VCK EN ZEELANDIA DE JIERFSTKAM PIOENEN" fin AMRO BANK STILLE I „Aristocraat Nevada- Gold Star" is een gokautomaat J. L. Casetta 25 jaar bij rijkspolitie t t t t AMRO Bank Goes zoekt modern meisje met Mulo- of Mavo-diploma Woningbouwvereniging controleert wanbetalers Oproep tot steun aan noodlijdende landen Hoge Raad: Zeven metaal-c.a.o.'s Ban ja Loeka: rampstad Hongerstakers bij rede paus Joegoslaven aan dood ontsnapt MAN IN VOET GESCHOTEN Ook in 1970: EEG- hoo gcon j unctuur Inschrijvingen op kleedgebouw te St. Jansteen Buit postroof f 1,5 miljoen Hongerstaking om amnestie NKV-vrouwen uit Heinkenszand en 's-Heerenhoek vierden gezamenlijk kerstfeest Kerstschieting in Hulst ^Gravenpolder 's-Heerenhoek Achtervolgde automobilist drukt agent van weg af Agnew op reis Bus in ravijn: honderd doden OP NIEUWJAARSDAG nieuwjaarsontvangst Gemeente Kruiningen Inschrijvingen in handelsregister God is mijn Lied Bestaat 50 jaar DE STEM VAN ZATERDAG 27 DECEMBER 1969 (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Nu momenteel iedereen de mond vol heelt van herfstkampioenen, willen ook wij ons daar eens mee bezig houden. Spe ciaal dan met de herfstkampioenen in de afdelingen zaterdag- en zon dagcompetitie. In de zaterdagcompe titie van de KNVB afdeling Zeeland bijvoorbeeld staat VCK al geruime tijd alleen aan de leiding met twee punten voorsprong op Heinkenszand. De laatste ploeg speelde echter een wedstrijd minder, evenals Nieuw- dorp, dat drie punten achterstand heeft. VCK dus herfstkampioen. Wat verwachten de Koudekerkenaren eigenlijk van deze competitie? Zul len zij deze kansrijke positie behou den en kampioen worden? Voorzitter Flipse van VCK heeft er wel vertrouwen in. „We spelen goed op het moment en er wordt hard voor gewerkt. Bovendien heb ben we ook goede reserves. Ja, ik geloof wel, dat we bovenaan de ranglijst kunnen eindigen". Optimis tische woorden dus in Koudekerke. Niet minder optimistisch zijn de woorden van Zeelandia-secretaris, Jan de Leeuw. De herfstkampioen van het zondagafdelingsvoetbal heet namelijk Zeelandia. Ook De Leeuw ziet het er wel in. „Als we met de zelfde ploeg de competitie kunnen uitspelen (deze woorden waren be grijpelijk, want vorige week stonden maar liefst 7 eerste elftalspelers van de Middelburgers op de ziekenlijst) dan worden we vast kampioen. De beslissing valt natuurlijk pas op de eerste speeldag van het nieuwe jaar. Op 11 januari spelen wij dan op de Nadorst tegen DFS (twee pun ten achterstand). Als we die winnen, dan zitten we goed. Van bijvoorbeeld Philippine zijn we nog het meeste bang. Tegen ploegen, die voetballen, spelen ook wij goed, maar tegen „knokkers" kunnen we haast niet uit de voeten Winnen we dus van DFS, dan kunnen we het risico lopen een puntje te verspelen". Het ziet er dus naar uit, dat de herfstkampioenen ook aan het eind van het seizoen 1969-1970 de kam- pioensvlag kunnen hijsen. Nu de afdeling Zeeland voor de maanden januari en februari geen competities zal vaststellen voor de junioren heeft het jeugdbestuur van Wissenkerke besloten in januari een vierkamp te organiseren voor A, B en C-junioren (C-junioren zijn pupil len). De ene week wordt er in de dui nen een cross gelopen en 100 meter sprinten. De andere week volgen dan in het gymnastieklokaal behendig heid met de bal en theorie. Iemand die geen kans ziet een snelle cross te lopen, of geen 100 meter kan sprinten, kan namelijk zijn punten- achterstanó de volgende week inlo pen met behendigheid met de bal en theorie. Een leuke winterse bezigheid voor junioren. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De speelautomaat „Aristocraat-Ne vada-Gold Star" is door de Hoge Raad gekwalificeerd als een gokautomaat. In een deze week gewezen arrest heeft de Hoge Raad bevolen dat de automaten binnen en kele weken na betekening van het vonnis uit alle horecabedrijven ver wijderd dienen te worden. De automaten worden geëxploi teerd door de Stichting Behendig heidsspelen, waarvan de heer G. W. Sliepen uit Breda voorzitter is. De meeste automaten zijn geplaatst in het Limburgse Valkenburg en in Dordrecht en Noord-Brabant. Volgens een opgave van de loco- burgemeester van Valkenburg staan er in die plaats 86 van die gokauto maten. In Dordrecht zouden er ruim 40 staan. Zoals bekend is er inder tijd o.m. tegen een caféhouder in Ou denbosch proces-verbaal opgemaakt, omdat hij de Aristocraat-Nevada- Gold Star met rem (de rem zou het behendigheidselement moeten waar borgen volgens de stichting Behen digheidsspelen) in zijn bedrijf had staan. De uitspraak, van de Hoge Raad staat los van het rondschrijven van de mi nister van Justitie waarin hij onlangs meedeelde dat alle speelautomaten per 1 april aan banden zullen worden gelegd. UTRECHT (A.N.P.) Vertegen woordigers van de werknemersorga nisaties in de metaalindustrie heb ben met zeven ondernemingen in de kleinmetaal-seetor overeenstemming bereikt over een nieuwe c.a.o. voor het personeel van deze bedrijven De directies zijn bereid 10,per werknemer te betalen in het kader van de bevoordeling van georgani seerde werknemers. BELGRADO In de eind oktober door een aardbeving getroffen stad Banja Loeka in Zuid-Slavië zijn tot dusver 108 mensen aan griep en be smettelijke geelzucht overleden. Ook in andere gebieden yan Zuid- Slavië heeft de griep talrijke men senlevens geëist. In het district Trav- nik zijn 82 mensen aan griep bezwe ken. ROME (KNP) Met het gezicht op spandoeken met „Biafra" heeft paus Paulus op kerstmorgen in zijn traditionele kerstboodschap opgeroe pen tot vrede en gewaarschuwd voor een humanisme zonder christendom. De spandoeken waren alkomstig van jongeren, die een hongerstaking hielden „om duidelijk te maken dat er mensen zijn, die gewoon aan de hongerdood overgeleverd worden". Paus Paulus wenste in zijn bood schap met name allen die onder de oorlog in Nigeria, in Vietnam en het conflict in het Midden-Oosten te lij den hebben, het beste toe en schonk hun zijn zegen. Het meeste indruk maakte het be zoek dat de paus vroeg in de morgen op Kerstmis aan een barakkendorp van 800 man aan de rand van Rome bracht. In een loods, die door de week als leslokaal wordt gebruikt, droeg de paus de mis op. Na afloop be zocht hij een kindertehuis en het krot van een weduwe met vijf kin deren. Hij deelde geschenken uit. Terug in het Vaticaan drong hij er telegrafisch bij de burgemeester van Rome op aan toch iets te doen voor de hemelschreiende problemen van de barkkenbewoners. (Van een onzer verslaggevers) BOSSCHENHOOFD Vijf Joege- slaven uit Rotterdam zijn in Bos- schenhoofd op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt. Zij reden op kerstavond in een personenauto dwars door een slagboom van de spoorwegovergang, juist op het mo ment dat de laatste wagon van een goederentrein langsdenderde. De auto heeft deze wagon nog net geraakt, waardoor de auto een slag om zijn as maakte en tegen de twee de slagboom tot stilstand kwam. Geen van de inzittenden is gewond ge raakt. De treinbestuurder heeft ver moedelijk niets van het ongeval ge merkt. De trein is normaal doorge reden. Op de laatste wagon zal waar schijnlijk de motorkap van de aange reden auto liggen, want die is op de plaats van het ongeval niet meer te ruggevonden. De auto is totaal ver nield. Een zestienjarige bromfietser uit Bosschenhoofd die voor de tweede boom stond te wachten, is gewond geraakt doordat de slagboom door de klap van de auto omboog. De jonge man is naar het ziekenhuis in Ouden bosch overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Tijdens ruzie in de Black Horse Bar in Eindhoven heeft de 27-jarige autoverkoper J. L. H. in de nacht van donderdag op vrijdag de 33-jarige A. H. Ketelaars uit Eindhoven in de voet geschoten. Ketelaars wilde tussenbeide komen in een ruzie tussen H. en de bar keeper, die H. even tevoren buiten de deur had gezet. H. nam de benen. Hij is nog steeds voortvluchtig. Bij hem thuis vond de politie nog een geweer en flink wat munitie. BRUSSEL In het maandelijks rapport over de economische ont wikkeling in de gemeenschap zegt de Europese Commissie te verwach ten, dat de hoogconjunctuur in de EEG-landen in 1970 zal aanhouden. Volgens de commissie zullen in de komende maanden maatregelen moeten worden genomen om de in flatie, die versterkt de kop opsteekt, te beteugelen. (Van onze, correspondent) ST.-JANSTEEN Dinsdagmiddag vond in de raadzaal te St.-Jansteen de aanbestel ng plaats van de uitbrei ding van het kleedgebouw op het ge meentelijk sportterrein te St.-Jan steen Ingeschreven werd als volgt: de firma, Bleijenbergh voor 51.457, Polspoel voor 50.021,de firma Valke 48.274,firma A. Verstrae- ten 48.648,de firma van Waes f 50.836,Alle aannemers zijn woon achtig te St.-Jansteen. De prijzen zijn exclusief BTW en exclusief het kan tinegedeelte. De gunning is nog aan gehouden. OVER DE 20.000 Nederlanders, in hoofdzaak jongeren, hebben op de avond voor Kerstmis en in de kerst nacht deelgenomen aan de Kerst nachtvoettochten van de gezamenlij ke kerken in ons land. Ze zijn in ruim 60 plaatsen gehouden. WASHINGTON Drie gewapen de bandieten zijn er dinsdag in Washington vandoor gegaan met een auto van de posterijen, waarin zich voor een bedrag van bijna 1,5 min. aan bankbiljetten bevond. Het waren oude, maar nog bruik bare biljeten, die het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Frank fort naar Washington had opgezon den. Eén van de overvallers droeg een PTT-uniform. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De hongerstaking die negen jonge Belgen in Antwer pen hebben gehouden om de actie voor algehele amnestie m België kracht bij te zetten, is zonder inci denten verlopen. Woensdagmiddag kwamen de hon gerstakers, die vijf dagen alleen op thee en citroenwater hadden geleegd, uit hun tent aan de Zuiderdokken. Hun eerste maaltijd bestond uit drie sneden brood en een stuk kaas Sym pathisanten hebben in de vijf dagen bjjna 500 gulden in een mandje, dat bij de tent was geplaatst, gedepo neerd. (Van cmze correspondent) 's-HEERENHOEK De vrouwen bond van het NKV, de afdelingen Heinkenszand en 's-Heerenhoek, hebben gezamenlijk in het gebouw De Jeugdhoe-ve in 's-Heerenhoek het kerstfeest gevierd in de grote zaal vam De Jeugdhoeve. De gastvrouw van deze avond was mevrouw M. Haaen-Saaman. Het hoogtepunt van deze avond was het optreden van de Zeeuwse Koorschool onder lei ding van de heer E. Heyblok. Dit koor is bekend door het optreden voor radio en televisie. Ook werd van dit koor kortgeleden een lang speelplaat opgenomen. Bijzonder fijn. werd het Stille nacht, heilige nacht door de jongens van dit koor gezongen. Een gevoe lig Italiaans en Spaans kerstlied en een liedje van Jules de Corte wer den prachtig gezongen. Bijzonder mooi was een oud kerstlied van de Amsterdamse componist Kuipers. In dit programma werden ook liede ren van Joseph Haydn gezongen. Na de pauze bracht het koor een Weens programma, waarin de Ra- detzkymars bijzonder in de smaak viel. (Van onze correspondent) HULST In café de Veehandel bij S. Blommaert werd een kerst schieting gehouden oP de liggende wip waaraan 47 schutters deelna men. Er werfl geschoten op één wip. De uitslag luidt als volgt: de hoofdvogel werd geschoten door F. de Letter te St. Jansteen, de eerste zijvogel door G. van de Walle te Hulst de tweede zijvogel was voor P. Vermeulen te St. Jansteen. De meeste kleine vogels, vijf stuks, wer den geschoten door G. van de Berghe te Clinge. Kerstavond in het Dorpshuis De bej-aardensoos tezamen met de hervormde en gereformeerde vrou wenverenigingen heeft een kerst avond in het Dorpshuis te 's-Graven- polder gehouden. Wegens ziekte van mevrouw Queries van Ufford-Loeber stond deze avond onder leiding van mevrouw Geensen-Koole. Medewer king werd verleend door een dames koor onder leiding van de heer Jac. Tamminga uit Goes van het Plaitte- landskoor. Mevrouw Van Espen uit Goes declameerde, hetgeen bijzon der in de smaak viel. Jubileum In de Korenbeurs te 's-Heerenhoek heeft de heer F. A. Traas op feestelijke wijze zijn zilve ren ambtsjubileum bij de PZEM gevierd. Daartoe was er in dé mid dag een druk bezochte receptie. De bedrijfsingenieur van de PZEM, ir. G. van der Beij, was de eerste spre ker Hij voerde ook het woord na mens de personeelsvereniging O. en O. en namens deze vereniging bood hij de jubilaris een platenbon aan. Technisch ambtenaar Wondergem memoreerde op humoristische wijze de carrière, die de heer Traas had gemaakt van handlanger tot mon- teur. Namens directie en personeel bood hij een set timmermansgereed schap aan. Ook mevrouw Traas werd in de hulde betrokken en zij ontving een prachtige ruiker. Later op de avond bracht de voor het eerst in nieuw uniform gestoken fanfare St.-Cecilia de jubilaris een serenade SABOTEURS hebben gisteren een pompstation opgeblazen aan de buis leiding, waardoor Zambia vanuit Tan zania van geraffineerde olie wordt voorzien. Oliemaatschappijen probe ren nu Zambia met behulp van tank auto's van de nodige olieprodukten te voorzien. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBEERS - Tijdens een gewaagde achtervolgingsrit langs een bochtige weg is gistermorgen de 37-jarige wachtmeester eerste klasse van de rijkspolitie te Mid- delbeers, H. Streekstra, opzette lijk door een verdachte automo bilist van de weg af gereden. De politieman is met een ge broken rechterarm en kneuzin gen naar een ziekenhuis overge bracht. Later op de dag kon hij naar huis worden teruggebracht. De heer Streekstra hield in Mid- delbeers een routinecontrole. Hij gaf daarbij op een bepaald mo ment de bestuurder van een wrakkige zwarte Opel een stop teken. De man reed door, waar op de wachtmeester op zijn snel le brommer een achtervolging in zette. Hij was niet bij voorbaat kansloos omdat de weg ter plaat je smal en bochtig is. De heer Streekstra haalde de auto inderdaad in, reed langszij en gelastte de bestuurder op nieuw te stoppen. Deze man rea geerde daarop met zijn auto scherp naar links te sturen. De politieman sloeg daardoor tegen de grond; de automobilist ging er vandoor. De wachtmeester zag nog wel kans het kenteken van de auto te noteren. Een nader onderzoek leerde evenwel dat het lange tijd niet was overgeschreven op naam van de opeenvolgende eigenaars. Het kenteken belioort al geruime tijd uit de roulatie te zijn. De dader is nog steeds spoorloos. De rijkspolitie vermoedt in middels wél wie de verdachte is. Het moet een man uit Tilburg zijn die al maanden wegens in braken wordt gezocht door veie Brabantse politiekorpsen, o.m. die uit Tilburg, Eindhoven, Rijen en Hilvarenbeek. (Van onze correspondent) KAPELLE In het raadhuis van Kapelle heeft opperwachtmeester J. L. Casetta uit Kapelle dinsdagmor gen het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de rijks politie. Dit feit werd gevierd temid den van zijn collega's van de groep Kapelle en verschillende genodigden. Als vertegenwoordiger van de dis trictscommandant werd het woord gevoerd door adjudant Pipping die opper Casetta schetste als een waardig lid van het korps rijkspolitie. Na in 1945 zijn militaire dienst bij de Irenebrigade te hebben afgesloten trad de heer Casetta toe tot de hulp marechaussee. In 1964 werd de heer Casetta benoemd tot wachtmeester en in 1954 tot wachtmeester eerste klasse. In 1963 werd hij bevorderd tot opper wachtmeester. Thans vervuld hij in Kapelle de funktie van plaatsvervan gend groepscommandant en rayom- commandant. Ook burgemeester van Suylekom had veel waardering voor zijn werk, evenals de groepscommandant, adju dant L. de Visser. Namens de collega's van de groep Kapelle bood hij ook een enveloppe aan en mevr. Casetto kreeg bloemen. Namens de bond van politie-ambte- naren werd het woord gevoerd door opperwachtmeester J. Hoogstrate uit Kloetinge die eveneens een geschenk aanbood. Tenslotte sprak de jubilaris een dank woord. WASHINGTON (RTR) De Ameri kaanse vice-president, Spiro Agnew, is op tweede kerstdag uit Washington naar Hawaii vertrokken voor een rondreis langs tien landen in Azië en het gebied van de Stille Oceaan. Hij zal in 24 dagen 60.000 km af leggen. Op het programma staan be zoeken aan de Philippijnen, Formosa, Thailand, Nepal, Afghanistan, Malei sië, Singapore, Indonesië, Australië en Nieuw-Zeeland. MOSKOU (RTR) Volgens in Moskou ontvangen berichten zijn on geveer 100 mensen om het leven ge komen, doordat bij Jerevan, de hoofd plaats van de Sovjet-Republiek Ar menië, een autobus van een rots stortte. Een regeringscommissie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Ook helpt zij de nabestaan den van die slachtoffers. De bus zou zwaar overbelast zijn geweest. ontvangen bisschop en vicaris-gene raal ten huize Veemarktstraat 46 te Breda van half twaalf tot één uur in de voormiddag. Op dinsdag 30 december a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders C. ADAM-VERSCHRAEGEN hun 50-jarige bruiloft te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 16.30 - 17.30 uur in het bejaardenlokaal Walstraat 35 te Axel. In grote verslagenheid delen wij u mede, dat heden geheel onverwacht van ons is heengegaan, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, mijn lieve man, onze goede zorgzame vader en opa JOSEPHUS CORNELIUS JOHANNES RADEMAKERS echtgenoot van Johanna Henrica Maria van der Put op de leeftijd van 72 jaar. Drager van de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau Erevoorzitter R.S.C. Alliance Erevoorzitter Bridgeclub Roosendaal Erevoorzitter Oranje-Comité Erevoorzitter V.V.V, Roosendaal Erevoorziter Grossiersver. Centrum Roosendaal: J. H. M. Rademakers-van der Put A. A. J. M. Rademakers J. M. M. Rademakers-Nollen, Jef, Dianne en Jany J. S. M. Rademakers A. A, T. P. Rademakers-Broos Hélène en Jef Fam. Rademakers Fam. van der Put. Roosendaal, 24 december 1969, Molenstraat 87. De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafenis, vindt plaats op maandag 29 december a.s. te 15.00 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd. Op zondag 28 december te 18.30 uur eucharistie viering in de parochiekerk, alwaar ook op maan dag 29 december te 14,55 uur de samenkomst is vóór de begrafenis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Franciscus-ziekenhuis, de bezoekuren zijn van 14.0015.00 uur en van 18.0019.00 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in hotel „Central". Stationsplein 9. Gezien de feestdagen en de moeilijke postverbin ding gelieve u deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. uit ons midden weggenomen onze lieve vrouw, Heden is tot onze diepe droefheid plotseling moeder, behuwdmoeder, oma, dochter, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw MARIA K. BUTLER, geboren Vermeulen, op de leeftijd van 66 jaar. A. J. Butler V. W. Butler T. Butler-Geijp Carroll Ab Danny Familie Vermeulen Familie Butler. Terneuzen, 24 december 1969. Jacob van Lennepstraat 15. De teraardebestelling zal plaats hebben maandag 29 december a.s. des namiddags 3 uur. na vooraf gaande rouwdienst in de aula, aanvangende 2.30 Op eerste kerstdag 1969, werd na een kort stondige ziekte in het r.-k. ziekenhuis te Sluis kil, voorzien van het H. Sacrament der zie ken, in Gods eeuwige vrede opgenomen, mijn echtgenote, onze moeder en grootmoeder, me vrouw ANNA MARIA CLEIJMAN echtgenote van de heer Leon August Vervaet, geboren te Hulst, 24 februari 1907. Axel: L. A. Vervaet J. Maas-Vervaet J. Maas Huub en Hans B. Vervaet M. Vervaet-de Schepper Saskia en Colinda C. Vervaet Stoppeldijk: M. Duerinck. De H. Eucharistieviering, waarbij we de overle dene zullen gedenken, zal geschieden op maan dag 29 december a.s. te 10.00 uur, in de kerk van de H. Gregorius de Grote te Axel, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed: zondagavond te 19.00 uur in de r.-k, kerk, Walstraat. Bijeenkomst: r.-k. kerk Walstraat. Axel, 25 december 1969. Pironstraat 7. Zij, die bjj vergetelheid geen kennisgeving mochten ontvangen, gelieven dit bericht als zo danig te beschouwen. Enige kennisgeving. WEGENS STERFGEVAL MAANDAG 29 DECEMBER DE GEHELE DAG GESLOTEN L. VERVAET. Op 24 december 1969 overleed in het Radboud- ziekenhuis te Nijmegen tot onze diepe droefheid, voorzien van het Sacrament der zieken, onze be minde echtgenoot, vader en grootvader HENRICUS LUDOVICUS JOHANNES LOCKEFEER geboren te Nieuw-Nainen, 24 mei 1900. Breda: A. Lockef eer-Schyvenaars Ph. v. d. Borst-Lockefeer P. v. d. Borst M. Hooydonk-Lockefeer J. Hooydonk J. Lockefeer S. Lockefeer-v. 't Hullenaar M. Biekens-Lockefeer M. Biekens en kleinkinderen. De H. Requiemmis zal worden opgedragen op za. terdag 27 december om 10.30 uur in de parochie kerk van St.-Petrus en Paulus, Graaf Hendrik III laan te Breda, waarna begrafenis op de begraaf plaats Zuylen. Venray: Breda: Yzendijke: Eindhoven: Tot onze diepe droefheid is zacht en kalm van ons heengegaan, gesterkt door de H. H. Sacra menten der stervenden, onze onvergetelijke dochter, zuster, behuwdzuster en tante IRMA MARIA DE LOOS in de leeftijd van bijna 53 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overle dene in uw gebeden aan. Boschkapelle, 23 december 1969. Bossestraat 110. Boschkapelle: Alf. de Loos Hengstdijk: Ang. de Loos A. de Loos-van Heese Boschkapelle: M. de Loos Alb. de Loos L. de Loos-de Munck, kinderen en kleinkind Stoppeldijk: Wed. M. de Loos-Fassaert kinderen en kleinkinderen. De begrafenis waarbij u beleefd wordt uitgeno digd, zal plaatshebben heden zaterdag 27 decem ber om half elf, in de parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Boschkapelle. De commissaris der koningin in de provincie Zeeland en mevrouw Aartsen-Stap hopen ter gelegenheid van de jaarwisseling op zaterdag 3 januari 1970, des middags van 4 tot 6 uur, de te houden in de Statenzaal te Middelburg, in gang Abdijplein. Op maandag 29 december 1969 des namiddags 3 uur wordt in „Ons Dorpshuis" een buitenge wone openbare vergadering van de raad der ge meente Kruiningen gehouden. In deze vergadering wordt afscheid genomen van de gemeenteraad, de voorzitter, de secretaris, de ontvanger en de directeur van de vleeskeu ringsdienst. Na afloop van de vergadering zal van ong. half vijf tot half zes de bevolking instanties en vere nigingen gelegenheid worden gegeven tijdens een receptie afscheid te nemen van gemeente bestuur en functionarissen, die in de nieuwe gemeente Reimerswaal geen functie meer rullen bekleden. Wij zoeken op korte termijn een meisje dat houdt van een afwisselende baan in een prettige owgesm en zich thuis voelt op een kantoor, waar naast ge' varieerd administratief werk, een levendig kliënten- kontakt plaats heeft. Naast een goed salaris, extra uitkeringen in de vortn van 6% vakantietoeslag en een jaarlijkse gratifikatj van bijna 1% maand salaris Uitstekende soc'a' voorwaarden, zoals huwelijksuitkering, ruim 3 weK° vakantie, 40-urige werkweek en zaterdags vrij- Belangstelling? Schrijf, bel of kom eens praten ml' de direktie van de AMRO Bank, Lange her straat 36, Goes, telefoon 01100 - 5940, \VJ AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK (Van een onzer verslaggev TERNEUZEN Ongeveer ventig Terneuzense jong kwamen op kerstavond bijee het Zuidlandtheater om zie bezinnen op het probleem va onderontwikkelde volkeren, voren hadden ze een stille gemaakt vanaf het clubhuis Toestandje aan de Djjkstraat. Op de meegevoerde spandoi stonden leuzen, die opriepen steun aan de noodlijdende lan In het Zuidlandtheater voei verscheidene sprekers het wc en werden dia's vertoond misstanden in Zuid-Amerika. de avond verleende medewerk de Belgische soulgroep Oscar 1 ris and the Twinkle Stars, ensemble oogstte met zijn gos bij het jeugdige publiek veel val. Tot besluit van de sair komst legden de aanwezigen verklaring af, waarin zij zich lidair toonden met de volker hun strijd om een menswaai bestaan. (Va® een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het handels gister van de kamer van koophan en fabrieken voor Zeeuwsch-Vla deren werden de volgende onder mingen ingeschreven: 10264. Café drijf „Café Casino", Korte Kerkstr 17 Terneuzen (eig. D. J. Dokter 10262: Sexboetiek „Apollo", Nieu straat 19 Sluis. Eig. J. J. Mil 10263: Vlasbedrijf L. J. Bosm (eig.), Vlasstraat 22 Sint-Janste 10265: Kleinhandel in handwerken breiwol ,,'t Spinnewiel", Molendij! Hoek. Eig. M. van der Have-E groen. (Van onze correspondent) BRESKENS De christelijk g( mengde zangvereniging God is mij Lied te Breskens heeft haar 50-jari jubileum gevierd met een uitvoerin in de hervormde kerk en een recep tie in de Uitkomst. De uitvoering werd bij gewoon door 500 belangstellenden. Ook wa het Noordbevelands mannenkoor aan wezig. De avond werd geopend dooi voorzitter A. Wisse. Aan de uitvoering werkten mee d sopraan mevrouw Risseeuw-Verdouv uit Axel, de organiste mevrouw D' Feyter-la Gasse uit Axel en de orga nisten P. v. Zanten en J. v. Oosten- brugge. In hoofdzaak werden Neder landse geestelijke liederen uitge voerd. Tijdens de receptie in de Uitkoms werden gelukwensen aangeboder door ds. W. Musch, namens de ker ken; J. Bot uit Oostburg namens Sol Deo Gloria; de heer Hullu namens kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen C'| de heer v. Brunen uit Den Haag voorzitter van de bond van christe lijke zang- en oratoriumverenigin gen. De heer v. Brunen speldde de hee: en mevrouw Van den Heuvel-Eras mus de zilveren bondsspeld op vooi hun 50-jarig lidmaatschap. De heer C. Bakker, koorlid, maakt melding van 25 nieuwe donateurs. (Van onze correspondent) BRESKENS Door de regionale Zeeuwsch-Vlaamse woningbouwver eniging is in de Halle te Axel de jaar vergadering gehouden, welke matig bezocht werd. Voorzitter Bartz deelde mede dat strenger zal worden toegezien op de huurachterstand die er kan zijn. De jaarrekeningen over 1962 t.e.m. 1967 werden vastgesteld. Voorzitter W Bartz werd als zoda nig herkozen evenals de bestuursle den Andriessen, Everaart, Van de Voorde en De Waal Tot nieuwe be stuursleden werden gekozen de heer narendregt uit Oostburg en dra. Kla uter uit Groede. De leden van de raad van commis sarissen Bleyenberg en Van Ruym- ueke werden herkozen terwijl de neer Van de Lee uit _Axel als nieuwe commissaris werd benoemd. De voor zitter constateerde nog dat de ge- nouden besprekingen met de huur- de afgelopen periode zeer prettig zijn verlopen. De voorgestel de commissies in de diverse plaatsen «omen vlot op dreef De woning- bhkW9Vanrnnigin-g h6eft op net °gen" DUk 2300 woningen in beheer. I

de Stem | 1969 | | pagina 4