HELD VAN ST. TRUIDEN Winst voor alle topclubs in België „NIEUWE" TOTO ZAL TWIJFELS WEGNEMEN „KOENSKE", DE „Ik zou niet weten waar het aan ligt" PURM Lotto-systeem vervangende uitslagen Kuijpers verloor van Hort GEHARDE VOETBALPROF BIJNA RECORDSCORE EMMERICH LOOPT UIT Goed voor de huid het gehele jaar door Het zwarte koffertje 12 DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1970 13 Eddy Koens: „We willen ons niet teveel vastleggen. Tenslotte bestaat de kans dat er een club komt die meer biedt. Dan ben ik ogenblikkelijk vertrokken". (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Aan de kop van de ranglijst van de Belgische eerste klasse hebben zich dit weekeinde geen veranderingen voogedaan. Alle topclubs wonnen. Standard, de lijst aanvoerder, boorde met 5—3 alle il lusies van Beringen de grond in, Gantoise liet met 41 niet veel heel van Sportclub Charleroi, FC Brugge zegevierde dank zij vier treffers van Raoul Lambert met 4—1 over Lierse en Beerschot bevocht een 31 zege op Crossing. Slechts Anderlecht, Be- veren en Racing White verloren een winstpunt. Anderlecht kwam bij Wa- regem niet verder dan een 11 re sultaat, terwijl Beveren en Racing White in hun duel er niet in slaagden om tot doelpunten te komen. Club Brugge had de ontmoeting met de Belgische bekerhouder Lier- se SK met vrees tegemoet gezien. Maar reeds vijf minuten na het be gin kregen de Bruggenaren een fraai ruggesteuntj e door het eerste doel punt van Lambert. Henk Houwaart - weer in genade aangenomen door Frans de Munck -en Rob Rensen- rink zetten op links een een-twee op* die eindigde in een telle scrimmage voor het Lierse-doel. Raoul Lambert, de rustige, zag kans het leer onder controle te krijgen en toen was er voor Lierse-doelman Engelen geen houden meer aan: 10. Een half uur later verkereg FC Brugge een com fortabele 20 voorsprong. Weer was het Raoul Lambert, die Engelen ver sloeg. De spits van Brugge, nu duide lijk helemaal hersteld van zijn bles sure, nam een voorzet van de naar links uitgeweken rechtsbuiten Thio Ineens oerhard op de slof, hetgeen 20 betekende. Brugge, dat steeds soepeler ging draaien, moest echter tot de elfde minuut van de tweede speelperiode wachten op verder suc ces. Toen werd Lambert door Rob Rensenbrink met een uitgekiende diepte-pass gelanceerd. Verdediger Mertens van Lierse zag geen andere mogelijkheid dan de aanvaller van Brugge binnen zijn strafschopgebied neer te maaien, hetgeen scheids rechter Hanet ertoe dwong een straf- ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de showbizz wordt altijd gezegd: ook al zijn de omstandigheden niet gunstig „the show must go on". Een leuze, die door de directeur van de stichting De Nationale Sporttotalisator, de heer Jan Muilenburg, is geadop teerd. „De toto moet onder alle om standigheden doorgang kunnen vin den", zegt hij en wat dat impli ceert hebben de deelnemers aan toto 23 kunnen ervaren. Na de tota le afgelasting van het programma, waren er 1442 kolommen met alle dertien vervangende uitslagen, ter wijl in 19.620 kolommen (tweede prijs, die slechts f. 2,- oplevert) slechts één fout voorkwam. Hoe kon die situatie ontstaan? hadden de ruim 20.000 prijswinnaars ervan uitgaande dat het program ma weieens kon worden afgelast zich laten beïnvloeden door de zoge naamde deskundigen? „Ik maak groot bezwaar tegen dat zoge naamd", valt toto-baas Muileniburg fel uit „Bovendien is dit grote aan tal winnaars puur toeval, want in het verleden hebben we ook wel eens een groot aantal prijswinnaars gehad als de wedstrijden wel waren gespeeld". Een week na toto 23 werd gespeeld en kwam als verras sing de „3" van NEC-Ajax uit de bus, een uitslag die door de spelers werd bepaald. Er wag niemand met 13 goed. A)a die wedstrijd niet ge speeld zou zijn, was die vervangen de uitslag dan een „2" geweest? „Best mogelijk", vindt Jan Muilen burg, die zonder te willen relative ren blijft vasthouden aan de kwali ficatie deskundigen- „Deze mensen zeggen niet zomaar iets. Zij gaan bij hun beoordeling uit van de kli matologische omstandigheden, de conditie van het veld, kan de ploeg wel of niet op harde of zachte grond spelen, scheidsrechter en an dere omstandigheden, die voor de een meer negatieve invloed kunnen hebben dan voor de ander. Aan de hand daarvan bepalen zij de 1, 2 of 3". De mening dat de uitslagen zou den worden geraden door de juf frouw van het toilet of kantine is dus niet juist. „Dergelijke onzin lap ik aan mijn laars- Onze deskundigen, die overigens elkaar niet kennen, denken aan alles. Niettemin kunnen ook deze deskundigen, die in de ma terie van het voetbal dus wel pro fessor of ingenieur moeten zijn, totaal van mening verschillen en drie van elkaar verschillende uit slagen bij notaris J. Bont depone ren. In diat geval is het voorkeur- cijfer bepalend", zegt de heer Mui lenburg. Waarom de deskundigen in een waas van geheimzinnigheid zijn gehuld en alles in de anonimiteit moeten doen, vindt de heer Muilen burg een normale zaak. „Stel, dat ze elkaar kennen, dan zou dit voor de kankeraars een reden zijn om te gaan suggereren, dat ze met elkaar onder een hoedje spelen. Om voe ding aan alle twijfel weg te nemen, houden wij vast aan dit onbekende trio, dat boven alle twijfel verheven is". Toch zal het voor de image van de toto, waarvan de deelneming tanen de lijkt Muilenburg: „Die terug gang is periodiek en wordt veroor zaakt door de feestdagen en winter- vaijanties. maar zeker niet door de vervangende uitslagen" beter zijn als hst Nederlandse publiek, om wiens inlegceniten het tenslotte gaat, zelf zou kunnen -den hoe een ver vangende cijferreeks tot stand komt. Daar heeft het recht op. Vandaar dat men op het bureau van de sporttoto aan de Sportlaan in Den Haag een systeem heeft ontworpen, dat direct effectief kan worden. Een systeem, dat wacht op ministe riële goedkeuring en dat alle twij fels weg zal nemen. In Duitsland en Engeland wordt het al toegepast. De ironie wil, dat dit systeem is geënt op de huidige concurrent van de toto, namelijk de Duitse lotto. Tien deskundigen die wel bekend zullen zijn ge ven voor elke wedstrijd een vervan gende uitslag. De verdeling wordt bepaald door statistische gegevens en de resultaten van het lopend sei zoen. Zo kan men aan een verdeling komen van bijvoorbeeld zes, drie, één, welke rangschikking tevoren wordt gepubliceerd en door de heer Muilenburg tendenslijst wordt ge noemd- Tien balletjes, vier met een 1, twee met een 2 en vier met een 3 worden in een roterende trommel gedaan en na enige tijd wordt er, net als bij de lotto, een balletje met de vervangende uitslag uitge licht. „HSet blijft natuurlijk een hulpmid del", zegt de heer Muileniburg, „maar heit voordeel ervan is, «jat als de NOS-sport wil meewer ken heel Nederland kan zien hoe de vervangende uitslagen uit de bus komen. Als dit systeem erdoor komt, zullen wij van tevoren de tendenslijst publiceren, zodat alle deelnemers zich bij het invullen van hun poule enigszins kunnen oriënte ren". Zo gauw van hogerhand wordt ge zegd .starten maar" is Jan Muilen burg en zijn staf klaar om de toto nieuwe stijl in te voeren. En daarom moet de toto elke week draaien. „Omdat de sociale noden zo groot zijn en bovendien geeft de toto het Nederlandse volk een doorlopende gelegenheid een gokje te wagen", aldus Jan Muilenburg, die ontkent dat er tussen KNVB en toito-organi- De heer Muilenberg, voorzitter van de stichting Nationale Sporttotalisatorsj „We wachten enkel nog op de ministeriële goedkeuring om het nieuwe sy steem in te voeren". satie een afspraak zou zijn, dat, om de image van de toto te redden, een betaald voetbalprogramma niet eerder mag worden af gelast dan op zaterdagmorgen. „Nonsens, het af keuren is een taak van die KNVB, daar hebben wij niets mee te ma ken. Als voor mensen op donderdag al vaststaat, dat op zondag niet kan worden gevoetbald, is dit voor de KNVB geen maatstaf. De KNVB houdt rekening met het Nederlandse klimaat dat ineens ban omslaan en voetballen dan wel mogelijk maakt. Daarom moet wel tot het laaitste worden gewacht". Jan Muilenburg heeft in de 13 jaar, dat hij aan het toto-bewind staat, geleerd, te glim lachen en niet zwaar t® tillen aan anonieme kankerbrieven of insinua ties. Waarom zou hij ook? In maart verhuist hij met zijn gezin naar zijn vertrouwde geboortegrond, Gorin- ehem, om zich te prepareren op zijn pensionering, die aanstaande is. No-g twee jaar zal Muilenburg in het sei zoen elke zaterdag de kluisdeur van de Stichting Nationale Sporttotalisa tor sluiten. Voetbal of geen voetbal, de toto moet draaien. schop te geven. Lambert voltrok zeli vanaf elf meter het vonnis: 23—0. De honger van de schutter van Brug. ge was echter nog niet gestild. Vjjf minuten later besloot hij een ware kar.onnade op het doel van Van Ei. gelen met een droge knal, waarvoor de Lierse-doelman moest capitule ren: 4o. Jean Janssens tenslotte mocht de eer redden voor Lierse: 4—1 De wedstrijd Beerschot - Crossing, die eindigde in een 31 overwinning voor Beerschot werd gespeeld ie dichte tot zeer dichte mist. Twee van de drie Antwerpse treffers kwa. men op naam van Lothar Emmericl, die nu Eddy Koens op de topsco rerslij st ver achter zich laat. Gantoise speelde In Gent waar schijnlijk de beste wedstrijd van dit seizoen. Tegenstander Charleroi hal letterlijk niets te vertellen en de pu pillen van Sobotka, de man, die eens Feyenoord trainde, mochten blij zijn dat de schade niet verder opliep dan 41. Charleroi maakte zo nu en dan de Indruk van een ploeg, die tegen een veel sterkere tegenstander e oefenwedstrijdje speelt. De Gen doelpunten kwamen op naam v Leonard, Sztani (2x) en Dos Santos Surin van Charleroi zorgde voor ds eindstand. Roger Claessens, de om streden Belgische aanvaller, die op dit moment onder contract staat bj het in degradatiegevaar verkerend! Allemania Aachen, sprak na afloop met bewonderende woorden over 'I spel van Gantoise. Op de vraag, hij volgend seizoen misschien de kleuren van de Gentse formatie ovei zijn schouders zou hebben, antwoord de hij: „ik ben hier gekomen om mijn oude vriend Sztani op te zoeken. Ik heb wel van verschillende kanten aanbiedingen gehad, maar of ik van club zal veranderen, dat weet ik nog niet". Het slot van Racing White - Beve ren, het duel eindigde in een doel puntloos gelijk spel, was nogal sensa tioneel. Vijf minuten voor het einde werd ee ntreffer van Racing While afgekeurd wegens buitenspel en dat gaf de Brusselaars de prikkel om tot een laatste wanhoopsoffensief over te gaan. Het resultaat was een gave treffer van Waseige, maar arbiter Derijcke had juist een seconde daar voor voor het einde gefloten WIJK AAN ZEE (ANP) - Be Tsjech Vladimir Hort heeft gisteren zijn opmars in de grootmeestergroep van het Hoogoventoernooi voortge zet. Hij plaatste zich door 'een W op Frans Kuypers naast de Zuidsla- viër Boris Ivkov op de tweede plaats Ivkov kwam niet verder dan een pun tendeling tegen zijn landgenoot Ku rajica. Het topduel tussen koplor Taimanov en de Fin Westerinen W< afgebroken. GROOTMEESTERGROEP Elfde ronde: Langeweg (Ned.)- Dormer (Ned.) afgebr. Janoset (Zuidsl.)Bobotsov (Buig.) Benko (VS)—Kavalek (Tsj.) afg. PI" tonov (Rusl.)Cortlever (Ned.) aft Kuijpers (Ned.)Hort (Tsj.) 0-1,1' kov (Zuidsl.)Kurajica (Zuidsl %-%, Ree (Ned.)Filip (Tsj.) Westerinen (Fin.)Taimanow (R» afg. Stand na 11 ronden: 1 Taimanoi 8+1 afg. 2/3 Hort, Ivkov 8, 4 West! rinen 7 1 a£g. 5 Kurajica 6Ü. Kavalek 6 1 afg. 7 Dormer 5 1 afg. 8 Fi-lip 5%, 9/10 Bobotso Kuijpers 5. 11 Benko 4% 1 12 Ree 3%. 13/14 Langeweg, P niov 3 1 afg. 15 Janosevic I Cortlever 2% 1 afg. (ADVERTENTIE) Onlangs gaf een fabrikant bij de grossiers en grootwinkelbe drijven in levensmiddelen een mooi zwart koffertje af (waarde ongeveer 35 gulden) met de boodschap: "Volgende week komen we het sleuteltje van dit koffertje brengen, dan kunt u zien wat erin zit". Spanning kweken. Een week later wist men het. In het kof fertje zaten vier nieuwe repen, plus een beschrijving van de introductie-campagne om de repen geplaatst te krijgen bij grossier, winkelier encon sument. Op zichzelf een aardig stuntje, uitgedacht door slimme recla memakers. Maar een stuntje dat tonnen geld heeft gekost En wie gaat het straks be talen? De consument. De re pen wordt verkocht tegen een prijs, die aan de stevige kant is. Elke reep is onnodig duur der, want dat zwarte koffertje en al die poespas moeten ook worden betaald. Publikatie nr. 5 van Jac. Herman» (Van onze sportredactie) SINT TRUIDEN Het is een lange reis, vooral door het Belgische visitekaartje nummer één de wegomleidingen. Het is een lange reis, die uit eindelijk uitkomt in Sint Truiden, de Belgische stad, die Eddy Koens, de vedette van de plaatselijke club, zo innig heeft opgenomen. Zijn vuurrode sportieve wagen is een bekende verschijning in het centrum van de Lim burgse plaats. Parkeerwachters buigen vriendelijk, doch eerbiedig als de wagen van de Nederlandse topschutter in de Belgische eerste klasse, voorbij schiet. Het was een lange reis om Eddy Koens, wat doelpunten betreft in België tweede o-p de ranglijst, na de Duitse won-dervoetballer Lothar Emmerich, te pakken te krijgen. Hij, Eddy Koens, is nu aan zijn vierde seizoen bezig bij Sint Truiden. En dat na een grillige loopbaan van de nu 23-jarige goaltjes- dief. In zijn 18e jaar stapte Eddy Koens van de op dat moment in de tweede dlivisie uitkomende Schiedamse voetbalvereniging (S.V.V.) over naar het door Bram Appel naar Europese topvorm gedreven P.S.V. Keiharde Appel kon het niet goed vinden met de plotseling in de grote voetbalwereld ver kerende Koens. De trainer, die conditie als voornaamste basis van het succes zag, vond de jeugdige Koens uit Schiedam te week. Steeds weer drong Appel Eddy Koens in het defensief door zijn prestatie voor iedereen was dat duidelijk onder te waarderen. Edidy Koens (lange, breed uitlopende bakkebaarden, blond sluik haar, modem gekleed), daarover in zijn flat te Sint Truiden, onderuit op de uiterst riante banik: „Appel zei steeds weer dat ik uit vorm was. Ook als ik behoorlijk speelde, dan kwam hij met kritiek. Het ging zelfs zover, dat ik graag naar S.V.V. terug wilde. Door die opmerkingen van Appel raakte ik geen bal meer. Heel mijn zelfvertrouwen was kapot". Eddy Koens werd echter gered door de gong, zoals de boksers zeggen. Zijn laatste wedstrijd, die hij voor het eerste van P.S.V. speelde, was tegen Sint Truiden, een vriendschappelijke ontmoeting. De geprikkelde Koens scoorde in dat duel en Sint Truiden toonde veel belangstelling. Koens: „Ik stond alweer in contact met S.V.V., maar het bestuur van Sint Truiden liet niet veel tijd verloren gaan. Binnen de kortst mogelijke tijd was ik gecon tracteerd". „Koenske", zoals de supporters van Sint Truiden hem liefkozend noe men, heeft er, zoals hij zit te praten tussen zijn werk als verkoper van he renmode door, („ik heb twee jaar niets gedaan, maar dat gaat op het laatst ook enorm vervelen") beslist geen spijt van dat hij zijn voetbalcapaciteiten in België aan de man brengt. Hij is welliswaar een typische Hollander, die de geboortegrond maar nauwelijks kan missen, maar daarnaast is Koens een zeer geharde voetbalprof. „Als ik morgen naar Duitsland moest om te voet ballen en ik kon meer verdienen, dan ging ik", zegt de Schiedammer. Maar even later bekent hij wel dat het voor hem en zijn vrouw zo nu en dan nood zaak is om de auto richting Nederland te sturen. „Je blijft natuurlijk Hol lander. Waar je ook bent. Vooral de mensen uit de grote steden hebben dat sterk volgens mij. Die kunnen niet zonder hun geboortestad", zegt de bijzon der makkelijk pratende schutter van Sint Truiden. Dat het voor de geharde Eddy Koens zelfs niet de bedoeling is om voor eeuwig in Sint Truiden te blijven, bewijst wel het feit dat hij nog geen dameskapsalon is begonnen. Zijn vrouw heeft alle diploma's en in Schiedam was ook hij werkzaam bij een dameskapper. Reden genoeg om zelf een zaak te beginnen. Koens: „Mijn vrouw en ik willen het niet. Wel als we eens terugkeren naar Nederland. Maar hier in België beslist niet". Is Eddy Koens, de man die door bondscoach George Kessler waarschijn lijk vergeten is voor de Israël-selectie, dan ongelukkig in Sint Truiden? „Nee, beslist niet. Toen wij hier drie jaar geleden kwamen, had mijn vrouw nogal wat moeite om zidh aan te passen. Maar d-at is nu gelukkig over. Toch -willen we ons niet te veel vast leggen. Tenslotte bestaat de kans dat er een club komt, die meer biedt. Dan ben ik ogenblikkelijk vertroifcken. Natuurlijk niet voor duizend gulden per jaar meer. Daar begin ik niet aan. Ik ga er van uit: nu weet ik wat ik heb, ik moet maar afwachten wat ik krijg. Als het aantrekkelijk wordt, dan zal ik echter niet aarzelen om te vertrekken. On danks het feit, dat ik het hier uitstekend naar mijn zin heb". Op dit moment heeft Eddy Koens veertien doelpunten in de Belgische competitie achter zijn naam staan. Dit seizoen beleefde zijn gevoel voor het maken van doelpunten een ongekende opleving. Trots vermeldt hij, dat score even groot is als die van Ove Kindvall in de Nederlandse De man, die zijn snelheid als sterkste punt roemt, staat op de tweede van de Belgische topscorerslijst. Emmerich vain Beerschot bleef hem toe met drie treffers voor. Koens over Emmerich: „Dat is een typische ser. Een geweldige voetballer, die de gehele wedstrijd door blijft gaan. Je kan een bewaker bij hem zetten, maar hij zal 90 minuten lang proberen om een doelpunt te maken. De meeste spitsspelers geven het al na een kwar tier op. Hij beslist niet. Hier thuis bij Sint Truiden wonnen wij met 30 van Beerschot. Onze trainer had Klingen, die dit seizoen van Fortuna Sittardia bij ons is gekomen, bij Emmerich gezet. Nu is Klingen een vent, die de op dracht om een gevaarlijke tegenstander volledig uit te schakelen, tot in de perfectie kan uitvoeren. Ieder ander zou er moedeloos van worden. Zo niet Lothar Emmerich. Hij kreeg geen kans, maar bleef 90 minuten lang proberen Laat hem geen half gat, want dan is het zeker een doelpunt. Een voortref felijke voetballer'.. Eddy Koens had met Sint TVuiden dit seizoen een moeilijke start. Het 3.000 inwoners tedlende stadje in het Belgische Limburg had de kansen op een eervol resultaat eigenlijk al afgeschreven voor dit seizoen. Maar plotse ling kwam het herstel. Clubs als Beerschot en Anderlecht ervaarden hoe sterk Sint Truiden wél was. Koens: „Het begin was voor ons moeilijk. Er kwamen drie nieuwe spelers waar alles van verwacht werd. Dat waren Klingen, een Turk en een Joegoslaaf. Die twee buitenlanders vielen enorm tegen. Klingen was een aanwinst. Het nare was echter dat hij de eerste zes, zeven weken van de competitie niet kon spelen wegens een blessure, opge lopen tijdens de training. Ik was toen met hem in duel en hij zwikte door zijn enkel. De twee buitenlanders bleken nog niet goed genoeg voor het tweede elftal. Dus dat was een geweldige tegenvaller. Na een paar weken was men er achter en moest het hele elftal weer omgegooid worden. Omdat we op deze manier niet ingespeeld waren geraakt, hebben we in het begin van dit seizoen zoveel punten verloren". De in het Belgische voetbal geharde Eddy Koens is dit seizoen al bijna over zijn recordscore heen. „Elk jaar heb ik zo'n zestien doelpunten ge maakt, maar nu gaat het uitstekend. We zitten net over de helft van de com petitie en ik heb er nu al 14 ingeduwd. Ik zou niet weten waar het aan ligt. Misschien heb ik een beetje meer geluk dan andere jaren". Eddy Koens is sinds de periode bij P.S.V., toen hij als jong broekje bin nen stapte, gelouterd. Hij is sterker geworden. Dat moet ook wel in de Bel gische competitie, waar kracht zeer belangrijk is. Koens: „Het verschil tussen het Nederlandse en Belgische voetbal is misschien, dat het in Nederland meer verzorgd is. De techniek is daar beter. In België wordt er veel te veel naar mijn oordeel met lichaamskracht gewerkt. In Nederland maken ze zich nogal eens druk als er een vent onderuit gehaald wordt, maar dat is hier de normaalste zaak van de wereld. Het is het minste wat je kan over komen als aanvaller. Het is soims ongelooflijk op welke manieren ze je pro beren tegen te houden. Dat is nu eenmaal het Belgische spel. Ieder land heeft zo zijn eigen speltype. Lichaamskracht is de karaktertrek van het voetballen in België". Eddy Koens kan zich meer dan voortreffelijk handhaven aan de top van het Belgische voetbal. Zijn scoringsdrift trekt natuurlijk wel de aan dacht van sommige Nederlandse clubs. „ADO heeft in de afgelopen transfer periode nog geprobeerd mij te contracteren. Ikzelf was al helemaal rond met manager Hartman, maar Sint Truiden wilde me niet laten gaan. Dat is nu eenmaal zo in België. De club heeft alles te vertellen. Maar aan het eind van het seizoen gaat dat veranderen. Dan krijgen we dezelfde situatie als in Nederland. De mogelijkheden worden dan ruimer. Beerschot heeft mij al benaderd voor het nieuwe seizoen. Ik weet niet of het wat wordt. In ieder geval kan de club niet zoveel invloed meer uitoefenen als de afgelopen ja ren". Nu bondscoach George Kessler met een elftal vol experimenten naar Israël is vertrokken om daar een oefenwedstrijd te spelen, steekt het Eddy Koens 'n beetje dat hjj er niet bij is. Koens: „Rensenbrink en Mulder werden wel geselecteerd. Op het ogenblik voel ik me echt niet minder dan deze twee. Waarom kreeg ik dan geen kans? George Kessler heeft wel eens belangstelling getoond voor de spits van Sint Truiden: „Dat was voor de uitwedstrijd tegen Bulgarije in Sofia voor de kwalificatie van het wereldkampioenschap in Mexico. „Kessler kwam eerst bij Anderlecht - Sint Truiden. We speelden gelijk en ik was goed in vorm. De volgende week was hij er weer. Kessler vroeg toen of ik vrij kon krijgen voor de wedstrijd tegen Bulgarije in Sofia. Het bestuur van Sint Truiden stemde na veel aarzelen toe, want we moesten op diezelfde dag een competitiewedstrijd spelen. Maar meneer Kessler heeft nooit meer wat van zich laten horen. Nee, het is zoals Coen Moulijn heeft gezegd: Zeist is net een duiventil. Ik ben er niet zo rouwig om dat ik geen plaaits in het Neder lands elftal krijg. Zolang ik hier maar doelpunten maak, komt er toch wel dik belegd brood op de plank". ROB VAN DEURSEN

de Stem | 1970 | | pagina 12