Topsporters gaan straks mee beslissen ODERNER GEZICHT KNAU i Een opkomende griep Meld Schenk van ijs Het ads zwal Beslissing valt op 17 januari iBia Sparta gebrand op beker Toto 23 DE sa VLIEGEN AFVANGE] Ést 9 SPREEKBUIS COMPETITIE SERIEUS T.v .-reportages van w.k. voetbal Feijenoord op 4 maart tegen Vorwarts KNAU-eisen voor „Weneri Arbiters naar het buitenland X XI x| X X X 1 X 1 X X 1 X X 1 1 X 1 X VALPARTIJE 16 DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI 1970 )7 (Van onze sportredactie) DEN HAAG In handen van de buitengewone algemene vergade ring die de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie op 17 januari ir Utrecht houdt, ligt de beslissing of de atletickbond een „nieuw, er vooral moderner, gezicht" zal krijgen .Dan wordt beslist of het struc tuurplan waaraan een commissie van viji onder voorzitterschap vai de heer A. Koomcn vele uren heeft gesleuteld, zal worden aangeno men en het besturen van de KNAU slagvaardiger, meer open en een traier zal gaan geschieden. Teneinde dit plan doorgang te doen vinden zullen er veren gelaten moeten worden. Zo zullen onder meer dc negen districten worden opgeheven, een kwestie die reeds de gemoe deren in beweging heeft gebracht omdat de districten een grote zelf standigheid bezitten en de besturen in feite autonoom zijn. In de plaats van die districten zullen vijf regionale werkgebieden worden gevormd West 1, West 2, Noord, Oost en Zuid die zuiver regionale taken zullen uitvoeren maar ook adviserend zullen optreden ten opzichte van het bestuur dat in het nieuwe plan wordt gevormd door een Unieraad van 42 leden die recht streeks door de verenigingen worden gekozen en vier maal per jaar met het uniebestuur zal vergaderen. Een Uniebestuur overigens dat door de Unieraad wordt benoemd, behalve die enorme omwenteling indien het structuurplan wordt aangeno men heeft de KNAU voorts een aantal plannen ontwikkeld inzake de jeugdatletiek, de indooratletiek, de recreatiesport en is, zoals voorzitter Frans Jutte het gisteren op een bij eenkomst in motel Hoornwijck in Rijswijk verklaarde, de Topsport Contact Commissie nieuw leven in geblazen Al die vernieuweingen, al die activiteiten brachten dhr. Jut te ertoe tr concluderen1 „We zijn in 1959 geconfronteerd met nogal wat problemen, maar die hebben we overwonnen, alle (en dat laatste met stemverheffing). We zijn ervan over tuigd dat we op de goede weg zijn en dat we vol optimisme 1970 kunnen in gaan". KNAU-bestuurders hebben een kruistocht ondernomen langs de ne gen districten of het in het structuur plan gestelde toe te lichten. Er zal zo weet men nu reeds, op 17 janua ri vooral van het district Zuid oppo sitie komen. Een van de voornaam ste voordelen va" het structuurplan is evenwel, dat 'e Unieraad de le den in staat stelt hun stem te laten horen. De vice-voorzltter van de KNAU en voorzifter van de commissie die het structuurplan ontwierp, de heer A. Koomcn zei het zo: „De Unie raad is de spreekbuis waar ieder lid van de KNAU welkom is. Met dien verstande evenwel, dat een uit en door de Unieraad gekozen agenda commissie beoordeelt of het te berde gebrachte onderwerp inderdaad de gebrachte onderwerp inderdaad zo belangrijk is dat het op de agenda moet worden geplaatst. Ieder lid kan echter ook een van de unie raadsleden persoonlijk voor z'n denk beelden interesseren. En dan komt het onderwerp onvoorwaardelijk op de agenda via het unieraadslid want in dat geval komt de agendacommis sie niet in actie. Een van de zetels in de Unieraad zal een kwaliteitszetel zijn die wordt hez"t fleor een lid van de Topsport Contact Commissie" Hiervan maken deel uit de atle ten Piet van der Kruk, Ed de Noor- lander, Coen Jansen, Henk van der Horst en de atletes Els van Noor- duyn, Marajan Thomas, Wilma van den Berg en Mieke Sterk. Bij monde van Piet van der Kruk werd gisteren gesteld dat „de T.C.- C. diep teleurgesteld is". Dit vond zijn oorzaak in het feit dat het T.C.C. in meer geledingen van de KNAU vertegenwoordigd zal zijn, onder an dere de trainingsadviescommissie. In elk geval zal met het aanvaarden van het structuurplan de openheid het woord dat in het recente verle den zoveel en zo graag werd gehan teerd zeer zijn gediend. Het struc tuurplan voorziet tevens in aanzien lijke uitbreiding van het technische apparaat en het instellen van een aparte technische commissie voor jeugdatletiek die met en naast de T.C. voor de senioren zal werken Voorts zal een wedstrijd-egalisatie fonds worden opgericht waaruit dc organisators van daartoe aangewe zen wedstrijden bij een nadelig saldo een subsidie kunnen ontvangen. Dit grootscheepse plan van de KNAU wordt vergezeld van een fors aantal nevenontwerpen die de sport ten goe de zullen komen. De heer Jan Kleyn, voorzitter van de nationaal technische commissie, stelde met voldoening vast dat de provinciale jeugdtraininigen als ver lengstuk van de clubtrainingen zeer voldoen en dat de Nederlandse At letiek Trainers Vereniging grote ac tiviteit aan de dag legt ten behoeve van de clubtrainers. KNAU-factotum Jo Moerman deel de mede dat bij het vaststellen van het wedstrijdprogramma voor 1970 voorrang was verleend aan de com petitie; dat alle districtskampioen schappen op een dag (Hemelvaarts dag) zullen worden gehouden en dat ook voor de districtenontmoeting één dag is vastgesteld. Klap op de vuurpijl in het korte betoog van Moerman; „Voor het eerst zal er een atle tiekwedstrijd van hoog internatio naal niveau worden georganiseerd. Dat zal gebeuren op 5 juli in Rotter dam en tot de deelnemers zuilen Amerikaanse topatleten behoren. Ne derland, dat het tot nu toe heeft moeten doen met min of meer ge slaagde interlands, kan voor de eer ste maal atletiek van de eerste orde aanschouwen. Een primeur onthulde ook de heer W. Chr. Kaptein, voorzitter van de indior atletiek commissie. Voor de tweede maal zullen in Nederland de indoorkampioenschappen worden ge houden, maar voor het eerste op een rondbaan op 7 en 8 maart in de Mar tinihal in Groningen. Daar wordt met medewerking van 'n sponsor 'n baan van 160 meter gebouwd en zal de strijd om de indoortitels op een vol waardige accommodatie worden ge houden. Deze baan is het prototype van de demontabele mobiele accom modatie die de commissie wenst te verwerven De heer Kaptein: „Er zijn geen trainingsaceommodatie voor de indooratletiek. Vele verenigingen hebben wel de beschikking over gym nastiekzalen, maar daarin ontbreekt atletiekmateriaal. Ook in sporthallen ontbreekt dat. De commissie zal daarom de technische raad voor de binnensporten van de NSF verzoe ken richtlijnen voor bouw en inrich ting van sporthallen te verstrekken. Uiteraard ten dienste van de atle tiek. Een enquête onder de gemeen ten heeft evenwel reeds uitgewezen dat geldgebrek de oorzaak zal zijn dat geen complete accommodatie kan worden aangeschaft. De commissie indoor atletiek heeft dan ook ge meend dat het alternatief is een de- met rondbaan met verhoogde boch ten die als een soort reiseircus van stad tot stad gaat. Hiervoor is een bedrag van een ton nodig. De com missie zal bij de NSF aankloppen en heeft 180 grote ondernemingen in staat gesteld reclame in deze accom modatie te maken". Piet van der Kruk: „TCC is diep teleurgesteld". Het „Reizende Atletiekcircus", zo als het meteen werd gedoopt ove rigens ten onrechte want het is een uiterst serieuze zaak zal een van de middelen moeten zijn om de woor den waar te maken van voorzitter Frans Jutte: „We zullen de indoor atletiek dit iaar beslist van de grend brengen". Zoals hij ook ten stellig ste zei: ,We ziin ervan doordrongen dat de jeugdatletiek eigen leiding en zeer bijzondere aandacht behoeft en we zullen daarnaar handplen. We zullen ook de begeleiding van de lopsport, zowel maatschappelijk me disch als technisch alle aandacht ge ven die ze verdient. Een een speciale commissie zal onderzoeken welke plaats de recreatiesport in ons be stel dient in te nemen". Boordevol plannen is de KNAU het nieuwe jaar binnen getreden. Er zijn er zelfs al gerealiseerd. De gro te omwenteling staat echter nog te wachten, op 17 januari als de bui tengewone algemene vergadering over niets meer of minder krijgt te beslissen dan over een nieuwe toe komst voor de KNAU. KNAU-voorzitter Frans Jutte: „We zullen de begeleiding van de topsport, zowel maatschappelijk, medisch als technisch alle aandacht geven die ze verdient. OUD AVEREEST (ANP) Wegens een opkomende griep heeft Ard Schenk gisteren niet deelgenomen aan de langebaanwedstrijden op het natuurijs van Oud-Avereest. Op ad vies van coach Ffrommer bleef hij binnenshuis. De wedstrijd werd ge wonnen door Jan Bols, die het snelst was op zowel de 500 als de 3000 me ter. Ronnie Nooitgedacht werd twee de voor Co Giling en Jappie van Dijk. Bij de dames werd de eindover winning gedeeld door Ans Schut en Willy Burgmeyer. Laatstgenoemde maakte op de 1500 meter de achter stand die zij op de sprint had opge lopen, ongedaan. Opvallend was he'. zwakke rijden van Stien Kaiser en Elly van den Brom. De uitslagen zijn: heren: 1. Jan Bol- 92.683 (44.7 en 4.47.9, resp. 500 en 300! m); 2. Ronnie Nooitgedacht 93.451 (44.8 en 4.51.9); 3. Co Giling 94.700 (46.2 en 4.51.0); 4. Jappie van Dijk 94.833 (46.3 en 4.50.5); 5. J. Sterken (Oud Avereest) 108.933 (54.4 en 5.26.6). Dames: 1/2. Ans Schut 103.067 (49.3 en 2.41.3, resp. 500 en 1500 m); 1/2. Wil Burgmeyer 103.067 (50.2 en 2.38.6); 3. Carry Geyssen 103.300 (50.3 en 2.39.0); 4. Trijnie Rep 103.833 (49.5 en 2.43.0); 5. Marie WiUems 103.933 (49.8 en 2.42.4); 6. Rieneke Demming 104.267 (50.4 en 2.41.3); 7. Stien Kai ser 104.700 (51.0 en 2.41.1). Voorts reed Jan Bazen een 500 en 1500 meter. Zijn tijden waren resp. 44.1 en 2.22.6. Eddy Verheyen, die als enig lid van de kernploeg deelnam ar#i de langebaanwedstrijden in Zenderen, is kampioen van Overijssel geworden. De omstandigheden, waaronder ge reden moest worden, waren bijzon der slecht. Door de sneeuwjachten had het ijs de kwaliteiten van „schuurpapier". Eddy Verheyen won het kampioen schap met acht punten voorsprong, waarbij aangetekend moet worden, dat een aantal sterke rijders van de Deventer ijsclub (o.a. Adrie Henk- man, Henk Beltman en Wim Waan- ders) nog niet terug zijn uit het trai ningskamp in de Poolse plaats Zako pane. Verheyen won twee afstanden (de 500 en 1500 meter), en was op de 5000 meter tweede. Hij toonde zich na afloop een slecht verliezer door de gemaakte tijd van Gerard Grashof (Denekamp) 10.35.4, in twijfel te trekken. Na vergelijking van de sche ma's van de coach bleek Grashof we) degelijk vijf kilometer te hebben af gelegd. De uitslagen: 500 m: 1. Verheyer 48.4; 2. Westerhof (Kampen) 50.2 1500 m: 1. Eddy Verheyen 2.43.1; 2 Westerhof 2.51.8; 5000 m: 1. Gerqrc Grashof (Denekamp) 10.35.4; 2. Ver heyen 10.37.4. Einduitslag: 1. Verhey en 166.577; 2. Grashof 174.213; 3. Zwier Selles 175.327; 4. Westerhof 175.887. Jan Kruithof uit Havelte heeft gisteren de Hollands-Venetiëtocht, met start en aankomst in Giethoorn, gewonnen. Hij had voor de veertig kilometer, over mooi Ijs via de me ren rondom Giethoorn, een tijd no dig van 1 uur 15 minuten en 12 se conden. Kruithof won de eindsprint van een groep van vijf rijders, van wie Dries van Wijhe als tweede ein digde. Reinier Paping, in 1963 win naar van de elfstedentocht, werd zes de op een halve minuut. Er waren vijftig deelnemers. De uitslag is: 1. Jan Kruithof (Ha velte), de 40 km in 1.15.12; 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde) z.t.; 3. Jan Wardenaar (Marknesse) 'z.t.; 4. Al bert Weys (Luttelgeest) z.t.; 5. Eg- bert van Dalen (Blankenham) z.t.; 6. Reanier Paping (Zwolle) op 30 sec. Op de ijsclub Nova Zembla in Spaarndam is Nel Koehler gisteren lange'oaankampioene van het gewest Noord-Holland/Utrecht geworden. Aan de wedstrijden, die plaatsvonden op zeer slecht ijs, werd niet deelge nomen door leden van de kernploeg. Eindklassement: 1. Nel Koehler (Am sterdam) 174.267 (55.5, 1.57.3 en 3.05.5); 2. Henny Lorent (Amster dam) 183.767 (58.8, 2.01.6 en 3.11.3); Ard Schenk: begin van griep. 3. Gre Donker (Krommenie) 184.250 (58.2, 2.02.1 en 3.13.8). De Zweedse schaatsbond heeft niet gewacht tot de nationale kam pioenschappen met het samenstellen van de ploeg voor het Europese kam pioenschap, dat op 24 en 25 januari in Innsbruck wordt gehouden. De vijf rijders, die in Innsbruck aan de start zullen verschijnen, zijn'. Goeran Claesson, Johnny Hoeglin, Goeran Johansson, Oerjan Sandler en Mats Wallberg. Alleen de reserve zal na afloop van de Zweedse titelstrijd dit weekeinde in Uppsala worden aangewezen. HILVERSUM (ANP) De NOS- televisie zal veel wedstrijden van de eindronden om het wereldkampioen schap voetbal, die van 31 mei tot en met 21 juni in Mexico worden ge speeld, rechtstreeks uitzenden. In ver band met het tijdsverschil van zeven uur beginnen de rechtstreekse repor tages tijdens de werkdagen niet eer der dan 23.00 uur Nederlandse tijd. Alleen op de zondagen vangen de re portages al om 19.00 uur aan. Gezien het feit. dat per dag meerdere wed strijden worden gespeeld, zullen van andere ontmoetingen samenvattingen worden gemaakt, die om 18.00 uur door de NOS-televisie zullen worden uitgezonden. Aanvankelijk wilde de NOS ook rechtstreekse radioreportages vanuit Mexico verzorgen, maar de kosten vindt men niet opwegen tegen het belang. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoords ma nager Guus Brox is maandag en dins dag in Oost-Berlijn geweest om daar enkele zaken met het bestuur van Vorwarts Berlin, de volgende tegen stander van de landskampioenen in het toernooi om de Europacup I, te regelen. Guus Brox kwam met de bestuurders van Vorwarts overeen, dat het eerste treffen tussen de Oost- duitse titelhouder en Feijenoord op woensdag 4 maart om vier uur zal beginnen. Aanvankelijk was er spra ke van dat de wedstrijd op zondag 8 maart zou plaatsvinden, maar van die datum is men toch maar afgestapt. Verder kreeg Brox de toezegging van 10.000 kaarten, zodat Feijenoord ver gezeld kan worden van een groot le gioen supporters. In totaal zijn er 60.000 plaatsen in het Walter Ul- brichtstadion. De spelers van Feije noord zullen geen gebruik maken van de gratis vlucht die Martinair aan bood na de overwinning op Milaan. Feijenoord wees het cadeautje „om zakelijke redenen" af. WIELRENNEN Peter Post zal in de zesdaagse van Berlijn, die van 16 tot 22 januari wordt gehouden, een koppel vormen met de Fransman Alain van Lancker. Bij de twaalf ge contracteerde koppels, bevindt zich één geheel Nederlandse:- Gerard Koel - Leyn Loevesijn. (ADVERTENTIE) Felle tijgerbenzine tanken. En gelijk meespelen in de Esso Maanrace. Met prijzen tot 1.000 gulden! Onbeperkte prijzenpofc, DEN- HAAG (ANP) Afgaa op de eisen die de KNAU aan de leten stelt, zal de Nederlandse all vaardiging naar de eerste officie.! Europese indoor-atletiekkampioejJ schappen niet groot zijn. Voor de t telstrijd die op 14 en 15 maart in c Stadthalle van Wenen wordt geho: den, moet aan de volgende minimu eisen worden voldaan; (respectievtj lijk heren en dames) 60 meter: 6.5 sec. 7,4 seic.; 60 m hoij den: 7,9, 8,6; 400 m: 48.2, 55.- m: 61.—, 800 m: 1.49.5. 2.08.5; 151 m: 3.46.5, 5.—.—; 3000 m: 8.05.—, -I hoog: 2,08 m, 1,73 m; ver: 7,55, 6,Jij kogel: 18.00, 16.00; hinkstap: 16,00, polshoog: 4,80, DEN HAAG (ANP) Voor twe| wedstrijden in het toernooi om Runners Up-cup (derde ronde) zijf Nederlandse scheids- en grensrechten! aangewezen. De heer -A. Boogaertf leidt op 13 januari in Londen de wel] strijd Arsenal-Rouen met assistentil van de heren K. Brouwer en J. Kef zer. Op 14 jan. fungeert Th. Booste] als scheidsrechter bij de wedstrijj" Carl Zeiss Jena-Ujpest. Grensreclf ters zijn J. Barmentlo en F. Derks. (Van onze sportredactie) BREDA Sporttoto 23 van het komend weekeinde staat ge heel in het teken van het toer nooi om de KNVB-beker. Door het klasseverschil zijn er in elke bekerronde wel 'zekere' uitsla gen. Er blijven echter en ze ker deze keer genoeg wed strijden over, waarvan het resul taat uiterst twijfelachtig is. De interessantste ontmoetingen zijn zonder meer SpartaHaarlem, TwenteNAC en Elinkwijk Willem H. Op papier althans, is er nauwelijks sprake van krachtsverschil in deze drie duels. Gezien de plaats op de rang lijst zou Haarlem favoriet moe ten zijn in het treffen met Spar ta. Een zege lijkt echter geens zins zeker voor de Noordhoilam- ders. Sinds trainer Wiel Coerver op mxn-actiief straat is de Rotter damse formatie namelijk een stuk beter gaan draaien. Het her stel zal zich waarschijnlijk nog wel verder voortzetten. De ploeg van Hans Ejjkenbroek is boven dien altijd bijzonder gebrand op de beker. Daarom zal het team van trainer Barry Hughes het bijzonder moeilijk krijgen op Spangen, waarbij een kleine ne derlaag zeker tot de mogelijkhe den behoort. Twente en NAC zijn twee van de buffers tussen Ajax en Feije noord aran de ene én die mindere goden aan de andere kant. Voor het onderlinge duel heeft de En- schedese ploeg die beste papie ren. Kees Rijvers' pupillen had dien een slechte competitiestart mede veroorzaakt door veel blessures maar zij hebben die slechte eerste indruk all 1-ang uit gewist. De terugkeer van inter national Theo Pahlplfltz, een hele tijd uitgeschakeld door een „voet'baiknietje", was bovendien een stimulans voor de overige spelers. NAC, dat zio goed als ze ker het accent op de verdediging zal leggen om te proberen met uitvallen tot succes te komen, zal het in ieder geval verre vein ge makkelijk krijgen. Hoewel die mogelijkheid op een beter re sultaat niet uitgesloten is, moe ten de Bredanaars zeker reke ning houden met verlies. ElinkwijkWillem II zou in het begin van de competitie een topper in de eerste divisie zijn geweest. Beide clubs huisden toen tussen te koplopers. Nadien is de Tilburgse formatie echter wat terug gevallen, terwijl Elinkwijk zijn fraaie positie be hield. Willem II zal stellig zijn enigszins gedeukte prestige wil len opvijzelen. Met schutter Ger Deijkers in vorm zit dat er mis schien in. Bij VotewijckersDe Graaf schap heeft de thuisclub de beste kansen. Fortuua Vlaandingen re- Volewijck.-Graafseh. Fortuna VI.-—AZ '67 GVAVFejjenoord PSVFC Den Bosch TelstarExcelsior SpartaHaarlem ADO—DOS Go AheiadRBC FC TwenteNAC Elinkwijk-Willem II MW—Velox DWS—HDVS VitesseAjax delijk debuterend in de eerste divisie, moet sis kansloos wor den beschouwd tegen AZ '67, dat na een weimig hoopvolle sitart de verrassing van de eredivisie werd. Enkele jaren geleden tra den de Feijenoorders GVAV met angst tegemoet. Tegenwoordig hoeven de Rotterdammers de ijzeren verdediging voor doel man Tonny van Leeuwen niet meer te vrezen, want die bestaat niet meer. Zelfs op eigen terrein zijn de Groningers geen gere nommeerd tegenstander meer. PSV zal niet veel moeite hebben met FC Den Bosch; hetzelfde geldt voor Telstar in het duel met Excelsior, als de Velsenaren tenminste net zo'n inzet aan de dag leggen ais in de competitie. ADO scoort moeilijk. Vooral thuis kunnen de Hagenaars op het ogenblik slecht het doel vin den. Aan die improduktieve pe riode moeten de Zuiderparkbe- woners tegen DOS een eind kun nen maken. Hoewel RBC het in de tweede divisie goed doet, zijn de Roosendalers kansloos in De venter tegen Go\Ahead. Het zou bevreemding wekken als het ver schil van twee klassen niet in de uitslag tot uitdrukking zou ko men. MVV heeft na AZ '67 voor het meeste stuntwerk gezorgd in de eredivisie. De Alkmaarders ont namen de sterren-ploeg het on geslagen thuisrecord, maar dat neemt niet weg dat de Maastrich tenaren nog steeds zeer sterk zijn in het Geuselt-stadion. Ze ker té sterk voor Velox, dat even leider in de tweede divisie was, maar daarna met twee verplet terende nederlagen uilt de kop werd gewerkt. Met DWS gaat het slecht. De Amsterdammers kunnen tegen Hermes DVS voor een kleine opleving zorgen. VitesseAjax is de confron tatie van twee trainers: Cor Brom (tot vorig jaar tweede trai ner bij Ajax en nu bij Vitesse) en Rinus Michels. Beide oefen- meesters zullen het als een pres- tigeduel beschouwen, waarbij zo goed als zeker Michels als win naar uit de strijd zal komen. (Va KAPELLE Adriaan, i de Schipper is het proto-ll het eerst tegenkomt, den! vissers van weleer. De sto gitzwarte wenkbrauwen e Je denkt aan een vent, die naar zijn wil. Een gespri eerste indrukken, maar er de man zelf. Het lid van c daad een man, die een onl ten, dat hij dat zelf hard dat toch weer niet te ver een ander is hij vatbaar. 1 boven wonder bijna niets blijkt Arjaan de Schipper kracht bij met de taal val woordt Arjaan de Schippt De houten wand achter d trofeeën zijn niet herkenb: op een sokkel overgehoudt We stelden Arjaan de Schip]| gen. Hierbij worden ze met woorden afgedrukt. Hoe is het met de wielers Zeeland De Schipper: „Kwalitatief het vrij behoorlijk. Wat de betreft steken we hier in niet ongunstig af bij de ande vincies in Nederland. Maar he beroepsrenners en het aanta ranten is ons zwakke punt." Wat is de oorzaak daarvan De Schipper: „Ik vermoed,] jeugd niet vroegtijdig genoe benaderd. Alle andere spor de wielersport voor. Kijk ma het voetbal met de pupillene En de laatste jaren nemen sporten hier in Zeeland bi sterk toe. GSC uit Goes, de h vereniging heeft ik weet niet pupillen- en juniorenteams, judo krijgt in Zeeland meer L belangstelling. Overal schie clubs als paddestoelen uit de De jongens, die eenmaal v< sport hebben gekozen en h hun zin hebben, die kiezen n. een andere tak van sport. Ze er bij. Ook omdat de sport tege dig een aardig centje kost. E gen, die vaak verandert, daar ook in de wielersport niet vi Die zal toch ook weer weg g de profs ligt het volgens het te grote verschil in klass En ik moet zeggen, dat we pech hebben gehad met een gens. Dies Kosten bijvoorbeelj stoppen door een paar valpartijen. En hij kreeg oi| last van zijn armspieren. Piet Rentmeester moest vroeg stoppen door een spierbi Cees Rentmeester, die nu dj seizoen achter de rug heeft, als het allemaal goed gegad misschien allang een groot geweest. Maar met het beperk teurkorps wat we hier in hebben mogen we toch niet Wim Dubois, Richard Bukack Kisner en Cees Rentmeester z kwalitatief representatief vl provincie. Bukacki won hetf ment van wielersport van koersen in het buitenland ter Kisner wist in de korte hij prof was een wedstrijd nen. Ik denk nog wel eens teru" jaren '56, '57 en '58. Toen har hier in Zeeland de top van derlandse amateurs. Met Jo en Piet Rentmeester. Dat was weldige tijd. Die namen trol jeugd aan. Dat was hetzelf' het wereldkampioenschap van Max Euwe van voor de Iedereen moest nadat Euwe tel had behaald zo nodig s Mannen als De Roo vestigen langstelling op wielrennen, zo weinig adspiranten in Zeel: kan misschien ook wel liggen die publiciteit, die er de laa ren rond de rellen in de wie is gemaakt. Ik kan me vooi dat er ouders zijn, die het hl verbieden om op de race-fiets pen. Daarnaast is de wielrenn nog een vrli dure sport, werd en tube nog wel eens reerd. maar tegenwoordig is niet meer bij. Ik zie Cees I 's Heerenhoek nog wel eens ee ie plakken, maar dat is een u ring". Zie je de toekomst van de sport in Zeeland somber in? De Schipper: „Helemaal ni zijn we niet voor. De clubs en lercomité's moeten er voor dat er wedstrijden zijn. Koer nen de zaak op te bouwer wat ik wel zou willen, dat d sen in Zeeland, die wat met lersport te maken hebben elk beetje beter leren verdragen. 1 ten eens wat van elkaar will: nemen. Het is toch niet de lx om elkaar vliegen af te vange Het zou verder wenselijk zijr in Zeeland weer een groot naar voren zou komen. Iem: spreekt tot de massa. Die mt ter geboren worden, want ee renner kan je nieit kweken. D

de Stem | 1970 | | pagina 10