VOETBALLEN NA WINTERSE RUST: EEN GOK Topper in 3e klas D: HVV tegen Goes KENMERK VAN GOEDE COUREUR IS KARAKTER' Moeilijke opgave leider Zeelandia Jan Blom heeft titel binnen bereik Vogelwaarde zware opgave Post-Sercu eerste in Bremen Oud-wielrenner Adrie Kloosterman: Vroeger was het moeilijk Zware strijd St.-Aloysius Cyclo-cross in Axelse bos Zeeuwse damcompetitie I MOEILIJK I ,f u "*e kent He sterkte van de I oubj haast niet meer. Het is net of BELANGRIJK Niet voor vol Overstapje Tactische fout Voetbal Tafeltennis ANDERLECHT IN VOLGENDE RONDE 19 DE STEM VAN VRIJDAG 16 JANUARI 1970 25 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het wordt zondag als we weer eens eindelijk een echte competitiedag kunnen beleven een gok. Een gok voor de trainers van de elftallen, die de wei in moeten; een gok voor de supporters en een gok voor de officials. Een gok met een dobbelsteen met twee kansen; of het team heeft de verplichte winterrust goed overleefd; of het eerste elftal heeft juist een verschrikkelijke klap gekregen na de goede prestaties van de eerste competitiehelft. Oefenmeesters kunnen nog zo driftig in de weer zijn geweest; oefenwedstrijden kunnen nog zo veelvuldig gespeeld zijn: de competitie is een hoofdstuk apart. Iedere voetballer reageert anders op een echt belangrijk duel waarin de punten op het spel staan dan op een wed strijd waar slechts de gezelligheid na afloop telt. Mocht het weer verder meewer ken. dan krijgen al die trainers van het district Zuid 1 en zij niet al leen daar zondag mee te maken. Sterren van zeven weken geleden zul len hopeloos falen en halve kneus jes van die tijd zullen uitgroeien tot sterren. In de derde klasse D bijvoorbeeld wachten HW en Goes vol spanning af wat hun elftallen zondag als het doorgaat in Hulst zullen preste ren. Goes-voorzitter M. de Kok ge looft, dat de uitwerking die de over wintering heeft gehad op de 22 spe lers een doorslaggevende rol zal gaan spelen. Do Kok: „Ik had liever ge zien, dat we zondag een andere te genstander hadden. Dan konden we eens rustig bekijken hoe we de rust periode door waren gekomen Nu moe ten onze spelers er direct volop te gen aan" De eerste wedstrijd tegen HVV in deze competitie in Goes werd door Goes met 3-1 verloren. Voorzit ter De Kok: „Ik wil het niet goed praten, maar HVV heeft toen wel een beetje geluk gehad. Een gelijk spel was een beter resultaat geweest, ge zien de verhoudingen in het veld. Ik hoop dan ook dat wij zondag 'n beetje geluk hebben, wat HW toen tad. Ten slotte bestaan we dit jaar 15 jaar en we zouden dat graag met een kampioenschap vieren". De kans 15 groot, dat Goes in Hulst volledig kan aantreden voor de onvervalste topper in de derde klasse. D. Ver- tragge er. De Kok kampen nog met I lichte blessures, maar men hoopt, dat lie tegen zondag genezen zijn. De Kok: „Eerlijk gezegd hoop ik. dat de sterkste wint. Als HVV twee punten zou binnenhalen en het verdienen, dan vind ik het zondag niet leuk, maar maandag heb ik er dan vrede mee". De situatie aan de kop van de rang lijst is trouwens bijzonder enerverend 11TV en het Bergen op Zoomse MOC I Men met 18 punten, gevolgd door Vogelwaarde en Goes met 15 pun- ten, maar deze clubs hebben een wed strijd minder gespeeld. Dus HVV en MOC hefcben slechts een verliespunt minder. In Hulst is men overigens optimistisch over de vraag of er zon dag wel of niet gespeeld kan worden. Secretaris A.L. Reijns: „Het veld is op dit moment bespeelbaar, maar dan moet het weer niet gaan veran deren. Ik hoop, dat het dat niet doet, I want het wordt wed eens tijd. dat er weer eens een echte competitiewed strijd wordt gespeeld". HW kan tegen Goes op volle sterk te aantreden Neefs en De Neus kamp ten met lichte blessures, maar door de lengte van de verplichte winter- pauze hebben beide spelers alle ge legenheid gekregen om te herstelen. HVV ziet het treffen met Goes vol vertrouwen tegemoet. Secretaris j Reijns: „Goes heeft een elftal, dat ons altijd goed heeft gelegen. Ze spe len technisch aardig en dat ligt ons wel, want wij doen precies hetzelf de. De eerste wedstrijd hebben we met 3-1 gewonnen, maar dat was een meevallertje. In de rustperiode heb ben wij drie oefenwedstrijden ge speeld, maar wat het zondag gaat worden? Ik weet natuurlijk niet hoe onze spelers zullen reageren op een j echte wedstrijd. Ik denk echter wel, het goed zal gaan". Vogelwaarde staat dit weekeinde I voor een heel zware opgave: MOC in Bergen op Zoom uit. Voorzitter R. Dobbelaar is eerlijk, als hij zegt, dat hij gelukkig zal zijn met een gelijk I spel. Dobbelaar: „MOC is een moei lijke tegenstander voor ons. De eer ste wedstrijd in Boschkapelle eindig de in een 1-1 gelijk spel en toen kre ten wij iets te weinig. Maar het lijkt Me een knappe prestatie om zondag lelijk te spelen. Ten slotte is MOC een van de twee koplopers in de der- I de klasse D." Vogelwaarde hoopt in Bergen op Zoom volledig te kunnen I starten. Dobbelaar: Alle spelers I fijn fit. Maar de griep kan er tussen 1 komen Voorzitter Z.F. Pleunis van STEEN lis bepaald niet optimistisch over het I doorgaan van het treffen met De I Schutters in Stampersgat. „Ik heb ge- I boord dat het weer gaat vriezen en Idan weet je het wel aldus de Ureases van STEEN. De heer Pleu- Inis vreest een beetje het herbegin |van de competitie. Hij is er namelijk Iniet van overtuigd, dat zijn door de 1 koopgrage Belgen verzwakte forma- Itie <je winterpauze goed is doorge- I komen. Pleunis: „Ik ben er niet zo 1 srg gerust op. Maar ik hoop, dat ons I forste elftal het is al vaker ge- I beurd juist nu de kracht heeft ge- I vonden om te gaan voetballen, waar I oe spetters bij afvliegen". 1 SecretarisP.J Magnus van Honte- IMsse weet niet wat hij moet den- lu van ontmoeting met DOSKO I Wus: is allemaal zo lang er zondag, als het doorgaat, een nieu we competitie begint. Opnieuw is ie dereen vol spanning hoe de voetbal- loze periode is doorgekomen. Precies als na de zomermaanden. Het is weer gissen naar de kracht van de tegenstander". Het eerste treffen tus sen DOSKO en Hontenisse liep uit op een grote zege van DOSKO. Secre taris Magnus: „Ik weet niet meer of het 8-1 of 9-1 was. Maar beschamend was het wel. We waren op dat mo ment helemaal nergens. Maar daar na is het veel beter gegaan". Hon tenisse kan zondag volledig aantre den al wordt Van Kruyssen, de man, die na een moment van zichzelf ver geten voor een jaar werd geschorst, wel erg gemist. De heer Magnus: „Van Kruyssen is weer in training, want begin maart loopt zijn schorsing af. We missen zijn schutterscapaci- teiten enorm. Ik geloof, dat hij on danks zijn 32 jaar weer in het eer ste kan komen. Hij is een soort voet baller als Johan Cruvff, Altijd attent op kansen". In de eerste klasse E staan er zon dag voor de twee Zeeuwse vertegen woordigers ook belangrijke wedstrij den op het programma. Middelburg krijgt Brabantia op bezoek en daar moet zeker van gewonnen worden. Middelburg-secretaris L.W. van Ha len: „Brabantia en Middelburg heb ben beide de puntjes bijzonder hard nodig Daarom zal het een moeilij ke wedstrijd voor ons worden. Wij hebben het voordeel van een thuis wedstrijd De spelers hebben er in ieder geval veel zin in. Ze hebben meer zelfvertrouwen gekregen in de winterpauze. Ze zijn er van doordron gen. dat er in deze situatie thuis geen punt meer verloren mag gaan. Dus het moet tegen Brabantia onze eer ste zege van dit seizoen op eigen ter rein worden als het goed is." Vlissin- gen gaat de zware gang naar Veer- se Boys in Raamsdonksveer. Secre taris P.V. der Eijk is vol vertrou wen. Vooral ook omdat Vlissingen in de winterpauze een nauwgezet oefen programma heeft afgewerkt. Van der Eyk: „Elk seizoen is de winterpau ze tot nu toe voor ons nuttig ge weest. We stonden dan bovenaan en vielen plotseling terug. Waarom zou het deze keer, nu we in de gevaren zone verkeren dan niet eens anders om zijn". Het elftal van Vlissingen kan zondag volledig aantreden. De enige spelbreker die de heer Van der Eijk vreest is de griep. „Nu heb ben we nog geen geblesseerde spe lers, maar met de griep weet je het nooit", aldus .de secretaris van Vlis singen. In 2 B wordt het zondag voor Axel moeilijk tegen RAC, dat vanuit Gilze de verre reis naar Zeeuwsch-Vlaan deren meet ondernemen. Voorzitter Vlissingen-secretaris P. van der Eijk: oefenprogramma. J. Dieleman van Axel heeft vertrou wen in de conditie van zijn eerste elftal. Dieleman: „We hebben zoveel getraind als mogelijk was. De eerste helft van de competitie heeft bewe zen, dat wij niet zoveel minder wa ren als onze tegenstanders. Het eni ge wat ons heeft tegengezeten is het doelpunten maken". Axel heeft aan dit probleem enkele zondagen ge werkt Terwijl de wielrenners in het Axelse Bos hun wintertraining afdraaiden hoorde je op het veld van Axel dro ge knallen vallen. Dieleman: „On danks het feit, dat we een goede voor bereiding hebben gehad, blijft RAC natuurlijk een moeilijke tegenstander. Mijn grootste vrees is echter vorst. Als het nu gaat vriezen dan denk ik, toch dat liet ook zondag weer niet vol vertrouwen na nauwgezet door gaat". Terneuzen. moet kunnen winnen van RKWU. Corn Boys staat in de vierde klas se H voor de bijzonder zware taak om in Koewacht dé club van die naam te bekampen. Het is een pu bliek geheim dat beide verenigingen elkaar niet bepaald liggen, dus het is te hopen, dat het koele verstand excessen in de weg zal staan. Hans- weertse Boys-Oostburg is een duel, waarvan de einduitslag bijna niet te voorspellen is. Precies als Walcheren- RCS. Het treffen tussen Sluiskil en Clinge zal in deze klasse wel beslist worden door het voordeel van eigen terrein dat Sluiskil deze keer geniet. Biervliet - Renesse heeft voor Bier vliet hetzelfde voordeel. Zierikzee»- Noormannen tenslotte tippen we als een gelijk spel. BREMEN (ANP) Peter Post en Patrick Sercu hebben de zesdaagse van Bremen gewonnen. Het koppel behaalde 449 punten. De Westduit sers Schulze en Renz werden met vier punten minder tweede. De beslissing viel pas in de laat ste sprint. Tot drie uur voor de be ëindiging van de wedstrijd stond ook het koppel Wolfshohl - Puschel (Wdl.) nog in ronden gelijk met de beide leidende ploegen. In de slotfase werd dit paar ech ter op drie ronden achterstand gere den. Met 253 punten eindigden Wolfs hohl en Puschel als vierde. Zes uur voor het einde hadden Post en Ser cu nog een forse punitenachterstand op Schulze en Renz: 278 tegen 335 punten. De Nederlands-Belgische combinatie veroverde en passant nog een auto, die in de avonduren, als premie was gesteld. Bovendien ver beterden de latere winnaars het baanrecord over 1 kilometer met vliegende start (1.00.9). Tienduizen den toeschouwers volgden geboeid de spannende finale. De eindstand: 1. Post-Sercu, Ned.- Belg. 449 punten, 2. Schulze - Renz, Wdl. 445, 3. Op drie ronden: Bughdahl - Steven® Wdl.-Belg. 253, 4. Wolfs hohl -Puschel, Wdl. 159; 5. Op zes ronden: Janssen - De Wit, Ned. 225, 6. Op elf ronden: Rudolph - Junker- mann, Wdl. 188; 7. Op dertien ron den: Boelke - Fritz, Wdl. 187; 8. Op zeven en twintig ronden: Karstens - Spahn, Ned. - Wdl. 241; 9. Op acht entwintig ronden: Gorrabert - Rogigen- dorf Wdl. 181. (Van een onzer sportmedewerkers) KAPELLE - BIEZELINGE Bij de Zeeuwse wielerfans, die de vier kruisjes zijn gepasseerd, zal de naam Adrie Kloosterman ongetwij feld nog bekend in de oren klinken. De nu 50-jarige Kloosterman was in de dertiger jaren, maar vooral di rect na de bevrijding, een coureur van naam. Hij behoorde tot de bes te Nederlandse amateurs en het feit dat hij vroegtijdig uit het mé tier is gestapt, zonder dat zijn ster bij de profs was gerezen, is te wij ten aan de ongunstige omstandig heden waarmee een wielrenner uit die dagen te maken had. Speciaal voor de enkele coureurs, die er toen waren boven de Westerschelde. „Let wel, ik spreek zeker niet over die „goeie" ouwe tijd, want dat was het beslist niet, maar je moest wei „karakter" tonen in die tijd", zegt Kloosterman. „Tegen woordig is het doodgewoon, dat zelfs de jongens uit de laagste cate gorie, dus die der aspirainten, zich per auto laten brengen naar de plaats waar zij moeten fietsen, ook al ligt die plaats dan maar op enke le kilometers van hun woonplaats verwijderd. In mijn tijd was het zo dat je op de fiets naar de wedstrijd toe moest, wat betekende dat je soms wel 60 of 70 kilometer moest afleggen voordat de eigenlijke strijd begon. De renners uit Zeeuwsch- Vlaanderen verkeerden in wat gun stiger positie, omdat ze dichter bij België woonden, dat ook toen reeds het wielerland bij uitstek was. In België kon je bijna dagelijks kiezen uit diverse wedstrijden. Bovendien was de wielersport in Zeeuwsch- Vlaanderen populair, wat zeker niet kon worden gezegd van Zuid-Beve land of Walcheren, om Schouwen, Thoien en Noord-Beveland maar he lemaal niet te noemen. Aan de „overkant" kon men als coureur re kenen op vurige supporters, die je financieel steunden wanneer je wat slecht in je slappe was zat. En dat gebeurde nogal eens". Adrie Kloosterman moet hardop lachen als hij denkt aan de tijd toen hij op de koersfiets over Zuid- Beveland snorde. „Men wees je soms met de vinger achterna en dan hoorde je: „Kiek, kiek, een wielrenner „De mensen zageh je gewoon niet voor vol aan", meent Kloosterman, „ze beschouwden de wielersport als iets minderwaardigs". Om er dan haastig aan toe te voegen: „Maar ik heb er veel plezier aan beleefd". Hoe is Adrie Kloosterman er toe ge komen om op de racefiets te klim men? „Nou dat weet ik nog heel goed. Toen ik een jaar of zestien was maakte ik met mijn vader en mijn broers op Pinksteren een fiets tocht, dat was traditie. Meestal ging de reis naar Bergen op Zoom, waar dan meestal een concours-hippique werd gehouden. Op een keer was dit paardenfestijn om één of andere reden afgelast en omdat we toch wat wilden beleven, kwamen we te recht op de Raayberg, de cementen wielerbaan die Bergen op Zoom toen nog rijk was. Dat was mijn eerste kennismaking met de wieler sport. Cor Blekemolen reed er on der meer en de latere matchmaker van het Antwerpse Sportpaleis Theo Baelemans. In één middag liep ik warm voor de mannen op het „sta len ros". Vooral toen ik na afloop de fiets mocht bewonderen van Toi- ne Mazairac, de Bergen op Zoomse oud-wereldkampioen op de sprint. Het fonkelende karretje mag ik wel zeggen bracht me helemaal in de ban van de wielersport. Thuis bleef ik zeuren en het duurde niet lang of ik kreeg een echte race fiets. Hij was niet zo fraai van uit voering ais die van Mazairac, maar ik wa3 er maar wat mee in mijn nopjes". En toen begon de wieler- carière van Adrie Kloosterman. Adrie Kloosterman: „Soms denk ik toch wel eens: wat jammer dat som mige jonge renners mentaal te week zijn om iets te bereiken". Reeds als nieuweling kon de jon ge Kloosterman al aardig „meeko men", al schoten er dan na de ge wone dagtaak slechts een paar uur tjes over voor training. Maar om met de bloemen te worden getooid moest Adrie toch wachten tot hij het overstapje naar de amateurs had gemaakt. Vooral op de grasbanen. die er toen nog waren, maakte de' coureur uit Kapelle-Biezelinge furore. In de achtervolging was hij moeilijk te kloppen, maar ook in de koppel- koersen was Kloosterman een ster aan de zijde van de inmiddels over leden Johan van Nieuwenhuize uit Kruiningen. Dit duo trok ook naar de wielerbanen in Roosendaal en Bergen op Zoom om er triomfen te vieren. De oorlogsjaren brachten voor Kloosterman volkomen non-activi teit, maar direct na de bevrijding vierde hij een goede come-back. Hij reed in 1945 eervolle prijzen bijeen, waarvan zijn tweede plaats in de Ronde van Kapelle, achter de Belg Marcel Thijsman, wel zijn .grootste voldoening was. Toch nam Klooster man zich voor. om een jaar later in eigen home te zegevieren. De Ron de van Kapelle 1946 bracht welis waar het puikje van het Nederland se amateurkorps aan de start, maar Adrie liet zich hierdoor niet af schrikken. Samen met de talentvolle Piet de Vries ontsnapte de sterke Zeeuw ir. deze koers en reed de Vlaardinger in de slotfase los. Daar voor had Hij reeds vijf maal in Bel gië met de bloemen gereden en het was nog maar pas, mei. Kloosterman, die toen tot onze al lerbeste amateurs behoorde, maakte echter een tactische fout en werd onafhankelijke. Hierdoor ging een verkiezing voor de nationale equipe, welke in het wereldkampioenschap zou strijden, aan zijn neus voorhij. Hoewel Kloosterman ook als on afhankelijke nog wel tot goede resul taten kwam, trok hij zich toch in 1947 uit het métier terug. Het dors- bedrijf, dat hij samen met een broer ging exploiteren, nam zijn tijd geheel in beslag. Hij was gedwon gen het één of het ander te laten vallen. „Als je iets aanpakt, moet je het immers goed doen", meen} Kloosterman. „Kijk, er was na de oorlog een evolutie gekomen in de wielersport. Je kwam er als coureur niet meer met een paar uurtjes training. Wielrenner zijn is immers een zeer zwaar en moeilijk beroep. Naast een gewone dagtaak van pak weg tien uur en tussen de bedrijven door koersen, zoals ik moest doen, was onmogelijk geworden. Ik heb toen mijn bedrijf gekozen en daar nooit spijt van gehad. Er zijn immers maar weinig coureurs, die een bo terham met wielrennen verdienen. Niettemin blijf ik met belangstelling de wielersport volgen en niet in het minst de verrichtingen van onze Zeeuwse renners. Maar als ik zelf nog eens op pad ga met de race fiets voor puur genot denk ik toch wel eens: wat jammer dat sommige renners mentaal te week zijn om iets te bereiken. Als je coureur wilt worden moet je niet alleen kunnen „afzien" tijdens de koers, maar ook daarna. Dat betekent dat je veel moet nalaten wat een ander zich wel kan permitteren. Het kenmerk van een goed coureur is zijn karak ter, denk maar aan Jo de Roo of aan Jan Janssen". (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland staat voor leidei Zeelandia een lastige uit wedstrijd naar Aardenburg op het programma. De Middelburgers, die momenteel met twee punten voor sprong de ranglijst aanvoeren, zijn ervan overtuigd dat het geen ge makkelijke opgave zal worden. Zee- landia-bestuurslid Jo Tilroe: „Aar denburg is een ploeg waar je tegen kunt voetballen. We spelen er ook graag tegen, want het zijn sportieve en prettige tegenstanders. Ze heb ben ook heel wat in hun voetbal mars en zullen voor iedere tegen stander gevaarlijk blijven, vooral op eigen veld. Toch ben ik optimistisch (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de overgangs klasse van de Zeeuwse volleybalcom petitie zal het een zware opgave zijn voor Terhole-dames om van het sterk spelend en bovenaan staand AMVJ te winnen. In de wedstrijd slaagde Terhole er evenwel in twee sets te winnen van deze ploeg. Dus nog geen nederlaag hij voorbaat voor de Ter- holense meisjes. In de districtscompetitie komt IJ VC 1 op bezoek bij de heren van Ter hole 1. Al zal IJVC zijn uiterste best doen om tot winst te komen, het zal in staat zijn om over Terhole 2 de wel niet lukken. Voorwaarts 1 moet in staat zijn om over Terhole 2 de baas te bïijven evenals de Kikkers dit zullen zijn bij WH. ISvG zal het tegen OVC niet gemakkelijk hebben daar de Oostburgers steeds beter gaan draaien. Toch is de winst voor de Sassenaren. In de tweede klas heren mag winst verwacht worden voor Terhole 3 en Schoondijke, die sterker moeten wor den geacht dan hun tegenstanders St.-Albert en ISvG 2. Bij de dames slechts twee wedstrijden waarvan Scheldesporrt - Voorwaarts de belang rijkste is. Scheldesport heeft het voordeel van het thuisspelen hetgeen ook wel noodzakelijk zal zijn om over Voorwaarts de baas te blijven. Terho le 3, dat op bezoek gaat bij OVC, kan hier de winst behalen al zal er hard voor geknokt moeten worden. Programmavanavond Hoek - Voorwaarts 19.30 in Hoek. Sluiskil - IJVC 2 20.00 in Sluiskil. Zaterdag: overgangsklas dames: Terhole 1 - AMVJ-RLCV, 16.00 in Hulst, Sport hal. Distrikts-competitie: heren eer ste klas: Terhole 1 - IJVC 1, 16.00 in Hulst, Voorwaarts 1 - Terhole 2, 19.00 in Axel, WH - de Kikkers, 16.30 in St.-Jansteen, ISvG 1 OVC 1, 15.00 in Sas van Gent. Heren tweede klas: Terhole 3 - St.-Albert, 16.00 in Hulst, Schoondijke ISvG 2, 15.00 in Schoo dijke. Dames: OVC - Terhole 3, 16.30 in Groede, Scheldesport - Voorwaarts 1, 19.00 in Terneuzen. gestemd en als wij op volle sterkte kunnen aantreden verwacht ik dat de winst mee naar Middelburg zal gaan". Aardenburg-secretaris W. Klooté is op zijn beurt ook al optimistisch: „De thuiswedstrijd tegen Zeelandia hebben we vorig jaar ook in ons voordeel weten te beslissen. Het werd toer. 1-0 en dat bleek achteraf voor Zeelandia een heel kostbaar doelpuntje te zijn geweest, want het kostte de club juist het kampioen schap. Technisch geloof ik dat wij gelijkwaardig zijn en als we erin zouden slagen de wat schotvaardige Zeelandia-voorhoede aan banden te leggen, zit er toch minstens weer een gelijk spel in". DFS, dat maar 2 punten op Zee landia achterstaat, zal zeker zorgen eeh eventuele misstap van de lei ders uit te buiten en voor Hulster- loo, dat naar Burgh-Haamstede op visite gaal, wordt het daarom een heel zware wedstrijd. Hoofdplaat krijgt Domburg op visite en de bad plaatsbewoners zullen zeker al het mogelijke doen om de aansluiting met de kopgroep te behouden. Het is echter zeer de vraag of Hoofd plaat de volle winst uit handen zal geven. Voor Schoondijke wordt het oppassen, nu Lewedorp wordt be zocht, want de thuisclub is duidelijk in opmars. Luetor en IJzendijke zit ten in de gevaarlijke hoek. Het duel tussen deze twee degradatiegegadig den is daarom van het grootste be lang. De achterstand van Robur is nog erg klein en de deur naar de ontsnapping staat nog wijd open. Het feit, dat bij een overwinning op tegenstander Philippine de kans bij zonder groot is (gelet op Luctor - IJzendijke) dat de rode lantaarn kan worden overgedragen wettigt de veronderstelling- dat Robur alles op alles zal zetten om minstens één punt aar. de thuiswedstrijd tegen Philippine over te houden. (Van onze sportredactie» AXEL Zondagmorgen organise ren de Zeeuwse wielerverenigingen „Er op en er over" en „Theo Mid delkamp" in het Axelse bos een cy clo-cross. Dit op verzoek van de deelnemers aan de wekelijkse win tertraining onder leiding van Rinus Markusse. De wielrenners vonden de cross op tweede kerstdag van het vorig jaar zo geslaagd, dat zij de besturen van de wielerclubs hebben gevraagd er nog een te organiseren. Het 'is de bedoeling dat ook de wielrenners van over de Westerschelde zondag in Axel aan de start verschijnen. Het parkoers wordt waarschijnlijk aangepast aan de eisen vande KNWÜ, zodat het mogelijk wordt in de toekomst de Zeeuwse crosstitel in eigen provincie te betwisten. Er zijn geen prijzen te winnen. De ren ners, die van start gaan. beschou wen deze cyclo-cross ais een welko me training voor het komende weg- seizoen. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Met nog één ron de te spelen aanstaande zaterdag in „PAX" te Middelburg heeft Jan Blom de beste papieren om het Zeeuws kampioenschap dammen te behalen. Een fraai resultaat van deze altijd actieve dammer temidden van ande re jeugdige spelers. Ofschoon hij te gen de jonge Schunselaar remise moest toestaan overigens een keu rig resultaat van de Vlissinger staat Blom nu met twaalf punten aan de leiding. Rijk uit Ovezande met elf punten heeft nog een theoretische kans wan neer Blom eventueel verliest of re mise speelt tegen De Vlieger, maar dan moet Rijk, die de enige onge slagen speler is in dit toernooi, zijn partij beslist winnen tegen Op 't Hof. Het programma van de laatste ron de ziet er als volgt uit: Riesenkamp - Van Zeyst; Rijk - Op 't Hof; Van Rijs wijk - Dekker; Schunselaar - Boon- De Vlieger - Blom. In de eerste klas stijgt de spanning met de week, want inmiddels is de suprematie van Maranus aan het ver dwijnen. Hij heeft nu slechts één punt voorsprong op Heydra, die in een felle eindsprint Maranus aan het inhalen is. Overigens speelden beide spelers remise tegen elkaar. Versluis en De Wild met een partij min der blijven goed volgen. Mede ge zien het verdere programma met on der andere de partijen Versluis - Ma- ™s: Heydra - Hollestelle en De Wild - Maranus kan het toernooi een spannende slotfase beleven. De uitslagen waren: hoofdklas: Rie senkamp - Op 't Hof 1—1; Dekker - Si ~Z1;, Boon - v. Rijswijk 11; Blom - Schunselaar 1—1; Van Zeyst - De Vlieger 02. De stand luidt: J. Blom C. Rijk C. A. v. Rijswijk W. Dekker J. Riesenkamp I. Op 't Hof P. Schunselaar H. J. de Vlieger A. G. v. Zeyst J. F. Boon De uitslagen waren: eerste klas: Heydra - M. Quakkelaar 2—0; Holle- stelle - Lievense 20; Houmes - Francke 02; Huigens - Koppejan 2—0; Versluis - M. Quakkelaar 1—1; Heydra - Maranus 11. J. A. Maranus W. Heydra M. P. Versluis C. J. Hollestelle J. Huigens J. B-ayens M. de Wild W. Koppejan 0. Scherp A. Francke J. Houmes M. Quakkelaar W. Lievense 1. Vinke 10 6 3 1 15 10 5 4 1 14 10 4 5 1 13 10 5 2 3 12 9 4 3 2 11 9 4 3 2 11 9 4 3 2 11 8 2 4 2 8 9 2 4 3 8 10 3 2 5 8 10 1 5 4 7 9 2 2 5 6 8 1 2 5 4 9 1 0 8 2 DUNFERMLINE (AP) Ander lecht heeft in de returnwedstrijd van de derde ronde van Het toernooi voor jaarbeurssteden de uitwedstrijd tegen de Schotse vereniging Dun fermline met 2—3 (0—1) verloren. Aangezien Anderlecht in Brussel met 10 had gewonnen gaat het we gens een beter resultaat in de uit wedstrijd (2 doelpunten tegen nul) over naar de volgende ronde. De Schotten namen reeds na acht minuten een 10 voorsprong door George Mclean. Toen deze een mi nuut na de pauze door een treffer van Mitchell tot 20 was opgelopen, zagen de kansen van Anderlecht er slecht uit. Anderlecht maakte echter gretig gebruik van het feit dat de tegenstander het middenveld niet langer betwistte. Na 74 minuten spelen schoot Van Himst raak. Dat doelpunt was reeds voldoende om Anderlecht van een plaats in de kwartfinales te verzeke ren. De Belgen gingen echter door en vijf minuten voor het einde scoor de Jan Mulder de gelijkmaker. Dat Mclean twee minuten later voor Dunfermline het winnende doelpunt scoorde was alleen nog maar van be lang voor de uitslag.

de Stem | 1970 | | pagina 19