Twee nieuwkomers in Zeeuwse wielersport PIET VASSEUR EN AP DEN DOELDER: EEN ZWARE TAAK verhipt, DE MEEUWEN ZWARE OPGAVE NA JAAR SCHORSING Van Kruijssen heeft de training hervat 11 Relaties via werk Bolletje m Tegen leider Noord wijk Comeback goalgetter Wandeltochten Zeeuwse Bond met deelname uit buitenland Peter Kisner bij Goldor onder contract Tjoba moet zege behalen ^[stretch béha 875 [panty nylons a 175 shampoo filterpapier 2 225 rite Ciinge moet je proeven! RESULTAAT Belangrijk duel tussen Robur en Lewedorpse Boys Voetbal Korfbal I I 18 19 DE STEM WOENSDAG VAN 4 FEBRUARI 1970 23 net-B cups, lange nd met lycra zij- Van 9,75 i^_ ezet kruisstukje en lare hiel, 20 denier e keus normaal 2,75 geconcentreerd dus 4 geuren. Flacon 1,25 (nieuw!): 1x op- bn - 6 kopjes klaar, h.- doos 100 filters 1.—, doos 100 filters 1,25 éC voor mm lemeester van Clinge maakt 1 nteraad bij zijn besluit var» It vastgesteld het Smen met de daarbij beho- fo. V.D. - 18, maart 1969. jigsplan ligt vanaf 2 febru- ;n maand ter gemeente-se- fetaris) voor eenieder ter j termijn van één iijdig met bezwaren tot de gewend, bij Gedeputeerd «zwaren tegen het bestem- |emeester voornoemd, V. m. vercauteren. (Van onze sportredactie) AXEL Twee nog vrij jonge nieuwkomers hebben zich in de afgelopen weken aangediend in de Zeeuwse wielersportwereld. Ap den Doelder, autoverkoper uit Axel, werd vrjj plotseling opgenomen in het bestuur van de Zeeuwse wielervereniging „Theo Middelkamp", en Piet Vasseur, schoenhandelaar en eveneens nit Axel, werd na een vrij pijnlijke communicatiestoornis tussen de twee wielerclubs in Zeeland „waardig" bevonden om zitting te nemen in de provinciale jeugdcommissie. Beiden kwamen vrij onverwachts naar voren. Het eerste contact met de Zeeuwse wielersport werd gelegd in het café van Jan Dieleman in Axel, ook al een be stuurslid van „Theo Middelkamp". Jan Dieleman haalde Den Doelder en Vassenr over, lid te worden van zijn vereniging. Omdat zij reeds lang zeer grote belangstel ling voor de wielrennerij aan de dag legden, was het voor Ap den Doelder en Piet Vasseur niet zo'n grote stap om lid van „Theo Middelkamp" te worden. Maar laten we eerst Ap den Doel der aan het woord- Ongeveer vier weken geleden werd hij door Jan van Stee, de praesas van „Theo Middel kamp", benaderd om zitting te ne men in het bestuur. Den Doelder, elke week aanwezig op de gezamen lijke wintertraining van de twee Zeeuwse wielerverenigingen in het Axelse Bos stemde toe. Hij, die door het bezoeken van grote koersen zeer veel belangstelling was gaan krijgen, werd binnen de kortst mogelijke tijd „ingelijfd". Ap den Doelder werd aangetrokken, omdat het bestuur van Middelkamp het noodzakelijk achtte het kader in Zeeuwsch-Vknamideren te versterken. Den Doelder, hij weet dat duivels goed, is binnengehaald met voorbe dachte rade. Den Doelder: „Ik ver moed, dat ik gevraagd ben, omdat ik via mijn werk nogal wat relaties heb in Zeeuwsch-Vlaaniderem. En met die relaties kan ik misschien iets doen in de richting van een sponsor voor de leden van Middelkamp in dit deel van Zeeland. Verder kan ik me misschien verdienstelijk maken met het begeleiden van een ploeg in een grote koers". In de paar weken, dat Ap den Doel- cer nu een bestuursfunctie bekleedt, heeft hij wel ontdekt, dat het be drijfsleven in Zeeuwsch-Vlaanderen bijzonder, weinig doet voor de wiel rennerij. ,.Er zouden veel meer bedrijven moe tan komen., die geld steken in het wielrennen," zo stelt de 28-jarige Ap den Doelder. Zelf ig hij in dienst bij garage Van de Voorde in Hulst. Na tuurlijk heeft Ap den Doelder in eer ste instantie zijn eigen baas bena derd. „Het is nog niet zeker, dat Simca iets wil doen, maar er zit een redelijke kans in, dat mijn baas er wat voor voelt, de wielersport te steu nen,verklaart Ap den Doelder. „In ieder geval is het een ontzettende liefhebber van het fietsen. Hfj heeft zelf nog op de racefiets gezeten en een neef van hem was eens kampi oen van Nederland". Versnippering van krachten heeft er volgens Ap den Doelder toe geleid, dat zijn baas de eerste stap naar steun nog niet heeft gezet. De.n Doelder: „Jan Dieleman was tn onderhandeling met Morris over een eventuele wielerploeg. Hij en Piet Vasseur stapten gelijk naar ons en kregen een Simca los als ploeglei derswagen. Mijn baas stelde wel de conditie, dat Morris dan een ploeg zou moeten beginnen. Maar wat wil nu het geval, dat er nog twee men sen uit de Zeeuwse wielerwereld op hetzelfde moment aan het trekken zijn aan de reclame-centen van Mor ris. Natuurlijk zeiden die mannen toen, dat ze het niet deden- Ei was weer een katts verkeken. Jammer". De Axelse autoverkoper betreurt de versnippering van krachten ten zeerste. „Het is n.l. helemaal niet nodig. Als ep één vereniging in Zee land zou zijn, dan kan je veel beter onderhandelen met sponsors. Je benit dan veel sterker", aldus Den Doelder Overigens juicht hij de samenwerking zoals die nu is tussen „Theo Middel kamp" en „Er op en ei- over" toe. „Ik ben een groot voorstander van samenwerking, maar toch vind ik het wel eens e6Ia hare zaak, dat hier en daar die oude controverse tussen die twee verenigingen weer opduikt. Voor de buitenstaander is het mis schien niet'waar te nemen, maar de insiders weten dondersgoed, dat er een bepaalde spanning bestaat tus sen beide besturen. En dat is een trieste zaak," zegt Ap den Doelder tot slot. Den Doelder's hoofdzaak in het bestuur van „Theo Middelkamp" wordt misschien wel het zoeken van geschikte sponsors: Piet Vasseur heeft een waarschijnlijk nog zwaar- Piet Vasseur: „Volgens mij moet het een samenspel worden tussen drie grootheden, de wielercomié's, de leraren en de provinciale jeugdcom missie". (ADVERTENTIE) is Bolletje eierbeschuit zó lekker? Ja, dat is ze! dert taak op zijn schouders genomen. Na een bewogen vergadering van Zeeland werd de Axelse schoenhan delaar benoemd tot lid van de pro vinciale jeugdcommissie. De commis sie, die deze zomer het wielrennen onder de aandacht van de Zeeuwse jeugd gaat brengen. Vasseur ver wacht er in ieder geval veel van, al voegt hij daar onmiddellijk aan toe, dat het niet gemakkelijk zal zijn om de zaak op poten te zetten. Hij is het eens met de zienswijze van de discussiegroep, dat er eerst met schoolwedstrijden gestart moet wor den, alvorens een echte wieierschool in Zeeland te stichten. Vasseur„Ik dacht, dat dat beste marnier is. Je moet toch ergens beginnen. In Amsterdam bij Olympia had men het voordeel.dat er direct met echte racefietsen begonnen kon worden, maar wü hebben nog hele- lemaal niets..". Belangrijke schakels i-n de voorbereidingen van de school wedstrijden worden volgens Piet Vas seur de plaatselijke wielercomité's en de leraren lichamelijke opvoeding. „Volgens mij moet het een samen spel worden van drie grootheden: de wielercomite's, de leraren en de pro vinciale jeugdcommissie- Als deze drie groepen elkaar kunnen vinden, dat ben ik ervan overtuigd, dat we succes kunnen hebben", aldus Piet Vasseur. Om tot concrete plannen Ie komen zou het naar de mening van Vaisseur het beste zijn, om de acht plaatsen waar schoolwedstrijden zullen wor den georganiseerd, als het allemaal goed gaat (Middelburg, Vlissingen. Goes, Zierikzee, Oostburg, Axel Huist en Terneuzen) met de gehele com missie af te reizen. Vasseur: „Mis schien is het dan mogelijk om direct resultaat te boeken. Als we in al die plaatsen een vergadering beleg gen met de wielercomité's en de sportleraren, tenminste als ze belang stelling hebben, dan kunnen er spij kers met koppen worden geslagem.1 De slechte resultaten wat echte ren ners betreft van de wieierschool in Amsterdam verbazen Piet Vasseur een beetje. „Toch ban het hier luk ken. Als je ziet hoeveel knapen er el ke dag op de fiets naa,r school moe ten, dan kan het bijna niet anders dat die jongens belangstelling heb ben voor het wielrennen. Ik denk, dat in Amsterdam de mentaliteit van de jeugd een beetje verschilt met die van Zeeland. Nogmaals, hier kan het lukken, tenminste, als het goed wordt aangepakt (Van onze medewerker) TERNELfZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB-afdeling Zeeland is de wed strijd tussen Robur en Lewedorpse Boys bijzonder belangrijk. Robur staat met één punt achterstand op een drietal medegegadigden voor degradatie nog steeds onderaan. Le wedorpse Boys is een van dit drie tal. zodat het duidelijk is, dat de uitslag voor beide elftallen van groot belang is. Trainer Dick Mos van Robur is allerminst optimistisch. „Mijn ver wachtingen zijn echt niet hoog ge spannen. Wij hebben te lang stilge legen en liet trainingsbezoek is be paald ongunstig. Mede om die re den is er zeker geen aanleiding om op een overwinning te rekenen, al hoop ik er natuurlijk wel op". Oud-voorzitter Jan de Kooning van Lewedorpse Boys rekent minstens op eon gelijk spel. „Ik reken er echt op dat de Boys, wellicht met pijn en moeite, zich zullen weten te handhaven in de eerste klas. Tegen hekkesluiter Robur zullen ze natuur lijk alles op alles zetten, maar veel zal afhangen van hoe de spelers hebben „overwinterd". Leider Zeelandia speelt een thuis wedstrijd tegen Hulsterloo en de hoofdstedelijke ploeg zal ongetwij feld twee punten rijker worden. DFS, dat thuis tegen Luctor speelt, zal ook niet al te veel moeite heb ben om tot winst te komen, zodat in de onderlinge rangschikking aan de kop geen wijziging valt te ver wachten. Aardenburg lijkt een ploeg die in str,at moet worden geacht om Domburg zijn laatste kampioens kansje te ontnemen. Philippine en Schoondijke ontlopen elkaar niet veel op de ranglijst. Gezien het voordeel van eigen terrein lijkt een kleine Philippine-zege het meest voor de hand liggend resultaat. IJzendijke heeft enkele puntjes broodnodig, maar tegen Hoofdplaat zal dat niet zonder meer mogelijk zijn. Ab den Doelder: „Ik vermoed dat ik gevraagd ben, omdat ik via mijn werk nogal wat relaties heb in Zeeuwsch-Vlaanderen". (Van een onzer voetbalmedewerker) BREDA Voor veel clubs in de zaterdagcompetitie van de KNVB is het boven of onder de streep. In de hoogste klas geldt dat voor SSC dat Rijnsburgse Boys ontvangt. Het ver schil is één punt in het voordeel van de Rajnsburgers. Wint SSC dan staan het boven de streep bij de eerste vier, die aan het einde van het sei zoen recht hebben op een plaats m de eerste klas- Bij verlies wordt de kans °P het eerste klasserschap aan merkelijk gereduceerd. In de derde klas geldt hetzelfde voor BVC en Woudrichem. BVC krijgt in Oosterhout Roda Boys op bezoek. De oefenwedstrijd van afge lopen zaterdag van BVC tegen Sprang geeft wel perspectieven voor de Oosterhouters. Al3 men hetzelfde tempo kan hanteren zit er wel winst in. Bij verlies duikelt BVC enkele plaatsen. Woudrichem gaat naar Goo-d Luck in Raamsdonksveer. Good Luck moet de volle winst thuis hou den wil het nog een redelijke kans hebben en voor Woudrichem betekent verlies een lelijke streep door de pro motiekansen. Onderaan de ranglijst gaat het ook spannen. Sleeuwijk maakt de verre reis naar Terneuzense Boys. De win naar kan zich verder verwijderen van de rode lantaarndrager AZVV, dat bij Krabbendijke weinig kan® zal krijgen zijn pun-tenaantal te vergro ten. In de vierde klas A is het voor Wit Zwart alles of niets, nu het na-ar Beatrix in Den Bosch gaat. Verlies (Van onze sportredacthie) KLOOSTERZANDE. Nog zes weken en dan mag Ferry van Kruys- sen, de spits van de derde-klasser Hontenisse, die na een vriendschap pelijk duel tegen HVV '24 wegens het slaan van de scheidsrechter voor een jaar werd geschorst, weer offi cieel voetballen. Een jaar lang heeft de nu 32-jarige Van Kruyssen „stil gelegen". Een jaar lang heeft hij verplicht rust moeten nemen. Maar sinds twee weken heeft de man uit Kloosterzande de training weer se rieus ter hand genomen. Ferry van Kruyssen heeft er veel zin in, om weer te beginnen. Hij wil terugko men. Al blijft hij van mening, dat de sanctie van de strafcommissie van de KNVB veel te zwaar was. Van Kruyssen: „Ik heb die scheids rechter een klap gegeven. Dat wil ik niet ontkennen. Maar dat was in een reflex als reactie op de tik, die ik eerst van de arbiter kreeg. Ik ben, toen mijn zaak behandeld werd ,met een paar leden van de strafcommissie naar de bewuste scheidsrechter toe- geweest. Die man gaf toe, dat het mogelijk was, dat hij mij per ongeluk een klap had gegeven. Ik dacht daar na, dat het met de straf wel los zou lopen .Ook al, omdat ik nog een blanco strafregister had. De uitspraak van een j aar kwam dan ook bijzonder hard aan". Ferry van Kruyssen heeft gedu rende het afgelopen jaar iets van zijn conditie op peil gehouden door wat vriendschappelijke wedstrijdjes bij de veteranen van Hontenisse mee te spelen. „Ach, dat was natuurlijk niet serieus", zo zegt hij. „Mijn con ditie heeft wel geleden, maar nu ik weer aan het trainen ben, gaat het uitstekend". Van Kruyssen hoopt, dat hij, ondanks het feit, dat het ge zien zijn leeftijd moeilijk zal worden, weer een plaats in het eerste van Hontenisse kan veroveren. De goal getter van de Zeeuwsch-Vlaamse der de klasser heeft dit seizoen alle thuiswedstrijden van het eerste van Hontenisse gezien. Vanaf 11 maart, Ferry Kruyssen: „Mijn conditie heeft wel geleden, maar nu ik weer aan het trainen ben, gaat het uit stekend". als de schorsing ten einde is, zou hij er toch weer graag bij zijn. Van Kruyssen: „In de wedstrijden, die ik gezien heb, speelde Hontenisse bijzonder goed. In het begin van het seizoen was het wat minder, maar elke week ging het iets beter. Vooral de laatste wedstrijden speelden de jongens erg sterk". Ferry van Kruys sen begrijpt wel, dat het een zware opgave voor hem zal worden om zomaar een, twee, drie weer in het eerste te worden opgenomen. „Er zijn een paar jonge knapen bijgeko men, die het volgens mij niet slecht doen. Maar ik heb nog zes weken de tijd om mijn conditie weer op het oude peil terug te brengen", zo zegt Van Kruyssen vol hoop. Voor de rest van het seizoen koestert Ferry van Kruyssen hoge verwachtingen van de resultaten van Hontenisse. Van Kruyssen tot slot: „Hontenisse hangt op dit moment in de middenmoot, maar als de stijgende lijn in het spel zich na deze lange winterpauze blijft doorzetten, dan zie ik ons eerste nog hoog eindigen voor de Capellenaren betekent zo goed als uitgeschakeld voor de titel. Seolio gaat de zware reis naar Zuili- chem maken, dat met drie punten verschil hekkesluiter is. Winst voor de Zevenbergenaren betekent, dat ze zo goed als geen degradatiezorgen meer hebben. Zwaluwse Boys is op eigen veld favoriet tegen Nivo Spar ta, al hebben beide clubs geen kam- pioensaspiraties meer. In de vierde klas B kan de beslis sing vallen voor Chrislandia. De Hei- ningers gaan naar WHS dat op de tweede plaats staat achter Smerdiek. Bij verlies van Chrislandia wordt het verschil vijf punten, hetgeen roei nog zes wedstrijden voor de boeg te veel zal blijken. Wint Chrislandia, zoals in de eerste wedstrijd, dan doet het nog mee. Leider Smerdiek krijgt het op papier gemakkelijker tegen Nieuwlar.d dat op de tweede plaats van onderen staat- Hoek moet in staat zijn de volle winst thuis te houden, nu het hier op de voorlaatste plaats staande Veere ontvangt. Yer- seke zal ook nog in het spoor van de kopgroep blijven, aannemende dat het Wissekerke met lege handen te rug zal zenden. De Zeeuwse vertegenwoordigers in de hoogste klas staan voor zware wedstrijden. Arnemuiden ontvangt Zwart Wit uit Rotterdam dat num mer twee staat en De Meeuwen gaat naar leider Noo' dwijk. Een pun tenverdeling voor Arnemuiden, zou al eervol zijn. (Van onze wandelsportmedewerker) TERNEUZEN De Zeeuwse Wandelsport Bond organiseert op 7, 8 en 9 mei weer haar driedaagse wandeltochten over 30, 40 en 50 ki lometer per dag. Kruiningen wordt de centrale plaats. Het uitvoerend comité staat onder leiding van de heer J. van de Parel, die nu reeds aanmeldingen ontvangt uit aUe de len van Nederland, zelfs uit België, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk In het verleden is gebleken, dat dit nog jonge wandelevenement jaar lijks groeit en zich nu reeds kan meten met evenementen als de Ron de van Limburg, de Friese Elfste dentocht en nog diverse andere be langrijke nationale wandelgebeurte nissen. Alle deelnemers zullen in Kruiningen tijdens de wandeldagen worden ondergebracht bij particulie ren. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN -- Peter Kisner heeft een profcontract getekend bij de Belgische extra sportieve groepe ring Goldor. Goldor had het komend seizoen uitbreiding nodig, omdat de verbintenis met Hertekamp is ver broken. Het Belgische biermerk scheidde zich af omdat men het er niet over eens kon worden welke firmanaam als eerste genoemd moest worden op de truien van de coureurs. (Var. onze medewerker) TERNE {..ZEN In de micro-korf balcompetitie staat zaterdag voor Tjoba een belangrijk duel op het programma. Tegenstander is het Dordtse ODO, dat zich als Tjoba in de onderste regionen bevindt. Wil Tjoba nog aan degradatie ontsnap pen dan moet gewonnen worden. In de Zeeuwse afdelingen komt de fase in zicht waarin de beslissingen zullen vallen. In afdeling 1 A spelen alleen Ondo 1 en Swift 2, waarvan Swift 2 de beste Kansen heeft. In af deling 1 B kan Luctor 1 een kleine overv.-inning behalen op Vedo 1. Ani mo 3 is voor Stormvogels 1 te licht. Tjoba 2 kan door Swift 3 te verslaan samen met Luctor 1 gaan uitmaken wie Kampioen wordt. In afdeling 2 A moet Atlas 1 ge- makKelijk van Swift 4 kunnen win nen. In afdeling 2 B is Togo 3 favo riet tegen Animo 4. In afdeling 3 B kan Atlas 2 zegevieren over K.V.L. 2 en Stormvogels 2. Stormvogels 2 kan op zijn beurt K.V.L. 2 verslaan. Bij de junioren 1 is Togo favoriet tegen Biauw Wit. Stormvogels I en Zuidwesters zullen vrij zeker even eens te sterk zijn voor Blauw Wit. Stormvogels en Zuidwesters zullen vermoedelijk elkaar niet veel ontlo pen maar de Zuidwesters hebben toch iets beteie papieren.

de Stem | 1970 | | pagina 19