Als hoest uw kind kwelt... ENOS )1TING DUIF In Zeeuwse zalen 45 voorstellingen Kanaalarm als haven Ook in sparen is er verschil, informeereens bij de Nederlandse Credietbank, daar vindt u financiële deskundigen en een hogere rente...tot71/2 °/o L IggSÖS IN FEBRUARI: Bevolkingscijfer naar beneden Oud en nieuw Terneuzen IA 1200 Al N G \TEN Stenen Beer: verantwoorde exploitatie mogelijk Nederlandse Credietbank r. de Booy kt in Goes „onze planeet" DEALER JERGEN OP ZOOM GOES MIDDELBURG I ÏÏrker*h°f. Cinéclub Vlissingen 1 rtooni de film: Z of de zaak Lam- prakis Aaanvang 19 30 uur. Na af- °P van deze film spreekt de Griek- verzetsstrijder Leoudas. [Schade bij aanrijding TERNEUZEN WONINGTEKORT GR0EDE DRS. LEMS IN BRESKENS Cabaret De Hoepel voor bejaarden VANDAAG Films Toneel - Muziek - Dans Diversen Tentoonstellingen DE STEM VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 'an onze correspondent) /Donderdag 5 februari r. Tom de Booy in de Prins inje in Goes een lezing over jlaneet verleden, heden en it". e Booy wil zijn gehoor aan 1 van dia's een inzicht geve# >aalde aspecten der geolo. wetenschap en wat men van olaneet denkt. Deze dia'3 dr. De Booy tijdens zjja en Himalaya-expedities studiereizen door Europa en a. Hij zal op begrijpelijke antonen, dat de geologie niet i voor verleden en toekomst lang is, maar ook voor de aagse mens. De lezing begint it uur en is gratis toeganie- rr leden van ZV1J en AWB ^-houders. ...geef het danj. Buckley's Kinder hoestsiroop. Dat helpt verrassend vlug, werkt verzachtend op keel en luchtwegen en lost dat benauwende slijm op. Bo vendien bevat Buckley's Kinderhoestsiroop vit. C voor de zo nodigö weer standsversterking en... het smaakt aangenaam. Altijd in huis hebben. xcl. B.T.W. nel. B.T.W. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de maand februari zullen in heel Zeeland 45 voorstellingen in de diverse schouwburgen en andere zalen worden gegeven. Hoogtepunten uit het programma zijn ongetwij feld een optreden van de Zagre- ^er-solisten op zes februari in de schouwburg van Middelburg, en het Berlijnse gezelschap Tribune I met Amphitryon in Terneuzen en Middelburg (schoolvoorstellin gen). Zaterdagavond aanstaande komen I Liesbeth List en Ramses Shaffy met i hun nieuwe programma naar het Zuidlandtheater in Terneuzen. Het [toneelstuk van Oo m Wanja van Tsjechov wordt op dertien februari gespeeld door de toneelgroep Globe in I het Ledeltheater in Oostburg te zien. De toneelgroep Theater brengt op de zestiende haar versie van dit stuk ten tonele in Middelburg. De cabaretgroep Tingel Tangel j van Sito Hoving komt maandag zes tien februari naar Terneuzen met het programma met de lange naam „Proost cheers, santé, gezondheid, en dat u er maar lang getuige van I moogt wezen". Voor de muziekliefhebbers is er deze maand volop keus. Het Amster dams Philharmonisch Orkest het vroegere Kunstmaandorkest, geeft op dinsdag zeventien februari in [Goes twee concerten. Leraren van de Zeeuwse Muziekschool concerte ren op zaterdag 21 februari in Mid- delburg In het cultureel centrum De Hal'e, is op dinsdag 24 februari het Nederlands Kamer Orkest te beluis- teren. Tijdens het avondconcert [wordt sclistische medewerking ver- |leend door de vermaarde pianiste [janine da Costa. Het gezelschap [Musika da Kamera geeft donderdag I 12 februari in het Terneuzense j Zuidlandtheater een concert van ba- rokmuziek uit de tweede helft van de zestiende en de eerste helft van de I zeventiende eeuw. AXEL "Woensdag 4 februari De Halle: [„Hoe zoek ik mijn boeken uit? Le- lzing door M. H. J. van Thor, leraar [Nederlands te Hulst. Dinsdag 24 februari De Halle: Het [Nederlandse Kamerorkest o.l.v. Szy- Goldberg. Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs. Aanvang 14.15 uur Dinsdag 24 februari concert Neder lands Kamerorkest met solistische f medewerking van de pianiste Janine da Costa piano, aanvang 20 uur. Donderdag 5 februari De Prins [van Oranje: „Onze planeet verleden heden en toekomst". Lezing door dr. Tom de Booy. Zaterdag 7 februari Zaal Krijger: j Eoemeense muziek- en zangdans- ïroep „Calusul". Aanvang 20 uur. Maandag 16 februari De Prins van Oranje: Toneelwerkgroep Proloog „Jeugdproces van Manuel van Voorstelling voor voortge- onderwijs. Aanvang 2 uur. iinsdag 17 februari De Prins van I Oranje: Toneelwerkgroep Proloog met „Hoogspel" van John Arden. Voorstelling voor het voortgezet on- derwijs 10.30 en 2 uur. Dinsdag 17 februari r.k. Kerkcon- cert door het Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Aanvang 3 en 20 urn Aan het avondconcert verleent Bella Dadido- vitch solistische (piano)medewer- Mng. Zaterdag 21 en 28 februari De Prins van Oranje: Jubileum voor stelling van de Goese operette-vere- rdging met Grafin Mariza. Beide voorstellingen beginnen om half acht HULST i 7rWag 6 februari Aula Mavo (Markt) Het Nederlands Marionette- I theater Bert Brugman met „Die I lustige Witwe" Jeugdvoorstelling. 1 Aanvang 14.30 uur. Schakel: Lezing Aanvang 3 februari De I «Urgaantransplantaties". |!?or Prof dr. C. Haanen. I Donderdag 5 februari Schouwburg laasporgo Roemeense muziek- en I zlngdansgroep „Calusul". Vrijdag 6 februari Concertzaal: I eestconcert door de Zagreber solis- I n o.l.v Dragutin Hrdjok. Aanvang 1 'J uur I februari Provadya, 7 februari Schouwburg: I hn Toneel Globe met „De I p7aan3e hoer" Aanvang 19.30 uur. i 8 februari Zeeuws mu- I Si .C°ncert op de plaat „Het [uur muziek"- Aanvang 2 (Van onze correspondent) Ikura!?^^^ Maandagmorgen |straat-u^,ifl Axelse- I auto' [M. p -Leeuwenlaan twee personen- respectievelijk bestuurd door riehiin a ui,t Terneuzen, die in de &Axel re0d en J. V. J„ even- Ult Terneuzen, die de Axelse- oversteken, richting met elkaar in botsing. Er materiële schade. Lra« wilde I "tolstraat Woensdag 11 februari City Thea ter. De film Bullit. Aanvang 20 uur. Woensdag 11 februari Tribune Berlin met Amphitryon van Peter Hacks. Jeugdvoorstelling in de Schouwburg. Aanvang 2 uur. Vrijdag 13 februari Aula Rijks kweekschool: Pianoconcert door Ton Hartsuiker. Jeugdconcert. Aanvang 10.45 uur Zaterdag 14 februari Schouwburg: Jeugd en muziek. Films uit Amerika van „Modern American Cinema". Aanvang 20.30 uur. Maandag 16 februari Schouwburg: Toneelgroep Theater met „Oom Wanja van Anton Tsjechov. Aanvang 20 uur. Zaterdag 21 februari Schouwburg: Beethovenconcert door leraren en leerlingen van de Zeeuwse Muziek school. Aanvang 20 uur. Donderdag 5 maart Schouwburg: Nederlands Dans Theater. Aanvang 20 uur. OOSTBURG Vrijdag 13 februari Ledeltehater: Zuidelijk Toneel Globe met „Oom Wanja" van Tsjechov. Donderdag 5 februari Zuidland theater: The Storktown Dixikida o.l.v. Hans Pohl. Jeugdconcert. Aan vang 13.30 uur. Zaterdag 7 februari Zuidlandthea ter: Tour de Chant van Liesbeth List en Ramses Shaffy. Aanvang 20 uur. Donderdag 12 februari Zuidland theater: Kamermuziekconcert door Musica da Camera o.l.v. Ton Koop man. Aanvang 20 uur. Maandag 16 februari Zuidlandthea ter: Cabaret Tingel Tangel met het programma „Proost, cheers, santé, gezondheid en dat u er maar lang ge tuige van mag wezen". Aanvang 20 uur. Donderdag 26 februari Lucor Thea ter. Filmliga: Les enfants du para dis. VLISSINGEN Vrijdag 6 februari Het Anker. Sex- uele voorlichtingsavond voor jonge ren van 15-21 jaar door C. C. Sluijter arts. Aanvang 20 uur. Vrijdag 13 februari Het Anker: „Wat vragen z" een voordracht door C. C Sluijter, huisarts, voor ou ders van opgroeiende kinderen. Maandag 23 februari Brittannia: Zuidelijk Toneel Globe met De Gij zelaar. Aanvang 20 uur. Zaterdag 28 februari Britannia: De Zeeuwse Komedie met „Lief zijn voor Sloane". (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Burgemeester J. C. Everaars ging in zijn nieuwjaars rede uitvoerig in op het woning tekort in de gemeente, dat als gro te oorzaak wordt beschouwd van de teruggang van het bevolkings cijfer. Uit de bevolkingscijfers zou men kunnen afleiden, dat Groede als woongemeente niet zo aan trekkelijk is; maar, aldus werd benadrukt, niets is minder waar: Er zijn aanvragen genoeg, maar de ruimte is er niet. Het verzor- gingspeil werd uitstekend ge noemd. Gouverneurwijk werd Herbestraat, het instructiebad kreeg zestien nieu we badcabines, op het voetbalveld werd verlichting aangebracht, het toerisme ontwikkelde zich gezond en verhoogde het aantrekkelijk aanzien van de gemeente, zo werd in het jaaroverzicht nog eens gezegd. Op gemerkt werd voorts, dat als gevolg van de rente-stijging de ontwikkeling van het industrieschap wat minder goed verliep. Voor de wijze waarop het bestuur van het industrieschap de zaken aanpakt, heeft de burge meester overigens niets dan lof. Na de nieuwjaarsrede werd het woord gevoerd door 't oudste raads lid, de heer Vermeulen. We kunnen een gezonde, leefbare gemeente in het grote Oostburg aanbrengen, zo zei de nestor. Aan Groede zijn der- (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Burgemeester P. F. van Hoategem is, zo bleek uit zijn nieuwjaarsrede in het bijzonder, blij met het behoud van de zelf standigheid. Hij sprak de hoop uit. dat het samengaan van Sluis en Rentranchement een goed hu welijk zal worden. Als oorzaak van de vermindering in de toeristische sector in het afge lopen jaar noemde de burgemeester als oorzaak de invoering van de BTW e>n de slechte koers van de Bel gische frank enkele .maanden gele den. De verlaging van het bevol kingsaantal moet, aldus werd gesteld worden toegeschreven aan het ge brek aan nieuve woningen. De sportzaal is gereedgekomen, de weg naar Heille heeft een aan zienlijke verbetering ondergaan, er is een verjongd brandweerkorps. Er is toestemming verkregen, het bestemmingsplan „De Stenen Beer" zo te maken, dat een verantwoorde exploitatie mogelijk is. Voor de toe komst, zo werd voorts aangestipt, zijn dringend enkele nieuwe sport velden nodig. Het zwembad moet aanzienlijk worden verbeterd, moge lijk vernieuwd. En er moet rekening mee worden gehouden, dat ook Re- tranchement zijn verlangens in het gemeentelijk apparaat naar voren zal brengen, zo werd aan een en an der toegevoegd. Besloten werd, een uniform aan te schaffen voor de gemeentebode. De openbare toiletten aan de Markt werden op de gebruikelijke wijze ver pacht aan mevrouw De Backere- Eiversdijk, voo,. f 590,-. Het bestem mingsplan De Stenen Beer werd vastgesteld (met de erbij behorende bebouwingsvoorschriften), nadat en kele binnen gekomen bezwaren wa ren behandeld. tien woningen toegewezen. Deze wo ningen zullen gerealiseerd worden in de zogenaamde bouwstroom (over dracht aan de woningbouwvereniging' te Kloosterzande). Op deze wijze kun nen in totaal zestien woningen in ge bruik worden genomen. Er kunnen vierentwintig bejaardenwoningen worden gebouwd. Met de bouw van de eerste twaalf kan reeds in mei 1970 worden begonnen. Het pand van de heer Borman uit Anderlechi (Molenstraat) wordt ge restaureerd. Het Rijk subsidieert hierbij voor dertig procent van f 12.066, mits de gemeente dit ook doet. Tot de subsidie werd besloten. De subsidie-aanvraag voor een die- renasyl werd verwezen naar de nieu we raad van groot-Oostburg. Voorts werd het bestemmingsplan voor het kustgebied vastgesteld. (ADVERTENTIE) Deskundigen voor uw geldzaken. De Neder landse Credietbank is al geruime tijd één van de snelst groeiende handelsbanken in Neder land (balanstotaal meer dan 1 miljard). Deskundigheid stelt de Nederlandse Crediet bank graag tot uw beschikking: met goede adviezen, met uitstekende service. En boven dien geven wij op spaarrekeningen tot 71/2 procent rente I Kom er eens over praten bij één van onze 85 vestigingen. Of vraag onze bro chure „Spaar Praktisch" u zult dan ai snel zelf kunnen zien, dat ook bankzaken beter kunnen zijn, als er een bank achter staat die haar sporen heeft verdiend. direclbesohikbaarf.^00.- Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Twaalf maanden opzegging Twee jaren vast (ZILVERVLOOT) BANKBOEKJE V.T. REKENING v.T. REKENING V.T. REKENING L.T. REKENING JEUGDSPAABHEKEfS BREDA Nieuwe Ginnekenstraat 3 Tel. 01600-30250 GOES Wijngaardstraat 41 Tel. 01100-5205 OOSTERHOUT Heuvel 14 Tel. 01620-5558 SLUISKIL Louisastraat 62 Tel. 01157-401 HULST Grote Markt 18 Tel. 01140-3351 TERNEUZEN IJZENDIJKE Nieuwstraat 54 Markt 11 Tel. 01150-3851 Tel. 01176-455 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Kanaal van Gent naar Terneuzen heeft de ontwikkeling van deze gemeen te altijd vanaf het gereedkomen van het kanaal in 1827 sterk gesti muleerd. Om een goede verbinding met De Westerschelde te verkrijgen, werden voor Terneuzen twee sluizen ontwor pen. Dit waren de kleine sluis of oostkolk en de middensluis of west- kolk. Het kanaal splitste zich in tweeën bij het zogenaamde „eilandje". Dit eilandje bestond bij de aanleg van het kanaal nog niet want de vlucht- haven kwam pas toen de vesting Neuzen tussen 1833 en 1839 werd aangelegd. Terneuzen kwam dus tussen deze twee kanaalarmen te liggen. Van Sas van Gent komende en kijkend naar de oostelijke kanaalarm, vond men daar kort na de aanleg nog geen ka den, opslagterreinen of laad- en los- inrichtingen. Het kanaal was toen nog erg smal. Met de aanleg van de spoorweg Gent-Terneuzen en Meche- len-Terneuzen in de jaren 1869-1871 ontstond een stationsemplacement en aan het kanaal werden aanlegplaat sen gemaakt. Op de oude foto is de oostelijke kanaalarm te zien vanaf de Vestings- wal van Bastion 6. Op de achtergrond de Oude Axelse Brug met rechts daarvan de „kolenschuur" op de Ro- segracht, rechts de Schuttershofweg met daarachter de bomen van de Vestingwallen. De nu verdwenen Axelse brug werd in 1864 gebouwd. Voor 1864 lag ongeveer dertig me ter ten zuiden daarvan een houten draaibrug. De huidige situatie toont aan dat de oostelijke kanaalarm ge deeltelijk als haven wordt gebruikt en verder als doorgang voor binnen vaartschepen naar het huidige ka naal. FOTO BOVEN: De oostkanaalarm, gezien vanaf de vestingwal van Bastion 6. Op de ach tergrond de oude Axelsebrug met rechts daarvan de „kolenschuur" op de Resegracht. Rechts de Schutters hofweg met daarachter de bomen van de vestingwallen. (Var. onze correspondent) BRESKENS Het lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, de heer A Lems, zal op 13 februari spreken in het gebouw „Goedertijt". Hij heeft als onderwerp: „Recreatie werkgelegenheid en visserij". (Men heeft de kwestie van een buitendijk se haven in verband met de noodza kelijke concentratie van de Zeeuwse visserij ter gevolge van het opheffen der havens). (Van een onzer verslaggever*) TERNEUZEN Het cabaretge zelschap De Hoepel uit Terneuzen gaat een aantal voorstellingen ge ven in bejaardencentra in Zeeuwach- Vlaanderen. De bewoners van het bejaardencentrum De Blide in Ter neuzen hadden de primeur van dit optreden. Zij genoten ten volle vain de mu ziek, voordrachten on zanig. De Hoepel heeft onder leiding van de heer A. Kolijn veel werk gemaakt van de teksten, de kostumering en de belichting. Hst programma „O kom er eens kijken" heeft de t be jaarden vam het begin tot het einde geboeid. Op zeven f-ebruari treedt het ca baret op in het Patronaaitsgebouw in Terneuzen. Daarna worden voor stellingen gegeven voor bejaarden op 13 februari in Zuiddorpe, 20 fe bruari in Westdorpe en op 27 fe bruari in het bejaardencentrum De Vursische in Axel. Verder zijn be sprekingen gaande ovej- voors-tellin- en in Sas vain Gerat, Groenendijk en Hulst. EINDHOVEN CINEMANIFESTATIE Studio M. 14.30, 19.15 en 22 uur „Lucia" (Cuba) Ph. Ontsp. Centrum, Grote Zaal 14.30 en 20.15 uur „Jagdszenen aus Niederbayem" (Duitsland) 19.15 en 21.30 uur „Zwijnestal" (Italië) GOES Grand 20 uur Sweet Charity, aj. MIDDELBURG City 20 uur De eend en de cadillac a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur De duivelshrigade 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur The way West 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sweet Charity, a.L ANTWERPEN Astra De dolle kever a.l. Astrid Bambi a.l. Metro Hibernatus a.l. Nova Kuifje en de zonnetempel a.l. Ambassades Macadam Cowboy 18 jaar Centra De wraak van de mummie 18 jaar Festa De bloedende doodskist 18 j. Odeon Caetusbloem 18 jaar Rex De Mississippi-meermin 18 j. GENT Astrid De cobra 18 jaar Capitole De clan der Sicilianen 18 jaar Century Rode rozen voor de Füh-.-er 18 jaar Majestic Een kasteel in de hel 18 j. Rex De clan der Sicilianen 18 jaar ST.-NIKLAAS Century Leven en minnen 14 jaar Select Vrij als de wind 14 jaar Eden Privaatles 18 jaar Renova De grote kuis 18 jaar Scala De val naar de top 18 jaar ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Da vid Atherton, m.m.v. Rafael Orozco (piano). Schouwburg 20.15 uur „Driekoningenavond" van William Shakespeare, door het Nationaal Toneel van België. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur B-ruegelkermis GOES De Korenbeurs 10 uur Ontvangst door gemeentebestuur van Roemeense Volksdansgroep •s-HEERENHOEK Jeugdhoeve 20.30 uur „Het getij". Toneelavond voor le den van de N.C.B. MIDDELBURG De Schakel 20 uur „Orgaantransplantaties". Lezing door prof. dr. C. Haanen. georganiseerd door het Natuurkun dig Gezelschap Middelburg. Opgave voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 ln Middelburg. -ASwI', - I II II H II II IIHII IIHII GOES Museum Z.-Beveland: Roemeense Kunst- en Toeristische tentoon stelling (t.m. 7 februari). MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. t.m. vrij 9.30- 12.30 en 13.30-17.30, zat. van 9.30- 12 30 uur. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie Toos van 't Hoff met o.a. schilderijen en beelden (t.m. 28 febr.) Rotterd. Kunststichting, Kruisplein 40: Rien Bout en Sjef Toby, schil derijen en tekeningen (t.m. 17 febr.) Werkd. 10-17, zon. 12-17 uur Rotterd. Kunstkring W. de With- straat 35: Sculpturen van Semser en schilderijen van Hans Landsaat (t.m. 7 febr.). Werkd. van 1017 en zon. van 1116 uur. THOLEN Stadhuis Expositie „25 jaar Zee land" (t.m. 7 febr.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie Theo Dobbelman met beeldhouw werk in brons en experimentele afdeling „De Porseleyne Fles" met unica in keramiek. Ma. t.m. za. van 9-18, zon. van 14-18 uur. (t.m. 28 februari) ANTWERPEN K„n. Museum voor Schone Kun sten: Vijftig jaar moderne schil derkunst uit Wallonië en Brussel (t.m. 21 febr.).

de Stem | 1970 | | pagina 5