Goes wil mr. Hllber houden Inspectie produktieproces job: eerste baby in Nieuw-Borsele A ANY AL OP ROOSENDAALS SCHRIJVER Smakelijk maar riskant transport uit Zeeland Kritiek op benoemingsprocedure burgemeesters BIJ PECHINEY: v Vrouw bij brand in Amsterdam omgekomen Begin gemaakt met Antwerpse metrowerken Oud-directeur De Gruyter in Vughl overleden Vissersvaartuig op Noordzee in brand A Prof. Van Tongeren: „Schrijvende dilettant rijdt met scooter pony in Terholej boomverbranding} Rundveemicklag in Axel VASTGELOPEN KOLENSCHEP TDTGETR0KKEN ORST BLIJFT Mijnstaking in Belgisch Limburg Hoescli-cliemie AKZO) neemt Duits bedrijf over Voorzitter CHV overleden Casco VW-schip uit Vlissingen vertrokken De hort op Y ablonski vermoord (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Gistermorgen werd in het bevolkingsregister van de nieuwe gemeente Borsele de eerste inwoner ingeschreven, die „Bor sele" als zijn geboorteplaats mag aanduiden. De eerste, eclitc Bor- selaar heet Job Bastiaan Leonavdus van Gessel. Hij is de welgescha pen zoon van de heer en mevrouw Van Gessel-Rijk, wonend in het tot voor kort zelfstandige 's-Heerenhoek. Het was nog niet mogelijk om op het gemeentesecretarie van de nieuwe gemeente Borsele, waar men nog volop met het inrichten bezig is, enige feestelijkheden te organiseren, inaar die zullen de volgende week worden gehouden. De ambtenaar van de burgerlijke stand van Nieuw-Borsele, de heer C. F. Hoornick, schreef de nieuwe wereldburger in. De heer Hoornick is zelf ook van 's-Heerenhoek afkomstig. Kort nadat Job Bastiaan Leonardus was ingeschreven, werd er al een tweede baby bij de burgerlijkse stand van Borsele aangegeven. Job Bastiaan werd op 3 januari om 6.50 uur in de ochtend geboren. DE STEM VAN DINSDAG 6 JANUARI 1970 UTRECHT: Souvenirbeurs in het nieuwe Beatrixgebouw van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs. Zoals uit de foto blijkt, heeft de „velvet-art" ook zijn intrede gedaan bij de Nederlandse souvenirs. In het buitenland werd het schilderen op fluweel voor dit doel al eerder toegepast. de sloop van de kathedraal irtijd het geval was bij de k. Een enkele keer komt,no{ een oude parochiaan om een agen die hjj wil inmetselen, lieuwe woning, maar er is verslagenheid bij de Breda- bij het verdwijnen van de ïstraatkerk. Ie zomer aanbreekt zal er in sal op de plaats waar eens de al stond, een open ruimiej Iet is nog niet bekend wan de sloop van de derde Bre in in de binnenstad, de There- wordt begonnen. m onze correspondent) )LE B. T. uit Klooster t 'am met zijn scooter in aan-f iet een loslopende pony bijt ;huis. T. viel met zijn scoo-! ep daarbij verwondingen op|- gezicht en de benen terwijl I t totaal werd vernield. Ooi J viel maar verdween daarna isternis. oop van de dag kon dan del zijn eigenaar worden opgei Iet dier was aan de linker-1 de buik gewond. in onze correspondent) V- EN SINT JOOSLAND toezicht van Nicuwlands» rlieden, commandant C. va»- roek en het bestuur van de; ds. P. Siderius, mevrouw S Jansen-Schrama en de hee' >el heeft men in Nieuwlanij bomen verbrand, n weiland van landbouwel Ise, achter het voetbalveld schooljeugd de gehele vrij',F afgedankte kerstbomen lo* F iwen, huis aan huis werfl ld voor kerstbomen en dezit :ameld en opgestapeld op he'f Om precies half zeven vrij-l d stak de heer K. Seybel del kerstbomen in brand. De{ nen zijn op initiatief van hetj van de wijkraad verzameld-I N, woensdag 7 jan OP ZOOM 2.55 en 15.21 EERT 2.05 en 14.30 3RIMMELEN 5.31 en 18.03 JZEN 1.30 en 13.54 «GEN 1.00 en 13.22 IDINGE 2.45 en 15.11 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Verschillende acpecten van veevoeding in de moderne be drijfsvoering zullen het onderwerp van gesprek zijn op een rundveemid- dag die op dinsdag 13 januari in het Gezellenhuis in Axel wordt gehouden. 3e studiedag wordt georganiseerd on- .ler auspiciën van het consulentschap foor de akkerbouw en rundveehoude- pj in Goes. Als sprekers treden op de leren ir. Davids en C. den Engelsen. Daarna zal een forum, bestaande uit ir. L. de Wit, ir. Davids, C. den En gelsen en R. de Bruyckere antwoord geven op eventuele vragen. De bijeenkomst begint om dertien Blur. (Van onze correspondent) HANS WEERT In de nacht van eondag od maandag hebben de sleep- poten „Zeeland", „Beveland", „Coby en „Bersy" van het bergingsbe- ■oriif Muller uit Terneuz&n het in de R>verloop van Hansweert vastgelopen ■en geplooide Nederlandse motorschip Patience" weten vlot te trekken. Het gehavende vaartuig, met een gedeelte van de lading, werd naar de haven te Hansweert gesleept. Het schip, dat onderweg was van ferneuzen naar Utrecht met 250 ton gntraciet wordt verder gelost. De kolen worden overgeslagen in het Nederlandse motorschip L'espoir. JZodra het schip is gelost, zal het op pe werf van Hansweert worden ge' gepareerd. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Aanhoudende vorst, maar i later vanuit het zuidwesten kans op ■■eerslag. Weersvooruitzichten in cijfers ge- mddeld over Nederland. Voor maandag: aantal uren zon: tot 3: min.-temp.: 2 tot 7 graden onder normaal; max.-temp.: 2 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur; procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zo-n: tol 5; mm.-temp 3 of meer graden ionder normaal; max -temp 4 tot 9 ■graden onder normaal: kans op een ■groge periode van minstens 12 uur- IeLP„rTeüo kar"' een geheel droog ptmaal: 70 procent. AMSTERDAM (ANP) Bij een kleine uitslaande brand op de derde verdieping van een huis op de Cein tuurbaan hoek Dusartstr. in Amster dam is vanmiddag de alleenwonende mej. J. M. A. P. Wijnen omgekomen, die morgen 75 jaar zou zijn gewor den. Terwijl zij lag te slapen, is zij door de rook bedwelmd geraakt en verbrand. De bewoner van de tweede etage moest zijn poging om de vrouw te redden opgeven door de vlammen zee in het trapportaal. De brand is veroorzaakt door een onbeschermd elektrisch kacheltje, dat te dicht bij het meubilair stond. De derde etage en de zolderverdieping brandden geheel uit. De hoofdbrandwacht G. van Heu- zen, die een hond uit het huis redde, werd. toen hjj het angstig geworden dier aan zijn baas overgaf, door de hond in zijn kin gebeten en moest voor behandeling naar het Wilhelmi- na-gasthuis worden overgebracht. De bewoners van de tweede en eerste etage, een echtpaar en een we duwe, konden ten gevolge van de waterschade niet in hun huizen blij ven. Zii werden door de gemeente lijke rampendienst ondergebracht. Ook de ijzerwinkel die in het hoek pand gevestigd is. kreeg grote wa terschade. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een spontane actie om burgemeester mr. F. G. A. Huber voor de gemeente Goes beeïiou- den heeft in de centrumgemeente van Zuid-Beveland een zeer grote bijval gekregen. In lunchroom De Opril in Goes ligt een adres, be stemd voor de minister van Bin nenlandse Zaken, ter ouderteke ning door de burgerij klaar. In dit adres, dat is opgesteld door een aantal vooraanstaande Goesenaren, wordt de minister ge vraagd om mr. Huber bij de ko ningin voor te dragen als burge meester van Nieuw-Goes. Het adres, waarvoor veel belang stelling bestaat, motiveert deze ac tie. „Mr. Huber", zo zegt het, „heeft in de bijna acht jaar, dat hij burge meester van Goes is geweest, van een praktisch onbestuurbare gemeen te een leefbare, rustige gemeente weten te maken, dank zij 'n doelma tig, vasthoudend e-n rustig beleid, dat bovendien sterk gericht was op uitbreiding en versterking van de ge meente Goes en haar infrastruc tuur". D« actie dient als tegenwicht, om dat de initiatiefnemers hebben begre pen, dat het onverwachte ontslag va-n mr. Huber mede te wijten is aa-n de uitsla,g van een „hearing" met de raad. Mr. Huber zelf voelt zich in de moeilijke periode, die hij thans be leeft, gesterkt door de vele bewijzen van waardering, trouw en medele ven, die hem van vele zijden berei ken. „Het is voor mij no,g steeds een vreemde zaak", verklaart hij. „In de vier Zuid-Bevelandse gemeenten, die worden heringedeeld, zijn twee bur gemeesters benoemd en twee ontsla gen. De procedure die hierbij gevolgd werd is mij volkomen onduidelijk. Er is in het openbaar nooit kritiek op mijn beleid uitgeoefend. De vele re acties, die ik nu ontvang, tonen aan, dat een groot deel van de ingezete nen evenmin vrede heeft met de gang van zaken. De reacties zijn af komstig van mensen uit alle geledin gen van de bevolking en ik moet zeggen: dat sterkt mij enorm. Want hoe gaat dat? Bij gebeurtenissen als deze ga je aan jezelf twijfelen. De acties, die overigens geheet buiten mij om gaan, doen mij dan ook deugd". Naar verluidt is liet niet uitgeslo ten, dat er in de Tweede Kamer vragen aan de minister van Binnen landse Zaken worden gesteld, waar bij zal worden verzocht, de in Goes en Borsele gevolgde procedure, wat betreft de burgemeestersbenoemin gen, c.q. de ontslagen, toe te lichten en te motiveren. Los daarvan staat de actie van een bekend inwoner van Goes, de heer C. W. Vervest, die ons mededeelde, dat hij een briefkaartenactie op gang wil brengen. Zo veel mogelijk inwo ners van Goes dienen, aldus het idee van de heer Vervest, een brief kaart aan de commissaris van de koningin in Zeeland te zenden met de tekst: „Wij willen Huber houden" of een zin van gelijke strekking. ANTWERPEN (ANP) In Antwer pen zijn maandag de eerste werk zaamheden begonnen voor de aanleg van een z.g. pre-metro. Het eerste object omvat de aanleg van een on dergronds station, Teniers-Opera, op het kruispunt Keizerlci-Frankrijklei. Het wordt het eerste van een vijf tal stations op een eerste ondergrond se lijn tussen het centraal station en de binnenstad (Groenplaats). De Antwerpse metroplannen om vatten voor de komende 12 jaar de aanleg van in totaal 13 kilometer tramtunnel met 22 ondergrondse sta tions. De kosten van het project wor den geraamd op ruim 500 miljoen gulden. VUGHT (ANP) In Vught is op 67- jarige leeftijd overleden dr. G. de Gruyter Hij was van 1925 tot 1965 directeur van het levensmiddelenbe- drijf P. de Gruyter en Zn. N.V. te 's-Hertogenbosch, in welke functie hij de leiding had van de afdelingen verkoop, reclame, winkelbouw en -inrichting en vaste goederen. Dr. de Gruyter, die aan de econo mische hogeschool in Rotterdam eco nomie studeerde, promoveerde in 1930 op het proefschrift „Winstpro blemen". Hij was voorzitter van de kamer van koophandel voor 's-Her togenbosch en omstreken en adviseur van verscheidene sociale instellingen. BRUSSEL (ANP) In de kolenmijn van Winterslag in Belgisch Limburg is maandagochtend een wilde staking uitgebroken onder de bovengrondse arbeiders, die snel om zich heen greep en waardoor maandagmiddag geen ondergrondse arbeiders in de mijn konden afdalen. De circa 4.000 stakers eisen, even als hun collega's van de mijn De Zolder vorige week, een aanpassing van hun lonen aan een algemeen loonpeil voor alle mijnen in de Bel gische Kempen. De zitting van de betrokken instanties voor de luchtverontreiniging van Péchiney. Aan het hoofd van de tafel commissaris der koningin mr. van Aartsen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op de laatste dag van de Horeca-vak beurs „Hore- cava", welke in Amsterdam wordt gehouden, zal temidden van speci fieke inzendingen uit vele Neder landse gewesten, ook een Zeeuws ta fereel de aandacht trekken. Het „tafereel" bestaat uit een op een spiegel van 80 bij 100 centime' ter uitgestald aanital gerechten met op de achtergrond de geheel uit sui ker gespoten Zeelandbrug, vervaar digd door de chefkok van het Vlis singse hotel Noordzeéboulevard. ARNHEM (ANP) Hoesch-Chemie G.m.b.II. in Duren (Rheinland), be horende tot de chemische divisie van AKZO n.v., heeft de firma Eisele und Hoffmann in Mannheim over genomen, aldus een communiqué. Als gevolg van de wederzijdse wens naar een nauwere samenwer king is nu besloten tot het overne men van Eisele und Hoffmann door Hoesch-Cheinie. Door dit samengaan van de twee firma's op het gebied van het ver lij men en veredelen van papier hoopt men een rationalisering te bereiken, welke speciaal op tech nisch terrein tot zeer positieve re sultaten zal kunnen leiden (Van een onzer verslaggevers) HEES De voorzitter van de CHV te Vaghel, G. W Moonen, is op 66- jarige leeftijd plotseling overleden. Hij zal morgen in Nijmegen worden begraven. De beer Moonen bekleedde tal van functies in het agrarische be drijfsleven. Voor zijn werk werd hij onderscheiden met het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gisteren is op de werf van de N.V. Kon. Mij „De Schelde", lid van de Rijn-Schelde groep, het „bouwnuinmer 339" aan de opdrachtgever overgedragen. „Bouwnummer 339" is het casco van een bijzonder schip, dat speciaal bestemd is voor 't vervoer van Volks wagens van West-Europa naar Noord- Amerika. De opdrachtgever is de „Akers Mechanisce Werdsted" te Os lo. Bouwnummer 339 is met bestem ming Oslo van de werf te Vlissingen vertrokken. DEN HAAG (ANP) Het vissers vaartuig Katwijk 221, de Arie Jacob heeft maandagavond om assistentie gevraagd in verband met brand aan boord. Het schip bevond zich toen on geveer vijftien mijl ten westen van Den Helder, bij de verkenningsboei van het Schulpcngat. Vanuit Den Helder voeren de red dingsboot „Suzanne" en H.M. Fregat „Friesland" uit om assistentie te ver lenen. Het hospitaalschip „De Hoop" kwam langszij Verdere assistentie bleek niet nodig te zijn. De gerechten, die zijn vervaardigd door de keukenbrigade onder leiding van de chefkok van het hotel-restau rant „Le Baron chassé" in Middel burg, zullen een lust voor het oog en de tong vormen. Op 8 januari, de laatste beursd-a,g, die gewijd is aan de verschillende Nederlandse provincies en gewesten, zal dit stuk Zeeuwse glorie temidden van vele andere inzendingen prijken. De grote moeilijkheid is, voor de er varen vakmensen die heit tafereel op maken, niet zozeer de compositie, als wel het transport naar Amsterdam. Als de auto, waarmee het geheel wordt vervoerd, onderweg plotseling zou moeten remmen, dan komt er in plaats va-n een overtuigend. ©tuk Zeeuws culinair vakmanschap, een portie bouillabaise in Amsterdam aan. Er zijn dan ook vele voorzorgen genomen om het transport als op wolkjes te laten verlopen. He.t Zeeuwse tafereel maakt de tocht bo vendien 's nachts. HET TREINVERKEER tussen Am sterdam en Den Haag is gisteravond met aanzienlijke vertragingen ver lopen ten gevolge van een treinont sporing op het station in Haarlem. De vertragingen beliepen 20 minuten tot een uur. DE NVSH heeft in een nota de Utrechtse gemeenteraad voorgesteld tijdens het komende schooljaar in al le klassen van de Utrechtse openbare lagere scholen seksuele voorlichting te realiseren. IN ITALIë is gisteren de reeks sta kingen vervolgd met een 24-uurssta- king van de 40.000 ambtenaren bij het ministerie van financiën in Rome en de staatsfinanciële instellingen en accountantsdiensten in de provincie. Ook de douanebeambten aan de grensposten zijn bij de staking be trokken. DE OFFICIER van justitie van het kanton Zürich heeft bij het federale hof beroep aangetekend tegen het vrijspreken van Rachamin, de agent van de Israëlische veiligheidsdienst, bij het proces in Winterthur. DE VIETCONG heeft met ingang van gisteren een vierdaags bestand afgekondigd ter gelegenheid van „Tet", het Boeddhistische nieuwjaars feest. (Van een onzer verslaggevers) BRLda L»r. W. van Tongeren, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, heeft in een rondschrijven dr. Judicus Verstegen uit Roosendaal zwaar beschuldigd. Hij spreekt daarin over „een schrij vende dilettant, die er een gewoonte van begint te maken in zijn ge schrijf mensen uit zijn omgeving in opspraak te brengen. Door het roegtijdig signaleren aldus Van Tongeren dezer praktijken, hoop ik te bereiken, dat ze geen verdere ingang vinden en de Neder landse letterkunde bespaard worde, mede een vergaarbaak te zijn van op ressentimenten berustende roddelpraat". Aanleiding is het boek „De koekoek in de klok" van Verstegen. Reactie van Verstegen: „Ik zal een aanklacht indienen wegens smaad. Dat wordt dan een straf zaak". De schrijver geeft in genoemd schotschrift het relaas van een re cent gebeuren, de affaire Hoijtink- Colpa, maar opgesmukt met kwaad aardige insinuaties over het gedrag, handelingen en vooral motieven der beschreven personen. Nergens blijkt echter waar de waarheid ophoudt en de vertekening, de belediging en de lasterlijke aantijgingen beginnen Alle personen zijn bovendien duide- lijk herkenbaar", aldus de lezing van Van Tongeren. In de Vijftiger jaren- is de subfa culteit der scheikunde van de Am sterdamse universiteit in de publici teit gekomen naar aanleiding van een aanklacht van drs. Colpa, die zijn leermeester en toekomstige pro motor beschuldigde van corrupte praktijken. Dr. Van Dranen werd daarbij betrokken en ook de naam van prof. Hij tink is daarbij geval len. „Hoijtink, die er aanvankelijk op werd aangezien dat hij Colpa val selijk beschuldigde, is boos weggelo pen; Colpa moest emigreren omdat hij zich onmogelijk gemaakt had en Van Dranen is ontevreden met het geen hij bereikt heeft in zijn loop baan", aldus Van Tongeren. Wat heeft Verstegen ermee ge daan? Van Tongeren: „Met een van de uitgeverij Querido geleend band opname-apparaat is V. de hort opge gaan en hij vond en was met dat ding een willig gehoor bij wie er maar aanmerkingen had op de gang van zaken. Van de aldus verkregen confidenties heeft hij de in elk afzon derlijk geval voor de anderen on gunstige mededelingen bij elkaar geveegd. Deze negatieve selectie wordt in het schotschrift opgediend, overgoten met eigen minderwaardi ge verzinsels en dito roddelpraat, verwerkt tot smadende en lasterlijke aantijgingen". De Amsterdamse hoogleraar voor ziet zijn vijf gestencilde pagina's van zijn betoog rijkelijk met minder vleiende omschrijvingen van de au teur van „De koekoek in de klok", die variëren van „Judas" tot „Gei le aap". „De scribent ging daarbij, aldus Van Tongeren, soms over de grens naar het strafrechtelijk ver volgbare, reden waarom het restant der oplage voor de uitgever bij de justitie ingeleverd werd ter vernieti ging, zulks om een reeds ingestelde strafvervolging niet te doen door gaan". De directie van uitgeverij Querido reageert: „Een zeer merkwaardig en curieus stuk. Deze zaak is gerui- tijd geleden al onderling gere geld. Nadien hebben we er niets meer van gehoord. We hebben de boeken inderdaad vrijwillig terugge trokken uit onze verkoop. Het was puur een zaak tussen Verstegen (die aan de Universiteit van Amsterdam studeerde) en Van Tongeren. Behalve Van Tongeren is er nog één geweest, die boos gerea geerd heeft op dit boek; in vee] min dere mate. Heel vreeny nu deze re actie. We begrijpen er niets van". Prof Van Tongeren: „Voorkomen dient te worden dat men Verste- gen's schotschrift zou gaan zien als representatieve beschrijving van de Nederlandse universitaire wereld in de vijftiger en zestiger jaren dezer eeuw. Het moest dus wel aangepakt worden, ofschoon men zoiets met een tang liever niet aanpakt. Het is ook nuttig te weten dat men derge lijke asfalt- en asvaalt-literatuur wel degelijk kan bestrijden. Het is duide lijk dat dit stuk tevens bedoeld is als waarschuwing voor ieder die. hoe weinig ook, van doen heeft met dit individu". (Vervolg van pag. 1) Het antwoord van Péchiney luidde: „Wij hebben met dit probleem in geen enkele fabriek van ons concern, waar ook ter wereld, te maken gehad. Wij zijn echter bereid door een on afhankelijke instantie te laten onder zoeken of bij de door ons gevolgde fabricagemethoden dit gevaar kan be staan. Is het aanwezig, dan zullen wij daartegen de nodige maatregelen ne men." Dit gebeurde in juli van het vorige jaar. Het feit dat er in begin decem ber nog geen zekerheid bestond dat het onderzoek waartoe Péchiney zijn. medewerking had toegezegd, zou plaatsvinden, kwamen de convenants partners opnieuw bijeen, nu wat on geduldig geworden. „Deze situatie heeft aanleiding ge geven tot allerlei gissingen" aldus zei ons gisteren dr. N. J. A. Groen, hoofd inspecteur belast met het toezicht op de milieu-hygiëne, „maar men moet er niet te veel achter zoeken." Het onderzoek naar de vraag óf en in welke mate Péchiney gevaren voor het milieu oplevert, is met dit alles uiteraard niet van de baan. De technische werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de con- venaiitspartners, zal op korte termijn bij Péchiney aandringen op inspectie van het gehele produktieproces door een onafhankelijke instantie. Welke instantie dat is, werd niet meege deeld. De technische werkgroep be staat voor een groot deel uit dezelfde personen die b. en w. van Vlissingen moeten adviseren met betrekking tot het afgeven van een Hinderwet-ver gunning. Dr. Groen is voorzitter van de technische werkgroep welke staande de vergadering gevormd is. De voorwaarden waaraan het be drijf moet voldoen om een Hinder wet-vergunning te krijgen, worden nog nader vastgesteld. Burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen deelde mede dat de aan Péchiney verleende bouwvergunning (het bedrijf is reeds in aanbouw) los staat van de Hinderwet-vergunning, waarbij overigens elke bouwfase apart op zijn gevolgen voor het mi lieu wordt beoordeeld. Voor de slotfase waarin het bedrijf op zijn maximumcapaciteit gaat draaien, zullen voorlopig nog geen Hinderwetvoorwaarden worden ge steld. Men werkt, wat de consequen ties van die slotfase betreft, waarover door het statenlid J. van Bennekom in een geruchtmakend debat in pro vinciale staten geheimzinnig werd ge daan, uitsluitend met prognoses die nog niet aan de praktijk zijn getoetst. In het Waterweggebied, waar het bedrijf Aluchemie twee tot driehon derdduizend ton anodes per jaar pro duceert, meer dan tienmaal zoveel dan Pèèchiney, zijn metingen naar benzpyreen in de atmosfeer verricht. De meetresultaten gaven, aldus de milieudeskundigen, geen gevaarlijke concentraties van benzpyreen aan. CLARKSVILLE (AP) In Clarks- ville zijn gisteren de lichamen gevon den van Joseph Yablonsld en twee vrouwen, vermoedelijk zijn vrouw en zijn dochter. Allen waren door schoten van het leven beroofd. De lichamen werden aangetroffen in het huis van Yablonski, de man die indertijd, zonder succes, deelnam aan de verkiezingen voor het voorzit terschap van de verenigde bond van mijnwerkers. De kamers waarin de lijken wa ren gevonden zaten vol bloed. De te lefoon was van de muur losgerukt. ™!ipf van de misdaad is nog SLECHTS 27 pet. van de Britse be volking is het eens met de afschaf fing van de doodstraf, waartoe het parlement besloot. 61 pet. was tegen afschaffing en 12 pet. had geen me ning. DE 9-JARIGE John Bruinendael uit Amsterdam is gistermiddag bij het spelen in het water gevallen van de Hugo de Grootgracht in zijn woon- HET PASTORAAL CONCILIE Noordwijkerhout heeft het volgende telegram aan de pauselijke pro-nun tius, mgr. Felici, gezonden: „De deel» nemers aan het pastoraal concilie betreuren ten zeerste uw afwezig heid". te A

de Stem | 1970 | | pagina 3