Mist en gladheid stagneren verkeer KAMER VAN KOOPHANDEL: Felle reactie op Péchiney Plan voor vaste oeververbinding - nog oostelijker - wekt onrust 1250 Goesenaren betuigen adhesie F. Huber aan mr. r4W Besluiten bijstandswet worden overgenomen door nieuwe gemeenten AUTO UITGEBRAND Niets is meer zeker papier voor uw ^pen fAÏEN Zware schade bij aanrijding F.van Lanschot GRIEP NEEMT AF IN BELGIE 40-2491 B. J. Kole in Yerseke kreeg orde van Oranje-Nassau VIJZEL GESTOLEN Voor f 2000 buit bij inbraak in werkplaats 69ft-5M-5 Terugvordering Vaandelvlucht HOOFDBESTELLER SCHOENMAKERS 40 JAAR BIJ PTT Goes Gemeente Goes I DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI 1970 '7 jt 21 uur. kken idvies wat 5RDUNEN rijzen. datum 6 januari 1970 'zal plaatshebben de kandi- Ien bij het door de voorzitteil ecretarie van de gemeentel ji militaire zaken) LIJSTEN er van het centraal stembu-1 i van registratie van de naam I [roepering of de aanduiding I lijst van een politieke groe leden in Provinciale State ting hebben: een verklarini 250,- in de kas der provincii [dertekenaars schriftelijk een I fenst diens plaatsvervanger et verbinden van de lijst. st moet geschieden door een I ■lneming aan de verkiezing irin de lijst wordt ingeleverd, opgenomen in het kiezers- e, waarin 't hoofdstembureau ens over e-en verklaring van gemeente, waar hij in het □men, dat hij bevoegd is tot iezing binnen de kieskring, ij de inlevering tegenwoor- It een bewijs van ontvangst gene, die de lijst inlevert. de formulieren voor de kan-1 erklaring van bewilliging en I de politieke groepering zij" er gemeentesecretarie gedu- en op de dag van de kandi- Js volgt: is van handtekeningen van inlevering geschiedt, terwijl overblijven, wordt gestraft gste honderd twintig gulden, tot deelneming aan de ver- ondertekend. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - BREDA Door gladde wegen en plotseling opko mende mist is gisteren op verschil lende wegen in ons land een grote chaos ontstaan, waarbij in totaal vier doden en verschillende gewon1- den zijn gevallen. Op het verkeersplein Oudenrijn kwamen de heer G. van Zuijlen (63) en mevrouw A. Lcijten-Boeij- en (28) om het leven toen de be stelauto waarin zjj zaten tegen een vrachtauto botsten. Bij deze bot sing werden zij op straat geslin gerd en door een andere auto over reden. Zij waren op slag dood. De 59-jarige Bredanaar L. Door akkers kwam op de Nassausingel in Breda in dichte mist en op een glad wegdek frontaal in botsing met een Vrachtauto, bestuurd door P. van A. uit Breda. Hij werd ernstig ge wond en overleed kort na aankomst in het Ignatiusziekenhuis. De veerdienst Kruiningen-Perk- polder werd om half zes gestaakt. Lange files auto's stonden aan bei de zijden van de Schelde-oever te wachten. Veel chauffeurs besloten het veer Vlissingen-Breskens te pro beren. Daar werd de dienst name lijk nog steeds onderhouden, aange zien het zicht daar nog vrij goed was. De dienst Terneuzen-Hoedekens- kerke werd ook gestaakt. De bin nenvaart op de Ooster- en Wester- schelde kwam helemaal tot stil stand. De meeste schepen rtachtten een haven te hereiken en gingen daar voor anker. Enkelen vonden een ligplaats op de Schelde. Ook de zeevaart op de Wester- sclielde kwam nagenoeg tot stil stand. Het zicht was minder dan honderd meter, met plaatsen waar het zicht zelfs minder was dan vijf tig meter. Ook het verkeer op de weg had met dichte mist te kampen. De hoofdwegen waren goed te berij den, de binnenwegen waren veel al spiegelglad. De Rotterdamse Tramweg Maat schappij, de automaatschappij Zee land en Streekvervoer Walcheren hebben respectievelijk op Schouwen en Duiveland, op Noord- en Zuid- Beveland en op Walcheren last ge had van gladde wegen cn van de mist. Alle diensten zijn zij het met vertraging van circa 45 mi nuten, tot heden normaal gereden. In de avonduren heeft ook het busvervoer stagnatie opgelopen door de d'chte mist. Bij de kruising Oude Rijksweg- Rijksweg 58 nabij 's Heer Hendriks kinderen deed zich een slippartij voor waardoor een vrachtwagen met aanhanger (bestuurd door J. S. J. de K. uit Oostburg) dwars over de rijbaan kwam te staan. Hierdoor werd het verkeer over genoemde rijksweg in beide richtingen ge durende circa een uur gestremd. De bestuurster van de personen auto, mevrouw V. moest met ver wondingen per ambulance overge bracht worden naar het St. Joan- naziekenhuis te Goes. Haar auto werd geheel vernield. Aan beide zij den hadden zich kilometerslange files gevormd. Bij een kettingbotsing in Oir- schot werden wel vijftig auto be trokken. Een auto werd hierbij sa mengeperst tussen een vrachtauto en een andere auto. De twee inzit tenden werden zwaar gewond. Op de rijksweg Breda - Tilburg botsten een personenauto en een pendelbusje frontaal tegen elkaar doordat zij bij het passeren te recht kwamen in een mistbank. Hierbij werden acht mensen ge wond, waarvan twee ernstig. (Van onze correspondent) GOES De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kammeraad en ir. J. P. Berde nis van Berlekom, hebben gisteren tijdens de vergadering van de Kamer van Koophandel van Goes fel gerea geerd op de wijze waarop het A.R.- statenlid J. A. van Bennekom de ves tiging van Péchiney cn de problemen van luchtverontreiniging rondom Pé chiney in het Staten-debat heeft ge bracht. In zijn nieuwjaarsrede zei de heer Kammeraad: „Het was opvallend om de vorige maand te ervaren, dat in de Staten door een lid twijfel werd veroorzaakt aan de juistheid van de I overeenkomst tot vestiging van Pé- chiney. De ernst van de Nederlandse en de Zeeuwse besluitvorming is hier mee geschaad". De heer Kammeraad noemde het „meer dan betreurens waardig dat de gegrondheid van de redenen voor deze twijfel niet met deugdelijke bewijzen werd gestaafd". Hij zei voorts dat sindsdien uit pers berichten is gebleken dat Péchiney bereid is het door haar te gebruiken proces door Nederlandse deskundi gen te laten onderzoeken. Dit onder- Izoek had vooraf behoren te gaan aan het maken van ernstige opmerkingen op dit gebied in de Staten-vergade- ring, vond de heer Kammeraad. Het leek hem toe dat niet met de ver eiste zorgvuldigheid uitspraken ge daan zijn en dat hierdoor schade is berokkend aan de ontwikkelingsmo gelijkheden in Zeeland. Hij wees erop dat elke arbeids plaats in een primair stuwende on- derneming drie a vier arbeidsplaat sen bij andere bedrijvigheid veroor zaakt. „Nu duidelijk geworden is dat de landbouw en de recreatie in de nabije toekomst geen beduidende be tekenis zullen hebben voor de ar beidsvoorziening, dient zeer behoed zaam te worden omgegaan met in dustrievestigingen, die wel werkge legenheid zullen bieden", zo waar schuwde de heer Kammeraad. De heer Berdenis van Berlekom noemde het optreden van de heer Bennekom in de Staten niet fair, om dat nagelaten is contact te zoeken met de wederpartij, hetgeen naar zijn mening een kwestie van „normaal fatsoen" zou zijn geweest. Hjj meende dat de heer Van Ben nekom de dupe is geworden van wat hij omschreef als „ambtelijke zelfge noegzaamheid". De heer Berdenis van Berlekom noemde de protesten die zijn losge komen over de luchtverontreiniging een anti-technocratische, ambtelijke reactie. Hij stak de waarschuwende vinger op en maande tot oppassen, nu enkele deskundigen uit het ambtelijk apparaat hun bezwaren openbaar ma- ken en daarmee de rust onder de be volking verstoren, hetgeen tot gevolg kan hebben dat de animo voor een gunstige industriële ontwikkeling van Zeeland verstoord kan worden. De heer Berdenis van Berlekom sprak zijn verontrusting uit over het feit dat er de laatste tijd teveel stem men opgaan tegen de industriële ex pansie van Zeeland; stemmen van academici, die verbonden aan in stellingen voor middelbaar en voort gezet onderwijs onze jeugd moe ten opvoeden. „Wanneer deze opvoe ding geschied in de geest waarin deze mensen hebben gemeend stelling te moeten nemen tegen de buitenlandse industriële invasie, acht ik dat een ernstig verontrustend iets". Hij meende dat het „schip van de economische expansie" dank zij het wjjze beleid van het provinciale be stuur weer in goed vaarwater was geraakt, doch dat het wel een deuk heeft gekregen door het ageren hier tegen. „De Zeeuwse vlag waaronder het vaart, zou wel eens bekeken kun nen worden met een zeker wantrou wen. Dat is dan het gevolg van een betreurenswaardig incident", aldus ir. Berdenis van Berlekom. DE DRIE HOEFIJZERS ■■■■-■ (Van onze correspondent) GOES Zeeland heeft een zeer bijzonder jaar beleefd. Voor de ha ven- en industrie-ontwikkeling, zo wel als voor de recreatie zijn beslui ten genomen die voor de toekomst van onze provincie gewicht hebben. Tot deze conclusie kwam de voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden, en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kam meraad, in zijn nieuwjaarsrede, die hij gisteren uitsprak op de vergade ring van de Kamer van Koophandel in Goes. Als voorbeelden noemde bij de in diening van de definitieve wetsont werpen voor de havenschappen; het besluit tot vestiging in het Sloe van J een wereldmarktbestrijkende alumi- niumproducent, de aanbesteding en de aanvang van de bouw van de eer ste commerciële kerncentrale in ons land, de opening van een unieke wa- terfabriek en een vaste oeververbin ding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland, die in het vooruit zicht is gesteld. De heer Kammeraad constateerde, dat de lange, lange weg van het wetsontwerp voor het havenschap Vlissingen, dat nu nog het staatsblad niet heeft bereikt, weinig storend op de reële ontwikkeling werkt en een verdienste is van de erbij betrokken bestuurderen. Het laat echter toch wel een onbevredigend gevoel be staan. Uitvoerig ging de heer Kammeraad in op de vestiging van Péchiney en de discussie die daarover is ontstaan. Werkgelegenheid voor de Zeeuwse bevolking en anderen is een zeker heid geworden, aldus de heer Kam meraad. Het gevaar van een station- naire toestand en daarmee een gees telijke en materiële achteruitgang is afgewend. Met genoegen constateerde de heer (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Goese actiecomité, dat besloten heeft tot een poging om mr. F. G. A. Huber voor Nieuw-Goes te behouden, heeft meer dan 1250 ad hesiebetuigingen ontvangen. Deze adhesiebetuigingen zijn in de vorm, van handtekeningen op een lijst die in lunchroom „De Opril" was ge- (Van onze correspondent) VLISSINGEN Woensdagavond is op de Nieuwe Vlissingseweg door nog onbekende oorzaak de auto van W. J. van B. uit Middelburg uitge brand. De bestuurder ontdekte ineens van onder de motorkap een rookontwik keling. Toen hij wilde remmen, luk te dit niet. Alleen met de handrem wi3t hij de auto, die inmiddels vlam had gevat, tot stilstand te brengen. Kammeraad dat de chemische bedrij ven in het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland uitbreidin gen in uitvoering hebben. Van de 35 miljoen gulden die in 1969 voor de fosforverwerking in Nederland zijn uitgegeven, zijn 20 miljoen gulden in Zeeland besteed. Over de vaste oeververbinding tus sen de beide oevers van de Wester- schelde merkte de heer Kammeraad op: „Lichtelijk verontrust ben ik over de geruchten die ik daarover heb gehoord. Het lijkt alsof er een mogelijkheid bestaat dat het tracé hiervoor nog oostelijker kan komen dan bij Perkpolder Kriiiningen. Reeds dit tracé verwekte bij mij twijfel over de rechtvaardiging van de uitgaven voor de realisatie ervan. Naar zijn mening zou een nog oos telijker tracé veel van zijn aantrek kelijkheid verliezen. Een functie in het verkeer tussen de haven- en industriegebieden op de beide Westerschelde-oevers zou dan nauwelijks nog te verwachten zijn, aldus de heer Kammeraad. „Het lijkt mij,in hoge mate gewenst dat de gegevens gepubliceerd worden waarop de minister van Verkeer en Waterstaat zijn tracé-keuze zal ba seren. Een plan met een tracering ooste lijk van Terneuzen dient voor deze buitengewoon belangrijke verkeers- schakel wel onaanvechtbaar dwin gend te zijn. De heer Kammeraad kwam tot de -onelusie dat de besluitvorming over deze uiterst belangrijke schakel in het infra-structurele verkeersnet met gevoel voor het gewicht ervan zeer deugdelijk gemotiveerd en overwo gen tot stand dient te komen. Dat zou naar'ziin mening tot nu toe nog onvoldoende gebeurd zijn. (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens de receptie bij gelegenheid van de tachtigste ver jaardag van de heer B. J. Kole werd hem door burgemeester Pijl Hoge- weg, vergezeld van wethouder Cor- nelisse en de chef interne dienst van Reimerswaal, de heer B. J. Korstanje de zilveren medaille, verhonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. In zijn toespraak roemde de bur gemeester de activiteit en de werk lust van de jarige op het gebied van de bejaardenzorg. De heer Kole is bovendien lid van het gewestelijk be stuur vain de algemene bond van be jaarden, en heeft de supervisie over de bejaardensooiëteit Trefpunt. In zijn felicitaties betrok de burgemees ter ook mevrouw Kole, de aanwezige kinderen en het plaatselijk bestuur van de afdeling. De heer Kole dankte voor de on derscheiding en de belangstelling. Hij zal zich blijven inzetten voor de huisvesting en verzorging van de be jaarden. Voor dit laatste deed hij een dringend beroep op de jongeren, zich voor deze taak beschikbaar te stellen. deponeerd tot uitdrukking gekomen. Ruim 550 mensen plaatsten in de lunchroom hun handtekening ter on dersteuning van het adres aan de mi nister van Binnenlandse Zaken, dat met de handtekening van tien promi nente Goesenaren is verzonden. In Goes-Zuid zijn vrijwilligers de deu ren langs gegaan. Zij vonden daar 700 mensen bereid om de actie ten gunste van burgemeester Huber te ondersteunen. De bevolking in de voormalige gemeenten, die per 1 ja nuari aan Goes zijn toegevoegd, is niet rechtstreeks bij de actie betrok ken geweest. Het aantal briefkaarten, gericht aan de commissaris der koningin met de leuze „Wij willen Huber houden" (een aparte actie, op gang gebracht door de heer C. W. Vervest) is op dit ogenblik nog niet bekend. De laatste stand was eergisteren; een vijftigtal. Op 10 januari eindigt de periode, waarin de burgemeesterspost Goes vacant is en kandidaten kunnen solli citeren. Het actiecomité zal er voor zorgen, dat voor die datum de lijsten met adhesiebetuigingen op minister Beernink's departement zijn gearri veerd. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER Sinds eni ge dagen wordt door die familie Van Vlieren uit 's-Gravenpoider een ko peren vijzel met stamper vermist, die als decoratie in de tuin stond. De koperen vijzel is een familiestuk en heeft jaren zijn diensten bewezen in de drogistzaak van de familie. Daar het gewicht van de vijzel hoog is, wordt gedacht aan een dader met een auto. In de Inleiding tot de quiz-vraag van verleden zaterdag hebben we het er over gehad, dat de oude postzegels dikwijls een enorme waarde hebben. In De Stem van gisteren hebt u kun nen lezen, dat er in maart in New York een 1 cent zegel van Brits Guyana van 1856 wordt geveild. Naar de veilingmeester verwacht zal deze zege! 800.000 gld. (jawel achthon derdduizend gulden) opbrengen. U ziet het, postzegelverzamelen is soms meer dan een jongensliefhebberij. Dat wilden we nog maar even zeggen aleer we de vierde quiz- vraag van deze week aan de orde stellen. Die gaat over het thee drinken in Engeland. Dat is daar heel iets anders dan bij ons: de Engelsen maken er een complete ceremonie van. U moet bij t.v.- uitzendingen van Engelse films eens opletten hoe dikwijls daar de thee bij te pas komt. In de meest spannende ogenblikken, in ver drietige situaties, altijd komt er thee aan te pas. Als een huishoud ster in het stuk moet worden op gevoerd, komt ze met het thee blad binnen. Er is wel eens het grapje gemaakt, dat de Engelsen tijdens de laatste wereldoorlog 's middags omstreeks vier uur de gevehtshandelingen staakten, want dan moest er eerst uitvoerig thee worden gedronken. En nu lezen we in De Stem dat in Engeland het theeverbruik te- -■ IÉ rug loopt en terrein verliest aan de koffie. Er is toch niets meer zeker in deze wereld. Wie had het ooit kunnen denken, dat de En gelsen hun „tea' ontrouw zouden worden. Nu is het theeverbruik daar nog altijd imponerend, maar vergeleken bij 1958 is er toch een flinke daling geconstateerd. Hebt u in De Stem gelezen hoeveel En gelse ponden thee daar per per soon in dat jaar werd genuttigd? 9.9 Engelse pondén 3.1 Engelse ponden 8.8 Engelse ponden (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De tweede kamer uit Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft in een beroeps zaak betreffende toepassing van de Bijstandswet, een belangrijke principiële uitspraak gedaan. Deze is vooral van beang in het licht van de gemeentelijke herindelin gen, waarbij bijstandsverplichtin gen van de ene gemeente door een andere, grotere gemeente moeten worden overgenomen. De zaak waarover G.S. van Zeeland een uitspraak deden, betreft een ge val, dat dateert uit de tijd van de herindeling van Walcheren Een inwoner van hef in 1965 nog zelfstandige St. Laurens, J. van den B., had voor zijn zoon, die in een psychiatrische inrichting was opge nomen, een uitkering op grond van de Bijstandswet gevraagd, om de verpleegkosten te kunnen betalen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) YERSEKE In de nachtelijke uren hebben tot nu toe onbekende daders zich toegang verschaft tot de werk plaats van de scheepswerf van de fir. ma Van Os op de Nieuwe Haven. Door forcering van de afsluiting be reikten zij het magazijn en de winkel. Voor ongeveer 2.000,wordt ver mist aan scheepsartikelen, accessoires instrumenten en gereedschappen. Drie nieuwe buitenboordmotoren, die los in de winkel stonden, lieten de daders ongemoeid. De rijkspolitie in samenwerking met de rijksrecherche heeft de zaak in onderzoek. (Van onze correspondent) YERSEKE Tengevolge van de gladheid kwamen op de smalle Ha- vendijk 2 Volkswagen, bestuurd door dhr. Krijnsen uit Waarde en dhr. Adriaanst uit Middelburg, bij het passeren met elkaar in botsing. De stationcar van dhr. Adriaanse slipte en vloog op de tegenligger. Beide wagens werden zwaar bescha digd, de bestuurders bleven onge deerd. rente tot Bij Van Lanschot maakt U 71U rente op Spaar- deposito's (vanaf f 2000,-; 2 jaar vast). Maar ook met kleinere bedragen en voor kortere termijn is de rente aantrekkelijk. *al met een inleg vanaf f 100,-. In al deze gevallen zijn de voorwaarden voor op vraging gunstig. Waar U ook woont, storten en opnemen kan heel eenvoudig per giro. Vraag de folder „Méér rente van Uw geld". 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31; Tel. (04100) 22321, Postgiro 1117570 - Eindhoven, Keizersgracht 17 en Liro- hnrglaan 20a, Tel. (040) 27442, Postgiro 1130570 Tilburg, Stationsstraat 17, Tel. (04250) 38745, Postgiro 1140570 - Vught, Van Voorst tot Voorststraat 1, Tel, (04100) 34775, Postgiro 1104500 Affiliaties: Amsterdam: Vermeer S" Co. Bankiers, Heren gracht 199-201. Tel. (020) 248486, Postgiro 3656, Gemeen tegiro A 13656 - Roosendaal: J. Luykx Bankiers, Molen straat 8, Tel. (01650) 34994, Postgiro 1065831 - Den Haag: Staal Co., Lange Houtstraat 8, Tel. (070) 183340, Postgiro 473501 B. en w van St. Laurens kenden deze uitkering toe. Zij besloten daar bij, dat een eigen vermogen van f 13.000 van de heer Van den B vrijgelaten zou wordein. Dit geld was n.l. bestemd voor de stienting van een tuinbouwbedrijf door de zoon van Van den B„ als deze na zijn genezing uit de inrich ting ontslagen zou worden. (De zoon had de vereiste papieren om een bedrijfje te beginnen, doch zijn ziek te vormde een beletsel). Nadat St. Laurens bij de gemeen te Middelburg werd gevoegd, nam het gemeentebestuur van Middel burg de betalingsverplichting over, Aanvankelijk gebeurde dat in de vorm van bijstandsuitkeringen, doch per 1 april 1968 keerde Middelburg uit op basis van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. De heer Van den B. kreeg bericht, dat het vermogen van f 13.000 (op een bedrag van f 3.600 na) niet lan ger buiten beschouwing mocht blij ven. Het werd alsnog bestemd voor de betaling van sinds september 1965 gemaakte verpleegkosten. Con creet betekende dit, dat van het voor de zoon gereserveerde bedrijfs kapitaal de f 9.400 werd teruggevor derd. B. en w van Middelburg moti veerde hun besluit o.m. op grond van een verklaring van een ge meentearts. volgens wie de jonge Van den B., ook al zou hij metter tijd de inrichting mogen verlaten, niet tot het zelfstandig voeren van een tuinbouwbedrijf in staat zou zijn. B. en w van Middelburg ver klaarden zich echter bereid om het teruggevorderd bedrag van f 9.400 terug te betalen, indien zou blijken, dat de jonge Van den B. toch in staat zou zijn om een eigen bedrijf je te beginnen. De tweede kamer uit G.S., die deze kwestie in hoger beroep heeft behandeld concludeerde, dat b. en w. van Middelburg niet de bevoegd heid bezaten om een onvoorwaarde lijk vrijgelaten bedrijfsvermogen als nog met terugwerkende kracht te bestemmer, voor bestrijding van in het verleden gemaakte kosten van bijstand. Het wijzigingsbesluit komt op near, zo meende de tweede kamer, dat een voor de betrokkene geno men gunstige beschikking ongedaan is gemaakt. Deze handelswijze noemden zij, onder de gegeven om standigheden, in strijd met de rechtszekerheid en alleen reeds om deze reden is de wijzigingsbeschik king van b. en w. van Middelburg dan ook nietig verklaard. BRUSSEL (ANP) De griep epidemie begint in België wat aan kracht in te boeten. Uit de jongste officiële gegevens valt op te maken, dat het aantal zieken bij grote be drijven nu varieert van vijf tot twin tig procent. Op het ministerie van volksgezondheid in Brussel ver wachtte men gisteren, dat de epide mie over een paar weken nagenoeg verdwenen zal zijn. Gaarne wil ik hierdoor reageren op de ingezonden stukken „Vaandel- vlucht" in uw krant van 27 december j.l., met name op het geschrevene van de heer de Keijzer te Clinge, omdat hierin duidelijk tot uitdrukking komt dat hij niet op de hoogte is van de juiste gang van zaken. Op 10 novem ber 1969 hebben enkele, nog zittende, KVP-statenleden onder meer de heer J. yan den Voorde, in een brief aan het kringbestuur (lees: verklezings- raad) verzocht om de herkiesbare statenleden een plaats op de voorlo pige kandidatenlijst te geven voor de overige nieuwe kandidaten (zij ook de heer van de Voorde wilden dus toch wel graag op de KVP-lijst ko men!) Oók vroegen zij in bedoelde brief om versterking van de agrarische sector. Heeft de heer van de Voorde hiermee het NKV en zijn leden hier mee geen directe klap in het gezicht gegeven met de vlakke hand? Heeft hij door versterking van de agrarische sector te vragen het Arbeidersbelang gediend? Op 13 november 1969 heeft onder getekende de heer Van de Voorde op gebeld om te vragen waar zijn gete kende bewilligingsverklaring bleef, want ik moest een kandidatenlijst maken voor de verkiezingsraad, wel ke op 15 november 1969 zou vergade ren. Ik kreeg ten antwoord dat de getekende verklaring onderweg was en indien deze door welke oorzaak dan ook niet tijdig meer zou arrive ren, of ik hem dan wilde verwittigen, dan wilde hij nog graag een verkla ring bij mij thuis komen onderteke nen. (Zo graag wild ehij dus op de kandidatenlijst komen en toch wist hij toen al hoe het partij- en provin cieprogram van de KVP was!) De verkiezingsraad (djj is die „men" waar de heer de Keijzer naar vraagt) in vergadering bijeen op 15 november 1969 ter vaststelling van de voorlopige officiële kandidaten lijst, heeft m.i. blijkbaar bewust re kening gehouden met de dalende po pulariteit van de heer Van de Voorde (zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als in de rest van Zeeland) en hem mede daardoor ook omdat zijn werk in de statenfracties in de afgelopen vier jaar hen niet heeft kunnen inspireren, te licht bevonden om als eerste NKV- er op de voorlopige officiële kandida tenlijst te staan. Terecht heeft men daarom mijns inziens de bekwame en jongere „echte arbeider" die wethou der Everaars is, laten prevaleren en hem daardoor als eerste NKV-er op genoemde lijst geplaatst. Daarna is door de heren Verdonk en Claijs op resp. de vijfde en zesde plaats te zetten, rekening gehouden met o.m. de wens van de heer Van de Voorde om de agrgrische sector te versterken, waardoor de heer Van de Voorde op overigens een verkiesbare achtste plaats is komen te staan. DIT (en lees dit goed heer de Keij zer!) dit is de enige en ware reden waarom de heer Van de Voord is overgelopen naar de PPR (Partij Po litieke, Rotzooi). Ik meen dan ook zeer terecht te mogen stellen dat door de ze karakterloze handeling de achting van de heer Van de Voorde zeer ze ker niet is gestegen, integendeel zelfs dat de dalende achting en populari teit, waarover ik reeds schreef, hand over hand toeneemt. Het is, zoals eerder is geschreven, nu de heer Van de Voorde in het Sta- ten-„orkest" niet meer de eerste NKV-„viool" kan bespelen, omdat zijn kunnen niet goed is bevonden, heeft hij zich aangesloten bij de „ar tiesten" jammer dat zij nog steeds geen goede „partij" weggeven, om dat velen van hen „vals" spelen. Tot slot nog dit, heer de Keijzer, al wat hierover van KVP-zijdé en wat ik hierboven heb geschreven is geen dikdoenerij omdat alleen in deze artikelen de werkelijke feiten zijn omschreven. Mocht, wie dan ook, nog twijfelen, de bewijsstukken zijn in mijn bezit en eventueel een foto-kopie beschikbaar. HULST, C. STEENBAKKER Tweede secr. kring Middelburg KVP (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vandaag is het 40 jaar geleden, dat de toen 15-jarige heer B. M. Schoenmakers als jonge ling bij PTT te Middelburg in dienst trad. Hij zette daarmee een familie traditie voort, want zijn vader en zijn grootvader waren ook besteller bij de post geweest, respectievelijk te Mid delburg en Zierikzee, terwijl een zoon van 'de heer Schoenmakers ook weer als besteller bij PTT te Middelburg werkt. Na verschillende rangen door lopen te hebben volgde in 1957 zijn benoeming tot expediteur. In 1962 werd de heer Schoenmakers aange wezen als hoofdbesteller, een functie welke hij thans nog uitoefent. De heer Schoenmakers houdt op 7 lanuari receptie in Hotel Raedhuys, Lange Noordstraat 34 te Middelburg, van 14.00—16.00 uur. Veiling Goes Kropsla 13-24,XCI 5. Knolselderij met groen 41-46, witlof extra 143. 1 136-139, II 128-133 afw. 76-108, spruiten AI 97-99, All 57-93, Bil 36-74, Rode kool 12-14 en door draai, witte kool 13, groene sav.kool afw 31, boerenkool 32-35, uien ge schoond 45, peen 18, andijvie 109, sja lotten 30. selderij 93 knolselderij 41-47, Spreekuur wnd. burgemeester De wnd, burgemeester van Goes zal ingaande vrijdag 9 januari 1970 iede re vrijdagmiddag van 4.00 tot 5.00 uur spreekuur houden in het stads kantoor, Oostwal 31 te Goes.

de Stem | 1970 | | pagina 15