Schaatsen in Oslo JAN BAZEN SNEL OP DE 500 METER Top volley bal in Bredase sporthal De sterkste Barcelona-vlieger Notermans: genoeg van amateurvoetbal EEN FOUT GEMAAKT 1 Claeson brak baanrecord NSF besteedde toto-gelden PRINS BIRA TERUG IN AUTOSPORT Go Ahead wil uitstel van bekerwedstrijd UITSLAGEN JUNIOREN DE SPORTTOTO George Best geschorst In de kijker Kruisingen KORTSLUITING DISCIPLINE Openlijk Bugdahl-Kemper op kop in Keulen IN ZESDAAGSE VAN MADRID Lopez Rodriguez en Perarena behaalden zege OSLO (ANP) In het Bislettstadion te Oslo zijn gisteren de Nieuwjaarswedstrijden voortgezet met de 500 meter voor de specia listen. De Zweed Hasse Boerjes bleef met een tijd van 39.91 sec. als enige onder de 40 sec. Ove König zorgde voor een dubbel Zweeds succes door in 40.04 als tweede te eindigen. Jan Bazen werd zevende in 41 sec. precies. Hij verbeterde opnieuw zijn persoonlijk record dat hij op nieuwjaarsdag op 41.14 had gebracht. De Zweed Goeran Claeson heeft de 1500 meter van de allround»klasse gewonnen in een nieuw baanrecord, 2 min. 4,2 sec. Het oude Bitlett-re- cord stond met 2.04,5 op naam van de Rus Eduard MatoeseVitsj. Dag Fornaess, die donderdag zowel de 500 als de 5000 meter had gewonnen, eindigde in 2,05,3 (nieuw Noors re cord) als tweede voor Magne Tho massen (eveneens 2.05,3) en de bes te Nederlander, Ard Schenk, die 2.05,7 liet afdrukken. Net als donderdag eindigde Jan Bazen als tweede achter de Noor Jo- han Lind. Bazen liet 1 minuut en 23,4 seconden noteren, viertiende secon de meer dan Lind. In het eindklas sement van de sprintersklasse werd de Zuidhollander derde achter de Zweden König en Holmgren. 500 meter sprintersklasse: 1 Hasse Boerjes (Zwe) 39,91; 2 Ove König (Zwe) 40,04 3 Neil Blatohford (V. St.) 40,09: 4 Haakan Holmgren (Zwe) 40,28 5 Johan Lind (Noor) 40,65; 6 Amulf Sunde (Noor) 40,92; 7 Jan Bazen (Ned.) 41,00; 8 Lasse Efskind (Noor) 41,07; 9 Ivar Eriksen (Noor) 41,15; 10 Svein E. Stiansen (Noor) 41,59. 1500 meter: 1 Goeran Claeson (Zwe) 2.04,2 nieuw baanrec.; 2 Dag Fornaess (Noor) 2.05,3 nieuw Noors ree.; 3 Magne Thomassen (Noor) 2.05,3; 4 Ard Schenk (Ned.) 2.05,7; 5 Roar Groenvold (Noor) 2.06,1; 5 Johnny Höglin (Zwe) 2.07,0; 7 Baard Henriksen (Noor) 2.07,8; 8 Peter Nottet (Ned.) 2.08,0; 9 Jan Bols (Ned.) 2.08,3; 10 Goeran Johansson (Zwe) 2.08,3; 11 Bjoern Tveter (Noor) 2.09,4; 12 Eddy Verheyen (Ned.) (Ned.) (Ned.) 2.12,2; 2.12,5; 1000 1.23,0; 1.23,7; 1.24,3; 1.25,1; 1 26,7. 2.09,6; 16 Karei te Winkel 2.10,7; 19 Jappie van Dijk 2.11,2; 23 Arie Eriks (Ned.) 24 Ronnie Nooitgedagt (Ned.) 25 Co Giling (Ned.) 2.13,2. meter sprintersklasse: 1 Lind 2 Bazen 1.23,4; 3 Eriksen 4 König 1.24,2; 5 Holmgren 6 Stiansen 1.24,3; 7 Sunde 8 Boerjes 1.25,9; 8 Blatchford DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 20 van het afgelopen weekeinde zijn: aantal deelnemers 794.511, bruto inleg f 1.653.562,80, prijzenbedrag f 744.103,00. Eerste prijs: f 223.230,90: 63 mel dingen, ieder ontvangt f 3.543,20. Tweede prijs: f 148.820,60: 1.014 meldingen, ieder ontvangt f 146,80. Derde prijs: f 223.230,90: 7.124 mel dingen, ieder ontvangt f 31.30. Extra prijs f 148.820,60: 1.851 mel dingen ieder ontvangt f 80,40. Gisteren zijn in Nieuwerbrug schaatswedstrijd om de junioren kampioenschappen iangebaan van Zuid-Holland gehouden. Bij de A- junloren zegevierde Jos Valentijn uit Ter Aar en bij de B-junioren werd Schouten uit Vlaardingen eerste. Jan van der Meulen uit Stiens heeft een schaatstocht over 60 km, met start in Itskenhuizen, gewonnen. Van der Meulen bleef in de eind sprint Jeen van den Berg, die eerder op de dag ais derde finishte in de Veluwetocht, drie meter voor. Er waren 43 deelnemers. Jeen van den Berg, die deze week een wedstvijdtocht in Langweer won, heeft in de wedstrijdtocht over het Veluwemeer, genoegen moeten ne men met een derde plaats. In de lan ge eindsprint werd hij verslagen door de 28-jarige tuinder uit Hoog- karspel Jan Visser en Bennie Udding uit Bovensmilde. De tocht (65 km) ging van Harderwijk via Elburg naar Kampen en terug. Piet Koeine is in zijn woonplaats Hollandsche Veld juniorenkampioen iangebaan van de provincie Drente geworden. Hij won zowel de 500 me ter ais de 1500 meter en de 3000 me ter. Tweede werd Roelof Schreur. Bij de B-junioren behaalde Jan Kuyer uit Ruinen de titel. Jan Bazen: Voortreffelijke prestatie op de sprintafstand. LONDEN (ANP) George Best van Manchester United en speler van het Noordierse nationale elftal is gisteren door de strafcommissie van de Engelse voetbalbond voor 28 dagen geschorst en tevens veroor deeld tot een boete van 100 pond (ongeveer 860 gulden). Best had in de bekerwedstrijd op drie december van het vorig jaar tegen Manchester City kort voor het einde van de ont moeting de scheidsrechter de bal uit de handen getrapt. (Van onze volley balmedewerker) BREDA De reorganisatie in de NeVoBo heeft, met de 9 districten, ook het 9 districten-toernooi doen verdwijnen. De nationale districts kampioenschappen hebben in de loop der jaren al veie wijzigingen onder gaan. De laatste jaren was er een leef tijdsgrens en ook spelers uit de ere divisie mochten niet meer worden op gesteld. De nieuwe constellatie, met 24 districten, is aanleiding om de na. tionale districtskampioenschappen weer nieuw leven in te blazen en er weer een „parade der besten" van te maken. De districten mogen nu weer hun beste spelers en speelsters opstel len en er is ook geen leeftijdsgrens meer. Tot de finale van deze kampioen schappen, 7 februari in „De Vlieger molen" in Voorburg, worden slechts 6 districten toegelaten. In 6 groepen van 4 gaan de 24 districten in een voorronde uitmaken wie er bij de laatste 6 gaan komen. De districten 17 (Rotterdam-Dordrecht), 18 (Zee land), 19 (West-Brabant) en 20 (Mid den-Brabant) vormen samen een poule die a.s. zaterdag in het Sport centrum in Breda de strijd gaan aan binden. District 17, met bij de heren spelers uit de eredivisietaems van Orawi en Libanon en bij de dames zeker de topspeelsters uit het eredi visieteam van AMVJ, is de grote fa voriet voor de begeerde finaleplaats. De voornaamste tegenpartij is Mid den-Brabant dat bij de heren kan putten uit de eredivisieteams Tornado en DOS en bij de dames uit DOS en Theresia die momenteel de eerste en tweede plaats innemen van de Zui delijke hoofdklasse. De teams van West-Brabant en Zeeland zijn ech ter in staat voor verrassingen te zor gen. Vooral bij de heren kunnen ster ke teams in het veld gebracht wor den. West-Brabant heeft achter zich de sterke hoofdklasser Bermi dat aangevuld kan worden uit de top- spelers van een hele reeks uitsteken de overgangsklassers. Hoe de samen stelling zal zijn van het team uit dis. trict Zeeland blijft tot zaterdag een geheim. In het verleden hebben de Zeeuwen al eens meer verrassende prestaties geleverd. Met Matador als voornaamste leverancier kan er een hechte eenheid in het veld worden gebracht. De eerste wedstrijden be ginnen om half zeven. BREDA Na een sitaait van dienst van zeventig jaar, zegt de vijf en tachtig jaar oude heer Julien Mathijs te Vichte de duivensport vaarwel. Hij staat bekend als de sterkste Barcelona-vlieger ter we reld. De laatste tien jaar won hij nog de volgende prijzen internatio nal tegen een moyenne van vier- a vijf duizend vogels: 2, 3, 5, 5, 6, 6, 8, 10, 21, 22, 28 enz. Dat is acht maal bij de tien eersten. Zijn collec tie zal publiek verkocht worden op 18 en 25 januari te Brussel en het is nu reeds gekend dat er kopers zullen overkomen uit de U.S.A., Japan, China, Zuid-Afrika, Argentinië enz. Iemand heeft telegrafisch een half millioen frank geboden als hij er vijf mocht uitkiezen Mr. Mathijs is tapijtfabrikant en oud-burgemeester van zijn woon plaats. Schrijver dezes is er reeds een kwarteeuw mee bevriend. Een eikenboom is hij uit „den veien Vlaamschen grond"; zijn vader is, al spelende met de duiven en een goei pinit niet versmadend, acht en negentig jaar oud geworden. Zelf reed Julien in 1968 nog met zijn da me in zijn grote jaguar, van Kortrijk naar Marrakesj en Casablanca. Op de grote steenwegen draait er hij lustig honderd zestig kilometer in het uur. Mijnheer de Bruin, zei zijn dame, het is dat hij een weinig „rhumaties" heeft in zijn been; wat zijn herte betreft, dat is nog gelijk als van een eerste jonkheid In '23 vertelt Julien aan enkele Bredase vrienden, waaronder Rinus Pellenaars, Sooi van Gils en Harrie Gijzen ontdeed ik mij van alle duiven, voortkomend van mijn ras' staande zij ook tot de beste ter we reld gerekend konden worden 't is te zeggen de Delombarde's van Ware- gem, waarmee ik toen ook straf speelde en zelfs de „mannen met de' baarden" Jules en Adolf Delomaer- de onder de knie hield. Mijn kot was zo goed gekend dat het Duitse leger van Von Kluck al mijn duiven naar het kasteel van de heer Baudt-Walle te Kortrijk onderbracht om voor hun inlichtingendienst te gebruiken. Na de oorlog heb ik er dertien van te ruggekregen uit Duitsland. Dan ben ik terug bij meester Theo Vandevel- de te Oudenburg en Charel Vande- respt te Oostende duiven gaan ko pen. Twee late jongen van de „Na poleon" en van de „Goliath". Dan Rappeleert gij u nog zegt Ju lien dat gij een '51 een schoon stuk geschreven hebt over mijnen „Vooruit?" bij Vincent Mariën te Merksem- Antwerpen, twee jongen van zijn ge vreesde „Torenligger" en bij de Jef Horemans, een van zijn „Witpenne- ke" en een van zijn „Donkeren Bor deaux". Allemaal duiven die door de oude Sinjoren wel terdege goed moeten gekend zijn. Met voornoemde krui singen, mijnheer De Bruin ver volgt Julien heb ik mijn streng duchtig weten trekken, ik geef hiervan een klein voorbeeld. In 1933 op de grote Orleans te Roeselaere met 2633, wat schrikkelijk veel was voor die slechte tijden, wint Albert Degandt te Dottenijs den eerste met zijn „Goeden Blauwen" die ook van het ras van meester Vendevelde was en waarvan ik later nog een jonge duivin kocht, 2 Julien Mathijs met een zoon van dat jong van de „Go liath", 3 nogmaals Julien Mathijs met een duiverken van de „Donke ren Bordeaux" van Jef Horemans Dit vernemende ging Hector Desmet van Geraardsbergen aldaar ook dui ven kopen. De drie eersten werden afgeklokt op amper een minuut tijd, met vijf minuten los vooruit op de vierde prijs. In die tijd begoste Del- bar hard te spelen en niet te verge ten Bricoux en Demil, welnu die ging ik halen bij bakker Maurice Ameel in Brussel. Zodus was ik ver trokken voor de grote fond. Nu wordt de oude heer Mathijs „dul". Dit betekent dat hij kwaad wordt. Dul is namelijk een „oarig" woord. Het kan namelijk ook „goed" betekenen. Denk maar een Staf Du- sarduyn's „Dullen Blauwen" uit de jaren dertig. Maar in westvloms van alle dag wil het toch zeggen dat iemand met een franse koleire zit. Dat zou ik denken zei ik er zijn er niet veel- die twee eersten na tionaal winnen, gelijk die kereld van u. Wat een terribele duif was mij dat! (Hij leeft nog en is een en twin tig jaar oud! den Br.). Welnu zegt Julien in '51 speelde ik mij zodanig in de kijker dat anders dan ik de Schaal van de Koning moest gewonnen hebben. Ik spreek hier met alle bewijzen in handen want door alle dag en weekbladen van België was aangekondigd dat het na tionaal kampioenschap van België over acht vluchten verspeeld zou worden. Op die acht vluchten kwam ik uit de slag met een grote voor sprong met de punten. Iedereen wist dat ik kampioen was en het werd in alle gazetten van België uitgeba zuind. Tot opeens, misschien wel door tussenkomst van een lid van de Belgische Duivenbond, ik wil echter geen namen noemen, ter sprake kwam nog meer vluchten voor dat fameus kampioenschap in aanmer king te nemen. Ik had echter voor deze vluchten niet meer ingekorfd. gezien dat natuurlijk niet meer no dig was. Is er een klaarder bewijs dat de Belze Bond hier fout was? Er verliepen dagen, weken en maanden vooraleer de beslissing viel Tot veertien dagen voor de inkor- ving van het kampioenschap van België van het volgend jaar ..Is me dat straffe koffie! En tot almet- eens een lid van de Beheerraad het er uit gooide: Het moet hier gedaan zijn en Van den Bruaene is de kam pioen. Devriendt van Moere is ^wee- de en Julien Mathijs nummer 'drie. Zodus de grootste misstap van de B.D.B., die weliswaar zekere vluch ten kenbaar maakte doch de gazet ten niet openlijk tegensprak. Ik ver loor daarmee de schone Schaal van de Koning met de tien blauwe brief- kens van duifend frank. Niettegen staande ik een schrijven in handen had vanwege mr. Leopold Lamote van Moeskroen, zeggend dat ik wel terdege de grote overwinnaar wu, lag ik buiten. Dit was voor mij een geduchte teleurstelling en een groot verlies vanwege de eer eraan ver bonden. Noteer goed, beste vrienden, dat deze zaak juist acht maanden in beslag nam en dat hemel en aarde bewogen werd vooraleer de beslis sing viel waarbij de prijs mij werd ontnomen: SCHANDE! Maar.hadden de heren van de B.D.B. moeten weten dat ik in 1953 eens te meer eerste officieel natio naal kampioen van België zou zijn, dan zouden zij zeker zulke beslissing niet genomen hebben, doch onge lukkiglijk werd vanwege al die sen satie geen Schaal des Konings meer toegekend zodus pakte ik er onder door. Anders zou het een en ander nog hersteld geweest zijn voor 't na deel en het verlies mij door de he - ren van de B.D.B. aangedaan. Dit nu heb ik nooit over mijn herte kun nen krijgen SITTARD Jan Notermans nam de vorige week zijn ontslag als trai ner bij de amateur-eersteklasser RIOS '31 uit Pey-Echt. De Limburg se oud-international, besloot tot deze stap omdat hij teleurgesteld is in het amateurvoetbal. Hij, die zo lang in het betaalde voetbal heeft gezeten, kan niet meer tegen de mentaliteit, die bij de amateurs heerst. Jan Notermans: „Als voetballer was ik een kluizenaar. Meestal lag ik om half negen in bed. Voor een belangrijke wedstrijd stond het zweet op m'n voorhoofd. Dan woelde ik in bed en zag ik Gento, Piet Keizer, Coen Moulijn of hoe ze ook heetten voor me. Ik wist dat ze sneller waren en toch moest ik ze stoppen. Dan kwelde ik me om een goed afweer middel te vinden. Altijd was ik met voetbal bezig. En dan word je op een dag trainir van een amateurclub. Je zit vol idealen, je wilt er wat van maken. Maar dan doe je bittere ervaringen op. De spelers zeggen: Trainer, we zijn maar amateurs. Het bestuur zegt: Nee, wij willen nooit beroepsvoetbal spelen. In het tweede elftal zijn vijf spelers die je graag In het eerste zou willen opstellen. Maar ze weigeren omdat ze liever in het tweede voetballen. Er is geen eerzucht om iets te bereiken. En dan groeit er tenslotte bij jezelf de gedachte: Wat doe ik hier? Waarom sloof ik me uitNou ja, dan is het einde nabij." De kortsluiting tussen Notermans en het amateurvoetbal wordt duide lijk. Notermans is het type vechter knokt om aan de top te komen. Dat heeft hij altijd gedaan. Toen hij als ventje van eenentwintig 1 meter 68 en 59 kilo) in 1954 bij Fortuna '54 kwam vocht hij naast internatio nals als Cor van der Hart en Frans de Munck te komen. Jan Notermans bereikte zijn doel. Hij speelde 25 keer in het Nederlands elftal en een keer tegen Duitsland was hij zelfs de ster van het veld. Veel te vroeg, in 1966, stopte hij na een meningsver schil over zijn contract. Notermans vertelt. „Als ik vroeger 's zondags niet kon voetballen was ik doodziek. Het gebeurde eens voor 'n wedstrijd tegen De Volewijckers dat ik een trap onder een hiel kreeg. Erg pijnlijk. Die hiel werd helemaal dik en je kon er niet op lopen. Weet je wat ik toen gedaan heb De hele schoen tot aan de hiel opgevuld met watten zodat de hiel niet op de 6choen drukte. Zo ging ik het veld op en ik speelde een goede wedstrijd." Met die instelling bouwde Noter mans de laatste jaren aan een nieu we (voetbal)-toekomst. Hij behaal de het trainersdiploma aan de Sport- hochschule in Keulen en werd trai ner van amateurclubs in de eerste klasse. Eerst SVN, daarna RIOS. Hij vertelt: „Ik ben teleurgesteld in het amateurvoetbal. Ik vind dat een eer ste klasser aanleunt tegen het betaal de voetbal en ik verwachtte zeker dat er een normaal menselijk streven aanwezig zou zijn om er het beste van te maken, om de prestatie zo hoog mogelijk op te voeren. Welk een eer is het niet kampioen te worden en misschien zelfs naar het betaalde voetbal over te stappen „Ik begon te werken met de jon gens en bracht ze naar een conditio neel redelijk peil. En als je je ver heugde in de vooruitgang en dacht dat je het wel zou redden, dan plot seling, zag je sommige spelers een paar weken niet. Daarna kwamen ze weer op de training en mompelden iets van huiselijke omstandigheden en zo en al je werk was voor niets geweest want je herkende ze een voudig niet meer op 't veld. De con ditie was weg. Op een vrijdag hield ik een training. Er waren maar een paar spelers aanwezig. Die zondag was er geen voetbal dus besloot ik zondags ook te trainen. Maar de meesten konden niet bereikt worden of men vergat eenvoudig hen te waarschuwen. Discipline was er ook niet. Als om zeven uur de training begon waren slechts een paar spelers aangekleed op het veld aanwezig. Nu kon je wel zoggen: Wie niet op tijd komt staat er de volgende keer naast, maar dan hield je nie mand over want zoveel talent was ook niet voorhanden." „Ik heb het meegemaakt dat er een speler van mij gewond op het veld lag en dat ik met de waterzak in een hand naar hem toeliep. Er stonden een paar honderd toeschou wers langs de lijn en omdat er wat ruw gespeeld werd riepen die Hé heb jij die jongens dat geloerd Nu moet je weten dat ik de spelers hon derden keren voorhield nooit na te trappen of te vechten. Want, zei ik, dan zet ik jullie persoonlijk uit het elftal. Maar toch werd er geroepen als zo'n speler zich even vergat en op zo'n moment dacht ik: Jan, je hebt voor 100.000 toeschouwers in Madrid gespeeld en voor 65000 in het Feijen- oordstadion. Ze hebben je toen ge waardeerd. En hier loop je de kans gelyncht te worden. Dit heb je toch niet verdiend De lol ging er af. Steeds meer werd me duidelijk dat ik een fout had gemaakt door in het amateurvoetbal te beginnen. Ik denk en handel nog altijd als professional en in het amateurvoetbal botst dat. Je vindt er in eik geval te weinig mensen die er niet zo over denken. Daarom ben ik gestopt, heb ik tegen RIOS gezegd: Mensen, het spijt me, ik ga." „Een amateur-voetballer is vlug verzadigd. Als je de training wat te straf maakt zegt hij: Ik blijf liever thuis. Ze verschuilen zich achter het amateur-zijn. Maar dat begrijp ik niet. In welk elftal je ook voetbalt, je wilt als sportman toch zeker mees ter blijven over je tegenstander Als dat er niet meer bij is hoeft het voor mij niet meer." Jan Notermans heeft overigens zonder wrok gebro ken met het amateurvoetbal. Hij voegt er wel aan toe, dat er vanzelf sprekend ook goede amateurs zijn met de juiste instelling. Maar er zijn er weinig. En wat nu Notermans speelt met verschillende gedachten. Tijdens het gesprek zegt hij plotseling: „Ik zou nu nog actief kunnen voetballen. Ik ben nu 37 en ik heb altijd met de spelers van mijn club normaal ge traind:" Een come-back „Ach nee, dat geloof ik niet. Wel wil ik FSC vragen of ik die trainingen mag vol gen. Om in conditie te blijven, weet je. Een trainer moet tegenwoordig conditie hebben. De ouwe heertjes met de buitkjes, die vroeger voor de troep stonden zijn verleden tijd." Jan Notermans wil naar het betaal de voetbal terug. Hij studeert nu voor 't trainers B-diploma in Zeist. Omdat zijn Duitse trainersdiploma in Neder land geen recht geeft op het trainen van een club uit het betaalde voet bal (je moet eerst opnieuw een exa men afleggen) ziet Notermans ook wel iets in een baan als technisch ad viseur, als manager. „In Engeland zijn alle managers ook grote voet ballers geweest" zegt hij, „een trai ner moet toch een vakkundig man naast zich hebben die het aan- en verkoopbeleid regelt. En zo'n ma nager moet niet elke zondag met z'n club mee. Nee, hij moet elders kij ken wat er aan talent rondloopt. Je komt er niet mee door in juni de transferlijst na te kijken en dan iemand te kopen. Je moet een kandi daat-spier vijf of zes keer tegen tel-^ kens een andere tegenstander gezien hebben. Dan weet je pas of hij jouw man is, of hij past naast je andere spelers, of hij past in het elftal." De kleine man die ooit een groot voetballer was zit boordevol ideeën. Hij is rijper geworden. „Ik ben altijd een stijfkop geweest", zegt hij, „maar ik heb ingezien dat je daarmee niet ver komt. Ik heb geleerd met mensen om te gaan en hun zwakke en sterke kanten aan te voelen. De psyche in de sport Mooi is dat." DEN HAAG (ANP) In de laat ste dagen van 1969 heeft de Neder landse Sport Federatie een bedrag van f 343.500 beschikbaar gesteld uit de toto-gelden als bijdrage voor de bouw en aanleg van 54 sportaccom modaties. De totale investeringskos ten hiervan bedragen f 3.539.205. De gemeenten dragen aan subsidies f 859.714,- bij. De giften van particu lieren en het bedrijfsleven bedragen f 383.800,-. Voor het grootste gedeel te van de benodigde financiën zorg den de sportverenigingen zelf. Door middel van vooringehouden toto- gelden, verschillende acties, verlo tingen en verkopingen brachten de leden van de 54 verenigingen een be drag van f 1.806.591,- bijeen, terwijl bovendien door zelfwerkzaamheid nog eens 145.600,- werd verdiend. De cijfers betreffen de bouw van clubhuizen voor voetbalclubs, volley bal- en atletiekverenigingen, de aan leg van tennisbanen in Slagharen (Overijssel) de bouw van een tafel- tenniscentrum in Hilversum, de uit breiding van een manege in Bath- men (Overijssel) en de bouw van een clubhuis voor een hockeyvereni- ging in Geleen. Mr. Mathijs heeft dit verteld tegen al wie het horen wilde en openlijk in de gazetten laten schrijven. Doch het heeft de zaak niets veranderd. De heren die destijds bij de K.B.D.B. het salomonsoordeel moesten uitspre ken, hebben dat zelf niet gedaan doch er een Algemene Ledenverga dering voor uitgeschreven, die er over gestemd heeft, zo moeilijk lag de materie. Ik besluit met het vermelden van enige kampioenstitels, die Julien in 1953 behaalde en waarover géén dis cussie is geweest! Hij was toen zeer „dul" en het was of zijn duiven het wisten want ze vlogen de pannen van 't dak. Ie Kampioen van België, le Kampioen van de Entente Beige met Schaal van de Brusselse gazet de „Soir", le Kampioen van de Inter- proviciale Entente (met Noord- Frankrijk), 2e Kampioen van West- Vlaanderen en ver-eremerkt door de heer minister De Taye met de grote medalie van sportverdienste. In 1969 vergaten ze op het inkor- vingsbureel Ieperen de Barcelona- duiven van Julien, die alle Internati- naal vlogen, nationaal te „dubbelen" Hij begon met de 6e en de 10e te gen heel West-Europa; 1 2 6 10 enz. interprovinciaal, beide Vlaanders! Allemaal goeie en veel heil en ze gen in het Nieuwe Jaar. DEN BRUINEN Jan Notermans (ADVERTENTIE) „toot mij alléén de béste! ROYAL CROWN COLA LONDEN (AP) Prins Birabong- se van Thailand, een groot autoren ner uit de jaren dertig, toen hij over- al bekend stond als prins Bdra, gaat zich weer met autorennen bemoei en. Hij wordt technisch adviseur van een van de twee ploegen uit zijn land die gaan meedoen aan een wereld-rally, die wordt georgani seerd door een Londense krant. De rally zal de deelnemers door 25 lan den voeren over een totale afstand van 25.600 kilometer. De ploeg van prins Bira wordt ge vormd door de Britten Errington en Heinecke, die rijden in een Leyland 1800, en de andere door Jan Leen- ders en Prieda Choellamondhol, met een Toyota Corolla. De monsterrit begint op 19 april in Londen en ein digt op 27 mei in Mexicostad, op de vooravond van de wereldkampioen schappen voetbal. Tot nu toe hebben 13 landen en 70 equipes zich opge geven. De inschrijving sluit in fe bruari. Er mogen niet meer wagens aan meedoen dan 120. DEVENTER (ANP) Go Ahead heeft na overleg met RBC de KNVB verzocht de bekerwedstrijd tussen beide clubs, diie was vastgesteld voor 11 januari naar een doordeweekse avond te versohuiven. Go Ahead is bezorgd dat de Neder landse schaatskampioenschappen, die op 10 en 11 januari worden gehouden, vele belangstellenden bij de voetbal wedstrijd zullen weghouden. KEULEN (ANP) In de vierde nacht van de achttiende zesdaagse van Keulen heeft het Duitse koppel Bugdahl-Kemper de leiding overge nomen van Altig-Merckx. De stand: 1 Bugdahl-Kemper (Did) 156 pnt, op een ronde: 2 Renz-Schulz (Did) 387 pnt, 3 Altig-Merckx (Dld-Belg) 330 pnt, 4 Post-Sercu (Ned-Belg) 167 pnt, 5 Wolfsburg-Oldenburg (Did) 115 pnt, op zeven ronden: 6 Roggen- dorf-Deloof (Dld-Belg) 149 pnt, op 23 roniden; 9 Ottenbros-De Wilt (Ned) 128 pnt. MADRID (ANP) De Spanjaar den Perurena en Lopez Rodriguez hebben de zesdaagse van Madrid gewonnen. De Spaanse combinatie werd eerste met een totaal van 196 punten voor PfenningerVan Lan- cker (ZwiFr), die 112 punten ver zamelden, de Nederlanders Janssen en Koel met 90 punten en het Bel gische duo SeverynsStevens (53 punten). Deze vier combinaties ein digden met een gelijk aantal ron den.

de Stem | 1970 | | pagina 21