Ik wil straks wat geld achter de hand hebben, Hoe moet ik sparen? Sparen? De Amro Bank is ervoor. t Als hoest uw kind kwelt... GARAGE LEN0S 50% KORTING MODEHUIS DE DUIF In Z 45 Succesvol concert in Katholieke Kerk Goes IN FEBRUi TOYOTA COROLLA 1200 Laatste week OPRUIMING Japonnen GROTE MATEN I straat UUw^rneuzen' die d Bond van plattelands vrouwen organiseert culturele avond Toogdag Lül'j Kapelle weer twee morgendiensten Bejaarden vierden carnaval in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek Opbrengst lectuur- huisjes in Kapelle en Biezelinge gedaald Bezorgdheid over Russisch aardgas Dr. T. de Booy spreekt in Goes over „onze planeet" OFF. TOYOTA DEALER GOES MIDDELBURG I r, Vrijdag 0 februari Koorkerkhof. Cinéclub ijdir Schade bij aanri DE STEM VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 (Van een medewerker) GOES Voor de eerste keer zijn bestaan heeft het Zeeuws'Jeugd orkest onder leiding van Peter Jense een concert gegeven in Goes, waar het vrijdagavond zijn Goese debuut maakte in de Katholieke Kerk. Voor een talrijk publiek musiceerde het daar met medewerking van I de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heyblok en de Middelburg se 20-jarige organist Bram Beekman. Het Zeeuws Jeugdorkest werd in 1965 „geboren" uit een initiatief van de Vereniging Jeugd en Muziek en de Zeeuwse Muziekschool. De kern van het orkest werd gerekruteerd uit de sianaenispelklassen van de muziek- sdhoolafdelingen Goes, Middelburg en Vlissamgen. In het ruim 40 leden tellende jeugdenisemble spelen ook enkele jongelui uit Zeeuwsch-Vlaan- deren mee. In zijn bijna 5-jiarig be staan is het ail „op tournee" naar het buitenland geweest. Vorig jaar glaf het een succesvol concert in Fo>lk- stone met medewerking van een En- gek jongenskoor uit Canterbury. In voorbereiding is een kleine tournee maar West-VÏaanderen in november van dit jaar. Maar vrijdagavond was het in Goes, waar heit puur orkestrale ele ment tot klinken kwam in twee wer ken, die gemeen hadden, dat ze als suite, d.w.z. een opeenvolgende reeks korte dansmuziekjes, werden aange kondigd. Overigens was er wel enig verschil tussen de melodiek van de 18e-eeuwer Georg Philip Telemann en de ritmiek van de 20e-eeuwer Kees van Baaren. Het werd een boeiende confrontatie met klassiek en modern, waarbij vooralsnog de uit voering van Tedemann's charmante danswijzen het in muziektechnische uitwerking en presentatie duidelijk won van die van Van Baarens suite. Bram Beekman speelde met de strijkers van het jeugdorkest een concert voor orgel van Georg Fried- rich Hanidel. Bezwaar voor een hech te samenwerking vormdg hier wel de grote afstand tussen solist en di rigent Jense. Desondanks werd het een vertolking waarin Bram Beek man vooral bewondering afdwong voor zijn virtuoos-doorzichtige speel- trant op een instrument met kenne lijk beperkte mogelijkheden. Het pu bliek was terecht gul met applaus. Groot en verdiend succes hadiden ook de jongens en mannen van de Zeeuwse Koorschool, kind in huis m deze kerk en daardoor kennelijk goed vertrouwd met de aan deze immense ruimte inherente akoestische proble men. Onder leiding van Evert Heyblok en met instrumentale medewerking van een kleine strijkersgroep uit het Jeugdorkest en Bram Beekman aan het orgel, kwam vervolgens de „Messe de Minuit" van de laat 17e- eeuwse Franse componist van kerk muziek en kapelmeester aan het jezuïetencollege te Parijs, Marc-An- toine Charpentier, tot uitvoering. In deze mis, gebaseerd op enkele kerstr liederen, demonstreerde dit voortref felijk getrainde koor ondubbelzinnig Evert Heybloks bijzondere gaven als cantor en pedagoog. De uitvoe ring gaf overigens, en dat niet ge heel ten onrechte, aanleiding tot voortijdig applaus, wat wellicht had kunnen worden voorkomen indien in het programma ook de onderdelen van de uit te voeren werken waren vermeld. Het concert werd besloten met het Magnificat van Hendrik An- driessen voor koor en orgel: de twee de eigentijdse compositie in dit pro gramma. Een indrukwekkende ver tolking met enkele schoonheidsfoutjes als gevolg ook hier van voldoende contact tussen organist en dirigent. Het uitbundig applaus leidde tot een toegift van het koor en daarmede was dit, onder auspiciën van Jeugd en Muziek Zeeland gegeven concert ten einde. dR. (Van onze correspondent) GOES De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen organiseert samen met de andere vrouwenver enigingen in Goes op dinsdagavond 10 februari een culturele avond. De voordrachtskunstenares me vrouw Anny Burbach - De Bruin zal optreden met De Kleine Johannes van Freaerik van Eeden, Polletje Piekhaar van Willem van Iependaal en Bartje van Anne de Vries. De avond wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes en begint om kwart voor acht. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de aula van de Christelijke H.B S. aan Je Elzen laan in Middelburg heeft de Zeeuwse Christelijke Plattelands Jongeren Bond zaterdag een toogdag gehou den. Behalve een lezing van de heer Bruno Paul de Roeck uit Amsterdam over „Welvaart een waagstuk" werd een z.g. „provineiade" georgani seerd. Hieraan kon een ieder mee doen en een keuze maken uit o.a.- cabaret, volksdansen, pottenbakken en een modeshow. Tevens was er een optreden van een Zeeuwsch- Vlaamse cabaretgroep. (Van onze correspondent) KAPELLE De kerkeraad van herv. kerk in Kapelle heeft besloten met ingang van 15 februari weer twee morgendiensten te houden en wel om negen uur en om half elf. In de afgelopen maanden werd een morgendienst gehouden om 10 uur en een middagdienst om 5 uur. Maar in deze middagdienst bleek het gemiddelde bezoek slechts 36 kerkgangers te zijn, zodat thans be sloten is deze niet meer te houden. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In gebouw de Jeugdhoeve werd een carnavals middag voor de bejaarden gehouden. De belangstelling hiervoor was groot De voorzitter van de bejaardenbond de heer P. Raas heette allen hartelijk welkom en sprak zijn waardering uit over het grote aantal aanwezigen. Tot de genodigden behoorden bur gemeester J. L. Dregmans, pastoor C. C. Kroon, kapelaan Ph. J. M. Pon tenagel (geheel gekostumeerd), zus ter Franka, het bestuur van de car navalsvereniging „De Koenkeipot" en alle jeugdleiders. Het woord werd hierop gegeven aan burgemeester Dregmans, die zoals hij zei ook tot de bejaarden behoort en zijn erken telijkheid uitsprak dat hij ook voor deze middag was uitgenodigd. Ver volgens kwam Prins Janus 2 aan het woord, die na een klein toespraakje „het" carnaval opende. Dit werd ge daan met het Majorettenpeloton on der aanvoering van Anja Raas, ge volgd door de raad van elf. Het mu zikale gedeelte werd verzorgd door de boerenkapel „de Ertepikkers" uit Kwadendamme. Dokter A F. R. van Opdorp toonde hierop enkele dia's over 's-Heeren hoek en een reis van de bejaarden. De heer Joost Fransen, een confe rencier uit 's-Heerenhoek wist door verschillende liedjes en grapjes uit vroeger dagen, de stemming er goed in te houden. Tussen de bedrijven door werd een kopje koffie en later een drankje geserveerd. Een dolle vertoning was het showen van zelf gemaakte dameskleding door voor dit doel aangezochte mannequins, die leden van de raad van elf bleken te zijn. De gebroeders Bordui, plaat selijk beter bekend als „de origi neel Bordui-Band" speelden oude me lodieën die door alle aanwezigen werden meegezongen. Na een dankwoord van de heer Raas ging men over tot de finale, waaronder ook een polonaise behoor de en waaraan bijna iedereen deel nam. 's-Avonds werd in de „Jeugd hoeve" voor de leden van de „Vro lijke Toekomst" een dansavond ge houden, waarbij ook Prins Janus 2 met zijn raad tot de genodigden be hoorden en die zeer gezellig verliep. (Van onze correspondent) KAPELLE De opbrengsten van de lectuurhuisjes van het Roode Kruis in Kapelle en Biezelinge lopen terug. In 1969 bedroeg de opbrengst 2476 kg tijdschriften en 584 boeken (Kapelle 1242 kg tijdschriften en 482 boeken eu Biezelinge 1234 kg tijd schriften en 102 boeken. Het vorig jaar bracht Kapelle 1819 kg tijdschriften bijeen en Biezelinge 1903 kg. De afdeling zakte hierdoor van de 64<-- naar de 84e plaats op de landelijke ranglijst van lectuurdepots. DEN HAAG (ANP) De heer G. C. van de Wall, directeur van de NAM-gasexport, heeft verklaard, dat er reden is zich bezorgd te maken over de Russische aardgasleveranties aan West-Europa. Hij zei dit gisteravond in het NOS- journaal: „De Russische gasprijs is at tractief, maar niet lager dan de NAM- prijs aan de grens. Mocht de Sovjet unie echter tegen een „politieke" prijs gaan aanbieden, dan zal dit in Nederland tot gevolg hebben, dat de oliemaatschappijen het zoeken naar aardgas in de Noordzee zullen staken daar dit zoeken dan geen zin meer zou hebben". De heer Van de Wall zei indicaties te hebben, dat er onder nemingen zijn, die erover denken zich uit de exploratie op de Noord zee terug te trekken op grond van de gevaren, die vanuit het oosten de gas- export bedreigen. (Van onze correspondent) GOES /Donderdag 5 febniaj houdt dr. Tom de Booy in de Ptkl van Oranje in Goes een lezing 0v(l| „Onze planeet, verleden, heden >'u toekomst". Dr. De Booy wil zijn gehoor a>| de hand van dia's een inzicht gs in bepaalde aspecten der ge gische wetenschap en wat men vul onze planeet denkt. Deze diajl maakte dr. De Booy tijdens »j.l Andes- en Himalaya-expedities J op zijn studiereizen door Europa gl Amerika. Hij zal op begrijpelijj wijze aantonen, dat de geologie i alleen voor verleden en toeko: van belang is, maar ook voor t hedendaagse mens. De lezing om acht uur en is gratis toegajJI lijk voor leden van ZVU en AM en CJP-houders. Op donderdag 12 febr. ho pen onze ouders en groot' ouders Johannes Dils en Adriana Herrijegers hun gouden huwelijksfeest te vieren. Die dag zal om 2 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de parochiekerk St. Bavo te Rijsbergen. Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 5.30 uur in zaal De Zwaan te Rijsbergen. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Rijsbergen, febr. 1970 St. Bavostraat 86 Waar sparen mensen voor? De een voor een kleuren TV. De ander voor zijn vakantie En de derde voor een nieuwe auto. Natuurlijk zijn er ook heel wat mensen met een minder concreet doel voor ogen. Ze sparen gewoon omdat ze een kapitaaltje willen vormen. Voor de oude dag misschien. Of uit voorzorg, voor het geval dat Of voor de kinderen. Of om straks dat .huisje buiten te kunnen kopen. Wie weet. Waarvoor u ook spaart, al spaart u gewoon om een beetje rijker te worden, u doet uzelf te kort wanneer u niet goed let op de rente die u kunt krijgen. Misschien krijgt u vandaag maar 31h, 4% rente Misschien krijgt u wel helemaal geen rente- omdat u uw spaargeld zélf bewaart met alle risico's van dien. Bedenk dat u bij de Amro Bank 41/2% rente kunt maken op uw spaargeld. Of 5%. Of 51/2%. Of 6%. Ja, zelfs 7%. Bij de Amro Bank. Sparen bij de Amro Bank betekent: uit uw geld halen wat erin zit. Uw geld voor u laten werken. Een lief extraatje verdienen zonder dat u er iets voor hoeft te doen. De AMRO Bank rekent zó: hoe langer u uw spaargeld wilt missen hoe meer rente u krijgt.Op een AMRO Spaarboekje of Spaarrekening: 41/2%. Bij een opzegtermijn van 3 maanden: 5%. Van 6 maanden: 5V2%. Van 12 maanden: 6%. Bij een vaste termijn van 24 maanden: 7%. Duizend gulden weggezet op een AMRO Spaarrekening van 7% is na.een jaar al f 1.070.- geworden. Stel dat u f 2.000.- zou hebben waar u niet direct aan hoeft te komen. Nu een simpel sommetje: f 2.000.- op een 7%-Amro Spaarrekening rente na één jaar f 140.— f 2.000.- tegen b.v. 31/2% rente na één jaar f 70.- Verschil f 70.- Dat wil zeggen: op die 7%-Amro Spaarrekening hebt u na één jaar al f 140.- rente; dat is f 70.- méér dan u'bij 31/2% zou hebben gekregen. U wilt natuurlijk ook best een beetje rijker worden. En uzelf zeker niets te kort doen: u hebt immers recht op de hoogst mogelijke rente! Loopt u dan morgen eens langs bij een kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Daar geeft men u graag alle inlichtingen. (Als u datwilt óók over de AMRO Privérekening met zijn unieke giroservice. En over de AMRO Lening met zijn plezierige condities.) Komt u gauw eens iangs? Met droefheid delen wij u mede dat heden na een kortstondige ziekte vrij plotseling is overleden, na het ontvangen van de H. Sacramenten der zie ken, in hët Sint-Liduina-ziekenhuis te Hulst, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, grootvader, schoonvader, behuwdvader, broer en oom, de heer ALOYSIUS PETRUS MARIA VAN MIEGHEM echtgenoot van Maria Isabella Voet in de leeftijd van 66 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Kloosterzande: M. I. van Mieghem-Voet Terneuzen: Th. P. L. van Mieghem G. van Mieghem-Asselman en kinderen Kloosterzande: P. A. M. van Mieghem M. L. van Mieghem-Stroecken en kinderen Ede (Gld.): W. A. van Mieghem J. M. R. van Mieghem- van Waterschoot en kinderen Leerdam: R. P. A. van Mieghem J. L. van Mieghem-Delissen en kinderen Kloosterzande: M. C. Th. Kuypers-van Mieghem T. W. M. Kuypers Fam. van Mieghem Fam. Voet. Kloosterzande, 1 februari 1970. Europlein 3. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben, op woens dag 4 februari 1970 om 14.00 uur in de paro chiekerk van de H. Martinus te Groenendijk. Rozenkransgebed op dinsdagavond 3 februari om 19.30 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst. Bijeenkomst woensdag om 1.45 uur aan de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging ont vingen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming en har telijk medeleven ons betoond na het overlijden van onze lieve zoon, broer, behuwdibroer, oom en ver loofde BRAM DE CROO betuigen wij onze o'prechte dank. Inzonderheid aan H.H. Doktoren Schulte en de Bruyckere en het laboratorium- en verplegend per soneel van het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg. Oostburg: fam. A. W. F. de Croo Schoondijke: fam. Crombeecke Emmy Crombeecke ...geef het dan Buckley's Kinder-I hoestsiroop. Dat help II verrassend vlug, wikt verzachtend op keel en luchtwegen en lost dat I benauwende slijm op. Bo-1 vendien bevat Bockle/i I Kinderhoestsiroop vit, C voor de zo nodige wer- standsversterking en... i het smaakt sjugeram. Altijd in huis kïfcu BU apothekers en drogisten STATION-CAR 6825,89 excl. B.T.W. 7645,— incl. B.T.W. ORANJESTRAAT, AXEL TEL. 01155 -1744 KREMERSTRAAT 12, BERGEN OP ZOOM (Van een onzer verslagg» TERNEUZEN In de februari zullen in heel Zee voorstellingen in de schouwburgen en anderr worden gegeven. Hoogte uit het programma zijn on feld een optreden van de ber-solisten op zes februari schouwburg van Middelbi het Berlijnse gezelschap T met Amphitryon in Terneu Middelburg (schoolvoor: gen). Zaterdagavond aanstaande Liesbeth List en Ramses Shaf hun nieuwe programma nat Zuidlandtheater in Temeuzei toneelstuk van Oo m Wanji Tsjechov wordt op dertien ft I gespeeld door de toneelgroep G het Ledeltheater in Oostburg t De toneelgroep Theater brengt zestiende haar versie van dit ten tonele in Middelburg. De cabaretgroep Tingel van Sito Hoving komt maand; tien februari naar Terneuzen n programma met de lange j „Proost cheers, santé, gezon en dat u er maar lang getuig moogt wezen". Voor de muziekliefhebbers deze maand volop keus. Het A dams Philharmonisch Orkest vroegere Kunstmaandorkest, op dinsdag zeventien febru: Goes twee concerten. Lerarei I de Zeeuwse Muziekschool cor ren op zaterdag 21 februari in delburg In het cultureel centri Halle, is op dinsdag 24 februa I Nederlands Kamer Orkest te 1 teren. Tijdens het avondet wordt solistische medewerking I leend door de vermaarde pi Janine da Costa. Het gezei Musika da Kamera geeft dond 12 februari in het Ternei Zuidlandtheater een concert va rokmuziek uit de tweede helft I zestiende en de eerste helft va zeventiende eeuw. AXEL Woensdag 4 februari De I „Hoe zoek ik mijn boeken uit? zing door M. H. J. van Thor, [Nederlands te Hulst. Dinsdag 24 februari De Halle I Nederlandse Kamerorkest o.l.v. mon Goldberg. Jeugdconcert het voortgezet onderwijs. Aar 14.15 uur Dinsdag 24 februari concert N lands Kamerorkest met solist 1 medewerking van de pianiste J da Costa piano, aanvang 20 ut Donderdag 5 februari De van Oranje: „Onze planeet, verl heden en toekomst". Lezing doo Tom de Booy. Zaterdag 7 februari Zaal Kri Roemeense muziek- en zangc groep „Calusul". Aanvang 20 ui Maandag 16 februari De Pring Oranje: Toneelwerkgroep Pre met „Jeugdproces van Manuel Loggem" Voorstelling voor vooi zet onderwijs. Aanvang 2 uur. Dinsdag 17 februari De Prins Oranje: Toneelwerkgroep Pre met „Hoogspel" van John Ai Voorstelling voor het voortgezet derwijs 10.30 en 2 uur. Dinsdag 17 februari r.k. Kerk eert door het Amsterdams Phi' monisch Orkest o.l.v. Anton Ker Aanvang 3 en 20 uur Aan avondconcert verleent Bella Dac vitch solistische (piano) mede king. Zaterdag 21 en 28 februari Prins van Oranje: Jubileumv stellmg van de Goese operette-v j liging met Grafin Mariza. B voorstellingen beginnen om half HULST I 6 februari Aula J (Markt) Het Nederlands Mariont I -ater Bert Brugman met I Lustige Witwe" Jeugdvoorstel Aanvang 14.30 uur. IV Scha Le Aanv Concertz st Dinsdag 3 februari De "Drgaantransplantaties". door prof dr. C. Haanen. »0 uur. I Donderdag 5 februari Schouwt I *:asPorgo Roemeense muziek- Mngdansgroep „Calusul" L^rjidag 6 februari Concei 11„ wWmert door de Zagreber I v Dragutin Hrdjok. Aanv I uur I de film: z of de zs I ik Aaanvang 19 30 uur. op van deze film spreekt de verzetsstrijder Leoudas. I 2 februari Schouwbi I Snaat l Toneel Globe met yaanse hoer" Aanvang 19.30 uu 8 februari Zeeuws Concert op de plaat I prookje m de muziek". Aanvan Provac Vlissin k L Na Gr: zaak (Van onze correspondent) I kwSnlNEUZEN Maanda °P het k^spunt I auWweeUwenlaan twee P— M P ï?3pec'levelijk bestuurd I riótiii„ 1 uit Terneuzen, A eens JeI reed en J- V. I Tram si de oversteken, '',aat met elkaar in I eel materiële schade. Maandagmor it Axe person lurd d die in J., ev de Axe i, richt botsing.

de Stem | 1970 | | pagina 4