„Zeedijken zijn zeker yeilig als tien jaar se even quiz DIJKGRAAF P. DEKKER OP VERGADERING WATERSCHAP Driehonderd Sweepen beieggen reünie Weemoedig afscheid van b. en w. en raad van Kruiningen ilingen rpap;er voor uw ^-pesi chriften ch rijven 'aterstanden Huldigingen in laatste vergadering raad Yerseke W ijkvereniging Nieuwland wil maatregelen bij viaduct Nieuwendijk Slotsom Opstand in Ierse gevangenis t ROND 3 METER HOGE STAMBOOM Groei Blikschade bij aanrijding in Rilland-Bath Meer kans op promotie Dankbaarheid jegens burgemeester Schipper Nw- en Sf.-Joosland Laatste vergadering van raad Rilland-Bath Lezing over Kameroen voor Rilland-Rathse plattelandsvrouwen Kapelle KVP Vlissingen Schieting Zorgvliet in Ovezande SCHIETING IN KAPELLE 11 DE STEM VAN DINSDAG 30 DECEMBER 1969 100-13», B 107-140, C 76- 47, Knolselderij 20-52 st, 42, C I 15-20, Selderij 18- lie 32-35, Cox's Orange P. s st dringende taak van de tructuur is zichzelf geloof- maken voor haar leden, kerk als geloofsgemeen- jefte heeft aan een herstel uwen, waarbij allen ieders breng ten volle waarderen oppen, priesters en leken Teerst als broeders en zus- len. Dit is wel utopie. Maar ,n volgens het evangelie itopie, een levensnoodzake- lit J. Kerkhofs zijn bijdrage volk Gods in beweging in tLEVEN (Justus Lipius- Leuven). Deze wordt aan- lor Hubert Buntix (Gezag ur in de kerk) en H. Tods en leek) in het kader van :ns en Geloof. sluit aan een beschouwing ibbers over „Het structura- ieuwe stroming in het Fran- ven Lévi-Strauss e.a.). ddhouwkunst en de hele onze tijd is in haar meest uitingen geen spiegel meer erkelijkheid. Ze is veeleer tktie dan reproduktie." Het n Carrasco is daarom het den van de materie" staat een artikel over deze kun- loe eenzaam de mens is in daagse (film) kunst vertelt G. Tanghe. onthouden: een citaat uit tume-' brief door de bril de taal van Erasmus over nders. „Gij weet hoezeer ik Brabant en de Brabanders iden, want terecht zegt men abanders, hoe ouder zij wor- zotter zij worden in tegen- ret andere mensen, bij wie gepaard gaat met wijs- Wispelaere in NIEUW TIJDSCHRIFT (Greenen- in 206, Antwerpen): „Zolang ngen geen vrije en scherpe den hebben (zoals elke mon- ontvoogde gemeenschap die .e er mee ophouden ook de Dteske wantoestanden te rap- als gold het folkloristische :rs, zolang zitten zij als vlie- ie stroop van de dagelijkse endel geplakt." nummer tracht verder Bert aan te tonen, dat Herman een belangrijk literatuur- avant-la-lettre was. Van an Maele een fragment uit tn „Koreaanse Vinken" en sen over „Mijn Tunesië". E. iteedt uitvoerig aandacht aan van componist Rosseau en 'erstraete vertelt een „Le- :t de buik opengesneden." prair jonge magazine SOMA 7229 Amsterdam) is aan 4 toe: steeds beter. „Ik wil l niet groot zijn; ik wil ge- oude man zijn waar je geen aan schenkt," zegt Louis Jeline in een interview. En tnder stuk stelt Céline zich >ewerking van de Reis naar le van de Nacht voor. rnland is een ander thema, de orde komt, een relaas van Ihionis en drie fragmenten indel „De buurten der men- Yannis Ritsos. onder anderen literaire bij van Arjen van der Burg, [eite, Heere Heeresma (frag- een nog te verschijnen ro- Leven en Welzijn"), Hans Tom Graftdijk. jdschrift FILM (Bosuil 5, Antwerpen) heeft een Joset -nberg nummer uitgegeven, anssens heeft op basis van •gs autobiografie „Fun in a laundry" uitspraken en pro- lot een levensverhaal samen- Verder geeft Peter Cargin gblik op het Berlijn-festival lopen jaar. „Het sociale en engagement resulteerde er atografische onmacht," aldus Verder besprekingen van de vie, l'amour, la mort (Le- ,If" (Anderson), Sommer- Förnbacher-Roda-Becher) (Clement). •eking in de middeleeuwse het onderwerp waarmee W- het laatste nummer opent 'IEGEL DER LETTEREN Voorhout 9, Den Haag). schrijft over (Verdwenen) uit Sine Nomine (Engel- D. Kuijper gaat in op Re5" [pes. Lovende woorden wor- ïr meer gewijd aan de Von- s van dr. Maximilianus otm lag nergens ontbreken waar delonderzoek gedaan wordt /orden"). 267 (—2), Rheinfelden l.90 traatsburg 168 26), Pb" 318 (—5), Maxau 368 (-^'' en 124 (—6), Mannheim 2U einbach 120 (+4), Marnz 2U° ingen 133 (—5). Kaub ljg •ier 305 (—35), Koblenz 16» Ceulen 138 (-17), Rtxhrort Lobith 915 (onv.), Norne' (onv.), Arnhem 722 ssel 293 13), Deventer onsin 5468 (—17), Borgharen 12), Belfeld 1159 (—36), Gra en de sluis 500 6). (Van onze correspondent) YERSEKE In een bijzondere raadsvergadering nam burgemeester Pijl Hogeweg afscheid van de raads leden van dë gemeente Yerseke. Van de elf leden zullen vier overgaan naar Reimerswaal. Dit zijn de heren Van Putten, Van de Velde, Corne- lisse en Korstanje. Van ieder der raadsleden nam de voorzitter met een kort woord van dank afscheid. De heer Van de Velde was wegens ziekte afwezig. Wethouder Koster ontving bovendien een boekenbom Wethouder Picar eveneens een boe- kenbon en als blijk van waardering voor zijn werk gedurende 25 jaar als raadslid en verschillende malen als wethouder deelde de burgemeester mede dat de koningin hem de ereme daille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau verleend had, waarna men hena de versierselen op speldde. De gemeentesecretaris de heer De Jager, die met vervroegd pensioen gaat, kreeg een persoonlijk woord van dank voor zjjn hulp en bijstand die hij de burgemeester na zijn be noeming te Yerseke heeft bewezen. Als geschenk ontving hij éen zee- hengel. Onder degenen die overgaan naar Reimerswaal behoort ook de ge meente-ontvanger de heer Mol. Hij gaat naar de afdeling financiën. Hij ontving een boekenbom Verschillende dames kregen even eens bloemen. Met nog een woord van dank aan alle medewerkers nam de burgemeester afscheid. Hij was dankbaar voor de tijd die hij in Yerseke als burgemeester heeft door gebracht, Ook dankte hij voor alle vriendschap namens zijn vrouw en kinderen. Met de bede „God zegene U allen" nam hij afscheid. Wethou der Picar dankte voor de onverwach te onderscheiding. (Van onze correspondent) NIEUW- en SINT JOOSLAND Het bestuur van de wijkvereniging Nieuwland heeft zich schriftelijk tot het gemeentebestuur van Middelburg gewend over de gevaarlijke toestand, die ontstaat bij het viaduct in de nieuwe rijksweg, als autobestuurders zich op het linkerweggedeelte bege ven en de doorlopende witte streep op het midden van de rijbaan over schrijden In deze onoverzichtelijke bocht, zijn reeds verschillende ernstige on gelukken gebeurd. Het gemeentebe stuur heeft onlangs aan het bestuur van de wijkraad bericht, dat binnen kort maatregelen zullen worden ge nomen. Welke deze maatregelen zijn en of ze voldoende zijn, kan nu nog niet worden medegedeeld. Van de Maatschappij Streekvervoer Walcheren werd bericht ontvangen, dat men met het verschijnen van de nieuwe dienstregeling volgend jaar rekening hoopt te houden met de veel gehoorde klacht uit het voormalige dorp, dat de busverbinding, vooral s avonds van en naar Middelburg, veel te wensen overlaat. Het bestuur denkt in het bijzonder aan die men sen. die in het Gasthuis in Middel- burg patiënten bezocht hebben en daarna gedwongen zijn anderhalf uur in de stad te wachten op een busver binding r.aar huis. (Van een onzer verslaggevers', GOES Uit peilwaarneniingen is afgeleid, dat aan de noordkant van Zuid-Bevcland geen veranderingen zijn gekomen in de water hoogten. De waterstand is nog precies hetzelfde als tien jaar geleden. Dit verklaarde gistermiddag dijkgraaf P. J. Dekker van het water schap De Brede Watering van Zuid-Beveland op de algemene verga dering van zijn waterschap in hotel De Korenbeurs in Goes. „Ik meen dan ook te mogen constateren", aldus de heer Dekker, „dat er geen enkele reden bestaat om aan te nemen, dat de zeedijken langs de Oosterschelde thans een mindere graad van veiligheid bieden dan in de jaren na de watersnoodramp". De zwakke schakel, die door rijks waterstaat is erkend als zwakke plaats, en de dijkvakken, die door het waterschap minder veilig werden geacht, zijn inmiddels versterkt. „Bovendien", voegde de dijkgraaf hieraan toe. „zijn in de loop van de jaren in het kader van het normale onderhoud, glooiingen vervangen en herzet c.q. ingewassen met betonmor- tel en asfaltemulsie". Deze onderhoudswerken houden volgens de heer Dekker niet alleen 'n stabilisering van de bestaande toe stand in, maar hebben tevens het ka rakter gekregen van een zekere ver betering. Hij wees erop, dat dit in het bijzon der het geval is met de zeedijk tus sen Kattendijke en Wemeldinge. Om dat de weg op deze dijk moest wor den verbeterd en verbreed, diende tevens het dijklichaam aan de land zijde te worden aangestOTt. „Het behoeft geen betoog", stelde hij, „dat hiermee gelijktijdig werd be reikt, dat dit dijkvak nu meer weer stand biedt, dan voorheen het geval is". De dijkkruin is over een grotere breedte van een gesloten wegdek voorzien. Dit voldoet constructief aan hoge eisen, terwijl bovendien de dijk als geheej een grotere afmeting heeft gekregen en dus kwalitatief beter is geworden Volgend Jaar za) de verbindings weg tussen Wemeldinge en Yerseke worden verbeterd. Deze weg loopt ge deeltelijk over de oorstelijke Nieu wendijk. De binnendijk, waarvan het laatste deel nu ligt op NAP plus 2.65 mtr. zal worden verhoogd tot NAP plus 3.50 nieter. Ook dit betekent, al dus de heer Dekker, weer een ver mindering van het risico-element. „Het is van uitermate groot be lang", benadrukte hij, „welk voor land de zeeweringen hebben. Dit voorland bestaat speciaal ten oosten van Yerseke deels uit een brede strook geleidelijk oplopend slik en voor de rest uit schorren, waardoor de golfoploop kan worden afgeremd". Slotsom van de heer Dekker was. „Er zijn geen redenen voor veront rusting. Het stormrisico is in de loop der jaren eerder af- dan toegeno men". Om zijn stelling goede inhoud te ge ven, noemde de heer Dekker enkele argumenten: DUBLIN (Reuter) Veertig lang durig gestraften in de gevangenis van Portlaoise, 80 kilometer van Dublin, hebben zondagavond enige gevangen bewaarders overmeesterd en gewond. De gevangenbewaarders waren slechts met knuppels gewapend. De gevangenen protesteerden tegen het systeem van kerstverlof dat dit jaar is toegepast. Gistermorgen was de toestand weer normaal. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Heden overleed, in de leeftijd van 43 jaar, ge heel onverwacht, nog voorzien van het H. Sacra ment der Zieken, mijn sterke, liefdevoile vrouw en onvergetelijke moeder van onze kinderen mevrouw THéRèSE MARIA ANTONIA STEINS BISSCHOP geboren Ingen-Housz P. F. M. Steins Bisschop Wouter Marijn Joost Jeroen Thijs Familie Ingen-Housz Familie Steins Bisschop Tilburg, 29 december 1969. Burg. Suysstraat 72. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 31 december a.s., om 11.30 uur. in de kerk van St.-Petrus en Paulus. Vierwindenlaan 11 te Til burg, waarna de begrafenis op de Centrale Be graafplaats West, Hoflaan. Op 30 dezer is om 19 uur een Eucharistieviering in de kerk van St.-Petrus en Paulus. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in de ontvangstruimte aan de kerk De overledene is opgebaard in de chapelle ar- derete van het St.-Êlisabethziekenhuis, Jan van Beverwijckstraat 2 A, Tilburg. Aldaar gelegenheid tot het brengen van een laat ste groet: dinsdagavond na de H. Mis. Geen bezoek aan huis. Gaarne uw gebed. de erkende zwakke plaats ls ver sterkt; de niet-erkende zwakke plaatsen, die daarvoor naar het gevoel van het gevoel van het waterschapsbestuur in aanmerking kwamen, zijn eveneens verbeterd; in de hoogte van de waterstand zijn geen wijzigingen opgetreden, de in de afgelopen jaren uitge voerde onderhoudswerken houden te vens een versterking van de dijken in en met de totstandgebrachte en nog tot stand te brengen wegverbeterin- gen is tevens een extra beveiliging bereikt, de ris'coternuji. is inmiddels te ruggelopen tot ongeveer acht jaar. „Het lijkt me dan ook", zei hij, dat er geen steekhoudende argumen ten zijn aan te voeren om deson danks nog dijkverbeteringen te doen uitvoeren in de tijd, die ons nog scheidt van het jaar, waarin de af- sluitdam door de Oosterschelde zal zijn aangelegd". Corry Sweep bezig met het schilueit u v-uiinooc- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op 5 januari 1870 tra den Petrus Sweep en Cornelia Bas- tiaansen in Frincenhage in het hu welijk. Tot in het vierde geslacht telt de familie Sweep thans 387 directe nakomelingen en met aangetrouw- den mee bedraagt dat aantal zelfs 509. Het feit dat honderd jaar gele den dat huwelijk werd gesloten is voor de Sweepen-familie aanleiding om op 3 januari in „De Nobeiaer" in Etten een grote familie-reunie te houden, waarvoor zich tot op heden al driehonderd Sweepen en aange- trouwden hebben gemeld. Het merendeel van de familie woont in de omgeving van Breda, ma er komen Sweepen speciaal voor de ze reünie over uit Canada, Engeland en Frankrijk. De leraar van de mid delbare tuinbouwschool te Breda de heer H. J P. Sweep, mevrouw C. de Witte-Sweep eri dochter Corry van Poeijer-Sweep zijn al maanden bezig met de voorbereiding van deze fami lie-reunie Dochter Corry heeft aan de hand van gegevens die haar vader over de familie heeft verzameld, een stamboom getekend waarop alle loten sinds 1870 staan vermeld. Die stam boom wordt in een oplage van 150 gedrukt en als herinnering aan dit grootscheepse samenzijn uitgedeeld. Dat is nog lang nit alles. Corry Poeijer-Sweep schildert momenteel een stamboom van drie meter hoog en twee meter breed, waarop de di recte afstammelingen van het echt paar Sweep in elf verschillende kleu ren zijn aangegeven. De Sweepen krijgen ieder een corsage in het knoopsgat in de kleur van hun eigen stam en bovendien wordt in een hoek van de feestzaal een uitgebreide ten toonstelling ingericht van foto's van grootouders, ouders, kinderen en kleinkinderen, die ook weer zo wor den geëxposeerd dat ze aan de stam- kleuren herkenbaar zijn. De heei H. Sweep besteed veel van zijn vrije tijd aan de voorbereiding van deze reünie: „Uitgangspunt is" zo verteli hij, „dat de familie elkaar slechts zie( onder droeve omstandig heden. Wij zijn van oorsprong een boeren-familie. Daar lijkt de samen hang wel wat groter dan bij burgers. Voor de meeste familieleden wordt het een eerste kennismaking met an dere familieleden. Dat geldt vooral voor de jongere generatie, waarvan ik er toch wel velen verwacht". Sinds de laatste reünie in 1962, toen er ongeveer tweehonderd Sweepen en aangetrouwden naar Etten kwamen is er vee! gebeurd in de familie. In acht jaar tijd is de familie Sweep ge groeid van 412 naar 509. Het feestprogramma op de dag van de reünie ziet er heel ongedwongen uit. Na de onderlinge begroeting vol gen een koffiemaaltijd en een eucha ristieviering. Tijdens het feest 's- avonds krijgt iedereen de gelegenheid om familiebelevenissen, anecdotes of zelf gemaakte sketches en gedich ten voor te dragen. De kosten van deze massa-reunie worden gezamen lijk gedragen. De heer en mevrouw Sweep verhe gen zich er nu al op: „Alle Swee pen broers, zusters, ooms, tantes, ne ven en nichten weer bij elkaar. Het is grappig om dan die conversatie te beluisteren. Dat gaat zo in de trant: „Oh ben jij Rien van Oom Nol van Gijs van Sweep?" „Nou, dan ben jij zeker Janus van Oom Bart van Rien van Sweep?" Hoe dan ook op 3 januari is „De Nobeiaer" vol met driehonderd nakomelingen van Petrus Sweep, Cornelia Bastiaansen. Hun portret krijgt een ereplaatsje in de zaal. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Op de krui sing ValkenissewegJulian astraat is N. R. uit Rilland op een stilstaande geparkeerde auto van W. uit Ril land gereden. R. moest remmen voor een tegemoetkomende auto en reed toen op de stilstaande personenauto Beide auto's werden zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De winter, wau we nu mee doende zijn, heeft nog niet de al lures van een strenge heerser, maar met telkens wat sneeuw, 's nachts lichte tot matige, hier en daar zelfs strenge vorst, kre gen we tot dusver al meer winter, dan we van december verwach ten. De mensen, die in buitendienst hun boterham verdienen, de man nen van de vuilnisdienst, brievenbe stellers, brood- en melkbezorgers, de straatvegers en nog anderen krij gen nu de rekening gepresenteerd voor het genoegen, dat zij in lente en zomer beieven cmdat zij dan niet binnen hoeven te zitten. Zo krijgt ieder z'n deel. Maar mocht het eens een dag bitter koud zijn, verwen die mannen dan eens met een warme dronk. Een groep werkers, die ook last van de koude heeft, zijn de machi nisten van de spoorwegen. Die zitten wel geborgen in een cabine, maar daar schijnt het zo te toch ten, dat ze nu speciale beschut tende kleding krijgen. Er is ook in ander opzicht iets voor deze mannen verbeterd. Doordat de NS besloten heeft tot een nieuwe taakgroëpindeling over te gaan is voor een aantal van deze spoor wegmannen promotie mogelijk geworden. Wat we van u vragen is: Hoeveel machinisten kunnen van die nieuwe regeling profite ren? 1 1170 2 2500 3 1740 Hieronder laten we, omdat za terdag de vragen van de derde week zijn herhaald, nog eens de zes vragen van de vierde week volgen. Maandag 22 december. Vraag 1 Hoeveel verdiepingen telt het hoge gebouw, waarvoor de Engel se architect Frischmann een plan heeft? 1 780 verdiepingen 2 825 verdiepingen 3 850 verdiepingen Dinsdag 23 december. Vraag 2 Hoe heet het gerecht, waarvoor in De Stem een recept werd ge geven? 1 Boeuf a la Stroganoff 2 Cotelette a la Suisse 3 Ajam Bersengek Ternate Woensdag 24 december. Vraag 3, 4 en 5 Wat was de prijs van de kerst ballen? 1 15 gld per stuk 2 15 gld per half dozijn 3 5 gld per stuk Hoe luidde de naam van de commandant, die een hoge Ameri kaanse onderscheiding kreeg? 1 Van Kooten 2 Ronden 3 Govaerts Wie maakte in 1842 de eerste kerstkaart? 1 Louis Prang 2 Anthony McAuliffe 3 William Maw Egley Zaterdag 27 december. Vraag 6 Wanneer debuteert in Emmen een nieuw vervoermiddel? 1 Februari 1970 2 Maart 1970 3 Zomer 1970 (Van onze correspondent) KRUININGEN In Ons Dorps huis te Kruiningen heeft onder overweldigende belangstelling van de zijde der bevolking de laat ste raadszitting plaatsgevonden der gemeente Kruiningen. De grote zaal van Ons Dorpshuis was geheel met belangstellenden ge vuld. Het was burgemeester A. Schipper die voor de laatste maal in de gemeente Kruiningen de voorzittershamer hanteerde. Burgemeester SchippeT zal niet als burgemeester terugkeren in de nieuw te vormen gemeente Reimerswaal. Na een openingswoord door de bur gemeester werd de raadsleden W. J Pouwer uit Hansweert, J. van Bal- legooijen en P. Polderman uit Krui ningen allen door de voorzitter de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opge speld. Het werd deze middag een waardige huldiging van burgemees ter Schipper, die de gemeente node ziet heengaan. Overduidelijk bleek dit uit de vele geschenken die hem aangeboden werden en die mede tolk waren van de grote sympathie van de bevolking van deze gemeente voor Kerstgroet Diaconie De Diaco nie der hervormde gemeente Nieuw en St.-Joosland heeft aan alle leden der hervormde gemeente van 75 jaar en ouder, hulpbehoevenden en langdurige zieken tijdens de feestda gen een fruitmand doen toekomen. Meer dan 70 fruitmandjes werden zodoende gratis aan belanghebben den uitgereikt. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Vandaag dinsdag komt de raad van Rilland- Bath voor een buitengewone verga dering bijeen. De agenda van de ver gadering, die om drie uur begint ver meldt het afscheid van de gemeente raad, burgemeester, wethouders en secretaris. „„(Van onze correspondent) RILLAND-BATH De plattelands vrouwen uit Rilland-Bath kwamen bijeen onder leiding van presidente mevrouw H Kakebeeke-van Ineke) Mejuffrouw J Steenbergen uit Ben nekom, verbonden aan het Troper Instituut in Amsterdam, hield eer ezing over de ontwikkelingshulp er Tet vrijwilligerswerk in Kameroen werkzaamheden, waar ze zelf ooi ■nige jaren aan deelgenomen heeft la de pauze werd een film vertoond 'ie een duidelijk beeld gaf hoe deze 'rüwiDip'vs in zulk een ontwikke- ingsland werken Ook de meege brachte voorwerpen WPrfJ -n=t veel interesse bekeken. haar burgemeester. Namens de in woners van Kruiningen en Hans- weert werd de burgemeester door de heer W. J. Pouwer en D. J. Foley een stereo-grammofooninstallatie aangeboden. De heer A. Westveer bood namens het gemeentepersoneel burgemeester A. Schipper, secreta ris C. Visser en de gemeenteontvan ger J. Blok een reproductie aan van een oude kaart van de provincie Zeeland. Ook deze laatste twee per sonen werden herhaalde malen in de hulde betrokken. VerdeT werden vele geschenken door vertegenwoordigers van de ver enigingen aan de eerste burger der gemeente overhandigd. Wethouder E. A. Suij was tolk van de leden van de raad en dankte de voorzitter voor het vele werk dat hij in het belang der gemeente had verricht. Hij bood hem een bord aan met het wapen van Kruiningen. Dit geschenk viel de overige raadsleden en de secreta ris eveneens ten deel. Als afsluiting van deze cadeauregen sprak burge meester A. Schipper, kennelijk be wogen door zoveel huldeblijken, een afscheidswoord. Hij wenste de inge zetenen der gemeente Kruiningen het beste toe en hoopte dat in de nieuwe constellatie der gemeente de een dracht eveneens groot mag zijn. Hij wees erop steeds ernaar te hebben gestreefd als burgemeester een ge woon mens te zijn onder zijn gemeen tenaren. Dat hij daar bijzonder in is geslaagd blijkt wel uit de enorme hoeveelheid attenties die hem en zijn vrouw zijn toebedacht. Nieuwjaarsdienst Op de morgen vam de nieuwjaarsdag wordt om tien uur in do gereformeerde kerk in Ka pelle een kerkdienst gehouden, waar voor de kerkeraad de plaatselijke hervormde predikant ds. Jebbink als voorganger heeft uitgenodigd. De leden van de hervormde kerk in Kapelle zijn door de kerkeraad vam deze kerk ook uitgenodigd de dienst in de gereformeerde kerk bij te wonen. Kerstfeest voor bejaarden De diaconieën van de hervormde en gereformeerde kerken van Kapelle en Biezelinge hielden in De Vroone een kerstfeest voor de bejaarden van de beide dorpen. Sr was een grote belangstelling voor deze bijeenkomst die onder leiding stond van mevrouw Jebbink-Paap. Op de bijeenkomst werd veel gezongen en geluisterd naar een koortje. De maatschappe lijk werker, de heer Hartingsveldt, vertelde een kerstverhaal. Namens de bejaarden sprak de heeT J. J. le Clercq een dankwoord. Ds. Nobel van Biezelinge sloot de bijeenkomst. Alle aanwezigen kregen een kerst stukje mee naar huis. Kerstfeest zondagsschool In 2 isnsten is het kerstfeest gevierd iet de kinderen van de zondags- hooi Eben Haezer in Kapelle. 3 Middags gebeurde dat voor de igsten met hun ouders in de toneel- al vain De Vroone en 's avond/ >or de ouderen in de hervormde rk. De leiding berustte bij de heei Eversdijk. De heer Chr. Jebbinl rtelde de kerstgeschiedenis en di "er J. van Zweden een verhaal, 's Avonds werd in de kerk afscheic genomen van 23 kinderen die de zon dagsschool verlieten. De verklaring van het bestuur van de afdeling Vlissingen van de Katho lieke Volksparty, gepubliceerd in uw blad van 22 december j.l., geeft mij aanleiding het volgende mede te de len: 1. Al in de vergadering van de raad der gemeente Vlissingen op 27 en 28 februari heb ik mij uitdrukke lijk gedistantieerd van de toen door de woordvoerders van de fracties van CHU, ARP en KVP aangekon digde nauwere samenwerking. Ter verduidelijking van mijn afwijkend standpuni heb ik toen reeds uitdruk kelijk verwezen naar de alom in gang zijnde ontwikkelingen op poli tiek gebied. 2. Dai, over deze verklaring geen misverstand bestond blijkt uit het volgende: a. Het bestuur van de afdeling Vlissingen der KVP reageerde op 4 april 1969 met een brief, waarin mij werd medegedeeld, dat ik niet be hoefde tc rekenen op een continue ring van mijn mandaat als raadslid. b. Het raadslid de heer Oosterhuis kende mij bij zijn afscheid als zoda nig in de raadsvergadering op 25 september uitdrukkelijk een afzon derlijke plaats toe ten aanzien van de zogenaamde „rechtse" fracties. 3. Weliswaar heb ik op 2 decem ber in de bestuursvergadering van de afdeling Vlissingen der KVP im pliciet vprklaard, dat ik mij met Bet beginselprogramma van de KVP in het algemeen kon verenigen, maar dat betekent in genen dele. dat ik het met het beleid dat de KVP op landelijk provinciaal en gemeentelijk niveau voert, eens ben; integendeel: dat ik liet daarmee uitdrukkelijk niet eens was, was reeds van februa ri af duidelijk (zie punt 1). 4. In de bestuursvergadering op 2 december heb ik niet verklaard, dat ik een actie buiten de KVP zou on dernemen. Wel heb ik verklaard, dat ik mij over de mededeling van het bestuur, dat ik niet opnieuw voor een raadszetel in aanmerking zou komen, overleg zou plegen met het comité, dat indertijd (gesanctioneerd door het afdelingsbestuur van de KVP) actie ten behoeve van mijn verkiezing heeft gevoerd. Nog daargelaten de vraag, of het bestuur van de afdeling der KVP regelmentair kan beslissen omtrent de samenstelling van de kandidaten lijst (tellen de leden daarbij niet mee of zijn zij er niet meer?) is blijkens het vorenstaande de feitelijke inhoud van de verklaring van het bestuur van de afdeling Vlissingen, der KVP niet jn overeenstemming met, de waarheid P. H. VAN DE VEN VLISSINGEN. (Van onze correspondent) OVEZANDE Aan de schieting gegeven door Zorgvliet, Èllewouts- dijk by wed. C. Verbeek, werd door 44 schutters van 12 verenigingen deelgenomen. Zij werd gehouden op beide liggende wippen, met enkele prijzen a's toegift. Uitslag van de eerste wip. Hoofd vogel; L. de Koeyer van Diana uit Yerseke, 1ste zijvogel; H. Koens van Spes - Nostra uit Ovezande, deze schutter schoot ook de tweede zyvo- gel; 1ste bovenkal; M. Rijk van Spes- Nostra uit Ovezande. 2de bovenkal H. Koens voornoemd. 1ste onderkal; A. v. Zunderen van Spes-Nostra uit Ovezande. 2de onderkal; C. v. d. Plasse van Diama uit Yerseke. 1ste klep; P. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 2de klep; L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 3de klep; C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden- damme. Meeste kleine vogels; N. Sehouwenaar van Juliana uit Oude- lande, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip. 1ste hoofdvogel; A. Clarijs van A.D.L.M. uit Kwadendamme. 2de hoofdvogel; J. Bongers van Zeelandia uit Ove zande. le zijvogel: M. Mol van Edele Handboog uit Oudelande. 2de zijvogel O. S-senaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. 3de zijvogel; J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 4de zijvogel. P Daalman van A.D.L.M. uit Kwadendamme. 1ste kal; C. v. Weele van Juliana uit Oudelande. 2e kal; A. de Koeyer van Diana uit Yer seke. 3de kal; Jac. Westveer van Edele - Handboog uit Oudelande. 4e kal; A. A. Geense van Zorgvliet uit ElleWoutsdijk. Meeste kleine vogels; F. Koens van Spes-Nostra uit Ove zande, 5 stuks. De vliegende vogel- prijzen waren voor, eerste C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme, tweede A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. derde prijs was voor L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. (Van onze correspondent) KAPELLE De handboogvereni- jng „Willem-Teil" organiseerde een •chieting op de liggende wip met ve- e prijzen, bij Gcrda. 41 schutters van '4 verenigingen waren aanwezig. De uitslag is als volgt. Hoofdvogel; 'ac. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, 1ste zyvogel: P. Almekin- ers van Willem-Teil uit Kapelle. 2de iijvogel; C. Delzense van Willem-Teil uit Kapelle, bij loting. 1ste bovenkal L. de Kraker van Wiüem-Tell uit Ka- >elle. 2de bovenkal; A. Boonman van 'rije-Schutters uit 's Heerenhoek. ate onderkal: H. A Mol van Jacoba ■an Beieren uit Goes, 2de onderkal A. Martens van Vios uit 's Hee- mhoek bii loting. 1ste klep; Jac. 'oene van Victoria uit Kwadendam- \e. 2de klep: P VermuK van Jacoba an Beieren uit Goes, 3de klep: A. Darijs van ADLM uit Kwadendam- ie. Meeste kleine vogels, D. Min- sard "en Den' r-fogpn uit Wol- faartsdijk en O. Steenaert van Voor uitgang uit Kwadendamme, elk 4 st

de Stem | 1969 | | pagina 7