Wereldkampioen Bert Boom: werkloos „NA BRNO WERD IK GELEEFD..." „Het was een wandeling" FC Brugge heeft weer titelkans GRIEKENLAND TEGENSTANDER TENNISPLOEG Napoli niet volle sterkte op HVV'er ]V Scho Bert voorl opges TOCH YE Af gek Jan Bols opnieuw erg sterk Rallye van Monte Carlo Werkloos Wat is roem RACZ trainer Blokkeer HOPELOOS DAVIS-CUPT0ERN00I Kees Wagtmans had hartinfarct Zesdaagse Berlijn KNVB STELT EEN NIEUW ONDERZOEK IN Ab den Doelde bestuurslid vau Theo Middelkan 12 DE STEM VAN DINSDAG 20 JANUARI 1970 16 13 (Van onze sportredactie) ENTER Als „fietsmatador" Bertus Boom (31) met beroepsmatige handelingen een fotopose aan neemt en bijbehorende glimlach op het gelaat heeft gelegd, stalt hij voor de naam van zijn (wieier) baas de trofeeën uit, die een wezenlijk bestanddeel vor men van een sportieve loopbaan die zo laat zijn hoogtepunt kende. Een katoenen trui, in de regen boogkleuren, versierd met een enorm lint waarop een puur gouden medaille gespeld. Dan de zilveren bokaal, een huldeblijk voor Bert Booms prestatie: Overijssels sportman van het jaar 1969. Een vuist dikke stapel brieven, telegrammen en kaarten, res- Bert Boom is terug met zijn bei de stevige benen op de aarde. Een wereld, die hem maandenlang op handen droeg, die maar niet uitge praat raakte over het Enterse fiets- wonder dat het daar, temidden van politieke onlusten, toch maar even presteerde de gehele amateurelite aan zijn laars te lappen en met groot vertoon van macht op rondes te fiet sen. Een wereld, die hem opeiste omdat een wereldkampioen niet be paald een alledaags verschijnsel is. Bert Boom heeft alles (gelaten) langs zich heen laten gaan, omdat hij geschoold in zestien jaren fietsen in de top of er vlak tegenaan heeft geleerd, dat een kampioen moet doen wat zijn fans van hem verlangen. En daarom reed Bert Boom in zijn Mercedes van huldiging naar hul diging, van revanche naar revanche. Het deed hem niet meer dan een in nerlijke geroerdheid die blijken van belangstelling, voor 'n renner, die steeds aan de top heeft moeten rui ken. Maar als ze het zo gelaten had den, als ze hem Bert Boom de nuch tere Twemit met zijn open kijk op zaken, gewoon zijn gang hadden la ten gaan had hij er geen traan can gelaten. De Bert Boom van 1970 is, uiter lijk dezelfde van weleer: een vrien delijke spontaan, die in de nadagen van zijn rennersleven bereikte waar zijn dromen over gingen. Innerlijk heeft hij een metamorfose ondergaan Hij weet nu wat het topleven is dat zijn wereldtitel hem opdrong. Hij rea liseerde zich nu ook eensklaps dat topsporters gelijk hadden met hun jammerklachten aan het adres van hun bomden of rechtstreeks gericht op de organisaties die verantwoor delijk zijn voor die topsportmensen. Hij benadert het even nuchter als hij altijd heeft geleefd in de scha duw van de groten, die wel het ge luk hadden waar hij zich zo voor uit doofde. Zo in de trant van: ik weet dat het leeft, erg leeft zelfs, maar ik ben te oud om me daar nog om te bekommeren. In dat halve jaar, dat van hem een druk bezet man maakte, is Bert Boom met zijn neus op de feiten ge drukt. Voor hem op de tafel liggen die trui en die beker en die brieven die bewijzen dat hij werkelijk de we reldkampioen stayeren bij de ama teurs is. Een klein recorderbandje waarop de meelevende stem van Theo Koomen ontroerd de verrichtin gen van Bert Boom volgt en een plakboek waarin die foto's die zijn triomf uitbeelden. opgeleverd, behalve de roem die je op een gegeven ogenblik in mijn po sitie allemaal oogst. Wat je er voor terug krijgt weegt eigenlijk helemaal niet op tegen wat je er voor gedaan hebt. Ik zat op een leeftijd waarop we reldkampioenschappen tot een utopie behoren, maar dat accepteer je niet. Je wilt bewijzen dat iemand die o- ver de dertig is, niet afgeschreven behoeft te worden. Ik heb getraind, dat de stukken eraf vlogen. 's Mor gens om zes uur uit mijn bed, fiet sen, dan werken, 's avonds tachtig of negentig kilometer achter een bromfiets aan en dan naar bed. Dat wais mijn leven. Want ik wilde Ik moest en zou naar Brno gaan. Het heeft me in totaal zo'n ettelijke dui zenden guldens gekost, maar dat had ik er voor over. En toen kwam Brno Dat wordt niks met Bert Boom, zul len ze wel gedacht hebben. Ik was derde tijdens de nationale kampioen schappen en wat wil iemand die der de op zo'n toernooi wordt nu berei ken op zo'n evenement als de we reldkampioenschappen. Maar de men sen hadden me helemaal niet gevolgd. Wie was ik immers. Een renner die wel eens in de Ronde van Tune sië gereden had, of in de Ronde van Oost-Duitsland, of in de Ronidie van Borne. Maar ze zagen niet dat' ik langzaam maiar zeker in conditie was gekomen. Dat ik op een gege ven moment zo sterk w-as, dat ik wist, diat ik ze allemaal aankon. tanten van maanden vol glorie, vreugde en gehaast heid. Een greep slechts uit de berg post die Enter dagelijks bereikte. Bovenop de stapel ligt een folio- enveloppe met een schrijven van de commissaris van de koningin van de provincie Overijssel. „Bert Boom wordt hartelijk gelukgewenst met het behaalde wereldkampioenschap in Borne". Ze heb ben er hartelijk om gelachen, de wielercrack en zijn supporters, maar nu na een half jaar bijna al na zijn triomftocht over de latten van het Tsjechi sche Brno ziet hij de humor van deze vergissing al lang niet meer. vijfentwintigste jaar, ik er eén lu cratief zaakje v.am had kunnen ma ken. Ik ben sportman ik doe het voor de sport. Noem ze maar eens op, die tot hun dertigste jaar zich alles ontzeggen om te proberen eens die top te bereiken. Ik heb weieens gezegd: Bert, je bent helemaal gek, stop er toch mee. Wat levert het je nu op? Maar dam beet ik op mijn tanden en dian ginig ik weer. Honderd kilometer achter een brom mer 's morgens om zes uur. Want overdag moest ik werken, zorgen dat mijn vrouw te eten had. Ik heb er geen spijt van gehad, dat de bla ren op mijn achterste zaten. Nu heb ik de winst binmen gehaaid. De spor tieve winst. Ik weet het, ik ben de te kloppen man met mijn regenboog- trui. Ik kan wellicht die conditie van vorig jaar niet meer te pakken krij gen. Als ik dat merk in het voor seizoen, trek ik me langzaam terug, want als ik de titel kwijtraak, dan zal dat op een eervolle manier ge beuren. Strijdend ten onder anders krijgen ze me niet. Ik moet nu nog meer op mijn tan den bijten- Geen werk, dus geen geld en voorbereiding kost poen. Trainen, trainen en trainen, dat kost energie en de leeftijd draait maar door, maar ais alles voorbij is dan zeg ik: Bert, jongen, je hebt een moordtijd gehad, daar mag je trots op terug kijken. En dait zal ik doen". Het rendement van een wereldkampioenschap: een regenboogtrui, een beker en een stapel post. Ondanks het feit dat hij momenteel werkloos is, lacht Bert Boom in de nabijheid van de prachtige herinneringen aan „Brno". Bert Boom onthult het leven dat hij geleid heeft sinds die gedenk waardige dag in augustus: „Leven, dat deed ik vroeger, voor dat ik wereldkampioen werd. Daar na werd ik geleefd- Nu sta ik even stil, mijn baas Bert Boem werkte bij een Almelose wielerhandelaar) heeft zijn zaak verkocht. Ik trek van de steun. Ik ben werkloos". „ik zit alleen thuis en dan denk ik na; wat heeft het me allemaal INZELL (ANP) Jan Bols trad trad op de tweede dag van interna tionale schaatswedstrijden op de kunstijsbaan te Inzeil op de voor grond. De Hoogevener kwam over de „kleine meerkamp" tot een nog nim mer verwezenlijkt puntenaantal van 170.377. Een officieel wereldrecord voor het totaal over 500, 1500, 3000 en 5000 meter bestaat niet. Bols verwezenlijkte de volgende tij den: 40.9 (500), 2.04.5 (1500), 4.16.9 (3000 meter, officieus wereldrecord) en 7.30.6 (5000 meter, met val). De uitslagen 1500 meter 1 Schenk (Ned.) 2.04.4 2 Bols (Ned.) 2.04.5 3 Nottet (Ned.) 2.07.5 4 Van Dijk (Ned.) 2.07.8 5 Zimmermann (W.Dld.) Verheyen (Ned.) 2.08.3 7 Tipper (GIB.) 2.11.2 8 Verkerk (Ned.) 2.11.9. 5000 meter 1 Bols en Schenk 7.30.6 3 Verkerk 7.35.3 4 Verheyen 7.35.9 5 Nottet 7.39.6 6 Van Dijk 7.40.2 7 Zimmer mann 7.46.0. Klassement kleine vierkamp: 1 Bols 170.277 2 Schenk 174.027 3 Ver heyen 174.357 4 Nottet 174.377 5 Van Dijk 174.877 6 Zimmermann 176.284 7 Verkerk 176.847. Uitslagen sprintersklasse: 500 m: 1 Bazen (Ned.) 41.1, 2 Augustinus (Ned.) 41.4. 1000 m: 1 Bazen 1.23.1 2 Augustinus 1.26.4. Later na het wereldkampioenschap wist ik plotseling ook dat ze het nog allemaal niet hadden geaccepteerd- Dan lees je dat Cees Stam niet kon winnen omdat hij pech had, dan lees je dat Cees Stam alles heeft gedaan om mij ie pakken maar ook om de aanvallen van andere renners af te slaan. Dan denk ik: wat is nu roem, want als ik had gewild, zou ik Stam op een ronde hebben gereden, maar waarvoor is dat nodig, je bent alle maal Nederlander. En Stam heeft mij helemaal ndeit •geholpen, hij heeft me willen pakken, dat voel ik steeds duidelijker. Dat krijg je als je de gehele dag thuis zit, dot is niets voor mij. Ik heb veej geleerd in Brno. Ik heb geleerd dat je als stayer alleen met gecon centreerd rijden een redelijke kans maakt. Een half uur voor de wed strijd ben ik helemaal alleen op een blauwe streep gaan rijden, ronde na ronde. Probeer het maar eens, kijk maar eens een half uur lang naar een be paald p-unt; je wordt er gek van. Maa^. ik heb doorgezet, want in mijn ochterhoofd leefde die titel. Ik heb geleerd dat roem vergankelijk is, dat het de Nederlandse sport nog aan zoveel ontbreekt. Maar waarom zou ik er tegenin gaan, daar ben ik te oud voor. Misschien zijn er nog een heleboel dingen, waarvan ik de waarde, de waarheid nog niet inzie. Ik geloof dat ik pas weet wat we reldkampioen zijn betekent, als ze me dit jaar mijn titel afpakken. Dan zie je een ander op jouw plaats staan, met jouw trui en met jouw bloemen. Dan zal ik waarschijnlijk ergens in een hoekje staan. En dan denk ik: Bert, dit was eens voor jou. Dan zullen ze met wel vergeten zijn. Misschien doet het me wel pijn, misschien voel ik helemaal niets, want waarom zou ik ontevreden zijn, dat wilde ik toch altijd: wereldkam pioen worden: ik Bert Boom uit Enter. Misschien laat het wel een enor me leegte achter, maar die zal ik opvullen, daar is het leven voor. De mensen in mijn eigen woonplaats zijn al vergeten wat er toen alle maal gebeurde, want je leeft ver der. En als ik mijn titel niet kan verlengen dan ben ik weer gewoon de wielrenner uit Enter- Maar een ding nemen ze me niet meer af. Ik sta in het boek, ik was eens we reldkampioen. Toch zal ik nooit als ik ergens hen opstaan en zeggen: hier ben ik, Bert Boom de wereld kampioen, dat zit niet in mijn aard, dat zorgt op de lange duur alleen maar voor desillusies en frustraties. Maar dit alles kunnen ze me niet afpakken. Ze hebben wel eens aain mij ge vraagd: Bert, waarom ben je nooit prof geworden? Dam zeg ik: omdait dait niet voor mij is. Als ik om me heen kijk en al die collega's zie die de longen uit het lijf fietsen voor een pa-ar kruimels, dan bedank ik voor die eer. Misschien dat, als ik wereld kampioen zou zijn geworden op mijn Scheidsrechter Ad Boogaerts, ligt met een hersenschudding in bed. Hij kon zich gisteren nog niets van het voorgevallene tijdens de wedstrijd DWSFeijenoord herinneren. MONTE CARLO (ANP) Van de 183 équipes die vertrokken voor de Rallye van Monte Carlo, hebben er dankzij de milde weersomstandighe den 158 het prinsdom bereikt voor een rust van 24 uur. De Franse crack Gerard Larrousse vertolkte de mening van vrijwel alle collega's toen hij op merkte: „Het was een wandeling. Wel wat lang en vermoeiend, maar dat was ook alles". Onder de uitgevallen équipes be vond zich gisteren ook de Nederland se Ford-combinatie Henk Blok-Huub Vermeulen. Blok reed in de ochtend uren bij Gap tegen een telefoonpaal, vermoedelijk door een te hoge snel heid in een bocht. De Mustang van Blok kwam tegen de buitenmuur van het plaatselijke ziekenhuis tot stil stand. De rallyrijdters liepen lichte verwondingen in het gezicht op en vermoedelijk een hersenschudding. ,,Sabotage'5' was maandag op de zeer zonnige boulevard Albert Pre- DEN HAAG (ANP) De Haagse volleybal vereniging Blokkeer heeft de Hongaar Sandor Racz als trainer aangetrokken. De momenteel in Bel gië woonachtige Racz (40) heeft van 1958 tot 1960 nationale Hongaarse da mes- en herenploegem onder ziin hoe de gehad. AUTOMOBILISME De Neder lander Gijs van Lennep is met de Duitser Hans Laine als zevende ge ëindigd in de wedstrijd over 320 km om de prijs van de repunliek van Argentinië. In hun Porsche maakten zij een tijd van 1.42.36,1 over 51 ron den. mier van Monaco een veel gebruikt woord. In Serajewo hadden drie fu rieuze Italiaanse deelnemers aan de 39e rallye Monte Carlo al geprotes teerd bij officials, dat de sloten van hun Fiats waren volgestopt en dat slechts nadat ruiten waren ver nield de deuren van binnenuit kon den worden geopend. De Zweed Gun nar Haggbom, die met zijn befaamde landgenoot Erik Carlsson in het ver leden grote 9uccessen boekte beklaag de zich na aankomst in Monaco, waar de wagens in de loop van de maandag arriveerden, bij elke official die hij maar kon vinden. Ook de fabrieksrij- der van Lancia was in de Zuidslavi- sche controleplaats een slachtoffer van de „saboteurs" geworden. Alle sloten van zijn auto waren volgestopt met dunne stukjes metaal in de tijd dat de tengere Zweed zijn diner ge bruikte. Haggbom forceerde de por- tieifcruk en kon zonder veel tijdlver- lies de tocht voortzetten. Een van de drie Italiaanse Fiat's raakte in Serajewo de enige aanwe zige contactsleutel van de wagen kwijt. De rijder beging de onvoor zichtigheid het sleuteltje in de niet afgesloten auto achter te laten 'doen hij ging eten. De onbekenden grepen hun kans en Renato Sondra kon Slechts door de draden onder het in strumentenpaneel door te verbinden de Fiat starten. Dat kostte een twin tigtal minuten die later echter zon der moeite werden ingelopen. Vandaag zal het ernst worden in de wintersterrit die tot nu toe bijna in het teken van een vroege lente stond. In het 1524 kilometer lange ge meenschappelijke traject van Mo naco naar Vals-les-Baims en terug zal dan strijd moeten worden geleverd voor iedere seconde tijdwinst. In twintig speciale etappes zijn negen klassementsproeven opgenomen met een totale lengte van 252.5 kilometer. Woensdag in de morgen komt de dan stellig gedunde karavaan in Monaco terug. De zestig hoogst-geklasseerde teams zullen daarna in de slotproef mogen strijden om de zilveren bekers en het overvloedige prijzengeld. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN FC Brugge heeft in de Belgische eerste klas plotseling weer een zeer goede kans op de titel. Enkele weken geleden leek de voorname rol van de pupillen van Frans de Munck uitgespeeld, maar na het afgelopen weekeinde staan ze er weer uitstekend voor. Zelf won nen de Bruggenaren zeer verras send met 3-2 in de uitwedstrijd tegen Beveren-Waas, terwijl de nummers één en twee van de ranglijst, Standard en Gantoise, tegen respectievelijk FC Luik en AS Ostende een puntje moesten laten vallen. De situatie aan de ko ziet er nu als volgt uit: 1. Standard 18-27; 3. Gantoise 18-25; 3. FC Brugge 17-24; 4. Beerschot 19-22; 5. Anderlecht 17-21; 6. SK Beveren 19-21.- FC Brugge kwam tot de ver rassende zege op Beveren via drie cadeautjes in de vorm van doelpunten. De Bruggemaren na men in de eerste veertig minuten van de wedstrijd een 0-3 voor sprong. De treffers kwamen op naam van Turesson, Rensenibrink en de weer herstelde Raoul Lam bert. Het wanen stuk voor stuk doorboringen, die verhinderd had den kuninein worden. De eerste ontstond doordat de achterste li nie van Beveren volledig ver keerd stand opgesteld, het tweede door een mistrap van Beveren verdediger Va® Gen-echten, die finaal over de bal heen maaide en het derde doordat keeper Pok- lèpovic de bal losliet. Cadeautjes dus, maar toch ver diende FC Brugge de voorsprong. Vooral ook omdat Brugge met beheerst voetbal Beveren steeds weer in het defensief drukte. De bal werd zonder veel haast van. linie naar linie -geschoven, met een uiterste precisie- Na rust kwam echter de ommekeer. Brugge liet om onbegrijpelijke re denen de tactiek van voor de rust varen en ging over ®P lan-ge trappen, gaUw thuis. Vlak voor de thee hiaid Jean Janssena Beve ren nog op 1-3 gebracht en toen Rogiers in die negentiende mi nuut van de tweede helft de Waastenders niaar 2-3 tilde, kwam Brugge nog duidelijk in moeilijk heden. Frans de Munck na afloop: „In de tweede helft verloren mijn spelers hun hoofd. Voor rust was het juist zo goed gegaan en nu begonnen zij ineens met lange ballen te spelen. Daardoor kon de defensie van Bever-en onze aanvallen toen gemakkelijk om-- derbreken en zelf aan de opbouw beginnen. Ais ze zo hadden Wij ven voetballen als voor rust, dom was er niets aan de hand ge weest". De dertienduizend toeschouwers zagen bij AS Ostende - Gantoise geen doelpunten en dat impliceert meestal dat men n>a afloop onte vreden naar huis gaat, maar bij dit duel was dat beslist niet het geval. Ondanks de gelijke eind stand zonder doelpunten, beleef den de toeschouwers een ware cupwedstrijd, die boeide van het begin tot het einde. Ostende dankt dit onverwachte gelijke spel vooral aan doelman Fran ken, die in een voortreffelijke vorm stak. Schoten van Sztand. De Groote, topschutter Leonard en Delmulle stopte hij met ver bluffend gemak. Aan de andere kant had Ostendie pech toen in, de eenentwintigste minuut vap de eersite helft een oerhard schot van Verschelde de Ganltodse-lat beukte. De 1-1 eindstand was bij het treffen tussen koploper Standard en starploeg FC Luik al bij de rust bereikt. En tot ieders ver rassing moet gesteld worden dat juist tegen de verwachting in, FC Luik de beste kansen op de overwinning heeft gehad. De na rust voor Koslina ingevallen Ger many kon echter, toen hij enkele minuten voor het einde alleen voor Standard-doelman Piot ver scheen zijn kalmte niet bewaren: hij schoot hopeloos naast. Galic had voor Standard de score ge opend, waarna Baresa de zaak nivelleerde. Anidieriechlt, dot langzaam maiar zeker omhoog klimit op de rang lijst vain de Belgische eerste klas en dat dan misschien niieit meer in aanmerking komt voor de ti tel, maar wel een zeer belangrij ke rol zal gaan spelen, won met 2-0 van Sportclub Charleroi- Een ongetwijfeld verdiende overwin ning, die veel giroter had moejen uitvallen, gezien de verhouding in het veld. Maar arbiter Leo nard vergat Anderlecht twee ze kere penalty's te geven en Chair- lerod-doelman Tosini was in zeer goede vorm. De twee Brusselse doelpunten kwamen op naam v-ain Puis, die uit een wel toegekende strafschop scoorde en op naam vap PW van Himst, die een éé-n- twee met uiblinker Jan Mulder fraai afrondde. LONDEN Nederland heeft voor de eerste ronde van het toernooi om de Davis-eup een uitwedstrijd geloot tegen Griekenland. „Het had slech ter gekund", aldus Bé Lijsen, de di recteur sportif van de KNLTB, die dit jaar de spelers zal begeleiden als non-playing captain. Griekenland be schikt over één speler van redelijk formaat, de in Amerika wonende, zijn moedertaal niet sprekende, Niki Kalogeropoulos. Een oefenwedstrijd, die enkele jaren geleden in Eindho ven werd gespeeld, toonde aan, dat de Griekse nummers twee en drie, bepaald zwakker waren dan de Ne derlandse spelers. De heer Lij sen wil daar nog geen conclusie uit trekken. „Zie maar eens hoezeer de Roemenen in één jaar vooruit zijn. gegaan". Als Nederland de eerste ronde wint, is datzelfde Roemenië de volgende te genstander Het aantal spelers waaruit het Ne derlands Daviscupteam kan worden samengesteld is zeer beperkt. Tom Okker mag volgens de internationa le bepalingen niet in het toernooi om de Daviscup uitkomen, evenmin als Jan Hajer, die bij de KNLTB als prof te boek staat. Evert Schneider is met het grote wedstrijdtennis gestopt, ter wijl de jongeren Paul van Min, de gevolgen van de ziekte van Pfeiffer nog niet geheel te boven is en Peter Soeters en Fried Schmitz waarschijn lijk wegens studie niet beschikbaar zullen zijn. Datzelfde geldt voor Ken neth de Koning, die een studiebeurs voor Amerika aangeboden heeft ge kregen. Resteren de in Zuid-Afrika verblijvende Fred Hemmes, de sinds SCHIPHOL (ANP) Voor de tweede maal is maandagmiddag het elftal van Napoli voor de return wedstrijd tegen Ajax in de derde ron de van de runners-up cup naar Ne derland gekomen (veertien dagen geleden ging de ontmoeting immers letterlijk en figuurlijk de mist in). Met trainer Chiapella toonden de spelers zich uiterst voldaan over de 21 zege, die zij zondag in de uit wedstrijd te Florence behaalden op Italiës kampioen van het vorig jaar, Fiorentia, de ploeg die evenals Feij enoord thans de laatste acht bereikt heeft in de Europacup I. Overigens zal Chiapella woensdag avond tegen Ajax in het Olympisch Stadion niet dezelfde ploeg in het veld kunnen brengen, want zijn aus- putzer Zurlini moest ziek in Napels achterblijven. In de voorhoede zal evenals zondag Altafini ontbreken, want die sukkelt nog steeds met zijn knieblessure. Of de evenmin geheel fitte Montefusco in de verdediging zal meespelen, kan pas kort Voor de wedstrijd worden beslist. De spelers en begeleiders van Na poli zijn ondergebracht in een Am sterdams hotel. Ajax trok zich, ter voorbereiding, terug in Wassenaar. kort weer aan de bandstraining deel nemende Jan Hordijn, de nationale kampioen Niek Fleury en eventueel de in Zwitserland studerende Jan Coebergh. Het vorig jaar werd de Daviscup- wedstrijd tegen Canada (met 2—3 verloren) voorafgegaan door een maandenlange slagentraining, afge wisseld met trainingspartijen. De heer Lijsen wil meer variatie in de voor bereiding brengen. Dat houdt vooral het spelen van toernooien in. Hij heeft dan ook van harte ingestemd met het verzoek van Fred Hemmes om wat langer m Zuid-Afrika te mogen blijven, nu het Suiker-circuit daar afgelopen is. Hem mes heeft namelijk de mogelijkheid mee te doen aan enkele sterk bezet; te lokale toernooien. Wel dient hij begin april in Nederland terug te zijn. Verder is de heer Lijsen van plan met een ploeg deel te nemen aan het voorjaarscircuit aan de Fran se Rivièra en zo vroeg mogelijk naar Griekenland te reizen. Dit in verband met dq nogal grote klimaatsverschillen tussen Grieken land en Nederland. Hij hoopt daar door in de gelegenheid te zijn de Ne derlandse geselecteerden nog wat ex tra wedstrijdervaring te laten op doen. (Van onze sportredactie) ST.-WILLEBRORD De in wie- Ierkringen bekende wielersoignetn' Kees Wagtaans uit St.-Willebrord, is met een hartinfarct opgenomen in het Roosendaalse St.-Franeiscus-zieken- huis. Kees Wagtaans zou gisteren met enkele Willem li-renners naar een trainingskamp in Spanje zijn ver trokken ter voorbereiding op de Ron de van Andalusië. Zijn zoon Rini die de ploeg vooruit was gereisd en al in Nerga, trainde, keerde gisteravond per vliegtuig uit Spanje terug. WEST-BERLIJN (ANP) Het Nederlands-Franse koppel Peter Post- Alain van Landker bezet de tweede plaats in de zesdaagse van West- Berlijn met één ronde achterstand OP de Duitsers Schulze en Renz. De stand: 1 Schulze - Reniz (W. Dld.) 113 pt.; op één ronde: 2 Post - Alain van Lancker (Ned.-Fr.) 71 pt.: op zes ronden: 3 Puschel Fritz (W. Dld.) 70 pt.; op elf ronden; 4 De Wit - Spahn (Ned.-W.-Did.) 129 pt.; op dertig ronden: Koel - Loevesijn (Ne- derl.) 114 pt. (Vanl HULST Bert van den Berg HVV '24 en trainer van de junio weer met voetballen bemoeien heeft de strafcommissie van cl maanden, die Bert van den wedstrijd in begin november HW en Steen, opgeschort. Er zoek aan de gang, omdat er in wedstrijd nogal wat onduidelijk Bert vain den Berg, die voetbcl een zeer serieuze hobby bec geeft de loop van de gebeurten als volgt weer: „Ik was gronsre- bij de wedstrijd tussen de A-elft van HVV en Steen. Op een geg; moment zag de scheidsrechter paar overtredingen over het hooi werd de sfeer in het veld een b naar. De arbiter zag later ook dat een speler van HVV ach tern; zeten werd door een speler van S Maar dat liep allemaal nog goe In de tweede helft werd er voor overtreding tegen HW geflotenj speler van HVV ging naar de zin de arbiter niet snel genoe-g op n meter afstand staan en die werl het veld gestuurd. De toenm jeugdtrainer van HW, de heer sein ginig het veld op, richting sch. rechter. Hij hield hem tegen er schermde de arbiter. Ik kan niet i zo gauw op de naam van die sch rechter komen. Het publiek k het terrein op en de scheidsre wilde de wedstrijd staken. Ik rid beide aanvoerders van de elftalle me, en na overleg besloten we dL normaal doorgespeeld zou woj Die jongen van HW hoefde mef veld uit. Dus het was weer nor elf tegen elf. Daarna werd het fen zonder verdere incidenten werkt. Na de wedstrijd ging ik] de formulieren naar de scheidsr ter die vroeg of ik de naam var trainer van HW te pakken kon gen. omdat hij zijn gedrag aar KNVB wilde rapporteren. Ik ha Desein er bij, die echter een volko verkeerde naam opgaf. De arl vroeg mij die naam op het formi te zetten. Ik deed dat, maar verm de er boven de echte naam. Ik (Van onze sportredactie) AXEL Ab den DoeMer uit is vorige week opgenomen in bestuur vain de Zeeuwse wielen eniging „Theo Middelkamp". Doelder, verkoper vam auto': door Jam van Stee uitgenodigd toe te treden tot het bestuur Middelkamp, omdait men van ning was, dat de Zeeuwsch-Vlo; kant no-gol wat versteviging hebbein. Een belangrijk voordeel de benoeming vain Ab den Do< is, dat hij door de aard van werk overdag soms een uurtje kap maken, om zich te wijden de belangen vain de wielersport TERNEUZEN Weer heeft d NVB het gehele amateurvoetbal] gramma voor zaterdag en zondag gelast. Het gevolg hiervan is dat in de afdelingen geen compet voetbal kon plaats vinden, want grond van de bestaande rege geldt een afkeuring in een KN district of de gehele KNVB even< voor de daaronder resorterende delingen. Zoals aan iedere regeling kle natuurlijk ook aan deze regeling zwaren. Dat is afgelopen weekei weer duidelijk gebleken, want op le plaatsen in Zeeland werd vr schappelijk gevoetbald en daar dus ook competitievoetbal ge^j< kunnen worden. Het zit er ook dik in dat men m Dep Haag teveel heeft gerich de weersverwachting van De Nu dit wat anders is uitgekoi (men kan zich trouwens voor z-Uad-Nederland em zeker voor -^eeland betreft veel beter op Ui richten) blijkt achteraf dat de alg ie afgelasting, voor wat betreft 1, wel wat voorbarig is geweest, vendien rijst de vraag op welke 'Wmaties men uit Zuid I (wa-aj afdelingen Brabant en Zeeland oi ressorteren) is afgegaan. Zeker op die van de KNVB afdeling i iand, want daar zou men niet to gehele afgelasting hebben beslc

de Stem | 1970 | | pagina 12