Regionaal woonwagenkamp in Oud-F er dinanduspoMer Willem Deneckere exposeert in galerie te Assenede (B) OREN Behandeling begroting gemeente Veere in sombere sfeer G. SliepenWe weten nu waar we aan toe zijn Bij Margaretha de Bouvé tot 17 januari a.s. vrijdag 970 event. euwse delburg nuari a.s. uur v.m. DAMES N.V. elwaarde cnecht ent- d meester itlemeuws JUISTE PLAATS MOET NOG WORDEN BEPAALD Anti Verbeteringen IJzendijke Vogelvrienden hielden geslaagde show in Axel Bankdirecteur Van Baal te Axel nam afscheid Plannen van gemeente Zaamslag Tekort van f 120.000,- Arrest Hoge Raad speelautomaat Jaarvergadering Wit Gele Kruis Oriëntatierit van AWZ Wat en Waar VANDAAG Tentoonstellingen 14Q-2&23 u allen, die hun toond bij het over- mevrouw LAERE aar naar hun beste zorgd. ille zusters van het ;t Elisabeth-zieken- (en van deelneming S. BerghgTacht. LIJTERS VAN ND DAT OP T BESTUUR LLSOORDEN e.o. gemaakt, dat de ENERGIE onder- chiten werkzaam- DE DIREKTIE Reclamediensten jaar. iels in Nederland en/of het verko- van monsters op n te kunnen gaan, een auto (even- eisen te voldoen -cente pasfoto stu- st Halfweg, onder gel", (dat in 1970 ie volgende mede- worden met het gebouwen, buiten het zomer- ichten van werk- eentewerken inge- we samenwerking rden met het toe- iin. het toezicht voor- nodatie betrekking tot badmeester en ld. esteld worden van beidsovereenkomst leken geschiktheid al volgen. de burgemeester Ldijk binnen twee ƒ0,79 0,98 ƒ1,29 jlzoet) 3,95 JRATIS. ©E SffcM VAN blNafctAö bö ©EÊcMbtS 1969 dwars waard worden gesteld Een beeld van de huidige situatie in het woonwagenkamp te Hulst, waarin spoedig verandering zal komen. (Van onze kunstm ede werk er) ASSENEDE De vorige expositie die wij zagen en bespraken bij de avant-garde galerie Margaretha de Bouvé te Assenede was gewijd aan het werk van de Nederlandse schil der Pierre v. Soest. Het werk van de dertigjarige, te Kortrijk woonachtige Vlaming Willem Deneckere dat thans deze expositiezaal vult heeft met dat van Van Soest in zoverre iets ge meen dat het zeer sterk geabstra heerd maar toch figuratief is. Beiden hebben een zeer grafische instelling en laten hun figuraties graag uitkomen tegen een grote leeg vtakken kleur of louter onbeschilderd linnen. Maar qua kracht van uitdruk kingswijze, plastiek en kieur moet gezegd dat de joruge Deneckere een frisheid en een verve bezit die men b(j de oudere en gearriveerde Van Soest helaas mist. Dat Deneckere in wezen een uit gesproken grafisch talent is, dat zich in den beginne dan ook in zuiver^ grafiek heeft uitgedrukt, ziet mei. aan de hier aanwezige serie tekenin gen. Onderwerp ervan zijn meesta de vrouw of enkele vrouwenfiguxer, die in een grote ruimte gesteld wor den en zich daartegen nu eens sterke dan vager gecontoureerd aftekener Ze zijn met uiterst sensibele hand g. daan, meestal in houtskool met som hier en daar een klein geraffineer gezet kleuraccent in rood. Dezelfd grafische opvatting vindt men in D; neckere's schilderijen niettemin we hij ze zuiver picturaal op te losis' en is er niet in het minste spral van ingekleurde grafiek. Ook hier zi. t vrouwenfiguren die hij in de vor van een soort dubbelportret met e kaar in verband brengt of in ande houdingen onder spanning zet. Zi verf is zeer dun opgelegd zijn kle; ren helder en fel, waarbij hij de fijr nuances even sensibel weet te ha) teren als hij het in zijn tekeninge de lijn doet. Het lijkt erop dat De neekere zijn thematiek wil uitbreidei en vernieuwen, zoals vooral een drietal hier aanwezige schilderijen aan de linkerwand van de expositie zaal laten zien. Zeer goede aanzetten w een meer eonstructiristische rich ting, mi'ts de schilder zich weet te vrijwaren voor de invloed van Ra- veel die in het schilderij met de ijs berg wel erg evident is. Te bezichti- "ffli tot 17 jamuairi 1970. WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) HULST/AXEL Het nieuwe regionale woonwagencentrum voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal waarschijnlijk worden gevestigd op een pereel van vijf hectare in de Oud-Ferdinanduspolder tussen Heikant en Koewacht. Bij de juis te plaatsbepaling spelen een aan tal bodemtechnische factoren een rol. De Nederlandsche Heide maatschappij zal aan de hand van een onderzoek binnenkort advies uitbrengen over de meest ideale plaats. In het betreffende gebied heeft men de keuze uit verschillende tien tallen hectare. Daaruit zal voor ves tiging van een woonwagen-centrum het meest ideale blok van minimaal vijf hectare worden gekozen. De zij het nog vage plaats bepaling betekent een belangrijke stap voorwaarts in de richting van het definitief woonwagencentrum. De commissie, die zich bezig houdt met de noodzakelijke voorbereidin gen, is daarmee nu sinds 1965 ac tief, Men heeft van het algemene bestuur, waarin vertegenwoordi gers van dertig gemeenten zitting hebben, de machtiging gekregen voor het vaststellen van een moge lijke vestigingsplaats. De behoefte aan behoorlijke accommodatie voor woonwagenbewoners in Zeeuwsch- Vlaanderen is in die tussentijd nog dringender geworden. Het voorbereidende college heeft overigens een veelbewogen tijd ach ter de rug. Verwezenlijking van het kamp kwam daarin aanhoudend <>P losse schroeven te staan. Voor het nemen van verdere stappen heeft men moeten wachten op het in wer king treden van de wet op woonwa- gencentra. Suggesties voor vestigin gen in het verleden hebben bij de betrokkenen aanvankelijk nogal wat weerstand opgewekt. Op eventuele vestiging in de Oud- Ferdinanduspolder is tot nu toe geen protest gekomen. Overigens ver keert men bij de uitvoering van al deze plannen in de moeilijke om standigheid, dat niet bekend is of het kamp na de gemeentelijke her indeling op Axels of Hulster grond gebied zal komen te liggen. Ver wacht wordt dat met de uitvoering van al deze plannen ten minste twee jaar gemoeid zal zijn. In afwachting daarvan zullen de verbeteringen aan het locale woon wagenkamp in Hulst gewoon uitge voerd worden. De gemeenteraad van deze plaats heeft daarvoor enige weken geleden in de raadsvergade ring het voorstel voor een krediet van f 40.000 goedgekeurd. Het geld is bestemd voor verharding van de toegangsweg, verharding van twaalf staanplaatsen en voor de aanleg van waterleiding naar het kamp. De toestand, die nu op dit woon wagencentrum heerst, is niet langer houdbaar. Ook de Hulster gemeente raad vindt daarom afwachten van de aanleg van het nieuwe woonwa gencentrum onverantwoordelijk. Be gin januari zal reeds een aanvang worden gemaakt met de geplande verbeteringen. Willem DeiifcuKti-t: Jij maakt de vroege vogels van mijn liefde schuchter. (Schilderij). Kerkdiensten In de parochie kerk van die H. Gregorius is op ou dejaarsavond een kerkdienst om 19.00 uur. Op nieuwjaarsdag om 9 en U uur. Kalkoenschieting De 77 schut ters die deelnamen aan de kalkoen schieting op de liggende wip in het „Hofzichttheater" verdeelden de prij zen alg volgt: le en 2e hoogvogel: A. Verdegem, Watervliet; le zijvo gel: P. Schoof uit Sluiskil; 2e zijvo gel: F. de SogviLle, Watervliet. Mees te aantal vogels: J. Seegers, IJzen- dijke. (Van onze correspondent) AXEL De internationale vogel show van de Zeeuwsch-Vlaamse Vo gelvrienden, in de bovenzaal van de Breda Bar in Axel is in alle opzich ten geslaagd. Er werden 300 vogels ingezonden Ze waren van bijzonder goede kwa liteit. Het aantal bezoekers heeft de verwachtingen ver overtroffen. De show was in de ruime zaal zo inge deeld, dat een overzichtelijk geheel ontstond. De uitslagen zijn: klasse 1: 4 ka naries eigen kweek '69: 1 G. Korstan- je uit Kloetinge, 2 B. de Waal uit Sluiskil, 3 M. Wieland uit Zaam- slag; kl-asse 2: 2 kanaries eigen kweek '69: 1 J. Lokerse uit 's-Heer- Hemdrikskinderen, 2 R. Nimmegeers uit Moerbeke (België), 3 A Ver schuren uit Terneuzen; klasse 3: 1 kanarie eigen kweek '69: 1 M. Wie- amid uit Zaamslag, 2 J. Lokerse uit s-Heer-Hemidrikskinderein, 3 J. Bave- coo uit Zaamslag; klasse 4: 1 kana- ■ie eigen kweek overjarig: 1 A. Ver- chueren uit Terneuzen, 2 A. Veraart liit Biervliet, 3 A. Verschueren uit 'erneuaeai; klasse 5: 1 kanarie open ;lasse: 1 M. van Dam uit Westdor- >e, 2 A. Sorber uit Terneuzen, 3 A. Schierman uit Axel; klasse 6: bast- lards eigen kweek: 1 J. Hengstdijk uit Goes; klasse 7: bastaards open klasse: 1 A. Sorber uit Terneuzen; klasse 8: exoten eigen kweek '69: 1 C. Vinke uit Axel, 2 G. de Vrieze uit Axel, 3 R. de Smet uit Zaamslag; klasse 9; exoten open klasse: 1. D. de Footer uit Axel, 2 M. Celie uit MoeTbeke (België) 3 L. Lauret uit Axel; klasse 10: kleine parkieten: l_en 2 M. Celie uit Moer beke (België), 3 J. van Bendeigem uit Sluiskil; klasse 11: grote parkie ten: 1 D. de Smet uit Terneuzen, 2 R. Cortvriendt uit Sluiskil, 3 D. de Smet uit Terneuzen. (Van onze correspondent) AXEL In een zeer druk bezochte receptie in „De Halle" in Axel heeft de heer A. C. van Baal afscheid ge nomen als directeur van het kantoor Axel van de Amrobank. De heer Van Baal begon zijn loopbaan in 1932 bij de Amsterdamse Bank als zetelhou der in Axel. In 1948 werd hij benoemd tot directeur van de Axelse vestiging een functie, die hij bleef vervullen na de fusie met de Rotterdamse Bank Na een dergelijke loopbaan was het niet verwonderlijk dat zeer velen ge bruik maakten van de gelegenheid om afscheid te nemen van de heer Van Baal. Op de foto burgemeester Van Dijk van Axel drukt de hand van de scheidende functionaris. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In haar begelei dingsbrief aan de raadsleden heeft het gemeentebestuur van Zaamslag een aantal toekomstplannen ont vouwd. Hoewel het gemeentebestuur er zich van bewust is lang niet alle plannen zelf te kunnen realiseren meent het college toch de belangen van de gemeente Zaamslag het best te dienen door met de uitvoering der plannen, dan wel het treffen van de voorbereidingen door te gaan, ten einde deze zaken per 1 april 1970 in een zover mogelijk gevorderd sta dium aan het bestuur van de nieuwe gemeente Terneuzen te kunnen over dragen. Plannen bestaan voor o.a. aanleg rolschaatsbaan met parkeer gelegenheid aan de Sportlaan; ver breding van het trottoir aan de west zijde van de Polderstraat; vervan ging van de klinkerbestrating van de traverse (Terneuzensestraat Plein Noordzijde - Veerstraat) door een asfaltverharding; de bouw van 26 woningwetwoningen; bouw van een bejaardentehuis door de Stich ting Bejaardenzorg Zaamslag; bouw 20 zogenaamde bejaardenwoningen; bouw van een repetitielokaal voor de muziekvereniging „De Volharding"; aansluiting van de buurtschap Othe- ne op het aardgasnet. (Van onze correspondent) VEERE De behandeling van de begroting is in de gemeente raad van Veere in sombere sfeer geschied. De begroting vertoont een tekort van 120.000 gulden. Ge volg van dit tekort is, volgens burgemeester A. de Kam, dat een verdere ontwikkeling van recrea tiemogelijkheden voor Veere moet worden getemporiseerd. Het enige plezierige, wat over de be groting kan worden gezegd, is dat deze voor het begin van het dienstjaar kan worden behandeld, aldus de burgemeester. Deze sombere begroting was voor de gemeenteraad aanleiding algeme ne beschouwingen te houden, dit in tegenstelling met de normale proce dure. De heer De Visser (ARP) kwam tot de conclusie, dat verhoging van de belastingen noodzakelijk zal zijn. Hij achtte het niet verantwoord om de recreatie-ontwikkeling stop te leg gen. Hij pleitte voor een toeristenbe lasting, terwijl hij het als een erns tige belasting voelde, dat Veere zelf voor zijn kostbare monumenten moet zorgen. In dezelfde richting gingen de woorden van de beer J. Mol (Ge meentebelangen). Hij had liever ge- men, dat de 6 miljoen gulden, die be steed zijn voor de aanleg van een eiland in het Veeree Meer, waren gebruikt voor maatregelen tegen de afkalving van de oevers van dat meer. Het SGP-raadsüd J. de Visser be pleitte een concentratie van de brand weerkorpsen van de vier kernen van Veere. Hij wilde bovendien verho ging van de toegangsgelden voor het zwembad, evenals de liggelden voor de schepen in de haven. Burgemeester De Kam zag wel iets in een verhoging van de precario rechten in ieder geval wilde hij (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Het bestuur van de Stichting Behendigheidsspelen is wel gelukkig met het arrest van de Hoge Raad, waarbij de speelautomaat „Aristocraat - Nevada - Gold Star" is gekwalificeerd als gokautomaat als gevolg waarvan deze uit de hore cabedrijven moet verdwijnen. Wij weten nu tenminste waar we aan toe zijn. Overigens is deze uitspraak nau welijks nog interessant voor ons sinds de mededeling van de minister van justitie, dat per 1 april alle speelau tomaten moeten verdwijnen. Onze stichting zou immers met ingang van die datum haar activiteiten ten aan zien van speelautomaten toch hebben moeten stoppen". Dat zegt de voorzitter van de Stich ting Behendigheidsspelen, de heer G. W. Sliepen te Breda. „De uit spraak betekent voor ons natuurlijk dat wij acuut met onze activiteiten op dit vlak ophouden. Overigens blijft de stichting voortbestaan omdat het hoofddoel waarvoor de stichting des tijds in het leven is geroepen: het be vorderen van de invoering van een gereglementeerde roulette in Neder land onverminderd actueel is. De ex ploitatie, via een concessionaris van speelautomaten was voor de stichting in feite slechts een bijkomstigheid, langepaki op verzoek van enkele bur jemeesters teninde te proberen enige iuldelijkheid over deze materie te crijgen Onder supervisie van de itichting stonden speelautomaten op- iesteld alleen in Valkenburg en Dord recht. Blijkens een opgave van een :aar terug stonden er toen in heel Vederiunci ongeveer 10.000 speelauto maten Onze stichting heeft natuur- ijk wei enig nadeel van het verdwij nen van de speelautomaten. Maar on ze stichting niet alleen Ook de VVV's in de betrokken plaatsen Van de op brengst ging nl. 50 procent naar de VVV's en 50 procent naar de stich- 'ing In de voorbije drie jaar hebben ve circa j 50.000,- aan de betrokken fVV's kunnen uitkeren. Zij zullen dus hun inkomsten niet onbelangrijk zien verminderen", aldus de heer Sliepen. brommen aamlboren, die een zwaar dere belasting rechtvaardigerwij6 kuninen verdragen. Hij zegde een plan voor reongamisaitie van de brandweer toe. (Van onze correspondent) BRESKENS Het Wit Gele Kruis heeft de jaarlijkse ledenvergadering gehouden in het wijkgebouw. Voor zitter J. Loonen sprak zijn teleur stelling uit over de geringe belang stelling. Het jaarverslag van secre taris G v Schaick werd goedge keurd. Het aantal leden bedraagt 128. De bestuursleden J. Steyaert en G. v. Schaick werden herkozen. In de vacature van penningmeester (wegens bet bedanken van de heer Schenk) zal nog moeten worden voor zien. Het bestuur zal naar een ge schikte functionaris uitzien. (Vao onze correspondent) ZUIDZANDE Onder auspiciën van de A.W.Z. werd een oriëntatierit georganiseerd van ongeveer 50 km De prijzen, die hoofdzakelijk uit wild bestonden werden gewonnen door: 1. L. Bastinin-g, Zuidzande, 2 str. p.; 2. H. v. Geffen, Schoondijke, 8, 3. A. v.d. Linde, Aarden-burg, 8, 4. J. v. Hijfte, IJzendijke, 12, 5. W. J. de Bruin, Terneuzen, 14, 6. K. Donze, Terneuzen, 15, 7. J. Jansen van Roo sendaal, Oostburg, 17, 8. A. Deegers, Middelburg, 17, 9. A. v. Oorschot, Sluis, 18, 10. B. Willemsen, Schoon dijke 23, 11. G. Boonman, Oostburg, 23. Films TERNEUZEN Luxor 20 uur De eend en de Cadil lac, a.l. Toneel Muziek Dans ANTWERPEN Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one man show Schietingen ZUIDDORPE Café Centraal 14 uur voor bejaai- den Opg. voor deze rubriek te!. 01180- 7438 ot Postbus 11G in Middelburg. 1 'JEST Kuusihandel van GeytExpositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) DDE!,BURG Rijksarchief, St -Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 31 jan.) Stadhuis (Vleeshal) Kerst-expositie van de Zeeuwse Kunstkring (t.m. 9 jan.) Open 14-17 uur ma. t.m. zond, be halve 1-1. /ESTDORPE Galerie Troutzaerte Schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp (.t.m. 19 join.) Ma. t.m. zaït. vam 9-18 uur. Zon. van 14-18 uur.

de Stem | 1969 | | pagina 5