Raadslid Martens trekt motie over Baalhoekplan in Oplos voor zieker Geen lozing meer van ongezuiverd afvalwater Zaterdag uitvoering W eihnacli tsoratoriu 111 Wethouders in laatste raadsvergadering onderscheiden Vorst Gemeenteraad Hulst behandelde begroting 1970 MESTSTOFFEN Fa. De Moor- Vlaeminck Kersttoernooi b.v. Oostburg St.-Jansteen ZaarnsSag EDITIE VOOR ZEFLAND Kritisch Bedrijfsvolleybal GEEN VERRASSINGEN BIJ DE DAMES Koewacht Lezing over Dolomieten in Axel R.Meuleblok leider bij St.-Eloy Schieting in Hulst Inschrijvingen in handelsregister DE BREDE WATERING Gemengd koor St. Caecilia in St. Jansteen: Actie voor behoud instructiebadje in Souburg Eenmalige subsidie voor kinderspeelzaal in Vlissingen Wijkvereniging Nieuwland streeft naar rechtspersoonlijkheid Schieting Spes-Nostra in Ovezande Kloetingse bevolking nam afscheid van raad Raad van Rilland-Bath neemt afscheid Vooruitgang hield schieting in Kwadendamme F. Vlassen rood won topbiljart-prijskamp COMMISSIE VAN DIENSTEN BRAC\ Protocol Haven van Oude- Tonge weer open DE STEM VAN DINSDAG 30 DECEMBER 1969 (ADVERTENTIE) Uw adres voor kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen. HULST TEL. 01140-2628/3431 (Van onze correspondent) OOSTBURG Voor de traditione le kersttoernooi georganiseerd door de b.v. Oostburg en gehouden in ho tel De Windt en de Vier Emmers be stond vooral uit België grote belang stelling, Voor de liefhebbers viel er veel te genieten. G. de Coster, Dudïele (B) presteerde het om de eerste partij vanaf acquit in een beurt te beëindigen. Hij sneuvelde in de 2e partij. Bij de finale in hotel De Windt speelden de zenuwen een grote rol waardoor nogal wat beurten nodig waren. Het grootste quantum kalkoenen ging naar de Belgen. De eindstand: 1. D. Standaart, Maldegem, R. v. d. Voorde, Eeklo; 2. G. de Nos Dix- muide - J. Ongena, Biervliet, 3. J. v. Hanegem, Gent - A. de Vos, Wom- me, 4. B. Dhont, Eede - R. Ie Hoek Eeklo 5. R. v. Hanegem, Re-tran- chement - D. de Klerk, Eekloo, 6. O. Buselink, Syseele - J. de Vos, Wom- me, 7. Ph. Wage, Oostburg - M. Roe- giers, Terneuzen. Biljartwedstrijd De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde te Stekene (B) een bekerwedstrijd te gen de Gouden Keu. Zondagsver maak won de wedstrijd met 79. De individuele uitslag was als volgt: J. Ballegees - O. de Moor 20; A. Suij - J. der Weduwe 02; B. v. Goethem W. Verstraten 11; B. Nobels - A. Sturm 02: D. Boets - J. Pieters 02; J. v. Hamme - L. v. Campenhout 11; P. de Maaijer - J. Pieters 20; J. Vereecken - A. Sturm 11. Biljarten De uitslag van de bil jartwedstrijd gehouden in hotel „Het wapen van Zeeland" te Zaamslag: 1. M. de Pooter-N. van de Ende; 2. M. Maas-C. Florussen; 3. .J Dobbe- laer-M. Dieleman, uit Zaamslag; 4. C. Dieleman-J. Bareman uit Axel. Kaartwedstrijd In café „De Vlasbloem" in Zaamslag werd een prijskaarting gehouden. Er waren 40 deelnemers. De uitslag was: 1. M. de Vos, Zaamslag; 2. W. v. d. Vel de; 3. K. d. Koeyer; 4. J. Verhelst, allen te Axel; 5. Jac. v. Fraeyenho- ve; 6 H. v. d. Voorde; 7 G. Dees; 8 A. Dees; 9 A. v. Doorn, allen te Zaamslag; 10 G. Groenewoud te Axel. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 1 14,75 ^er kwartaal (excl. 50 cent Incas sokosten). f 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES1 Klonstraa' 1, Tel. OU00-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren tel 01180-555C- (mid-tan-Zeeland) en tel 0U58-1940 'Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chet-Zepland A F Koopman (01180-7438 Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch- VlaanrlPren G van BerkPl 01150 4861- Redacteur O Z - V laanderen A Vertind (01,40 3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A Schel) (01150-486: Ass redacteur WZ-Vlaanderc W van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid Beveland en V.-Zeeland J Robesin (0110U-8U30) Sportredactie Zeeland: R van Deursen 101155-136. Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer. Trumanlaan 10 \xel EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland L. K M de Jong (01150-4: Hulst en O Z Vlaanderen: Th. de Bakket (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224 Walcheren en Zuid-Bevelar.d. C Menu (01100-8030) (Van een onzer verslaggevers) HULST Op aandringen van burgemeester P. Molthoff heeft het raadslid Martens maandagavond tijdens de raadsvergadering een even tevoren ingediende motie met betrekking tot het Baalhoekplan ingetrokken. Daarin drong het raadslid aan op spoedige uitvoering van dit project. In afwachting van een rapport dat het „rechtsper soonlijkheid bezittende lichaam Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren-Oost" medio januari zal uitbrengen, werd de motie tenslotte teruggenomen. De heer Martens werd bij zijn voorstel geïnspireerd door een ver zoek van schepen Delwaide van Ant werpen aan de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten om spoedige uitvoering van het Baalhoekplan bij de Neder landse autoriteiten te bepleiten. De heer Delwaide drong daarop aan tij dens zijn lezing over de havcnont- wikkeling van de stad Antwerpen, op 20 december in sporthal Den Dul- laert in Hulst. Burgemeester Molthoff vond het wenselijk de conclusies in het bin nenkort te verschijnen rapport af te wachten alvorens bij de Nederlandse regering inderdaad hierop aan te dringen. Hij verwachtte van dat rap port blijkens zijn uitlatingen waarde volle deskundige informatie, waar door het Baalhoekplan exacter zou kunnen worden bepleit. Bovendien verwachtte de heer Molthoff dat de raad na bestudering van dit op handen zijnde rapport met een meer geconcentreerde mening zou kunnen komen, waardoor het ad vies aan waarde zou stijgen. Bij de heer Martens was van het in voor bereiding zijnde rapport niets be kend, maar hij was het wel eens met de visie van de voorzitter op deze materie. Het raadslid diende de motie in aan het slot van zijn algemene be schouwing van de begroting 1970. In die beschouwing had hij al een kri tisch geluid laten horen met betrek king tot de financiële positie van de gemeente Hulst. Daarover spraken later ook nog een aantal raadsleden hun bezorgdheid uit. De heer Willem- stein attendeerde er onder meer op dat de begroting 1970 het grootste te kort in de geschiedenis van Hulst vertoonde. Ook de heer Vermandei constateerde dat de tekorten op de gemeentebegroting jaarlijks blijven stijgen. De sanering van de binnenstad kwam bij deze algemene beschouwin gen eveneens aan de orde. Uit de raad werd er op aangedrongen bfj verbeteringswerken en afbraak in de binnenstad zo selectief mogelijk te werk te gaan en er vooral voor te waken dat niets van de specifieke sfeer in de oude steegjes verloren zal gaan. De heer Willemstein verzocht zelfs de binnenstad geen enkel ge weld aan te doen. Waarderende woorden werden ge sproken over de aanmerkelijke ver betering van het woon- en leefkli maat in de gemeente. In dit kader verzocht het raadslid Vermandei ten slotte die leefbaarheid in de toekomst nog te vergroten door het geven van talrijke financiële faciliteiten aan het culturele en verenigingsleven. Hij was het ook die pleitte voor spoedige oplossing van nog een aantal plaat selijke problemen, waaronder de steeds verdergaande vervuiling van de wateren rond de stad. (Van onze volleybalmedewerkerf HULST In de eerste klasse van het dames bedrijfsvolleybal speelden de meeste teams de afgelopen week twee wedstrijden. Verrassingen de den zich niet voor, terwijl ook de ruime voorsprong van KPJ onaange tast blijft. De wedstrijd Morres tegen Milock zag twee gelijkwaardige teams, waar bij Milock tenslotte de gelukkigste was en verdiend beide winstpunten in de wacht wist te slepen. In de tweede wedstrijd tegen Olmulo on dervond Milock onverwacht veel te genstand en wonnen zij op het nip pertje. Koploopster KPJ liet er in de wedstrijd tegen Morres geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en won dan ook zonder veel moeite. Mavo had het zeer moeilijk tegen een goed spelend Clitex dat vocht voor een puntje. Het was tenslotte toch Mavo dat verdiend won. Ook in hun tweede wedstrijd tegen Com bo had het Mavo-team het niet ge makkelijk, en wonnen zij. De Olmulo dames bevestigden hun goede wed strijd tegen Milock en speelden ver diend gelijk tegen een enigszins te genvallend Clitex. De wedstrijduitslagen Morres-Mi- lock 13; Olmulo-Milock 1—3: KPJ- Morres 40: Mavo-Clitex 31: Ma vo-Combo 31; Clitex-Olmulo 22. De rangschikking: 1. KPJ 10 9 1 19; 2. MavcHl 6 3 2 15; 3. Milock 11 5 4 2 14; 4. Clitex 11, 3 5 3 11; 5. Morres 11 4 2 5 9; 6. Combo 12 2 2 8 6; 7. Olmulo 12 3 9 3. BEKERCOMPETITIE Zowel bij de heren als de dames werden de eerste bekerwedstrijden gespeeld. Verrassend was hier de ne derlaag van CVC A tegen Morres. De wedstrijduitslagen; Dames: Wilking- Dageraad 03; Lybeert-CVC 13; Olmulo-Bondia 3—1. Herkansing: Wilking-Lybeert 23. Heren; CVC A-Morres 23; Ambulo B-CVC C 23; Lybeert-Clitex B 13. Teerdag De mannen van de spaarkas „De Ware Vrienden" hiel den hun jaarlijkse teerdag. Het pro gramma was als vanouds: rondgang bij de caféhoudende leden, een goe de maaltijd, kaarten en teerlingen. De uitslag van de kaartwedstrijd was: 1. A Mattelé - J. Martens, 2. L. Seghers - G. Schalkens, 3. A. van Poele A. Fermont, 4. J. Hamerlinck J. van Hove, 5. A. Kips - C. Inghels. De uitslag van de teerlingwedstrijd was: 1. M. v.d. Sijpt - J. van Me- groot, 2. C. Martens - G. Wouters, 3. C. van Grimberghe - C. v.d. Vel de. Tijdens de gehouden vergadering werd de heer C. Inghels als bestuurs lid gekozen in de plaats van A. Rom- baut. (Van onze correspondent) AXEL Vrijdag 2 januari organi seert de Sektion Holland van de Oos tenrijkse Alpenvereniging om acht uur een avond voor leden en belang stellenden in het bejaardencentrum 't Trefpunt De heer J. Bareman uit Lochum houdt een lezing over Wallis, Sexte- ner Dolomieten en Joegoslavië. De lezing wordt toegelicht met dia's van deze streken, die de inleider daar heeft gemaakt (Van onze correspondent) OOSTBURG Door een verras sende zege op A. de Maat (40-46) nam K. Meuleblok de leiding in de le klasse bij de b.v. St.-Eloy H. Gru- scm presteerde het om A. v. Dam me te kloppen: 42-36. In de 2e klas se leed koploper J. Duste een ge voelige nederlaag tegen A. Raes: 18- 3. H. Verweij sloeg J. v. Hauwe 19-14. De uitschieter van A. Raes kreeg de allure van een drukfout. G. Hinneman maakte aan alle illusies resoluut een einde 22-9. (Van correspondent) HULST In café de Veehandel bij S. Blommaert, werd een prijs- schieting georganiseerd op de lig gende wip, waaraan 41 schutters deelnamen. Er werd geschoten op één wip. De uilslag luidt als volgt: de hoog vogel werd geschoten door A. van Goethem te Kapellebrug, de eerste zijvogel was eveneens voor A. van Goethem, na loting, de tweede zij vogel was voor A. de Nijs, Hulst. De meeste kleine vogels (4 stuks) werden geschoten door A. Blom maert uit Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het handels register van de Kamer vam Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven: 17558: Induco Industrial Company, Marconistraat 8, Goes (Fabricage van en groothandel in luxe en ge- bruiksart. enz) Venn. B. Cok en W. Boonstra. 16256: Onder dit nummer werden de volgende filialen van de Nutsspaar- bank ingeschreven: Rijdend bijkan toor Kruiningen, Filiaal Middelburg aan de Rentmeesterlaan - hoek Mar cus de la Palmastraait; rijdend bij kantoor Middelburg; filiaal Domburg Wijkgebouw Het Groene Kruis. 17559: Bok Sperwer NV, Prins Hen- drikweg 8, Vlissingen. (Exploitatie Maatsch. kap. f 40.000,- geplaatst en gestort f 20.000,- 17560: Handelsinstituut Zeeland, Frans den Hollanderlaan 37 (c.a. ho tel Terminus) Goes. (Administratie kantoor, bedrijfsadviesbureau, insti tuut voor handelsonderwijs. Eig. J. H. Debeij. 17561: Assurantiekantoor de Blaeij- Mijsse, 's Gravenpolderseweg 20 Goes Eig. J. C. Nijsse. 17562: Leesbibliotheekbedrijf C. v. vVijngaarden-Kartman (eig), Middel- rurgsestraat 3, Oost-Souburg. 17563: Kleinh. in textielgoederen, H. Goedegebuure-Van Dijke (eig.), Nieuwstraat 44, Sint-Annaland. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Zaterdagavond geeft het gemengd koor St.-Caecilia uit St.-Jansteen een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Johan Sebastian Bach in de parochiekerk St. Jan de Doper in St. Jansteen. Voor de derde maal brengt dit koor onder leiding van Wim Bartz de de len 4, 5 en 6 (Am Neujahrstage, Am Sonntage nach Neujahr en Am Feste der Erscheinung) van het bekende koorwerk. Verder werken mee het Bredaas Kamerorkest vesterkt met beroepsmusici, hetOosterhouts Ka merkoor en de solisten Joke Bon- gaarts (sopraan), Mia Greeve (alt), Nico Boer (tenor) en Meinaard Kraak (bas-tenor). In de loop van zijn bestaan heeft St. Caecilia een ogede reputatie we ten op te bouwen. Herhaaldelijk werd het koor voor uitvoeringen bui ten de eigen gemeente gevraagd zo als in het Concertgebouw in Amster dam, in het Haagse Dilligentia, in Brussel, Gent en Antwerpen. In 1966 werd voor de eerste maal het Weihnachtsoratorium gebracht, wat twee jaar later werd herhaald. Het is de bedoeling dit zangevene ment bij uitstek tot een traditie te maken, maar wel een dure. Elke voorstelling vergt een bedrag van drie tot vier duizend gulden. Er zijn gemeentelijke en provinciale subsi dies nodig om de kosten te dekken. Ondanks, dat het Weihnachtsorato- ruim begin dit jaar is gezongen, be gonnen de wekelijkse repetities al in september. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In Oost- en West Souburg i? een commissie uit de bur gerij opgericht om het instructiebad je Purley Pool voor de jeugd van Oost en West Souburg te behouden De commissie heeft zich met een rekest tot b. en w. van Vlissingen gewend. Dit rekest zal in de raads vergadering van 2 januari worden be handeld De commissie geeft als haar standpunt te kennen, dat de totstand koming van een groot zwembad in Vlissingen niet wegneemt, dat ver dwijning van het instructiebadje een onherstelbaar verlies voor de plaat selijke gemeenschap zal zijn. De commissie meent, dat de kin deren uil de laagste klassen van de lagere scholen in de kernen Oost- en West Souburg, ook bij de totstand koming van het nieuwe zwembad, van zwemonderricht verstoken zullen blijven als Purley Pool wordt opge heven. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het college van b. en w. van Vlissingen stelt de raad, die op 2 januari bijeenkomt, voor om een eenmalige subsidie beschikbaar te stellen aan de stichting Kinder speelzaal Vlissingen. Deze stichting had om een jaarlijkse subsidie van f 4.680,- gevraagd, ter dekking van de verwachte jaarlijkse exploitatie tekorten. B. e^ w. vinden het niet juist om op dit punt toezeggingen te doen, waaraan men voor lange tijd gebon den is. Het kinderspeelzaalweirk is in volle ontwikkeling, zo schrijven zij de raad, mede voor wat betreft de stu die over subsidiëring door het rijk, naar verwachting een gemeen telijk studiepercentage zal worden ge koppeld. Daarom wordt voorgesteld om al leen voor 1970 een gemeentelijke sub sidie, ten laste van de post onvoor ziene uitgaven, te verstrekken en wel van f 3.500,-. Voor de leden van het koor bete kent een dergelijke zware uitvoering een behoorlijke inspanning. De com municatie tussen het Oosterhouts koor en het muziekgezelschap en het koor in St. Jansteen verloopt zeel soepel. De dirigent van koor en orkest is de zoon van dirigent Wim Bartz. De belangstelling voor het Weihnachts oratorium was dit jaar niet groot. Op dit moment is de helft van het totaal beschikbare aantal plaatsen (400) verkocht. De resterende kaarten wor den bij boekhandel Van Geyt, Steen straat in Hulst verkocht. De uitvoe ring begint zaterdagavond om half negen. (Van onze correspondent) NIEUW- en SINT JOOSLAND Op de vergadering van het bestuur van de wijkvereniging Nieuwland werden de functies in dit bestuur in gevolge besluit van de algemene le denvergadering als volgt verdeeld: ds. P. Siderius, voorzitter; de heer K. Warns, secretaris; de heer K. Seybel, penningmeester en commis sarissen mevrouw ds. S.M.P.F. Jap- Sen-Schrama .en de heer C. Zweistra. Mevr. Jansen is namens de Wijk vereniging afgevaardigd naar de Stichting Maatschappelijke Opbouw Middelburg, zodat hierdoor contact wordt onderhouden met dit orgaan. Binnenkort worden de statuten en huishoudelijk reglement samenge steld, terwijl de koninklijke goedkeu ring op de statuten zal worden aan gevraagd, zodat na goedkeuring, de wijkvereniging rechtspersoonlijkheid zal verkrijgen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De dijkgraaf van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland, de heer P. J. Dekker, heeft in Goes de hoop uitgesproken, dat alle instanties die er iets aan kunnen doen alles in het werk zullen stellen om de 'emeente Goes aan een -r-ioolpers- ieiding te helpen. De heer Dek ker zei dit naar aanleiding van wat hij noemde de „mosselexport- affaire" in de afgelopen zomer. Het water van de Oosterschelde, waarin de mosselen bij Yerseke wor den verwaterd, werd door naar met grote stelligheid werd aangeno men vervuild door ongezuiverd afvalwater van Goes, dat via de pol ders van het waterschap De Brede Watering op de Oosterschelde wordt geloosd. Door kostbare overigens tiijüieïijke maetilagelen kon het kwaad op het nippertje worden in gedamd. Door deze affaire is, volgens de dijkgraaf, weer eens duidelijk geble ken welke verregaande gevolgen de (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogver eniging Spes Nostra hield een schie ting op de liggende wippen bij de Wed. C. Verbeek, 45 schutters van 11 verenigingen namen aan deze schieting deel. Uitslag van de eerste wip. Hoofd vogel: Adri de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme, 1ste zijvogel: J. Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek 2de zijvogel J. Bongers van Zeeland dia uit Ovezande, bij loting, 1ste bo- venkal B. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek, 2de bovenkal Bas v.d. Dries voornoemd, 1ste on- derkal J. Koens, Victoria uit Kwa dendamme, bij loting, 2de onderkal: P. Schreurs van Zeelandia uit Ove zande, bij loting 1ste klep: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendam me; 2de klep: L. Vermuë van Spes- Nostra uit Ovezande; 3de klep Jac Doene van Victoria uit Kwadendam me. Meeste kleine vogels: Bas v.d Dries van Eensgezindheid uit 's-Hee renhoek, 4 stuks. De uitslag van de tweede wip 1ste hoofdvogel: J. Bongers van Zee landia uit Ovezande, 1ste zijvogel: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme 2de zijvogel: A. A. Mar tens van Vios uit 's-Heerenhoek, 3de zijvogel P. Oostdijk van Willem-Teil Ovezande, 4e zijvogel A. v. Steen bergen van Willem-Teil uit Ovezan de, 4de zijvogel A. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande, bij lo ting; 1ste kal: B. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 2de kal H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 3de kal: A. v. Zunde- ren van Spes-Nostra uit Ovezande. bij loting; 4de kal C. v.d. Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande, bij lo ting. Meeste kleine vogels C. Tim merman van Vios uit 's-Heerenhoek 4 stuks. (Van onze correspondent) KLOETINGE Onder grote be langstelling van de bevolking heeft de raad van Kloetinge een afscheids- vergadering en een receptie gehou den in het gemeentehuis. De af- scheidsvergadering kreeg aan het eind een bijzonder tintje toen burge meester P. Daniëlse meedeelde dat de koningin de beide wethouders, de heren B. M. van Nieuwenhuijze (C, H.U.) en D. Schipper (P.v.d.A.) de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, heeft toegekend. Toen de burgemeester de versierse len had opgespeld klonk er een luid applaus voor beide wethouders. Wet houder Van Nieuwenhuijze merkte in dialect op: „Dat is een slag uut een elderen emel", terwijl wethou der Schipper zei zeer verrast, maar ook ontroerd te zijn. Deze laatste raadsvergadering werd onder meer bijgewoond door de oud- burgemeeeter van Kloetinge mr. H. N. baron Schimmelpenninck-van der Oye en diens echtgenote en door de Ambachtsvrouwe van Kloetinge me vrouw I. A. Rademacher-Schorer- Clotterbooke Patijn. Mr. Schimmel- penninck had voordat men in het raadhuis bijeenkwam een naambord onthuld in de Oude Schoolstraat, die nu de naam Schimmelpenninckstraat heeft gekregen Burgemeester P. Daniëlse zei ver heugd te zijn om als eerste agenda punt aan te kondigen de aanbieding van het boekwerkje over Kloetinge dat is samengesteld door mevrouw dr. I. H. Vogel en de heer M. P de Bruin. Nadat mevrouw Vogel en de heer De Bruin het fraai uitgevoerde boekwerkje hadden aangeboden, wees burgemeester Daniëlse er in zijn af scheidsrede op dat het gemeentebe stuur het als een eer en een gunst had beschouwd het dorp en zijn in woners had mogen begeleiden met alle daaraan verbonden zorgen en knelpunten. Vooral het jaar 1969 vond de burgemeester een zegenrijk jaar voor Kloetinge, omdat er in dit laatste jaar nog veel urgente zaken tot stand waren gekomen. Verder stond de burgemeester in zijn rede langdurig stil bij de moei lijke en veel omvattende taak die de beide wethouders de heren B. M. van Nieuwenhuijze en D. Schipper in dienst van de gemeenschap had den verricht. In zijn toespraak tot beide wet houders onderstreepte de burgemees ter ook nog eens de prettige verstand houding die er steeds was in het col lege van b. en w. Het raadslid H. J. Colijn (A.R.) sprak er nog eens zijn spijt over uit dat de zelfstandigheid van Kloetinge is opgeofferd aan de algemeen gel dende idee van schaalvergroting. „Wij als raad laten echter een mooi en een gaaf dorp achter en van deze erfenis zal de bevolking de vruchten kun nen plukken", aldus de heer Colijn. Nadat de heer H. G. Jung (V.V.D.) de capaciteiten van de gemeentese cretaris de heer J. A. Hoste had ge prezen deelde hij mee dat de raad het op dit punt niet alleen bij woor den wilde laten. Daarom overhan digde mevrouw Colijn aan de heer Hoste een dia-projector als bewijs voor de vele verdiensten, die hij voor de gemeente heeft gehad. In zijn dankwoord zei de heer Hoste dat de Kloetingse raad op hoog niveau stond en dat er een bijzonder goede teamgeest was. Dit laatste gold trou wens ook voor het secretarieperso- neel. Daarna begon het handjes schud den voor b. en w. en de raadsleden. Deputaties van alle verenigingen en plaatselijke afdelingen en velen, die alleen zichzelf vertegenwoordigden, gingen voorbij de raadstafel. De mu ziekvereniging Excelsior vergezeld van de drumband bracht voor het raadhuis een serenade, die later van wege de kou in de hal werd voortge zet. De geplande tijd voor deze af scheidsreceptie werd ruim overschre den, maar dat was juist een bewijs van de band die er in Kloetinge be stand tussen bevolking en bestuur ders. verontreiniging van oppervlaktewj, tcT kan hebben. „Een oplossing van dit probleem", meende de heer Dei. ker, „is een bijzonder urgente zaai» „Aangezien de vervuiling van polderboezem door allerlei oorzafej steeds meer toeneemt", zo zei f „onder meer door de vele varker ■pesterijen en pluimveebedrijven c. rveral verrijzen, zullen wij als wafe 4chapsbestuur genoodzaakt zijn e nauwlettend op toe te zien, dat ge,, kl-andestiene lozingen meer plaa-j kunnen vinden en dat de vergun, ningsvoorwaarden in overeenstem'. ming worden gebracht met de en van de zaak". Hij zei zich te realiseren dat j een extra-financiële belasting bet«. I kent voor de bedrijven in oprichthj f maar dat niettemin de lozing van o gezuiverd, of onvoldoende gezuive«|| afvalwater niet meer getolereerd r,1 kunnen worden. „De nadelige gevolgen", aldnj 4 dijkgraaf, „die de gemeente Goesdotr een onvolledige zuivering aan dj, lijve heeft ondervonden, is te te schouwen als een teken aam de wam beschikken oveT een doelmatige zit. voor andere gemeenten, die nog uit; veringsinstallatie of een persleidi^ waardoor het afvalwater naar 4 Westerschelde kaïn worden 1 voerd". (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Vandaag m| 15,00 uur komt de raad in ve-rj. ring bijeen in het dorpshuis Lucti| et Emergo. Als enig punt op de a da staat het afscheid van de gerr beraad, b. en w., burgemeester a secretaris. Van 17.00 tot i9.00 uur is er ea receptie, waarbij de bevolking at scheid kan nemen van de bestuit, ders. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De hal- boogvereniging Vooruitgang hield een schieting op de liggende wippo bij de heer W. Huige. Er waxen (i schutters van 11 verenigingen aai- wezig. De uitslag van de eerste vip luidt: hoofd vogel: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; le zijvogel: t Boudens van Willem Teil uit Ove zande; 2e zijvogel: F. Daalman \t ADLM uit Kwadendamme; le bovea kal: Adri de Jonge van ADLM i Kwadendamme; 2e bovenkal: E Vermeulen van Zeelandia uit Ore zande; le onderkal: P. Rijk Vios uit 's-Heerenhoek; 2e 0 kal: H. Koens van Spes Nostra lil Ovezande; le klep: J. F. de Bp van Edele Handboog uit Oudelanfc 2e klep: K. van Steenbergen vs Willem Teil uit Ovezande; 3e klip W. de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme. Meeste kleine vogels P. Traas van Vios uit 's-Heerenhsl (5 stuks). Uitslag van de tweede wip: k hoofdvogel: Jac. Traas, wilde i ter uit 's-Heerenhoek; 2e hoe gel: A. de Jonge-Rijk van Wilt Teil uit Ovezande, bij loting; M vogel: Adri de Jonge van ADLM lil Kwadendamme; 2e zijvogel: F- Koens van Spes Nostra uit Ovezar.- de, bij loting; 3e zijvogel: Jac. Doe ne van Victoria uit Kwadendam® bij loting; 4e zijvogel: A. Booni* van Vrije Schutters uit 's-He hoek, bij loting; 1 e kal: A. Me van Spes Nostra uit Ovezande; t kal: H. Koens van Spes Nostra Ovezande; 3e kal: Jac. Traas 's-Heerenhoek, wilde schutter; kal: C D. Raas van Vooruitga uit Kwadendamme. bij loting; Mees te kleine vogels: P Traas van Wj uit 's-Heerenhoek (6 stuks). vliegende vogelprijzen waren P. Traas en F. Daalman van ADD uit Kwadendamme. (Van o-nze correspondent) HULST De topbiljartclub I Age Toepers" organiseerde een I camp in café A. Lij baart, 39 spelers deelnamen. Het werd e spannende strijd die tenslotte v( diend gewennen werd door F. senrood van de biljartclub 't trum. De einduitslag luidt als volgt.' J F. Vlassenrood, 2 P. v. Kerkhov® 3 J. Kayser, 4 W. Bracke, 5 M. Wit, 6 J. de Smit 7 L. v. Daele, A. v. Dorsselaer, 9 Don Carlos, J. de Beyn. (Van een onzer verslaggevij VLISSINGEN Een bleem dat zich bijna tien heeft voortgesleept centratie van de drie ziekl huizen op Walcheren plotseling oplosbaar geworc Een commissie van goé| diensten, ingesteld door Stichting Nationale Ziek huisraad, heeft in snel ten- een rapport over de situa gemaakt en een advies uit bracht, dat door de bestu: van de betrokken ziekenh zen is overgenomen. De commissie, bestaande uit w houder P. J. van Meurs uit Dordre de arts J. A. F. Coebergh, directe geneesheer van het Gerardus Ma laziekenhuis in Bussum en drs. C.| van Rijn, economisch directeur het Utrechtse Diaconessenziekenhi heeft snel gewerkt. Even snel hehl de ziekenhuisbesturen, de specia ten die aan de diverse ziekenhui: zijn verbonden en de andere betr: kenen gereageerd. De bestuurders zijn overeengel men een overkoepelend orgaan in| stellen, waarin de drie ziekenhui; op Walcheren met elkaar zullen menwerken. Hun streven (daartoe hebben zich per protocol uitgesproken) zijn: een gemeenschappelijk zieke huis op Walcheren met een capaciti- van ongeveer 500 bedden. Dit zieke; huis zal op een gemakkelijk beref bare plaats op Walcheren moet worden gebouwd en zijn beddencap citeit is gebaseerd op de thans bekeB de en te verwachten bevolkingstoB name in de kanaalzone van Walch ren. De geestelijke verzorging zal I dit ziekenhuis voor elke gezindte vd ledig tot zijn recht komen. Als periode voor de totstandkfl ming is gedacht aan tien jaar. In deze interimperiode staan besturen van de drie bestaande zit kenhuizen hun bevoegdheden af aa het overkoepelend orgaan. Voor de noodzakelijke capaciteits uitbreiding van de twee Vlissin-gs- ziekenhuizen is gekozen voor een sa menvoeging van Bethesda (protesl tants-christelijk) en St. Jozef (r.-k.) doch louter als tussenoplossing. Het protocol, waarin de overeen komst tussen de drie ziekenhuisbe sturen is neergelegd, is gisteren ir een bijeenkomst in Brittannia in Vlis singen ondertekend in aanwezigheid van de leden der commissie van goe de diensten. Het bereikte akkoord heeft de trein, die al zo vaak ontspoord was, weer op de rails geholpen. De noodzake lijke schaalvergroting op het gebiec van de medische behandeling en ver pleging blijkt verzekerd. Voor dit perspectief werd de commissie, zo wel namens de ziekenhuisbesturen als namens de Walcherse artsen, wieT geluid in de „ziekenhuisaffaire" meermalen heeft geklonken, gisteren tijdens de bijeenkomst in Brittannia hartelijk geprezen. De „Commissie Walcheren", zoals de commissie van goede diensten (Van onze correspondent) OOSTFLAKKEE Het besluit van 4 nov. j.l„ genomen door b. en w. van Oostflakkee. om de haven van Oude Tonge voor de scheepvaart te sluiten, ia ingetrokken. De sluiting was het gevolg van het feit, dat te veel slik en modderige delen gevaar voor vastzuigen van de schepen op leverden. Alleen op eigen risico was binnenvaren toen nog toegestaan. Nu rijn op de gevaar opleverende plaat sen waarschuwingsborden geplaatst en als verboden gebied aangegeven. Men heeft zich thans te houden aan een beslissing van de havenmeester waar de ligplaats genomen kan wor den. Morgen, woensdag 31 decent Bergen op Zoom: 8.14 en 20.40; B weert: 7.36 en 20.04: Made-DrtfWL len: 10.46 en 23.29; Terneuzen: i- en 19.33; Vlissingen 6.38 en Wemeldinge: 8.04 en 20.30. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I.: Aanhoudende vorst en weinig of geen neerslag. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp.: 4 of meer graden onder normaal; max.-temp.: 6 of meer graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 2 tot 6; min.-temp.: 4 of meer gra den onder normaal; max.-temp.: 5 of meer graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 proeent: kans op een ge heel droog etmaal: 80 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2