Geluidsinstallatie in raadszaal Hulst VERKENNERSGROEP IN CLINGE OPGERICHT WEINIG PROBLEMEN IN GEMEENTERAAD Teruglopen inwonertal is gevolg van woningtekort Raad Biervliet verleent verschillende subsidies Spaartegoed overschreed de twee miljoen gulden Burney Bos ontslagen HET BRABANTS ORKEST Harmonie van St. Jansteen krijgt lening Buitendijks dammenwe op Goeree Lichte vorst Onderwijzeres te Hulst Hamerstukken NSR heeft grote tekorten Brommer viel in prikkeldraad Burgemeester J. Everaars van Groede: EDITIE VOOR ZEELAND Aardenburg Wolphaartsdijk V rije-tijds-centrum te Middelburg 't Was Peike Zot niet m Kerkdiensten Hulstenaar bij verstek veroordeeld Raiffeisenbank Ossenisse I. Verhage versloeg A. Versprille tijdens biljartstrijd in Oostburg Raad Zuiddorpe houdt voorlaatste vergadering Retrenchement LEDEN EXAMENS Ir. D. van der Zal verlaat Zeeland Nieuwe voorzitter voor gymnastiekclu Clinge DE STEM VAN ZATERDAG 31 JANUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST De raadsvergaderin gen van de gemeente Hulst zullen in de nabije toekomst beter dan ooit tevoren kunnen worden ge volgd. De gemeenteraad heeft namelijk besloten een krediet van ruim zevenduizend gulden te vo teren voor de aanschaf van een moderne geluidsinstallatie. Voor dat geld krijgen elke twee raads leden een unit, bestaande uit een microfoon en luidspreker, voor zien van een interruptieknop. Rond die interruptieknop ontstond in de raad enige verwarring. Het raadslid Martens liet zich namelijk nogal bezorgd uit over het feit dat volgens de raadsstukken alleen de voorzitter de beschikking zou krijgen over een wapen om al dan niet ge wenste discussies te onderbreken in de vorm van deze knop. „Waarom al leen de burgemeester?", vroeg het raadslid zich af. „Voor de leden van de raad kan het even waardevol zijn om te kunnen interrumperen". Op dit punt kon voorzitter Molthoff het raadslid Martens evenwel spoedig ge ruststellen. De nieuwe geluidsinstal latie is er een met blijkbaar ongekende mogelijkehden: volgens het uitgebrachte technisch advies kunnen straks ook de raadsleden na melijk interrumperen. Hetzelfde raadslid vroeg tijdens de vergadering een vergunning te wijzi- (Van een onzer verslaggevers) HULST Met ingang van 1 februari is mevrouw C. van Jole-van Kampen, onderwijzeres op de St.-Josephschooi voor g.l.o. te Hulst, benoemd in vaste dienst. Mevrouw Van Jole-van Kam pen was tot 1 augustus 1969 werk zaam te Groenendijk, waarna zij naar Hulst is gekomen. gen voor het houden van balavonden in sporthal Den Dullaert in Hulst. Hij deed dit naar aanleiding van berich ten dat tijdens carnaval in de sport hal een zogenaamd „Limonadebal" voor de kinderen zou worden geor ganiseerd. De heer Martens achtte, blijkens zijn relaas, de sporthal niet de aan gewezen plaats voor de organisatie van dansavonden. Over zijn ideeën daaromtrent liet hij geen twijfel be staan. „De sporthal moet een sport hal blijven", motiveerde hij zijn ver zoek. De voorzitter verklaarde ten slotte desgevraagd dat inderdaad geen dansvergunning zou worden afgege ven en dat hij ook de visie van het raadslid met betrekking tot de func tie van de hal deelde. De jongste raadsagenda had, behou dens enkele kleine discussies, verder weinig om het lijf. De gehele agenda bestond uit hamerstukken. De voor naamste punten de voorstellen met betrekking tot de aanleg van twee tennisbanen, en het voorstel met be trekking tot het sociaal-cultureel cen trum waren nog voor de vergade ring van de agenda afgevoerd. Met een min of meer officiële verklaring ontzenuwde de voorzitter op verzoek van enkele raadsleden tenslotte de geruchten dat de raad en b. en w. vorig jaar op kosten van de gemeen tekas naar Michelsstadt in Duitsland geweest zouden zijn. „Alles is door iedereen zelf bekostigd", aldus de heer Molthoff. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Nederlandse Studentenraad wordt er door een groep studenten uit Delft van be schuldigd, een financieel wanbeheer te voeren. In totaal zouden de schulden van dit overkoepelende orgaan mede door allerlei kostbare protestacties zijn opgelopen tot 56.000 gulden. De Nederlandse Studentenraad geeft toe, dat er tekorten zijn, maar verklaart, dat het bedrag overtroffen wordt door de uitstaande vorderingen bij de grondraden. Er is bij het ministerie voor On derwijs een aanvraag voor grotere subsidie ingediend en er zijn maatre gelen genomen voor een financiële sanering. (Van onze correspondent) AXEL P. van V. uit Koewacht is toen hij per bromfiets van 't hout bedrijf Den Doelder, waar hij werk zaam is, op de weg naar de open-1 bare weg reed komen te vallen. Hij kwam in het prikkeldraad terecht en liep zulke ernstige verwondingen aan zijn hoofd op (en vermoedelijk een hersenschudding) dat hij per ambu lance naar het ziekenhuis in Hulst vervoerd moest worden. DE STAKING die gisteren uitbrak aan de Utrechtse academie voor beel dende kunsten „Artibus" zal naar het zich laat aanzien nog geruime tijd voortduren. De studenten eisen een academieraad waarin alle geledin gen van de academie zijn vertegen woordigd. (Van onze correspondent) GROEDE Burgemeester J. Eve raars van Groede heeft in zijn nieuw jaarsrede uitvoerig gepleit voor het woningtekort in zijn gemeente: „Dit (Van onze correspondent) BIERVLIET De raad van Bier vliet heeft zich tijdens de gehouden vergadering bezig gehouden met een aantal subsidie verzoeken. De centrale stichting voor sociaal en cultureel werk zal voor haar werk een subsidie van tien procent ontvan gen van de door het Rijk subsidiabel geachte lasten. De voorzitter en directeur van de stichting de heren P. Huybrecht en A. Huberts gaven een. uiteenzetting over het werk van de stichting. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN: HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (Midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland! C. Menu (01110-8030) De stichting Dierenasyl Zeeuwsch- Vlaanderen in Terneuzen zal gedu rende 10 jaar f 0,13 per inwoner per jaar ontvangen. De algemene stich ting voor maatschappelijk werk en gezinszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zal voor de jaren 1968 en 1969 f 1838 en f 3600 ontvangen. Voor het plaatselijk comité voor bejaardenzorg zal de subsidie van f 500 verhoogd worden tot f 850 voor het organiseren van meer open be- j aarden-middagen. De huur van het gebouw werd ver hoogd van f 300 tot f 500. Een een malige bijdrage van f 350 werd be schikbaar gesteld voor het aanschaf fen van bollen. Een gedeelte van de r.k.-lagere school werd aangekocht voor f 6900. Het is de bedoeling deze school als gemeen, schapshuis te bestemmen. De openbare lagere school in Drie wegen zal in stand worden gehouden. Men was van mening dat de instand houding noodzakelijk is gezien de grote afstand die de kinderen anders iedere dag moeten afleggen. Op verschillende plaatsen in de polders zullen 9 nieuwe brandkra- nen op het waterleidingnet worden geplaatst. De kosten worden geraamd op f 7200,—. Het college van b. en w. werd ge machtigd om prijsopgaaf te vragen voor de restauratie van het pand Van Maarleveldstraat tot bibliotheek cen trum. Het wegdek Biervliet - Nieuwland- se Molen werd in eigendom overge nomen van de provincie voor f 3, Een achttal in erfpacht uitgegeven percelen werd aan de erfpachters ver kocht voor f 4,voor de bouwgrond en f 2,per m2 voor tuingrond. Aan de heer A. Dhuyvetter werd 26 m2 grond verkocht voor f 17,50 per m2: 3005 m2 grond aan garage Vervaet voor f 34790- en 925 m2 grond aan H. Beger voor f 92,50. De heer P. Laddet vestigde tijdens de rondvraag nog aandacht op het plaatsen van lichtmasten in de pol der. Collecte De collecte die door het Leger des Hells is gehouden bracht in Aardenburg f. 215,47 op. Plattelandsvrouwen De afd. Wol phaartsdijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maan delijkse bijeenkomst in het Dorps huis Het was deze keer een discussie avond, onder leiding van de discussie leidster mevr. E. A. de Kup-Bos uit Haamstede, over het onderwerp „sa menleving in beweging". Ter inlei ding was er een rollenspel, waarna aan de hand van een zevental vra gen in groepen werd gediscussieerd over dit onderwerp. Er ontstond een geanimeerde discussie. Het was een geslaagde en leerzame avond. tekort is de grote oorzaak van het teruglopen van het inwonertal. Men zou kunnen concluderen dat Groede niet aantrekkelijk is ais woongemeen te, doch het aantal ingeschreven wo ningzoekenden is nog groot genoeg, maar de ruimte ontbreekt ons". Het verzorgingspeil van de gemeen te is uitstekend. De gouvemeurswijk is opnieuw bestraat en bij het instruc- tiebad zijn 16 nieuwe kleedcabines gereedgekomen. Op de sportvelden werd verlichting aangelegd en de aanleg van de dorps-volière ver. fraaide het dorps aanzien. De recreatie heeft zich ook weer in toenemende mate ontwikkeld. De wijze waarop het bestuur van het Industrieschap het werk doet had de volle waardering van de burge meester. Hij vond de minder goede ontwikkeling vanwege de rentestan. daard echter wel te betreuren. Als oudste raadslid zei de heer J. Vermeulen een gezonde gemeente in de grote gemeente Oostburg te kun nen inbrengen. Groede heeft voor 1970 van het bouw- contingent 13 woningwetwoningen toegewezen gekregen, welke in een bouwstroom zullen worden gereali seerd door de Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereniging. Door het inbrengen in een bouw stroom kan het aantal woningen zelfs verhoogd worden tot 16. Ook zullen nog 24 bejaardenwoningan worden gebouwd waarvan de eerste twaalf in mei zullen worden gerealiseerd. Een susidieaanvrage van de Stich ting Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaande ren in Terneuzen zal worden overge laten aan de nieuwe gemeente Oost burg. Aan de heer Th. Barman uit An- derlecht werd een susidie voor res tauratiekosten van het pand Molen straat toegekend. Aan het bestuur van de Christelij ke school werden gelden beschik baar gesteld voor nieuwe vloerbedek king, verduisteringsgordijnen en ge reedschap en materiaal voor de han denarbeid. Voor het kustgebied werd een be stemmingsplan vastgesteld. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Meningsverschil len over de wijze waarop het Vrije- tijds-centrum voor Jongeren in Mid delburg „Provadya?" moet worden bestuurd, met name over de vraag wie de verantwoordelijkheid voor het beleid moet dragen, hebben ge leid tot het uittreden van vier be stuursleden en het ontslag van de projectleider Burney Bos. Al geruime tijd bestond in het be stuur van de Stichtings Vrij-tijds- cenitrum voor Jongeren onderling verschil van mening of het beleid in het centrum bepaald zou moeten worden door de jongeren die avn „Provadya" gebruik maken, d'an wel door het bestuur dat dit centrmu ex ploiteert. Bij stemming over de motie betref fende beleidsbepaling bleek op de laatste vergadering de meerderheid vor heto laatste standpunt te kiezen. Daaruit trok de stichtingsvoorzitter mr. drs. A. J. M. Visser zijn conclusie en trad af. Twee bestuursleden, mevrouw Hen- ny van Leeuwen-Schrijver en de heer Kees de Valk verklaarden zich solidair met de voorzitter en traden eveneens af. Ook de heer J. Zuur mond trad af, niet uit solidariteit, maar uit de uitslag van de stemming maakte hij op dat de samenwerkings vorm teniet was gedaan, waaruit ook hij zijn conclusies trok. Aanvankelijk diende projectleider Burney Bos ook zijn ontslag in. Hij kwam hierop evenwel terug. Nadat gisteren het interim-bestuur onder voorzitter schap van M. Bundervoet bije'en was geweest, werd de projeotleider op staande voet ontslagen. (Van een onzer verslaggevers) 1 Kaaa va SAS VAN GENT Het bericht van donidredag over de huis-aan-huis. collecte van de carnavalsverenj. ging Peike Zot in Sas van Gent i, onjuist. De collecte was niet van Pei ke Zot maar van de stichting Sasse carnaval. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk en hon derd gulden boete was de straf van de Hulstenaar R. P., die bij verstek door de politierechter in Middelburg veroordeeld werd. Zijn slachtoffer, die vakkundig door hem afgetuigd en van tweehonderd gulden beroofd was, kwam bij de rechter wel zijn grieven meedelen. De twee heren hadden el kaar ontmoet in een café in Hulst. Bij het naar huis toe gaan, zou het slachtoffer de auto van P. na schie lijk stoppen, hebben beschadigd. De Terneuzense politie had er enorm veel werk van gemaakt, te zien aan de foto's, die op de rechtzitting wer den getoond. De rechter was niet he lemaal overtuigd wat deze kant van de zaak betrof. De civiele vordering werd dan ook niet toegewezen. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE Het totale spaarte goed op de Raiffeisenbank in Osse nisse heeft deze week de twee mil joen gulden overschreden. Het was Silva van Kampen, leerlinge van de vijfde klas van de lagere school, die met haar spaarcenten dit bedrag rondmaakte. Uit handen van de voor zitter van de raad van toezicht, de heer Serrarens, kreeg ze daarvoor een fototoestel overhandigd. Dat gebeurde tijdens een officiële bijeenkomst in het bankgebouw in Ossenisse. Daarbij waren ook de ou ders van het meisje aanwezig. Be halve de camera kreeg Silvia ook een portemonnee met een gulden er in, als de symbolische inzet tot de drie miljoenste gulden. Verwacht wordt, dat men bij de huidige ontwikkeling de drie miljoen over enkele jaren zal bereiken. In 1964 had de bank als totale inizet nog slechts één miljoen. Bij de foto: de heer Serrarens over handigt Silvia het cadeau. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OOSTBURG In de strijd om het biljartkampioenschap van VV.Z.VL wist Iz. Verhage A. Versprille met 175 tegen 83 te kloppen. Verdere uitslagen: J. v- d. Broeke - Ph. Wage 8884, Ph. Wage - J. v. Overbeeke 7863, A. v. d. Gazelle - C. Moerman 14755, U. de Windt - J. v. d. Broeke 4067, Ph. Wage - C. Moerman 7057. J. v. Overbeeke - A. Aalbregtse 6973. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Maandag om 7 uur wordt vermoedelijk de voorlaatste raadsvergadering van Zuiddorpe ge houden. In deze raadsvergadering zullen de geloofsbrieven onderzocht worden van Rene de Pau. Deze zal dan in de laatste vergadering voor de herinde ling beëdigd worden. Hij is dus raads lid voor de duur van één vergade ring. De volgende voorstellen worden behandeld: Verkoop van een perceel bouwgrond aan H. de Mul: het verle nen van garanties voor betaling van rente en aflossing van een door de muziekvereniging „Ons Genoegen" te sluiten geldlening van f 2.000,Wij ziging van straatnamen en wijziging van enkele begrotingen. Kaartverkoop De kaartverkoop voor de stichting „De Opbouw" U- trecht door leerlingen van de lage re school in Retranchement bracht f 60,op. (Van onze correspondent) CLINGE Voor de eerste maal zal er in Clinge een ver- kennersgroep bestaan, welke met 23 leden van start is gegaan. De vereniging, die de naam zal dra gen van St. Paulus-groep, is aan gesloten bij de landelijke stichting „Katholieke Verkenners". Hoewel de oprichting met emige moeite gepaard ging, heeft alles toch nog een vlot verloop gehad. Toen de commissaris van het dis trict Hulst de heer J. de Maat uit Sas van Gent en de heer A. Vos veld van de verkennersgroep te Vogel waarde kennis kregen van de plan nen om een verkennersgroep op te richten zijn zij met de ouders van verkenners samen gekomen om deze aangelegenheid te bespreken. Het was de bedoeling dat er een oudercomité gevormd zou worden. In dit comité zal de heer P. Everaert als voorzit ter fungeren terwijl de heer G. Se- lis als secretaris en P. Pauwels als penningmeester zal optreden. Verder werd er een begroting op gesteld. De contributie zal drie gul den per mand bedragen. Voor de vele werkzaamheden die er nog moe ten plaats hebben, zal een nauw kon- takt gezocht warden met het be stuur vain heft district Hulst. Voorlopig bestaat de groep uit drie en twintig leden, waarvan twintig personen onder de achttien jaar. Al le jongens zijn afkomstig uit Clinge. De naam St. Paulus-groep is een overname van de welpengroep die een jaar of tien geleden bestond. Bij deze welpengroep was toender- tijd mejuffrouw A. Maenhout de groepleidster. Zij zal ook als groep- leddster optreden bij de verkenners. Pastoor A. C. J. Fick zal als aalmoe' zenier optreden. Iedere zaterdag wordt door de ver' kenners geoefend. Deze oefeningen zullen plaats hebben onder leiding van vaandrig Rudi Pauwels en hop man Freddy Boonman. Van de groep zijn F. Verstraeten, R. Verhelst en G. de Burger op een basiscursus in Hulst in opleiding. Binnen enkele weken kunnen dezen geïnstalleerd worden. Het comité zal zich hierover nog nader beraden. Vermoedelijk zal de installatie april gebeuren. Het gemeentebestuur heeft een sub. sidie gegeven van f 200,terwijl volgend jaar opnieuw een subsidie verstrekt zal worden aan de hand van de verrichte activiteiten. Ook heeft het gemeentebestuur gemeend te moeten helpen bij het on derbrengen van de verkenners. Er bestaan reeds plannen en als de on derhandelingen vlot verlopen, zul len de verkenners spoedig kunnen be schikken over een eigen tehuis. m zondag 1 februari 14.30 uur 3e abonnementsconcert serie B T 182)1 'irir.v »s.-yb go mo n- gastdirigent: andre vandernoot solist: yi-kwei sze. bas-bariton werken van haydn, dvorak, debussy en bartok het turfschip breda (Van een onzer verslaggevers) ST JANSTEEN Een verzoek om 1450 subsidie voor vervanging van de instrumenten van de r.-k. harmo nie St. Jan is de inzet geweest van een vrij breedvoerige discussie in de gemeenteraadsvergadering van Hulst. Het college van b. en w. stelde voor afwijzend op dit verzoek te beschik ken. Enkele raadsleden stonden er op dat de subsidie wel werd toege kend. In verband met de op handen zijnde gemeentelijke herindeling achtten b. en w. de kans dat de ge vraagde subsidie door G.S. goedge keurd zou worden erg klein. Nadat het merendeel der gemeente raadsleden bleef aandringen werd het voorstel gewijzigd. Tenslotte werd besloten in plaats van de subsidie een renteloze lening van f 1450 te verle nen af te lossen in tien jaar. Tevoren had de gemeenteraad het voorstel goedgekeurd om f 1500 toe te .vennen aan de stichting Steense Carnaval. Een aanvraag om de poli tieverordening zodanig te wijzigen, dat de horeca-bedrijven voortaan in de nacht van zaterdag op zondag al leen van vier tot vijf uur gesloten zouden hoeven te zijn, werd op ad vies van de postcommandant van de rijkspolitie afgewezen. Tevens trokken b. en w. het voor stel voor het verlenen van een bij drage in de stichtingskosten van een dierenasiel in Terneuzen in. Wel werd besloten de schuttersmaatschap- pij St. Jan in St. Jansteen een rente' loos voorschot toe te kennen voor de gedeeltelijke financiering van een nieuw te bouwen staande wip met vangkorf. De totale bouwkosten daar voor zijn geraamd op ruim f 8800. IJSHOCKEY De IJshockeyclub Den Bosch heeft in de Brabantse hoofdstad met 51 gewonnen van Hys Hoky uit Den Haag, De tussen standen van de ontmoeting, die door 2.000 toeschouwers werd bijgewoond, waren 00, 30 en 21. De wed strijd telde mee voor de „Cup Inter national". ROOMS KATHOLIEKE KERK Aardenburg. O LV Tenhemelopne. ming. zaterdag 19, zondag 7, 10 uur Axel, H Gregorius de Grote, te) 01155-1532 Zaterdag 19 uur; ton, dag 8 15. 9.30 en II uur. Biervliet, H Maria Onbevl. Ontv, tel. 01152-382 Zaterdag 19 U'üi; zondag 7.30 en 10.30 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172. 1587 Zaterdag 19 uur, zondag l| uur CLINGE Parochie van de Henricus. Zaterdagavond om 19.(j uur. Zondag 8.00 uur, 10.00 uur 11.30 uut. Eede, Dorpsplein, zaterdag 19, i dag 10 uur Goes, H. Maria Magd., tel. OllOO. 6754. Zaterdag 19 uur; zondag 10 30 uur. R.K. h.b.s., Kruitlaanzondag 10.30 a Groede, H. Bavo, tel. 01171-207. Zi. terdag 19 uur. zondag 9 uur. Groenendijk, H. Martinus, teL 0114', 382. Zaterdag 18.30 uur; zond» 7 30. 9. 10.30 en 17 uur. flansweert, O.L.V. Onbevl. Onb, tel. 01130-1363. Zaterdag 19 uw; zondag 8, 10 en 11.15 uur (Krui! ningen). Hoofdplaat H Eligius, zaterdag uur; zondag 7.30 en 10 uur. Hulst, H. Willibrordus, teL 011(1 2130. Zaterdag 19 uur; zondag 8Jt 10, 11.30 en 17 uur. Koewacht, H.H Philippus en Jat» bus, teL 01148-360. Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Krabbcndijke, Cultureel Centrum zondag 10.15 uur: kerkdienst vw katholieken. Kwadendamme, H Boitifatius, tel 01194-219 Zaterdag 19 uur; zon. dag 8 en 10 30 uur Lewedorp, H. Eligius, teL 01198-334 Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 101 uur. Middelburg, H Petrus en Paulus, ttl 01180-2860 Zaterdag 19 uur; tot- dag 10. 12 en 19 uur. Het „Zuiderbaken: zondag 11.30 u Stromenwijk. zondag 8.30 uur. Oostburg, H. Eligius, teL 01170-2003 Zaterdag 19 uur; zondag 8.30 ei 10 30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv., tel 01195- 214. Zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Martinus. kerk: zaterdagavond 19 uur en zondag 8.15 en 10.15 uur. Paauwenburg: zaterdag 19 uur; au dag "li en T7 uur. Rilland, Gereformeerde kerk, zater dag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent. H. Maria Hemelv, lel 01158-1681 Zaterdag 19.15 «ar; zondag 9.30. li en 17 uur Schuondijke, Dorpsplein, zaterdzg 19. zondag 10 uur Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 11 zondag 9 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178- 208 Zaterdag 19 uur; zondag 8,11 s-Heerenhoek, Sint.-Willibrordus, tel 01105-264 Zaterdag 19 uur;» dag 7 30 9 10 en 10.30 uur. Heinkenszand H Blastus. tel OU* 9 en 20 45 uur (Ziekenhuis: elk avond 18 uur avondmis), en 19 uur Sluiskil, H Ant. v. Padua, tel. 01151- 418 Zaterdag 19 uur; zondag W Souburg: zaterdag 19 uur; zondaf 8.15 en 10.15 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, 01150-2327 Binnenstad: zaterdag! uur; zondag 8 en 11.30 uur. Triniteitskerk, zaterdag 19.15 au zondag 9 10.30 en 17 uur. Kruiskerk Hoek), zaterdag 19 zondag iO uur Par „De verrezen Christus" (8- school ,De Zeemeeuw"): zaten» 19 uur: zondag 9, 10. 11 uur. Vlissingen: Parochiekerk O. L. en St.-Jacob: zaterdagavond 19® en zondag 8.30, 10.30, 12 en 19Ifl Emmanueikerk Paauwenburg: s terdagavond 19 uur en zondag en 17 uur. St.-Josephziekenhuis: zondag uur. Kath. Mil. Tehuis: zondag ld11 Westdorpe, H Maria Vis., tel 011S 327 Zaterdag 19 uur: zondag 10 uur IJzendiike: O.L.V Tenhemeloput ming tel 01176-284. zaterdag mi- zon dal' 8 30 en 10 30 uur Verseke, H Anna. tel 01131-N® Zaterdag 19.10. zondag 7.30 et uur Verseke: Par. St.-Anna: Zondag 8 en 10 uur h mis Zandstraat: H Past v. Ars, 19 uur zondag 10 uur. Zandstraat, H Pasioor van Ars terdag 19 uur. zondag 10 uur lan: in w (Van een onzer verslaggi DEN HAAG Minister (Waterstaat) heeft het tracé Dammenweg over de damn het Haringvliet en het Broi vensche Gat bekendgemaa bijzondere van de nieuwe wt buitendijkse gedeelte op waar over een afstand van v meter de weg buiten de dij gaat en bij Ouddorp weer ol land terecht komt. Het zal nog minstens tien jaar dure dat het buitendijkse traject klaar is. De andere wegg< zijn veel eerder klaar. De Dammenweg, die twi twee rijstroken krijgt, loop Vierpolders over Voorne tuurgebied het Quakjeswater] door een duinwal van het vi lawaai gescheiden) over de 1 vlietdam, door de hals van in de richting van Ouddorp 1: kust naar de dam van het Brc havensche Gat. De weg krijj middenberm van twaalf mete weg is door uitgebreide beplar zowel op Voorne als op C aangepast aan het landscha; schoon. Alle kruisingen zijn on vloers. Op de Brouwersdam een aansluiting gemaakt met e creatieterrein op de Kebbelaai Zolang de buitendijkse vier-st weg niet klaar is (wat minste! jaar zal duren) wordt een baansweg klaargemaakt, die het verkeer in 1972 zal worden gesteld, wanneer de Brouwe ook gebruikt kan worden. Voc langzaam verkeer is er een pa weg. Wanneer in het najaar va de Haringvlietdam voor het vi wordt opengesteld zullen oo weggedeelten op Voorne en gereed zijn. DEN HAAG StaatshuÈhot* de en statistiek M.O.: C. L. ScW Terneuzen. Staatsinrichting M;0" Christiaanse, Terneuzen; L- C' 1 Dijke, Vlissingèn. (Van een onzer verslaggever GOES Ir. D. van der Z hoofdingenieur-directeur van de tuurtechnische Dienst in Zeelai met ingang van 1 april benoe; hoofdingenieur-directeur van di in Overijssel, met standplaats Zi Ir. Van der Zaken, die in vei met de gTote ruilverkaveling jecten in Zeeland veel beken- geniet, zal worden opgevolgd zijn collega uit de provincie Dl ir. H. E. Heringa. De benoeming van ir. Van de ken in Zwolle houdt verband de pensionering Van de HID i J. Markvoort. (Van onze correspondent) CLINGE De gymnastiekve ging van Clinge kwam in het ve gmgsgebouw Malpertuus aan bportlaan in Clinge bijeen. Er bevredigende belangstellin sinds de oprichting in januari net vorige jaar was het aantal 1 rk gestegen, vooral het a: vrouwelijke leden. te°SenMik telt de vereni tachtig senioren-leden en tachtif I ^°reo~le(ien. de bestuursvei i"?d voorzitter Jos Marima n stelde zich niet meer herkiesl tn zijn plaats werd de heer 1 w gekozen. Bij de twee an. estuursverkiezingen werd mevr* L- Neefs-Bolsens herkozen en ïeuw bestuurslid werd mevrouv - 'aert-Willekens gekozen. Hierc is net bestuur nu weer voltallig ae rondvraag werden nog enkele L".ge?teld- He' bestuur zal in terugkomen?6 Vergaderülg hi( Morgen, zondag 1 februari. Bergen op Zoom: 9.54 en 22.4 Hansweert: 9.24 en 22.05. Made-Drimmelen: 12.41 Terneuzen: 8.55 en 21.34. Vlissingen: 8.29 en 21.09. Wemeldinge: 9.44 en 22.32. Maandag 2 februari. Bergen op Zoom: 11.20 Hansweert: 10.43 en 23.28. Made-Drimmelen: 1.37 en H-1 Terneuzen: 10.13 en 22.57. Vlissingen: 9.47 en 22.31. Wemeldinge: 11.10. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door «etK.NJH-I. op vrijdag om 18.00 uur: Voornamelijk dr°og. perioden vorstI" het a'gemeen li punt °t temperaturen om het v: miteVOOruitzichtx in cijfers d over Nederland, tot zondag: aantal uren zo maai' fnuL'temp.: van ongeveer max i graden onder norm normaal tot 4 graden 0 van rvf; s °P een droge pen kans ™'nstens 12 uur: 95 proc Procent 6en geheel droog etmaal t^Voor maandag: aantal uren zoij maal-'rnmm;"temP': omstreeks n maal' mt*). mp;: van ongeveer n kans on a graden onder normi stens 12 i n„oge Penofe van m geheel r Procent: kans op - droog etmaal: 70 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2