anen aad Hulst Overleg schouwburgconflict Middelburg blijft mogelijk pikkepak Droog LEIDERSOPLEIDING VOLKSDANSEN Gemeentehuizen onder de loep Middelburgse jeugd: praktische oecumene! Veerdiensten nu allebeimiljonair' LOCO-BURGEMEESTER W. BAARS VAN ZEEUWSE HOOFDSTAD Bolletje erij St. Jan wil ie itaande wip Zaamslags gemeentehuis gebouwd 1904 Zeeland over ton voor Rode Kruis Niet welkome plakkerij in Oostburg Ruim f 7000,- gestolen in kring Oostburg jn Bar te t geopend jongens uit osterzande lacht van stallen moet je proeven! „LAAT ONS EEN ZIJN" VRAAGT ACTIE DIRECT Aanslag voor reinigingsrechten in St.-Jansteen tlians welkom Groei Tweede brug Geere-wijk NA WEEKEND IN MIDDELBURG Keuringsdiensten zaaizaad kiezen ruimere schaal Studiedag in Goes over kleinere gewassen in het bouwplan Grote pluimvee- en pelsdierenshow in Den Bosch VVV gaat Zuid-Nederland verkopen" Deltafabriek in Middelburg verhuist DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1970 en onzer verslaggevers) JRG De NCB kring Oost. It donderdag 12 februari i® lommerce in Oostburg een adering. De bijeenkom^ I i 13.30 uur. Op de agenda een uiteenzetting van de 1 m van een vereniging voor I tip en eei toelichting op de edien vam omscholing voor I loeren. sbruari wordt, eveneens j® ïerce, om 13.30 uur een uit- egeven van Het Getij. een onzer verslaggevers) 'ANSTEEN De Schutters, ppij St.-Jan in St.-Jansteen ;aan tot de aanschaf van een taande wip met vangkorf, n voor de bouw worden ge. p f 8.810,79. De vereniging gemeenteraad gevraagd om .loos voorschot voor een ge. :e financiering, er zal op de gemeenteraads. ing van donderdag beslist worden. Verder vermeldt de nda een voorstel om afwij. beschikken op het verzoek -k. harmonie St. Jan om een van f 1.469,50 in de kosten ichaf van nieuwe instrumen ting Steemse carnaval heeit om een subsidie van f 1.5(H) t komende carnavalsfeest, st wotrdt voorgesteld, te be. aam de stichting Dierenasiel h-Vlaanderen te Temeuzen nalige bijdrage te geven van ;r inwoner voor de bouw van iw dierenasiel, verzoek vain de plaatselijke -.'drijven de cafés in de nacht erdag op zondag in het ver een gesloten te houden va 5.00 zal op advies van de mandiant van de rijkspolitie lelijk afwijzend worden be terden moet de gemeenteraad iderdag nog uiten over een tot verkoop van enkele per- ■ond aan de Wilhelmimastraat Tsebaertstraat en de Sport- n de personen, die nu erf- van die percelen zijn. Jan onze correspondent) 5T Tijdens een druk be receptie werd de bar-disco- .Saloon Bar" aan de Gentse- Hulst geopend. De bas, die is van een geluidsinstallatie chteffecten, is overdag en ids bijna dagelijks open. Be enden kunnen onder bet ge- i een drankje naar rustige mu isteren. iger. beheer houden, om ook len en toeristen en gasten in geilheid te stellen, de tennis- e beoefenen. jtale jaarlijkse lasten, waaron- ehrijving, onderhoud en kos- .artverkoop worden geraamd 57.-. Verwacht wordt, dat de 25 weken per jaar gebruikt worden. Bij een uurprijs van per baan heeft men een slui- exploitatie. De gemeenteraad de komende raadsvergadering ijdag 30 januari over dit voor- n b. en w. moeten beslissen erband met de ophanden zijn- reentelijke herindeling is neI kelijk, dat borden voor aan- g van de nieuwe gemeente- /orden aangeschaft. De kosten m worden geraamd op ruinl 0.-. Voor de plaatsing ire urinoirs aan het parkeer- 1 's-Gravenhofplein en aan o< zjjde van het parkeerterrein sporthal verwachten b. en w. 2.3892,51 en 2.859,98 nodig te aan deze voorstellen zal lijke gemeenteraad zijn a geven. Daarnaast vermeld neenteraadsagenda nog ee el van b. en w. om het stras- ;en de Oude Polderstraat en liuslaan in de toekomst gsstraat te noemen. (Van onze correspondent) JOSTERZANDE De rijkSP°_ e Kloosterzande heeft een ingelui aangehouden, die ende anderhalf jaar lang sc- ebben gemaakt aan het iden van geld. De jongens r nog een door de politie moet worden zijn zeventien^, en jaar en komen ^en^,ri terzande. Zij opereerden voo ïszalen, gelegenheden waar aanwezig was en stalen nonnees en portefeuilles- vrijwel uitsluitend aan in Kloosterzande. ■gen, woensdag 28 j anU^f jen op Zoom: 7.08 en Is- sweert: 6.20 en 18.43. le-Drimmelen: 9.36 en zz- leuzen: 5.46 en 18.09. singen: 5.16 en 17.36. neldinge: 6.58 en 19.16- (ADVERTENTIE) dadelijk doen: groot pak knapperbros geroosterd brood van Bolletje proberen! Altijd lekker! NU VOORDELIG VOOR 69 ct. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Enkele hon derden Middelburgse jongeren van reformatorische en katholie ke huize hebben tijdens een oecu menisch jongerenappel in de r.k. parochiekerk van Middelburg be sloten om ernst te maken met het streven naar eenheid der kerken. In een brief aan de kerkeraden, de parochieraad, de jeugdraden en dergelijke, hebben deze jonge- len vastgelegd dat zij voortaan iJzien van aparte jeugddiensten voor de afzonderlijke godsdiensti ge groeperingen, en nog slechts oecumenische jeugddiensten wil len beleggen. Deze diensten zullen niet alleen tot de jongeren worden beperkt, doch toegankelijk zijn voor allen, die de oecumene werkelijk ter harte gaat. Op zondag een februari aanstaande, tien uur 's morgens zal in de Engel se Kerk te Middelburg als eerste (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de zeven tiende maal (wie terugrekent ontdekt dat dit is sinds het jaar van de over stromingsramp) heeft de kring Zee land van het Nederlandsche Rc-ode Kruis de hoogste gemiddelde op brengst bij de inzameling ten bate van het Rode Kruis bereikt. Het totaalbedrag dat werd inge zameld bedroeg f 102.056,hetgeen 141,5 procent van het streefbedrag is. De afdeling Sint-Philipsland behaal de voor de veertiende achtereenvol gende maal de landelijke ereplaats. Het is de zestiende maal, dat deze afdeling in Zeeland zelf aan de spits gaat. Het ingezamelde bedrag was dit jaar maar liefst 764 procent van het streefbedrag. In de stedenwedstriid veroverde Terneuzen de wisselbeker op Goes. Slechts vier Zeeuwse Rode Kruis- afdelingen bleven beneden het streef bedrag. De Rode Kruis-boottocht zal dit jaar van 21 tot 26 september wor den gehouden. De Zeeuwse deelne mers schepen zich in in Wolphaarts- dijk. Op 1 februari zal de Stichting Trombosedienst Walcheren met haar werkzaamheden beginnen. V dienst in naar wat men hoopt een reeks zal worden, een oecumenische samenkomst worden gehouden. Een en ander was de slotsom van een discussie tussen de organisators van het oecumenisch jongeren- appèl en de kerkgangers, waarbij het na een aarzelend begin soms heel levendig toeging, zoals blijkt uit op merkingen aïs: „Je loopt je soms ka pot op de kerkeraden", en „Aan het slot van de bidweek voor de een heid der kerken, moeten we niet zoeken, want dat doen we al twintig jaar, maar iets doen". Het oecumenisch jongerenappel was in veel opzichten een manifestatie van jong en bezield elan. De litur gie voor deze dienst was in samen werking tussen de gereformeerde, de hervormde en de katholieke jeugd raad tot stand gekomen en de vaart zat er zo enorm in, hetgeen vooral te danken was aan de dynamiek van zang en muziek, dat een aangekon digde fiLm „Jazz in de liturgie" hal verwege werd afgebroken onder het motto: „Wij hebben geen film nodig, wij kunnen het zelf beter". Het was, hoe experimenteel ook, een dienst welke door vorm en in houd toekomst bood. Pastoor J. Hen- drikse, die een toelichting gaf bij 1 Corinthe vers 4-15 vatte het gebeu ren samen met de woorden: „Mede werker van God is iedereen die iets van Christus en zijn boodschap be grijpt. Zoiang Christus het fundament van ons handelen blijft, mogen wij vertrouwen hebben. Al velen hebben hun nek gebroken op het streven naar eenheid, maar dit mag geen reden voor ons zijn om niets te doen". Na de dienst, die ruim anderhalf uur duurde werd in de parochiezaal nog levendig nagepraat, waarbij het thema van de dienst: „Laat ons één zijn" wera verrijkt met het thema voor de toekomst: „Actie, om uit de verstarring der verscheidenheid te geraken". ST-JANSTEEN. Het ge meentebestuur heeft de aanslag reinigingsrechten voor het jaar 1970 reeds aan degene die van gemeentelijke huisvuilvaten ge bruik maken, verzonden. Deze aanslag is, in tegenstelling met andere jaren, erg welkom. In de nieuwe gemeente Hulst, waarbij St.-Jansteen wordt gevoegd, zijn de reinigingsrechten aanzienlijk hoger en zo berekent de inwoner van St.-Jansteen dat hij er voor dit jaar nog goedkoop vanaf komt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het college van b. en w. van Middelburg wil de communicatie rondom de zogenaamde „schouwburg kwestie" op gang houden. Dit bleek uit de nieuwjaarsrede, die de loco-burgemeester van Middelburg, de heer W. Baars, in de eerste raadsvergadering van 1970 hield. „Wij zijn in buiten gewone mate geconfronteerd met wensen, misschien zelfs eisen, van het jeugdige deel onzer bevolking", zo zei hij. „Voorzover het door ons gevoerde beleid een deel van onze bevolking aan leiding zou geven tot kritiek, zijn wij van ganser harte bereid om daarover met de betrokkenen van gedachten te wisselen. Ik zou het echter zeer op prijs stellen, als dat overleg dan ook op een vreedzame wijze zal kunnen plaatsvinden". De loco-burgemeester onderstreep te, dat uit onlangs gevoerde gesprek ken met de betrokkenen is geble ken, dat ook zij overleg de voorkeur geven boven „andere methoden". Het oudste raadslid, de heer C. Kammeraad (VVD), die namens de raad het woord voerde, sloot zich speciaal bij de passage over de nood zaak van vreedzaam overleg aan. Lo co-burgemeester Baars stipte in zijn rede ook de komst van de nieuwe burgemeester, drs. P.A. Wolters. aan. Zonder in te gaan op de bijzondere wens van inspraak in de benoemings procedure. welke eerder door het col lege is geuit, zei de heer Baars: „Aan het met drs. Wolters gehouden per soonlijk contact en de ons inmiddels bereikte informaties, ontleen ik gaar- he het vertrouwen in de voortzetting van een slagvaardig beleid". Het stemde de heer Baars tot voldoening dat Middelburg slechts drie maan den geen burgemeester heeft gehad. Uit hetgeen de heer Kammeraad na mens de raad zei, bleek dat er gro te waardering bestaat voor de wijze waarop loco-burgemeester Baars als hoofd van plaatseliik bestuur is op getreden De nieuwjaarsrede van de loco burgemeester gewaagde in bijna al le hoofdstukken van de groei, die de stad in talloze sectoren doormaakt. In 1969 werd het „magische" aan tal van 30.000 inwoners bereikt. Het vestigingsoverschot bedroeg in dat jaar 557 en het geboorte-overschot 310. De besluiten tot vestiging van Péchiney, de uitbreidingen van Hoechst-Vlissingen en de bouw van de kernenergiecentrale vormden gro te stimulansen, waarvan de resulta ten in 1970 duidelijk merkbaar zul len zijn, aldus de heer Baars De heer Baars noemde de belang stelling van de institutionele beleg gers voor woningbouwprojecten in Middelburg verheugend. „Het is vooral de systematische aanpak van de uitbouw der gemeente, welke de ze beleggers tot deelname aanzet- Een vertegenwoordiger van deze be leggers is opgenomen in het bouw programmateam", zo zei hij. Op korte termijn zal het nodig zijn om met de stedebouwkundige ad viseurs te praten over de na 1975 te volgen koers. De raden van Middel burg en Vlissingen zullen namelijk binnenkort een herzien structuurplan voor de beide steden vaststellen. Dit plan is bedoeld om voor in totaal 160.000 inwoners woongebieden aan te wijzen In nauw verband hiermee staat een functiebepaling voor de binnenstad van Middelburg. De loco-burgemeester zei er alle vertrouwen in te hebben, dat in ok tober van dit jaar de tweede brug over hei, kanaal, waardoor „Zuid" voorgoed uit zijn isolement zal wor den verlost, kan worden geopend. Al les is erop gericht, ook de aanslui tende werken tegen die tijd geheel of bijna gereed te hebben. In 1969 kwamen in Middelburg 532 nieuwe woningen gereed. In aanbouw zijn 862 woningen. Een nieuw contingent is aan het begin van uitvoering toe, waarmee het aantal in aanbouw zijn de woningen stijgt tot 1374. „Niet buitensporig", meende de heer Baars „als men in aanmerking neemt dat de woningbehoefte snel zal stijgen door de vestiging van nieuwe en uit breiding van bestaande industrieën. Het aantal woningzoekenden in Mid delburg bedroeg in '69 niettemin 690 Dit vindt zijn oorzaak in het gevolg van voortgaande sanering. Binnenkort zal de raad een voor stel tot restauratie van het Kuipers- poortcomplex bereiken. Dit complex zal geschikt worden gemaakt voor het onderbrengen van de Zeeuwse muziekschool en het instituut voor kunstzinnige vorming. Waarschijnlijk zal nog voor 1 september a.s., met restauratie en verbouwing worden be gonnen Binnenkort is ook de Mid delburgse sportnota gereed- De plan nen voor de bouw van een nieuw medisch centrum zijn ernstig ver traagd doordat het kraamcentrum zich aan het partnerschap heeft ont- trnltken Binnen enkele maanden, aldus de heer Baars zal met het bouwrijp ma ken van het gebied in de zogenaam de „Geere" kunnen worden begon nen. Hier zal een grootwinkelcom- plex verschijnen. De plannen tot res tauratie en rehabilitatie van de Span jaardstraat en omgeving zullen in 1970 zichtbaar resultaat hebben. De vrij korte termijn zal ook worden be gonnen met de bouw van een „mul ti-purpose" project in Dauwendaele. Hier komen winkels, een gebouw voor kerkdiensten en een zaal voor „ruwe" sport. Sprekend over de samenwerking in het kader van de dubbelstad-gedach te, zei da heer Baars dat -prijs ge steld wordt op voortzetting van de contacten tussen de raden van de kanaalgemeenten. Behalve hetgeen er reeds tot stand is gekomen, wordt nog gezocht naar een goede vorm voor een districtsgeneeskundige dienst en een regionale brandweer. Het nieuwe bestuur van de „Werk plaatsen Walcheren" onderzoekt de mogelijkheden van stichting van één centrale werkplaats. De nieuwjaars rede werd geen inzet van een dis cussie. Volgende week zal de begro ting van de gemeente voor 1970 wor den behandeld. Bij die gelegenheid worden algemene beschouwingen ge houden. •(Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Nauwelijks een maand nadat de Partij Dorpsbelangen en Toerisme is opgelicht is deze par tij, die streeft naar een zetel in het Oostburg van na een april, in het nieuws gekomen. Op last van het Oostburgse college van b. en w. heb ben gemeentepersoneelsleden alle ver- kiezingsbiljeten die in Oostburg wa ren geplakt, verwijderd, omdat dit te gen de gemeentelijke politieverorde ning is. De heer A. Verhage uit Groede, nummer een op de lijst van de geen politieke doeleinden nastrevende par tij, verklaarde niet te weten wie de biljetten heeft aangebracht. De heer Verhage betreurt overigens wel de wijze waarop de propagandapapieren zijin weggehaald. „Niet dat men al leen de bilje-ten van lantaarnpalen en prullenbakken heeft afgepeuterd, ook is er een aantal verwijderd bij mensen die met onze toestemming een dergelijke plakkaat op de deur hadden. Indien de gemeente ons even had laten weten dat de papieren waren aangeplakt, hadden we ze zelf wel weggehaald, zodat we ze nu nog zou den kunnen gebruiken". De Oostburg se politie stelt een onderzoek in naar de daders van deze plakactie. Vooruitzichten voor woensdag oil donderdag, opgesteld door maandag om 18.00 uur: kot K.N.M.I. op Voornamelijk droog, enkele opklaringen en geringe daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: min.-temp.: 1 tot 6 graden boven normaal; max.- temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 1 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor donderdag: min.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: »:ans np een geheel droog etmaal: 90 Procent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het veer Krui- ningen-Perkpolder heeft in het jaar 1969 een loffelijke poging gedaan om het „concurrerende" veer Vlissingen. Breskens naar de kroon te steken In het afgelopen jaar werden voor het eerst in de geschiedenis meer dan Jan. t.m. dec. Vlissingen-Breskens Terneuzen-Hoedekenskerke Kruiningen-Perkpolder een miljoen auto's op het traject Kruiningen-Perkpolder overgezet. Op het traject Vlissingen-Breskens werd het miljoen reeds in 1969 bereikt, waar echter tegenover staat dat de verkeersgroei op het middentraject sneller is gestegen dan op het weste lijke traject. Het veer Terneuzen-Hoedekens kerke, dat in 1969 zijn recorddrukte beleefde met ruim 45.000 overgezette auo's, boekte in 1969 nog slechts een kleine veertigduizend auto's. Het onderstaande overzicht maakt de ontwikkelingen in de loop der jaren van de verschillende veerdiensten duidelijk. Aantal vervoerde passagiers Vlissingen-Breskens Terneuzen-Hoedekenskerke Kruiningen-Perkpolder 1938 1965 1966 1967 1968 1969 342.276 3.099.898 3.486 178 3.681.473 3.703.568 3.709.006 83.878 340.171 333.515 323.122 284.075 259.866 83.511 1.814.380 1.942.131 2.118.751 2.251.524 2.348.544 509.665 5.254.449 5.761.824 6.123.346 6.239.167 6.317.416 Aantal vervoerde auto's 47.772 743.988 889.393 992.641 1.059.417 1.095.619 6.375 39.518 45.094 44.108 45.302 39.859 15.598 681.250 755.653 825.944 928.411 1.017.149 69.745 1.464.756 1.690.140 1.862.693 2.033.130 2.152.627 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Van de twintig enthousiaste volksdansers, die dit weekeinde bijeen waren in Middelburg teneinde zich te oriënteren, wie wel of niet een lei derscursus kon volgen, zijn er acht overgebleven. Een teleurstel lend laag aantal, vond de heer O. Vosveld uit Stoppeldijk, leider van de volksdansgroep Hava Na- quila uit Vogelwaarde. Nu waren ook lang niet alle Zeeuwse volksdansgroepen vertegen woordigd op deze oriëntatiedainsmid- dag, uitgeschreven door de N.E.V.O-, de Nederlandse Volksdans Vereniging in samenwerking met de Zeeuwse Culturele Raad en het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming. Waar was bijvoorbeeld de bekende dansgroep Kasporgo uit Goes? vroeg men zich af. De eisen die aan een toekomstige fVan een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichtingen Keuringsdiensten West-Brabant, Zee land en Zuid-Holland hebben beslo ten een nieuwe stichting te vormen, die het gehele gebied van de vroeger afzonderlijke stichtingen omvat. De nieuwe stichting zal krachtens de be palingen van de zaaizaad- en plant- goedwet met de uitvoering van de keuringen in haar werkgebied wor den belast. De nieuwe stichting zal op 1 mei met haar werkzaamheden beginnen. Voorlopig wordt kantoor gehouden in Goes en Barendrecht. Het bestuur van de N.A.K. heeft inmiddels be sloten om de nieuwe stichting als zijn orgaan in Zeeland, Brabant en Zuid- Holland aan te wijzen. De beweegredenen voor deze reor ganisatie zijn kort samengevat de volgende. 1. De noodzaak om door verhoging van efficiëntie binnen de organi satie een (te snelle) stijging van de tarieven te voorkomen, heeft zich in de laatste tien jaar steeds sterker doen gevoelen. Dit is aan leiding geweest, dat reeds vanaf 1966 in zuidwestelijk verband be sprekingen zijn gevoerd om tot grotere samenwerking en uitein- delh'k fusie te komen. 2. Het hierboven gestelde is in be langrijke mate gestimuleerd door de opstelling van het bedrijfsle ven en de- overheid ten aanzien van het keuringswezen in het ka der van de nieuwe Zaaizaad- en Plantgoedwet. Bij het in werking treden van de nieuwe wet kwam zowel bij de overheid als het be drijfsleven de wens naar voren het gehele keuringswezen organi satorisch te herzien. 3. De groei naar grotere eenheden, die ook in het agrarisch bedrijfs leven op vele plaatsen kan wor den waargenomen, is ook voor de keuringsdiensten een belang rijk argument geweest om de in wezen gelijksoortige werkzaam heden in een groter verband te concentreren. Het deel van West-Brabant dat tot het werkgebied van de stichting gaat behoren, strekt zich uit tot Gorin- chem. leider worden gestold zijn bijzonder zwaar. Zo moet hij b.v. vijfentwintig dansen uit het hoofd kennen. De cur sus houdt onder meer in: muziek theorie, E.H.B.O. en geschiedenis van de volksdamskunst. Er worden vier centrale weekends gehouden met specialisten uit diverse landen. De lichamelijke conditie van de dan sers moet uitstekend zijn, getuige de ze oriëntatiedag, waar vijf tot zes uur werd gedanst. De 32-jarige Marius Korpel, dans meester vain het N.E.V.O. uit Rot terdam, wist de twintig volksdansers door zijn enthousiaste leiding aardig op de been te houden- De volksdaniskunst mag zich in Ne derland in een geweldige belangstel ling verheugen. Het la jammer, dat er zo weinig echte Hollandse dansen bestaan, vindt Marius Korpel. Dains- enthousiasten, zijn er genoeg, ook in Zeeland. In principe heeft men besloten don derdag vijf februari a.s. te starten met de .definitieve cursus. Voor die tijd kan er dan nog uitgekeken wor den naar enkele cursisten. Mein denkt aan onderwijzers en kweekscholieren. De heer O. Vosveld vindt een aantal van twaali een voldoend aantal om de cursus te beginnen. De kosten bedragen in totaal 165 gulden. Hierbij zijn de centrale week ends inbegrepen. De hele opleiding duurt negen maanden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van j.l. zaterdag op zondag werd ingebro ken in het pand Dijkstraat 77 te Ter- neuzen („Fabro" elektrische huishou delijke apparatuur). De kas&a werd geforceerd en een bedrag van J 7.410, werd ontvreemd. Bovendien werden een stereo-taperecorder en een stereo radio meegenomen. Via een keuken raam op de eerste verdieping heeft men zich toegang tot het pand weten te verschaffen. De diefstal werd eerst maandagmorgen ontdekt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 30 januari wordt in de Prins van Oranje in Goes een studiedag, gehouden die is geor ganiseerd door de federatie van ver enigingen voor bedrijfsvoorlichting in Zeeland, in samenwerking met het consulentschap voor de akkerbouw en de rundveehouderij. Het thema van de studiedag is „Kleinere gewassen in het bouw plan". Een groot aantal deskundige sprekers zal in de vorm van korte inleidingen de mogelijkheden die ver schillende kleinere gewassen voor het bouwplan van de landbouwon dernemer bieden, uiteenzetten. Een forumdiscussie besluit de studiedag die om tien uur begint. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Het vriendelijk uitziende raadhuis van Zaamslag aan het plein, compleet met fontein en zonnebankjes werd in 1904 door de heren P. J. Wisse en D. W. F. Kayser (bedden uit Zaamslag) gebouwd. De eigenlijke secretarie, waar op dit ogenblik behalve de burgemeester en secretaris ook vijf ambtenaren wer ken, wordt via een pittoreske trap bereikt. De echte bewoners van Zaamslag noemen hun gang naar de secretarie dan ook: „We gaan even naar boven". Onder is de brandweer garage gevestigd en het pas (vorige maand) gesloten hadhuis, dat in 1950 voor de conciërgewoning in de plaats kwam. Zaamslag hoopt dat ook na de sa menvoeging met Terneuzen de trouw- annex raadzaal voor trouwe rijen dienst kan blijven doen. Een beslissing daaromtrent is nog niet genomen Zaamslag heeft op dit ogenblik voldoende ruimte voor ver enigingsactiviteiten. Toch zou een ze kere aanvulling, in de vorm van het gemeentehuis, welkom kunnen zijn. Op de zolder van het gebouw lig» bijvoorbeeld een prachtige verkeers- maquette compleet met elektrische treinen er als een vergeten relikwie bij. De afdeling veilig verkeer in Zaamslag zou er beslist geen bezwaar tegen hebben als die maquette straks een beter plaatsje in het gemeente huis zou krijgen. Verder zouden er natuurlijk legio mogelijkheden voor het gebruik van het gebouw te noemen zijn. Wie weet wat er straks voor Zaamslag uit de bus komt rollen. (Van een onzer verslaggevers) 'S-HERTOGENBOSCH De Neder landse Konijnenfokkers Bond en de Nederlandse Pluimveefokkers Bond organiseren het komende weekeinde voor de elfde maal de grote bonds- tentoonstelling in de Brabanthallen in 's-Hertogenbosch. Ruim 7400 dieren zullen de kooien bevolken en 95 keurmeesters zuilen uit dit grote aantal de fraaiste exem plaren kiezen. Behalve konijnen, pluimvee en duiven in alle rassen en kleurslagen worden ook sier- en watervogels, cavia's en kleurmuizen tentoongesteld. Er is tevens gelegen heid dieren te kopen. De tentoonstelling is geopend: vrij dag van vijf tot tien uur; zaterdag van negen tot acht uur; zondag van neigen tot zes uur. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De provin ciale WV's van Noord-Brabant, Zee land en Limburg gaan in samenwer king met het Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag Zuid-Neder land „verkopen" in België. Dat gaat o.m. gebeuren door een advertentie campagne in tien Belgische bladen. Voor de campagne is 100.000 gulden uitgetrokken. Het budget voor de hele actie, die in 1970 gevoerd zal wor den bedraagt 250.000 gulden. In de eerste advertentiecampagne zal aan dacht gevraagd worden voor de car navalsoptochten in de drie provincies. Voor wat betreft Brabant zullen de optochten in Bergen op Zoom, Breda en Den Bosch genoemd worden. De provinciale WV's zullen bij de actie ook nauw samenwerken met de verschillende streek-VW's. De hele actie is een gevolg van het nieuwe beleid van het Nationaal Bureau voor Toerisme (het vroegere ANVV), dat gericht is op schaalvergroting. De ac tie zal geleid worden vanuit Breda. Coördinator is de heer G. Sliepen, voorzitter van het directorium van de provinciale VW in Brabant. Opmer kelijk is bij de hele actie, dat het be drijfsleven in Brabant deelneemt voor 35.000 gulden. Dat is de eerste keer, dat het bedrijfsleven op een derge lijke schaal aan een dergelijke actie meedoet. De streek-VW's in Brabant hebben daarnaast nog eens met 57.000 gulden deelgenomen in de actie. In de advertentiecampagne zullen alle opjecten aangestipt worden, die voor de Belgische toerist van belang zijn zoals horecawezen, shopping en allerlei recreatieobjecten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De fabriek van het N.V. Bouwbedrijf De Delta, waar uit (in de vorm van bouwelementen) reeds honderden woningen tevoor schijn zijn gekomen, zal in de loop van dit jaar verhuizen naar het groot-industrieterrein aan de Nieuw- landseweg in Middelburg. Op het fundament van de fabriek op de oude plaats in de stadswijk Zuid zal een fiatgebouw worden op getrokken. De vooruitzichten op nieuwe op drachten zijn, aldus de directie van het bedrijf goed. In de nieuwe fa briek hoopt men de produktiecapa- citeit te kunnen opvoeren, om de voorgenomen werken te kunnen rea liseren. N.V. De Delta bouwt zowel in Middelburg als in Goes en Vlissin gen. til

de Stem | 1970 | | pagina 3