ers Levering van Mirages stuk eigen defensie VEROLME TREEDT BINNENKORT AF Missionarissen moeten Nigeria verlaten Bejaarde (76) zwaar gewond bij overval CHABAN DELMAS: Vakbond ARRESTATIE LEIDERS MIJN STAKING ;ers Reconstructievoor Cuba Nederlandse bijdrage voedselprogramma JNT >rieken n.v. tat 48, dordrecht Commentaar Verolme Benelux(e) Teamleiding Over de drempel Minister Bakker naar Antillen VIER REGERINGSCOMMISSARISSEN IN NIEUW SAMEN TE STELLEN RAAD Afstoting STEENFABRIEK GAAT SLUITEN Budelse moord Jongen misbruikte nog 20 meisjes POLITIEK SPEL VAN ENGELAND EXECUTIES 595ste Staatsloterij 27 januari 1970 Tweede klasse r u open en wordt u microfoons, versterkers, a's, enz. - weliswaar voor ishand en -hulp zullen we aag steeds weer handen en mannen met vaardige m. in een heldere omgeving, ig is. Géén lopende band, s niet nodig, alleen treist. De rest leert u hoe het er werkelijk is? verdienen? schrijf een briefje of feldienst te Breda, DE STEM VAN WOENSDAG 28 JANUARI 1970 ■tudie dan wel voor i gaarne uit voor een dch daartoe schriftelijk kantooradres: .01600-49258 O", ACCOUNTANTS herneming te linakanaal N.10 and met de naar onze /oor jrvoor opgeleid i kunt u dagelijks [instaand adres. nformatie kunt u ;n 18.00 en 19.30 uur Oosterhout (Van onze correspondent) PARIJS Eerste minister Chaban Delmas heeft dinsdagavond in een radio- en televisieuitzending de wapenleveringen van Frankrijk aan Libië verdedigd. „Libië", zei hy, „is wat de ruimte betreft, een uitgestrekt land, met minder dan twee miljoen inwoners. Maar het beschikt over fabelachtige rijkdommen aan olie. Libië zal binnen kort tot de eerste olieproducerende landen gaan behoren van de we reld. De Franse regering moet bedacht zijn op haar eigen landsverde diging, die niet meer verzekerd kan worden met grote bataljons, maar die zich zal afspelen in de lucht". Op een vraag of hij het niet vreemd vond dat Libië hoogstens twee pilo ten heeft, antwoordde de eerste mi nister dat het er waarschijnlijk wel meer zijn dan twee. Maar in het contract over de honderd Mirages staat eveneens dat Frankrijk zich zal belasten met de opleiding van Libische piloten. Chaban Delmas ontkende dat de aan Libië te leveren Mirages in het bezit van Egypte zouden overgaan, aangezien de afstand tussen Libië en het oorlogsfront in het Midden- Oosten te groot is. „Wij hebben geen enkele reden de woorden in twijfel te trekken van Libië, dat de Mirages in Libië zullen blijven. Zouden er toch Libische Mirages naar Egypte gaan, dan komt de Franse regering dat onmiddelliik aan de weet, en zal ook voor Libië een embargo wor den afgekondigd". De levering van de eerste Mirages zal pas over vijftien tot zestien maanden beginnen. De vraag of het niet beter zou zijn geweest als de Franse regering eerder voor de waarheid zou zijn uitgeko men. beantwoordde Chaban Delmas bevestigend „Maar", zo zei hii. „wij Wen nu eenmaal in een tijd van diplomatie." 7wi teprl "O/I De Zwitserse douane heeft vorige week op het vliegveld van Genève beslas e-elegd on een 'ading reserve onderdelen voor Phantotn-iaehthom- memverners die met een E' Al-toestel •mnden worfleu dnnrsevoerd nas- Tel Av'v. De Zwitserse douane geeft als reden voor de in beslagname dat Zwitserland geen dooreoorvereunning voor het materiaal had gegeven. Volgens sommige berichten kwam bet El Al-vliegtuig met de kisten, waarop „Made in USA" stond, uit Schiphol en maakte het een tussen landing in Genève Maioor E Gerrit sen. commandant van d dienst lucht vaart van rijkspolitie. dee1de desge vraagd mee. dat ook in Nederland voor waoeos „en doorvoet-vergunning moet worden aangevraagd maar dat reserve-enderdolen" voor een vlieg tuig in Nederland niet als wapens wordpn aangemerkt. Volgens hot kantoor van Et Al in Zurich is de lading door een vergis sing aan boord van het verkeerde El Al-toestel terecht gekomen. Ocheepsbouwer Verolme, die voor >3 Nederland ongetwijfeld histo rie heeft gemaakt, gaat nu in zijn eigen bedrijf plaats maken voor een raad van commissarissen. In deze raad, waarin ook Verolme zelf een plaats krijgt, zullen liefst vier rege ringscommissarissen een overduide- delijke meerderheidspositie inne men. Hiermee is bereikt dat geen van de Grote Beslissingen, die in het concern nog genomen moeten wor den wil het uit de huidige financiële moeilijkheden geraken, zonder toe stemming van de regering erdoor kan komen. Een logische stap, dunkt ons, waar de regering intussen al mil joenen guldens - geld van de be lastingbetaler tenslotte in dit be drijf heeft gestopt en zeer zeker nog zal moeten stoppen. Het onlangs uitgebrachte rapport Biesheuvel- Langman spreekt zelfs van 100 mil- pen, die in eerste instantie ter sa nering van het Verolme-concern no- dij zijn. Het Benelux-comité heeft weer eens een van zijn lunchbijeen- komsten gehouden. In een restau rant van klasse, met een begaafde spreker en toehoorders uit de hoog edelgestrenge en hoogedelachtbare kringen. Dat gaat al vijfentwintig jaar zo en nog is er geen volledige Benelux. Allicht niet, met zo'n selecte le denlijst. Apmerkelijk is hierbij, dat de re- gering een stap heeft gezet, waarmee ze afwijkt van de tot dus ver bijna dogmatisch trouw gevolg de politieke gedragslijn, om ingrij pende staatsdeelneming in het be drijfsleven, waar mogelijk, te voor komen. Men kan voorshands niet aanne men dat de christelijk-liberale rege ringsploeg-De Jong zijn' oude ge dragslijn in deze definitief zal op geven. Wij juichen het toe dat al- tas iii het geval-Verolme de re gering dit besluit heeft genomen. Waar het om zo'n grote moloch gaat (hoeksteen ook van de natio nale economie), waarin de belangen van tienduizenden mensen op het sPel staan, is in deze tijd nu een maal, zoals we reeds eerder in deze kolom schreven, een teamleiding noodzakelijk. publiciteitsmedia verschaften in formatie. De meeste mensen verwerken die informatie betrekke lijk passief. Anderen, die zich bij zonder nauw betrokken voelen bij bepaalde informaties en achter gronden daarvan, worden op een jbee gebracht. 2e gaan iets met die informatie doen Soms heeft dat een sneeuwbaleffect Dan ontstaat bij voorbeeld de ene Biafra-actie na de andere. Een enkele keer ook stap an mensen over een drempel waarvan men het bestaan voor on- mogelijk heeft gehouden. Dan ko men mensen tot daden, die de rest van de wereld met machteloosheid en ontsteltenis gadeslaat. Dan kan zich een afschuwelijke reeks zelf- yerbrandingen voordoen, zoals die ln Frankrijk. Egyptische commando's hebben het hoofdkwartier van de commandant van de Israëlische striidkracbten in de Sinai en de Gaza-strook met ra ketten aangevallen, zo deelde een woordvoerder in Cairo mee. Met een groot aantal raketten was zware schade toegebracht aan installaties en materieel. Volgens de woordvoerder was het hoofdkwartier uitgerust met de belangriikste telecommunicatie, en radarposten in de Sinai. „Er is geen woord waar van de Egvntische bewering", aldus een Is raëlische woordvoerder die de buiten landse pers uitnodigde een correspon dent af te vaardigen om zelf de juist heid van de ontkenning rast te spel len De enige activitei* in de Sinai was. volgens de woordvoerder, de ontploffing van een aantal zelf-ge- maakte bommen bij een kleine neder zetting Er waren geen slachtoffers of schade. is bij AaBe voor de ontslagen werknemers een financiële re geling uit de bus gekomen, die Aanzienlijk betei is dan die welke 9t bedrijf bad voorgesteld Een re eling, die dooi het optreden van (Van onze redactie binnenland) SCHIPHOL „Ik wil in deze kwestie allereerst precies het oor deel horen van de nieuwe Antilliaan se regering We proberen nu een maal goeverneurs te benoemen in zo groot mogelijke harmonie met de betrokken landen", aldus vice-pre mier Bakker gisteren bij zijn vertrek naar de Antillen, waar hij de slui merende weerstand tegen de benoe ming van dr Jonckheer tot goever- neur van de Antillen gaat bespreken. Op een vraag wat hij de beste en elegantste oplossing vond, antwoord de minister Bakker „in zijn algemeen heid": Indien de benoeming van een ambtenaar geschiedt zonder de in stemming van grote groepen der be volking. dan is het uiteraard de bes te oplossing wanneer hij zelf van die positie afziet" AMSTERDAM. In Amsterdam is gisteren een cassette langspeelplaten uitgebracht van de opera „Reconstructie". De opbrengst van deze cassette zal bestemd worden voor ontwikkelingswerk op Cuba. Op de foto v.l.n.r. Reinbert de Leeuw, componist Peter Schat en Jan van Vlijmen. DEN HAAG (ANP) Het ligt in het voornemen dat de heer C, Verolme zeer binnenkort zal aftreden als president-directeur van het Verolme-concern. Hij zal worden opgenomen in een nieuw sa men te stellen raad van commissarissen. In deze raad zullen zitting hebben vier personen, te benoemen op voordracht van minister mr. R. J. Nelissen (Economische Zaken), twee personen, te benoemen op voordracht van het Verolme-concern en één persoon te benoemen in overleg met de vakorganisaties. Namens minister Nelissen zal bo vendien een waarnemer zitting hebben in de nieuw samen te stellen raad van commissarissen van het Verolme-concern. Eén en ander is gistermorgei- mee gedeeld aan de leden van de vaste commissie voor economische zaken uit de Tweede Kamer. Bovendien zal er een tijdelijke voorziening worden getroffen voor de leiding van het con cern. Te verwachten is, dat één en ander op korte termijn zijn beslag zal krijgen. Indien mogelijk zal binnen enkele dagen tevens de zogenoemde „blauw druk-commissie" worden ingesteld. Deze commissie zal, zoals bekend, tot taak hebben een onderzoek in te stel len naar de verschillende mogelijk heden van integratie van de scheeps bouw-, reparatie- en verwante bedrij ven van het Verolme-concern met andere bedrijven. Een eerste element van deze integratie is de mogelijk vergaande samenwerking tussen enerzijds het Verolme-concern en Rijn-Schelde. In deze onderzoek-com- missie zullen benoemd worden leden van de directie van Rijn-Schelde, le den van ddirectie en raad van com missarissen van het Verolme-concern en vertegenwoordigers van de vakor ganisaties. In deze commissie zullen voorts zitting hebben, personen te be noemen door minister Nelissen. Het gesprek van minister Nelissen met de leden van de vaste Kamer commissie gaf de bewindsman de ge legenheid hen nader, tussentijds te informeren over de gang van zaken bij het Verolme-concern. Bij dit ge sprek heeft de commissie „zich zeer zorgvuldig" opgesteld met betrekking tot de financiële situatie. De commis sie als geheel wil „de financiële teu gels nogal strak in handen houden", zulks met het oog op de grote finan ciële consequenties voor de rijks overheid. Ook is tijdens het overleg gespro ken over de afstoting van niet-be- drijfsgebonden onderdelen van het APPINGEDAM (ANP) - De direc tie der n.v. Veendorp's Steenfabrie ken in Appingedam ziet zich genood zaakt haar fabriek te Garrelsweer, met een bezetting van circa twintig werknemers, over enkele maanden te sluiten. Deze produkt.ie-eenheid werkt reeds enige jaren met toene mende verliezen, terwiil in de nabije toekomst geen uitzicht bestaat op verbetering van de situatie. concern, zoals bijvoorbeeld de vitra ge-fabriek en de deelneming in Por tugal. Van de zijde der commissie is er op aangedrongen deze afstoting met de nodige voorzichtigheid te doen geschieden, zulks met het oog op de continuering van de werkgelegenheid. Minister Nelissen lichtte de com missie zo open en duidelijk mogelijk in, aldus commissie-voorzitter drs. G. M. Nederhorst die na afloop van het gesprek hierover de pers infor meerde. (Van onze corresondent) BRUSSEL De 17-jarige jonge man. die vorige week donderdag in Budel het Belgische meisje Lenie van Deursen. doodde na haar te hebben verkracht, heeft toegegeven, nog 20 andere meisjes te hebben misbruikt. Hij zei, dat Lenie (16) de eerste was die had geweigerd in te gaan op zijn oneerbare voorstellen. De Belgische politie zoekt intus sen verder of er verband bestaat tussen deze moord en een moord in Kessel-Lo. nabij Leuven, waar vorig jaar een meisje werd gewurgd Haar moordenaar is nog niet gevonden maar de doder van Lenie van Deur sen werkte nabij Leuven op het ogenblik van de misdaad. DEN HAAG (ANP) Nederland heeft op de conferentie over het we reld voedselprogramma (WVP) van de VN en de FAO in New York, on der voorbehoud van parlementaire goedkeuring toegezegd voor de jaren 1971 en 1972 een bijdrage van 34 mil joen gulden beschikbaar te stellen Dit bedrag is afkomstig uit fondsen voor ontwikkelingssamenwerking. De Nederlandse toezegging zal in twee termijnen van elk zeventien miljoen gulden worden gehonoreerd. (Van onze redactie buitenland) LAGOS De 32 Ierse missionarissen die in Port Harcourt worden vast gehouden zullen naar Lagos worden overgebracht en volgens zegslieden in de omgeving van de aartsbisschop van Lagos „zeker worden uitgewezen Volgens de zegslieden zou de commandant van de derde divisie mariniers, Onel Olusegun Obasanjo, de missionarissen hebben uitgewezen, ondanks de protesten van de Ierse ambassade. Ook andere nonnen en missionarissen zouden naar Port Harcourt zijn overgebracht voor „nader onderzoek". De eerste divisie daarentegen had de missienarissen gevraagd te blij ven en te helpen bij de hulpverle ning, aldus de zegslieden. Volgens een katholieke woordvoerder bete kent dit dat de missionarissen en non nen die ten noorden van het vliegveld Oeli werken op hun post zullen blij ven en degenen ten zuiden daarvan, iin het gebied van de derde divisie, zullen worden verwijderd. Zelfs 33 doktoren en verpleegsters diie in katholieke medische teams werken zouden niet worden toege staan om in Biafra te helpen. De ka tholieke woordvoerders deelden mee, dat Lord Hunt op een bijeenkomst van hulporganisaties bekend had ge maakt, dat er tussen de Engelse en Nigeriaanse regering een bilaterale overeenkomst was gesloten, dat de Britse hoge commissie als enige ver tegenwoordiger zou optreden van buitenlandse hulporganisaties. Sinds die tijd zijn de katholieke organisa ties niet in staat geweest om hulp te bieden. De Engelse weerstand tegen de Ier se missionarissen dateert uit de tijd van de eerste stappen van Nigeria naar onafhankelijkheid, waarbij de Engelsen de Ierse missionarissen er van beschuldigden de onafhankelijk heidsstrijd aan te wakkeren. Ibo's die tijdens de oorlog trouw waren gebleven aan de federale re gering en door de Biafranen gevan gen waren genomen, vertelden dat ze hun leven dankten aan tussenkomst van de missionarissen. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties zal van zijn spe ciale vertegenwoordiger in Lagos een rapport ontvangen over de gevallen van verkrachting, plundering en in breuk op de discipline van Nigeri aanse troepen in Biafra. De vertegenwoordiger, de Paki staanse brigade-generaal Said-Uddin Khan, heeft gisteren verklaard, dat tenminste twee Nigeriaanse militai ren op beschuldiging van verkrach ting door middel van het standrecht zijn geëxecuteerd en dat andere sol daten voor hetzelfde vergrijp zijn gegeseld. Wat de hulpverlening aan de be volking betreft schatte Khan dat ze ker één miljoen Biafranen hulp in één of andere vorm nodig hebben. Engeland heeft zijn hulp aan de getroffen gebieden in Nigeria uitge breid. Uit Londen zijn gisteren 39 ton bijbels in vier verschillende Ni geriaanse talen naar Lagos ver scheept, terwijl er in die stad al 24.000 bijbels liggen te wachten om gelost te worden. (Van een onzer verslaggevers) ZWARTBERG De mijnstaking in Belgisch Limburg kreeg gistermiddag een ander aanzien. De Belgische re gering en de vakbonden lieten voor een groot deel hun starre houding varen. Bij de mijnen was het gister middag rustig. Wel kwamen nog dui zenden stakers naar de mijnen, maar het kwam nergens meer tot onge regeldheden. De rijkswacht arresteerde twee vooraanstaande leden van het comité „mijnwerkersmacht", waarin jonge mijnwerkers en studenten samen werken. In Hasselt de hoofdplaats van de provincie, werd een nieuwe staking gemeld in een buizenfabriek waar 300 werknemers het werk neer legden. Ze eisen loonsverhoging. Mede onder druk van de situatie en de leiding van de vakbonden, die zich drie weken van de staking af zijdig hielden, besloot de regering over te gaan tot uitbetaling van de oudejaarspremie aan alle mijnwer kers die op 31 december bij de mij nen in dienst waren. De eis tot werk hervatting alvorens zou worden uit betaald, liet de regering vallen. De Belgische premier Eyskens verklaar de dit besluit te hebben genomen om „humanitaire redenen" (ADVERTENTIE) Prijzen van: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 48 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 62 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 288 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 429 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 026 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 850 7.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 3857 Een prijs van: f 2.000 is gevallen op het nummer: 074702 2.000 is gevallen op het nummer: 073256 2.000 is gevallen op het nummer: 031599 2.000 is gevallen op het nummer: 029793 2.000 is gevallen op het nummer: 009815 De prijs van: 5.000 is gevallen op het nummer: 068058 50.000 is gevallen op het nummer: 024887 De extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie H op het nummer: 004242 En de troostprijs van 2.000 op nummer: 004242 van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Misschien kunt u het vatten, maar ik begrijp eenvoudig niet waarom een volk zich dik blijft eten aan steeds duurdere patat. Het is natuur lijk niet aan mij om tegen-reclame te gaan maken, dat zij verre van mi), want ik ben voor een vrij land, des noods va) dikgegeten landgenoten, maarrrrrr vrij! Edoch, het is toch gezonder om niet zo dik te worden, mooier ook, en daarenboven raakt een land met slanke inwoners met zo snel overbevolkt. Dat bedoel ik ruimtelijk, snapt tt wel? Alles wat „dik" is, vind ik eigen lijk onsympathiek. Dikdoeners bij voorbeeld, dikhuiden, diktators, t is allemaal niets, waar of niet? Haha, nu roept er vast iemand: maar een dikke portemonnee sla ik niet af. Inderdaad, daar heeft iemandweer volkomen gelijk in. Zoiets mag je, mits eerlijk beko men, niet afslaan. Een dikke zoen trouwens ook niet! Sjonge, tra ree-t-ie 'ard! (zei me gisteren een streekgenoot). En dan ons kabinet. Voorjaarsmoe! Hebt u het gisteren ook gelezen? Dat is een van de weinige keren dat de regering vooruitloopt op de feiten. Want, zeg nu zelf, de lente lonkt nog maar van zeer verre. Volgens welingelichte kringen ln Tel Aviv heeft George het Brown gebakken. Een bod van SoftenlOO.OOO.OOOon. „Een afdelingsscheidsrechter is iemand die 's zondags op z'n eentje naar een vreemd veld bromt, ergens ver weg, om daar tussen twee wild vreemde elftallen in, te proberen zo weinig mogelijk moeilijkheden op z'n nek te halen". (Uit De RAC-ker, clubblad van de v.v. R.A.C.). Een aantal'ministers heeft het niet gemakkelijk, want het parlement néémt het niet meer. Dat zegt nog niks, want Schmelzer neemt het wel, ergoMaar toch! Witteveen: Ik kom er langzamer hand gekleurd op te staan. Roolvink: De Eerste Kamer zal de laatste zijn. Beernink: Ik blijf lijntrekkenen hard. Schut: Kom niet aan mijn heilige huisjes vesting. Ai, ai, het recht viert zege, rechtse rakkers! Het bericht bereikt ons, dat ambtenaren van de bijzondere radio dienst van de PTT in samenwerking met de politie van Sneek liefst twee clandestiene zenders hebben opge spoord. Een 22-jarige schotier (wel 'n ouwe scholier, maar het ANP meldt het zo) werd in Sneek in het nekvel gegrepen terwijl hij over de knoppen van zijn zender „Dé Turf schipper" zat gebogen. De ander, een 24-jarige Sneker snaak, zond uit onder de naam .fPluto". Deze laatste zender veroorzaakte ernstige storing in het radioverkeer van de redding boot Brandaris. Kijk, dat is natuurlijk een kwa lijke zaak. Over redding gesproken. Minister Nelissen dóet er wat aan, dat is dui delijk: vier regeringscommissarissen, die het Ver(m)olm(d)e bedrijf te hulp schieten. Eigenlijk voel ik me ook voorjaars moe. Of zou het de stilte voor de carnavalsstorm zijn? MERIJN de vakbonden ts bereikt. Er is re den om hierop de nadruk te leggen. Men hoort nogal eens bijzonder kritische en soms zelfs sterk nega tieve meningen over de werkne mersvakorganisaties. Het voorbeeld AaBe, en dat niet alleen, bewijst dat die negatieve opstelling tegenover de vakbeweging te vaak het kind met het badwater weggooit. Waar zou de werknemer zijn als er geen vakbeweging meer zou zijn? De vraag stellen >s haar eigenlijk met een beantwoorden. Hij zou nergens zijn (Van een onzer verslaggevers) OVERDINKEL Een nog onbe kende gemaskerde man heeft een gewapende overval gepleegd op de broers Ben en Jan Kaiser (resp. 73 en 76), die in een zeer afgelegen boerderij wonen in de buurtschap Drieland. De overvaller schoot zon der pardon Jan Kaiser in de onder buik met een 6 mm-buks, terwijl Ben, die zijn broer te hulp kwam, in het hoofd werd geschoten. Het projectiel kwam bij de nek weer naar buiten en kwam via een deurpost in een muur terecht. De zeer zwaar gewonde Jan heeft, nadat de overvaller kennelijk in pa niek de boerderij had verlaten, een martelgang moeten maken voordat hij een 500 meter verder gelegen boer derij bereikte Per ziekenauto zijn de twee broers daarop naar een zie kenhuis in Enschede gebracht, waar Jan onmiddellijk een operatie moest ondergaan In verband met de zorg wekkende toestand van de bejaarde man moest deze echter worden stop gezet De toestand van Jan was gis teravond nog steeds levensgevaarlijk, die van Ben redelijk. Normaal hebben zij de deur van hun boerderij op slot, maar juist gis teren hadden ze dit verzuimd Tegen acht uur moet de onbekende man, die een masker voor zijn gezicht droeg, de boerderij zijn binnengeko men Zonder iets te zeggen schoot hij de niets-vermoedende Jan in de on derbuik Deze riep daarop zijn broer die zich in een ander vertrek bevond Op dat moment dat Ben de keu ken in kwam. kreeg Jan nog een klap met het geweer op zijn hoofd De overvaller schoot daarna een kogel dooi het hoofd van de andere broer. Ben raakte bewusteloos. Roof is vermoedelijk het motief van deze laffe overval geweest. De rijks politie vermoedt dat de rover zelf zo in paniek is geraakt dat hij zondei te zoeken de boerderij heeft verlaten Het was algemeen bekend dat de broers er warmpjes bijzaten Type rend is dat de broers altijd bedacht zijn geweest op onverwacht bezoek. Als de een sliep, waakte de ander Dat is jaren achtereen zo gegaan De boerderij van de gebroeders Kai ser is overigens wel het meest ideale decor voor een duistere overval. Men kan het erf direct vanaf de Duitse autoweg Gronau-Gildenhaus betre den terwijl langs de boerderij tal van legedarische smokkelpaden lo pen die in het verleden zeer intensief werden gebruikt Bovendien was de boerderij in de oorlog bij de Neder landse illegaliteit zeer geliefd als on derduikadres Honderden vluchtelin gen hebben ei een veilig onderdak gevonden en dat terwijl de Duitse grens de afscheiding van het erf vormt

de Stem | 1970 | | pagina 9