ïn kwalificatieronde districtentoernooi TEAMS UIT WEST-BRABANT EN ZEELAND GOED OP DREEF Tafeltennisploeg versloeg België met grote cijfers Canadezen willen met profs spelen VERSCHI KKEN EERSTE IN G. P. GEORGE RONSSE PW ÜSSI BIJE Res ges was .•èr*r Routine in derde set Nederlagen voor Okker Oudkerk op een ronde Post-Sercu op kop in Keulen DRIE PARTIJEN WAREN OVERBODIG UITSLAGEN NEDERLAND VERLOOR VAN ZWITSERS Van der Hulst behaalde zege Voorzitter; tevreden BOYCOT WERELDKAMPIOENSCHAP Verworpen Tafeltennis luxe inpakpapier MAAGKLACHTEN EXPLOSIE ws mmré mmmmm VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 5 JANUARI 1969 npleet (Van onze volleybalmedewerker) BREDA De kwalificatie-ronde voor het nationale districten vol leybaltoernooi in Breda is dank zij een goede organisatie en uitste kend volleybal een enorme propaganda geweest voor deze nog steeds groeiende tak van sport. Dat de teams uit Zeeland en West-Brabant door het eredivisie geweld van de ploegen uit Rotterdam/Dordrecht en Midden-Brabant niet onder de voet werden gelopen, was wel de grote winst van deze kwalificatie-ronde. Het herenteam van West-Brabant wist, dank zij een enorme inzet, beide topteams zelfs een set af te dwingen. De kern van hoofdklasser Bermi, aangevuld met Heynen (Moller) Veu- ger (Lyceum) en Schilleman (Sifrak) wist in de openingswedstrijd een volledig uit Tornado spelers bestaand Midden-Brabant in de eerste set met 1510 te overrompelen. Er volgde wel een vreselijke afstraffing met 151 maar in de „beslissing" verdedigde West-Bra bant zich zo fanatiek dat Midden-Brabant al zijn eredivisie-routine moest aanspreken om tot een benauwde 1614 zege te kunnen ko men. opstelling vam Matador, aangevuld met EWC'er Schreurs in het veld bracht. De Zeeuwen lieten zich nog te veel intimideren door het grove geweld, van hun tegenstanders. Met wat meer durf en zelfvertrouwen hadden de soms zeer goede acties meer punten kunnen opleveren. In de eerste set tegen Rotterdam/Dor drecht waren er al reële winstkan sen. Tegen Midldien-Braibasnt miste men de routine om zwaikke momen ten bij de tegenpartij te kunnen uit buiten. In de laatste wedstrijd tegen West- Brabant leek het een mentale kwes tie. West-Brabant wist opnieuw een enorme inzet op te brengen, terwijl Zeeland de indruk achterliet ver moeid en uitgespeeld te zijn. De finale Rotterdam/Dordrecht te gen Midden-Brabant bracht een fan tastisch mooie eerste set. Met 17-15 won Rotterdam/Dordrecht in een uiterst spannende slotfase. De twee de set bracht jtammer genoeg een anti-eiimax. Midden-Brabant wist de teleurstelling van het nipte verlies niet juist op te vangen. Het zocht de oorzaak te veel in eigen gelederen en klapte als een kaartenhuis ineen. Ook bij de dames bereikte de Rot terdam/Dordrecht combinatie de fi- niale. De grootste tegenstand kreeg d'e eredivisie-hoofdklasse coalitie uit het westen niet van de DOS-Theresia combinatie uit Midden-Brabant maar van het louter uit overganigsklaEse- speelsters bestaande formatie uit West-Brabant. Met speelsters uit MOC - Bermi - LVC - Lyceum en Zebra's wist West-Braibainit al in de eerste wedstrijd de hoofdklassers uit Midden-Brabant met een 20 neder laag aan de kant tie zetten. Tegen Rotterdam/Dordrecht volgde direct daarop een glorieuze sfcairt van 15-6. De tweede set bracht een gelijk op gaande strijd. Door de zenuwslopen de spanning in de slotfase miste de Westibrabantse formatie de kans op winst en op de fiiT3ilep'l)3.Bits. 13- 15 en 9-15 gaf de routine van Rot- Kort daarop bleef die W< se combinatie twee sets evenknie van een welhaast Oaiwi (Met AMVJ nog leider in de eredivisie) en kreeg een welverdiende ovatie toen het de tweede set ais winnaar afsloot, 13-15 en 15-13. In de beslissende set bleek de internationale routine van Swie- ter-van-Hoek-Groenhuyzen en van Wijnen toch tot een produktievere aanval in staat. Minder spectaculair maar toch ze ker verdienstelijk waren de presta ties van district Zeeland dat de basis- BRISBANE (ANP) Het eerste van een reeks proftennis toernooien die dit weekeinde in Brisbane is be gonnen, heeft de enige Nederlandse beroepsspeler Tom Okker geen suc ces gebracht In het enkelspel leed Okker een nederlaag tegen de Australiër Tony Roche met de set standen 4-6 1-6. Met de Zuidslaviër Niki Filic verloor Okker het dubbel spel van de Australiërs Roche en John Newcombe. De cijfers waren 8-10 en 4-6. In het andere enkelspel versloeg Newcombe Pilic met 6-2 6-3. Voor vandaag, dinsdag en woensdag staan wedstrijden in Hobart, Adelai de en Perth op het programma. MARY VAN RUITEN Op de voorgrond de herenteams van Zeeland en Rotterdam/Dordrecht en op de achtergrond de herenploegen van Midden-Brabant en West-Brabant in actie tijdens de kwalificatieronde voor het nationaal districten- toernooi volleybal. terdlam/Dordirecht die doorslag. Totaal uitgespeeld verspeelde Wesit- Brabainit daarna nog de eervolle twee de plaats, tegen Zeeland. De Zeeuw se formatie, bestaande uit speelsters van Marathon en Tarhole, bleek te gen Rotterdam/Dordrecht en Mid den-Brabant uiterst leergierig. Be tier op elkaar ingespeeld kwam er ai een snel succes tegen West-E waardoor beide teams me Brabant gelijk eindigden op de twee de plaats. In de finale kon de niet op elkaar ingespeelde combinatie uit Midlden-Bralbamt niet voldoende vuist maiken tegen de hechtere eenheid van RotJterdam/DOTdireeht. Dames: Rotterdam/Dordrecht Zeeland 15-3 15-2; Midden-Brabant - West-Braibant 13-15 12-15; West- Brabant - Rotterdam/Dordrecht 15-6 13-15 9-15; Zeeland - Midd'en-Bra- bant 9-15 10-15; West-Brabant - Zee land 15-17 15-12 9-15; Rotterdam/ Dordrecht - Midden-Brabant 15-11 15-10. Eindstand: 1 Rotterdam/Dordrecht, 2, 3 en 4 Weet-Braibainit, Miidlden-Bra- bant en Zeeland. Heren: Rotterdaim/Diordirecht - Zee land 15-12 15-2; Midden-Biiabant - West-Braibanit 10-15 15-1 16-14; W. Brabant - Rotterdam/Dordrecht 13- 15 15-13 8-15; Zeeland - Midden- Brabant 5-15 8-15; West-BraJbamit - Zeeland 15-7 15-8; Rotterdam/Dor drecht - Mididien-Bralbairat 17-15 15-2. Eindstand: 1 Rott'erdam/Doridr'echt, 2 Mididen-Bralbant, 3 West-Brabant, 4 Zeeland. GENEVE (AP) Canada heeft zich teruggetrokken als organisator van de wereldkampioenschappen ijs hockey, die dit jaar maart zouden worden gehouden. De voorzitter van de Canadese ijs- hockeyfederatie, Earl Dawson, nam dit besluit op de vergadering van de internationale ijshockeyfederatie (IIHF,) nadat de Europese hockey- bonden overeenkomstig de voorschrif ten van het Internationaal Olympisch Comité hadden geweigerd tegen een Canadees team met beroepsspelers uit te komen. Zolang Canada „niet het recht heeft zijn beste spelers op te stellen, zo als ieder ander", zal het niet meer deelnemen aan de wereldkampioen schappen of spelen tegen Europese teams, waar dan ook, zei Dawson. Na terugtrekking van Canada be sloot de vergadering de wereldkam pioenschappen dit jaar in Zweden te houden, en wel van 12 tot 29 maart iin Stockholm. Het geschil heeft alleen betrek king op de ploegen die zijn ingedeeld in de „A"-poule van de wereldkam pioenschappen: Canada, Zweden, Rus land, Tsjechoslowakije, Finland en Oost-Duitsland. Vorig jaar besloot de IIHF op een vergadering in Frankrijk voortaan negen beroepsspelers per landten negen beroepsspelers per landenteam tot deelname aan de wereldkam pioenschappen toe te laten. Deze maatregel zou van bijzonder groot belang zijn voor Canada (en ook de Verenigde Staten), waar het beroeps-ijshockey een grote vlucht heeft genomen, maar waar de ama teurteams het de laatste jaren lang niet zo goed hebben gedaan op de wereldkampioenschappen of die Olym pische Spelen. Het internationaal Olympisch Co mité, onder leiding van de Ameri kaan Avery Brundage, herinnerde de IIHF eraan, dat het opstellen van be roepsspelers kan leiden tot uitsluiting van het Olympisch ijshockeytoermooi en dat deze maatregel ook kam wor den getroffen tegen landenteams of spelers die tegen beroepshoekeyers spelen. Brundage en het IOC hebben ook het voornemen het skiën als Olym pische sport uit te sluiten wegens de mate van professionalisme die daar in zou zijn doorgedrongen. Hockey en skiën zullen zeker aan de orde ko men op de volgende vergadering van het IOC, die in mei van dit jaar in Amsterdam zal worden gehouden. De vijf Europese landen in de „A"- poule hadden voor de Canadese te rugtrekking een Canadees compro misvoorstel verworpen, om de ko mende kampioenschappen een onof ficieel karakter te geven. De winnaar van het zogenaamde invitatietoernooi zou later altijd nog tot officieel we reldkampioen kunnen worden uitge roepen, als het IOC toestemming zou geven voor deelname van beroeps spelers aan het toernooi. De voorzitter van de IIHF, de Ca nadees John „Bunny" Aheare, zei na de terugtrekking van Canada dat de Verenigde Staten nu zullen worden uitgenodigd voor deelname aan de „A"-poule. Weigert Amerika dan gaat de uitnodiging naar P'olen. De Amerikaanse vertegenwoordi ger Thomas Lockhart, zei dat hij niets over de zaak kon zeggen voordat hij overleg heeft gepleegd met het Ame rikaanse ijshockeycomité. (ADVERTENTIE) (Van onze Belgische sport- eorrespondent) ANTWERPEN Theo Verschue- ren heeft zaterdagavond in het sport paleis in Antwerpen op indrukwek kende wijze de stayerswedstrijd om de Grote Prijs George Ronsse gewon nen. De in St.-Jansteen wonende Belg trad in de eerste twee manches niet op de voorgrond, maar spaarde zijn krachten voor de derde reeks. Daarin versloeg hij Jaap Oudkerk en Leo Proost, die beiden ook een man che op hun naam brachten, verplet terend. Hij reed Oudkerk op één ron de en Proost zelfs op twee ronden. In de eerste twee series was Ver- schueren op de tweede plaats geëin digd. Het mdivMuele omnium voor be roepsrenners leverde een verrassen de zege op voor de Belg Ronnie de Witte. Herman van Springe!, bijzon der gebrand op een eerste baansuc- ces, dacht na de puntenrit over der tig ronden met zes klassementen de laatste van de vier reeksen ze ker te zijn van de eerste plaats en dat zijn ploegmakker De Witte hem daarbij had geholpen. De speaker hielp hem echter uit de droom. Het bleek dat Van Springel wel evenveel punten had als De Witte, maar een zege minder, waardoor hij genoegen moest nemen met de tweede prijs. Voor een aangename verrassing zorgde Valeer van Sweevelt, die be wees veel aanleg te hebben voor de piste en zeker voor de nummers, waarbij het vooral op speed aankomt. Van Sweevelt reed de kilometer staande start in 1 minuut 9,28 secon den en bleef daarmee slechts 2,28 se conden boven het record dat Rik van Steenbergen in 1964 vestigde. Sjef van Linden, vader van ama teur Rik, die in het sportpaleis zijn tweede thuis heeft en derhalve met kennis van zaken spreken kan, be weerde dat Van Sweevelt in de zo mer met eenzelfde prestatie zeer dicht en misschien zelfs voorbij het record zou zijn gekomen. Aan alles is trouwens te merken dat Van Sweevelt al een stuk beter draait. De finale van de armbandachter volging wordit in het raam van de Antwerpse zesdaagse gereden. Tot dusver kwamen reeds zes renners voor het nummer in de piste en eik voor de volgende meetings komen er daar nog twee bij. De vier die de beste tijd verwezenlijken, rijden de halve finale. Zaterdag stond Willy In 't Ven tegenover Miel Severeins. De trouwe knecht van Herman van Springel was enorm zenuwachtig, maar reed zeer sterk. Hij haalde Se vereins in en liiet zonder eenmaal te verzwakken uiteindelijk 6 minuten 21 sec. over de vijf kEoimeter note ren. Daarmee werd hij leider in het toernooi. Herman van Springel rijdt niet in de zesdaagse van Antwerpen. De heer Van Eekhout, een Brusselse supporter, nodigde hem uit voor een langdurig trainingsverblijf in Santa Teresa Di Gallura. Van Springel sloeg het aanbod niet van de hand. Hij neemt Willy In 't Ven mee. Bei de coureurs vertrekken op 1 februa ri en blijven tot de eerste koersen in België beginnen weg. In de eerste reeks van het indi viduele omnium kwam René Pij nen ten val, hetgeen hem voor de rest van de wedstrijd uitschakelde. De fout lag bij hemzelf, want toen zijn concurrenten in een bocht een beetje omhoog schoven, keek René om en reed daardoor pardoes op Van Roosforoeck in. Gewond aan een been moest Pijnen o.p een brancard uit de piste worden gedragen. Robert Le Langue, twee jaar ge leden Belgisch omniumkampioen, stopt met fietsen. Le Lamgue is nog steedis niet hersteld van een bloed- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De tafeltennisin- terland voor dames tussen Nederland en België, die zondag in het PZEM- sportgebouw in Middelburg is ge speeld, leverde een verrassend grote 5-1 zege op voor het Nederlandse team. België was gehandicapt, omdat Corine Captaine verstek moest laten gaan. In haar plaats speelde Mavis van Gelder, een bijna dertigjarige en moeder is van twee kinderen. Mavis van Gelder moest het duidelijk af leggen tegen de jeugd van Nederland. Vooral het jongste meisje van ons na tionale team, Ellen Klatt, die morgen zestien jaar wordt, was goed op dreef. Zij was wat nerveus en mist nog routine, maar bezit toch kwaliteiten om een speelster van formaat te wor den. ReeSs in de eerste set nam Ellen Klatt, geconcentreerd spelend, spoe dig afstand van Mavis van Gelder. Ellen durfde daardoor veel te riske ren, wat een positieve uitwerking had. Zij hielp Nederland met de set standen 21-9 en 21-16 aan een 1-0 voorsprong. De Nederlandse kampi oene Mary van Ruiten was in haar partij tegen de Belgische titelhoudster Joseane Detaille niet geconcentreerd genoeg. In de beginfase, toen Mary duidelijk een voorsprong nam, ging zij te veel risico's nemen en speelde daarmee in de kaart van haar rivale. Het Belgische meisje kwam sterk te rug en besliste de eerste set in haar voordeel: 23-21. De tweede set werd gekenmerkt door vele fouten aan weerskanten. Mary van Ruiten bleek te zwak om openingen te vinden en verloor opnieuw. 21-14. De balans was daarmee dus in nevenwicht (1-1). Veroniek van der Laan pareerde rustig de aanvallen van Magda Ver linden, die in de tweede set fel kwam opzetten, maar toch een nederlaag moest incasseren: 21-13 en 21-17. Op nieuw leidde Nederland: 2-1. Bijzon der spannend was het duel tussen El len Klatt en Joseane Detaille. De Ne derlandse speelster begon furieus, maar de Belgische kampioene was geroutineerd en raakte niet uit ca dans. Met 21-18 kwam Ellen de eer ste set door. Na de wisseling nam de Belgische rustig en beheerst het ini tiatief. Haar smashes waren uiterst perfect getimed. Ellen Klatt kon haar zenuwen niet in bedwang houden en verloor met 21-12. In de beslissende set was er volop spanning. Beide da mes kregen van het flink aantal toe schouwers open doekjes voor hun spel op goed niveau. Met 21-19 be zorgde Ellen Klatt Nederland een 3-1 voorsprong. Veroniek van der Laan had daarna totaal geen moeite om Mavis van Gelder te kloppen (21-5 en 21-9). Ne- Theo Verschueren; indrukwekkend winnaar van de stayerswedstriid om de Grote Prijs George Ronsse. derland zat toen met een 4-1 voor sprong al aardig op fluweel. Mary van Ruiten was in de beginfase van haar partij tegen Magda Verlinden in de aanval, maar het Belgische meisje liet zich niet intimideren en bracht Mary herhaaldelijk in gevaar. De Ne derlandse herstelde zich tijdig om de eerste set in haar voordeel te beslis sen: 21-18. In de tweede set bleek Ma ry van Ruiten duidelijk superieur, ai kon Magda Verlinden de schade be perken tot 21-16. Met een 5-1 stand voor Nederland was het pleit toen be slecht. De nog resterende partijen: Detaille-Van der Laan, Verlinde- Klatt en Van Gelder-Van Ruiten wer den niet meer gespeeld. VEGHEL (ANP) Het Neder landse tafeltennisteam (heren heeft zaterdagavond in Veghel met 3-4 ver loren vain Zwitserland. De wedstrijd telde voor de tweede divisie van de Eusoipese competitie. De gedetailleerde resultaten zjjmt Bert Sohoofs (Ned.)-Mario Marietta (Zwi.) 17-21 21-14 21-9. Frans Schoofs-Marcel Grimm 19-21 21-19 14-21 Veronique v. d. Laan-Vnen! Lahmann 20-22 12-21 B. Schoofs-w. d. Helm-Grimm-Mariotti 17-21 21-16 21- 7 V. d. Befm-iv. d. Laam-Grimm-Leh- mann 21-14 21-15 B. Schoofs-Grimm 8-21 11-21 F. Schoofs-Mariotti 15-21 21-10 15-21. KEULEN Na de spurten van zondagmiddag was de stainid in de zesdaagse van Keulen, zeven uur voor het einde: 1 Post (Ned.)-Seircu (Belg.) 330 pnt. 2 Bugdahl-Kemper (W.Dld) 241 pnt. Op een romde: 3 Wolfshohl-Oldeniburg (W.Dld).) 224 pnt. Op twee ronden: 4 Aültig (W.Dld.) Merckx (Belig.) 510 pnt. Op vijf ron den: 5 Reniz-Schulz (W.Dld.) 513 pnt. Op zes ronden 6 Roggendoirf (W.DlcL) De Loof (Belg.) 296 pnt. Op 25 ron den: 9 Ottenibros-De Wliit (Ned.) 280 pnt. NORG (ANP) Cock van der Hulst uit Zoieiterwoudie heeft zaterdag te Noirg een cyclocross gewonnen me,t meer dan een minuut voorsprong op zijn naaste concurrent Cor Rut gers. De profs en amateurs moesten op een uiterst glad parkoers 24 ki lometer afleggen. Van der Hulst deed het in 52 minuten en 48 seconden. De uitslag is: 1 Cock van der Hulst (Zoeterwoude) 24 km in 52 minuten en 48 seconden. Op 1 minuut en 2 se conden: 2 Cor Rutgers (Naarden), 3 Ton van der Valk (Santpoort) 4 Cees Zoontjens (Tilburg). Op 1 mi nuut en 33 seconden: 5 Jan van Kat wijk (Oploo), 6 Herman Zuiderduin (Lisse). Op 1 minuut 47 seconden: 7 Jos van der Vleuten (Mierlofaout). (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vlemmix-etalage teteringenstraat 22, breda ziekte, die vorig jaar zijn prestaties drukte. Frans Brands heeft voor 1970 nog geen nieuwe werkgever gevon den. Hjj is echter in vergevorderde onderhandelingen met sportdirec teur Desmedt en het is zeer waar schijnlijk dat hij eerstdaags een ver bintenis voor die rennersgroep zal onderteikenen. Dan bent u alleen gebaat met een waardevol middel dat goed helpt. SUC-MAC stilt niet alleen het zuur- branden, het heft ook de pijn op. En dat is natuurlijk ook belangrijk! Ver krijgbaar bij uw apotheek en drogist. (1 AXEL De besturer „Theo Middelkamp" en te Axel bijeen geweest laatste maanden zijii ge| van de discussiegroep geleden werd gesteld, zijn. Het resultaat van Middelkamp" contact zd king te komen. Dit rest die precies één uur en De opbrengst van het g' nihil genoemd worden. I& danks het feit, dat de bei^ ters, Jan van Stee van delkamp" en Theo Hol v: en er over", zich gematig siast toonden na afloop Jar „De vergadering heeft wi bare dingen opgeleverd, m al was het bijzonder nuttig met elkaar te praten". Hol van „Er op en er cl kan niets vertellen van w maal besproken is. Het wl terne bijeenkomst. 1 Daaroi we iedereen gevraagd uit van de vergadering te gaai begonnen. Nee, ik kan eT zeggen over hetgeen hier is. Nogmaals het was eel vergadering. De buitenwe er dus niets mee te make Voor de bijeenkomst w nogal explosieve sfeer door enkele personen. In plaats had „Theo Middelkaj zitter Jan van Stee een gehad, waarin hem werd deeld, dat hij het beter niei ben over een fusie tusi clubs. Dat zou te veel stek ten. Ten tweede was er d' sproken kwestie van de c| van een cyclocross in Ax zelfde dag, dat er in Kil een officiële cross van „T| delkamp" werd verreden. Bij bestuursleden van Ml had dat nogal wat kwaad! zet. Maar de deur werd bil gedaan door het feit, datl Middelkamp-bestuurders h^ nomen, dat er door mensei op en er over" duidelijk werd onder de deelnemer! wekelijkse conditietraining Axelse bos. Kwesties, die| om overleg vroegen. Eén positief resultaat is voortaan tussen de beide gen overleg zal bestaan ho neer de diverse activiteit! worden georganiseerd. Zo 18 januari in het Axelse cross worden gehouden, wordt verreden als tra week later kunnen deliefh het veldwerk weer terecht perland, waar ook een rit organiseerd. Dit met de om te komen tot een parfl de volgende winter geschik voor het houden van di Zeeuwse cyclo-cross-! schappen. Want eenieder gisteren over eens, dat I krankzinnige situatie is, dt; se coureurs naar het Brab voirt moesten om daar orl cyclo-cross te gaan strijder Spelmoment uit de w Zuid-Holland, welke c wonnen.

de Stem | 1970 | | pagina 10