Restauratie mag ten hoogste een ton netto bedragen Geld voor hoge rekeningen? Geld voor een kostbare studie? Geld voor een auto? Geld voor een grote uitgave? Geld voor u: IIMRaAN 'ff Spoedig benoemingen in schouwburgbestuur J. Feenstra „chirurg" bij Aabe rpapier voor uw pen RAADSDISCUSSIE OVER AMBTSWONING BURGEMEESTER VAN MIDDELB AMRO-Lening AMRO-Lening AMRO-Lening AMRO-Lening AMRO-Lening (voorbeeld: f3500.- lost u af in 18x f 217.26 of 24xf 169.57) (voorbeeld: f 1500.- lost u af in 18x f 93.50 of 24x f73.10) (voorbeeld: f4500.- lost uaf in 18xf279.32 of 24xf 218.02) (voorbeeld: f6000.- lost u af in 18x f367.81 of 24x f285.71) Elk bedrag tussen f700.- en f 10.000.- Een folder met alle inlichtingen ligt voor u klaar bij elk kantoor van de AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK. Netto of bruto? WSV „Emma" weer actief Goes Kapelle Nw- en St.-Joosland Nog een kostenstijging GEMEENTERAAD MIDDELBURG Bridgedrive in Vlissingen voor Biafra Actie voor bonds- kantoor bejaardenbond beneden verwachting Oecumene IV Oecumene V Leden maken wand kleed voor jubilerende Vereniging Vrijzinnige Hervormden Uienprijs sterk gedaald (Van onze correspondent) MIDDELBURG De gemeen, teraad van Middelburg is gisteren niet akkoord gegaan met het voor stel van het college van burge meester en wethouders om een krediet van bijna twee ton beschik baar te stellen voor de restaura tie van de ambtswoning van de burgemeester. Na een tweetal schorsingen werd een gewijzigd voorstel van het college van b. en w. aangenomen, dat bepaalt, dat het restauratieplan zodanig zal moeten worden gewijzigd, dat de kosten van de werkzaamheden niet meer dan f 100.000,netto zullen bedragen. Reeds eerder, in de raadsvergade ring van mei vorig jaar, was een voorsteil tot restauratie van de ambts woning op aandringen van de raad door b. en w. teruggenomen. Dit plan omvatte de vernieuwing van de kap en enige kleinere verbeteringen tot een bedrag van 60.000,Volgens een door de directeur van gemeente werken opgestelde begroting zou een totale restauratie van de woning een bedrag van 130.000,vergen. Dat (ADVERTENTIE) leek de raad destijds aantrekkelijker dan een gedeeltelijke verbetering. Wethouder van Financiën M. A. L. Hubregts had tegen dit plan bezwa ren, omdat dit bedrag niet in de fi nanciële situatie van de gemeente kon worden ingepast. De heer W. Don (P. v. d. A.) zei verwacht te hebben dat het college in een volgende vergadering geko men zou zijn met een begroting voor de restauratie van 130.000,minus de berekende restauratiesubsidie. Hij noemde het voorstel, waarmee het college nu kwam namelijk een be groting van 189.000waarvan 124.000,ten laste van de gemeente voor zijn fractie niet te verteren, hoewel hij zich een voorstander ver klaarde van totale restauratie. „Bij ons bestaat 't gevoel, dat men nu van de positieve instelling van de raad misbruik maakt", aldus de heer Don. Hij becijferde dat, uitgaande van de huidige koopwaarde van de woning, die gesteld mag worden op 50.000,- er maximaal voor 100.000,. aan mag worden opgekpapt. Dit zou een bezuiniging van circa 20% inhouden. Hij zei dat slechts bij een dergelijke bezuiniging zijn gehele fractie dit voorstel zou steunen. De heer M. L. Almekinders, fractieleider van de rechtse fracties, gaf te kennen dat de intenties van zijn fracties „in dezelf de richting lagen". Hij vroeg zich evenwel af of het voorstel van de heer Don wel doel- matig was. „Ik geloof dat we, nu de burgemeester te kennen heeft gege ven dat hij in de woning wil, hem een waardige huisvesting moeten bieden. Wel vind ik dat u zich nog eens over de hoge kosten moet bui gen", aldus de heer Almekinders. Het C.H.U.-raadslid drs. M. de Bruyne voerde het bezwaar aan, dat de begroting was opgemaakt zonder de nieuwe bewoners te raadplegen. Hij achtte het niet onmogelijk dat de nieuwe burgemeester dit bedrag ook te hoog zou vinden. Loco-burgemeester W. P. J. Baars zei in de beantwoording van de vra gen dat het plan tot restauratie, óp verzoek van mr. J. Drijber, de vorige bewoner, acht maanden lang in de „ijskast" had gelegen. De belangrijke verhoging van de kosten schreef hij onder meer toe aan een misverstand tussen het gemeentebestuur en de dienst gemeentewerken over het feit of met het in de meivergadering ge noemde bedrag het netto dan wel het bruto bedrag was bedoeld. Hij stelde voor het krediet te ver lenen met het in acht nemen van de wensen, die naar voren waren ge komen. De heer Don vroeg hierna schorsing aan om de fracties zich te laten beraden. Na de schorsing ble ken alle fracties niet verder te wil len gaan dan een bedrag van 100.000,netto, waarbij rekening zou moeten worden gehouden met de eventuele wensen van de burgemees ter. Daar bij stelden de fracties bij monde van de heer Don de voor waarde, dat bij overschrijding van dit bedrag op de te maken begroting het college vóór de begrotingsverga dering met een nieuw voorstel dient te komen. Nadat loco-burgemeester Baars de vergadering opnieuw had geschorst om het college gelegenheid (Van onze wandelsportmedewerker) AXEL De wamdelsportvereni- ging Emma uit Axel, die de laatste twee jaar een dieptepunt doormaak te, gaat weer een goede toekomst te gemoet. De laatste jaren was het le dental aanzienlijk teruggelopen, zelfs zo sterk, dat men niet meer aan wan deltochten kon deelnemen. Deze maand is een nieuw bestuur gevormd dat bruist van activiteiten. Vele nieu we leden worden ingeschreven en men hoopt het komende wandelsei zoen reeds met een of meerdere groe pen deel te nemen aan diverse wan deltochten. Ook de jaarlijkse bevrij- dinigstocht in september zal worden georganiseerd en in juni de avond vierdaagse van de Nederlandse Wan delsport Bond. Mutatie pater Renckens Pater drs. A. J. Renckens, die per 1 januari j.l. ontslag heeft genomen als gods dienstleraar aan het St.-Willibrord- college te Goes, is toegetreden tot het team van paters werkzaam in de parochie van het H. Sacrament in Queenstown (Singapore). In ver band met de nodige voorbereidingen zal hij Goes deze week verlaten. Turnen voor heren De gymnas tiekvereniging „Olympia" heeft be sloten bij voldoende deelname te starten met een afdeling turnen voor heren boven de 30 jaar. Op donder dagavond van half tien tot half elf zal dit turnen plaats vinden onder leiding van de heer C. Korstanje. NCVB vergadering Onder leiding van mevrouw Balkenende-Sandee hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar maandelijkse ver gadering. Bij het begin van de ver gadering herdacht de presidente het overleden lid mevrouw T. Meyer- Dronkers. De heer A. Quaak uit Goes verbonden aan het chr. nijverheids onderwijs, sprak over dit onderwijs, wat werd toegelicht met dia's. Zijn assistente mejuffrouw De Vries gaf nog een demonstratie in bloemschik ken. Meegedeeld werd dat op 19 fe bruari de volgende vergadering zal zijn- Dan zal de heer Van Harn uit Zoutespui spreken. Zangavond Er was een goede belangstelling voor de zangavond voor bejaarden die in de Vroone werd gehouden. Het zangkoor „Zang veredelt" uit Biezelinge gaf een uit voering en er was ook veel samen zang. De leiding berustte bij mejuf frouw Slabbekoorn. Besloten werd 'n zangkoortje voor bejaarden op te richten. Hiervoor gaven zich direct al twaalf personen op. Medewerksters kerkeraad De kerkeraad van Nieuw- en Sint Joos- land van de Ned. Herv. Kerk heeft een drietal medewerksters benoemd, n.l. de dames: Dingemanse-de Dreu; Kodde-de Nood en Zweistra-Beukers. De bedoeling van dé kerkeraad is dat met deze benoeming de dames behulpzaam zullen zijn met huisbe zoek van de gemeenteleden. Ze zijn verantwoording schuldig aan de ker keraad en hebben in principe toegang tot de kerkeraadsvergadering. WAGENINGEN Aan de landbouw hogeschool in Wa-geningen slaagde mejuffrouw C.G. Voorhoeve uit Ove- zande voor het ingenieursexamen plantenveredeling. te geven zich op een nader standpunt te beraden nam het college het voor stel van de fracties over. De raad werd met nog een be langrijke kostenstijging geconfron teerd. Voor de aanleg van aan. en afvoerwegen aan de noordzijde van de tweede kanaalbrug werd een aan vullend krediet van 758.000,ge vraagd. Nadat een gedeelte van de werken gereedgekomen was, Heken bij de opstelling van een nieuwe be groting de kosten 2.850.000,te be dragen. De stijging van de kosten is onder meer te wijten aan de invoe ring van de b.t.w. en andere prijsver hogingen, die een bedrag van 240.000,meer vergden, aldus lo co-burgemeester Baars. De heer Almekinders zei van de verhoging erg geschrokken te zijn. De heer De Bruyne noemde de over schrijding van de raming met 40% een „ontstellende verhoging". De heer H. Gillissen (P.v.d.A.) vroeg het col lege of, gezien de hogere kosten van de sloop van woningen ten bedrage van 165.000,de gemeente de sloop niet beter in eigen hand kon nemen. DE voedselvoorziening in Biafra schijnt langzamerhand een beet je op gang te komen, maar. zo als u gisteren in deze krant hebt kunnen lezen, zou volgens de laatste berichten toch zeker 15 tot 20 procent van de bevolking in het Biafraanse gebied lijden aan ondervoeding. Dat bete kent dat er nog veel geld en andere materiële hulp nodig zal zij. EEN voorbeeld dat navolging ver dient werd gegeven door de on geveer 15 huisartsen en 25 spe cialisten in Assen. Zij stelden op initiatief van de garnizoen arts D. Smit in Assen de proef monsters van verband- en ge neesmiddelen, die ze van de fa brieken ontvangen, ter beschik king. Het resultaat: vier zgn. „tropenkisten" vol met verband en geneesmiddelen. Totale waar de rond f 20.000,-. Ze zullen via het internationale Rode Kruis in Genève worden verstuurd. OOK in zuidwest-Nederland gaan de acties trouwens nog steeds door. De afdeling Vlissingen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert woens dag 4 februari een bridgedrive voor alle Zeeuwse afdelingen. Het inschrijfgeld bedraagt per paar minstens tien gulden. En al dat geld gaat natuurlijk naar de actie Biafra. VAN Bridgen voor Biafra naar Kunst voor Biafra. In Breda hebben leerlingen van de katho lieke pedagogische academie „Assendelft" kunst geveild: fo to's, keramiek, tekeningen, etc. alles gratis beschikbaar gesteld door de makers, leerlingen van de Bredase kunstacademie St. Joost. Het werk bracht f 480,48 op. Het actiecomité van „Assen delft" gaat door. Op het pro gramma staan nog o.a. een fan cy-fair, fotowedstrijd en een carnavalsbal. In de Bredase wijk Belcrum heeft een jeugdcomité 2000 lo ten verkocht en een kinderker- mis gehouden. De opbrengst is nog niet bekend, maar deze zal niet gering zijn zeggen de orga nisators. De gemeenteraad van Middelburg heeft in zijn gisteren gehouden vergadering besloten 10.000. beschikbaar te stellen voor de „Adoptie-actie Biafra-Midriel- burg." DE gemeenteraadsleden in Nieuw- Ginneken hebben zich ook niet onbetuigd gelaten. Zij stelden hun presentiegeld beschikbaar: f 165,—. ZIJN er nog acties en/of resutaten te melden, bel De Stem, toestel 111 (01600-22341). (Van onze correspondent) MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg zal in de vol- gende maand te houden raadsverga dering voorstellen voorgelegd krijgen over benoemingen in het schouwburg bestuur. Dit heeft de wethouder voor culturele zaken, mr. J. J. van der Weel, in de raadsvergadering mede gedeeld. De voorstellen konden niet eerder worden gedaan, omdat het schouwburgbestuur de aanbevelingen nog niet geheel gereed heeft gekre gen. Het is het college van burgemeester en wethouders bekend, aldus mr. Van der Weel, dat bij het bestuur van de schouwburg de wens bestaat om zichzelf met enkele leden te doen uitbreiden. In beginsel staat het col lege van b. en w. hier positief tegen over. „Het is ons college verder be kend, dat bij bepaalde groepen veelal jongeren die tegenwoordig van de schouwburgruimten gebruik maken, wensen leven ten opzichte van dit gebruik", aldus de wethouder. „Uiteraard is het bestuur van de stichting Schouwburg de bevoegde instantie om hierover beslissingen te nemen. Ons college js er van op de hoogte dat dit bestuur onder meer door het stellen van gunstige voor waarden ten opzichte van een 29-tal avonden van Jeugd en Muziek een zo breed mogelijk gebruik van de schouwburg heeft bevorderd. Het col lege heeft geen aanleiding te veron derstellen, dat het schouwburgbe stuur thans een ander standpunt zou zijn toegedaan". Wethouder Van der Weel wees er voorts op, dat een zo ruim mogelijk gebruik van de schouwburg binnen de grenzen, die door de eigenschap pen van het gebouw worden gesteld, in overeenstemming zijn met de op vattingen van het college van b. en w. Hij voegde daar de toezegging aan toe eventueel de verdere beslissin gen van het schouwburgbestuur die van deze gedachten uitgaan, gaarne te ondersteunen, voorzover dit binnen de financiële grenzen mogelijk is. In de culturele nota, die volgens de wethouder „intern groeiende is" zal nader worden ingegaan op de vraag of een cultureel directeur ook voor andere objecten dan de schouwburg mogelijk is. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afde ling Vlissingen, organiseert woensdag vier februari een bridgedrive. Alle Zeeuwse afdelingen kunnen hiervoor inschrijven. Het inschrijfgeld be draagt per paar minstens tien gulden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Actie Biafra. Grand-hotel Britannia stelt voor deze gelegenheid zijn zaal gratis ter beschikking. (Van onze correspondent) YERSEKE In het verenigingsge bouw De Haven in Yerseke hield de afdeling Yerseke van de Algemene Bond van Bejaarden de algemene jaarvergadering. De voorzitter dhr. B. J. Kole, verzocht in zijn openings woord een ogenblik stilte ter nage dachtenis aan de 17 overleden leden van de afdeling. De actie voor een nieuw bondskan- toor in Rotterdam, waarvoor van ie der lid een bijdrage van 1 gulden was gevraagd heeft tot op heden niet aan de verwachting voldaan. De afdeling Yerseke kwam met f 513,55 van de 403 leden goed voor de dag. De tweede voorzitter de heer D. van Boven, bracht nog in herinnering dat voorziter Kole op 6 januari een on derscheiding had gekregen voor zijn werk voor de bejaardenbond, de af deling en voor de soos. Jaarverslagen werden uitgebracht door de secretaris J. Bol en de twee de penningmeester J. van de Have. De eerste penningmeester, D. Zuydwegt, was wegens ziekte niet aanwezig. De ontvangsten bedroegen f 1590,77, de uitgaven f 1580,44. Batig saldo f 10,33. In 1969 waren 17 nieuwe leden toege treden, maar door het overlijden van 17 leden bleef het aantal gelijk 403. De aftredende leden in het bestuur J. van de Have, D. van Boven en H. C. 't Hooft werden herkozen. Nadat de voorzitter nog aandacht had be steed aan de plaatselijke bejaarden zorg werd pauze gehouden waarin de koffie werd geserveerd. Na de pauze vertoonde de heer P. van Boven enige series dia's. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „Ik ben enkele we ken geleden bij Aabe binnengestapt. Niet als arts, die een pilletje kan voorschrijven. Wel als chirurg, die een gevoelige ingreep snel moet doorvoeren om de patiënt een vol ledig herstel te verzekeren." Dat zegt de nieuwe president-directeur van de N.V. Koninklijke Aabe Wol- lenstoffen- en Dekenfabrieken in Tilburg, de heer J. O. Feenstra (48). Hij windt er geen doekjes om. „Ik ben manager van beroep. By Aabe, een prachtig bedrijf, gaat het om de vraag, of ik dit jaar aan de verlie zen een eind kan maken. Als dat lukt is er voor honderden mensen werkgelegenheid. Als het niet lukt...De man, die reeds drie be drijven in de Nederlandse textiel nijverheid door drastische en ratio nele reorganisaties van een wisse ondergang heeft gered, is over Aabe optimistisch. Hij vertelt, dat Aabe, toen hij binnenstapte, op elke werk nemer per jaar 15.000 verloor. De gemiddelde omzet per werknemer moest, gezien het totale kostenpak- ket, 40.000 zijn. Men kwam niet verder dan 25.000. Daarom ont wierp de nieuwe „baas" in bliksem- tempo een plan voor 1970. Hij paste produktie-, en dus ook personeels sterkte aan aan de huidige markt- mogelijkheden. „We hadden, zo bleek toen, ruim 200 mensen te veel. Die hebben we ontslagen. Voor een groot deel vonden we elders werk. Het lijkt hard. Maar mijn opgave is, Aabe te redden van de onder gang. Als dat lukt, kunnen er hon derden mensen hun werk houden." De heer Feenstra gelooft, dat het lukt. Hij meent te kunnen rekenen op de volledige medewerking van het personeel, de vakbeweging en de grote afnemers. Die laatsten heeft hij de afgelopen weken zelf bezocht. Hij is begonnen de efficien cy in het bedrijf belangrijk te ver hogen. J. O. FEENSTRA De heer Feenstra zegt, dat de cri sis in de Nederlandse wolindustrie ook moet worden gezien als een groeistuip. Die industrie men denke aan de E.E.G. en de E.F.T.A. moet haar opvattingen en organi satie afstemmen op de grote Euro pese markt. „Voor mij staat het vast, dat heel duidelijk voor onze wollenstoffen- industrie een goede plaats in die markt te veroveren valt. Onze ken- ni sen onze inventiviteit staan daar voor borg. Waarom zou in de Ver enigde Staten wel een sterke textiel industrie mogelijk zijn, die een goed rendement heeft en in Europa niet?" Hij stelt, dat Aabe in en buiten Ne derland een eigen gezicht heeft. Daarmee wil Mj voortbouwen.„Maar het bedrijf moet eerst gezond wor den en vet, want een mand met aan gestoken appels is niet aantrekke lijk." De heer Feenstra is een sterk voorstander van rationele produk- tiemethoden. Ook in de ruimte van de hele Nederlandse wolindustrie. „Ik voel ervoor, onze gezamenlijke produktie te gaan poolen. Daarbij zal de geschiktste een bepaald pro- dukt moeten gaan maken." Hij ver telt, dat Aabe werk aan anderen zal uitbesteden en voor derden zal gaan produceren. In de tapijtensector is er reeds een goede wisselwerking tus sen Aabe en Hatéma. Waar de wollenstoffenindustrie een eind aan moet maken is voor hem duidelijk: „Aan dubbele in vesteringen, aan energieverspilling, aan dubbele activiteiten. Dat kan zij voorkomen, door vergaand samen te werken. Ik meen, dat het de eni ge oplossing is. Komt die niet tot stand, dan haalt de Nederlandse wollenstoffenindustrie het niet. Het is zelfs niet uitgesloten, dat we, in een later stadium, in Europees ver hand moeten gaan samenwerken. Maar laten we eerst ln Tilburg maar eens orde op zaken stellen." De opvatting, dat Europa haar textielindustrie maar moet afschrij ven om de ontwikkelingslanden een genoegen te doen, karakteriseert de heer Feenstra met de kernachtige uitdrukking: „Onzin." „In de EEG- landen werken in die industrie éen miljoen mensen. Elke arbeidsplaats in die industrie eiste een investering van 60.000. Dus alleen in de EEG is in de textielnijverheid zestig mil jard gulden geïnvesteerd. Dat schrijf je niet zo maar af. Maar als je ook nog één miljoen nieuwe arbeids plaatsen moet scheppen, kosten per plaats zeker f 100.000, dan is dat nog eens honderd miljard. Dat is onmo gelijk. Bovendien, die ontwikke lingslanden kunnen de Europese mo de niet peilen." Hij stelt voorts heel nuchter, dat hij de kritiek op zijn maatregelen aanvaardt. „Kijk, je kunt_ ook niets doen. Dan gaat het bedrijf, de industrie, ten gronde. Dan is er voor niemand werk meer in die industrie. Wil men dat?" Voor hem is de Aabe een uitdaging: „Aabe is bij alle huisvrouwen in ons land een begrip. Dat moet het blij ven. Dat kan het blijven. Maar pas na ingrepen, die niet prettig zijn. Vandaar, dat ik me zelf vergelijk met een chirurg." Dit is een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de Katholieke Kerk in Nederland, wat er in de afgelopen week is voorgevallen. Menig protes tant die oprecht gelooft en iedere ge lovige katholiek heeft zich hieraan geërgerd. Voor een gelovig protestant zegt onze H. Eucharistie niets, zij geloven niet in de tegenwoordigheid van Christus, onder de gedaante van brood. Evenmin als wij katholieken iets zien in de Avondmaalviering. Wij kunnen toch op zo heel veel andere terreinen samenwerken. Voor een goed gelovig protestant heb ik meer respect, dan voor een halfbakken ka tholiek. Wij kunnen toch door ge sprek nader tot elkaar komen. Maar een open communie, NEEN. Dat is voor geen van beide partijen goed, en te aanvaarden. Men noemt dat ex perimenteren. Hier valt niets te ex perimenteren. Dit is een geloofspunt en daarmee uit. Het is de essentie van ons geloof. Wanneer een mens iets instelt, dan kan het vandaag goed zijn, terwijl soms overmorgen blijkt dat het voor verbetering vatbaar is. Maar de Eucharistie is door Christus zelf in gesteld en dus volmaakt. Is geloven dan geen genade van God? Daarom zijn dit soort experimenten een valse voorstelling van eenheid. Dit heeft met conservatief of progressief niets te maken. Het is jammer, dat de bisschop van Breda dit toestaat, want daaruit volgt, dat hij het er mee eens is. Anders staat men iets niet toe. Hopelijk zal Paus Paulus zich niet laten beïnvloeden door alle mogelijke argumenten, als zou de meerderheid van het kerkvolk achter dit alles staan. Want dit is een grove onwaar heid. Laat men in alle kerken van Ne derland, onder de kerkbezoekers eens een enquête houden, hoe die over verschillende z.g. moderne verschijn selen denken. Dan zou men, zonder invloed van diverse actiecomité's, wel heel andere cijfers te zien krijgen. Nu wordt de verwarring en chaos in de katholieke kerk steeds groter. Veel gelovigen weten niet meer, waar ze aan toe zijn. Maar God heeft ge zegd: „Ik ben met u tot aan het einde der tijden". Laat ons dat ge noeg zijn. Hulde aan die priesters die zich met dergelijke experimenten niet inlaten. Hopelijk dat ook andere bladen dit willen opnemen. BREDA J. MAIBAUM. Naschrift redactie: Er zijn de laatste jaren diverse enquêtes on der de Nederlandse katholieken uit gevoerd, zoals door Elsevier medio vorig jaar, en daarvoor door Mar griet, onder de priesters door KAS- KI, om er enkele te noemen. Ook in de gereformeerde kerken en in de Ned. hervormde kerk zijn der gelijke enquêtes gehouden. De uit slagen van deze enquêtes vormen juist het uitgangspunt voor het be leid van de Nederlandse bisschop pen, zoals DE STEM gisteren uit de mond van bisschop H. Ernst op tekende. ln uw dagblad d.d. 26 jan. las ik in 't kader van uw krant: „Bisschop H. Ernst": „Grote meerderheid rooms- katholieken achter beleid episcopaat." Dit zou volgens bisschop H. Ernst 70 procent zijn. Nu mijn vraag, waar en hoe is deze opiniepeiling gehouden Er is van 'n dergelijke enquête onder der r.-k. gelovigen en ook bij vele priesters niets bekend. Breda, Mevr. Ph. M. Gies-v. d. Steen straeten. Zie bovenstaand naschrift (redactie) (Van onze correspondent) MIDDELBURG Eén comité van de dames-leden van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormen in Mid delburg gaat onder leiding van juf frouw Stolk, directrice van de Indu strie en Huishoudschool een wand kleed maken voor de Koorkerk in Middelburg. Het kleed zal op 1 maart aan het bestuur worden aangeboden. Op die dag bestaat de vereniging 75 jaar. Het wandkleed is ontworpen door juffrouw Stolk. (Van onze correspondent) GOES De vorige week is de prijs van de Nederlandse uien bijzon der sterk teruggelopen. Als gevolg van de zeei grote vraag naar dit pro- dukt was half januari de prijs van de voor export geschikte middel kwali teit opgelopen tot rond en iets boven 70 cent per kg. Vorige week is deze prijs in snel treinvaart naar beneden gegaan en in het eind van de week lag de prijs rond 45 cent per kg. Dat betekent, dat er in een week 25 cent per kg van de prijs is afgegaan. Dat is een ongekend grote daling en ze wordt veroorzaakt door het feit dat de bui tenlandse afnemers het op het ogen blik wat laten afweten door het zeer hoge niveau waarop de prijs is te recht gekomen. De belangrijkste af nemer na West-Duitsland was de laatste maanden Oost-Duitsland en er zijn berichten die spreken van het aflopen van de export naar dit land, omdat de uien te duur zijn geworden. Overigens zijn er op het ogenblik niet veel telers meer die nog uien in voorraad hebben De handel heeft echter nog heel wat beschikbaar om af te leveren in de komende tijd.

de Stem | 1970 | | pagina 7