bos WOORDVOERDER IN CAIRO GEEFT TOE Israël baas in luchtruim Egypte Premier Cernik neemt ontslag Nieuw eind examen op middelbare scholen fa Bank, jeSd loetzijn. POLITIE ACHTERVOLGT MAN OP DAK Ii.50 Nigeriaans commentaar: „Nederland kon het geen donder schelen Ongehuwde werkende vrouw kan eerder pensioneren Commentaar Krenterig Recht van 65 Mijnstaking BURGERS MIRAGES S ene re' 'n anc'ere su'<" Vechtpartijen in Rome „Katholiek Archief" oecumeniseert KLEINE VISAKTE IETS DUURDER BESCHULDIGINGEN VAN DE VIETC0NG SLACHTOFFER VAN ZUIVERING ONDER TSJECHISCHE LEIDERS OVERLEG OVER RUDOLF HESS Weer zelfverbranding in Frankrijk Friese koeien op Binnenhof 1 Staatsraad Vos: Federatie tegen werktijdverlenging Bronchiletten «I Overeenstemming over afvloeiingsregelm g bij Textiel Unie R. van Europa wil 1% ontwikkelingshulp LITHO'S VAN JOHN LENN0N IN NEDERLAND 13 DE STEM VAN DONDERDAG 29 JANUARI 1970 17 zoen, deren tot b 18/30 greis rava, het t en id). louche idige v.a. 419.- treinreis jies met briach ersee oor een ledelijke het 217.- ours gde naar Mayen isief gen 179.-, 4 dagen 80.-. 43.- ;ten daagse FTS 104.- flij. gse onden, ig in v.a. 140.- I is geweikt. i zwijgen... (Van onze redactie buitenland) CAIRO - TEL AVIV Een officiële Egyptische woordvoer der heeft gisteren in Cairo na een Israëlische luchtaanval op zeer korte afstand van de Egyptische hoofdstad verklaard dat het Egyptische leger niet in staat is om dergelijke aanval len te voorkomen. Ondanks het „psychologische" karakter van de laatste aanval, ver duidelijkte de woordvoerder dat de snelheid waarmee de acties wor den uitgevoerd de Egyptische defensie parten speelt. „De Israëlische supersone vliegtuigen hebben slechts anderhalve minuut nodig om de afstand van de bestandslijn bij het Suezkanaal naar de stads grens van Cairo af te leggen". De vliegtuigen naderen aldus de woordvoerder op geringe hoogte om niet door de radar te worden op gemerkt, mikken op hun doel, wer pen hun bommen af en vertrekken weer. Dit alles duurt maar even. Het is vrijwel onmogelijk de toestellen op te merken voordat zij zich boven hun doel bevinden. De Israëlische minister van defen sie Dayan heeft gisteren gezegd dat een van de belangrijkste doeleinden van de luchtaanvallen diep in Egypte is, te voorkomen dat Egypte een nieuwe oorlog zal beginnen. „Als zij niet sterk genoeg zijn om ons uit het luchtruim boven Cairo te verdrij ven, zijn zij ook niet sterk genoeg om een algemene oorlog te ontketenen". Dayan zei verder dat er voor Israël geen grenslijn is in Egypte, die de Israëli's tegenhoudt. Maar ook: „Als Egypte weer een staakt het vuren in acht neemt, zullen wij dat dadelijk aanvaarden". ten en ik. ;i financieringskosten, Idministratiekosten en fico. Dat is maandelijks 53. is niets bijzonders Ink. jk de grootste en laatschappij lingen in Nederland. Ibreide folder ligt voor u klaar, kstraat 27, (01600) 4 87 57. De meeste gemeenten hebben geen korrel zout meer voor de bestrijding van gladde wegen. De adempauze, die Koning Winter hen nu al enkele weken geeft, hebben zij niet kunnen benutten om de uit geputte voorraden aan te vullen. Nu wreekt zich het krenterige be leid dat massa's gemeenten als ge volg van chronisch geldgebrek en een onjuiste prioriteitstelling, op het gebied van de gladheidsbestrijding voeren. Nu wreekt zich ook het feit dat Koninklijke Zout in Hengelo, enig leverancier van strooizout in Neder land en op de hoogte van het tekort schietende beleid der gemeenten, voor de binnenlandse afzet op het kritieke moment geen enkele marge in zijn produktiecapaciteif heeft. Daarom staan we in deze toch niet zo heel strenge winter voor het absurde verschijnsel dat tonnen en tonnen strooizout naar Scandinavië worden geëxporteerd, terwijl prak tisch alle gemeenten in Nederland om dit spul zitten te springen. A propos op wiens rekening ko men de doden, die binnenkort wel- ttop gladde, onbestrooide wegen teietreuren zullen zijn? Honderden bejaarden, of 65 'ers zoals ze de laatste maanden steeds meer worden genoemd, heb ben met volle teugen genoten van de gratis reismogelijkheid die de N.S. hen drie dinsdagen achtereen heeft geboden. En hoevelen van de genen, die geen reductiekaart had den, zouden niet ook eens graag een gratis reis|e hebben gemaakt. Hieruit blijkt voldoende dat er bij vele bejaarden behoefte bestaat aan af en toe een dagje uit. Of, mis schien wel, aan een beetje vakantie. Waarom niet? En nu is zo'n „gratis' aanbod van de Spoorwegen wel aardig, maar het doel ervan is, uiteraard, commercieel: het populair maken van de reductiekaart. Ten slotte zijn de N.S. geen filantropi sche instelling, integendeel, zou men zeggen, ze zijn zelf noodlij dend. Het lijkt ons onderhand een van zelfsprekende zaak dat ook bejaar den gewoon recht hebben op een uitje af en toe, op vakantie, en dus op vakantiegeld. Gewoon 6 procent, net als iedereen. Voor degenen die het nagenoeg alleen met de A.O.W.- uitkering moeten doen, is dat be- paald geen overdaad. Waarnemers zien in de Israëlische luchtaanvallen van gisteren een nieuwe stap in de ontwikkeling van van de strijd in het Midden-Oosten. Voor het eerst sinds de zesdaagse ju- ni-oorlog hebben jachtbommenwer pers militaire doelen bestookt die zo dicht bij de poorten van Caïro Liggen. Egyptische woordvoerders hebben meegedeeld, dat de vliegtuigen hun (militaire) doelen hebben gemist en dat zij een woonwijk hebben gebom bardeerd. Drie burgers waren gedood en twaalf gewond, zo zei men in Cairo. Generaal Dayan reageerde al dus op deze berichten: „Wij vallen alleen militaire doelen aan". In Caïro werd geen luchtalarm gegeven. De luchtafweer kwam wel in actie. Veel Egyptenaren sloegen vanuit hun ramen of vanaf hun bal kons de aanval gade, die tien minu ten heeft geduurd. Het verkeer in de stad werd niet onderbroken. Er was een half uur lang geen elektriciteit. Israëlische vliegtuigen hebben gis teren ook Egyptische mortierbatte rijen bij het Suez-kanaal gebom bardeerd. Later werden eveneens Jordaanse batterijen bestookt, die het vuur hadden geopend op Israëlische stellingen. De Israëlische wachtman Samuel Rosen-waser, die in de nacht van 31 december bij een overval van een commando-groep van El Fatah naar Libanon werd ontvoerd, is met spoed in een ziekenhuis opgenomen. Waar om werd niet bekend gemaakt. Israël heeft inmiddels weer drie Libanezen, die het uit represaille meevoerde, vrijgelaten. Frankrijk zal Libië zo is uit goed ingelichte bron vernomen min stens 110 Mirages leveren en niet 100, zoals vorige week door minister De- bré van de Franse defensie is be weerd. De onderhandelingen over wa penleveranties van Frankrijk aan Li bië zijn nog steeds aan de gang en de omvang van de Libische bestelling is nog niet vastgesteld. Frankrijk zou zijn westerse bond genoten reeds hebben laten weten dat het om 110 vliegtuigen gaat, en dat terwijl Debré nog steeds spreekt over 100 toestellen. Inmiddels is ook in Caïro officieel tegengesproken dat Egyptenaren met Libische paspoorten in de Libische onderhandelingscommissie zitten. I^erwijl de rijkswacht twee leiden de figuren van een sfakings- comité in Belgisch-Limburg arres- feerde, liet de regering in Brussel v"i plotseling haar starre houding tegenover de stakende mijnwerkers 'oor een deel varen, door enkele 9lsen van de stakers in te willigen. In de uitputtingsslag, de staking I duurt al even, een triomf voor de J 9nfsvreden mijnwerkers. Elders in I oeze krant zet onze Belgische cor- I tespondent uiteen hoe ook deze I Jaking weer een symptoom is van e ziekte die het land van onze zui- erburen al jaren teistert: de Waals- aamse controverse. Ook deze re uring dreigt daar weer het slachl- o er van te worden. Visie en krach- d" C"6 6en ^e''zame doorbraak uit ete malaise zouden kunnen force- 1 ren ontbreken. Belangstrijd en een n°9 welig tierend regent.isme zor- er wel voor dat het land zo Pe toekomst is «Igië. (Van onze redactie buitenland) ROME Dertig personen zijn gis teren gewond geraakt bij hevige ge vechten tussen linkse en rechtse stu denten in de gebouwen van de juri dische faculteit in Rome. Linkse studenten hielden de ge bouwen bezet. De rechtse studenten, die de bezetting wilden opheffen, werden eerst naar buiten gedreven om zich daarna te verschansen in de juridische faculteit. (Van een onzer verslaggevers) DRIEBERGEN Het documen tatieblad „Katholiek Archief", be kend om het weergeven van bronnen materiaal in de vorm van publikatie van letterlijke documenten, is met in gang van 1 januari bij de aanvang van de 25ste jaargang omgedoopt tot „Archief van de kerken" Hiermee heeft een oecumenisering van dit blad. welke reeds enige tijd gaande was, haar definitief beslag gekregen. nog ver weg in I j ^UITSE dounane heeft in Ham- ur6 180 kilo hasjiesj en drie kilo °Pium m beslag genomen. De buit, hgerie I vaarvan de waarde op ruim een mil- I 10en mark wordt geschat bevond zich 11,1 kofferruimte van een auto. DEN HAAG (ANP) De bijara gen voor het vissen krachtens een kleine visakte en die voor het vissen met gewone hengel worden verhoogd met 75 cent vergeleken met de in 't ak tejaar 1969-1970 geheven bijdragen, Dit heeft het ministerie van Land bouw en Visserij meegedeeld. In New York is de Stutz Blackhawk getoond. Niet zo maar een „lopende band auto", maar geheel en al met de hand gemaakt. De wagen is met zijn 200.000 tot 270.000 gulden wel de duurste Amerikaanse auto. Maar er komen er dan ook maar een paar per week beschikbaar. HONGKONG (AFP) -r- Het pers bureau van het Zuidvietnamese be vrijdingsfront meldde gisteren dat „in 1969 meer dan 5.000 (Zuidvietna mese) burgers zijn vermoord van wie 2.952 vrouwen". Volgens het rapport vonden de moorden plaats tijdens de Ameri- kaans-Zuidvietnamese pacificatie van de districten Thang Binh, Tam Ky, Que Son en Tien Phoc. Volgens het persbureau van het front, dat door radio Hanoi wordt geciteerd, werden in Binh Tri twee mensen levend ge vild en werden in Binh Hoa 15 jon gens in stukken gesneden. Te Tam Ky zou een vrouw door politiehonden zijn verscheurd. (Van onze redactie buitenland) PRAAG Premier Oldrich Cernik van Tsjechoslowakije, de Iaat' ste leidende politicus uit de liberale Dubcek-periode en twee andere hoge functionarissen hebben gisteren ontslag genomen uit hun functies in de regering en het presidium van de communistische partij. In Cerniks plaats is de conservatieve communist Lubomir Strougal, tot gisteren president van de Tsjechische communistische partij, tot nieuwe premier benoemd. President Svohoda heeft een nieuwe regering gevormd en het aftreden van zeven leden van Cerniks regering aanvaard. LAGOS Nederland heeft giste ren een veeg uit de pan gekregen in zake zijn houding in het conflict Ni- geria-Biafra. Die veeg kwam van een Nigeriaanse tv-commentator, die zei dat Nederland, Engeland en de V..S „mooi-weer-vriendjes" zijn en dat Rusland meer steun aan Nigeria heeft gegeven dan enig ander land. Van de drie bekritiseerde landen kreeg Nederland de meeste aanmer kingen. Volgens de commentator kon het „de Nederlandse regering geen donder schelen" wat er in Nigeria ge beurde zolang haar oliebelangen maar niet werden geschaad. Het Nederlandse ministerie van bui tenlandse zaken verklaarde desge vraagd niet te zullen reagere nop de uitspraken van de commentator. De Canadese brigade-generaal J. A. Hamilton, die vorig jaar zes maanden in Nigeria doorbracht als internatio naal waarnemer, heeft verklaard dat alle pogingen van de blanke landen de uitgehongerde Biafranen te hel pen, de oorlog hebben verlengd. Hij beschuldigde ook generaal O- joekwoe ervan, verantwoordelijk te zijn voor de ellende van zijn volk. „Ojoekwoe vroeg om wapens, niet om voedsel", aldus de brigade-gene raal. „Ojoekwoe dwong uithongering zetting door federale troepen van het Beweringen dat genocide door Ni geria zou worden gepleegd, werden door Hamilton afgedaan met: „Een sprookje". Volgens het Tsjechoslowaakse pers bureau CTK aanvaardde het centraal partijcomité op zijn plenaire vergade ring in Praag het aftreden van Cer nik als presidiumlid, terwijl deze ge lijktijdig zijn functie als premier van de federatie neerlegde. Daarnaast werd het aftreden aan vaard van vakbondsvoorzitter Karei Polacek en van de Slowaakse partij secretaris Stefan Sadovsky. Beiden ruimden ook het veld als presidium lid. Het is gisteren wel duidelijk ge worden dat de zuiveringen in Tsje choslowakije omvangrijker zijn dan werd verwacht. Zo is tijdens de ver gadering van het centraal partij co mité een voorstel ter tafel gekomen om alle partijlidmaatschapskaarten in te trekken om daarna nieuwe uit te reiken. Deze maatregel zou ten doel hebben de „ideologische en politieke eenheid van de communistische par tij te versterken en duizenden leden uit de partij te verwijderen," Na de uitstoting van Cernik, Sa- dovski en Polacek wordt verwacht dat nog ongeveer vijftien leden uit het centraal comité gezet zullen wor den. LONDEN (DPA) De Britse mi nister voor Europese aangelegenhe den, George Thomson, zal vrijdag tij dens zijn bezoek aan West-Berlijn met de commandant van de Britse sector overleg plegen over Rudolf Hess. Naar voorts in Londense rege ringskringen verluidde, willen Enge land, Frankrijk en de V.S. te gelege ner tijd de Sovjet-Unie de vrijlating van Hess voorstellen. Men verwacht echter geen positieve reactie van Moskou DE TARIEVEN voor parkeermeters zullen in Rotterdam binnenkort met Ï00 procent worden verhoogd. Het college van b. en w. van de Maasstad stelt de gemeenteraad voor de par keertarieven van 25 cent per uur te brengen op 25 cent per haÜ uur. EEN LUCHTTAXI met zeven passa giers en twee bemanningsleden aan boord is woensdag op weg van Cleve land naar Detroit neergestort in het Eriemeer. Men heeft geen overleven den gevonden. DE ETNA, Europa's hoogste en meest actieve vulkaan, is gisteren na vier maanden rust weer in beweging ge komen. De eruptie, waarbij gesmol ten steen hoog in de lucht werd ge slingerd, volgde na een machtig ge rommel uit het binnenste van de 3263 meter hoge berg. DE DEMONSTRATIEMARS in Amersfoort, georganiseerd door het comité Papoea vluchtelingenhulp, gaat zaterdag a.s. niet door omdat het bestuur van de (vrijzinnig hervorm de) Johanneskerk zijn toestemming tot het houden van een demonstra tieve bijeenkomst in het kerkgebouw heeft ingetrokken. MINISTER ROOLVINK van het de partement van Sociale Zaken gen in tegenwoordigheid van konin gin Juliana in het RAI-co-ngrescen- trum in Amsterdam het vijfde con gres voor sociale verzekering ge opend. DE HEERLENSE recherche heeft een Marokkaan gearresteerd die in het bezit was van een partij van 3,8 ki logram marihuana. BIJ EEN BOTSING op een spoorweg overgang tussen een trein en een schoolbus, dertig kilometer ten zui den van Johannesburg, zijn gisteren 25 kinderen gedood en 14 gewond. LENS (AFP). Gisteren heeft een 20-jarige gemeente-ambtenaar zich in de Franse stad Lent door zelfver branding van het leven beroofd. Hij kampte met gezinsmoeilijkheden. Het is het tiende geval van zelf verbranding in Frankrijk in twee weken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Een tiental koeien bespannen met spandoeken, liep gis termiddag in optocht rond over het Binnenhof, toen de leden van de verkeerscommissie van de Tweede Kamer spraken met notabelen uit Zuidwest-Friesland over opheffing van de spoorlijn Sneek-Staveren. „Terug naar de ossewagen?" vroe gen de koeien en hun begeleiders zich blijkens de spandoeken vertwij feld af. (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG Voor de eindexa mens Voorbereidend Wetenschappe lijk Onderwijs (VWO), havo en mavo zal in de jaren 1971 tot en met 1974 een nieuwe regeling worden doorge voerd. De examens zullen in principe be staan uit een „schoolonderzoek" en vervolgens uit een centraal schrifte lijk examen met door het rijk opge stelde opgaven. De resultaten van beide delen zullen afzonderlijk op de cijferlijst van de kandidaten worden vermeid, waarbij aan beide cijfers eenzelfde gewicht wordt toegekend om het eindcijfer per vak vast te stellen. Dit zijn een aantal punten uit het ontwerp voor de nieuwe eindexamen- regeling die waarschijnlijk volgende maand bij algemene maatregel van bestuur zal worden vastgesteld. Om een geleidelijke aanpassing aan de nieuwe regeling mogelijk te ma ken zal de minister van Onderwijs en Wetenschappen de bevoegdheid krijgen te bepalen dat in één of meer vakken voor een aantal jaren nog geen centraal schriftelijk examen wordt ingesteld. Voor sommige vak ken kan ook gedurende een bepaal de periode het schoolonderzoek wor den vervangen door een mondeling examen met gecommitteerden. Onder bepaalde voorwaarden zal het moge lijk zijn om Latijnse taal en letter kunde als examenvak te kiezen. Het centraal schriftelijk onderzoek zal in beginsel in elk vak worden af genomen, omdat het van belang is voor het aangeven en handhaven van het landelijk peil voor elk vak. Het schoolonderzoek, dat onder verant woordelijkheid van de school zelf wordt ingesteld, zal beëindigd moe ten zijn voordat het centraal schrif telijk examen begint. (Van onze redactie binenland) AMSTERDAM Staatssecre taris ir. H. Vos ziet een moge lijkheid om tegemoet te komen aan het verlangen van de onge huwde werkende vrouw voor pensionering op vroegere leeftijd. De betrokken vrouwen zouden de daarvoor benodigde extrapremie zelf moeten opbrengen. De staatsraad zei dit gister morgen op het vijfde congres voor sociale verzekering van de 50 jaar bes-taande vereniging van raden van arbeid in het RAI-eon- grescentrum in Amsterdam. Bekend is dat het aantal onge huwde werkende vrouwen tussen de 60 en de 65 jaar sterk vermin dert naar gelang de leeftijd ho ger wordt. Een pensionering op lagere leeftijd kost relatief zeer veel. Het opbrengen van de extra premie betekent, volgens ir. Vos, niet dat men moet tornen aan de gelijkstelling van de brutolonen, maar wel, dat men een geschei den berekening van de premie voor mannen en voor vrouwen zou moeten vinden in de aftrek posten van het bruto- naar het nettoloon leiden. (Van onze redactie binnenland) BEVERWIJK De federatie van verenigingen, die de verpleging en andere onderdelen van de gezond heidszorg bevorderen, is van mening dat een werktijdverkorting, zoals in een ziekenhuis in Beverwijk is voor gesteld, niet in het belang van dr „verpleging" is. Zoals gemeld is in Beverwijk een achturige werkdag en een zesdaagse werkweek voorgesteld, gecompen seerd. door verlenging van de vakan tie van 3, tot maximaal 12 maanden. De federatie vindt een onderbreking van het werk met slechts één vrije dag per week ongewenst, gezien het hoog opgevoerde arbeidstempo en de eisen welke de moderne geneeskunde stelt. (ADVERTENTIE) Hoestdrank in tabletvorm 1. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Den Haag heeft de politie twee waarschuwingsschoten en een gericht schot gelost bij de ach tervolging van een verdachte. De man vermoedelijk een autodief vluchtte het dak op toen er twee re chercheurs verschenen om hem te arresteren. Omdat de verdachte be kend staat als een agressief individu waren er vier agenten in de buurt. Zij gingen de man achterna, in de duisternis. Het werd een gevaarlijk karwei over platte en schuine daken, met los liggende pannen. Op een mo ment ontdekte een van de agenten de man achter een schoorsteen. De verdachte riep „Blijf zitten of ik schiet" en sprong op. Ogenblikkelijk loste de agent een waarschuwings schot. De man ging er echter van door. Even later kreeg een andere politieman hem in de gaten, hij ver borg zich opnieuw achter een schoor steen. Het tafereel herhaalde zich weer klonk er een waarschuwings schot. Toen zag een agent de verdach te bukken en iets oprapen. Langzaam kwam de autohandelaar op hem toe lopen. De politieman mikte op zijn benen en vuurde. Hij schco-t mis, de verdachte vluchtte over de daken. Enkele o-genblikken daarna kwam hij naar beneden. Op een binnenplaats hield men hem aan. Zowel de politie van Breda, Hendrik Ido Ambacht en Den Haag hebben interesse voor de autohandelaar. Hij wordt alleen in de residentie al voor vijf autodiefstallen verdacht. Ook zocht men de man in verband met een inbraak op 7 no vember in Den Haag. Na lezing van de mededeling dat de run op vooral Spaanse vakantie oorden schrikbarende vormen heeft aangenomen, heb ik even diep zitten nadenken. Zijn er in ons land nu echt zoveel mensen werkelijk ongelukkig, gedesillusioneerd, ontevreden met hun lot, gefrusteerd misschien zelfs? En is Spanje zo'-n dorado, waar ge luk de stranden op spoelt, waar il lusies hoe broos ook ongebro ken blijven, en waar frustraties smel ten als de zonnebrandolie op lome, luie lijven? Niet naar Griekenland, hè, maar wel naar Spanje. Dat heeft niks met links of rechts te maken, Spanje is gewoon dichterbij, dus goedkoper. In Nederland is gisteren amper ge vlagd, maar in Spanje helemaal niet. Hier mochten alleen de ambtenaren (in functie) het niet, maar daar mocht niemand het. Naar wij van onze zeer speciale correspondent ver nemen heeft iemand gisteren een piepklein fietsvlaggetje boven op de top van de Montejurra geplant. En Franco's dienders zagen het niet, of wilden het niet zien. Intussen heeft de koningin het er maar wat druk mee. Al zes klein zoontjes nu. En daar blijft het nXet bij, want Pieter gaat door, heeft-ie zelf gezegd. De kleine Carlos van Irene heeft nu wel een Spaanse naam, en zoals u ook hebt kunnen lezen de Franse nationaliteit, maar eigen lijk zit het allemaal veel dichter bij huis. Ga maar even de geschiedenis na. Onder de figuren die een vinger in de pap van de vaderlandse en ze ker de Zuidnederlandse, geschiedenis hebben gehad, tref je onder meer: Karei de Schone, Karei de Wijze (ik doe maar een greep), Karei de Korte, Karei de Stoute, Karei Martel, Karei de Kale, Karei end-e Elegast, Karei de Dikke, Kare-1 de Gaulle, Kar-e-l de Grote. En nu: Karei de kleine. Ofwel: Kareltje. Leuk genoeg voor een prinsje, vind ik. Gehoord via de Belgische radio ln 'n celibataristisch cabaretprogramma: In Nederland geven ze 's morgens geen waterstanden meer, maar pater standen. En dit grimmig toekomstbeeld: De laatste der dominicanen. Toch nog even iets over ons kabi net, dat toch daaglijks weer stof tot overpeinzing biedt. In de Tweede Ka mer heeft PPR-radikaal Aarden, sprekend over een eventueel nade rend einde van dit kabinet de vraag gesteld: „Hebben we soms te doen met het herfsttij van de confessio- nele-oudliberale samenwerking?" En begin deze week waren ze nog voorjaarsmoe? En dat, terwijl het nog gewoon winter is. En nog negen nachtjes slapen, dan MERIJN ENSCHEDE (ANP) De districts bestuurders van de drie werknemers organisaties in de textielindustrie en de raad van bestuur van de KNTU hebben overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling voor de 600 man die worden ontslagen. STRAATSBURG (ANP) De raad gevende assemblée van de Raad van Europa heeft zich er voor uitgespro ken, dat het netto-kapitaal voor hulp aan de ontwikkelingslanden zo spoe dig mogelijk, en uiterlijk in 1975, wordt verhoogd tot één procent van het bruto nationaal produkt van de hulpverlenende landen. SCHIPHOL (ANP) De complete sen van 14 in Engeland zo omstreden lithografieën van John Lennon zijn in Nederland. Gistermiddag kwam Ge rard Bernard, de 30-jarige eigenaar van de Amsterdamse galerie-taveerne P96, er uit Londen op Schiphol mee aan. De op grote perkamenten vellen af gedrukte 14 tekeningen, waarin Len non sprongsgewijs zijn gehele levens loop met zijn echtgenote Yoko Ono heeft uitgebeeld, waren verpakt in een grote, platte wit-plastic tas, waarop met zwarte letters „bag one" stond vermeld met daaronder de handtekening van Lennon Niet zon der trots deelde Bernard mede, dat er in totaal slechts 12 van die tassen bestaan.

de Stem | 1970 | | pagina 13