden met de oudere jnwoners van Sas van Gent, het [centrum van het Zeeuwse carna- va'' Maandagmiddag 9 februari Mnnen de ouden van dagen voor de veertiende maal in successie lutl carnavalslusten botvieren in l0'e' botterdam aan de Westkade. bejaardenbal, georganiseerd ldoor mevrouw J. M. Ranschaert- pn Geal, beter bekend onder de raam Tante Jo, is elk jaar een [®gekend succes. Niet alleen dat mensen iedereen nog eens M len laten zien, dat ook zij de lamme benen nog heel goed van I e v oer kunnen krijgen, ook wil- f n z'l k>est weten, dat zij de weg het glas naar de mond nog ange na niet zijn vergeten. (jENT j 'U<:' "■Hot is voor mij ieder ihoe Jig weer een feest om te zien, oudjes zich vermaken. Ze derd bejaarden hier naar toe. Weer of geen weer, je kunt er van overtuigd zijn, dat ze komen. Zij, die niet meer zo best ter been auto's, die door het bedrijfsleven beschikbaar zijn gesteld, opge haald en weer weggebracht. Zoals bij ieder echt carnavalsfeest brengt prins Carnaval ook een be zoek aan hotel Rotterdam, waar Max Swing en zijn showorkest voor de vrolijke carnavalskraker zorgt. Bovendien zijn er weer een aantal aardige prijzen beschikbaar gesteld, die met dansen te winnen zijn. Gekostumeerd? Ach, een enkeling trekt nog wel eens iets geks aan, maar die tijd hebben de meesten achter de rug. Maar voor het overige kan ik verzekeren, dat ze allemaal hun haren, maar nog niet hun streken hebben verlo ren". 14.15 uur: Opemingsshow door drum- bani(j „Thalia" op het Keizer Ka- relplein. 15.00 uur: Intocht vara Prins en raad van Elf op het balkon van het ge meentehuis. Route Prinsemwagen: NV Glasfa briek, Westkade tot dam-imdraaien op veratweg - stadhuis. 16.00 uur: Ontvangst in hotel de la Bourse Route: Markt - Noordstraat - Grootmajoorstraat - Kloosterlaan- Wilhelmirualaan - Stationsstraat - Westkade. Route: Stationsstraat - Poelstraat- Westdam - Vierambachtenstraat 18.00 uur: Bezoek aan de Koloniale Kroegen rond de Statie. 19.00 uur: Boerenmaaltijèl in hotel Rotterdam 20.00 uur: Tienerbal in zaal „Plane tarium" (Staf de Reu) met ver kiezing Miss Carnaval 1970 20.30 uur: Oude Wijvenoptocht van af hotel Royal De oude wijven kunnen weer hun nummers afhalen bij het secreta riaat: W. Remery, Gentsestraat 10 Wij stellen weer drie prijzen be schikbaar, voor de drie beste oude wijven beoordeeld door de leden van de jury van de grote optocht. En natuurlijk wordt er weer een beker verloot met 100-, geschon ken door de directie van hotel Royal- 22.30 uur: Prijsuitreiking „Oude Wij ven" in hotel Royal. 23.00 uur: Verkiezing van Miss Car naval in zaal Planetarium. ZONDAG 8 FEBRUARI 15.00 uur: Grote carnavalsoptocht vanaf de Papegeulstraat Route: Papegeulesitraat - Stuart- straat - Frederik Hendrikplantsoen Amaliastraat - Vierambachten straat - Westdam - Poelstraat - Stationsstraat - Westkade (vent- weg) - Kloosterlaan - Wilhelminia- laan - Stationsstraat - Gentse straat - Zuidstraat - Markt Noordstraat - Kleine Markt Groot Majoorstraat - Kloosterlaan - Walstraat - Park. 17.30 uur: Prijsuitreiking van de op tocht in zaal Reseda en zaal Pla netarium. 20.30 uur: Rondgang Prins en raad van Elf langs de horecabedrijven. Opgeven tot 6 februari op het secre tariaat W. Remery, Gentsestr. 10. MAANDAG 9 FEBRUARI 13.30 uur: Bezoek Prins en Raad van Elf met Boerenkapel aam zieken huis te Sluiskil. 15.30 uur: Bal voor Ouden van da gen in hotel Rotterdam. DINSDAG 10 FEBRUARI 14.00 uur: Kinderoptocht. Let op! De kiraderoptocht vindt niet meer plaats vanaf de Wilhel- minalaam, maa^ vanaf de Canada- laan de kinderen worden verzocht zich te verzamelen op de cour van de aldaar gevestigde R.K- Kleuter school. Route: Camadhlaan Westdam Vierambachtenstraat - Amalia- Fred. Hendrikplantsoen - Vrijstraat Ivoystraat - Burg. Wautersstraat - Westdam - Julianastraat - Irene- straat - Beatrixstraat - Bernhard- straat - Julianastraat - Westdam - Paardenvest - Singelstraat - Paul Krugersdreef - Kloosterlaan - W.- kade - Genisestraat - Zuidstraat - Markt. Ouders wilt u op de markt achter de afsluiting blijven, zodat de kin deren kunnen dansen en springen. 15.00 uur: Carnavalsfeest voor 12 tot en met 16 jarige Betekoppen, in zaal Planetarium m.m.v. buurt vereniging „de Marollen". Let op!!!: Dit is een feest alleen toegankelijk voor 12 tot en met 16 jarigen. Deze tieners moeten van te voren dus voor 7 februari en op 10 februari tussen 11 en 12 uur lidmaatschapskaarten ad 0,50 afhalen op het secretariaat: W. Remery, Gentsestraat 10. 15.30 uur: Elfkroegentocht 20.00 uur: Rondgang door Prins en Raad van Elf lanigs de Horecabe drijven. Reglement voor de optocht. 1. De optocht vindt plaats op zon dag 8 februari 1970 vanaf 15.00 uur- De deelnemers dienen echter om 14.00 uur aanwezig te zijn op de opstellingsplaats d.w.z. de Pa- pegeulestraat voor de eerste jury beoordeling, en het opstellen. U wordt verzocht alleen aanwijzin gen op te volgen van de leden der Rijkspolitie en door ons aangestel de ordecommissarissen. 2. Het door ons verstrekte nummer (gele ondergrond zwarte cijfers) dient goed zichtbaar bevestigd te zijn. 3. De ordecommissarissen zullen u een plaats aanwijzen aan de Pape- geulestraat, daar dient u zich aain te houden. 4. Het is verboden voor chuffeurs van motorvoertuigen alcohol te ge bruiken op straffe vain uitsluiting. 5. Het is tevens verboden op straffe van uitsluiting aanstootgevende ta ferelen te vertonen in de optocht. 6. De prijsuitreiking zal niet meer plaatshebben op de kiosk (zie punt 9), daarom moeten alle voertuigen na ontbinding in het park, onmid dellijk en via de kortste weg naar de plaats van bestemming worden gebracht. 7. Deelnemers, welke per auto naar de startplaats komen, dienen op het insehrijvingsadres een speciaal kenteken voor hun auto te halen. 8. Wanneer alle deelnemers jonger zijn dan 16 jaar behoort de groep tot categorie A. wanneer één of meer deelnemers ouder zijn dam 16 jaar, dan behoort de groep tot categorie B Voor categorie A. en B. zijn aparte prijsbepalingen te weten onderverdeeld in Enke lingen Duo's en Groepen. De wagens zijn een aparte categorie, allen onder B. gerangschikt. 9. De prijsuitreiking voor categorie A is om 17.30 uur in zaal Planeta rium. De prijsuitreiking voor categorie B is om 17.30 uur in zaal Reseda (ook voor de wagens). 10. De beslissing van de jury is bin dend, daar kan derhalve niet over gediscussieerd worden. 11. Prijzen, welke 24 uur na afloop van de optocht niet zijn afgehaald, worden niet meer uitgekeerd. 12. Iedere deelnemer aan de optocht wordt geacht deze reglementen te kennen en is verplicht zich daaraan te houden. 13. Iedereen heeft prijs.

de Stem | 1970 | | pagina 21