„BETER SEX-LEVEN ALS U OPHOUDT MET ROKEN" Verklaring Ojoekwoe: „Strijd duurt voort... Onderwijsfront in clinch met kweekschool VIER INSTANT-MAALTIJDEN VAN KWATTA )e^e|yd Aanvallen op Brandts regeringsverklaring FILMSTER TONY CURTIS TIJDENS „WEEK VAN NIET-ROKERS": KERK IN BEWEGING Churchills stellen zich verkiesbaar Bankoverval in Nieuwlande (Dr.) MODEWINNAAR CHINA WERKT AAN NUCEEAIRE WAPENS Protestants Nederland Na Beverwijk nu Breda Niet slecht Haagse groep Zwarte Panter „Big Man" op Schiphol GOUDA WORDT VOORSTAD VAN Z.W.-NEDERLAND ei iW7> hn (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON „Uw sex-leven zal beter worden als u ophoudt met roken". Met deze wat merkwaardige mededeling gaf de bekende filmster Tony Curtis alle mensen in de wereld die willen stoppen met roken een goe de wenk. Tony Curtis ging gisteren niet dieper op de zaak in, met uitzon dering van de mededeling dat hij nu al negen jaar geen sigaret, pijp of si gaar heeft aangeraakt. Vandaar ook dat hij al enige tijd met een zeer ge rust geweten dagelijks in een recla me-spot voor de Amerikaanse televi sie verschijnt en dan zeer diepzinnig de woorden uitspreekt: „Ik heb het opgegeven' Of hij door dit alles nu als deskun dige moet worden beschouwd is niet bekend, feit is wel dat zijn uitspraken gisteren een hoogtepunt vormden van de „week van niet-rokers" die mo menteel in Washington wordt gehou den. Aan deze week nemen meer dan 60 organisaties deel die zich op de epr. of andere manier inzetten voor de gezondheid van de mensen. Deze or ganisaties maken enorm veel reclame tegen het roken en hebben ook reeds instituten in het leven geroepen waar verstokte rokers met niet-rokers in aanraking worden gebracht in de hoop dat de drempelvrees voor hel opgeven van het roken wordt over wonnen. De rokers in Washington schijnen de vraag, roken of niet roken, meest al met de rook te laten opvliegen. De meesten geven toe dat de angst voor kanker geen reden is om ermee op te houden, tenzij die natuurlijk acuut geworden is. Dit dilemma heeft een nieuwe industrietak tot ongewone bloei gebracht. Voor 39 cent kan men er al nagebootste plastic sigaretten kopen die een lichte pepermuntsmaak hebben. In de drogisterijen kan men tot een bedrag van tien dollar allerlei ontwenningsmiddelen krijgen die in de meeste gevallen het smaakgenot wegnemen. Kleine speeltuigjes als stalen balletjes en geslepen steentjes, die dienen voor het afreageren van de nervositeit, maken een evengrote hoogconjunctuur mee als de diverse soorten kauwgom, waarvan de afzet evenredig stijgt met de daling van de sigarettenverkoop. Een bazaar in Washington bood si garettendozen aan in de vorm van een lijkkist, die bij het openen een treurmars ten gehore bracht. De voor raad van deze doosjes was in de „week van de niet-rokers" reeds uit verkocht. Men kan zich natuurlijk ook proberen uit te leven in allerlei nagebootste voorwerpen als „zuig- speentjes" zoals bijvoorbeeld Charles Bohlen, de vroegere Amerikaanse ambassadeur in Parijs en Moskou die altijd op een oud sigarettenpijpje kauwde. 's Avonds tijdens het hoogtepunt van de tv-avond laat de „Maatschap pij tegen Kanker" het zwaarste ge schut aanrukken. Een van de be kendste filmsterren van Amerika, die jarenlang de rol van officier van jus titie vertolkte in de bekend misdaad serie „Perry Mason" en die een jaar geleden aan longkanker stierf, komt dan in een reclamefilmpje met een ernstige waarschuwing. Toen het filmpje werd opgenomen wist hij al dat hij zou sterven en hij zegt dit dan ook zeer duidelijk, gezeten temidden van zijn gezin. Alleen het zien van dit filmpje is al voldoende om ook de meest fervente roker te doen schrik ken. Later in de volgende show rijdt dan weer de knappe cowboy rond over de prairie en steekt zich smaak vol een sigaret aan met de vlammen van een kampvuur OFFICIEEL EINDE BIAFRA (Van onze redactie buitenland) LAGOS De Biafraanse generaal Philip Effiong, door de uitgeweken Ojoekwoe met de leiding in Biafra belast, heeft gisteren officieel het einde van de republiek Biafra afgekon digd. Hij verklaarde in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos in het bijzijn van generaal Gowon dat het Biafraanse volk het gezag van Lagos aanvaardt. Effiong heeft een acte van overgave getekend. Ongeveer tegelijkertijd verscheen er verblijfplaats nog steeds onbekend is. strijd duurt voort. Leve de republiek Effiong werd gistermorgen harte lijk verwelkomd door Gowon. Deze zei blij te zijn dat de Biafraanse broeders de strijd hebben gestaakt. Hij weet de oorlog aan de „krank zinnigheid" van Ojoekwoe. Gowon heeft amnestie afgekondigd voor al len die de zaak van de afscheiding van Biafra hebben gediend. „Samen zullen wij een staat bouwen", zei hij, „waarin niemand wordt onder drukt". Gowon sprak er zijn vol doening over uit dat het conflict is opgelost zonder hulp van „buiten". Be proclamatie van Ojoekwoe is bekendgemaakt door Markpress, die van Genève uit de publiciteit voor Biafra verzorgt. Ojoekwoe zei dat er geen voedsel in Biafra is en dat iet te laat zal zijn als het binnen 72 uur niet wordt aangevoerd. „Lagos 13 niet van plan", zei hij, „voor voed- Iset te zorgen". Het wilde de Biafra- nen uitroeien. De federale troepen zijn volgens hem aan het plunderen geslagen en hij acht het onwaar schijnlijk dat Lagos daar wat tegen tan doen. Volgens de jongste berichten is de toestand in de oorlogsgebieden niet zo slecht als algemeen werd aange nomen. Op verscheidene plaatsen in Biafra delen de federalen voedsel uit. Via de radio wordt de bevolking op geroepen bij haar huizen te blijven en op de voedseltransporten te wach ten. Het grote probleem vormen de duizenden die de bossen zijn inge vlucht. Zij zijn niet te bereiken, zo werd gisteren in Lagos meegedeeld. Van incidenten tussen federale troepen en Biafraanse burgers of militairen wordt geen melding ge maakt. Op het Vaticaan is echter het bericht ontvangen, dat 70 Ierse en twee Italiaanse missionarissen zich jQe open brief van de uiterst rechtse vereniging Protestants Nederland j 'ijkt ons een poging te elfder ure, om de goede relaties tussen de kerken in Nederland te verstoren. Hij komt op het moment dat de kerken de laatste voorbereidingen treffen om samen de weg te gaan van de ene kerk van Jezus Christus. Het ligt voor de hand, dat de brief mspeelt op de wat moeilijke situatie, waarin de Nederlandse katholieke kerk verkeert sinds de laatste zitting van het pastoraal concilie, waarin ander meer het celibaatsvraagstuk aan de orde was. Met haar verwijt van humanistische tendensen in het Nederlands katho- wcisme wil zij indirect steun geven can soortgelijke groepen aan katho lieke zijde zoals Confrontatie en Mi- c haellegioen. Tegelijk tracht de vereniging Pro- j estants Nederland de gemoederen te ^erwarren, nu over enkele maanden in april, de verhouding der kerken r ™erwerp van gesprek zal zijn Jij- jtews de laatste zitting van het pasto ral concilie. 9e vereniging staat kennelijk op aar achterste benen. In het ontwerp- apport over de oecumene immers en aanbevelingen worden opgeno e?l betreffende de erkenning van vondmaal en ambtsdrager in de re J rmatönsche kerken, als laatste con n^Ue7}^e vaJ} de erkenning van eik- ars kerk-zijnwaartoe het tweede heeftaanS conc^e de deinzet gegeven „iifHit de enige inbreng van de jenigmg Protestants Nederland ii cM,reÜ opererende oecumeni- bptLf.etu-e9®n9 is' Hoeft het wat ons liiL. ,met meer: behalve onsmake JK is de reactie ook te laat. JOEP SPITZ. een verklaring van Ojoekwoe, wiens Daarin stond o.a.: „Biafra leeft. De Biafra". in een geïsoleerd deel van Biafra be vinden, waar nog tegenstand wordt geboden. De bevolking is daar totaal van voedsel en medicamenten versto ken. De federale autoriteiten hebben aan Europese functionarissen op nieuw verzekerd dat buitenlanders die Biafra willen verlaten, vrijgelei de zullen krijgen. Verscheidene di plomatieke missies in Lagos dringen aan op nieuws van hun landgenoten van wie bekend is dat zij in Biafra gewerkt hebben. Generaal Gowon heeft inmiddels Rusland bedankt „voor de hulp die het heeft gegeven tijdens de gehele Nigeriaanse crisis". Ook schijnt de spanning die sinds het begin tussen Nigeria en Engeland bestond, iets te zijn opgeheven. Dat gebeurde na een onderhoud tussen de Engelse staats secretaris voor buitenlandse zaken Foley en Gowon. Gowon vroeg bo vendien snel om Engelse hulpgoede ren, die waarschijnlijk al vrijdag worden ingescheept. Vanmorgen komt op Nederlands initiatief de zgn. Haagse groep in Genève bijeen. Deze groep, die tien landen omvat, zal zo snel mogelijk een gemeenschappelijk plan opstel len voor hulp aan de slachtoffers van de oorlog in Nigeria. Dit plan zal „op de meest effectieve wijze" aan de regering in Lagos worden voorgedragen, zo heeft minister Luns tijdens een vergadering van de Twee de-Kamercommissie voor Buiten landse Zaken meegedeeld. Voorts is contact opgnomen met de organisatie voor Afrikaanse een heid. Keizer Haile Selassie van Ethio pië heeft Gowon de hulp van de OAE bij het organiseren en kanali seren van de hulpverlening aange boden. Dit aanbod opent ook "moge lijkheden voor Europese en Ameri kaanse hulp aan de slachtoffers van de oorlog, aldus minister Luns. Tenslotte zal bij Oe Thant worden aangedrongen op publikatie van rap porten dié waarnemers van de volks- renorganisatie hebben opgesteld. LONDEN (AP) De onvermoel bare familie Churchill, die al tien tallen jaren om politieke macht strijdt, zal in de volgende nationale verkiezingen in Groot-Brittannië met vier familieleden uitkomen. Het zijn de kleindochter van Win ston Churchill, Edwina Dixon, haar man, de kleinzoon en naamgenoot van sir Winston, Winston Churchill, en Duncan Sandys, een schoonzoon van de beroemde oorlogsleider. Volgens de laatste opiniepleimngen maken ten minste drie van deze kan didaten een zeer goede kans gekozen te worden. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM „Onze partij is een politieke organisatie, die o.a. gelijke rechten voor alle on derdrukten in Amerika nastreeft. Wij geloven in zelfbescherming tegen onze onderdrukkers en te gen de uitbuiting die wij van het kapitalistische systeem ondervin den. Wij willen de macht van de heersende klasse doorbreken In plaats daarvoor wensen wij macht voor iedereen en speciaal ook voor ons." Dit zei gistermiddag Albert Howard, bijgenaamd „Big Man", de bijna twee meter lange hoofd redacteur van het lijfblad van de Black Pantherbeweging, die op uitnodiging van het solidari- teitscomité in Nederland aange voerd door de Hilversummer Pe ter Schumacher (foto) naar ons land is gekomen. Vanavond zal hij in Amsterdam een lezing houden. (Van onze redactie buitenland) NIEUWLANDE Twee gewapen de mannen hebben bij een bankover val in het Drentse plaatsje Nieuw lande gisteren 10.000 gulden buit ge maakt. Van de twee rovers, die vluchtten in een rode Fiat 600 met kenteken 57-61 HE is nog geen spoor gevonden. Kort na sluitingstijd bedreigde een van de mannen de bankdirecteur met een pistool. Deze moest papier geld in een zwarte tas doen. De over valler ging er daarna onmiddellijk vandoor, waarna1 de directeur de alarmbel in werking stelde. De rijks politie was na enkele minuten aan wezig, maar vond geen spoor. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/BEVERWIJK De sectie onderwijsfront van de Bredase sociale academie Markendael heeft gistermiddag bij de St.-Franciscus pedagogische academie in Breda geprotesteerd tegen de methode waarop de leiding van deze school, volgens het onderwijsfront, spon tane discussies over de kwestie Beverwijk via afleidingsmanoeuvres probeert tegen te werken. Tijdens een vergadering van studenten was besloten om gistermiddag in het gebouw van de St.-Franciscusacademie aan de Haagweg een discussie te houden. Studenten van deze academie verzekerden de groep, dat de lei ding van de school daartegen geen bezwaar zou maken. Toen gistermorgen een verzoek otn de discussie te mogen houden door de leiding om „organisatorische rede nen" werd opgeschort, besloot de groep 15 man sterk te proberen de school binnen te dringen op het moment dat de studentenraad en de leiding over de vergadering van woensdagavond j.l. van gedachten zouden wisselen. Het binnendringen langs de voor deur liep op niets uit omdat de leer krachten binnen harder tegen de deur duwden dan de actiegroep buiten. Het onderwijsfront besloot daarop de acadeipie Markendaal als discussiecentrum te gebruiken. De studentenraad van St.-Franciscus Heeft gisteren verklaard zich te dis tantiëren van de actiegroep onder wijsfront Breda. Zij doet dat „van wege de zeer onsympathieke wijze waarop het onderwijsfront te werk gaat". De bezetting van ae pedagogische academie te Beverwijk mag dan door de sterke arm zijn opgeheven, de strijd gaat echter door. De 108 gear resteerden, die binnen een paar uur allemaal weer op straat stonden, be sloten de alternatieve academie op nieuw te vestigen in de gebouwen van sociëteit „De Slof', waar men eerder reeds vele weken lessen heeft gevolgd. Tenminste drie leraren van de School voor de Journalistiek in Utrecht hebben zich bereid ver klaard les te gaan geven aan de al ternatieve academie. Volgens mr. F. J. Kranenburg, commissaris van de koningin in Noord-Holland, heeft de burgemees ter van Beverwijk bij de ontruiming van de academie een zeer juist be leid gevoerd. Hij heeft bevorderd, aldus mr. Kranenburg, dat een stuk rechtsstaat zichtbaar is geworden. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Vanaf heden zijn in Nederland vier nieuwe kant en klaar maaltijden verkrijgbaar die ivorden uitgebracht door de N.V. Cho colade- en Cacaofabriek Kwatta Bre da. Kwatta, die de laatste jaren niet de afname van chocolade-produkten heeft welke eigenlijk wel verwacht mag worden, gaat zich in de toe komst meer en meer op de produktie van levensmiddelen toeleggen. De vier verschillende soorter instant maaltijden, die gisteren in het Am sterdamse Hilton-hotel werden geïn troduceerd en gekeurd door al dan niet deskundige fijnproevers omvat ten aantrekkelijke uitheemse gerech ten: spaghetti bolognese, paella, chic ken curry en jambalaija, volgens de originele recepten. Het zijn verpakkingen voor twee personen die f 2,95 kosten (voor de eerste drie gerechten) en f 3,45 voor het Zuidamerikaanse. Het produkt is na jarenlange research ontwikkeld door Cerebos, een onderdeel van Ranks Hovis McDougall in Engeland. Kwatta sloot eind vorig jaar een li centie-overeenkomst met haar doch teronderneming Cerebos, gericht op de distributie van haar instantmaal tijden in Nederland, België, Luxem burg en West-Duitsland. Voorlopig worden de maaltijden nog geproduceerd in Engeland, maar Kwatta wil in de nabije toekomst de produktie voor het vasteland overne men. Het produktie-apparaat hiervoor wordt dan door Cerebos geleverd, zo dat weinig of geen investeringen be hoeven te worden gedaan. De Bre dase chocoladefabriek brengt dit nieuwe produkt onder de handels naam Cerola. Ieder pakket bevat twee kunststof zakjes; een met de meelspijs en een met de vleesspecialiteit. Zij moeten somen in een pan met kokend water vijftien minuten worden opgewarmd. Het „revolutionaire" zit hem echter in het feit dat het vlees en de saus zijn gepasteuriseerd in plaats van ge steriliseerd, gedroogd of bevroren. Hierdoor kan een pakket zonder spe ciale voorzieningen vrijwel oneindig lang worden bewaard. Zonder dat er iets aan de smaak of de voedings kracht verloren gaat. De reeds enke le jaren door Cerebos geleverde maal tijden hebben inmiddels hun diensten bewezen aan onder andere de zee zeiler Sir Alec Rose, een bergexpe- ditie naar Noord-Afrika, speleologen in West-Indië en onderzoekers in IJs land, Groenland en Noorwegen. Dat het hier niet alleen om een zeer gemakkelijk te bereiden maal tijd gaat maar evenzeer om een bij zonder smakelijk gerecht dat boven dien vrij goedkoop is durven wij zonder terughoudendheid te bewe ren. Wij proefden gisteren in Hilton alle vier de gerechten met kritische tong en dat is ons bijzonder bevallen. V (VERVOLG VAN PAGINA 1) Peter Poyck, gekleed in een zelf gebreide bodystocking gecombi neerd met openvallende lange ge breide jas, stond gisteren na zenuw achtige uren hij gaf zichzelf wel een kansje, maar je weet nooit opgelucht met bloemen en prijs tus sen zijn mannequins. Hij heeft reeds twee keer eerder aan deze in Ne derland door het weekblad Libelle georganiseerde modewedstrijd deel genomen. Toen echter zonder resul taat. De laatste ontwerpen kwamen het snelst tot stand. Hij gebruikte- er een nog niet algemeen toegepast materiaal voor: vinyL „Ik hou erg van experimenteren met nieuwe materialen. Ik heb nou al weer an dere ideeën, maar het is soms zo moeilijk ze uit te voeren. Die plak- materialen, zie ik eigenlijk niet zo erg zitten. Ik zie meer toekomst in breiselwerken; niet alleen van wol, maar ook van plastic strookjes, raf fia, structuren met kant erop. En dan breder toegepast. Bijvoorbeeld in laarzen, zoals Courréges doet" Peter heeft ook aspiraties in de richting van fotomodel, werkt reeds free lance en hoopt in de toekomst model te kunnen zijn bij een bu reau voor experimentele mode. „Want daar gaan we heen. Het mooie doet straks minder ter zake in de mode. Belangrijker wordt het expressieve". GOUDA (ANP) Gouda zal in derdaad de voorstad kunnen worden van het in het zuidwesten van ons land steeds sterker tot ontwikkeling komende zeehaven- en zware indus triegebied. De bijzonder gunstige lig ging van Gouda in het centrum van de open ruimte van de randstad met uitstekende weg-, spoor- en water verbindingen, biedt daarbij exclusie ve mogelijkheden om Gouda te doen uitgroeien tot een groot regionaal verzorgingscentrum van zo'n om vang, dat het zal kunnen beschikken over gedifferentieerde stedelijke voorzieningen. Om ernst te maken met zijn taak, heeft het gemeentebestuur van Gouda een planologische studie laten ver richten, waarvan de neerslag is te vinden in het rapport „Gouda 2000", dat met een begeleidende nota van b en w aan de gemeenteraad is aan geboden. In de nota zegt het college zich in het algemeen met de hoofd lijnen van de studie te kunnen ver enigen. HONGKONG (AP) Een be kende deskundige op het gebied van de nucleaire ontwikkeling in China, oud-generaal Victor Krulak, heef; gisteren verklaard dat China bezig is fabrieken te bouwen om de splijtstof voor thermo-nucleaire bommen te vervaardigen. Het is volgens de Ame rikaan Krulak zelfs mogelijk, dat de fabrieken reeds klaar zijn. Ook zouden de Chinezen „snelle vooruitgang" maken bij de ontwik keling van raketten. Krulak legde er wel de nadruk op dat China nog lang niet genoeg wa pens heeft om het tegen de Vere nigde Staten of de Sovjet Unie op te nemen. Als ik het goed begrijp, ben ik in deze kolom eerder een ziekenpraatje aan het houden dan dat ik, wat ik normaal pleeg te veronderstellen, tot gezonde mensen spreek. Want velen uwer liggen of hangen koortsig, proestend en iedere op bezoek ko mende naaste aanstekend te bed. En de groep die in de greep van de griep ligt, groeit! Wees dus op uw hoede, en mócht u ook slacht offer worden, maak van de gelegen heid gebruik, rust wat uit en lees uw krant: Natuurlijk, zelfs aan griep kun je verdienen. Al moet je ervoor door de MasureUen van de wet heen krui pen. Als pro u geen baat zou geven, probeer dan contra (zei de opportu nist). Een collega van me belde onlangs een station van de Nederlandse Spoorwegen ergens in den lande op met het verzoek of hij een kennis die bij de NS werkt, kon spreken. „Meneer is nog niet in dienst, me neer", heette het aan de andere kant van de lijn. „En wanneer komt hij dan in dienst?" „Nou, even kijken meneer komt vandaag in dienst om 11.44 uur". Ja ja, bij de NS gaat men niet ras buiten zijn (spoor)boekje. (Bij nadere informatie bleek dat om 11.44 meneer z'n trein vertrok). Griep? Raadpleeg uw asprofeet. Er was eens Ja, kom maar eens hier, kindertjes, dan zal opa jullie eens een verhaaltje verteUen. Het is wel zielig hoor, maar jullie kunt er onderhand wel tegen. Goed dan. Er was eens, héél ver weg, en lang geleden, een land en dat heette Biafra In West-Duitsland, zal, zo las ik dezer dagen, een Sex-partij worden opgericht, die de „algemene bevrij ding van 't geslachtsleven" nastreeft. Men is voor het vrijlaten van porno grafie, voor partnerruil en groeps- sex. En, om dat er allemaal door te krijgen wil de partij ook deelnemen aan de eerstvolgende verkiezingen. Gemengd het stemhokje in: samen kiezen, ja gezellig. Nigeria heeft de hulp van „Biafra- vrienden" van de hand gewezen. Toen ik dat las, schaamde ik mij dat Nederland daar niet bijhoort. Toeschouwer tijdens de bezetting door studenten van de pedagogische academie in Beverwijk: „Het lukt wel '40-'45." Toeschouwer bij het wegslepen en afvoeren van die bezetters door de politie: „Het lijkt wel '40- 45." Ja, vrienden, te land, te bed of in de lucht, zo zijn wij met z'n bijna dertien miljoen: we denken alle kan ten uit. Daarmee kun je ook altijd alle kanten uit. Tabé en... beterschap En toen, opa?Toen was het uit. MERIJN BERLIJN/BONN Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft de West- duitse bondskanselier Willy Brandt ervan beschuldigd, in zijn regeringsver klaring van woensdag j.l. de belangrijkste vraagstukken uit de weg te zijn gegaan. Volgens A.D.N. heeft Brandt o.m. de inhoud van het Oostduitse ontwerpverdrag over verbetering van de betrekkingen niet onderzocht. Ook de vroegere Westduitse bonds kanselier Kurt George Kiesinger (C. D.U.) heeft gisteren een felle aanval gedaan bp Brandt en zijn regerings verklaring. Kiesinger noemde deze verklaring „onvoldoende, primitief en misleidend" en toonde zich ook verbolgen over het feit dat de Brez- njev-doctrine (beperkte soevereini teit van Oosteuropese landen) niet met name was genoemd. Deze doc trine is volgens de voorzitter van de C.D.U. van beslissend belang voor het probleem van de hereniging van Duitsland, juist omdat in het kader van die doctrine geen enkel land ooit het communistische kamp nog mag verlaten. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard dat Enge land volledig achter de doeleinden en de principes van' het beleid van Willy Brandt staat ten aanzien van Oost-Europa Hij noemde Brandts re geringsverklaring „éen belangrijke verklaring over de verdeling van Duitsland, waar wij nauw bij zijn be trokken". Het Poolse communist-iscse partij blad „Trybuna Ludu" vindt de uit spraken van Brandt „een verklaring vol goodwill en inconsequenties". OP 15 JANUARI is in de DAF-fa- brieken in Born de 100.000e perso nenauto van de band gekomen. HET ONDERZOEK van de rijksre cherche naar de gebeurtenissen in het Amsterdamse hoofdbureau van politie op 29 oktober, heeft aange toond dat er geen sprake is geweest van opzettelijke mishandeling, aldus de minister van Justitie, mr. Polak, in antwoord op vragen van het Tweede-Kameriid drs. Wiebenga. DE NIEUWZEELANDSE politie heeft gistermorgen voor het hotel in Auckland, waar de Amerikaanse vice-president Spiro Agnew ver bleef, gevochten met 500 anti-Ame rikaanse demonstranten.

de Stem | 1970 | | pagina 13