IGEN IAK ORANJE BOEKTE SCHAMELE WINST George Kessier„Ik ben zeer ontevreden BOLS EN BAZEN WEER SNEL Protesten tegen liet afvallen van Akke Falkena Uw toeverlaat bij GEIEP IOTYP, IOTYP IOTYP Doelpunt Brokamp bracht beslissing Nederland kon niet overtuigen ISRAËL KON WEL LACHEN Uitstekende tijden op de sprint YAN TRAINER VISSER IOTYP lOTYP^ weigert Ashe ntatieve roordiger IOTYP IOTYP IOTYP Zuid-Afrika visum Zeker van deelneming Ek. schaatsen voor dames op radio en tv. HIKT OVER: )EN U: ets International nport Export OTYP IOTYP IOTYP Ibegrip SNEL WERK DE SP0RTT0T0 Les geleerd Erg moeilijk GEPRIKKELD iedereen weet-Aspirine helpt 17 20 DE STEM VAN DONDERDAG 29 JANUARI 1970 21 li contanteu 0 en telefoon 1 per week (ischappen. iet f 2.000,- tot |eel maandelijks men teting systeem k-md rayon iipteam, door ons lind. itingen met opgave Igevens en telefoon- |r naar: li. D.S., Amsterdam Driehuis-Velsen (N.H.) 14468 J igingsmaterïalenzoeken lit-Zeeland Luiste instelling (leeftijd j f santé toekomstmogelijk- te richten aan het bo- Itvp JTVP OTYP 3TVP n 1-3, tel. 01600-38980 BROKAMPwinnende doelpunt. (Van een speciale verslaggever) TEL AVIV Willy Brokamp, debutant in het Nederlands elftal heeft zijn ploeg 85 minuten rust gegeven. In de vijfde minuut al van de wedstrijd in het Bloomfield-stadion te Tel Aviv maakte hij een doelpunt als resultaat van zijn voortdurende activiteit. Van dat mo ment, toen de strijd nog nauwelijks begonnen was tot het eindsignaal van de Roemeense scheidsrechter Barbulescu bleef de stand onge wijzigd op 10. Een verrichting waarvoor het verjongde Neder landse elftal zich nauwelijks ernstig heeft behoeven in te spannen. alleen aan dat de Nederlandse spe lers, ook op een slecht veld als in het Bloomfield-station, veel meer in hun mars hebben dan de Israëlische, maar zij bleven ineffectief. Het was spel om het spel, niet om de scoringskansen te scheppen. Is raël bezat die mogelijkheden niet. Eddy Treytel in het Nederlandse doel heeft een vrijwel absolute rustdag ge had. In de derde minuut moest hij een huppelschot afgegeven door Fei- genbaum van ver buiten het straf schopgebied oprapen en elf minuten na rust is hij een keer gestrekt naar de lage rechterhoek gegaan, waar hij een twintig-meterschot van Shum tamelijk gemakkelijk overmeesterde. Meer heeft het Israëlische elftal aan vallend niet gepresteerd. De ploeg miste snelheid in zijn acties, zocht de weg naar het doel via tijdrovende combinaties en liet Nederland daar door alle gelegenheid rustig handen- -in-de-zij-voetbal te spelen. De tegenstander van Nederland durfde in het eerste uur van de wed strijd nooit met meer dan drie spelers aan te vallen. De beide flankverdedi gers Drost en Krol kregen daardoor om beurten en soms tegelijkertijd alle gelegenheid tot aanvalsacties. Slechts Drost heeft er een geregeld gebruik van gemaakt. Zijn aanvals- drieft leverde Nederland het doel punt op, maar meer niet omdat de lust ontbrak om extra hard te lopen en nog iets te maken van zijn verre passes die niet steeds perfect waren. Slechts de enkele keer dat de Neder landse voorhoede wat snelheid in zijn acties deed werd het gevaarlijk voor het doel dat Visoker uitstekend ver dedigde. Dat echter gebeurde zo in cidenteel dat de teleurstelling over het spel van beide ploegen voelbaar was bij de 11.000 toeschouwers. tier, waarin Nederland het spel ook nog volledig beheerste, kopte Bro kamp de bal uit een voorzet van Drost tegen de paal. Het duurde daar na precies twintig minuten voor de Nederlandse voorhoede zijn volgende dreigende actie op de grasmat legde. Veenstra werd buiten het strafschop gebied gestuit, volgens de heer Bar bulescu incorrect. Mühren schoot de bal uit de vrije trap tegen de lat. In de laatste minuten kreeg Pahlplatz nog een kans om de Nederlandse pro ductie te verdubbelen. Die mogelijk heid bleef op het hobbelige veld lig gen naast de gelegenheid die het Ne derlands elftal had gekregen om in Tel Aviv een ruime overwining te behalen. Bondscoach Kessier. dit zwakke Israël," „We verzuimden door te drukken tegen De inspiratie was nog niet aanwe zig toen deze zwakke tegenstander meteen al hard iverd geraakt en hij kwam niet nadat was gebleken dat het Israëlische voetbalelftal de kwa liteit miste om Nederland ook maar enigszins te kunnen bedreigen. Tot het rustsignaal „freewheelde" de ploeg verder in een tempo dat het van de Israëliërs nauwelijks over trof en in de tweede helft werd de speeliiver een fractie groter, maar dat v s niet voldoende om de schijn van ongeïnteresseerdheid uit te wis sen. Natuurlijk het Nederlands elftal bestaat uit beroepsvoetballers, die zondag weer moeten spelen en die in Tel Aviv dienden te winnen. Die op- drecht is vervuld. Maar nadat de on bekendheid met het Israëlische voet bal was verdwenen en duidelijk werd dat een kleine overwinning een schamele prestatie zou zijn, zelfs voor een ploeg die niet volledig uit eerste keus bestaat, was de taak om een aanvaardbare overwinning te be halen. Een score die overtuigend zou aantonen dat Nederland een veel be tere ploeg bezit voor de eindronden om het wereldkampioenschap voetbal i dan Israël. Daarvoor heeft het Nederlands elf- tal met uitzondering van Israël, Müh- ren, Rensenbrink en Brokamp zich niet ingezet. Het Nederlands elftal speelde na het snelle doelpunt van Brokamp het gevolg van een pass van Van Dijk naar de opgerukte Drost, een lange voorzet van de rech tervleugel en een moment van on achtzaamheid in de Israëlische ver dediging op balbezit. De combi naties, die op Wembley verantwoord waren omdat tegen een sterker ge achte tegenstander werd gespeeld, misten nu ieder doel. Zij toonden KAAPSTAD (ANP) De regering van Zuid-Afrika heeft geweigerd de Amerikaanse negertennisser Arthur Ashe een visum te verlenen. Frank Waring, de Zuidafrikaanse minister van sport, deelde dit gisteren in Kaapstad mee. Hij verwees naar uit latingen van Ashe waarin hij de apartheid afkeurde. Ashe had in december vorig ja^u- zijn verzoek ingediend. Hij wilde in 'k slechts voor blanken toegankelijke Zuidafrikaanse kampioenschappen uitkomen, die met Pasen worden ge houden. Het verzoek van Ashe werd gesteund door de Amerikaanse mi eter van buitenlandse zaken, Wil liam Rogers. Bovendien had de .Manke" Zuidafrikaanse teranisbond z'jn inschrijving reeds geaccepteerd. In de Verenigde Staten, waar Ashe aarde staat op de ranglijst gelooft ®en dat het besluit van de Zuidafri kaanse regering, na een driedaags aebat genomen, invloed zal hebben JP de deelname van dit land aan hat Davis Cup-toernooi. Zuid-Afrika Is ':n de eerste ronde, waarvoor de loting eerder deze maand in Londen JJ'ord verricht, vrij. De Zuidafrikanen behoeven niet voor eind mej te spe- '01. Op 23 maart wordt gesproken ?*r een mogelijke uitsluiting van vid-Afrika en Rhodesië van het to,/" hooi om de Davis-Cup. De Verenigde Staten hebben een voorstel ingediend een commissie in 5 stellen, die bevoegd moet zijn elk |aild dat het toernooi in gevaar •®engt, uit te sluiten. In het voorstel ™rden de namen van Zuid-Afrika oil Rhodesië niet genoemd. 'n het vorige Davis Cup-toernooi *eigerden Polen en Tsjechoslowakije eSen Zuid-Afrika uit te komen. ®o Zuidafrikaanse regering heeft rjh'er verklaard dat men Ashe wel o'aat indien hij deel uitmaakt van W ploeg. De motivering voor de vi- umweigering was, dat Ashe zich in 3 verleden diverse keren afkeu- uil heeft uitgelaten over de poli toestand in Zuid-Afrika. In de eerste helft leverde Van Dijk en Drost snel werk af waarna Bro kamp scoorde. Twintig minuten la ter maakt Rensenbrink zich na een pass van Drost zeer handig vrij op de rechtervleugel en Van Dijk miste het doel maar net met een kopbal. Het was niet de enige keer dat Van Dijk miste en in de rust werd hij vervan gen door Veenstra, die om zijn tome loze ijver bekend staat. Veenstra, duidelijk teleurgesteld doordat hij ontbrak in de basisopstelling is in de voorhoede niet tot zijn recht geko men. Het spel voltrok zich voorna melijk buiten hem om. De keren dat hij de volmaakte vrijheid op de rech tervleugel had gevonden, werd hij door zijn medespelers over het hoofd gezien. Ook de tweede helft bracht dus niet de opleving bij Nederland, hoe wel het wat fellere verweer van de Israëliërs een stimulans had kunnen zijn. Centrum-verdediger Wallach, Spiegler en Ben Rimoz hadden soms de hand in redelijk opbouwend werk, maar de rand van het strafschopge bied bleef voor hen een onneem bare hindernis. Nederland, dat de verdediging van Israël met lange passes blootlegde sloeg incidenteel terug. Brokamp kwam twee keer al leen voor doelman Visoker, maar schoot niet voortdurend scherp. Laatste verdediger Israël rende een paar keer het complete veld over, maar zijn combinaties met Veenstra en Jansen leverden geen rendement op. Onmiddellijk na dit eerste kwar- (Van een speciale verslaggever) TEL AVIV De twaalf spelers die gisteren in het Bloomfield-stadion van Tel Aviv tegen Israël hebben ge speeld, zijn dubbelschoon uit de kleedkamer gekomen. Zij zelf hadden gebruik gemaakt van de douches, bondscoach Kessier had de meesten de oren gewassen. Kessier had net als de toeschouwers, die een verve lend en traag duel hadden gezien, re den om ontevreden te zijn over de zuinige inzet van zijn spelers. Kessier zei het zo: „Vooral over het spel in de eerste helft ben ik zeer on tevreden en ik heb het in de rust ook aan de spelers verteld. Wij had den Israël volkomen aan banden ge legd en wij hebben de gelegenheid laten liggen om een flinke voor sprong te nemen. Als het mogelijk was hadden wij een fikse overwin ning moeten behalen. Het heeft er ingezeten, maar het is er niet uitge komen. Na het doelpunt van Bro kamp, die zeker voldoende heeft ge debuteerd, had de ploeg door moeten gaan, maar er werd toen juist lang zamer gespeeld. Dick van Dijk vooral deed minder dan ik van hem ver wachtte en daarom heb ik hem ook vervangen door Veenstra. Een verklaring dat het veld moei lijk was is niet afdoend. Dat telt ook voor de tegenstander. Ons elftal mag zich daar niet door laten beïnvloeden. Met passes over grotere afstanden en door de lucht zou men er minder hin der van hebben ondervonden. Als Rensenbrink, Jansen, Muhren en vooral Israël aantonen die moeilijk heidsfactor te kunnen overwinnen, moeten ook de anderen meer kunnen presteren. Ik kan niet voldaan zijn met de uitslag nu ik heb gezien wat de kwaliteit van Israël is. Dit was een tegenstander die wij onze wil konden opleggen en dat had ook in de uitslag moeten staan." toen Jong Oranje in Leeuwarden met 4-1 won vooruitgang geboekt, maar het is een elftal dat het in Mexico erg moeilijk zal krijgen. Positieve punten waren er ook in het Nederlands elftal. Brokamp heeft bij zijn eerste interlandwedstrijd ge toond een gevaarlijke aanvaller te zijn. Met wat meer geluk had hij va ker gescoord. Hij is voortdurend at tent geweest en in de laatste jaren is zijn persoonlijkheid gegroeid. Ook Pleun Strik heeft, veel meer dan zon dag in de competitie, getoond kwali teiten te bezitten. Strik is zijn plaats waard geweest, maar op dit moment, 28 januari 1970, heeft hij mij Eykenbroek niet kun nen doen vergeten. Zoals de verhou dingen nu liggen 'zie ik hem Eyken broek niet verdringen, maar dat kan natuurlijk over een half jaar anders zijn." Willy Brokamp vond zijn eerste interlandwedstrijd zeker niet moeilij ker dan een competitieduel. „Israël zou volgens mij moeite hebben mee te draaien in onze eredivisie. Het was een zwakke tegenstander, een ploeg waarvoor je je echt niet nerveus be hoeft te maken. Het veld was moei lijk, maar dat drukt mijn spel min der dan dat van de middenvelders. Ik hoef niet zuiver te plaatsen, in de spits moet je proberen doelpunten te maken en met een beetje geluk zou het er meer dan een zijn geweest Het enige dat anders was dan bij ons in de competitie was de felheid waar mee de Israëlische „spil" mij op de huid bleef zitten als er geen bal in de buurt was. Maar ik heb mij niet laten intimideren". zich daar woensdagavond niet mee beziggehouden. Rinus Israël, die een korte woordenwisseling had met de Roemeense scheidsrechter, wel. „Het ging allemaal gesmeerd en die paar woorden met de scheidsrechter wa- rij zuiver een misverstand. Hij dacht dat ik iets negatiefs had gezegd, maai ik vond het juist verschrikkelijk goed. Taalmoeilijkheden dus." Rinus Israël stapte lachend de bus in. Hij was een van de weinigen die lachte. DEN HAAG (ANP) Gisteren hadden zich bij het bureau van de sporttotalisator in Den Haag nog geen personen gemeld met dertien juist voorspelde uitslagen in toto 25. De tussenstand is: 57 meldingen voor de tweede prijs, 783 meldingen voor de derde prijs, 163 meldingen voor de extra prijs. „Het Israëlische voetbal heeft in vergelijking tot vier jaar geleden, De pep-pil die Kessier op weg naar Israël Pleun Strik heeft toegediend is niet zonder uitwerking gebleven, maar het resultaat is niet alleen po sitief. Strik heeft zijn les geleerd, hij heeft niet riskant aanvallend gespeeld en z(jn verdedigende taak in alle op zichten laten prevaleren. Dat heeft het hem niet moeilijker gemaakt, Ri nus Israël heeft laten zien dat een verdediger zonder risico's van tijd tot tijd meer naar voren kan gaan, Strik heeft het niet een keer serieus gedaan. Achteraf kon hij dan ook heel ge makkelijk zeggen: „Ik heb het hele maal niet moeilijk gehad, ook niet op dit slechte veld. Voor de spelers die een opbouwende taak hebben, ligt dat natuurlijk anders." Pleun Strik heeft Carry Geijssen: reserve CORTINA d'Ampezzo (ANP) Jan Bazen is gisteren in Cortina d'Ampezzo opnieuw onder de veer tig seconden gekomen. De Neder landse sprintkampioen eindigde op de 500 meter weer als derde, nu in 39,8 seconden, tweetiende seconde langzamer dan dinsdag. De Japan ner Keiichi Suzuki werd eerste in 39,4 seconden voor de Westduitser Erhard Keiler, die een tijd van 39,7 sec. realiseerde. Ard Schenk reed evenals een dag tevoren 40,1 sec., waarmee hij zesde werd. De uitslag van de 500 meter (sprint- klasse) is: 1 Keiichi Suzuki (Japan) 39,4, 2 Erhard Keiler (Wdl.) 39,7, 3 Jan Bazen (Nederland) 39,8, 4 Ma- saki Suzuki (Japan) 39,8, 5 Takayuki Hida (Japan) 40,0, 6 Ard Schenk (Nederland) 40,1, 7 Masahiro Higashi- de (Japan) 40,1, 8 Magne Thomassen (Noorwegen) 40,8, 9 John Tipper (G.B.) 40,9, 10 Giorgo Torgler (Italië) 41,0. Jan Bols heeft de 1500 meter ge wonnen in de nieuwe persoonlijke re cordtijd van 2 minuten 3,5 seconden. De uitslag van de 1500 meter (all roundklasse) is: I Jan Bols (Ned.) 2.03,5,, Sten Stensen (Noorwegen) 2.03,6, 3 Bjoern Tveter (Noorw.) 2.04,5, 4 Kimno Koskinen (Finl.) 2.04,9, 5 Kees Verkerk (Nederland) 2.05,2, 6 Mutsuhiko Maede (Japan) 2.06,5, 7 Jappie van Dijk (Ned.) 2.06,5, 8 Eddy Verheyen (Ned.) 2.06,9, 9 Peter Not- tet (Ned.) 2.07,0, 10 Gerhard Zimmer- mann (Wdl.) 2.07,0. Ard Schenk won de 1500 meter in de sprintersklasse. Hij maakte dezelf de tijd als Jan Bols bij de all roun ders- 2.03,5, de beste tijd van dit sei zoen. De uitslag van de 1500 meter sprin tersklasse): 1 Schenk 2.03,5, 2 Tho massen 2.04, 3 Bazen 2.06,0, 4 Keiler 2.06,5, 5 Tipper 2.08,4, 6 Torgler 2.08,6 7 M. Suzuki 2.09,4, 8 Martos 2.101, 9 Hida 2.10,2, 10 Higashide 2.11,1, 13 K. Suzuki 2.13,0. Uitslag 5000 meter: 1 Bols 7.14.7 (nieuw baanrecord), 2 Stensen 7:18.6, 3 Verkerk 7:19.8, 4 Veriheyen 7:21.8, 5 Koskinen 7:22.1, 6 Guttormsen 7:25.1, 7 Tveter 7:27.3, 8 Zimmermann 7:35.9. Jan Bols legde door zijn pres taties beslag op de Doria-cup. Hij won ook de 5000 meter waardoor hij op drie afstandoverwinningen kwam Zijn totaal in de zogenaamde kleine vierkamp 168.070 punten, een offi cieus wereldrecord. Het oude record stond reeds op zijn naam. Een week voor het Europees kampioenschap reed hij in Inzeil naar een totaal van 170.277 punten. De tijd van Bols op de 5000 meter betekent een verbete ring van zijn persoonlijk record met 4.1 sec. De uitslag van het algemeen klas sement: 1 Bols 168.070, 2 Stensen 169.193, 3 Tveter 169.430, 4 Koskinen 170.576, 5 Verkerk 170.880, 6 Maedo Japan 171.680, 7 Zimmerman 171.943, 8 Verheyen 172.013, 9 Van Dijk 173.697, 10 Nottet 174.600. Jan Bols: eerste plaats in eindklasse ment. DEN HAAG (ANP) Klaas Vis ser heeft bij de landelijke technische commissie van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond be zwaar aangetekend tegen de wijze waarop is besloten Rieneke Demming als vijfde rijdster aan te wijzen voor de Europese titelstrijd in Heeren veen, Carry Geyssen de reserveplaats te geven en Akke Falkena uit de kernploeg te „verstoten". Visser, die trainer is van de Friese damesploeg en op 11 januari Attje Keulen-Deel stra volkomen verrassend Neder lands kampioene zag worden, had vanuit Inzeil, waar hij de meisjes van de in een trainingskamp vertoe vende jeugdploeg begeleid, protesten laten horen. Als voorzitter van de technische commissie heeft de heer Wijni? daar op geantwoord dat de zaak volkomen correct is behandeld. Na afloop van de Nederlandse titel strijd heeft de voltallige technische commissie in vergadering met het dagelijks bestuur van de Bond en de trainers besloten om zeven dames naar Davns te sturen. Daarbij waren vier rijdsters, Elly van den Brom, Ans Schut, Stien Kaiser en Attje Keulen-Deelstra zeker van deelne ming aan het Europees kampioen schap. De drie andere rijdsters moes ten in de Zwitserse wintersportplaats strijden om de vijfde plaats. Ook zou dan beslist woruen wie er als reserve naar de grote toernooien zou mee gaan. Dit alles aan de hand van di verse selectiewedstrijden. Het afge lopen weekeinde werden in feite de doorslaggevende ritten afgelegd. De heer Van der Ven nam toen in Nederland de honneurs waar van voorzitter Wijnia, daar deze met het toernooi om het Europees kampioen schap evenals TC-lid en herenploeg leider De Koning in Innsbruck bij woonde. Van der Ven, die na het vo rig seizoen het voorzitterschap over droeg aan Wijnia, verklaart nadruk kelijk: „Er is geen sprake van een onbehagen bij de heer Wijnia en mij over de wijze van verkiezing van Rieneke Demming en het afvallen van Akke Falkena. Wij hebben geen enkel misverstand over deze zaak." Het blijkt dat er tussen de leden van de techniche commissie was af gesproken, dat de uitslag var. de 1500 meter van de afgelopen zondag min of meer maatgevend zou zijn. „Dal is de afstand waarover men geplaatst wordt in een klassementswedstrijd'-, aldus de heer Van der Ven. „De 1500 meter is een sleutelomderdeel." De afspraak was: wie daar mis lukt, gaat ei uit. Akke Falkena reed 2.24.0, Carry Geyssen 2.21,7 en Riene ke Demming kwam ten val. De moei lijkheid was toen dat de maatstaf die was aangelegd niet door kon gaan. Want je kunt Rieneke Demming niet laten zakken terwijl ze een behoor lijke klasementsrijdster ;s." Coach Kees Broekman heeft ver- Dimming na enige tijd laten overrijden en toen kwam de bankemployé uit Terwolde tot 2.21,3. Van der Ven: We moesten er rekening mee houden, dat zij zich op de tijden van haar rivalen kon rich ten. Het beeld was onduidelijk ge worden. We zijn aan het vergelijken geslagen. Akke Falkena had uitste kend gereden op d£ 500 meter, kon ook op de 1000 meter goed bijblij ven, maar de 1500 m redde ze be paald niet. Bovendien is er op één van de dagen nog een verkeerde wis sel in een rit geweest plus een val partij." In nauw telefonisch overleg met de heren De Koning en Wijnia (in Inns bruck) en na een bijeenkomst in De venter, waarbij de heren Mulder, Roos en Van der Ven aanwezig wa ren, is toen besloten een extra drie kamp op maandag te rijden over de kortste (500 meter) en de langste af stand (3000 meter). Waarom juist de ze afstanden Normaal houden wij niet graag een selectie over de 3000 meter. Dat is meestal niet erg zinvol. We wilden Akke Falkena alle kans geven. Daarom namen we haar sterkste afstand, de 500 meter. Maar haar tijd moest wel scherp afwijken van die van de andere dames. Daar naast moet je ook zeggen: wat telt dan in punten nog mee als je een echte wedstrijd rijdt Dat is een voudig de 3000 meter. Daarom is de 500 meter voor Akke gesteld en de 3000 meter voor Carry en Rieneke. Wat bleek nu? Akke Falkena reed geen bijzondere tijd op de 500 meter en het verschil op de 3000 meter in haar nadeel is enorm groot. Te groot om welke tijd op de 500 meter ook te overbruggen." Kees Broekman had opdracht om speciaal te letten op de ^omstandig heden. Er was een officiële starter met officiële tijdwaarnemers. „Ik acht Kees Broekman als coach in staat om ieder onpartijdig te coach en", voegt de heer Var, der Ven daar aan toe. „In eerste instantie bleek vervolgens dat Broekman geen voordracht kon maken. Daarna heb ben we alles nog eens tegen elkaar afgewogen. Rieneke Demming is de beste ktassementsrijdster. Akke Falke- na is zwak op de lange afstanden. Carry Geyssen heeft blijkbaar een dubieuze instelling op dit moment gezien ook de resultaten van het Ne derlands kampioenschap. Maar ze moet een kans hebben omdat je alle égards tegenover de oude garde nu eenmaal moet bewaren. Toen is het Rieneke Demming geworden, met Carry Geyssen als reserve. En Akke Falkena is afgevallen." Maar„Dit meisje is nu geprikkeld. Ze komt volgend jaar terug. Daar hebben we veel meer aan. Dan heeft ze meer ervaring." (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM. De NOS-radio en televisie zullen ruime aandacht beste den aan het Europese schaatskam pioenschap voor dames, dat op 31 januari en 1 februari in het ijsstadion Thialf te Heerenveen wordt gehou den. Op zaterdag 31 januari zendt de NOS-televisie van 15.30 tot 16.00 en van 17.35 tot ongeveer 18.00 uur via Nederland 1 reportages uit van de 500 en 1500 meter. Op zondag 1 fe bruari kan men van 14.00 tot 15.00 uur en van 16.15 tot 16.55 uur in „Passepartout" via Nederland 1 beel den zien van de 1000 en 3000 meter. Theo Koomen verzorgt het commen taar bij deze reportages. Voor de rechtstreekse reportages, die de NOS-radio van het Europees schaatskampioenschap uitzend, wordt zaterdag 31 januari tussen 14.00 en 17.00 uur het radioprogramma via Hilversum 3 geregeld onderbroken. Verder zijn er reportages te horen in NCRV's-Sportshow tussen 17.00 en 18.00 uur, eveneens via Hilversum.3. Op zondag 1 februari volgen recht streekse reportages in het NOS- sportprogramma „Langs de Lijn", tussen 14.30 en 17.00 uur via Neder land 1. In het tweede gedeelte van dit sportprogramma wordt van 18.10 tot 18.15 uur een nabeschouwing uit gezonden. Radioverslaggever is Dick van Rijn. VOETBAL. De uitslagen van de replays voor de zestiende finales van het toernooi om de FA-cup zijn: BurnleyChelsea 13, na verlen ging; Northampton TownTranmere Rovers 21. (ADVERTENTIE) ggpF

de Stem | 1970 | | pagina 17