RAPPORT BEPLEIT BOUW VAN SOCIAAL CENTRUM IN HULST „Speelkamer" in oprichting in gemeente Hulst Zeeu 1969 BIERA KERS Hoe denkt henut over Zuid-W est-Nederland als nieuwe provincie? Geen commissie midden- en kleinbedrijf te Axel Vliegveld Woensdrecht Opus 4 feestelijk HOEK Raad Koewacht beslist over subsidieverzoeken Kandidaten gemeenteraad Sas van Gent VOORLOPIGE TARIEFLIJSÏ VAN SOCIAAL CENTRUM VASTGESTELD Lichte vorst REGIONAAL VRAGEN VAN THOMASSEN IN EERSTE KAMER TT 'T' T O 1 - EDITIE VOOR ZEELAND LEZING VOOR OUDHEIDKUNDIGE KRING „Rederijkers" in nieuw onderkomen ROEMEEN LEIDT VOLKSDANSGROEP VLISSINGEN BEROEPINGSWERK UIT DE RAADSVERGADERING Woningbouw vereniging Vlissingse bejaarden wonnen biljartwedstrijd van Goes Verdere agenda Kleine zaal Meisjes Dongen willen reorganisatie kweekschool Hoogwater DE STEM VAN WOENSDAG 28 JANUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST Zowel in Hulst ah in de regio Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen bestaat dringend be hoefte aan sociaal-culturele ac commodatie. Dit is een van de voornaamste conclusies uit hel rapport „Plan voor de stichting van een sociaal-cultureel cen trum te Hulst". Het is uitgebrachf door de Stichting Gemeenschaps werk in Hulst. Het ontbreken van geschikte ac commodatie vormt een ernstige be lemmering voor een evenwichtige ontwikkeling van het verenigingsle ven in Hulst. Ook regionaal wordt het gemis aan een geschikte sociaal- culturele ruimte steeds beter merk baar. Het moet volgens het rapport zon der meer als een tekortkoming wor den gezien, dat een stad met een zo duidelijke streekfunctie als Hulst daarover nog steeds niet de be schikking heeft. Het enige gebouw, waarvan het verenigingsleven ge bruik kan maken en dat niet op commerciële leest is geschoeid, is het „Klein Patronaat", een kleine ondoelmatig ingerichte ruimte. Het complex voldoet allang niet meer aan de eisen, die redelijker wijs gesteld mogen worden. Een tweede, wel commercieel ge leide accommodatie, is de bioscoop zaal van het restaurant De Koning van Engeland; een ruimte, die door zijn specifieke functie volgens het rapport duidelijke beperkingen heeft. Verwacht wordt, dat de verwezenlij king van een sociaal-cultureel cen trum binnen de gemeentegrenzen van Hulst een stimulerende werking zal hebben op het plaatselijke en ook regionale verenigingsleven. Dit sociaal-cultureel centrum moet dan ook niet gezien worden als een concurrent van bestaande accommo daties enof zaalhouders, maar als een broodnodige aanvulling op de bestaande mogelijkheden, aldus het rapport. Uit een eerder gehouden enquête is gebleken, dat van de 207 vereni gingen in de regio met een totaal van 17.572 leden (69 pet. van het to- Zo zal er het sociaal-culturele cen trum in Hulst straks uit komen te zien. taal aantal leden) 116 verenigingen verwezenlijking van een sociaal-cul tureel centrum van groot belang achten. In Hulst bestaan 24 verenigingen, die bij hei ontplooien van activitei ten worden geremd door een gebrek aan voldoende accommodatie. Over het toekomstige centrum bij de sporthal in Hulst wordt in het rap port gezegd: „Vooropgesteld dient te worden, dat, wanneer een sociaal-culturele accommodatie tot stand wordt ge bracht, deze geheel zal moeten wor den afgestemd op eigentijdse reali satie, die voldoende flexibel is, om ook toekomstige ontwikkelingen zon der al te grote aanpassingsmoeilijk heden te kunnen volgen". Voor verwezenlijking van deze plannen is inmiddels aan de gemeen te Hulst financiële medewerking ge vraagd. Verder kan men waar schijnlijk rekenen op financiële tege moetkomingen van rijk en provincie. „De tijd van cultuurtempels is voorbij", staat er in het rapport te lezen. Daarmee betoogt men, dat men van de „mono-functionele ruim ten" (schouwburgen, concertzalen) af moet. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De socialistische senator Thomassen, burgemeester van Rotterdam, heeft dinsdag avond in de Eerste Kamer tijdens de begrotingsbehandeling van DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (Midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866 Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel! (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Memu (01100-8030) Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aan minister Schut ge vraagd, of voor hem het denken over een provincie Zuidwest-Ne derland en een radikale herzie ning van de provinciegrenzen een reële zaak is. Of ligt dit achter de horizon en is dit een kwestie voor theoretische studies? vroeg de heer Thomassen. De heer Thomassen stelde deze vraag in het kader van een beschou wing over de Rotterdamse havenont wikkeling en daarmee verband hou dende problemen. Hij noemde de havenontwikkeling van Rotterdam „een goede zaak met bijzonder veel complicaties op het ge bied van het welzijn voor de bevol king". Uit zijn woorden viel duidelijk op te maken, dat hjj meent dat Ne derland grote bedrijven, die zich in ons land willen vestigen, niet buiten de deur moet houden. In dit verband sprak de heer Thomassen ook over de 3000 hectare grond die nodig is voor uitbreiding van aan de Rotter' damse agglomeratie gebonden indu strieën. De keuze gaat tussen het terrein bij de Moerdijk en een ter rein in de Hoekschewaard. Senator Thomassen meende dat tegen beide gebieden bezwaren kunnen worden ingebracht, maar dat de bezwaren te gen de Hoekschewaard minder zwaar wegen. Over de toekomst van de provincie Zuid-Holland-Zuid mag volgens de heer Thomassen door de regering niet het laatste woord gesproken wor den, alvorens er tussen vertegen woordigers van de provincies Zuid- Holland, Brabant en Zeeland in een soort ronde tafelconferentie over de ze zaken gesproken is. Intussen wilde hij wel duidelijk uitspreken, dat de kracht die uitgaat van een grote stad, voor Nederland onmisbaar is. De heer Thomassen vreest dat in de nota van minister Beernink over toekomstige bestuurs vormen een aantasting van de grote stad is gelegen. De heer Van den Bergh (WD) zei dat erkend moet worden dat de op richting van Rijnmondraad destijds verkeerd is geweest. Deze moet zo snel mogelijk worden opgeheven. Daarvoor in de plaats moet komen een sterke provincie Zuid-Holland, ingedeeld in agglomeraties, waaron der die van groot-Rotterdam, waar in het gemeentebestuur van Rotter dam een grote rol moet kunnen spe len. Het toekomstige sociale centrum voor Hulst zal dan ook een „multi purpose" project worden. Dat wil zeggen: een accommodatie, die voor tal van verschillende doeleinden kan worden gebruikt. Aan samenvoeging' met de sport hal wordt in dit kader dan ook, zo als bekend, de voorkeur gegeven. Dit multi-purpose gebouw zal in de nabije toekomst onderdak moeten verlenen aan: maatschappelijk werk, stichting gemeenschapswerk. Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming, bibliotheek en leeszaal. Bij de indeling van het complex wil men uitgaan van een grote zaal met 400 tot 500 plaatsen in theater opstelling, geschikt voor bijeenkom sten, vergaderingen, toneel, zang, dans, muziek, manifestaties en nog tal van andere mogelijkheden. Daarnaast zal er de beschikking moéten zijn over een kleine zaal voor circa vijftig personen, een ver gaderruimte voor twintig' mensen, een foyer en een hal. De Nederlandse Heidemij heeft een voorlopig ontwerp opgesteld, waarop in het plan een toelichting wordt gegeven door bouwkundig ar chitect ir H. E. van Gelder. In zijn toelichting zegt deze onder meer: „Het formuleren van een pro gramma van eisen, d.w.z. van wat er aan ruimte nodig is en wat de kwaliteiten daarvan moeten zijn, is bij realisatie van sociaal-culturele centra één van de grootste proble men". Het rapport is vergezeld van een perspectiefrekening (foto) en een overzicht van de indeling. m (Van onze correspondent) HULST Vrijdag 13 februari wordt een voordracht gehouden voor de leden van de oudheidkundige kring De Vier Ambachten in het cul turele centrum „De Halle" te Axel. De avond begint om acht uur. De heer J. Jobse, burgemeester van de ge meente Rilland-Bath, zal een lezing houden getiteld „De geschiedenis van Redmerswael". In de zestiende eeuw gingen in deze gewesten grote ge bieden door overstromingen verlo ren. Sommigen daarvan zijn nooit meer herwonnen. Dit geldt voor het Land van Saeftinge en op slechts een tiental kilometer daarvan ver wijderd het Land van Reimerswael. De heer Jobse heeft zich sinds jaren in de geschiedenis van Reimerswael verdiept. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT In de gemeente raadsvergadering van donderdag m Koewacht zal een aantal subsidiever zoeken behandeld worden. Het college van b. en w. stelt on der meer voor een subsidie van tien gulden per leerling te verlenen aan de MTS Terneuzen, tien gulden per leerling aan de beroepskeuzevoor lichting. honderd gulden voor schiet wedstrijden van de rijkspolitie, f 25 voor de jaarmarkt Zuiddorpe, f 100 aan de biljartvereniging en f 4 per leerling aan de stichting Zeeland Schooltoets. Een verzoek om f 350 subsidie voor de jongerengemeenschap wordt door b. en w. afwijzend geadviseerd. (Van onze correspondent) OOSTBURG Toneelvereniging „De Rederijkers", die noodgedwon gen de Kath. Kring moesten verlaten heeft een nieuw onderdak gevonden in hotel „Du Commerce" van de heer M. Mabesoone. nieuw onderdak gevonden in hotel „Du Commerce" van de heer M. Ma besoone. De actieve leden lieten er geen gras over groeien en namen direct „Gieren op een veilig nest" van Ha rold Pherson in studie. Men hoopt eind maart deze komi sche triller voor het voetlicht te bren gen. „Du Commerce" bezit daarvoor een prima podium met een zeer rui me zaal. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een speciaal daar voor gevormde actiegroep wil in Hulst komen tot de inrichting van een „speelkamer" voor kin deren van twee tot vier jaar. In een brief aan de ouders van kinderen in deze leeftijdsgroep heb ben de initiatiefnemers een toelich ting gegeven op hun bedoelingen. Tevens heeft men daaraan een en quête gekoppeld. In het informatieve schrijven wordt de aandacht gevestigd op het belang van een goede gelegenheid voor kin deren van twee tot vier om zich in spel te kunnen uitleven. Kinderen, die goed leren spelen, blijken daar in hun latere schoolperiode profijt van te hebben. Dit, te zamen met nog een aantal andere factoren, zijn de redenen voor de actiegroep om naar verwezenlij king van de speelkamer te gaan stre ven. Het is overigens niet de bedoeling om een kindercrèche in te richten en ook niet om de opvoeding van de kinderen bij de ouders uit handen te nemen of in twijfel te trekken, aldus de motivering van de actiegroep in de brief. Bij verwezenlijking van de be staande plannen wordt zoveel mo gelijk gestreefd naar de eigen in breng van de betrokken ouders. Be halve de enquête wordt daarom op maandag 2 februari in het Klein Pa tronaat te Hulst een informatieve bijeenkomst gehouden. Daar zal gelegenheid zijn om over deze zaken van gedachten te wisse len. Hoewel in feite nog geen concreet plan is uitgestippeld heeft de actie groep wel de eigen ideeën bekend gemaakt. ALs accommodatie wordt gedacht aan een niet te grote, lichte en verwarmde ruimte, die bij voor keur permanent is ingericht. De mo gelijkheden daardoor zijn er volgens de actiegroep wel. Als tijden van opening worden de ochtenduren genoemd. Daarbij wordt de kanttekening gemaakt, dat het voor de kinderen het best zal zijn de speeltijd niet langer dan twee uur te laten duren. De speelzaal zal in ieder geval buiten de vakanties geopend moeten zijn en voorlopig zeker niet meer dan maximaal drie ochtenden per week. De aard van speelgoed zal moeten worden bepaald aan de hamd van deskundige adviezen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen is de lijst van de kandidaten als volgt samengesteld: 1. P.v.d.A.: M. P. de Groff te Sas van Gent; 2. H. F. Scheffer, Sas van Gent; 3. W. Garskamp te Sas van Gent; 4. J. G. Nenssen te Sas van Gent; 5. J. W. Platschorre te Sas van Gent; 6. S. H. Mulder te Sas van Gent; 7. R. Hemelsoet te Sas van Gent. Als nummer twee: Gemeentebe langen: 1. L. F. S. de Meijer, Sas van Gent; 2. J. B. Rijnders, Sas van Gent; 3. G. I. P. van Waes, Westdorpe; 4. L. M. de Zwart, Philippine; 5. M. T. Wegman, Sas van Gent; 6. P. L. Meu- leman; 7. R. M. Bokmans, Sas van Gent; 8. L. E. M. Marquinie, Sas van Gent; 9. J. L. K. Bruggeman. Hoek; 10. F. J. Slock, Westdorpe; 11. R. A. R. de Mul, Philippine; 12. P. v. d. Akker, Sas van Gent; 13. H. Gunter, Sas van Gent. De confessionele groepering Sas van Gent - Philippine - Westdorpe is reeds eerder vermeld. Voor de leiding van het speelcen- trum wordt onder meer gedacht aan een deskundige kracht en per speel tijd aan tenminste twee moeders, die elkaar bij toerbeurt moeten aflossen. Het aantrekken van een deskundige, waarvan de inbreng volgens de ac tiegroep als zeer waardevol moet worden beschouwd, zal financieel niet tot de onmogelijkheden behoe ven te horen. De speelkamer zal in ieder geval tijdens de openingsuren verder voor moeders toegankelijk zijn. Uit de deelnemers wil men een bestuur sa menstellen, dat o.m. belast wordt met het beheer. De actiegroep be staat uit mevrouw J. Bijnsdorp-Men- ger, J. van de Brand-van Dijck, M. van Thor-Bemelman, J. Vergouwen- de Caluwe en M. van Thor. Het comité van aanbeveling is sa mengesteld uit burgemeester P. Molt- hoff, de voorzitter van de midden standsbond J. Martens, de voorzit ters van de NCB en NKV, de heren E. van de Manacker en A. vam Raam- donck, en de overste van de paters maristen J. Pirenne. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De volksdans groep Vlissingen heeft een Roemeen als dansleider geëngageerd. Het is de heer Theodor Vasilescu, die op drie dagen, namelijk op 28, 29 en 30 januari les zal geven in het repeti tielokaal aan tet Bellamypark 3 in Vlissingen. De aanwezigheid van deze dans meester heeft ook andere dan Vlis- singse dansers aangelokt. Het be stuur van de volksdansgroep ontving aanmeldingen van dansers elders uit het land en uit België. De heer Vasi lescu beperkt zich niet tot het ge ven van danslessen, doch vertelt ook over zijn land. DEN HAAG (ANP) Beroepen te Kats en Wilhelminadorp, toezegging L. Oosthoek, kandidaat te Utrecht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel heeft een voorstel van het raadslid Oggel tot het instellen van een commissie midden- en kleinbedrijf met zeven tegen vijf stemmen verworpen. Het meren deel der raadsleden sprak zich hiertegen uit, omdat men aan het nut van een dergelijke commissie twee maanden voor de gemeente lijke herindeling twijfelde. On danks het verzoek van burge meester Van Dijke om het voor stel aan te houden tot na de sa menstelling van de nieuwe raad, bleef de heer Oggel bij zijn stand punt. Hij betoogde, dat aan een periodiek overleg tussen bedrijfsleven en over heid, in verband met de verslechte ring in de economische toestand voor dit soort bedrijven, grote behoefte bestond. Daarbij trok hij een parallel tussen de ambtenaren, die begin 1900 ook een commissie hebben gekregen voor periodiek overleg. Vooral van de zijde van de P.v.d.A.-fractie be stond tegen die vergelijking bezwaar. De heer Dieleman van deze fractie liet omtrent het standpunt van zijn partij geen twijfel bestaan. Hij wens te, blijkens zijn reactie, geen mede werking te verlenen aan de instelling van een commissie, die alleen de be langen van het bedrijfsleven zou be hartigen. Wel pleitte h(j voor een dergelijke commissie op bredere ba sis, waarbinnen ook plaats zou zijn voor de arbeiders. Een combinatie, die naar de mening van de heer Og gel, in verband met het verschil van belangensfeer geen stand kon hou den. In principe toonde hij zich geen tegenstander voor de instelling van verschillende vergelijkbare commis sies voor de verschillende belangen groepen. „Maar," motiveerde hij, „we moeten toch met een bepaalde groep beginnen." De heer Dieleman bleek te twijfelen aan de oprechtheid van het voorstel van de heer Oggel. Hij zei daarover: „Ik kan me niet aan de in druk onttrekken, dat dit voorstel vlak voor de verkiezing meer is ingediend vanuit de doelstelling om een bepaal de groepering uit deze raad voor de voeten te lopen." Aan het begin van de vergadering had de heer Oggel ook de houding van b. en w. bekritiseerd met betrek king tot het verschil van mening, dat al geruime tijd bestaat tussen bewo ners van huizen van de Woningbouw vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en het bestuur daarvan. De heer Oggel heeft in een van de voorgaande raads vergaderingen om een nadere stand puntsbepaling van het college ten aanzien van deze problemen ge vraagd. Thans verweet hij burge meester en wethouders deze eerder gedane beloften niet te zijn nageko men. (Van een onzer verslaggevers) GOES In een biljartwedstrijd tussen bejaarden van Goes en Mid delburg hebben de bejaarden uit Vlissingen zich sterker getoond dan hun leeftijdgenoten uit Goes. Vlissingen won met 13-7. Uitslagen: P. Brink - Vilenforoek 51-54, C. R(jn - Schier 58-73, Kooman- de Vos 26-36, G. Haring - Van der Weegen 40-40, Cornelisse - Bronker 29-28, G. Snoep - Verhage 40-69, P. Scherp - v. d. Ende 41-68, K. Schip- pel - v.d. Brugge 40-53, G. Pieters - Strlenpont 50-35, J. de Kok - V. d. Zan.de 22-26. (Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT Burgemeester mr. J. de Leeuw van Woensdrecht heeft dinsdagavond tijdens zijn nieuw jaarsrede gezegd, dat het offer van de geluidshinder die een burgervlieg veld Woensdrecht met een lespro gramma van KLM zou kunnen ver oorzaken niet te gauw als ,,te groot" mag worden bestempeld. Hij stelde dat de sluiting van het vliegveld een direct verlies van 650 arbeidsplaat sen (personeel Aviolanda plus ge plande uitbreiding) zou betekenen. Naar zijn mening wordt de tegen valler echter minimaal 1250 arbeids plaatsen als men de betekenis van het v/el doorgaan van de plannen in calculeert. Wijzend op het structu reel tekort van 2200 arbeidsplaatsen in het arbeidsrayon Bergen op Zoom stelde hij verder, dat de tegenvaller de afmetingen van een catastrofe aan zou nemen. De burgemeester merkte in dit verband op, dat de ge meente voor wat betreft de toekomst in een pijnlijke onzekerheid verkeert. Hoewel een voorlopig rapport van TNO heeft uitgewezen, dat een vol ledig lesprogramma van de KLM op vliegveld Woensdrecht meer geluids hinder zal veroorzaken dan de des kundigen hebben verwacht, vond hij dat men zich zal moeten beraden of de geluidshinder opweegt tegen de voordelen op het gebied van infra structuur en werkgelegenheid, die uit de openstelling van het vliegveld voor de burgerluchtvaart zullen voortvloei en. „Zou", aldus de burgemeester, „geconcludeerd worden, dat de hin der onaanvaardbaar is, dan zou de KLM haar lesprogramma of slechts ten dele of helemaal niet op ons vlieg veld kunnen uitvoeren De KLM schijnt te willen alles of niets. In het veronderstelde geval zal de KLM hier denkelijk helemaal niet gaan les sen. Hiermee vallen een grote bron van inkomsten en een grote bron van kosten weg, want het is juist de KL M, die grote investeringen eist". Hij achtte het niet ondenkbaar, dat rijk, provincie en regio toch zóveel mo gelijk hulp bieden, dat het vliegveld zij het niet full-time en niet voor de grootste burgervliegtuigen toch voor de burgerluchtvaart gebruikt zal kun nen worden. Nadat burgemeester Van Dijke in een besloten vergadering hierop een toelichting had gegeven, trok de heer Oggel zijn beschuldigingen weer in. Op zijn voorstel betuigde de raad later wel adhesie aan de motie van de gemeenteraad Aardenburg, waar. in er bij het provinciale bestuur wordt aangedrongen op spoedige aanstelling van een provinciaal ar cheoloog. Met het overige gedeelte van de raadsagenda heeft de Axelse ge- meenteraad weinig moeite gehad, Goedgekeurd werden een voorstel tol voorlopige vaststelling van de reke ningen van de takken van dienst en van de gemeenterekening betreffen de het dienstjaar 1967 en een voorstel tot wijziging van nog niet door de ge. meente nagekomen voorwaarden in zake grondtransactie met de her vormde gemeente Axel. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Stichting Gemeen schapswerk Hulst heeft in het rap port over het sociaal-culturele cen trum voor Hulst de voorlopige tarief, lijst bekendgemaakt voor de huur van ruimten in dit toekomstige cen trum. Bij de tarieven is o.m. on derscheid gemaakt tussen gebruik in middag en avond en het al dan niet heffen van entree. De huurprijzen zijn zodanig, dat gebruik van het toekmostige cen trum door verenigingen financieel zeker niet onaantrekkelijk is. Boven dien bestaat in grote mate gelegen heid in onderlinge overeenkomst tot vaststelling van afwijkende huur prijzen te komen, al is voor de ver schillende zalen in de meeste geval len wel een minimumprijs vastge steld. Voor de grote zaal zal zo onder meer tijdens de middaguren dertig en 's avonds vijftig gulden betaald moe ten worden. Onder voorbehoud even wel, dat dan geen entree wordt ge heven. Moeten de bezoekers wei toe gangsprijzen betalen, dan zijn ik te- dragen resp. 60 en 75" gulden taur. Abonnementen voor veertig «si» den voor- repetities zullen resp. iW en f 10 gaan kosten. Buitentarief', bi; overeenkomst te bepalen, doch meer dan f 75 en f 100; commercieel ta rief, dito, doch meer dan f 100. Dit laatste bedrag geldt zowel voor mid dag- als avonduren. Het sociaal tarief kan bij overeet komst worden bepaald, maar fe- draagt minimaal f 7,50 en f 10. Voor gebruik van de kleine zaal zijn de prijzen als volgt: zonder en tree f 7,50 en f 10; met entree f 15 en f 25; buitentarief f 25 en f 35; commercieel gebruik minimaal f 25 en f 35; sociaal tarief f 3 en f 5. Het vergaderzaaltje heeft een eenheidsta rief van resp. f 3 en f 5 voor middag en avond. Daarnaast zullen er vitri nes worden verhuurd. De prijzen zijn bewust zo laag mo gelijk gehouden. In de toelichting op de tarieven staat in het rapport on der meer, dat het „buitentarief" is bestemd voor huurders van huiten de regio. Onder het sociaal tarief vallen dc activiteiten, die met zeer gebrek kige geldmiddelen diensten willen verlenen ten behoeve van de bevol king. Als voorbeelden worden ge noemd ziekendagen, kindervakantie werk en wellfare-activiteiten. (Van een onzer verslaggevers) DONGEN Op de pedagogie academie voor meisjes in Dongen zijn studiedagen gehouden over de demo cratisering van het onderwijs. In e® „voorlopig commentaar" wordt voor gesteld een nauwkeurig onderzoek» te stellen naar de vraag of bepaal® wettèlijke bepalingen verhinderen dat vertegenwoordigers van directie, do centen, studenten en ouders zitting nemen in het bestuur. Het bestuur zal worden uitgenodigd om, tot de reorganisatie, deel te nemen aan de vergaderingen van de beleidsraad, een orgaan waarin directie en docen ten (tien personen) en tien studenten zitting hebben. Ook op het gebied van de prakti sche gang van zaken op de basisschool zijn de nodige voorstellen gedaan. In elk geval zou het klasseboek, waar in nauwkeurig wordt genoteerd wie te laat en wie afwezig zjjn, moeten worden afgeschaft. Verder wilde m® o.a. meer praktijkuren, een betere in structie zowel van de pedagoog ais van de vakdocenten en een videore corder als hulpmiddel bij het onder wijs. Morgen donderdag 29 januari. Bergen op Zoom: 7.39 en lW' Hansweert: 6.53 en 19.18; Made- Drimmelen. 10.09 en 22.45; Terneu zen: 6.22 en 18.47; Vlissingen: 5.52 en 18.15; Wemeldinge: 7.29 en 19.4»- (Van een onzer verslagge BIERVLIET In Biervl de wonderen de wereld n- uit. In de Burgemeester I veldstraat torent nog steei maand na het „verlichte feest", een kerstboom. Wc VLISSINGEN Cabaret j dat deze week een toernee do Zeeuwse landmaakt, begon zijr 4 in een totaal uitverkochte z* Britannia in Vlissingen. Oo: Terneuzen, Middelburg en GoJ men deze week ook nog aan de dit alles inv erband met het 2| Jubileum van de Zeeuwse Vol versiteit. Wij geloven dat hu stuur van deze instelling moeih bter programma had kunnen inderdaad een feestelijk gelf waarmeeeen jubileum werkelij geluisterd" wordt. Men zou misschien kunnen i dat Paul van Vliet zelf voor d: ze wat te weinig aan bod j dinar wil geloven eerder da „boos opzet" is- Langs de we liedjes worden we naar I genlijke hoogtepunt gevoerd, e bij deze liedjes, bijna all erna. schreven door Liselore Gerritse: er een geleidelijke opgang te bi en van goed naar zeer goee bet goede dat direct opvalt J Vooruitzichten voor donderdag vrijdag, ®PffesteId door K.NJW.I. op dinsdag nm 18.0# uur: Overwegend droog, perioden met zon en in de nacht op m n '*e'1^e vorst. Weersvooruitzichten in cijfea nuddeld over Nederland. 1 2 t °t°r« donderdag: aantal uref tot 6; min.-temp.: van ons rmaal tot 4 graden boven nor k ^-"temp.: omstreeks nor s °P een droge periode van Bot?S i uur: 95 procent; kans o geheel droog etmaal: 90 proce tot "i01" wiidag: aantal uren z Min.-temp.: omstreeks n-o,Üi! ,max--temp.: omstreeks va„ ?ïans op een droge p< van minstens 12 uur: 95 prl s op een geheel droog en HU Procent. 1

de Stem | 1970 | | pagina 2