BKS protesteert bij Statenleden tegen subsidie voor stel Raad Halsteren vindt dreigbrief misdadig Twaalf doden in weekend-verkeer quiz Brand in Wouw: één ton schade Oeteldonk vierde 8x 11 AFDELING BRABANT: STEUN AAN M.O.-LEERLINGEN Lang, maar ook streng filfé IN EINDHOVEN TOTAAL UITGEBRAND Twee gewonden bij ontploffing op DOW-terrein „ONDEMOCRATISCH EN ONBEGRIJPELIIK" Hoogwater OVERLEG I DE GRIEP STAAT VOOR UW DEUR! l Symptomen van de A2 griep 'l Vergroot uw natuurlijke weerstand 1 1 99 Actiegroep sprak met bisschop ZEELAND Temperatuur HUMPHREY: Nixon kan snel conflict in Vietnam oplossen 5 DE STEM VAN MAANDAG 12 JANUARI 1970 5. (ADVERTENTIE) (Van onze kunstredactie) TILBURG Het bestuur van de Brabantse Kunststichting te Tilburg en een negental beelden' de kunstenaars uit Brabant heb ben geprotesteerd tegen een voor' stel van G.S. dat vrijdag aanstaan de in de Statenvergadering komt. Daarin wordt voorgesteld om met ingang van 1 januari 1971 de sub sidiëring aan de B.K.S. te beëin- digen. „We betreuren het dat het betreffende voorstel niet aan ons ter inzage werd gezonden en dit uit de pers moesten vernemen". Aldus de B.K.S. aan het bestuur van de Provincie bij monde van drs. J. van Casteren uit Ouden bosch. In een schrijven aan de leden van de Provinciale Staten zeggen de kunstenaars, dat zij zich niet aan de indruk kunnen onttrekken dat de haast waarmee het voorstel is inge diend verband houdt met het optre den van de Staten in een nieuwe sa menstelling. Zoals bekend stellen G. S. aan de Staten voor om alleen nog de provinciale tentoonstellingsdienst van het provinciaal Genootschap te blijven subsidiëren en de B.K.S. niet. Het is een contrpverse die reeds ja ren loopt. Het B.K.S.-bestuur me moreert in genoemd schrijven dat op een brief van B.K.S. uit 1964, waarin uitgangspunten voor samenwerking tussen beide instellingen werd ge pleit van het Provinciaal Genoot schap nooit antwoord werd ontvan gen. In '67 heeft de culturele raad nog gepleit voor afzonderlijke subsi diëring. „Het is aldus het be stuur voor ons volstrekt onbegrij pelijk wat er sindsdien veranderd ïs. In februari '69 -heeft het bestuur aan de Culturele raad opnieuw voorstel len gedaan voor coördinatie van bei de instellingen tot één efficiënt wet - kend service-instituut. Er werd geen schriftelijke reactie ontvangen. Wel volgden enkele informatieve bespre- (Van onze correspondent) EINDHOVEN In Eindhoven ls het café Unitas aan de Woenselse- straat helemaal uitgebrand. De scha de bedraagt 150.000 gulden. De brand is in de nacht van vrij dag op zaterdag omstreeks kwart over drie uitgebroken. De eigenaar van het café, de heer Bosma, ging beneden in de zaak kijken nadat zijn vrouw brandlucht ha'd geroken. In het café zag hij veel rook en vuur. Zijn Pogingen om te blussen bleven zonder resultaat, al gauw stond het hele café in lichterlaaie. De heer Bos ma vluchtte in paniek naar buiten. Zijn vrouw en twee kinderen kon den ternauwernood aan het vuur ont komen door zich via een plat dak aan de achterzijde iin veiligheid te stellen. Ook de schoonvader van de eigenaar kon op die manieT ontko men. De brand in het café, dat totaal uitbrandde, ig door onbekende oor zaak ontstaan. Het raablussmgswerk heeft tot 9 uur 's morgens geduurd. (Van onze correspondent) 's-HERTOGENBOSCH Ruim weeduizend rasechte carnavalvier- ders uit alle delen van het land zijn zaterdag naar Den Bosch gekomen °m daar de Oeteldonkse Club te feli- ™eren met haar 88- (is 8 x 11) jarig bestaan. De receptie die plaats had in oe feestelijk in rood-wit-gele Oetel donkse kleuren versierde kleine zaal van de Stadsschouwburg, werd ge opend door een monsteT-carnavals- kapel, die door en onder leiding van de blinde heer J. Peeters was ge- tormd uit de muzikanten van de oeteldonkse carnavalsverenigingen toon *"er °°k <le carnavalsschlager j „De botterblom" officieel ten doop hielden. Daarna hebben vijftig carnavals verenigingen achtereenvolgens hun pwachting gemaakt, de jubilerende flï? ,?ver'aden met geschenken en dikwijls allerlei demonstraties in de orm van muziek en balletjes door de dansmariekes, gevend. In de loop van de avond was er in de verschillende restaurants van de i"! h» 0011 boerenkoolmaaitijd aange- icnt. Daarna begaven ze zich op- inwaar het tot diep n de nacht reeds onvervalst carna val is geweest. Morgen, dinsdag 13 januari. Ber- sen op Zoom 7.50 en 20.13 uur; Hans- eerJ 6'44 en 19.20; Made-Drimme- n JT 10.25 en 23.04 uur; Terneuzen ,p en 18-48 uur; Vlissingen 5.41 en inj! uur; Wemeldinge 7.40 en 20.03 king.en, waar bij het knelpunt bleek te liggen in de houding van heit Ge nootschap, dat niet over andere ta ken van de B.K.S. wilde praten dan het inrichten van tentoonstellingen. „Op voorstel onzerzijds zijn deze besprekingen zonder positief of ne gatief besluit geëindigd", aldus het bestuur. Uit de pers moest het B.K. S.-bestuur het nieuwe voorstel ver nemen. Het BKS-bestuur vraagt op nieuw overleg tussen beide instel lingen over een oplossing in provin ciaal verband onder volstrekte onpar tijdige leiding. Negen Brabantse kunstenaars schrijven onder meer dat de haast waarmee hier is gehandeld geen en kele noodzaak rechtvaardigt. In hun brief geven zij daarvoor drie argu menten. Bovendien stellen zij vast dat zij als kunstenaars op geen en kele wijze enige inspraak hebben ge had op de gang van zaken. „De wij ze waarop deze aangelegenheid is behandeld achten wij in volstrekte tegenspraak met de eis lot demo cratisering" De kunstenaars achten het onjuist dat G.S. zelf gespreks partner is geweest bij voorgaande besprekingen Tenslotte verzoeken zij de Statenleden het voorstel vain G.S. af te wijzen en de besturen van bei de instellingen op te dragen in ge zamenlijk overleg een nieuwe orga nisatorische opzet uit te werken en de subsidie te handhaven tot dat vol strekt duidelijk is geworden om wel ke redenen een samenwerkingsvorm niet'tot de mogelijkheden behoort en wie of wat daar van de schuld is. De negen kunstenaars die er van overtuigd zijn dat zij de mening van vele collega's vertolken (de BK.', heeft honderd leden) zijn: J. Dijker, Moergestel, P. Hens. Eersel. G van Iersel, Eindhoven, F. Jacobs, Vlie ren, J. van de Linden, Vught, M Mo lenkamp, W. Moonen, R. van Ros- sum en H van Zurameren, allen te Tilburg. B Geheel Europa ligt thans weer in de greep van de griep.'In 1957 trof de Aziatische griepexplosie een groot gedeelte van de Nederlandse J bevolking. S In 1968/69 maakte een nieuw virus wederom overal slachtoffers. Nu j in 1970 heeft het A2 virus opnieuw onze grenzen overschreden. En J straks misschien ook de drempel van uw huis S De Aziatische griep heeft dezelfde symptomen als een gewone griep, maar in véél sterkere mate Hevige hoofdpijn, hoge koorts, een gevoel J van afmatting. Wacht niet tot u deze ziekteverschijnselen aan den lijve ondervindt, maar reageer reeds bij de eerste rillingen en tekenen van ongewone J vermoeidheid. Neem dan 2 „ASPRO's" met een zo heet mogelijke drank (grog, kwast g of thee) en doe dit driemaal per dag. jj Er zijn enkele voorzorgsmaatregelen die men kan treffen om te «j trachten de griep te ontlopen. Daartoe behoren voldoende rust en het j» vermijden van kontakt met grieppatiënten. Voorts verdient het aan- beveling, om maaltijden met een hoog Vitamine C gehalte samen te g stellen. S Voelt u de griep toch opkomen, neem dan driemaal per dag 2 „AS- g j PRO" tabletten. Dat kalmeert de hoofdpijn en doet de koorts dalen, g Wanneer ze samen met een warme drank ingenomen worden, bevor- g deren „ASPRO" tabletten een gezonde transpiratie. Zorg dus dat u g ASPRO" in huis hebt. Vertrouw op „ASPRO". want „ASFRO" heeft in de reeds door griep overvallen landen een bijzonder gunstige rol gespeeld. g Als „ASPRO" u geen baat zou geven, probeer dan geen andere mid- g g delen, maar raadpleeg uw huisarts. g IBBBnBHBnBQnnKr^BBBSnRBnBnflBZBE&BSHEHinBQIIRtSClEiniDBnBBnnOBIZEI ftWOBtlBBBBBBBBBBBBBBflBrJ 99 (Van een onzer verslaggevers) HALSTEREN „In eerste in stantie beschouwde ik de dreig brief als een lachtertje, maar bij nader inzien vond ik het toch ver standiger contact op te nemen met de burgemeester en de rijks politie. Ik heb toch wel angst voor de dreigementen in de brief. Je weet niet welke gek er achter steekt. ïk moet er tenslotte reke ning mee houden, dat de brief se rieus bedoeld is". Aldus het Hal- sterse raadslid A. Roosenboom, die een dreibrief ontving onder tekend met „Ku-Klux-Klan". In de brief worden hij, zijn vrouw en vier kinderen bedreigd met represailles ais hij zich niet binnen veertien dagen uit de poli tiek terugtrekt. Bovendien wordt hem in de brief verboden aan ko mende verkiezingen mee te doen. In de aanhef van de brief staat: „Eerste en laatste waarschuwing oor de heer en mevrouw Roosen boom. Gezien jouw werkwijze heer Roosenboom in de politieke arena zijn wij genoodzaakt hieraan een einde te maken. Je hebt zo lang je erbij bent noe niets anders dan afbraak gepleegd en iedereen tegen de schenen geschopt, waar bij ook andermans gezinnen door jou werden gedupeerd. De kruik gaat zoals immer zolang te water tot zij breekt en dat is nu zover". Zeer grof wordt dan vervolgd met: „Het is jammer voor jou als mede voor je vrouw en kinderen, die hiervan het slachtoffer zullen worden als je nu niet doet wat wij zonder enig pardon vain jou eisen". Daarna volgt de eis over de te rugtrekking uit de politiek, die kracht wordt bijgezet met de vol gende mededelingen: „Als je pre cies doet wat hierboven staat zal jou en je gezin geen haar ge krenkt worden. Je kunt alles zo geruisloos mogelijk laten verlopen. Wanneer je echter van plan bent op de oude voet door te gaan en zoals van ouds met je kop door de muur te willen, dan zul je er niet alleen figuurlijk, maar ook letter lijk met je kop doorheen gaan, wat ook voor je gezin geen pret je zal worden. Reken er daarom ook maar op dat het bittere ernst is. Om het uit te proberen kun je ook naar de politie gaan dan zul je spoedig de reacties aan den lij ve ondervinden. Je draait van nu af (zoals je dat in de politiek ook zo graag wilt) voor alle verant woordelijkheden ook t.o.v. je ge zin alleen op. Je zult de schuld dus op niemand af kunnen wentelen. Wij wachten af?" De heer Roosenboom, die acht jaar raadslid is, is ondanks de waarschuwing in de brief toch naar de politie gegaan. De rijks politie vindt het een vreemde zaak. Het inlichten van de burge meester resulteerde in een spoed eisende raadsvergadering. De raad gaf na afloop een communi qué uit, waarin wordt gesteld; „De raad spreekt de hoop uit, dat de verkiezingsstrijd in Halsteren niet in deze stijl gevoerd zal wor den. De raad is van mening, dat de plaatselijke democratie en met name de vrijheid van meningsui ting door dergelijke intimidaties geweld wordt aangedaan. De raad spreekt unaniem zijn verontwaar diging uit over de misdadige en laag bij de grondse strekking van dit schrijven, waarin persoon en gezin wordt bedreigd". (Van een onzer verslaggevers) BREDA De 40-jarige heer B. J. M. Dames uit de Kwekerijstraat in Breda is op rijksweg 16 bij Dordrecht van de weg geraakt. De politie, die door passerende automobilisten was gewaarschuwd, trof het slachtoffer levenloos achter het stuur aan. In Oirschot is zaterdagavond op de Eindhovensedijk een personenauto met vier inzittenden over de kop ge slagen en in de linker bermsloo' oe- land. De 23-jarige B. C. A. Klapwijk uit Slikkerveer is hierbij door ver drinking om het leven gekomen. Zijn vrouw (21) werd ernstig gewond. Een ander jeugdig echtpaar (23 en 22) werd eveneens gewond, van wie de 22-jarige bestuurster ernstig. Al len werden per amb nance naar bet Binnenziekenhuis overgebracht. In IJsselstein werd zate-dag de personenauto bestuur a door de 39-ja- rige landbouwer A NeU'iu, door 'v vrachtauto gegrepen Poehtg mete van de bestuurder kwam om het le ven. In Ridderkerk is de 57-jarige me vrouw G. W. Wille a.stem-K;-'jiwijit uit Ridderkerk nabj; een voetgan gersoversteekplaats door een auto gegrepen. De vrouw overleed ter plaatse In Roermond is zon iagavor.d de 36-jarige J. T. A. Co'nelissen uit Nij megen overleden toen hii na een slip met zijn auto tegen een boom reed. In Wierden is A. N. J. Bolk (47) met zijn fiets onder een personenauto gekomen Hierbij kwam hij om het leven. De 22-jarige G. J. Scnonenberg uit Haaksbergen overleed bij een slipge- val onder Amt - Delden De 4i-jarige monteur J. Jongkind overleed aan de gevolgen van een slipgeval in Amsterdam. Mevrouw C. J. M. Doorslag S: huil uit Haarlem kwam om het leven bij een kettingbotsing op de Schiphol- weg. Op de Insulindeweg m Amsterdam kwam de 64-jarige magazijnbediend: J. van der Noot om h=>t leven toen hij door een auto werd overreden. Bij Ermelo overleed de 44-jarige mevrouw C. T. de Koek-Van 1,eeuwen op weg naar het ziekenhuis. Zij was gewond geraakt bij een slipgeval. De 43-jarige P. Scheera uit Meijel werd op slag gedood toen de auto waarin hij zat ia een siio logen een boom botste. Het ongeluk geb.urde bjj Helden in Limburg. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Zaterdag heeft een ge sprek plaatsgehad tussen vertegen woordigers van de „Actiegroep we reldkerk", bisdom Breda, en de bis schop van Breda, mgr. H. C. A. Ernst. Het onderhoud droeg een van weerskanten openhartig karakter. De woordvoerders van de Actiegroep hebben een toelichting verstrekt op hun doelstellingen, de bisschop heeft zijnerzijds een uiteenzetting gegeven over de ontwikkelingen welke in het godsdienstig en kerkelijk leven gaan de zijn. Men stelt zich voor het een maal gelegde contact ook in de toe komst te onderhouden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmiddag om ongeveer kwart over drie heeft op het terrein van Dow Chemical Nt- derland een ontploffing plaatsgevon den waardoor twee mensen met ver wondingen in het Julianaziekenhuis te Terneuzen moesten worden opge nomen. De ontploffing heeft waarschijnlijk plaatsgehad in een riool waar langs allerlei afvalstoffen wonden afge voerd en dat onder een houten kan toorgebouw van de Engelse aanne mersfirma Taylor doorloopt. Twee technici van deze firma M. Logan (24) en N. Coles (30) die zich op dat ogenblik in de barak bevonden moes ten met vrij ernstige verwondingen aan het gezicht naar het Julianazie- kenhius worden overgebracht. De be drijfsbrandweer heeft de brand ge blust. D'66 kiest kandidaten (Van een onzer verslaggevers) TILBURG-VLISSINGEN Zater dag heeft ge Politieke Partij Demo craten '66 in alle provincies van Nederland de lijsten bekend ge maakt van de kandidaten voor de Provinciale-Statenverkiezing op 18 maart. In Brabant gebeurde dit op een ledencongres in het Vestzakthe ater „De Spoel" in Tilburg, onder voorzitterschap van drs. W. Wilbers uit Bergen op Zoom. In Zeeland werd de bijeenkomst gehouden in Vlissingen. D'66 Noord-Brabant, dat geheel zelfstandig aan de statenver kiezing deelneemt, komt in alle ne gen Brabantse kieskringen met de zelfde kandidatenlijst uit. Deze telt de volgende twintig kandidaten; 1. Drs. A. Kloezen (34 jaar) uit Rosmalen, tevens lijsttrekker; 2. J. Witting, Nuenen; 3. mevrouw A. Meyer-geb. Huisman, Waalre; 4. drs. G. van Dam, Beek en Donk; 5. L. van Neerven, Deurne; 6. mr. H. Smeets, Oss; 7. drs. J. Verhulst, Tilburg; 8. P. de Bont, Eindhoven; 9. ir. F. de Haas, Zevenbergschen- hoek; 10. Th. Heesen, Boxtel; 11. ir. H. van Kuijk, Boxtel; 12. G. Aarts, Nuenen; 13. drs. G. Braun, Geldrop; 14. L. van Os, Breda; 15. P. Walraven, Berkel-Enschot; 16. drs. J. Zom, Breda; 17. drs. W. Wilbers, Bergen op Zoom; 18. drs. Swinkels, Helmond; 19. mevrouw E. van Dam-geb. Ouwehand, Aalst; 20. A. van Stratum, Helmond. Na langdurige discussie werd door de D'66 ledenvergadering in principe besloten kandidaten be schikbaar te stellen voor het colle ge van Gedeputeerde Statein. Nog deze maand in ieder geval vóór de statenverkiezing zal een lijst van minimumeisen worden opge steld, die D'66 als voorwaarde zal stellen voor eventuele deelname aan het dagelijks bestuur van de provincie. Volgens de provinciewet dragen de leden van Gedeputeerde Staten namelijk naast een persoon lijke ook een gezamenlijke verant woordelijkheid voor het gevoerde beleid. De volgende D'66 kandidaten heb ben zich bereid verklaard desge wenst een Gedeputeerde-functie te willen aanvaarden: drs. A. Kloezen, L. van Neerven, mr. Smeets, drs. Verhulst, ir. F. de Haas en drs. J. Zom. D'66 Noord-Brabant verwacht bij de komende verkiezingen zes tot tien zetels te behalen. Tijdens de ledenvergadering in Tilburg werd door de Brabantse le den van D'66 een motie aanvaard, die was ingediend door H. Huisman (Roosendaal) en P. Bos. Hierin wordt de commissie on derwijs en wetenschappen vam D'66 alsook het Tweede Kamerlid M. Dijkstra van D'66 verzocht zo spoe dig mogelijk stappen te ondernemen waardoor de discriminatie van de erkende instituten voor middelbare aktenopleidinigen (bijv. de r.-k. Leergangen in Tilburg) tein opzichte van de m.o.-opleidingen aan de uni versiteiten wordt opgeheven. Hierbij' werd de opmerking ge maakt, dat de zelfstandigheid van deze instituten en de daaraan ver bonden opleidingen wordt gewaar borgd. Een deputatie van D'66 bracht de ze motie onmiddellijk ter kennis van de vergadering van de m.o.- studenten in de Katholieke Hoge school, waar deze met applaus wer den ontvangen. Tijdens de ledenvergadering in Tilburg werd het provinciaal ver kiezingsprogramma van D'66 na een jaar van intensieve voorberei ding definitief vastgesteld. De Zeeuwse kandidatenlijst werd ais volgt samengesteld: lijstaanvoer der J. Roodenburg, Vlissingen; 2. H. Kapenga, Goes; 3. K. C. Schou ten, Terneuzen; 4. E. H. J. de Ly on, Hulst; 5. W. J. Wolff, Kapelle; 6. P. B. Verschuur, Scharendijke; 7. W. Wagenaar, Goes; 8. J. W. Ca- rels, Breskems; 9. C. M. Kole, Mid delburg; 10. mevrouw Wolff-Boom, Kapelle; 11, S. Vlieger, Terneuzen; 12. mevrouw De Jonge-Leeuwen- burrh, 's-Heer Arer.dskerke; 13. A. J. A. Veldkamp, Middelburg; 14. mevrouw J. M. Bergwerff-Van 't Land, Middelburg; 15. G. J. Swiers, Middelburg; 16. mevrouw M. M. Niermans-Gossije, Breskens; 17. J. P. C. van Helderen, Vlissingen: 18. A. Geerts, Goes; 19. F. A. Berg- werff, Middelburg. In Zeeland zijn voor D'66 kandi daat-gedeputeerden de heren J. Roodenburg, Vlissingen en H. Ka penga, Goes. Nu we aan de eerste quiz-vraag van deze week de zevende toe zijn en er een keus moet worden gemaakt uit de grote hoeveelheid lectuur, die De Stem rijk gevarieerd dagelijks brengt, draait het toch weer uit op het winterse weer. Wie 's morgens als hij een voet buiten de deur op een laag ijs terecht komt en vervol gens ervaart, dat zijn auto een stuur loos voertuig is geworden, beseft weer eens hoe makkelijk de machine rie van het dagelijks verkeer in de war gestuurd kan worden. Er is in het najaar een voorspelling geweest, dat we geen strenge, maar wel een lange winter tegemoet kon den zien. Aan dat laatste zijn we al bezig. Maar we vrezen ook al is de toestand op dit ogenblik wat milder, dat het bovendien een strenge win ter gaat warden. De, weerprofeten zijn er niet gerust op. De Bilt heeft in de afgelopen weken wel enkele malen strenge vorst aangekondigd, maar daar kwam meestal de toevoe ging bij „hier en daar". Dat maakt nog geen strenge winter. Die is er pas als het elke nacht opnieuw hard vriest en de temperatuur tot veer tien, soms achttien, negentien graden onder nul zakt. Dan kan het gebeu ren, dat de ijsbanen er verlaten bij liggen omdat niemand het er kan harden. En dat van gemeentewege tankwagens rijden, waar de bevol king met emmers water kan halen, omdat er zoveel waterleidingen be vroren zijn. Dat de afvoerputjes één bonk ijs zijn, de melkbezorgers niet aan huis kunnen komen, kortom, dat iedereen tot over z'n oren in het on gerief zit. De ouderen onder onze le zers zullen zich vele voorbeelden van winterse misère kunnen herinneren. Maar om deze quiz-vraag van vandaag te kunnen beantwoor den, behoeft u niet tot die oude ren te behoren. Iedereen, die De Stem goed leest, kan het ant woord vinden. De vraag luidt: Hoeveel graden bedroeg op 30 de cember 1890 de hoogste dagtem peratuur in Utrecht? 1 12 graden 2 8 graden 3 14 graden U vindt hieronder het formu lier, waarop elke dag een kruisje kan worden ingevuld. Zaterdag zult u het opnjeuw aantreffen. U weet het, dan moet het op een briefkaart worden geplakt met achter elke vraag het kruisje in een van de drie kolommen en aan De Stem worden opgezonden. En al lezende zoekt u tevens naar een quiz-vraag, die u, met het ant woord, zaterdag op het formulier moet vermelden. Als prijzen zijn voor de zevende Stem-quiz beschikbaar een bedrag van f 150,-, een van f 100,-, een van f 50,- en vier van f 25,- benevens een aantal waarde volle verrassingsgeschenken. Voor de vijfde week waren dat Kodak Insta- matic-camera's. De vragen be antwoorden met een X in één van de vak|es 1 2 3 Uw eigen vraag - VRAAG I VRAAG 2 VRAAG 3 NAAM en VOORLETTERS) INZENDER VRAAG 4 ADRES VRAAG 5 WOONPLAATS VRAAG 6 (Van onze correspondent) WOUW Bij een felle uitslaan de brand zaterdagmiddag in Wouw is het winkelpand van de heer A. Goossens in de Roosen- daalsestraat voor het grootste ge deelte verwoest. De schade wordt geraamd op één ton. Niemand werd bij de brand gewond. Het betrof hier een kruideniers- annex fietsen en bromfietsenhandel met een grote werkplaats. De wc-k- plaats, een schuur en een keuken werden geheel verwoest. Het woon huis dat boven de winkel lag werd grotendeels verwoest, terwijl de win kel behouden bleef, maar wel grote waterschade opliep. Het vuur werd aanvankelijk be streden door de in Wouw gestatio neerde brandweerwagen en de vrij willige brandweer. Later kwam de Roosendaalse brandweer onder lei ding van de heer Fenselaar. plaats vervangend commandant, die met een drietal wagens, waaronder 2 met hogedrukspuit, het vuur be streed. Om ongeveer 9 uur s avonds was de brandweer de vlamme i meester wel werd de gehele nacht bij het pand gewaakt om even'uele achter gebleven vuurhaarden onmiddellijk te doven. Als mogelijke oorzaak ziet de Wouwse rijkspolitie een kleine olie kachel, die in de pas gereedgi ko men werkplaats van de heer Goos sens stond te branden lr> deze werk plaats was ok olie en benzine opge slagen, benevens een aantal in ïep.»- ratie zijnde brommers en fietsen Ook deze gingen in de vlammenzee verloren. Ook de belendende percelen, het zuivelbedrijf van de neer A Nieuw- laat en het woonhuis van de heer Van Hees liepen waterschade op. door vlug ingrijpen konden deze pan den echter behouden blijven. De heer A. Goossens was tegen brand ver zekerd. HAMBURG (DPA) De vroege re Amerikaanse vicepresident Hu- bert Humphrey zegt in een vraagge sprek met het Westduitse blad „Der Spiegel" te geloven, dat president Nixon de problemen in Viernam „veel beter en sneller kan oplossen dan sommige critici aannemen." Humphrey, die bij de laaste presi dentsverkiezingen met een kleine meerderheid door Nixon werd ver slagen, zegt Nixon bij het losmaken van de Verenigde Staten uit Viet nam zijn volledige steun toe. De Amerikaanse democratische senator Eugene McCarthy, die mo menteel een bezoek brengt aan Mos- kc heef! besprekingen gevoerd in de Noordvietnamese ambassade in die stad. De enigszins verrassende bespreking was gearrangeerd door eem Amerikaanse advocaat die in Moskou verblijft met de vader van een Amerikaanse piloot die zich in Noordvietnamese krijgsgevangenschap bevindt. McCarthy weigerde na af loop van de bespreking commentaar te geven Men neemt aan dat hij met de Noordvietnamese ambassadeur heeft gesproken over de Amerikaan se militairen die in Noord-Vietnam gevangen worden gehouden. Een Amerikaanse militaire helikop ter is zondag vlak na het opstijgen van de basis bjj Danang neergestort en in brand gevlogen. Vijf personen werden hierbij gedood en 21 gewond. Het merendeel der slachtoffers zijn Zuidkoreaanse militairen, die in het toestel hadden plaatsgenomen. Onder de doden zijn vier Zuidkorea- nen en een lid van de Amerikaanse bemanning.

de Stem | 1970 | | pagina 5