kt 75 Massale staking in Belgische mijnen Meerderheid voor moties 69 USB verse leiders© roekwerst Denk eraan en vraag erom -y Glijdend naar de receptie Landbouw moet rekening gaan houden met de arme landen REACTIES Vakbonden niet achter wilde acties 178 rapperhaus !eprij$. eel ziekten >edreigen (postbestelling LT RIS DIE WEIGERDE 1EKE TE BEZOEKEN iVORDT NIET VERVOLGD Chirurg plant ader over in hersenen Actiegroep Wereldkerk kreeg 25.000 adhesie-betuigingen Alleen vrijheid die naar wetten luistert verdedigen waard I )e^e|Ud VRIJSPRAAK RON BOOT STAALINDUSTRIE )5,- mk Lennon exposeert ALDUS VOORZITTER KNOTTNERUS VAN LANDBOUWSCHAP Prins Bernhard: J .Tomaat' gevraagd acties te staken ^1 13 DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI 1970 13 Verkrijgbaar bij: supermarkten, zelfbedieningszaken e.d. (Van onze speciale verslaggever) IgENK „Volhouden", was gistermiddag het parool van de 18.000 stakende mijnwerkers in de Belgische Kempen. Met verbeten trekken op hun gezicht dromden honderden van hen samen voor de ingangen van de mijnen in Beringen en Zolder. De mijntorens waren deels in een dichte mist verdwenen, terwijl de stakers trappelend van kou in de modder en smeltende sneeuw luisterden naar organisatoren van deze wilde staking. „Ge moet volhouden, ge moet voor uw recht blij ven vechten", klonk het schel uit de megafoons, waarop instemmend gejuich volgde. Onder de stakers zag men ook honderden Grieken, Turken, Spanjaarden en Noord-Afrikanen. king organiseert, vraagt gij, wel dat zijn de mannen die 25 jaar geleden burgerrecht verloren. We noemen het hier „zwarten" Ik weet niet hoe men die bij u noemt", zei de A.C.V.- man, terwijl zijn A.B.V.V.-collaga hem bijviel: „Het zijn een stel agi tators en jonge oproerkraaiers, die liever herrie maken dan studeren". Overigens zijn de vakbondsmensen niet erover verbaasd dat deze wilde staking zo algemeen is. „Er heerst hier genoeg grond voor ontevreden heid", verklaarde een van hen, „maar wat wil je. Bij het akkoord van 15 december hebben de bonden bereikt wat er op dat moment te bereiken was. Wij kunnen ook wel de straat optrekken en de mensen zeggen dat ze minstens 20 tot 100 pre. loonsver hoging moeten hebben, maar of we die hen kunnen bezorgen?". De bonden begonnen in december de bespreking met de eis van 15 pot. loonsverhoging. Uiteindelijk kwamen er tien uit de bus alsmede enkele andere verbeteringen die samen een loonsverhoging van 12,1 pet. uit maken, gespreid over anderhalf jaar. Vertegenwoordigers van de Volks unie, het actiecomité vrienden van Zwartberg en van het comité „de mijnwerkerskracht", waarin ook stu denten zitting hebben, verklaarden echter, dat de mijnwerkers daar geen genoegen mee kunnen nemen. Ze wil len een loonregeling hebben zoals in andere beroepen. Zè .zijn ook zeer gebeten op de Duitse staalindustrie. Als die, volgens hun'zeggen, bereid zou zijn meer voor de Limburgse ko len te betalen, dan konden de lonen in de Limburgse mijnen ook omhoog. Wie de staking, die op een enkele mijn in Eisden na, de gehele Bel gisch-Limburgse mijnindustrie lam legt, organiseert, is niet helemaal dui delijk. De twee grote vakbonden - het A.C.V. en het A.B.V.V. hebben zich ervan gedistantieert. Het is een wilde staking dat betekent dat er ook geen stakingskassen zijn en de stakers d®s geen uitkeringen krijgen. Toen we in Beringen enkele mijn werkers vroegen hoe hun vrouwen daar wel tegenover staan, verklaar den ze met trots :„Die vrouw van ons staat natuurlijk achter ons. Met deze staking kunnen we uiteindelijk alleen maar meer krijgen". In een kruidenierswinkeltje in de nabijheid van de mijn van Houthalen ontmoetten we echter enkele van deze vrouwen ,.,Ik heb nu nog kun nen betalen", zei een van hen en wees op een grote tas vol met bood schappen, „maar de volgende week zal het opschrijven worden, tenmin ste als de baas hier dat doet...". „Als de mannen niet spoedig met Igeld thuis komen zullen ze toch moe ten gaan werken, we moeten toch le ven", was de mening van de andere vrouwen. Onder de mijnpoort Beringen trof- jfen we enkele bestuursleden van de eide grote vakbonden. „Wie de sta- sctiemaïen 36 t/m 42 DEN HAAG (ANP) In verschil- 2 lende plaatsen van ons land wordt |ten gevolge van ziekte de uitvoering van de postbestelling bedreigd. Ab normaal hoge ziektepercentages wer den gisteren gemeld vanuit de post kantoren Rotterdam, Helmond, Ileer- ilen, Enschede, Arnhem, Nijmegen en Haarlem. Vanzelfsprekend, aldus PTT, laat de postdienst niets onbeproefd om ondanks dit alles te grote vertraging in de postbestelling te voorkomen. Lange is met lertz kraag voor Tel. 234577 IFA AFWASMIDDHL handzachtper literflacon van 89 ct voor (Vervolg van pag. 1) Zowel premier De Jong als drs. ■Schmelzer heeft gisteren diverse, neest telefonische, besprekingen ge' jvoerd over de mi<nistersvacature. Te- egrafisch was minister Witteveen KFimainciën) die op vakantie in Zuid- ■raimkrijk was, gevraagd met spoed erug te keren. Het heeft lang ge- |duurd, voor dat contact met minister Vitteveen werd verkregen. Maar gisteravond kwam de mededeling, jdait minister Witteveen zou terugko men. Het is te verwachten, dat hij Vandaag in de loop van de dag in Nederland terug zal zijn. In dat ge val zou premier De Jong ook nog Vandaag een bespreking met hem bver de opvolging van mr. De Block kunnen hebben. De politieke leider van de KVP, tdrs. Schmelzer, en minister Witte veen spelen een centrale rol bij het helpen oplossen van de moeilijkhe den. die door het bedanken van mi gister De Block zijn ontstaan, "chmelzer moet zorgen dat de KVP ■gauw een kandidaat voor de minis' Itersvacature heeft en voor minister |Witteveen moet de kandidaat voor Economische Zaken niet alleen ac ceptabel zijn, maar hij moet er ook ■zijn fiat aan geven als staatssecreta ris Grapperhaus het ministerie van [Financiën zou verlaten. Dat dit inderdaad zal gebeuren is I thans vrij waarschijnlijk. Behalve de Inaam van dr. Grapperhaus worden Ivoor Economische Zaken in politiek ■Den Haag de volgende namen ge Inoemd: Schmelzer, Nelissen (de jon Jge, „kroonprins" in de KVP-fracti-e) j dr. J. van den Brink, topman bij I AMRObank en van '48 tot '52 minis ter van Economische Zaken, profes- I sor Bosman van de Tilburgse hoge school, al eerder bij kabinetsforma ties voor Economische Zaken ge I polst, en dr. Hoefnagels, oud-staats [secretaris van Financiën. Politiek gezien, moet Schmelzer voor Economische Zaken opdraaien' als hij niet gauw een andere kandi daat weet te vipden. De KVP-leider heeft grote politieke ervaring, kent de sociaal economische problemen en zal zich door de oppositie niet laten I mangelen. Daarbij komt, dat te ver I wachten is, dat drs. Schmelzer vol- j gend jaar toch het fractievoorzitter I schap aan een ander wil overdragen. Zou Schmelzer om politieke moei lijkheden te voorkomen en het ka- I bi.net snel te versterken, naar Eco- nomische Zaken gaan, dan zou mr, I Nelissen de fractie kunnen gaan lei den. (Van onze correspondent) AMERSFOORT Nadat lijk schouwing had aangetoond dat ook snelle medische hulp geen redding had kunnen brengen aan de in de kerstnacht overleden Amersfoortse mevrouw C. Schram-Van der Schans, heeft de officier van justitie te Utrecht besloten geen strafrechtelijke vervolging in te stellen tegen de huisarts, D. Kuiper uit Amersfoort. Zoals gemold heeft de huisarts ge weigerd in de kerstnacht naar de plotseling ziek geworden vrouw te komen. Toen hij achteraf hoorde dat de vrouw korte tijd later was over leden, stuurde de huisarts de echt genoot van de overleden vrouw een briefje, waarin hij zijn excuses aan bood en verklaarde de ernst van de situatie kennelijk te hebben onder schat. Dat heeft de echtgenoot er niet van weerhouden een klacht tegen de huisarts in te dienen bij de politie. Nu de officier van justitie afziet van strafrechtelijke vervolging is men er in medische kringen van overtuigd, dat de zaak voor de me dische tuchtraad zal worden ge bracht, om vast te stellen of de huis arts in gebreke is gebleven, dan wel het vertrouwen in de artsenstand heeft ondermijnd. De rijksinspecteur voor de volksgezondheid in het dis trict Utrecht zal hierover een beslis sing nemen. De officier van justitie heeft hem ingelicht over de feiten en over het resultaat van de lijkschou wing. TORONTO (Reuter) Een Cana dese hersenchirurg heeft meegedeeld, dat hij voor het eerst met goed ge volg een aderoverplanting in de her senen van een door een beroerte ge troffen patiënt heeft verricht. De chi rurg, William M. Lougheed van het algemeen ziekenhuis in Toronto zei, dat de operatie werd verricht op een 54-jarige vrouw uit Toronto, die thans is hersteld. Dr. Lougheed heeft met twee ploe gen assistenten gewerkt. De Cana dese chirurg heeft zich tien jaar lang beziggehouden met het herstellen van slagaderen in de hersenen. Zijn suc ces dankt hij aan de uitvinding van een microscoop en chirurgische in strumenten, die klein genoeg zijn voor kleine slagaderen. Deze instru menten werden in Zwitserland ver vaardigd. Maar er zouden nog fijnere instrumenten nodig zijn voor uitge breidere hersenoperaties. 1— (VERVOLG VAN PAGINA 1) De twee moties, die met overweldigende meerderheid werden aangeno men, luidden 1. aan een toekomstige priester wordt het celibaat niet meer ais voorwaarde gesteld voor de ambtsbediening (93 stemmen vóór); 2. aan priesters die willen huwen of reeds gehuwd zijn, wordt onder daartoe geformuleerde voorwaarden de mogelijkheid geboden om hun ambts bediening voort te zetten of weer in de ambtsbediening te worden toegela ten (86 stemmen vóór). Ook werd de vergadering in overgrote meerderheid erover eens en bovendien in zeer snel tempo clat gehuwden de mogelijkheid gegeven moet worden tot het ambt te worden toegelaten. De stemmingsuitslag was hier: 94 voor, 1 tegen, 2 blanco en 9 onthoudingen, onder wie wederom de 8 bisschoppen. Met 72 stemmen voor, 8 tegen en 25 blanco, aanvaardde het concilie de aanbeveling dat de vrouw ten spoedigste moet worden ingeschakeld in al die kerkelijke taken, waar haar aanstelling weinig problematisch is. Bij de bisschoppen was de stemming over dit punt verdeeld. Alleen mgr. H. C. A. Ernst, bisschop van Breda, stemde voor. Drie bisschoppen onthielden zich en vier, onder wie de kardinaal, stemden tegen. Verschillende stukken bereikten geen stemming meer. Wel werd met een grote meerderheid (79 stemmen voor, 6 tegen en 4 onthoudingen) de bis schoppen verzocht binnen niet al te lange tijd uitvoering te geven aan de beslissingen inzake het celibaat, Aan het slot van de vergadering zond het pastoraal concilie een solidari- teitstelegram aan bisschop Helder Camara in Brazilië. In zijn slotwoord dankte kardinaal Alfrink alle aanwezigen en sprak hij als zijn vertrouwen uit, dat ook deze vergadering had bijgedragen tot wederzijds vertrouwen en dat „we zullen doen wat de nood van de kerk van ons vraagt". V».*. na, «r„ ra- lïrr. r» Koningin Juliana en prins Bemhard hebben gisteren in het paleis op de Dam weer hun tra ditionele nieuwjaarsreceptie ge houden voor de bij het Neder landse hof geaccrediteerde bui tenlandse vertegenwoordigers. Terwijl personeel van de stads reiniging door een misverstand nog druk bezig was de rijbaan tfe* ijs- en sneeuwvrij te maken ar riveerde het koninklijke paar tegen kwart voor elf bij het paleis, waar een erewacht van de koninklijke marechaussee stond opgesteld. Voorzichtig de plassen mijdend stapte de konin gin uit de hofauto en ging over de rode loper het paleis binnen. Doordat men bij de reinigings dienst te laat over de receptie werd ingelicht kon pas rond tien uur, toen de eerste auto's met diplomaten al arriveerden (o.a. de Ghanese ambassadeur prof. pm John Coleman de Graft-Johnson, foto hiernaast)met het sneeuw- - ruimen worden begonnen. Als gevolg van deze regiefout moes- - t„n verschillende gasten door de r sneeuwbrij hun weg naar het trottoir zoeken. BREDA Tot nu toe zijn meer dan 25.000 adhesie-betuigingen binnenge komen voor de Actiegroep Wereld kerk, die eind vorig jaar is gevormd om de stem van het midden duide lijker te laten doorklinken in de ka tholieke kerk in Nederland. Dr. W. Hoefnagels, voorzitter van de Actiegroep Wereldkerk, toonde zich gisteren zeer tevreden over deze bijval. LONDEN (AP) Beatle John Lennon wil volgende week in Lon den zijn debuut maken als serieuze kunstenaar. Hij zal in het Londense „Arts Gal lery" exposeren met 14 etsen van zichzelf en zijn Japanse vrouw Yoko Ono. Een woordvoerder voor het mo< seum noemde de etsen „erotisch". „Vier van de etsen stellen John en Yoko in bed vov. tijdens hun hu welijksreis in Amsterdam", aldus de woordvoerder, die verder verklaarde dat John Lennon als kunstenaar voor vol wil worden aangezien. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Wij moeten eraan meewerken dat bij internationale grondstoffenovereenkomsten en bij de herstructurering van onze land bouw rekening wordt gehouden met de ontwikkelingslanden. Wij moeten onze produktie zo'n richting geven dat op de wereldmarkt plaats blijft voor de arme landen. Zo zouden we alvast binnen de EEG kunnen begin nen met ervoor te zorgen, dat wij geen overschotten tegen dumpingprij zen op de wereldmarkt behoeven te spuien. Dit zei gisteren de voor zitter van het landbouwschap, ir. Knottnerus in zijn nieuwjaarsrede. De heer Knottnerus vond dat in het verleden de rijke landen by de hulpverlening te veel hebben ge zocht naar industriële projekten waar van meer de leveranciers dan de ont wikkelingslanden hebben geprofi teerd. Vaak betrof het technologisch hoogstaande projekten waarvoor re- latief weinig arbeid in de arme landen erg goedkoop nodig is. Ge volg was dat de produkten te duur waren voor afzet in de arme lan den zelf. Soms is in ontwikkelingslanden nog 80 procent van de bevolking werk zaam in de landbouw, aldus de heer Knottnerus. Daarom is verbetering van de landbouwmethoden de aange wezen weg voor deze landen om er boven op te komen, met daarnaast ontwikkeling van eenvoudige ar beidsintensieve industrie en van het ambacht. Het jaar 1969 had voor de land bouw positieve en negatieve kan ten, aldus de heer Knottnerus. De varkenshouderij en de financiële re sultaten van de aardappeloogst by- voorbeeld stemmen tot vreugde, maar niet de fruitteelt en de tarweteelt in het noorden waar aantasting van de oogst door schot optrad. Voor de totale land- en tuinbouw is het afgelopen jaar de inkomensvorming volgens de landbouwschapsvoorzitter niet onbevredigend geweest. Volgens voorlopige cijfers nam de geldwaarde van de landbouwproduk- tie toe met ruim tien procent. Door stijging van het prijsniveau met 8 procent en stijging van de hoeveel heid produkten met ruim 2 procent van de Iandbouwprodukten werd vo rig jaar 20 procent geëxporteerd. Dat betekent een toename met 18 procent van de landbouwuitvoer van ons land. Tussen mei '68 en mei '69 verlieten 14.000 agrariërs de land bouw. HILVERSUM (ANP) Het moet mogelijk zqn jonge mensen te doen beseffen, dat slechts één vorm van vrijheid het offer van verdediging waard is: de vrijheid die naar wet ten luistert. Zo vatte prins Bernhard in enkele woorden de toespraak samen, die hy woensdagochtend in Hilversum heeft uitgesproken in het studiecentrum voor militair leiderschap, dat tien jaar geleden werd opgericht en toen geopend door de prins. De prins had eerder opgemerkt, dat wy na tien jaar tot het inzicht ko men, dat, evenzeer als toen, ons volk behoefte heeft aan militair leider schap, maar dat de inhoud van dat begrip zich sterk heeft gewyzigd. Ir. het begin vain zijn betoog had de prins o.m. geconstateerd, dat de krijgsmacht hoe langer hoe meer een discussiepunt wordt in onze samen leving, waardoor het vormen van werkelijke leiders dagelijks meer be langrijk wordt. Ook noemde hij het duidelijk, dat zeker in een vrije samenleving steeds meer van de mens wordt geëist en, steeds hogere menselijke kwaliteiten worden ge vraagd. Dit stelt eisen aan de kwali teit van het leiderschap, ook in de strijdkrachten, zeker in een tijd, waarin het leefklimaat binnen de krijgsmacht sterk beïnvloed wordt door het democratiseringsproces. Hij zette uiteen dat het thans niet meer voldoende is te zorgen voor het on derhouden van menselijke verhou dingen in de thans nog gangbare be tekenis van het woord. „In alle onrust en in alle opstand van deze jaren herkent men de be hoefte van de mens en vooral van de jonge mens aan zelfverwer kelijking en aan zelfbepaling. Er is verzet tegen systemen, waarbinnen men zich machteloos voelt, er is wan trouwen tegen anonieme machten, waardoor men zich gemanipuleerd acht. En het valt zwaar om te erken nen dat miljoenen mensen die in een klein land moeten samenleven, sa menwonen en samenwerken zich ter will- van elkaar moeten schikken in leefregels, woonstructuren en werk patronen. De „krijgstucht" in de oude zin van het woord geeft voor deze vraagstukken geen oplossing meer". „Terugblikkend op de tijd die nu achter ons ligt, mogen wij, met vol doening constateren dat er inderdaad ernstig naar gestreefd is om in ver schillende sectoren van de samenle ving tot een hogere graad van mense lijkheid in onze verhoudingen te ko men." Gistermiddag werden de deelnc mers aan het pastoraal concilie tijdelijk afgeleid door een recla me-vliegtuigje dat de tekst „Een heid met Rome" met zich mee voerde boven de gebouwen van seminarie Leeuvenhorst in Noord wijkerhout, waar het concilie ge houden is. (Vervolg van pag. 1) functie uit te oefenen. Deze ont koppeling zal een goede training vormen voor de priesters, zodat zij hun werk nog reëler kunnen bena deren. Nadelen zitten er ook aan vast: door hun eigen gezin krijgen ze zelf meer moeilijkheden en kun nen ze zich misschien niet geheel concentreren op de problemen van anderen. Prof. mag. dr. E. Schillebeeckx, hoogleraar in de theologie te Nij megen en adviseur van het Neder landse episcopaat, verklaarde dat de duideiyke uitspraak van het pasto raal concilie over de ontkoppeling van het priesterambt en het celibaat in Rome zal leiden tot het zoeken naar modaliteiten om de crisis rond het celibaat niet verder toe te spit sen en een praktische oplossing te bespoedigen. Ongetwijfeld, zo zei hij, betekent deze uitspraak voor ker- keiijke autoriteiten in Rome een verzwaren van de druk, die op hen wordt uitgeoefend om tot ontkop peling van celibaat en priesterambt te komen. Dr. W. Hoefnagels, voorzitter van de Actiegroep Wereldkerk, be treurde het dat de celibaatskwes- tie in stemming is gebracht. „Wy hebben er van te voren op aan gedrongen niet tot stemming over te gaan. Op het concilie heeft niet het Nederlandse katholieke volk gesproken. De stem van het midden is onvoldoende vertegenwoordigd in het pastoraal concilie. De uitslag van de stemming heeft dit stand punt, dat we al eerder hebben uit- g oken, ook bevestigd", aldus de h--,- Hoefnagels. Prof. dr. J. C. Groot, rector van de katholieke theologische hoge school te Amsterdam, voorzitter van de St.-Willibrordsvereniging en oecumenisch gedelegeerde van het Nederlands episcopaat zei gisteren avond: „Deze overweldigende meer derheid voor de ontkoppeling van celibaat en ambt had ik niet ver wacht. Ook al kan je het pastoraal concilie geen evenredige vertegen- woordigings noemen van het Neder landse kerkvolk, by een derge lijke meerderheid geldt deze moei- lykheid eenvoudig niet meer. Voor de ontwikeling van de oecumene is deze uitspraak van de Nederland se kerk van groot belang: zij bete kent een overbrugging van een eeuwenlang geschil. De reformatie zal zich, vanuit deze vrije opstel ling tegenover de celibaatsverplich ting, zeker herkennen in de grotere waardering voor het vry gekozen celibaat op evangelische gronden". Prof. dr. A. Bronkhorst, hoogle raar te Utrecht, gedelegeerde na mens de Nederlandse hervormde kerk in het pastoraal concilie, lid van de commissie die het ontwerp- rapport over het ambt samenstelde zei: „II. kwam naar Noord'vijker- hout met de gedachte: het zal wel een chaotische happening worden. Resultaten, zoals nu bereikt, had ik nooit verwacht. Het concilie heeft de celibaatsvraag zeer evenwichtig behandeld. Vooral was dat te dan ken aan de rapportage over de me ningen van de diocesane delegaties, door de heer Chamuleau. Evenwich tig, omdat de ontkoppelingsvraag in hte perspectief van een hoge waar dering voor het vrijwillig gekozen celibaat omwille van het ryk Gods behandeld is. Evenwichtig ook in het zicht op de verhouding tot de wereldkerk en op de verantwoor delijkheid van de Nederlandse bis schoppen in dezen. Ik ben heel erg gelukkig met het verloop van deze conviiiezitting, zoals er tot nu toe geen tweede Ls geweest". MINISTER LUNS za) in maart van dit jaar een vierdaags officieel bezoek brengen aan Jordanië op uitnodiging van de Jordaanse minister van bui tenlandse zaken, Abdel-Moneim Al Rif ai. Zo langzamerhand, geachte mede burgers en onder-het-juk-van-de- winter-doorga anders, begrijp ik er werkelijk niets meer van, vrees ik. Goed, ze kunnen wel zeggen dat dae politiek een moeilijke, somwijlen zelfs i inidjoorzichtige zaak is, maar dat neemt toch niet weg dat we soms dachten er wat van te doorgronden. Neem nu dat overigens onder 'sdekte termen bejubelde (De Block lekwaam, maarontslag van iinister De Block. Hij was toch de rote man achter de prijsstijgingen. )f niet soms? Wat krijg je nu? Hij aat weg („wat zielig", sprak degene net wie ik mijn levensdagen slijt) naar TOCH WORDT HET PAK KOFFIE DUURDER!! Kijk en dan breekt mij de klamp. Jan gaat het mijn pet te boven, dan rees ik dat er niets zal veranderen! „De Vlaming koestert zijn achter lijkheid zoals een burgermannetje zijn gazon." (W. van den Broeck, Vlaams schrijver.) O, zo. Het moet maar eens uit zijn met die flauwe grappen over ons. Ik heb gehoord, dat onze gewezen minister van Economische Zaken bij de BB wil. Als Blockhoofd. Nu we het tóch over ambtenaren hebben (ook ministers zijn dat), ik heb nog een anekdote vernomen. Komt er een ambtenaar bij de kap per, gaat op een stoel zitten en zakt zo eens lekker breed helemaal onder uit. „Wat zal het wezen meneer," vroeg de kapper, „knippen of scheren?" „Knippen," antwoordde de meneer, waarop de kapper meedeelde dat de meneer wel iets omhoog moest ko men. „Dan maar scheren," sprak de ambtenaar. Van Noordwijkerhout zaagt men planken (Nederlandse katholiek). Bisschoppen: op een Noordwijker- houtje bijten! De term concilie-vader heeft na gisteren natuurlijk wel een andere betekenis. En als er nu ook nog con cilie-moeders en concilie-kinderen komen, is de kerk weer helemaal terug bij het begin: de Aartsbroeder schap De Heilige Familie! Concilie-gangers: aartsvaders. Tegenstemmers: conciliebatainsl Pastoraal concilie: Het Hemelbed! En voor vandaag celibasta. MERIJN DEN HAAG (ANP) De 22-Jarige dienstweigeraar Ron Boot uit Den Haag is gisteren door het Hoog Mili tair Gerechtshof conform de nieuwe vordering van de advocaat-fiscaal voor de krijgsmacht vrijgesproken. Ron Boot stond in beroep van het vonnis van de krijgsraad in Den Haag, die hem wegens het weigeren aan militaire bevelen te voldoen had veroordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf en ontslag uit militaire dienst. AMSTERDAM (ANP) Het be stuur van de Nederlandse Vereniging van Toneelkunstenaars (NVT) heeft een beroep gedaan op de deelnemers aan de actie „Tomaat" alle activitei ten te staken, die het de acteurs on mogelijk maken hun normale werk zaamheden te verrichten. In de oproep erkent het bestuur van de NVT de noodzaak tot reorga nisatie van het toneel in Nederland. Het bestuur zegt dat hieraan binnen de NVT wordt gewerkt. (ADVERTENTIE) Export Centrale (NCB), Boxtel. Tel. 04116-3921

de Stem | 1970 | | pagina 7