VOOR HET EERST GECOÖRDINEERDE VASTENACTIE IN DEKENAAT HULST BEZOEKERSAANTAL ZWEMBAD HULST STEEG MET BIJNA 7000 Over Midd „Gemeenschapswerk" wil garantie voor bouw sociaal centrum Aanleg tennisbanen voorgesteld in raad Hulst Middelbi praktiscl Droog Comité mikt op vijfduizend gulden UIT JAARCIJFERS GEMEENTE HULST BLUKT: LOCO-BUI VAN ZEE. Schutterij St. Jan wil subsidie voor staande wip Zeeland ov ton voor Rode Kruis Programma EDITIE VOOR ZEELAND PRIJSSCHIETING IN HULST P0TYISSENBAL IN BRESKENS MILJOEN Rolverdeling nieuw stuk Camere van Rethoriea Iz. Behage jubileert bij Vroons Breskens Hulstenaren kregen Weense onderscheiding Bedrijfsvoïleybal: MAVO VERLIEST VERRASSEND EEN PUNT Subsidies in raad Oostburg Eucharistieviering voor jongeren in Oostburg druk bezochi NCB kring Oostburg Saloon Bar te Hulst geopend Zes jongens uit Kloosterzande verdacht van diefstallen „LAAT ONS EEF\I VRAAGT ACT11 DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De vasten actie 1970 zal dit jaar in het de kenaat Hulst voor het eerst wor den gecoördineerd. In St.-Jan- steen heeft een actiegroep van zeventien jongeren daarvoor con tacten gelegd met veertien Zeeuwsch-Vlaamse parochies Vrijdag aanstaande wordt vooi belangstellenden een vergadering gehouden in het Klein Patronaat van Hulst. Men wil dan gezamen lijk komen tot de vaststelling van een concept-actieprogramma. Met de activiteiten in het dekenaat Hulst en Terneuzen hoopt men vijf duizend gulden bijeen te brengen. Met dit geld zal de bouw van ee« school voor voortgezet onderwijs in Ghana gefinancierd moeten worden. De initiatiefnemers tot deze coör dinatie willen iedere parochie overi gens wij laiten haar bijdrage in het actieprogramma te leveren. Het is geenszins de bedoeling reeds langlo pende vastenacties met deze nieuwe opzet te doorkruisen. Wel hopen de. joinige promotors uiteraard op een zo| groot mogelijke medewerking. De verwachtingen van de coördinatie zijn nogal hooggespannen. In St.-Jan- steen steeg vorig jaar de opbrengst van de vastenactie, onder invloed van een goed programma, van f 500 in 1968 tot f 7000. Daarvoor had men de bewoners van en rond St. Jan steen benaderd met een vastenkraint, die onder de naam „Geen Fabeltjes krant" werd uitgebracht. Met mede werking van de douane werden bij de collectebussen geplaatst. Ook daarvan was het resultaat overweldigend. Een vast omlijnd programma voor dit jaar is er dus nog niet. De sa menstelling daarvan wil men overla ten aan geïnteresseerden die vrijdag avond om half acht op de vergade ring zulle nkomen. Hier zal ook be slist worden hoe de actie organisa torisch aangelegd moet worden: waar het actiecentrum komt en welke mensen met welke taken zullen wor den belast- Pater Jeunink, leider van de gespreksgroep uit St. Jansteen zegt daarover: „We willen bewust de indruk vermijden, dat de plannen van bovenaf worden opgelegd. De ge spreksgroep heeft het initiatief ge nomen, maar dat wil geenszins zeg gen dat we op eigen houtje de'plan nen verder uitstippelen." De groep wil werken volgens de meest democratische beginselen. „Wat tot nog toe iedere parochie in het dekenaat Hulst alleen heeft ge daan, willen we nu onderbrengen in een programma", motiveert Fons Everaart. Hij is een van de leden van de gespreksgroep. De eeste reac ties op het inititief zijn veelbelovend. Een gespreksgroep uit Kloosterzande heeft inmiddels duidelijk haar adhe sie betuigd aan de coörddnatiege- dachte uit St.-Jansteen. Ook na de komende vastenacties zal in St.-Jan steen een actiegroep ontwikkelings hulp blijven bestaan, die zich in de toekomst met deze materie bezig wil blijven houden (telefonisch te berei ken onder 01140 - 3415) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (Ancl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (Midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Scheil (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-8030) (Van een onzer verslaggevers) HULST De Stichting Ge- meenschapswerk in Hulst heeft het gemeentebestuur van deze ge meente schriftelijk verzocht een principebesluit te nemen tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een of meer geldleningen. Het geld is nodig voor de financiering van de bouw- en inrichtingskosten van het Sociaal Cultureel Centrum, dat in de nabije toekomst bij de sporthal moet verrijzen. In een uitvoerig rapport heeft de stichting het gemeentebestuur op de hoogte gebracht van de gang van za ken. In een pre-advies aan de ge meenteraadsleden zeggen b. en w. van Hulst, het besluit tot de stichting van een Sociaal Cultureel Centrum binnen de stadsgrenzen toe te jui chen. In het vestingstadje bestaat een groot gebrek aan sociaal-culturele accommodatie. Dat wordt onder meer benadrukt door een rapport, dat de Culturele Commissie van het rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch Vlaanderen-Oost over deze kwestie heeft uitgebracht aan het bestuur van dit ontwikkelingsorgaan. Verwacht wordt, dat het te verwe zenlijken culturele centrum ook als streekcentrum zal voorzien in een grote behoefte. In het pre-advies spreken ook b. en w. de verwachting uit. dat de toe komstige accommodatie zeker een stimulans zal zijn voor het ontstaan van geheel nieuwe activiteiten. De voorkeur moet in dit kader dan ook worden gegeven aan het stichten van een gebouw, dat voor veelsoortige (Van onze correspondent) HULST In café De Veehandel bij S. Blommaert werd een twee daagse prijsschieting georganiseerd op de liggende wip. Beide dagen werd geschoten op één wip. Aan de schieting op de eerste dag namen 52 schutters deel. De uitslag: de hoogvogel werd geschoten door Jesoris te Koewacht; de eerste zij vogel door Kindt te Koewacht, de tweede zijvogel was voor E. Pauwels te Kieldrecht (België). De meeste kleine vogels, vier stuks, werden geschoten door E. de Wit te Heikant. Aan de schieting op de tweede dag namen 36 schutters deel. De uitslag: de hoogvogel werd geschoten door P. Roels te Hulst; de eerste zijvogel was voor L. v. Helsland te Hulst; de tweede zijvogel voor Schelleman te Hulst. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden geschoten door J. v. d. Berghe te Clinge en P. Vonk te Kapellebrug. (Van onze correspondent) BRESKENS De potvis, die en kele weken geleden in Breskens was aangespoeld en waarvan de vori ge week de laatste stukken naar het Natuurkundig Museum in Leiden zijn gebracht, zal nog een prettige na sleep geven- Zaterdag 31 januari zal in hotel Valk nl. een „Potvissen- bal" worden gehouden. Op dit bal zullen The Rythm Kings voor de vro lijke noot zorgen. activiteiten geschikt is, aldus het ad vies. Samenvoeging met de reeds be staande sporthal wordt clan ook als een ideale combinatie aangemerkt. Ook bij de rijks- en provinciale over heid zou deze voor deze vorm een grote belangstelling bestaan, blijkens het commentaar van b. en w. Als bijdrage in de stichtingskosten verwacht de Stichting Gemeenschaps- werk: 25 procent subsidie van het rijk, 15 procent van de provincie en 50 procent van de gemeente. 5 pro cent wil men bijeenbrengen uit par ticulier initiatief en voor de resteren de 5 procent zullen leningen worden gesloten. De stichtingskosten worden voorlopig inclusief de bibliotheek ge raamd op ruim anderhalf miljoen. Om spoedige verwezenlijking van de plannen in de hand te werken, heeft het college van b. en w. de raad voorgesteld, niet de gevraagde subsi die te geven, maar bij de Stichting Gemeenschapswerken er op aan te dringen zelf een lening te sluiten voor het bedrag gelijk aan de subsi die. waarvoor men van gemeentewe ge in aanmerking zou komen- In plaats van de subsidie contant te geven, zal de gemeenteraad een be sluit moeten nemen tot het garande ren van tijdige betaling van aflossing en rente. Verwacht wordt, dat men met deze procedure eerder goedkeu ring zal krijgen dan bij de gebruike lijke inwilliging van subsidieverzoe ken en de weg, die men daarbij moet bewandelen. Daarom wordt voorgesteld: garant te zijn voor het jaarlijkse exploitatie tekort van het cultureel centrum. Dit bedrag zal waarschijnlijk f 110.000 bedragen. Daarnaast wil men te zij ner tijd de tijdige betaling van rente en aflossing van door de Stichting Gemeenschapswerk te sluiten geld leningen ter financiering van bouw en inrichting. Hot bedrag van de te sluiten lenin gen kan voorlopig worden berkend op één miljoen gulden. Van links naar rechts: Fons Eve raart, Marja Martinet, gespreks leider Jeunink en Jolanda Smet. Zij maken deel uit van de Steense actiegroep. (Van onze correspondent) HULST De Camere van Retho rica „De Transfiguratie" uit Hulst heeft tijdens de jaarvergadering de rolverdeling bekend gemaakt van het nieuwe stuk, dat zij in studie gaat nemen. Het gaat op 2 en 3 mei a.s. in de toneelzaal van de Graan- beurs te Hulst in première. Het stuk is een bewerking van het vroegere „Boeven en madeliefjes" een kasstuk bij uitnemendheid, dat onder de titel „Fluffy en Stuffy" op op de planken zal komen. De rolbe zetting bestaat uit vijf dames en vijf heren. De regie is in handen van de hoofdman van de Camere Charles Heirman. Hij sprak op de vergade ring in zijn openingswoord zijn grote vreugde uit over het feit, dat de Ca mere eindelijk uit de impasse is ge raakt, waarin ze eind 1968 onver hoeds geraakte. Deze had tot gevolg, dat zij in het seizoen 1968-'69 niet op de planken kon komen. De fiscaal van de Camere, de heer Louis Oomens, bracht in een gede tailleerd jaaroverzicht verslag uit over zijn financieel beleid en de re sultaten daarvan. De jaarlijkse sub sidie van de gemeente Hulst werd hierbij in dank gememoreerd, even als de geweldige steun van de grote schare donateurs, waarop de Came re jaar in jaar uit kan rekenen. Hoofdman Heirman sprak ook over de herdenking van het feit, dat op 2 febrari 1946 de toneelclub St.- Joseph's Ghesellen werd opgericht, die later werd verheven tot Camere van Rethoriea. Op 2 februari 1971 be staat ze 25 jaar en door het bestuur werden reeds enige ideeën voor een feestelijke viering van dit feit onder de loep genoemen- (Van onze correspondent) BRESKENS Op 3 februari zal de heer Iz- Behage 40 jaar in dienst zijn van Vroons automobielbedrijf te Breskens. De jubilaris zal gehuldigd worden in hotel Chez René te Oost burg van 16.30 tot 17-30 uur, waarna tot 19.00 uur gelegenheid zal zijn tot feliciteren. (Van onze correspondent) SCHEVENINGEN Tijdens een in het Kurhaus te Scheveningen ge houden persconferentie over de Wie ner Messe, zijn vier onderscheidin gen uitgereikt aan enkele personen die zich voor de Weense week van augustus 1969 in Huist bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. Uitver korenen waren burgemeester Molt- hoff, die zich echter op het laatste moment moest laten verontschuldi gen, Rijksmiddenstandsconsulent in Zeeland de heer A. Korstanje, waar nemend voorzitter van de Kamer van Koophandel F. de Vos en administra teur van de V.V.V. Hulst D. M. Hol laardt. Aanleiding was de voorlidhtings- bij eenkomst die door de Oostenrijkse handelsgedelegeerde was belegd voor een aantal genodigde journalisten van vak-, week- en dagbladen over de internationale vakbeurs die van acht tot vijftien maart in Wenen wordt gehouden. De bijeenkomst werd geopend door de directeur van de beurs, Bund-esrat Alfred Porges, die wees op het belangrijke aandeel dat de Nederlandse zakenwereld in deze Messe telkenjare heeft. Nadat een overzicht was gegeven van de belangrijkste gegevens, reikte de vi- ce-burgemeester van Wenen, de heer Slavik, aan eerdergenoemde perso nen de Goldener Ratha-usmann uit. Deze achttien karaats gouden ere- speld van de stad Wenen werd over handigd als dank voor het vele werk dat zij hebben verricht om de Ween se week in Hulst tot een succes te maken. Nadat de heer De Vos, mede namens de burgemeester van Hulst, zijn dank had uitgesproken aan het adres van dr. Grohsmann en de stad Wenen voor de vele en goede hulp die was geboden, volgde een lunch die tevens werd bijgewoond door de Oostenrijkse ambassadeur in Neder land, dr. J. Coreth. (Vam onze correspondent) HULST Het laaggeplaatste Combo zorgde in de eerste klasse van het dames bedr ij fs volleybal voor een verrassende uitslag door onver wacht een kostbaar punt af te snoe pen van Mavo. Voor het Mavo-team betekent dit resultaat dat het meer achterraakt op leider KPJ, terwijl daarentegen Combo een gouden punt verovert in de degradatiestrijd. Ook hekkeeluiter Olmulo blijft vechten voor het behoud. Deze dames won nen eveneens buiten verwachting, van een teleurstellend Milock. De strijd onderaan kan nog zeer ener verend worden. De wedstrijduitslagen: Mavo - Combo 22; Milock - Olmulo 13. De rangschikking: 1. KPJ 12 10 1 1 21; 2. Mavo 13 7 4 2 18; 3. Clitex 13 4 6 3 14; 4. Milock 13 5 4 4 14; 5. Morres 13 4 2 7 9; 6. Combo 14 2 4 8 8; 7. Olmulo 14 2 3 9 7. In de tweede klasse leverde Ly- beert een uitstekende prestatie door te winnen van koploper Bondia. Het werd een spannende wedstrijd waar bij Lybeert tenslotte de gelukkigste was. Dageraad profiteerde van het verlies van Bondia om, via een on verwacht gemakkelijke overwinning tegen CVC, alleen op kop te komen. De nieuwe koplopers hebben boven dien twee wedstrijden minder ge speeld dan Bondia en staan er dus uitstekend voor. Het gevaar kan hier nog komen van Scholencombinatae r»/> wedstrijduitslagen: Bondia - Lybeert 13; Dageraad - CVC 40. De rangschikking: 1. Dageraad 8 6 2 14; 2. Bondia 10 5 4 1 13; 3. Scholencombinatie 8 5 3 12; 4. CVC 9 4 2 3 10; 5. Lybeert 9 4 14 9 6. Wilking 8 1 1 6 3; 7. Hema A 7 1 6 2; 8. Hema B 7 1 6 0. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad Oostburg komt woensdagavond om 19.30 uur in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o-m. het voorstel tot verhoging van subsidie aan de Oost- burgse turnvereniging met een gul den per jeugdlid, evenals het voor stel om de bijdrage aan de Oostburg- se vrouwelijke vrijwilligers met 250 gulden te verhogen. Het college zal voorstellen om afwijzend te beschik ken op het verzoek van de stichting Dierenasiel Terneuzen om een een malige bijdrage van f. 1.10 per in woner. (Vam onze correspondent) OOSTBURG In de parochiekerk van de H. Eligius is een jongeren- eucharistieviering gehouden. Vanuit geheel West Zeeuwsch-VLaanderen waren belangstellenden gekomen, waardoor alle plaatsen in de kerk bezet waren. In de eucharistie ging voor pater Smits uit Steenbrugge, terwijl leerlingen van St.-Eloy's scholengemeenschap uiiit Oostburg de zang en muziek verzorgden. Het ge heel was een verdienstelijke viering, die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De NCB kring Oostl burg houdt donderdag 12 februari jJ zaal Du Commerce in Oostburg eet,F kringvergadering. De bijeenkoiagB begint om 13.30 uur. Op de agen^El staat o.m. een uiteenzetting van dtt werkwijzen van een vereniging vo<,| bedrijfshulp en eej toelichting op óm mogelijkheden van omscholing vcoT jongere boeren. Op 3 februari wordt, eveneens jJ Du Commerce, om 13.30 uur een ui- f, voering gegeven van Het Getij. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De Schutte» maatschappij St.-Jan in St-Janste» wil overgaan tot de aanschaf van e tweede staande wip met vangkorf, De kosten voor de bouw worden g raamd op f 8.810,79. De verenigü, heeft de gemeenteraad gevraagd een renteloos voorschot voor een deeltelijke financiering. Daarover zal op de gemeenteraad! vergadering van donderdag beslia moeten worden. Verder vermeldt raadsagenda een voorstel om afwiï zend te beschikken op het verzotl van de r.-k. harmonie St. Jan om bijdrage van f 1.469,50 in de ko... van aanschaf van nieuwe instrumt ten. De stichting Steense carnaval gevraagd om een subsidie van f 1.) voor het komende carnavalsfeest. Daarnaast wordt voorgesteld, te L sluiten aan de stichting Dieren® Zeeuwsch-Vlaanderen te Temeinf eep eenmalige bijdrage te geven f 1,10 per inwoner voor de bouw een nieuw dierenasiel. Op een verzoek vam de plaatse horecabedrijven de cafés in de n van zaterdag op zondag in het volg alleen gesloten te houden 4.00 tot 5.00 zal op advies va^ postcommandiaint van de rijkspolil vermoedelijk afwijzend worden k schikt. Verder moet de gemeentere; zich donderdag nog uiten over et voorstel tot verkoop van enkels pa celen grond aan de Wilhelminasta Burg. Ysebaeristraait en de Spot laan aan de personen, die nu et pachter van die percelen zijn. (Van onze correspondent) HULST Tijdens een druk be zochte receptie werd de har-disco theek „Saloon Bar" aan de Gentse straat te Hulst geopend. De bas, die voorzien is van een geluidskstaiiafie met lichteffecten, is overiig m 's avonds bijna dagelijks open. Be- lanstellenden kunnen onder VA te- not van een drankje naar rustig» zdek luisteren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Wanneer de Hulster ge meenteraad daaraan zijn fiat geeft zullen de gemeentelijke sportaccom modaties in Huist worden uitgebreid met twee tennisbanen. De totale kos ten voor aanleg van de tennisbanen, het rasterwerk en een oefenmuurtje worden geraamd op bijna 35-500.- De behoefte aan aangepaste tennis- accommodatie is vooral door de toe nemende belangstelling voor deze sport groot. Het aantal leden van de Lawn Tennisvereniging Hulster Ambacht is alleen al uitgegroeid tot 300. Er be staan plannen om de twee nieuwe tennisbanen aan te leggen op het oorspronkelijk volleybalveld, naast de hoofdingang van het sportpark, grenzend aan de bestaande tennisba nen. Het is niet de bedoeling om de nieuwe tennisaccommodatie in be heer over te dragen aan de plaatse lijke tennisclub. Dat wil de gemeen- (Van een onzer verslaggevers) HULST Het totaal aantal be zoekers in 1969 van het gemeente lijke zwembad in Hulst bedroeg 70.800. Dat is ten opzichte van het voorgaande jaar een stijging van ruim 6.980 mensen. Het aantal les sen schoolzwemmen steeg met 2.354 tot bijna 11.400. Dit blijkt uit het jaarverslag van de gemeente Hulst, dat op de raads vergadering van vrijdag ter sprake zal komen. In verband met de toenemende belangstelling voor schoolzwemmen is door de Koninklijke Nederlandse Heidemij een schetsontwerp voor de bouw van een overdekt insitructiebad in studie. De mogelijkheden zouden door verwezenlijking van een over dekt bad aanmerkelijk kunnen toe nemen. Uit het jaarverslag blijkt, dat voor de verschillende gemeentelijke sportaccommodaties een groeiende belangstelling bestaat. Vooral de in december van vorig jaar geopende sporthal Den Dullaert blijkt in een grote behoefte te voorzien. Behalve voor het zwembad en de sporthal geldt dit ook voor het sportpark. Het bestaat uit drie voetbalvelden, twee_ hockeyvelden, vier tennisbanen en één siratelbaan, die regelmatig bezet zijn. Het gepubliceerde jaarverslag van de gemeente Hulst geeft informatie over tal van gemeentelijke zaken- De bevolking blijkt onder meer in 1969 te zijn gestegen met 106 inwo ners van 6.591 tot 6.697. Het aantal gezinnen bedraagt circa 2.525 en het woningbestand is 2.500 woningen. In het kader van de Wet Sociale Werk voorziening zijn 39 arbeiders te werk gesteld in W.S.W.-verband. Daarvan waren er 19 afkomstig uit Hulst, 1 uit Clinge, 2 uit Hontenisse, 1 uit Koewacht en 1 uit Wouw. en 15 arbeiders behorende tot de categorie van woonwagenbewoners. Op de sociale werkplaats Hulster Ambacht werden in de loop van 1969 veertig inwoners uit Hulst te werk gesteld. In het kader van de Algemene Bijstamdwet werd aan 215 personen financiële hulp verleend. De politie van Hulst heeft het blij kens het overzicht in het jaarverslag In 1969 tamelijk druk gehad. In ruim 300 gevallen van onder meer buren ruzies, aanrijdingen en branden ver leende het acht man sterke korps assistentie. Daarbij moest in totaal veertien keer gebruik worden gemaakt van de cel, waarvan zeven keer voor openbare dronkenschap en zeven maal voor verschillende misdrijven. In 1969 sloot de rijkspolitie 319 .transacties" (processen-verbaal) af wegenis gepleegde overtredingen, waarvan de opbrengst f. 2.842,50 be droeg. Ook de plaatselijke brand weer heeft in 1969 niet stilgezeten. Op de eerste plaats was er de grote brand in het warenhuis van Wilking, maar daarnaast moest men nog elf keer uitrukken voor de blussing van grotere en kleinere branden- Twee keer werd men gealarmeerd door de semi-automatische Sprinkler-in stallatie in de r.-k. basiliek, die ove rigens voor grote rampen bleef ge- De Hulster binnenstad heeft vorig jaar in het teken van de sanering gestaan. In totaal werden 22 wonin gen met de grond gelijk gemaakt, voornamelijk aan de Molenstraat, de 's-Gravenhof straat, Walstraat en Vestdijkstraat. Daarnaast verdwenen de oude jon gensschool met voormalige broeder huis aan de Lange Bellingstraat en het voormalige Jozefpatronaat en bejaardentehuis uit het stadsbeeld. Daarvoor in de plaats zijn plannen gekomen voor wederopbouw op de plaats van het voormalige bejaar dentehuis en een aantal bestem mingsplannen. Het korps, dat een ruimte op de Degane grond van een dienstvleugel van het raadshuis in gebruik had als brandweergarage, heeft deze in verband met een nieuwe bestem ming moeten verlaten. Daarvoor in de plaats heeft men de verbouwde voormalige sociale werkplaats in ge bruik genomen. te in eigen beheer houden, ore niet-leden en toeristen en gasten ir de gelegenheid te stellen, de tennis sport te beoefenen. De totale jaarlijkse lasten, der afschrijving, onderhoud en kt»1 ten kaartverkoop worden geraami op 457.-. Verwacht wordt, dat d banen 25 weken per jaar gebruil zullen worden. Bij een uurprijs vi 7,60 per baan heeft men een slui tende exploitatie. De gemeenteras zal op de komende raadsvergadea van vrijdag 30 januari over dit vo: stel van b. en w. moeten In verband met de ophanden de gemeentelijke herindeling is noodzakelijk, dat borden voor duiding van de nieuwe gemee kom worden aangeschaft. De koet daarvan worden geraamd op rai 29.000.-. Voor de plaatsing r openbare urinoirs aan het parte terrein 's-Gravenhofplein en aan achterzijde van het parkeertern van de sporthal verwachten b. en' resp. 2.3892,51 en 2.859,98 nodig hebben. Ook aan deze voorstellen z plaatselijke gemeenteraad zijn moeten geven. Daarnaast vermei de gemeenteraadsagenda nog 1 voorstel van b. en w. om het stra; je tussen de Oude Polderstraat en Janseniuslaan in de toekomst bindingsstraat te noemen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De rü» litie te Kloosterzande heeft een® tal jongelui aangehouden, <üe 1 gedurende anderhalf jaar lang s® dig hebben gemaakt aan het »- vreemden van geld. De jongens wie er nog een door de politie hoord moet worden zijn zeventi® achttien jaar en komen alle" Kloosterzande. Zij opereerden v« in danszalen, gelegenheden waar) volk aanwezig was en stalen portemonnees en portefeuilles- waren vrijwel uitsluitend aan werk in Kloosterzande. Morgen, woensdag 28 janU?ii Bergen op Zoom: 7.08 en Hansweert: 6.20 en 18.43. Made-Drimmelen: 9.36 en - Terneuzen: 5.46 en 18.09. Vlissingen: 5.16 en 17.36. Wemeldinge: 6.58 en 19.18- (Van een onzer verslagge MIDDELBURG Enkel derden Middelburgse jo van reformatorische en kt ke huize hebben tijdens ee menisch jongerenappel in parochiekerk van Middelbi sloten om ernst te maken i streven naar eenheid der In een brief aan de kerke de parochieraad, de jeug< en dergelijke, hebben deze ren vastgelegd dat zij vo afzien van aparte jeugddi voor de afzonderlijke godsi ge groeperingen, en nog oecumenische jeugddienste len beleggen. Deze diensten zullen niet all de jongeren worden beperkt toegankelijk zijn voor allen, oecumene werkelijk ter hart Op zondag een februari aans tien uur 's morgens zal in de se Kerk te Middelburg als (Van een onzer verslaggev MIDDELBURG Voor de tiende maal (wie terugrekent c dat dit is sinds het jaar van d< stromingsramp) heeft de krin; land van het Nederlandsche Kruis de hoogste gemiddeld brengst bij de inzameling tel van het Rode Kruis bereikt. Het totaalbedrag dat werd zameld bedroeg f 102.056,h 141,5 procent van het streefbed De afdeling Sint-Philipsland l de voor de veertiende achter* gende maal de landelijke ere Het is de zestiende maal, da afdeling in Zeeland zelf aan d gaat. Het ingezamelde bedrag jaar maar liefst 764 procent v streefbedrag. In de stedenwe, veroverde Terneuzen de wiss< op Goes. Slechts vier Zeeuwse Rode afdelingen bleven beneden het bedrag. De Rode Kruis-bootto- dit jaar van 21 tot 26 septembe den gehouden. De Zeeuwse mers schepen zich in in Wolpl dijk. Op 1 februari zal de Sti Trombosedienst Walcheren me werkzaamheden beginnen. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door maandag om 18.00 uur: bet K.N.M.I. op V oornamelijk droog, enkele opklaringen en geringe dalin temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfe middeld over Nederland. Voor woensdag: min.-temp.: 6 graden boven normaal; temp.: 0 tot 4 graden boven no kans op een droge periode vai stens 1 uur: 95 procent; kans geheel droog etmaal: 80 procei Voor donderdag: min.-temp ongeveer normaal tot 4 grade ven normaal; max.-temp.: van veer normaal tot 4 graden normaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 95 pi kans op een geheel droog etm Procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2