„Camere van Rethorica Hulst tot nieuw leven uit het brabants orkest Ex-P.v.d.A.-leden Eindhoven stichten nieuwe groep Yas DE TRANSFIGURATIE NA JAAR NON-ACTIEF INZINKING TE BOVEN Raad Oostburg wacht nog met subsidie dierenasiel ZEEUl IN DE Gewei lan<lJ m bespra Droog Oecumene der jeugd in Middelburg Diefstallen in Vlissingen ZEESC] RAMT LICHTEJ 99 Oude bioscooppiano kreeg plaatsje in Vlissings museum EDITIE VOOR ZEELAND Steens echtpaar met auto in sloot Rederijkers Jongeren Hoogwater COMITé DEN DULLAERT TE HULST Activiteiten Hulster r.-k. vrouwengilde Geldlening stichting sportbelangen het turfschip breda TEKEN VERZET TEGEN DOGMATICI VAN NIEUW LINKS Uitslag biljartwedstrijd 't Hoekske-Tovak in Koewacht Z.L.M.-Retranchement bestaat 25 jaar Jeugdsoos in Kapelle gaat zaterdag open Uien naar Noorwegei IJzendijkse koster voor t. 2 DE STEM VAN DONDERDAG 29 JANUARI 1970 3 CHAKLES HEIRMANS (Van onze correspondent) OOSTBURG Een verzoek van de stichting dierenasiel Zeeuwsch-Vlaan- deren in Terneuzen om een bijdrage van 1,10 per inwoner werd van de agenda van de raad van Oostburg af gevoerd en tot een volgende vergade ring uitgesteld. De heer Dekker was wel van mening dat er iets moet ge beuren op dit punt. Hij vroeg zich echter wel af waarom een dergelijk iets niet in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren kan worden gerealiseerd. De heer Mijs zag het punt liever behan deld door de nieuwe gemeenteraad na de gemeentelijke herindeling. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs f 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (Midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01130-8030) Burgermeester Van Leeuwen had inderdaad geïnformeerd naar de mo gelijkheid in West-Zeeuwsch-Vlaan deren tot de oprichting te komen, doch dit was niet mogelijk gebleken. Ook vond hij persoonlijk de afstand van Terneuzen vanuit W.-Zeeuwsch- Vlaanderen wel een bezwaar. De ge vraagde bijdrage is niet alleen be stemd voor de oprichting van een dergelijk dierenasiel, doch ook om te voorzien in de exploitatiekosten. Men wilde eerst nog enkele informaties inwinnen en verdaagde dus deze zaak naar de volgende vergadering. Het bestuur van de christelijke na tionale schoolvereniging Emmanuel wilde op grond van artikel 72 van de l.o.-wet 1920 gelden ontvangen voor reparatie van het schooldak. Dit ver zoek werd niet ontvankelijk ver klaard. Het bestuur zal de reparatie volgens artikel 101 van de l.o.-wet moeten betalen als normale onder houdskosten. De subsidie aan de Oostburgse turnvereniging werd met één gulden per jeugdlid verhoogd en gestéld op twee gulden. Aan de Oostburgse vrouwelijke vrijwilligers werd de verhoging van 250,- subsidie toegekend voor het hotiden Van de wekelijkse bejaarden sociëteit in het Nederlands hervormd centrum. Ten behoeve van de open bare lagere school wordt een krediet van 7.924,- beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van telefoonaanslui ting, sanitaire voorzieningen in de leslokalen en nieuwe schoolborden in zes lokalen. In het Schuttebocht werd 750 vier kante meter grond verkocht voor der tig gulden per vierkante meter aan de heer A. Verplanken. Van de heer Corthals werd vijftig vierkante meter van Terneuzen vanuit Zeeuwsch- per Vierkante meter. Op deze grond heeft de gemeente reeds een trottoir gelegd. De heer Van Ee informeerde tijdens de rondvraag naar de bouw van bejaardenwoningen. De burge meester antwoordde dat er al een goedgekeurd plan is. maar dat men geen bouwvolume krijgt voor deze woningen. De heer Barendregt had bij de wo ningwetwoningverdeling voor de pro- vincre de gemeente Oostburg gemist. De burgemeester antwoordde dat twintig woningen in de premiesector waren toegekend, en deze zijn hoofd zakelijk bestemd voor de doorstro ming, waardoor toch wel enige ruimte komt in de woningwetsector. Boven dien is gebleken dat in Oostburg ze ker wel behoefte bestaat aan deze doorstrominigswoningen. (Van o-mze correspondent) SINT-JANSTEEN Ten gevolge van de mist raakte het echtpaar A. v. E.-C. uit Sint-Jansteen met de auto van de weg en belandde in de sloot. De auto werd flink beschadigd en mevrouw Van E.-C. liep een arm breuk op. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster Camere van Rethorica De Transfiguratie is de inzinking van vorig jaar te- boven. Na een jaar nonactief waartoe men in 1969 door het af vallen van enkele prominente amateur-acteurs was gedwongen zal de toneelvereniging in mei van dit jaar, met een komische thriller „Fluffy en Stuffy" op de planken komen. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de re petities. De door regisseur Charles Heirman bewerkte thriller is bedoeld als oen persiflage over het Amerikaanse gangsterleven. Het is een stuk van George B-atson, dat de -groep vijftien jaar geleden ondier de titel „Boeven en madeliefjes" al eens voor het voet licht heeft gebracht. „De inhoud van het toneelspel is geactualiseerd", vertelt Charles Heir- man. Daarom verwacht hij met de reprise evenveel succes te hebben als vijftien jaar geleden met de pre mière. Op twee en drie mei ral het in de goed geoutilleerde toneelzaal van de Graainbeurs in Hulst voor het eerst worden opgevoerd. Daarna volgein eventueel nog enkele gastop tredens. De rolbezetting bestaat uit vijf he ren en vijf dames, waarvoor Heir- man een keuze heeft kunnen doen uit een groepje eigen acteurs en actrices. Met die rolverdeling is hij best tevre den. „Het zijn stuk voor stuk men sen met de nodige kwaliteiten". Voor de komende premiere rekent hij weer op een vrij grote publieke belangstel ling. AI mogen dan veei verenigingen van vergelijkbare omvang tegen woordig te kampen hebben met ge brek ana belangstelling, het werk van De Transfiguratie js tot nog toe elk jaar gehonoreerd met uitver kochte zalen. De toneelclub voert met enige mate van trots de oude Rederijkersnaam. In wezen is de titel „Camere Retho rica" niet meer dan een traditionele fagade, waarachter een gewone ama- teurtoneelvereniginig schuilgaat, Een vereniging waarvan de binding met het rijke cultureel-historisch le ven van Vlaanderen niet verder strekt dan de contacten met een aan tal Vlaamse regisseurs in het verle den. „Daar hebben we 't toneelspelen „Daar hebben we het toneelspelen van geleerd", vertelt de heer Heir- mam. Zijn leermeesters waren Vlaam se regisseurs. „Veel van wat we de afgelopen maanden hebben bereikt, hebben we beslist aan die vakmen sen te danken", geeft hij onomwon den toe. Organisatorisch ig de ver eniging samengesteld zoals in het his torisch verleden de Rederijkerska mers, met alle daaruit voortvloeden- de traditionele verwikkelingen. Dat recht ontleent men aan het feit dat uit de stadsarchieven is gebleken, dat Hulst in deze tijd ook al een Camere Rethorica bezat. Geeft de naam geen verkeerde indruk va.i wat De Trans figuratie eigenlijk is? „Welnee", is het commentaar van regisseur Heir- man. „Nagenoeg iedereen in deze streek kent de toneelvereniging". Hoe kunnen we jongeren interes seren voor hedendaags amateurto neel? Sinds enige tijd staat deze vraag in het middelpunt van de be langstelling bij het bestuur. Vooral de heer Heirman is voorstander van de invoering van jeugdig element. „Niet", motiveert hij, „omdat de hui dige spelers niet goed zijn, maar om dat in een toneelvereniging van tijd tot tijd. nieuw bloed nodig is". Hij zoekt naar een vorm om meer jongeren bij het toneelleven te be trekken op een manier die hen aan spreekt. De Transfiguratie is een ver eniging, die overigens nog op een de gelijke oude leest is geschoeid, en dat in de gunstige zin van de bete kenis. Op het repertoire staan welis waar geactualiseerde, maar verder conventionele toneelstukken. Charles Heirman huldigt het prin cipe, dat een amateur-toneelvereni ging zich niet moet vergrijpen #aan experimenteel toneel. „Het zou trou wens niet worden geapprecieerd", voegt hij daaraan toe. „Het genre waarmee je ln Zeeuwsch - Vlaanderen het meeste succes hebt, zijn de blijspelen. Je moet hier echt niet aankomen met experimentele stukken, want dat ne men de mensen gewoon niet". Naar mate een toneelspel moderner van opvattingen wordt blijkt de belang stelling evenredig af te nemen. Daar om heeft men het, bij de keuze van een toneelspel voor het komend sei zoen, weer maar bij een degelijke komische thriller gelaten. morgen, vrijdag 30 januari Bergen op Zoom 8.14 en 20.42 Hansweert 7.31 en 20.02 Made-Drimmelen 10.47 en 23.33 Terneuzen 7.04 en 19.32 Vlissingen 6.34 en 19.01 Wemeldinge 8.04 en 20.32 (Van onze correspondent) HULST. In het nieuwe uitbrei dingsplan Hulst werd het buurtco- mité Den Dullaert, genaamd naar de nieuwe sporthal, opgericht. Het be stuur wordt gevormd door de heren Van Eeckelen, Van Vooren en Voet. De bedoeling is het geheel verder uit te bouwen, zodat later meer ac tiviteiten kunnen worden ontplooid. Het comité organiseert op carnavals zondag, 8 februari a.s., een kinder optocht. Om half twee komen de deelnemende groepen samen aan de Sporthal, waarna men in optocht, voorafgegaan door de harmonie Sint Jan uit Sint Jansteen, naar de Broe derschool gaat, waar aangesloten wordt bij de grote optocht. Na de grote carnavalsoptocht is er voor de kinderen een limonadebal in de Sporthal. (Van onze oorrespondent) HULST Het bestuur van het r.-k. Vrouwengilde in Hulst heeft voor haar leden een uitgebreid pro gramma samengesteld. Vrijdag 30 ja nuari worden de leden uitgenodigd m hotel De Graanbeurs, waar van twee tot tien uur door een nertsfarm uit Zundert een show gegeven wordt van nertsvellen. Enige bontbewer kers zullen mutsen, hoeden, cravattes enz. showen. Woensdag 4 februari om half drie wordt een bezoek gebracht aan de oudheidkundige kamer in het stad huis in Hulst. Dinsdag 3 maart wordt een lezing gehouden over aanleg en onderhoud van border en gazon. Dinsdag 7 april houdt mevrouw Van de Meiden-Coolsma uit Dordrecht een voordracht over handschrift en Karakter. Eind mei of begin juni wordt het seizoen besloten met het jaarlijks uit stapje. Waarschijnlijk gaat de reis dit jaar naar Brugge en de Belgische Kust. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De stichting Sport belangen Vlissingen heeft een ver zoek aan b. en w. van Vlissingen ge daan om een geldlening voor ver betering van het arodoveld, de aan schaf van een nieuwe tractor en rol- materieel. Hiermee zijn bedragen van respec tievelijk f 35.000, f 13.000 en f 8500 gemoeid. B. en w. hebben de raad voorgesteld om de stichting deze le ning te verstrekken. (ADVERTENTIE) het turfschip zondag 1 februari 14.30 uur 3e abonnementsconcert serie B gastdirigent andre vandernoot solist yi-kwei sze, bas-bariton programma haydn - symfonie dvorak - biblische lieder debussy - prélude 5 l'après-midi d'un faune bartok - wonderbare mandarijn kaartverkoop en plaatsbespreken: het turfschip, chasséveld breda, tel. 01600-49250 donderdag 29 en vrijdag 30 januari van 10-16 uur zaterdag 31 januari van 10-12 uur. zondag 1 februari vanaf 13 uur. telefonisch besproken plaatsen afhalen vóór 14 uur. houders van culturele paspoorten, studentenkaarten enz., krijgen ook reduktie bij de voorverkoop van losse kaarten. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het ge meentemuseum van Vlissingen staat sedert enige tijd een We- jaar oud. Het instrument is door ber-piano van ongeveer honderd de heer A. W. Smits aan de ge meente geschonken. Er zit evenveel muziek als historie in dit oude instrument met zijn lofwerk. Het heeft na melijk jaren dienst gedaan in de intussen verdwenen Luxor-bio- scoop op de hoek van de Nieuw- straat en het Bellamypark. Oude VJissingers weten nog goed hoe de intussen al meer dan tachtig jaar oude heer J. Smits, een neef van de eigenaar van het theater, de piano bespeelde en in de jaren van de stomme film een unieke atmosfeer wist te scheppen, die men zich nu met enige weemoed herinnert. De pianist leeft nog altijd. Hij is een van de oudste nog levende bio scooppianisten in ons land. „Als de piano kon spreken dan zou je heel wat te horen krijgen", zegt de schenker van het instrument, de heer A. W. Smits, zoon van de vroegere bio scoopeigenaar. „Het was aan die piano, maar vooral aan de man die het in strument bespeelde, te danken dat het Luxor een theaterachti ge sfeer kreeg. Mijn oudoom, J. Smits, deed trouwens nog meer dan pianospelen. Hij schilderde ook de kleurige borden met filmtitels en pakkende prenten, die de mensen moeten lokken. Voor de explicatie bij de films zorgde een ander". „De piano heeft wonder bo ven wonder de oorlog over leefd", vervolgt de heer Smits. „Het is, nadat het instrument als bioscooppiano uit de dienst ging, steeds een dierbaar stuk in de familie geweest In de oorlog stond de piano in het huis van mijn grootmoeder aan de Bad huisstraat Ik heb in die tijd zowel op het huis als op de in boedel gepast. Er heeft nog een poos een schooltje in dat pand gezeten. Het klasje was in de voorkamer. De piano stond ach ter. Als de kinderen naar het toilet moesten, was het de ge woonte dat zü even vlug op het klavier riedelden. Zulke dingen vergeet Je niet". Straks zullen de museumbe zoekers de opwelling om de toetsen te beroeren niet altijd kunnen bedwingen. De piano is nog altijd bespeelbaar, al springt er wel eens een snaar. MIDDELBURG Interkerkelij ke bijeenkomsten zoals deze aan het slot van de bidweek voor de eenheid en in de adventstijd wor den gehouden, hebben iets van een bestand. Na het zich bezinnen op een gemeenschappelijk thema, gaat ieder zijns weegs en alles is weer als vanouds: elke gelovige in de vertrouwde beschutting van de eigen kerk- Zondag is er in Middelburg echter iets merkwaardigs ge beurd. Gereformeerde, hervorm de en katholieke jongeren, die sa men een oecumenisch appel hiel den, kwamen tot de overtuiging dat in het vervolg elke jeugd dienst in Middelburg oecumenisch zal zijn, of niet zal zijn. Hoewel dit niet werd uitgespro ken, mag men concluderen dat de jongeren vinden, dat een jeugd dienst die niet in het teken van de eenheid jn Christus staat, iets on waarachtigs heeft. De groep jongeren die deze le venshouding aanhangt is wellicht belangrijk groter dan het aantal van enkele honderden, dat zondag tijdens het oecumenisch appel in Middelburg bijeen was. Misschien is zij ook wel kleiner. Dat is ech ter het punt niet. Het kan niemand ontgaan dat er vooral in Nederland een groepsbewustzijn onder de jonge ren leeft, dat zich afzet tegen de gevestigde orde en tegen bestaan de, als knellend en verstard on dervonden structuren. Er gaat een slogan in de trant van „jonge ren aller landen verenigt u" door de wereld. De mogelijkheid is allerminst uitgesloten, dat de jongeren in het zoeken naar hun eigen groeps identiteit, hun subcultuur zo men wil, ook zullen komen tot vorming van zoiets ais een „jeugd-gods- dienst", interconfessioneel en sterk groepsgebonden. Daarmee zou inderdaad een vorm van eenheid verwerkelijkt worden, maar de vraag is ten kos te van welke andere eenheid dat dan zal gebeuren. Zou het ont- onitstaan van een „jeugdkerk" een oecumenisch gebeuren of het zoveelste schisma zijn? De christenen, behorend tot een formele kerkstructuur, die met overgave aan oecumenische sa menkomsten deelnemen, voelen zich een beetje als burgers van twee werelden, In de eigen kerk beleven zij het teken van de een heid, in de vorm van het breken van het brood of sacramenteel in het éénworden met de levende Heer, terwijl zij in de oecumeni sche samenkomst het gevoel van de eenheid met alle christenen er varen. Het lijkt, zoals de zaken thans staan, uitgesloten dat men in dit dubbelleven op den duur bevrediging zal blijven vinden. Evenzeer valt te betwijfelen of er ooit vele christenen zullen zijn, die een oecumenische dienst wel ke Immers om de kernpunten van het kerk-zijin heengaat, als een volwaardige vorm van gods dienstbeleving zullen kunnen waarderen. In de oecumenische dienst is wel het zingend en biddend belij den van de fundamentele eenheid der Christus-gelovigen aanwezig, maar het teken ontbreekt. Het zou niet minder dan een genade en een wonder zijn, als voor de oe cumenische dienst dit teken eerbiedig en gelovig aanvaard door alle christenen zou ont staan. X. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Er is in Eindhoven een nieuwe socialistische groe pering gevormd. De basis daarvoor is gelegd door voormalige leden van de Partij van de Arbeid. Aan de vormgeving is actief meegewerkt door wethouder A. van Stuyvenberg en mevrouw Th. van Veenendaal, voorzitster van de voormalige PvdA-leden in de voormalige gemeente raad. De groepering zal met een eigen lijst aan de raadsverkiezingen deelne men. De initiatiefnemers menen te kunnen rekenen op de steun van ve len die door het conflict in de Eind- hovense P.v.d.A. zich binnen die par tij niet meer thuisvoelen of reeds (Van onze correspondent) KOEWACHT De persoonlijke re sultaten van de topbiljartwedstrijd tussen de spelers van Tovak en 't Hoekske waren als volgt: L. Coppieters - T. Weerman 11, F. Buijs - E. Weerman 20, J. Thijs - B. Weerman 02, J. van Boven - N. Willemse 1I C. Martens - K. van Boven 20, G. Vercauteren - K. Willemse 02, A. van Boven - P. Weerman 11, W. Thoen - E. Weer man 11, G. Drubbel - C. de Jonghe —2. De eindstand was 108 in het voordeel van de bezoekers. (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De afde ling Retranchement van de Z.L.M. bestaat 25 jaar. Dit jubileum zal vrijdag gevierd worden in hotel „De Zon". Tevens wordt dan de jaarver gadering gehouden. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden L. P. de Regt en J. P. van Cuijck. Spreker is de heer M. J. Robijn. De heer W. C. Sinke zal het Z.L.M.-journaal vertonen. Mr. J. F. G. Schlingemann, economisch advi seur van K.N.L.C. zal dia's verto nen van vakantiereizen. De P.J.Z. zorgt voor de avondvulling. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Bij een invalide man in de Bernhardstraat te Vlissin gen is door het indrukken van een keukenraam ingebroken. Er werden twee portemonnees met 300,- mee genomen, die later leeg in een por tiek zijn teruggevonden. De recher che stelt een onderzoek in. Voorts werden 's nachts in de si garenwinkel van K. twee ruiten in gegooid. De daders hebben verschil lende artikelen weggenomen, zoals twaalf sigaretteaanstekers, twee ta felaanstekers, twee damessigaretten- kokers, zeven pijpen, pijptabak, slof fen sigaretten en 100,- uit de kassa. Alles bij elkaar beloopt het een be drag van plus minus 600,-. Bij de firma H. en B., aan de Sloehaven te Vlissingen werd van een keet een deur geforceerd. Hier wordt vermist een boormachine merk Vein N.U. 9-82 met oranje kop en een snoer van twee en een halve meter met stekker. Tevens wordt een handcirkelzaag vermist merk Holz Ster type R.K.U. 750 van aluminium uitvoering met zwarte letters. De waarde hiervan bedraagt plus minus f 1000,-. voor hun lidmaatschap hebben be dankt. De weigering van de voltallige voor malige P.v.d.A.-fractie om de Eind- hovense P.v.d.A.-afdeling te laten opgaan in een Progressief Akoord- groepering is oorzaak van de scheu ring geweest. De initiatiefnemers stellen dat ze na rijp beraad beslo ten hebben een nieuwe socialistische groep te stichten. Ze zijn daar&j' ge stimuleerd door de wetenschap en de berichten dat het in vele P.v.dA- afdelingen tot een uitbarsting b ge komen of dreigt te komen, zoals ta Leiden. Rotterdam, Utrecht en Alk maar. Ze zeggen ook landelijk met verschillende ontevredenen binnen de P.v.d.A. intensief contact te hebben. De Eindhovense groepering hoopt dat haar initiatief ook landelijk gevolgen zal hebben. Ze zegt daf de stap niet met enthousiasme is ff- zet en dat er geen gejuich bij te pas is gekomen. Maar in de P.v.d.A. krij gen steedg meer de dogmatici van Nieuw Links de overhand. Tegen 41e ontwikkeling bestaat overal in den lande bij vele P.v.d.A.-leden veriet. Dit verzet wil d Eindhovense groe pering kanaliseren door een eigen so cialistische partij °P richten. (Van onze sportredactie) KAPELLE. De jeugdsoos De Ca- nus in Kapelle neemt zaterdag 31 januari het nieuwe onderkomen in de kelder van het gemeenschapshuis De Vroone officieel in gebruik. Dit zal op feestelijke wijze gebeuren. Burgemeester Van Suylekom verricht de officiële opening. Om drie uur komen de leden van de jeugdsoos met de genodigden bij een in het oude soosgebouw aan de Ooststraat. Dan zal de Canus-mand, het symbool van de soos, worden neergehaald. De voorzitter van de stichting open jeugdwerk, de heer 3. Groenleer, spreekt daarbij een af scheidswoord. Vervolgens gaat men met de muziekvereniging Ons Genoe gen naar De Vroone waar burgemees ter Van Suylekom de Canus-mand zal ophangen. De laatste weken hebben de leden van de soos hard gewerkt om deze kelder zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dit werd mede mogelijk ge maakt door de subsidie van 2500,- en een renteloze lening van 1000,- van de gemeente Kapelle. (Van onze correspondent) GOES. Noorwegen heeft be kend gemaakt dat de invoer van uien in dit land onbeperkt mag plaats vinden met ingang van 17 februari. Aangenomen wordt dat dan Neder landse uien naar dit land verladen zullen worden, want de overige Scan dinavische landen zijn de laatste tijd belangrijke afnemers van dit Neder landse tuinbouwprodukt. Na de zeer grote prijsval, die vo rige week plaatsvond op de Neder landse uienmarkt, heeft de prijs zien deze week wat hersteld. Op het ogen blik wordt voor de middel I expo"' kwaliteit weer rond en iets boven 50 cent per kg betaald. Dat is onge veer 5 cent per kg meer dan vorig® week, maar nog altijd 20 cent P® kg minder dan twee weken geleden- (Van een onzer v GOES Naar aanj schrijven van de Zee Waterschapsbond is| rond de afvoer van water afkomstig va kens- en kippenfokkt rijen op de vergaderi westelijke Raad voor het Landbouwschap sproken. Hoewel er begrip is lijkheden, waar de j zich voor geplaatst zi hantering van de voc de bestaande bedrijve soepelheid worden ai Met belangstelling kennis van de schade met de betrokken lar het jaar 1969 en spra| ning uit over de wijz (Vervolg van i Op het Nederiand.sc bevonden zich op het he t ongeluk behalvef schipper nog zijn 27-^ note en drie kinderen en drie jaar. Het gezin lijk in de slaap verrast De schipper, diens: c twee kinderen, kondei ligheid brengen en weq de sleepboot Sabina Unie voor Sleepdiénst i Antwerpen uit het wat^ Op het Belgische scj zich op het moment va vermoedelijk alleen d(| de matroos. Vandaag zonken lichters worderj de slachtoffers. Wanne worden gelicht is niet) Meer aanvarM Even tevoren had zie van Doel een aanvaring tussen het Nederlandse waal (10897 brt.) dat vil op weg was naar Antv Arias-Sep (9124 brt.) vanuit de Boudewijn-slu naar Iram. De NederleJ deze aanvaring een gro| bakboordzijde. Woensdagmorgen is o] Vlissingen de Nederlanc der „Vanda" (350 brt.) mist aangevaren door ertstanker „Luossa", brt. De „Vanda" liep lich aan bakboord en is Vlissingen binnengelopé sa" is op de rede voor gaan- Het ongeluk g| hoogte van boei 5, dia boulevard van Vlissinj schepen wilden de hav ren. (Van een onzer vers] TERNEUZEN. Van via Nederland 2 in het N' ma „Van gewest tot j filmpje uitgezonden ove: inzamelingsactie van Voorenberghe, koster voor de melaatsen. De vindt plaats tussen half uur. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Voornamelijk droog, hier en daar opklaringen en i lichte vorst. Weersvooruitzichten i: middeld over Nederlanc Voor vrijdag: aantal tot 5; min.-temp.: om: maal; max.-temp.: van o: [naai tot 4 graden ond kans op een droge perio stens 12 uur: 95 procent; geheel droog etmaal: 80 Voor zaterdag- aantal tot 5; min.-temp.: omst maal; max.-temp.- van oi maal tot 4 graden ond kans op een droge perio stens 12 uur: 90 procent: geheel droog etmaal: 80

de Stem | 1970 | | pagina 2