ee ND: VDER )EG HVV'er MAG ZICH WEER MET VOETBAL BEMOEIEN Schorsing van Bert v. d. Berg voorlopig opgeschort Blom: kampioenschap na spannende finale TOCH VEEL VOETBAL IN ZEELAND Afgelasting was voorbarig Jan Jansma bleek sterkste atleet Spelregel- wedstrijd voor jeugd STRANDLOOP MARATHON Binnenkort hoeven kinderen niet meer teblijven zitten Dat was al lang zo hij 'kaas uit het vuistje'. Kloetinge speelt tegen S.K. Beveren PEL00S ^agtmans rtinfarct agse Berlijn KNVB STELT EEN NIEUW ONDERZOEK IN Ab den Doelder bestuurslid van Theo Middelkamp MW Standen Aantrekkelijk St.-Aloysius klopte Irene 2 00K ZEEUWSE HANDBALLERS IN SELECTIE 16 13 DE STEM VAN DINSDAG 20 JANUARI 1970 —J9— f van Beveren onze en gemakkelijk on- zelf aiam de opbouw ze zo hadden blij- ais vooir rust, dam aam de hand ge- buizend toeschouwers Oatende - Gainfoise Iten em dat impliceert Imün na afloop omte- huis gaat, maar bij Is dat beslist niet het |i'ks de gelijke eind- doelpunten, beleef- I schouwers een ware die boeide van het het einde. Ostende onverwachte gelijke a% doelmam Frara- |i een voortreffelijke Schoten vam Sztani, topschutter Leonard stopte hij met ver- nak. Aam de andere |tende pech toen in de sbe minuut van de een oerhard schot lalde de Garatoise-lait ndstand was bij het fn koploper Standard FC Luik al bij de En tot ieders ver- gesteld worden dat j de verwachting in, beste kansen op de heeft gehad. De na slina ingevallen Ger- fchter, toen hij enkele >r het einde alleen rd doelman Piot ver- kalm te niet bewaren: lopeloos naast. Galic andard de score ge- na Baresa de zaak dat langzaam maar Ig klimt op de rang- J Belgische eerste klas I misschien niet meer fmig komt voor de ti- 1 el eem zeer belamgrij- |;aam spelen, won met rtclub Charleroi. Een verdiende overwin- l-el groter had moeten |ezie„ de verhouding Maar arbiter Leo- Anderlecht twee ze- ly's te geven hn Char- |in Tosini was in zeer De twee Brusselse amen op naam van een wol toegekende Icoorde en op naam Himst, die een éérn- lübliniker Jan Mulder llde. Ban de bondstraining deel- ïn Hordijn, de nationale Jiek Fleury en eventueel tserland studerende Jan jaar werd de Daviscup- egen Canada (met 23 voorafgegaan door een ge slagentraining, afge- trainingspartijen. De heer neer variatie in de voor engen. ,t vooral het spelen van in. H(j heeft dan ook van emd met het verzoek van nes om wat langer in te mogen blijven, nu het it daar afgelopen is. Hem- tamelijk de mogelijkheid aan enkele sterk bezet; memooien. Wel dient hij in Nederland terug te is de heer Lijsen van en ploeg deel te nemen rjaarscircuit aan de Fran- n zo vroeg mogelijk naar te reizen. •band met de nogal grote chillen tussen Grieken- derland. Hij hoopt daar- elegenheid te zijn de Ne- selecteerden nog wat ex- dervaring te laten op- onze sportredactie) EBRORD De in wie- oekende wielersoigneur ïans uit St.-Willebrord, B (infarct opgenomen in het e St.-Franciscus-zieken- Wagfcmans zou gisiteren Willem II-renniers naar (skamp in Spanje zijn ver- voorbereidinig op de Ron- alusië. Zijn zoon Rini die oruit was gereisd en al in nde, keerde gisteravond uit Spanje terug. RLIJN (ANP) Het Franse koppel Peter Post- Landfeer bezet de tweede le zesdaagse van West één ronde achterstand op Schulze en Renz. 1 Schulze - Rene (W- op één ronde: 2 Post - iancker (Ned.-Fr.) 71 pt.: n: 3 Puschel Fritz (W - op elf ronden: 4 De Wit Ïed.-W.-Dld.) 129 pt.; °P n; Koel - Loevesijn (Ne- (Van onze sportredactie) HULST Bert van den Berg* scheidsrechter, leider van het A-elftal van HVV '24 en trainer van de junioren bij deze vereniging' mag zich voorlopig weer met voetballen bemoeien van de KNVB, afdeling Zeeland. Voorlopig heeft de strafcommissie van de afdeling Zeeland de schorsing van negen maanden, die Bert van den Berg opliep na de gebeurtenissen bij een wedstrijd in begin november van het vorig jaar, tussen de A-elftallen van HW en Steen, opgeschort. Er is namelijk op dit moment een nieuw onder zoek aan de gang, omdat er in de verschillende rapporten over de bewuste wedstrijd nogal wat onduidelijkheden waren. Bert van den Berg, die voetbal als een zeer serieuze hobby bedrijft, geeft de loop van de gebeurtenissen als volgt weer: „Ik was grensrechter bij de wedstrijd tussen de A-elftallen van HVV en Steen. Op een gegeven moment zag de scheidsrechter een paar overtredingen over het hoofd en werd de sfeer in het veld een beetje naar. De arbiter zag later ook niet dat een speler van HVV achterna ge zeten werd door een speler van Steen. Maar dat liep allemaal nog goed af. In de tweede helft werd er voor een overtreding tegen HVV gefloten. Een speler van HVV ging naar de zin van de arbiter niet snel genoeg op negen meter afstand staan en die werd uit het veld gestuurd. De toenmalige jeugdtrainer van HW, de heer De- sein ging het veld op, richting scheids rechter. Hij hield hem tegen en be schermde de arbiter. Ik kan niet meer zo gauw op de naam van die scheids rechter komen. Het publiek kwam het terrein op en de scheidsrechter wilde de wedstrijd staken. Ik riep de tede aanvoerders van de elftallen bij me, en na overleg besloten we dat er eetmaal doorgespeeld zou worden. Pie jongen van HW hoefde niet het veld uit. Dus het was weer normaal elf tegen elf. Daarna werd het tref fen zonder verdere incidenten afge werkt. Na^ de wedstrijd ging ik met de formulieren naar de scheidsrech ter die vroeg of ik de naam van de trainer van HVV te pakken kon krij- 1 fen, omdat hij zijn gedrag aan de •\NVB wilde rapporteren. Ik haa-lde I Desein er bij, die echter een volkomen verkeerde naam opgaf. De arbiter vroeg mij die naam op het formulier te zetten. Ik deed dat, maar vermeld de er boven de echte naam. Ik heb (Van onze sportredactie) AXEL Ab den Doelder uit Axel Js vorige week opgenomen in het bestuur van de Zeeuwse wielerver- !"jging „Theo Middelkamp". Den Doelder, verkoper van auto's, is door Jan van Stee uitgenodigd om toe te treden tot het bestuur van Middelkamp, omdiat men van me ting was, dat die Zeeuwsch-Vlaamse kant nogal wat versteviging kon hebben. Een belangrijk voordeel van de benoeming vam Ab den Doelder dat hij door de aard van zijn werk overdag soms een uurtje vrij kan maken, om zich te wijden aan de belangen vam de wielersport. nog getracht de scheidsrechter te ver tellen dat die naam fout was, maai de man was plotseling verdwenen". Het invullen van die verkeerde naam kwam Bert van den Berg op een schorsing van negen maanden te staan. Maar omdat er nieuwe aspec ten aan de zaak werden toegevoegd, besloot de strafcommissie van de KNVB de schorsing op te schorten tot het nader onderzoek was afgeslo ten. Informatie leerde ons dat de KNVB al wilde men het officieel niet bevestigen op het wedstrijd- formulier de goede naam van de heer Desein niet heeft aangetroffen. Wel heeft de KNVB bericht gekregen, na dat het bewuste formulier al gearri veerd was, dat de naam niet klopte, en dat het Desein moest zijn. Secretaris A. L. Reyns van HVV weet natuurlijk van de strafzaak af. „Wel", zo stelde hij, „de jeugdcom missie heeft de zaak in zijn geheel afehandeld. Wel hebben we een klein onderzoek ingesteld. Het resultaat daarvan was dat wij van enkele jeugdcommissieleden te horen kre gen dat er inderdaad twee namen op het formulier stonden: de valse en de goede. De voorzitter van de jeugd commissie, de heer Boddaert, heeft ons verzekerd dat het is gegaan zoals Bert van den Berg zegt. Ik denk dat de strafcommissie het vermelden van de goede naam op het formulier over het hoofd heeft gezien, toen men de straf op negen maanden schorsing stelde. Het rare is ook dat er geen mondeling overleg is geweest. De strafcommissie heeft niemand ge hoord, die bij deze zaak betrokken was. En meestal gebeurt dat toch wel". Secretaris C. Steenbakker van de strafcommissie van de afdeling Zee land wilde niet veel zeggen over de „zaak Van den Berg". Vooral niet omdat de HW'er een dezer dagen een brief in huis zal krijgen met de uiteindelijke beslissing van de com missie. Steenbakker: „Nadat we eerst de straf hadden vastgesteld, kwamen er enkele nieuwe feiten naar voren in deze zaak. Toen hebben we beslo ten de affaire nog eens helemaal te bekijken en daarom is de schorsing opgeschort. Maar binnen enkele da gen zal de eindbeslissing bekend wor den. Ik wil niet zeggen wat er beslo ten is. Dat kan ik niet doen, omdat het dan eerder in de krant staat dan de betrokken partijen het officieel zouden vernemen". Bert van den Berg: „Als ik toch geschorst word dan is er een instan tie namen wil ik nog niet noemen die hoger op de sportladder staat dan HVV, die het voor mij op wil nemen. Want ik ben en voel me on schuldig aan het vervalsen van de naam op het wedstrijdformjulier. Als de scheidsrechter de naam zelf had opgeschreven, dan had de KNVB er zelf maar achter moeten komen dat het een valse was. Nu wisten ze het tenslotte van mij zelf, dat Desein een verkeerde naam had laten noteren". ■JLS- iB|; .j - Y mssem Bert van den Berg: „Ik ben en ik voel me onschuldig". (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Na meer dan vijf uur spelen in Middelburg behaalde Blom het kampioenschap van Zee land hoofdklasse. De Vlieger heeft in de slotronde 'n enorme tegenstand ge boden en heeft diverse keren zelfs beter gestaan, maar wellicht onder druk van de omstandigheden verloor hij in de beslissende fase tegen Blom. Intussen had Rijk zijn partij gewon nen tegen Op 't Hof, zodat hij op een remise rekende van De Vlieger, waar door Blom en Rijk gelijk zouden zijn geëindigd met 13 punten en er drie barragepartijen moesten worden ge speeld. Zover is het echter niet gekomen. Men kan nog zoveel achteraf filoso feren waarvan dan ook vóór de uit slag door de andere spelers gretig gebruik werd gemaakt als zou Blom in diverse partijen het geluk aan zijn zijde hebben gehad, een feit blijft dat het toch een fraaie prestatie ge noemd mag worden om op 58-jarige leeftijd de titel te behalen. In de eer ste klas heeft Maranus zijn voor sprong verloren en staat nu samen met Heydra aan de leiding. De laat ste ronden zullen daarom veel span ning opleveren. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Hoofdklas: Riesenkamp - v. Zeyst 20, Rijk - Op 't Hof 20, Van Rijs wijk - Dekker 02, Schumselaar - Boon 20, De Vlieger - Blom 02. Ie klas: Koppejan - Quakkelaar 11, Lievense - Koppejan 11. Hui- gens - Lievense 20, De Wild - Quak kelaar 11, Scherp - Baayens 02, Versluis Maranus 11, Vinke - Lievense 11, Heydra - Francke 2—0, Hollestelle - Koppejan 11, Houmes - Huigens 11. Hoofdklas: 1. Jan Blom 9 6 2 1 14 2. C. Rijk 9 4 5 0 13 3. W. Dekker 9 3 5 1 11 4. J. Riesenkamp 9 4 3 2 11 5. P. Schunselaar 9 3 4 2 10 6. C. A. v. Rijswijk 9 3 4 2 10 7. Iz. Op 't Hof 9 2 4 3 8 8. A. G. v. Zeyst 9 2 1 6 5 9. H. J. de Vlieger 9 1 3 5 5 10. j. F. Boom 9 0 3 6 3 Eerste klas: 1. W. H. S. Heydra 11 6 4 1 16 2. J. A. Maranus U 6 4 1 16 3. J. Huigens 11 5 4 2 14 4. M. P. Versluis 11 4 6 1 24 5. C. J. Hollestelle 11 5 3 3 13 6. J. Baayens 10 5 3 2 13 7. M. de Wild 10 4 4 2 12 8. W. Koppejan 11 2 7 2 11 9. O. Scherp 10 2 4 4 8 10. J. Houmes 11 1 6 '4 8 11. A. Francke 11 3 2 0 8 12. M. Quakkelaar 11 2 4 5 8 13. W. Lievense 11 1 4 6 6 14. I. Vinke 10 1 1 8 3 TERNEUZEN Weer heeft de K NVB het gehele amateurvoetbalpro- S''anima voor zaterdag en zondag af gelast. Het gevolg hiervan is dat ook in de afdelingen geen competitie voetbal kon plaats vinden, want op grond van de bestaande regeling geldt een afkeuring in een KNVB- district of de gehele KNVB eveneens voor de daaronder resorterende af delingen. Zoals aan iedere regeling kleven natuurlijk ook aan deze regeling be zwaren. Dat is afgelopen weekeinde jve0r duidelijk gebleken, want op ve to plaatsen in Zeeland werd vrien- sdiappelijk gevoetbald en daar had d"s ook competitievoetbal gespeeld Kunnen worden. Hot zit er ook dik ira dat me„ zich 'n Den Haag teveel heeft gericht op weersverwachting vam De Bilt. «u dit wat anders is uitgekomen 7*8®„T1 Z®C'1 trouwens voor wat uid-Nederland em zeker voor wat eeland betreft veel beter op Ukkel nchten) blijkt achteraf dat de algehe- afgelasting, voor wat betreft Zuid. vJor wa*. vo(>rbairig is geweest. Bo- fk™len rijst de vraag op welke in- ,fümAles men Zuid I (waar de a®kngen Brabant en Zeeland onder ssorteren) is afgegaan. Zeker niét op die van de KNVB afdeling Zee- and, want daar zou men niet tot al gehele afgelasting hebben besloten. Vraag blijft derhalve of de bondsbe- slissing v/el op juiste en volledige in- formates is genomen. In ieder geval staait vast dat, waarschijnlijk onno dig, een voetbalweekeinde verloren is gegaan. Zaterdag al werd in Zeeland ge voetbald. Zo speelden AZVV em Hoek in Axel een nuttige oefenpartij op 'n uitstekend bespeelbaar veld. De be zoekers wonnen met 12. Wel had A VV, door een doelpunt vam Van de Broeke, bij de rust een voor sprong, maar na thee boven Kiel en Kramer deze achterstand in een 12 voorsprong om. De Meeuwen speelde in Zoutelande op een uitstekend terrein een partij tje voetbal tegen de zaterdag-derde klasseT Krabbendijke. De tweede klassers bleken te steirk. Met 50 werd Krabbendijke verslagen. Bij de rust leidde de thuisclub door doelpun ten van Francke en Faasse met 20 en na de rust voerden Fx-ancke, Me lis en Van der Heijde de score op tot 50. Ook in Wemeldinge werd ge voetbald Daar was de KNVB vierde klasser Kapelle te gast. Wemeldinge bouwde in de eerste helft door Geluk em Dekker e6n 20 voorsprong op en Dekker zorgde ook nog voor 30. Pas toen redde Kapelle de eer (31) via Van Zweden. Vlissingen speelde zondag een oe fenpartij tegen Papendrecht. De Zeeuwen legden op een uitstekend veld een grote schotvaardigheid aan de dag. Nadat Lilipalyvoor een 2 0 voorsprong had gezorgd kon ^en Oever de ruststand op 21 bepalen. Siereveld zorgde na de thee met twee doelpunten voor 41, waarna Ten Oe vep opnieuw iets van de achterstand kon afknabbelen (42). Tem slotte bracht Lilipaly de eindstaad op 52. Een Vlissinigen-combiniatie speelde in de morgenuren gelijk tegen Domburg (1—1). Terneuzen en Goes speelden een aantrekkelijk partijtje voetbal. De buit werd tenslotte verdeeld (33). De rust ging in met een 20 voor sprong van Terneuzen en beide doel punten kwamen van Bakker. Deb- baur en Harinck brachten na de her vatting de balans in evenwicht maar opnieuw had Bakker succes (32). Door een presentje van een Terneu- zen-verdediger die de bal in eigen doel werkte sleepte Goes nog juist een gelijk spel uit het vuur (33). Axel had heel weinig moeite met Steen. Bij de rust stond de Axel-zege al vast (30). Het einde kwam met 80. Lensen(3x), Beij(3x) en Sheilds (2x) scoorden de doelpunten. Ook D FS en Dredschor speelden een nutti ge oefenpartij. De schotvaardige DF S-ploeg won gemakkelijk (7A. Rijnberg (3x), Van de Graag (2x), J. Rijnberg en Van de Aartsen troffen doel. Vogelwaarde had bezoek van een uitstekend spelend Biervliet. De thuisclub werd naar een 24 neder laag gespeeld. Nadat Meyer de be zoekers de leiding had bezorgd (01) maakte Strooband nog voor rust ge lijk (11). Weer nam Biervliet door Wissel een voorsprong .(12) maar Van Dijk bracht de thuisclub weer op gelijke voet (22). Hierna had Bier vliet nog tweemaal succes doar doel punten van De Regt en Wissel (24) en nu bleef Vogelwaarde het ant woord schuldig. De KNVB 4e klasser Walcheren liet door de afdelings le klasser Zee- landia gemakkelijk bedwingen. De Middelburgers leidden bij de rust al met 01 door een doelpunt van Sin- ke, die na de rust de voorsprong tot 02 opvoerde, 't Gilde bracht de stand op 03 waarna Sinlke er ten slotte 04 van maakte. Ook Hontenisse en Sluiskil benutten hun competitieloze zondag om te oe fenen. De 3e klasser trok hieT met 2 doelpunten verschil aan het langste eind (20). Beide treffers kwamen op naam van Rottier. Middelburg zocht zijn heil ditmaal niet op het veld meer in de zaal. In de sporthal werden onderlinge zaal voetbalwedstrijden gespeeld die de selectiegroep wan, voor het 2e, de veteranen, het 3e, de A.-jumioren en het 4e elftal. (Van onze tafeitennismedewerker) MIDDELBURG De mt spanning tegemoetgeziene tafeltenniswedstrijd tegen Irene 2 in Tilburg is door het Zeeuwsch-Vlaamse topteam St.-Aloy sius 1 in de overgangspromotieklasse E met kleine cijfers gewonnen. Toch is de zege nooit ernstig in ge vaar geweest, want de bezoekers na men al direct een voorsprong en bouwden deze uit tot 2-6,, waarna Ire ne de resterende partijen won. Cees Baumgarte bleef weer ongeslagen, terwijl De Kort en Dumez elk voor één punt zorgden. Hetgeen met de dubbelspeloverwinnimg voldoende was. Red Star stelde teleur door thuis met 4-6 te verliezen van Ons Ver maak 2, terwijl JEEP in Breda met 2-8 de baas bleef over Blecrum 2. In groep A van de juniorenklas afdeling Zeeland behaalden zoals verwacht Wilno 1„ ONA 1 en MZ 1 alle drie een royale zege. ONA (Oostburg) had echter veel moeite met Big Smash 1 in Biggekerke. Het werd 3-7. Bij Wil no 3 klopte in groep B met zeer ge ring verschil ONA 3, terwijl MZ 4 won van MZ 3 met 3-7. D uitslagen zijn: Belcrum 2-JEEP '2-8; Red Star-Ons Vermaak 2 4-6; Irene 2-St.-Aloysius 4-6. Junioren A: Wilno 1-Wilno 2 8-2; MZ 1-MZ 2 9-1; Big Smash 1-ONA 1 3-7. Groep B: MZ 3-MZ 4 3-7; MZ 5-MZ 6 8-2; Wil no 3-ONA 3 6-4. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Vlissingen heeft nu ook zijn strandloop. V.S.V. Mara thon heeft voor de eerste maal een strandprestatieloop over 8 kilometer gehouden bij Westduin. Dat de pres tatielopen tegenwoordig geweldig in trek zijn bleek zaterdagmiddag toen 380 deelnemers en deelneemsters om twee uur van start ginge-.. Alle soor ten verenigingen waren aanwezig: voetbalverenigingen, trim groepen, zwemverenigingen en natuurlijk vele deelnemers van de Zeeuwse atletiek verenigingen, Vooral van de organi serende vereniging met vele ver schillende onderafdelingen waren er een groot aantal lopers. Zo ook van de Goese Atletiekvereniging A.V.'56. De atleten zouden geen ware atle ten zijn als zij er weer geen wedstrijd van maakten. Jan Jansma van Zee land Sport ging in zijn woonplaats als eerste over de finish in de tijd van 28.10 minuut. Dat het hard is ge gaan blijkt wel uit de goede tijd die Jansma liep over deze afstand reke ning houdend met het losse zand. Op twee seconden ging als 'tweede over de eindstreep zijn clubgenoot en su- (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN Vijf Zeeuwse da mes en twee heren die behoren tot de leeftijdsgroep van 17 tot 22 jaar gaan deel uitmaken van de nationa le jeugdselectie A, die het Neder lands Handbalverbond formeert met als voornaamste doelstelling de Olympische Spelen 1972. Deze selectiegroep, die door een speciale commissie voor het Bonds wedstrijdwezen is aanbevolen, komt onder de supervisie te staan van de nationale coach de heer Mraz. Het betreft hier speelsters en spelers uit de hoofd- en overgangsklasse. De Zeeuwse dames die werden uit genodigd zijn: Roelfien Segboer, Lu- di Gringel, Ivonne, de Smit, Carne Hemelaar en Lia van Eenenaam, allen van de handbalclub Walche ren. Bij de heren kregen een invi tatie: Sam Traas en Koes Koppe jan van EMM. 55 (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De voetbalver eniging „Kloetinge", vierde klas za terdagvoetbal, speelt woensdagavond om zeven uur in Beveren-Waas tegen de Belgische eredivisieclub „S.K. Beveren". Het betreft hier de eerst vastgestelde wedstrijd tussen beide teams op 7 januari die toen vanwe ge de weersomstandigheden moest worden uitgesteld. Beide clubs zullen in hun sterkste formatie aantreden. „S.K. Beveren" dat in het kader van het oefenpro gramma vrij regelmatig tegen lager geklasseerde clubs aantreedt, invi teerde de Zeeuwse zaterdagclub me de in verband met de nauwe con tacten die er reeds jarenlang tussen beide verenigingen bestaan. Trainer Wim Groenewegen van „Kloetinge" heeft vijftien spelers geselecteerd, die in Beveren-Waas allen in het veld komen. per-lange afstandloper Kees van de«i Bulck. Als derde eindigde op 40 seconden Koos Oggel van A.V.'56. Niek Flipse van A.V.'56, die lange tijd op de vijf de plaats heeft gelopen rukte na het passeren van het keerpunt op naar de.vierde plaats in een tijd van 29.12 minuut. Han Reynhout van het ge- fusseerde Dynamo uit Middelburg werd vijfde en sportinstructeur Goud zwaard van Marathon zesde in een tijd van 29.40 minuut. De eerste niet- atleet kwam op de zevende plaats. Piet Schop van De Ganze uit Goes werd met acht seconden verschil op Goudzwaard zevende. De eerste dame die over de eind streep ging was- Trynie Smeenge van Dynamo in de tijd van 35 minuten. Zij eindigde op de 54 ste plaats. Ook de tweede dame die finishte was lid van Dynamo: Marjan Keessen. Zij had 41 minuten nodig over de 8 kilo meter. Mary Moerman van Mara thon werd de derde dame. De tijd die voor deze 8 kilometer prestatieloop was gesteld 90 minu ten is eigenlijk een beetje te ruim, want vrijwel iedereen slaagde erin ruim binnen deze tijd de finish te ha len. Marathon heeft echter groot suc ces gehad met deze strandloop. Er bestaan nu reeds plannen om in het najaar opnieuw een strandloop te houden. (Van een onzer voetbalmedewerkers) HULST Tijdens het afgelopen weekend werden in Axel, Hoek en Hulst de voetbalspelregelwedstrijden gehouden voor B-junioren. De organi satie berustte bij de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. De teams waren verdeeld over negen poules, waarvan elk team bestond uit vier man. De jeugdige voetballers dienden een aantal vragen betreffen de de voetbalspelregels die geheel op de praktijk waren afgestemd schrif telijk te beantwoorden. In totaal kon den dertig punten worden behaald. Het hoogste aantal zevenentwin tig werd behaald door de Vogel waarde-junior P. Danckaert (het al gemeen gemiddelde lag rond de tweeëntwintig). Van elke poule plaatsten zich de eerste twee, zodat in totaal achttien teams overgingen naar de halve finales, die op een nog nader te bepalen datum zullen worden gehouden in Axel, Hulst, Hoek of Sas van Gent. De poules zullen tijdens de halve finales worden onderverdeeld in drie reeksen van zes ploegen. Tijdens de uiteindelijke finale zullen de leden van de deelnemende teams monde ling vragen worden gesteld. Dit in te genstelling tot de voorronden, toen dit schriftelijk gebeurde. De finale zal plaatsvinden in het clubgebouw van de voetbalvereniging Axel, aan gezien deze vereniging een wisselbe ker beschikbaar heeft gesteld voor dat doel. De achttien halve finalisten zijn: Corn. Boys 1, 2 en 3; Axel 1 en 2; AZW 2, RIA 3, Terneuzen 4, Schoondijke 1 en 2; Hoek 1, Sluiskil 3. HVV '24 1 en 5; Vogelwaarde 1 en 2; Koewacht 1 en Hontenisse 2. ZWEMMEN Debbie Meyer, drievoudig Olympisch kampioene, heeft te Melbourne de 1500 meter en. die 400 meter wisselslag gewonnen vain de zwemkampioeraschappen vam de Australische staat Queensland. De tijden van Debbie Meyer wiaren weinig sensationeel. Met 18 minuten 20,9 seconden op de 1500 meter bleef zij een minuut en een seconde hoven haar wereldrecord, de 400 me ter wisselslag won zij in 5.22,4- (ADVERTENTIE) De stichting „Opstaan tegen blijven zitten" wil een school zonder zittenblijvers. Geen klassen meer, maar groepen van leerlingen met hetzelfde leertempo. „Kaas uit het vuistje" is eigenlijk net zo: er is geen manier van kalk toedienen die meer aangepast is aan het springerige van kinderen. Ze hoeven niet te blijven zitten, ze kunnen een reep kaas meekrijgen als ze wandelen, spelen, naar school gaan. Belangrijk hoor, want de behoefte aan kalk gaat nooit over. (Feiten: kalk is onmisbaar voor groeiende botten en tanden. Alleen melk en dus kaas bevatten genoeg makkelijk opneembare kalk.)

de Stem | 1970 | | pagina 13