ats ipoedig begin van werken aan Ylissingse boulevard 1 De heer C. Potter nieuwe directeur gemeentewerken m AAN ALLE WENSEN VAN l EN W. VOLDAAN -papier voor uw -pen Landbouw- praktijkschoo! voor nieuw schoolseizoen gereed I L vrouw annenwereld MAGAZINE aart Nieuwe presidente Herv. Vrouwen" foord-Beveland PQMAR SHERRY ne slopen pand in oes afgebrand J De brand brak omstreeks half ne en uit, maar nauwelijks een half uur fcter was de brandweer het vuur de ps. De eigenaar van de garage en *e werkplaats, waar enig timmer- [msgereedschap stond, C. S. uit verzekerd. RAAD KAPELLE BENOEMDE j GOEDKEURING Zwembad W oningcommissie KV0 Zuid-Beveland kwam bijeen in 's-Heerenhoek Activiteiten C.P.J. PTT-er L. van Sluis uit Zierikzee met pensioen Première „Grafin Mariza" in Goes N.V.V.-Zeeland houdt kaderdag in Middelburg -Jacqueline" uit V rouwenpolder ertrokkeii Stichting wijkcentrum Paauwenburg Vlissingen is weldra een feit JEUGDORKEST EN KOORSCHOOL GEVEN CONCERT IN GOES In Schoondijke ÜS m DE STEM VAN DONDERDAG 29 JANUARI 1970 3 rijd voor gelijke neratie op s het'Vrouwen uit de jaren'20? an 1970: schijn of :ne schreef er sitie van de de Finse, de er wereld, ergebleven .ag het aan per iktueel.Met alles n in de wereld voorslechtséén Zakennieuws -65 cent. „SI# (Van onze correspondente) KAMPERLAND In het Casem- ioot Huis te Kamperland namen ervormde Vrouwen, aangesloten bij kring Goes-Noord-Beveland, af- jieid van haar presidente, mevrouw ar. der Graaf-Vermaire, die twaalf iar als regeringspresidente fungeer- ADVERTENTIE) de meest gedronken Per magnum 9 A E plm. 2 liter WIJNHANDEL V. D. HEIJDEN - HULST Haar werd dank gebracht door zus- Luteijn, die haar woorden deed ■rgezellen van bloemen en een ge- ihenk. De voorzittershamer werd in inden van mevrouw Dijkgraaf- oordermeer gelegd, die de taak van ngpresidente op zich wilde nemen. Is spreker was aanwezig de heer immer uit Naarden, die over zijn vaalfjarige reputatie van het ra- pwerk der „Wilde Ganzen" mee- elde, dat door Wilde Ganzen jaar- ks een miljoen verzameld wordt, iarvan 15 proc. voor Hollandse doel- nden en voor de rest tot doel had :el leefbare plaatsen op aarde te laken voor de mensheid. Mevrouw W. A. Geursen liet de inwezige dames kennismaken met ihriftliederen of bijbelteksten, af- imstig uit de nieuwe, nog niet in ibruik genomen, gezangenbundel aor de Hervormde Kerk. un het eind van de middag was er en collecte voor de Wilde Ganzen K.O.R. Hilversum. (Van een onzer verslaggevers) GOES Woensdagmorgen is een »r de sloop bestemd pand aan de ■Heer Hendrikskinderenstraat 73 in lees voiïedig uitgebrand. Behalve «woonhuis, dat al geruime tijd leeg en door de gemeente is opge- "mocIA, brandde een aangrenzende lude werkplaats en een garage af. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het eerste ge deelte van de werken ter verster king van de zeewering van de boulevards Bankert en Evertsen in Vlissingen zal spoedig ter hand kunnen worden genomen. Dit heeft de hoofdingenieur-di recteur van Rijkswaterstaat in Zeeland, ir. J. Zuurdeeg, aan het college van b. en w. van Vlissin gen meegedeeld. De brief waarin b. en w., die zich over het boule vardplan tot de minister van Ver keer en Waterstaat hadden ge wend, worden ingelicht over de stand van zaken, zal onderwerp van bespreking zijn in de raads vergadering die morgenmiddag (vrijdag) wordt gehouden. Er is, zoals de minister en de hoofd ingenieur-directeur van Rijkswater staat in Zeeland toegegeven, niet aan alle wensen van b. en w. van Vlis singen met betrekking tot de boule vard voldaan. De minister van Ver keer en Waterstaat erkent dat de werken aan de eigenlijke boulevard en het zeewaartse gedeelte daarvan, een noodzakelijk sluitstuk in het ge heel van voorzieningen vormen. Hij wil echter met een uitspraak hieromtrent wachten tot de resulta ten van het onderzoek daar het Wa terloopkundig laboratorium en de Stu diedienst van Rijkswaterstaat in Vlis singen bekend zijn. Uit dit onderzoek zullen adviezen volgen betreffende voorzieningen aan de oever en het strand langs de boulevards. Minister Bakker heeft intussen goedkeuring verleend voor de ver hoging van de zeewering landwaarts van de Vlissingse boulevard, volgens een plan dat is opgesteld door het waterschap Walcheren. In details behelst dit plan onder meer, dat een doorgaande verbinding wordt aangelegd tussen de Badhuis straat en de Burgemeester van Woel- derenlaan via de Zandweg. De op de boulevard staande panden tussen de Spuisluis en de Leeuwen- trap zullen, indien mogelijk gehand haafd blijven. De Spuiboezem wordt gedempt. De weg, die oostwaarts van de oprit op deze plaats wordt aangelegd, zal 12,5 meter breed worden. (Deze weg wordt breder dan aanvankelijk was bedoeld. De meerkosten komen voor rekening van de gemeente Vlissin gen). (Van onze correspondent) KAPELLE Na ruim een uur in lesloten zitting bijeen te zijn ge lest, heeft de raad van Kapelle de lecr C. A. Potter benoemd tot direc- »:i| TO van de dienst gemeentewerken -lü 'ra deze gemeente. De heer Potter -i« weg 8 van de 13 uitgebrachte stem- ,en- Vijf stemmen werden uitge- J Jacht op de heer W. Dieleman uit i7l «meldinge. Hij werd daarna met 'tegen 2 stemmen benoemd tot «tjimct-directeur van de dienst. De heer Potter was directeur van 15 dienst gemeentewerken van de Smeente Kapelle, Kloeti-nge en Kat- endijke, De heer Dieleman was dat ai Wemeidinge. Op een vraag van de voorzitter of voorkeur bestond voor een mid- of avondvergadering van de bleek dat de leden liever een ivondvergadering hadden, maar de «er Zuydwegt (P.v.d.A.) voegde er tan toe: „Maar dan liever geen aehtvergadermgen zoals nu", burgemeester Van Suylekom deel- 6 mede dat wethouder ir. P. J. Bal- ,s" enende (A.R.) zal optreden als lo- •oj ""burgemeester. Deze wethouder zal 6 Portefeuilles van agrarische zaken o? sociale -en maatschappelijke za- ra.' ;eJ behandelen. Wethouder A. P. [el ttouwenaar (P.v.d.A.) krijgt de ut Portefeuilles van onderwijs, sport en «gdzaken. De raad besloot om de veertien '"^•woningen, die zijn toegewe- L- 'tl twee stormen te bouwen, te „t? upht aan de Bierweg in We en; "löainge en zes in Schore. net presentiegeld voor de raads- rgaderingen zal niet worden ver- huen w- hadden voorgesteld et te brengen van 20,— op 25,— per vergadering en van 10,— op lJ|— vo°r een commissievergade- Alleen de twee wethouders en La M' J- de JaSer (P-v.d.A.) maen voor dit voorstel. De overi- faadsleden wilden er niets van In nn» .P,rmclPe werd besloten tot PonsteUing van het gemeentelijk dmv.i op zondaë- Nader zal wor- bekeken gedurende welke uren Li Plaatsvinden. De heer De aker (S.G.P.) zei niet te kunnen !eluuPen '10e k- en w. met een der- raas /00rstei1 durven komen in een kJw. i? een rechtse meerderheid heer Ri'n zei tegen meèlv g te zijn, indien van ge- imov ge toezicht uitgeoefend worden en de heer Van Hoorn (V.V.D.) vond het voorstel om op zondag de gehele dag open te zijn wel een groot verschil met het eer der ingenomen standpunt. Zeer langdurig werd gesproken over de instelling van een advies commissie voor de verdeling van ge meentewoningen. B. en w. zeiden hierop prijs te stellen nu de gemeen te 376 woningen heeft. Voorgesteld werd een uit vier personen bestaan de commissie te benoemen, warain alle kernen vertegenwoordigd zijn. Vele raadsleden vonden deze basis te smal. De heren Van Hoorn (V.V. D.) en Dagevos (C.H.U.) wilden de gehele raad mee laten beslissen bij de woningtoewijzing. De voorzitter hield een pleidooi voor een kleine adviescommissie, maar dan niet van vier maar zes personen. Dit werd goedgevonden, behalve door de heer Dagevos. die bleef bij zijn eerder in genomen standpunt dat de gehele raad moet beslissen. Bij stemming werden de heren F. van Hoorn (V.V.D.), A. N. Lamper en M. Zuydwegt (P.v.d.A.), Chr. Rijn, C. W. Bras en J. M. Zuidweg (christelijke groepering) als commis sieleden benoemd. De heer Van Hoorn bleek echter niet bereid te zijn zijn benoeming aan te nemen. Ook twee andere vertegenwoordi gers van de kern Kapelle, de heren J. J. Ganseman en M. J. de Jager, bleken niet bereid te zijn in de com missie te zitten, zodat men besloot ze maar uit vijf leden te laten be staan. Oud-burgemeester Van Sas en oud-gemeentesecretaris J. Oudeman, beiden uit Wemeidinge, kregen eer vol ontslag als ambtenaren van de burgerlijke stand. Tot nieuwe amb tenaar hiervan werd benoemd de heer G. W. P. de Kam uit Kapelle. Aan mejuffrouw H. van de Guch- te uit 's Heer Arendskerke werd het pand Achterweg 3 in Biezelinge ver huurd en een gemeentewoning al daar aan de heer A. J. de Schipper. Aan het eind van de vergadering sprak burgemeester Van Suylekom over de grote interesse die er be staat voor het bouwen van wonin gen in Kapelle. Vele onderhandelin gen met institutionele beleggers zijn aan de gang. Verder is er een plan vrijwel klaar om rond het gemeen- scchapsuhis en dienstencentrum De Vroone 100 bejaardenwoningen te bouwen. Dat zal ook gebeuren door een particuliere organisatie. De minister heeft goed gevonden, dat, mede om tijdverlies te voorko men, het werk in twee gedeelten wordt uitgevoerd. Het waterschap is gevraagd om een ontwerp-bestek voor het aanbrengen van de hoogwater- kering achterland, met bijkomende werken, in te zenden. De bewindsman heeft b. en w. van Vlissingen geadviseerd om wensen en bezwaren die in verband met hst op Delta-sterkte brengen van zeeweringen nog zouden bestaan, met het waterschap Walcheren op te ne men, om een gezamenlijke e-,ioSSing te zoeken. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De kring Zuid- Beveland van de KVO hield in ge bouw „De Jeugdhoeve" in 's-Hee- renhoek haar bijeenkomst onder lei ding van de Kring-voorzitster me vrouw M. Smits-De Winter. Op deze avond waarvoor een grote belangstelling was, werd een mode show van zelf gemaakte japonnen gehouden en tevens werd de uitslag van de naaiwedstrijd bekend ge maakt. Mevrouw J. de Winter-Goen- se van de afdeling 's-Heerenhoek be haalde de eerste prijs en mevrouw C. Knuit-Boonman van de afdeling Heinkenszand kwam in aanmerking voor de tweede prijs. Mevrouw Boonman-De Thije van de afdeling Ovezande werd eerste de grotere maten. Deze drie dames zullen op 26 februari in Tilburg me dedingen naar de titel „Naaldprin- ses". De eerste prijs van de bloembollen wedstrijd ging naar mejuffrouw Rijk, van de afdeling Lewedorp. Tenslotte werd de uitslag bekend gemaakt voor 't maken van collage. Daarvoor kreeg de afdeling 's-Heerenhoek de primeur (le prijs). Het was voor de dames van de KVO een geslaagde avond. (Van een <mzer verslaggevers) MIDDELBURG Evenals dit in 1968 het geval is geweest, is de Zeeuwse Christelijke Plattelands Jongeren Bond erin geslaagd ook het afgelopen jaar de activiteiten verder te ontplooien. Dit staat te le zen in het jaarverslag dat een dezer dagen is uitgekomen. Ook wat het lopende jaar aangaat is de C.P.J, van plan allerlei evene menten te organiseren. Zaterdag 31 januari wordt in de christelijke HBS in Middelburg een toogdag ge houden. Behalve een lezing van de heer Bruno Paul de Roeck uit Am sterdam die zal spreken over „Wel vaart een waagstuk", vermeldt het programma een provinciade, een onderdeel waaraan alle aanwezigen mee kunnen werken. Voorts is een optreden van een Zeeuwsch-Vlaam- se cabaretgroep gepland- Op 14 februari zal een instructie middag voor bestuursleden worden gehouden, op 6, 7 en 8 maart een eultureel-weekend met een talenten jacht, 13 maart een toneelavond, 30 mei een provinciale sportdag en 5 september nationale C.P.J. sport wedstrijden in Eede. Verder wil men nog een zomercontactdag organise ren. Een datum hiervoor is echter nog niet vastgesteld. ZIERIKZEE Op 1 februari zal de heer L. van Sluis, wonende aan het Vrije 15 in Zierikzee, het staats bedrijf der PTT gaan verlaten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Sluis is als dienstkringleid-er werkzaam bij het telefoondistrict te Breda, afdeling Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) GOES In het kader van het ju bileum van de Goese Operette Vere niging zal op zaterdag 21 februari de première plaatsvinden vam de operette Grafin Mariza van Emme rich Kalman in de schouwburgzaal v-an de Prins van Oranje in Goes. Aanvang half acht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zaterdag 31 januari houdt het NW, district Zee land, een kaderdag in De Gouden Poorte aan de Wagenaarstraat 12 in Middelburg. Op het programma staat onder meer een lezing door dr. G.J. Smallegange, directeur van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, die zal spreken over het onderwerp „Naast de economische ontwikkeling ook een welzijnsbeleid" 's Middags zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. (Van een onzer verslaggevers) VROUWENPOLDER De Har- a-igst- jongeman Jetse J., alias me- .rouw Jacqueline G., heeft Vrouwen pulder dinsdag mei onbekende be stemming verlaten. Jacqueline, die zich als vrouw Kleedt en gedraagt, nam, zoals be lacht, omstreeks half januari haar in trek in het Badmotei „De Walvis" te Vi vuwenpolder, waar zich later eei. zekere G. afkomstig uit Ilpendam bij haat- voegde. In net gezelst-nap van deze zelfde G. is Jacqueline dinsdag uit net hadmote] vertrokken, haar ka mer in zeer grote wanorde achterla tend (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Volgens een me dedeling van b. en w. van Vlissingen aan de raad, is de oprichting van een stichting Wijkcentrum Paautvenburg aanstaande. De ontwerpstatuten zijn gereed. Deze bepalen onder meer dat dc stichting zal worden bestuurd door een algemeen bestuur van ten minste elf en ten hoogste vijftien le den. Een aantal verenigingen en kerk genootschappen zal in het verband van de stichting gaan samenwerken Namens b. en w. van Vlissingen is wethouder Ch. J. Gillissen Verschage tot lid van het algemeen bestuur be noemd. B. en w. van Vlissingen heb ben voorgesteld om de raadsleden W. P, Hamerlinck en A. A. Gillissen als vertegenwoordigers van d-e raad in het algemeen bestuur te benoemen. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Vrijdagavond om acht uur wordt in de r.-k. kerk in Goes een concertevenement gehouden. Be halve het Zeeuwse jeugdorkest en de Zeeuwse koorschool wordt ook me dewerking verleend door het jeugdi ge orgeitalent Bram Beekman. Het programma vermeldt werken van Telemann, Handel, Charpentier, Van Baarèn en Hendrik Andriessen. Het Zeeuwse jeugdorkest, onder leiding van Peter Jense, wordt ge vormd door een vijftigtal leden, die allen tot de top van het Zeeuwse mu- ziaktalent mogen worden gerekend. Dit orkest heeft niet alleen ervarin gen in het eigen land opgedaan, maar heelt ook buiten de grenzen gecon certeerd. Bovendien hebben de vijf tig musici verscheidene optredens voo] radio en t.v. achter de rug. Ook de Zeeuwse koorschool is in het buitenland lang geen onbekende meer. Verscheidene tournees zijn vooi' de koorschool, onder leiding van dirigent Evert Heyblok, een groot succes geworden. Evenals het Zeeuwse jeugdorkest heeft de koor school ook radio- en t.v.-concerten gegeven. Daarnaast zijn ook enige plaatopnamen door de Zeeuwse koor school gemaakt. De twintig-j arige organist Bram Beekman heeft verscheillende con coursoverwinningen op zijn naam staan, waaronder het jeugdfestival in Den Bosch. Sadist Toen wij 25 jaar geleden bevrijd werden van de nazi's en het sadisme waren wij daar blij om. Nu wordt sadist nummer 1 wederom de schouwburg ingehaald. Sommigen zijn van mening, dat „Het buitenspo rig seksueel genie van markies de Sade" een stuk is voor „geestelijk volwassen mensen". Deze kreet moet op ons, arme stumpers, natuurlijk indruk maken, maar helaas doet het dat op mij niet. Zo'n uitspraak doet voorkomen alsof er slechts enkele wijzen zijn, die deze „kunst" naar waarde kunnen schatten. Ik kan het niet helpen, maar nu moet ik toch heel sterk denken aan het overbeken de sprookje van „De nieuwe kleren van de keizer". Wat zijn wij toch bang om niet voor vo-1 te worden aangezien en laten we toch achter de bedriegers aanhollen! Wij schie ten als christenen schromelijk te kort als wij ons dit zonder meer la ten welgevallen. Hoe kunnen onze kinderen nog vertrouwen in ons heb ben als wij hiertegen niet ageren? Ik protesteer heftig tegen 't schouw burgbeleid. Wie volgt? Zeisstraat 28 BREDA Mevr. J. R. J. VAN DER KLEY-LEFEBER (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Begin au gustus is de nieuwe landbouw- praktijkschool in Schoondijke ge reed. De school bestaat uit een theorie- annex praktijkloods (66 meter lang en 25 meter breed) en een groot legeer- of internaats gebouw (begane grond en twee verdiepingen, met een totaal van 48 slaapplaatsen). De totale kos ten van dit project bedragen on geveer twee en een half miljoen gulden. De landbouwpraktijkschool, waar leerlingen aan middelbare landbouw scholen lessen kunnen volgen, is op een soortgelijke school in Emmel- oord na, de enige bestaande in Ne derland. Op dit moment is het internaats gedeelte van de school ondergebracht in een aantal barakken op hetzelfde bouwterrein waar de nieuwe school verrijst en worden in een grote loods iets verder weg gelegen, die ook straks bij het nieuwe complex word. betrokken, de praktijk- en theorie lessen gegeven. In het nieuwe internaatsgedeelte zijn twaalf kamers met elk vier bed den. Op de begane grond komen de verschillende recreatieruimten voor de leerlingen, die minsten een week, en desgewenst langer, in Schoondijke kunnen verblijven. De school in Zeeuwsch-Vlaanderen is, evenals die in Emmeloord, gespe cialiseerd in het verwerken van trekkers en machines op het land. Het aannemingsbedrijf Gebr. Leen- houts uit Sluis is begin januari 1969 met de bouw van dit complex be gonnen. FOTO BOVEN: Het internaatsgebouw ziet er in drukwekkend uit in vergelijking met de huidige barakken. Op de voorgrond de contouren van de verbindingsgang van het Iogeerge- bouw en de loods. FOTO RECHTS De betonnen vlakte voor de hal zal als oefenruimte voor de trekkers worden gebruikt. FOTO ONDER De grote loods van praktijk en theorie doet inwendig aan een sporthal denken.

de Stem | 1970 | | pagina 7