Gemeentegrens van nieuw Hulst BIAFRAAN VERDELING ZEEUWSE WONINGCONTINGENT Ruim 1 miljoen subsidie voor sporthallen in Brabant en Zeeland Prinselijke baby wordt „getoond" AaBe Tilburg saneert: ontslag; voor 200 mensen In het afgelopen jaar Delt sterk Lichte vorst Bredase actiegroep deelt bisschop doelstellingen Terhole Opening gymzaal in Sluis EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV.: Hoogwater mee Uitnodiging Kritiek Commentaar Delta openheid Vlissingen kreeg het meest Ontslag voor 81 man Confectiebedrijf in Zierikzee sluit eind februari ADVIES O1 Commenta Geen mode Draaibrug Sas vai Gent volgende wee voor verkeer geslo Vergadering bestui Braakman in Bierv 2 DE STEM VAN VRIJDAG 16 JANUARI 1970 2 3 Prijskaarting Aan de by Hob van Geertruij gehouden prijskaarting namen 56 deelnemers deel. Er werd een winnaars- en een verliezersron de gespeeld. Uitslag: 1. Al. de Cock en L. Brand, beiden Terhole; 2. C. de Theije Terhole en W. Brand, Hulst, 3. J. de Schrijver en Hyp. Freijzer, Terhole, 4. R. v.d. Branden, Clinge en Em. de Meijer, Terhole, 5. T. Boessem, Hulst en J. Goossen, Kloos- terzande. 6. J. van Helsland Clinge en P. Collet, Kuitaart, 7. Mevr. Brand, Terhole en C. v. Overloop, Zuiddor- pe. Verliezersronde: l. Th. de Rijk, Kuitaart, en A. Roeland, Lamswaar- de, 2. G. de Deijne, Lamswaarde en Fr. Blanckaert, Terhole, 3. Jac. d'Hondt, Lamswaarde en G. de Schepper, Hulst, 4. E. van Steven- daal, Terhole en Em. de Schepper, Rapenburg. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Vrijdag 23 januari om 16.00 uur zal de officiële opening van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Vleeshouwerijstraat in Sluis plaats vinden. Deze openingsplechtigheid zal wor den verricht door burgemeester P. F van Hootegem. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (exd. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incL 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren, tel. 01180-5550 (midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Temeuzen: A. Schei] (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Yxel Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakkei (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Temeuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland; C. Menu (01100-8030) REDT een Biafraan is de titel van dit rubriekje, waarin als het even kan dagelijks verslag wordt uitgebracht van wat er zich in Zuid-West-Nederland allemaal af speelt op het gebied van hulpacties voor Biafra. Niet uitvoerig, daar voor zijn andere pagina's in deze krant beter geschikt. Maar wel zo volledig mogelijk. Wij hopen na melijk, dat al die mensen, die zich nu reeds inspannen voor deze ac ties, baat hebben bij de ideeën, die anderen hebben gehad. En dat an deren, die wel wilden, maar nog zoeken naar de wijze waarop, op een idee worden gebracht. VOOR welk doel nu precies al het geld bestemd is, doet niet zoveel ter zake. Giro 400 in Utrecht is in ieder geval gemakkelijk te onthou den en bovendien wordt het geld, dat daar binnenkomt verdeeld over vijf organisaties:-Terre des Hom mes, het Rode Kruis, Charitas Ne derland, oecumenische hulp en Unicef. Voor wat Zuid-Nederland betreft zit ook dr. Samson (tel. 04257 - 564) in Baarle-Nassau nog steeds te wachten op de aanmel dingen van acties, die speciaal voor Terre des Hommes zjjn be doeld. ER zijn nogal wat mensen, die moeite hebben met de combinatie Biafra en carnaval. Dat speelt bij voorbeeld in Oudenboseh, waar vijf scholen het initiatief hebben genomen om een serie carnavals bals te houden de zaaleigenaar heeft de ruimte gratis ter beschik king gesteld De leerlingen van twee scholen doen hieraan niet mee. Zij zoeken andere wegen voor acties. Misschien hebben zij iets aan het idee van vier Bredase scholieren, die zaterdag een pop festijn aanrichten in het Turfschip. (Toegang 2,50 voor een hele avond toffe pop). IN Bergen op Zoom heeft men overigens niet zoveel moeite met carnaval en hulpverlening. De dweilband d'Avekapel heeft een rondwandeling gemaakt. Zo maar eventjes 506 gulden opgehaald. Wat dan verder te zeggen van de leerlingen van de (lagere) Jeroen Boschschool in Roosendaal, die met hun acties nu al 2300 gulden bij elkaar brachten. En dat niet al leen: ze kregen bovendien een brief van minister Luns persoon lijk, waarin deze vertelde alles te zullen doen om de ellende in Bia fra te lenigen. Dat was het ant woord op een brief, die de kinde ren zelf aan hem geschreven heb ben. IN Oudenbosch staan ze voor niets. Twee lagere scholen hebben in een bliksemactie 2500 gulden bij elkaar gebracht. In Oud-Gastel staat liog heel wat te gebeuren. Zaterdag wordt de gemeente op z'n kop ge zet: het gemeentehuis fungeert als „central operations-room". Men kan er dan ook de hele dag met geld terecht. Zaterdag wordt voor en na de kerkdienst in de paro chiekerk in Ossendrecht geld in gezameld. Zondag wordt er tot twaalf uur nogmaals ingezameld. De mensen, die niet naar de kerk komen kunnen terecht in de Paus Johanneslaan, waar naast de PTT- bus een groene stembus met het opschrift „Biafra-actie" zal worden neergezet. IN vrijwel alle dorpc/i in Zeeland worden huis-aan-huis.collectes voor Biafra gehouden. In Middel burg wordt de adoptie-actie ge voerd met behulp van luidspreker wagens, gesteund door sportver enigingen, scholen, kerkelijke en tal van andere instanties en orga nisaties. Om 10 uur gisteravond had men in Middelburg een bedrag geteld van 17.000,Ook de in woners van Vlissingen hebben het goede voorbeeld gevolgd. Onder het motto: „Help een kind in Bia fra" worden inzamelingen gehou den. De chemische fabriek Hoechst en de scheepswerf Koninklijke Maatschappij „De Schelde" heb ben reeds geldelijke bijdragen toe gezegd. DE Imkamp-oproep een Biafraan- tje te adopteren heeft in de splin ternieuwe gemeente Reimerswaal op Zuid-Beveland, waar pas een herindeling achter de rug is, ook weerklank gevonden. De gemeen te zal het particulier initiatief steunen. VAN het ingelegde spaargeld in 1969 (12 miljoen) draagt de Raif- feisenbank Hoedekenskerke l/10.000ste deel af voor Biafra. Dit geld 1200,werd aan de presidente van de hervormde vrou wenvereniging in 's-Gravenpoider, mevrouw Geense, door middel van een cheque overhandigd. TOT slot nog even dit. Een dame uit Breda had 400 gulden opzijge- legd voor een bontjas. Zij vond uiteindelijk, dat ze die bontjas toch niet zo hard nodig had. Het geld ging dus naar giro 400. Reuze-idee. Voor meer van dit soort (en alle ander) ideeën staat De Stem de hele dag open. Even hellen naar 01600-22341, toestel 111. Mavo-leerlingen in Oosterhout gaan met vijf vrachtwagens zater dag de huizen langs om lege fles sen op te halen. De gemeenteraad van Breda heeft gisteravond lange tijd ge discussieerd over een eventuele hulpverlening. Dit n.a.v. brieven van D'66, PAK en Democraten. Men hield het officieel: eerst overleg met Vereniging van Ned. Gemeenten en G.S. en daarna eventueel een voorstel mee te doen. Nog even een leuk initiatief uit Bergen op Zoom: leerlingen van de Elseman huishoudschool gaan vanmiddag tussen 1 en 5 uur wer ken bij particulieren en in het ziekenhuis. Voor 2 gulden per uur. Nagekomen bericht bliksem- aotie in de gemeente Raamsdonk bracht ruim 4000 gulden op. Soortegelijke actie in Fijnaart ƒ2790,25. Made-Drimmelen: 9000 gulden. (Raadslid Jonge voer per boot de Biesbosch rond. Hij ving ƒ243. (Van onze redactie binnenland) N1JEMGEN Na de bevalling van prinses Irene in Nijmegen, zal „er in het buitenland, ongeveer een week na de doop een religieuze plechtigheid plaatsvinden, waarhij de Spanjaarden de gelegenheid zullen krijgen de baby te zien" Prinses Irene en prins Carel Hugo, die zich momenteel in Neder land bevinden, hebben dit gisteren of ficieel mede laten delen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zo zal de gemeente grens van Nieuw-Hulst lopen na de gemeentelijke herindeling, die in april haar beslag moet krijgen. Groot-Hulst bestaat dan, behou dens uit de huidige gemeente Hulst, nog uit de plaatsen Clinge, Graauw en St.-Jansteen. Een to pografische kaart met daarop de nieuwe grenzen en straten van de nieuwe gemeente is reeds nu ver krijgbaar op de gemeentehuizen van de afzonderlijke dorpen die op dit moment nog zelfstandig zijn. Morgen, zaterdag 17 januari: Ber gen op Zoom 11.20, Hansweert 10.46 en 23.24, Made-Drimmelen 1.50 en 14.08, Terneuzen 10.17 en 22.55, Vlis singen 9.47 en 22.251, Wemeldiinge 11.10. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Naar aanleiding van de vorming van een „Actiegroep We reldkerk bisdom Breda" is er van vele kanten naar de doelstellingen van deze groep gevraagd. De initiatiefnemers hebben hun uit gangspunten en programma thans aan de bisschop meegedeeld. Het oorspronkelijke gezelschap is in middels uitgebreid met de heren M. E. Dorren, F. E. E. Haverman, G. Th. M. Heere, B. P. van Tetering, H. Wil- tink, H. van Wahnem en F. B. J. Zeegers. Uit de brief aan de bisschop blijkt dat de Actiegroep Wereldkerk een vrij-opgestelde beweging is in ver bondenheid met de Paus van Rome en een. dynamisch instrument wil zijn ter verduidelijking en verbete ring van de actuele kerkelijke en godsdienstige situatie. Zij wil niet in de eerste plaats organisatie zijn, maar leven; géén autoriteit doch dienst baarheid; zij wil niet veroordelen maar luisteren en voldoende in spraak hebben. doende worden gewekt en gevoed; het onderricht in de geloofsleer op onze scholen helaas maar al te vaak slecht is; de liturgie niet steeds een heilig gebeuren is, en veelal onvol doende functioneert; de oecume nische beweging niet tot gemeengoed van allen groeit en nu tot verwarring leidt; dat de vertegenwoordiging van alle gelovigen op het pastoraal con cilie en vertegenwoordigende bera den onvoldoende is en derhalve hun beslissingen van weinig waarde". Van de zijde van het bisdom kon men ons gisteravond op de brief "an fle Actiegroep nog geen commentaar geven. „Actiegroep Wereldkerk bisdom Breda is een uitnodiging aan het gehele Godsvolk speciaal ook aan priesters, kloosterlingen en jongeren om meningen en opvattingen ken baar te maken over de aangepaste vernieuwing binnen onze Nederland se kerkprovincie en aan deze ver nieuwing mee te werken. De Actiegroep tracht te voorkomen dat de vernieuwing blijft hangen op een 1 uiterlijke of papieren aanpas sing en dat zij niet verloopt in een ongericht leven zonder stijl of dat godsdienstige onverschilligheid en te leurstelling en machteloosheid zich voortzetten. Actiegroep Wereldkerk bisdom Breda tracht te bevorderen: dat de vernieuwing leidt tot een nieuwe van-binnen-uit gegroeide le vensvorm; en verdieping van het godsdienstig leven; dat de gelovige medemens ruimte krijgt, waarin hij kan ademen; dat ieder geduldig de moeilijkheden eigen aan een zoekende periode vol twijfels en onzekerheden leert beleven; dat, een grotere persoonlijke verant woordelijkheid groeit; dat er plaats is voor het eigen ge weten. De Actiegroep is van mening dat in 1970 de kerk onvoldoende func tioneert voor de moderne mens in de huidige wereld; de woord verkondi ging niet steeds een gids is, welke verklarend heenwijst naar een sacra mentele kerk; de begeleiding in het zoeken van een juiste leefwijze en gezinsleven vaak ontbreekt; dat het geloof en de godsdienstzin onvol- Het overlegorgaan Zeehavenont wikkeling Zuidwest-Nederland is dus eindelijk bezweken voor de voortdurende vraag om openheid en openbaarheid. De kans bestaat dat er nu een eind zal komen aan een mistige situatie, waarin de mist zich telkens opvallend verdikte zo dra er in wè! openbare lichamen, gemeenteraden of statenvergaderin gen, vragen werden gesteld over het wel en wee in de Gouden Delta zonder dat daar antwoord op gege ven kon worden. De eerste daad van openbaarheid is geweest, aan het slot van de laat ste besloten vergadering drie stuk ken prijs te geven. Daartoe behoort ook hef concept-advies, dat het al gemeen bestuur van het Overlegor gaan op 6 april openbaar zal gaan behandelen. Dat concept-advies heeft enkele opvallende merkte kens. Op de eerste plaats dat het zich allesbehalve conformeert aan het rapport van de commissie-Ver burg, een rapport dat in opdracht van het overlegorgaan gemaakt is. Een tweede merkteken is, dat het concept nauw aansluit bij de visie die Rotterdam tot nu toe ontwikkeld heeft over de toekomst van de Gou den Delta. Een derde merkteken tenslotte Is, dat er zo nadrukkelijk in gepraat wordt over de tot nu toe ongewij zigde „wilsovereenstemming tot sa menwerking van de bestaande en potentiële .havenexploitanten in het Deltagebied". Het is maar goed dat dit bij herhaling gezegd wordt Want hoe zou je er, bij al die tegen strijdige rapporten, zelf op moeten komen. Maar goed, er komt nu openheid en daardoor openbare controle op het doen en laten van het Overleg orgaan. Een eerste verwachting mag zijn cfat die openbare controle in vloed zal hebben op het tempo waarin wordt gewerkt. Hopelijk zal er ook de zakelijkheid van het over leg mee gediend zijn. Want werken aan de toekomst van Zuidwest-Ne derland moet iets anders zijn dan spelen voor het publiek. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gedeputeer de Staten van Zeeland hebben het door de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening voor dit jaar aan Zeeland toege wezen contingent woningen over de gemeenten verdeeld. Het con tingent bestaat uit 848 woninwet- woningen waarvan tenminste 124 be jaar den woningen en 109 keuzewoningen alsmede 218 door woningbouwcorporaties te bouwen woningen met gemeente lijke garantie in de particulier ge subsidieerde sector. Van dit laat ste aantal moeten tenminste 41 als bejaardenwoning worden be stemd. In totaal werden 1141 woningen verdeeld: 588 gewone woningwetwo ningen, 127 keuzewoningen, 186 be jaardenwoningen, 175 gewone wo ningen corporatie premiebouw, 65 be jaardenwoningen corporatie premie- bouw. Bij de toewijzing hebben G.S. reke ning gehouden met het verzoek van de minister de toewijzing niet kleiner te maken dan twintig contingenteeen heden voor gemeenten met meer dan 5.000 inwoners en niet kleiner dan tien voor kleinere gemeenten Deze regeling voorkomt versnippering, die afbreuk zou doen aan het streven naar doelmatigheid en kostenbespa ring in de bouw. De verdeling vond plaats na advies van de Provinciale Adviesraad voor de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. De grootste toewijzing voor dit jaar is aan Vlissingen toegevallen: in to taal 200 woningen, waarvan 107 ge wone woningwetwoningen, 51 bejaar- denwoningen, 20 corporatie premie woningen en 20 corporatie bejaarden woningen. Terneuzen kreeg in totaal 180 wo ningen toegewezen. Hiervan zijn 120 gewone woningwetwoningen, 24 be jaardenwoningen en 36 gewone cor poratie premiebouw woningen. Middelburg kreeg een toewijzing van 125 woningen, waarvan 100 ge wone woningwetwoningen en 25 cor poratie premiebouw woningen. Aan Goes zijn totaal 91 woningen toebedeeld. Dit contingent bestaat uit 60 gewone woningwetwoningen, 23 gewone corporatie premiebouw wo ningen en 8 bejaardenwoningen. De toegewezen contingenten of ge deelten daarvan, die op 1 oktober 1970 niet zijn gerealiseerd of waar van op 1 oktober niet vaststaat, dat zij tijdig verwezenlijkt zullen wor den, zullen worden teruggenomen en aan andere gemeenten worden toe gewezen. Daarmee wordt voorkomen, dat d-e woningen voor Zeeland verlo ren zouden gaap. De minister is van plan op 1 november 1970 een soort gelijke maatregel voor de provincies te treffen. In hun brief aan de Zeeuwse ge meentebesturen hebben Gedeputeerde Staten -tenslotte medegedeeld dat de plannen tot realisering van de toe gewezen contingenten voor 1 mei a s. bekend moeten zijn bij de hoofdin genieur-directeur van volkshuisves ting en bouwnijverheid in de provin cie Zeeland. De verdeling voor de overige ge meenten is als volgt: Bruinisse, 9 keu zewoningen; Duiveland 16 keuzewo ningen, iZerikzee 21 gewone woning wetwoningen, 16 bejaardenwoningen, 25 gewone corp. woningen en 6 bej.- woningen in deze sector, totaal 68 St.- Maartensdijk 18 keuzew., Tholen 13 keuzew., 10 corp. premiebouw, totaal 23, Sint-Philipsland 10 bej.-won., Ar- nemuiden 10 gew. woningwetw., Val- kerrisse 9 keuzew., Veere 6 gew. wo ningwetw. 7 bej.w., totaal 13, Ka- pelle 14 keuzew., Borsele 17 gew.ww., 16 keuzew., 24 bej.-won. totaal 57, Reimerswaal 34 keuzew., 10 bej.-w. 9 corp. w., 3 bej. totaal 56 Aardenburg 10 gew. ww. Cadzand 10 gew. ww. Groede 13 gew. ww., Schoondijke 10 gew. corp. w., Sluis 10 bej .-woning wetw., Hoek 14 bej.-woningwetw., Sas van Gent 12 gew. ww., Westdorpe 22 gew. ww., Zaamslag 10 gew. ww. 16 bej.-w. corp. totaal 26, Axel 36 gew. ww., Hontenisse 10 bej. ww., 5 bej.- woa corp. totaal 15, Hulst 20 gew. ww, 17 gew. corp. totaal 37, Sint- Jansteen 14 gew. ww., Vogelwaarde 10 bej. ww., 5 bej. corp. totaal 15. Het verschil tussen het door de mi nister toegewezen contingent van 1066 eenheden en de door G.S. toe gewezen 1141 woningen wordt ver oorzaakt door het feit dat van twee contingenteenheden drie bejaarden woningen kunneh worden gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Het herencon l fectiebedrijf G. S. van Dam in I Zierikzee wordt eind februari ge-[ sloten. Dit heeft tot gevolg, dat 31 mannen en 50 vrouwen zonder werk komen. Volgens het gewestelijk arbeidsbu. I reau in Zierikzee zal plaatsing var,l het vrouwelijk personeel bij andere I bedrijven weinig problemen geven. I Wat de onitslaigen mannen betreft, zie! I men de toekomst echter somber in. I Het bedrijf vestigde zich in 1957 fel Zierikzee. In het begin ging aJIiesl goed, maar na verloop van tijd deedl het voortdurend tekort aan vrouwe-1 lijke arbeidskrachten afbreuk aan del rentabiliteit. Daarbij kwam vooral del laatste tijd de moeilijke situatie in del textielbranche, die met een moorden-1 de concurrentie te maken heeft. Van Dam produceert vrij dure kit. I ding, terwijl de vraag naar goedke-l pere confectie steeds toeneemt. Del afzetpnoblemen werden daardoor I voortdurend groter. Vandaag zal de directie van hm: I bedrijf, zo liet het gewestelijk ar-l beidsfoureau weten, overleg hebber. I met de verschillende vakorganisatie J over de financiële aspecten van del sluiting en het vaststellen van een af. I vioefingsregeling voor het personeel De directeur van het Zierikzeese ai-l beidsbureau zal volgende week dins- f dag met het bedrijf een gesprek voe-[ ren. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De n.v. Koninklijk I AaBe Wollenstoffen- en Dekenfal brieken in Tilburg gaat de produk j tie aanpassen aan de internationale) markt. Dat betekent dat vandaag on- geveer 200 werknemers worden ont-l slagen. Er zal met ongeveer 60l| werknemers worden doorgewerkt. T Voor vrijwel alle ontslagenen, it 1 vakbonden zijn ingelicht, is in andere textielbedrijven door AaBe zelf wtk gevonden. De nieuwe directeur van AaBe, de heer J. O. Feenstra, is tot de over tuiging gekomen dat AaBe alleen ge red kan worden als op korte temp drastisch wordt ingegrepen. VoorSii naar AaBe overstapte, enkele weta geleden, was hij marketing-directe van de Koninklijke Nederlandse Tex tiel Unie. Voor deze grote textiel- combinatie saneerde hij drie bedre ven. De heer Feenstra heeft voor d» AaBe een marktplan voor dit 1 opgesteld. Toen dat rond was stemde hij er de produktie en personeelsplannen van het bedrijf op af. Met die Kei harde gegevens kon een financie ringsplan worden opgesteld dat de in stemming heeft van de kredietgevers van de n.v. Slechts als zeer snel een einde kan worden gemaakt aan de negatieve financiële resultaten warm ond er de AaBe al vijf jaar gebuk gaat, is voortzetting van het bedriii verzekerd. De ontslagen kan men zien als een onderdeel van het to tale reorganisatie, en sanenngspl® Men stelt dat ze onvermijdelijk zijn om AaBe, een van de technisch modernste en veelzijdigste wollen- stoffenfabrieken in ons land, te red den van de algehele ondergang. W personeelssanering kan ook met la» ger worden uitgesteld omdat sinds i december voor de werknemers een verkorte werktijd is ingesteld. De n- nanciële lasten daarvan zijn voor hei bedrijf niet meer te dragen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, dr. M. A. M. Klompé, heeft voor rekening van het be grotingsjaar 1969 bijna f 4.750.000,- subsidies toegewezen voor de houw van sporthallen. Deze rege ling werd in 1967 ingesteld. Kon den in 1967 en 1968 respectievelijk 17 en 23 objecten met een subsi die worden gesteund in 1969 wer den 26 aanvragen met een sub sidie gehonoreerd Mede als gevolg van de subsidie regeling is het aantal sporthallen ten opzichte van 31 december 1967 meer dan verdubbeld. Telde Neder land op die datum ongeveer 60 spe- fieke sporthallen (minimum afme tingen 22 x 42 x 7) op 31 december 1968 was dit aantal 100, op 31 decem ber 1969: 135. In Zeeland en Noord-Brabant gin gen de subsidies naar: de gemeente Goes voor de bouw van een sporthal naar ontwerp vat Pellikaan bouwbedrijf voor een be drag van f 200.000. De stichting Sporthal Hulst kreeg f 200.000.voor de reeds geopende sporthal „Den Dullaert" naar ontwerp van de Koninklijke Nederlandse Hei de Maatschappij. De gemeente Oosterhout kreeg f 200.000.voor de bouw van een ■sporthal naar ontwerp van de N.V. Sportbouw in Kedichem. De stichting Sport en Recreatie Andel - Giessen - Rijswijk kreeg f 200.000.voor de bouw van een sporthal in Giessen naar ontwerp van Pellikaan bouwbedrijf. De stichting Sportaccommodaties Roosendaal en Nispen kreeg f 200.000 voor de reeds geopende sporthal De Leede In Roosendaal naar ontwerp van Pellikaan bouwbedrijf. De gemeente Geertruidenberg kreeg f 200.000.voor de bouw van een sporthal naar een ontwerp van Pellikaan bouwbedrijf. Er wordt wel beweerd roep om bundeling va ten en het streven naar grttl heden op allerlei gebied maar een mode zou zijn. In re deze waarschuwend opi vingers uit angst voor- „al c we" naar boven komen is h denken waard. In een provincie als Zeel hoeft men voorlopig niet bang te zijn voor het te gre Heel wat meer ter zake waarschuwing als die van d teur van het Zeeuws burea alcoholisme: in het algemee schappelijk werk wordt in ondoelmatig gewerkt, omda veel (twintig namelijk') orga opereren op een bevolking aantal niet groter is dan die stad Utrecht. Dat de Zeeuwse ziekenhu groot zouden worden, is vo al evenmin te vrezen. Inleg- de geografische situatie van vincie maakt het aantal ziel zen toch al noodzakelijk grol gewenst zou zijn bij eenzelf volkingsaantal, verspreid ovi kleiner gebied. Wie zou daarom niet gj zijn met het eenstemmige in de ledenvergadering vs Protestants-Christelijke Ziek Bethesda in Vlissingen, om doen aan het streven, naar kenhuis op Walcheren. Dat het er tot nu toe drie zi historisch best te verklaren als zodanig ook aanvaardbar zou het echter niet zoveel zijn geweest. Het grotere ziek is een betere waarborg voor f/'male behartiging van de vc zondheid dan het te kleine' noodzakelijke ontwikkeling niet worden tegengehoude grond van ondergeschikte bi gen of doelstellingen. Ook van een confessionee kenhuis blijft de belangrijkste stelling: optimale behartiginc Je volksgezondheid. In het ge schappelijke ziekenhuis waar nu op Walcheren,naar stree echter ook de geestelijke verzi van de patiënt „volledig en derne wijze" tot zijn recht k zoals omschreven wordt ii „protocol van overeenkomst dan nu ook door Bethesda i vaard. (Van een onzer verslaggeve TERNEUZEN In verban uit te voeren baggerwerkzaarr ter plaatse van de brugopenii het landverkeer over de draaib bas van Gent zijn gestremi woensdag 21 januari om 22.00 donderdag 22 januari tot 5.30 ui Het verkeer aan beide zijde het kanaal van Terneuzen wort geleid over Sluiskil, zoals door tingsborden wordt aangegeven (Van onze correspondent) BIERVLIET Het algemee stuur van het beheerschap Reci gebied Braakman houdt dinsds tien uur 's morgens een vergat «het gemeentehuis in Bierviie Op de agenda staan ondermee Bespreking betreffende het ove voorzieningen Braakman, een stel tot onderhandse besteding Betering jachthavens en een vo tot wijziging van de bezoldinginj ordening. De vergadering woi nouden onder voorzitterschap heer J. van der Peijl. Vooruitzichten voor zaterdag on zondag, opgesteld door het K.N.MX op donderdag 18.00 uur: Plaatselijk neerslag en in "«nacht overwegend lichte vor Weersvooruitzichten in cijfer middeld over Nederland .oor zaterdag- aantal uren z ot 2; min.-temp.: omstreeks maal; max.-temp.van ongeveer maal tot 3 graden onder non kans op een droge periode van stens 12 uur: 80 procent; kans oj geheel droog etmaal: 60 proceni t «or zondag: aantal uren z< ot 3; min.-temp.: omstreeks maal; max.-temp.: van ongeveer maal tot 4 graden onder non kans op een droge periode van stens 12 uur: 8(1 prneent kar een geheel droog etmaal: 50 pre

de Stem | 1970 | | pagina 2