Westdorp zegevierde verrassend RICHARD BUKACKI WAS BESTE CYCLO-CROSSER JUDOSTRIJD IN AXEL Vijfde plaats voor Vau Houten in Rieme Jeugd aan sporthal te bod in Goes Geen HVV '24 WAS STERKSTE Goes krijgt clubhuis Sport dit weekeinde luister n Staf de Moor: „Nu veel eerlijker HALVE MINUUT ZAALVOETBAL- TOERNOOI UITSLAGEN Handbaltoernooi sporthal Hulst JAMMER UITSLAGEN Grote zaal Handbal vacuum Aantrekkelijke pantomime tó 1 li DE STEM VAN ZATERDAG 27 DECEMBER 1969 19 (Van een onzer wielermedewerkers) KAMPERLAND De 29-jarige Wim Westdorp uit Heinkenszand is vrijdag op verrassende wijze winnaar geworden van de traditionele kerstcross, die de Zeeuwse Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" ook ditmaal weer in Kamperland hield. De in wielerkringen totaal onbe kende Westdorp, die voor volgend seizoen dan ook pas een licentie als nieuweling heeft aangevraagd werd niet alleen in zijn categorie eerste maar triomfeerde ook in het algemene klassement. „Toen de afstand van 17 kilometer er voor mij opzat dacht ik: het gaat lekker dus waarom zou ik stoppen", verklaarde Westdorp na afloop. Hjj voegde er nog aan toe: „Eigenlijk had ik beter meteen bij de profs on amateurs van start kunnen gaan maar dat leek me wel wat te hoog gegrepen. Dat het zo gesmeerd zou lopen had ik helemaal niet ver wacht want op een racefiets had ik nog niet zo veel gereden". Wim de Waal passeert Theo van Poecke, die door een val kostbare seconden verspeelde. is natuurlijk heel wat anders dian een wielerwedstrijd op de weg. En het parcours dat die sport- oommissie ditmaal had uitgestippeld bij het vafeantieeenitruin „De Ban- jaard" speelde zeer zieker in de kaart van Westdorp. De deelnemers moes ten driemaal van de fiets af op het 11-50 meter lange traject en vooral na het beklimmen van een steile duintrap moest men wel 50 meter met die fiets op de rug lopen. Vooral dit laatste ging Westdorp uitstekend af en dit is gieen wonder als men weet dat hjj al drie jaar lid is van „RKHAV" in Hulst en als veldieper zijn sporen reeds heeft verdiend. Overigens doet dit niets af aam de prestatie die Westdorp in deze wieler- onos.s leverde. Met zijn scherp gesneden gezicht bad hij uiterlijk reeds voor de start blijk gegeven in een uitstekende con ditie te verkeren. En dit onderstreep te hij tijdens de wedstrijd duidelijk. Van de 28 vertrekkers was Bertus Franse weliswaar de eerste die voor vuurwerk zorgde, reeds kort na de start, maar spoedig moest Franse het gezelschap dulden van Wim Westdorp en Jan Baas. Laatstgenoemd tweetal wist Franse na enkele kilometers los te rij den en reeds toen zat er in dat Westdorp en Raas hoge ogen zouden gooien. Een volggroepje bestaande uit Moelker, P-riem, Marijs en Huijzen verloor namelijk steeds meer terrein terwijl Franse nog verder was terug geslagen. Toen Raas enkele malen wegens pech en door een valpartij achter stand opliep reeds Westdorp eigenlijk reeds na 9 kilometer een onbedreigde aege tegemoet. Inmiddels hadden zich bij de ad- spiranten Benny Scheers en Cees Baans losgemaakt van de rest en vochten in een vinnig spurtje om de eerste plaats. Scheers werd winnaar met een fietslen-gte voorsprong. De halve minuut winst die West dorp had genomen op ai zijn con currenten deed hem besluiten door- te gaan toen hij ais nieuweling de 17 kilometer had afgelegd. Bij de amateurs en profs die in één categorie waren ingedeeld begon de strijd zich toe te spitsen tussen Jaap Moelker en Jan Marijs. Piet Rent meester en Jo de Roo, die als oud coureurs ook nu weer present waren evenals Peet Verschuure beten im mers wel flink van zich af maar kon den dit tweetal toch niet pareren. Al moet hier wel aan worden toege voegd dat Jo de Roo naarmate de slotfase naderde steeds meer terrein won en zelfs Rentmeester die lange (Van een onzer voetbalmedewerkers) ■HULST In de sporthal Den Dul- laert werd woensdagmiddag een zaal voetbaltoernooi gehouden. Georgani seerd door de gemeente Hulst voor B-junioren (12 tot 14 jaar). Aan dit toernooi werd door acht ploegen, verdeeld over twee poules, deelge nomen. Deelnemende ploegen waren: HW '24 uit Hulst, Clinge, Hulster loo uit Nieuw-Namen, Graauw, Vo gelwaarde, Steen, Hontenisse en SDO '63 uit Lamswaarde. De diverse uitslagen tijdeins de voorronden luiden: HW '24 - Clin ge 20, Vogelwaarde - Steen 03, SDO - Hontenisse 2—2, Hulsterl-oo - Graauw 00, HVV - Hulsterloo 11, Clinge - Graauw 10, Vogelwaar de - SDO 2—5, Steen - Hontenisse 2—1, HW - Graauw 2—0, Hul sterloo - Clinge 02, Hontenisse - Vogelwaarde 7—0, SDO - Steen 12. De eindstand in poule 1 luidde: 1. HVV '24, 5 punten, doelgemiddelde 5—1, 2. Clinge, 4. 3-2, 3. Hulsterloo 2, 1-3, 4. Graauw 1. 0-3. De eind stand in poule 2 luidde: 1. Steen 6, 7-2, 2. Hontenisse 3, 10-3, 3. SDO '63 3, 8-6, 4. Vogelwaarde 0, 2-15. Voor de eindpoules vonden de volgende wedstrijden plaats: Vogelwaarde - Graauw 00 (Vogelwaarde winnaar na strofschoppen), SDO - Hulster loo 21, Hontenisse - Clnige 21 HW - Steen finale 2—1. De eindstand luidde: 1. Steen, 2 HVV '24, 3. Hontenisse, 4. Clinge, 5. SDO '63, 6. Hulsterloo, 7. Vogelwaar de, 8. Graauw. Tot slot van dit ge slaagde zaalvoetbaltoernooi sprak di recteur Cueüenaere van de sporthal DenDullaert de jeugdige zaalvoet- bailers toe. Namens de Stichting Sporthal werd aan de nummers éen en twee een beker uitgereikt. tijd voor hem nog voorbijging. Ook Peet Verschuure beet danig van zich af zodat dit trio oud-coureurs nog vele jeugdige en actieve renners ach ter zich kon laten in de uitslag. Jammer was dat Wim du Bois tweemaal lek reed, waardoor hij geen rol van betekenis kon spelen. Het was trouwens de' eerste keer dat Du Bois aan een cross meedeed, maar het was hern best bevallen. Ook Kees Priem had weinig geluk. Hij reed eerst lek en daarna bescha digde hij bij een val zijn derailleur zodanig dat hij na 15 kilometer de strijd moest staken. Priem kon dain ook na afloop te recht spreken van een financiële strop. Bijzonder spijtig uiteraard maar deze schaduwzijde is natuurlijk het risico van het vak. Westdorp werd dus algemeen win naar met grote voorsprong op zijn concurrenten en incasseerdie lachend de wisselbeker. Niemand behoefde trouwens met lege handen huiswaarts te keren. Vooirziter Jan van Stee reikte de waardevolle prijzen uit die steeds een attractie op zichzelf vormde. Het nieuwe traject heeft uitstekend voldaan en was zeer zeker attractie ver dan voorgaande jaren, daarom een pluim op de wielerpet van de le den van Middelkamp's sportcomrnis- sie. Profs en amateurs: 1 J. Moelker (Wemeldinge) 23 km in 52 minuten; 2 J. Marijs (Vliasingen) 3 P. Ver schuure (Hansweert) 4 J. de Roo (Kruiningen) 5 B. Franse ('s-Hee- renhoek) 6 P. Rentmeester (Yerseke) 7 A. Klaeyssen (Biervliet) 8 J. Blok (Kruiningen) 9 C. Bal Kwaden dam.' me) 10 W. Evertse (Zierikaee) 11 H. Glerum (Yerseke) 12 A. Kuzee (Kapelle) 13 M. Lokerse (Kapelle) 14 G. Bakker (Zierikzee). Nieuwelingen: 1 W. Westdorp (Heinkenszand) 17 km in 41 min. 2 J. Raas (Heinkenszand) 3 T. Huijzen (Kloetinge). A dspiranten: 1 B. Soheers (Middel burg) 17 km in 27 min 2 C. Spaans Cs-Gravenpolder) 3. J. de Jager (Biezelinge), 4 A. Kuzee (Souburg) (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De afdeling Zee land van het Nederlands Handbal Verbond houdt zondag in de nieuwe Hulsterse sporthal Den Dullaert een groot propagandatoernooi. De deelnemende verenigingen zijn: Walcheren, Hontenisse, Sluiskil, GSC en Olympus. De wedstrijden begin nen om half elf en het is de bedoe ling, dat het toernooi om zes uur 's middags is afgelopen. De hoogtepun ten van het evenement zijn onge twijfeld de wedstrijden tussen de he ren juniorenteams van Walcheren en Olympus en het treffen tussen de nieren van beide clubs. De technische commissie van de afdeling Zeeland van het NHV hoopt door het organiseren van dit toer nooi, dat de handbalsport in Zeeuwsch-Vlaanderen meer belang stelling krijgt. Het programma voor zondag luidt meisjes adspiranten: Hontenisse - Sluiskil; GSC - Hontenisse 2; Sluis kil - Hontenisse 2; GSC - Hontenisse; Hontenisse 1 - Hontenisse 2; Sluiskil - GSC. Dames junioren: Sluiskil - Hontenisse; GSC - Olympus 2; Olym pus - Hontenisse; Sluiskil - GSC; GSC - Hontenisse; Sluiskil - Olympus 2. Heren junioren: Olympus - Wal cheren; Heren senioren; Olympus - GSC. (Van onze sportredactie) AXEL Op een schitterend par cours in het Axelse Bos heeft de prof Richard Bukacki gistermiddag de op het laatste moment door de wielerverenigingen „Erop en er over" en „Theo Middelkamp" uitge schreven Zeeuwsch-Vlaamse Kerst- cyclo-cross gewonnen. De Axelse beroepsrenner kwam uit in de cate gorie amateursprofs, die negen maal het rondje van anderhalve ki lometer moesten nemen. De triomf van de Axelse wielrenners werd ge completeerd door Wim de Waal, die de zege bij de nieuwelingen voor zich opeiste. De Jong uit Lams waarde zegevierde bij de adspiran ten. Het was een bijzonder zwaar par cours, dat de deelnemers moesten overbruggen. Vooral het stuk bij het openluchttheater van Axel bracht veel vaak onoverkomelijke proble men met zich mee. De renners moesten daar kiezen tussen fietsen en lopen door het mulle zand en over een door blubber spekglad ge worden dijk. Velen probeerden in de eerste ronde te fietsen tenslotte zijn het wielrenners maar dege nen, die kozen voor het met de fiets over de rug rennen, waren toch be ter af. In de eerste plaats konden zij het materiaal veilig door dit moeilij ke stuk loodsen en ten tweede verlo ren de renners, die fietsten, veel tijd met het secure stuurwerk, dat nu vereist werd. Richard Bukacki was de meest ge routineerde. Aan het begin van de „tocht" door en om het openlucht theater sprong hij elke keer resoluut van zijn fiets om even later als de Richard Bukacki, de winnaar van de cyclo-cross in Axel, in actie op een niet berijdbaar deel van het parcours. (Van onze sportredactie) HULS1 Ongeveer 150 judoka's uit Zeeuwsch-Vlaanderen zullen van daag op drie matten in de sporthal Den Dullaert strijden om de Zeeuwsch-Vlaamse titels. Het zijn allemaal leerlingen van leraar Staf de Moor uit Axel, die de mogelijk heid om een groot tournooi te orga niseren direct heeft aangegrepen, nu de sporthal in Hulst geopend is. Om het tournooi zo vlot mogelijk af te werken heeft Staf de Moor judomat- ten uit Oostburg, Axel en Zaamslag laten komen. „Op deze manier kunnen we zes judoka's tegelijk aan het werk heb ben" aldus de Axelse sportleraar. Het is voor de eerste keer, dat de Zeeuwsch-Vlaamse judoka's zonder beperking van de ruimte konden in schrijven. De Moor; „Vorig jaar hebben wc ook al een titeltournooi gehouden, maar toen moest ik, om dat er geen grote zaal beschikbaar was, eerst voorronden organiseren. De twee besten daarvan mochten dan uitmaken wie kampioen zou worden. Alle kampioenen kregen daarna de gelegenheid om te strijden om de Zeeuwsch-Vlaamse titel alle categorieën. Nu is het allemaal veel eerlijker geregeld. Iedereen kon in schrijven voor het tournooi' alle cate gorieën. Zo'n twintig jongens heb ben dat gedaan. Dus het kan van avond best een spectaculaire strijd worden" Staf de Moor heeft het programma, omdat er van de zijde van zijn leer lingen zo veel belangstelling was, in twee delen moeten scheiden. Van middag kemen vanaf drie uur de pas beginnende judoka's op de mat. Om half acht vanavond begint het meer zwaardere werk met de senio ren, met als sluitstuk de strijd om de titel alle categorieën. Tussendoor zal Staf de Moor met Hanny Sijs een demonstratie geven. De heer W. de Leur uit Sas van Gent, eerste dan karate, geeft met een paar leerlingen van hem ook een demonstratie om het programma wat op te fleuren. dijk langs de vijver bij de schaats baan genomen moest worden, weer zijn „stalen ros" te beklimmen. In de eerste twee omlopen had de Axelse prof nog zware concurrentie van Theo van Poecke, die ondanks het feit dat hij nog nooit cyclo cross gereden had het veldwerk bijzonder goed beheerste. Ook Guido Paridaen uit St. Kruis, die kampte met een slechte start, probeerde Bu kacki vele malen van de eerste plaats te verdringen. Van Poecke en Paridaen uit St. Kruis, die kampte dig. De Koewachter viel in de derde ronde, waardoor zijn ketting van zijn fiets liep, hetgeen hem een aardige achterstand opleverde, en Paridaen kreeg in de laatste ronde een lekke band en viel daarna ook nog. KNWU-consul Ben IJsebaert was erg te spreken over het parcours. „Het is jammer, dat dit parcours volgens de reglementen van de KNWU te kort is. Het moet min stens twee kilometer lang zijn en ideaal is twee en een halve kilome ter". Toch zag de heer IJsebaert mogelijkheden om volgend jaar de Zeeuwse crosskampioenschappen (die nu in het Brabantse Helvoirt gehouden worden) in eigen huis te verrijden. IJsebaert: „Als dit par cours wordt uitgebreid en er komt wat meer loopwerk In, dan kan er zonder enig probleem de strijd om de Zeeuwse titel worden verreden. Menige provincie zou de handen dichtknijpen bij zo'n mogelijkheid...". Theo var Poecke, die in de laatste ronde de door pech geplaagde Pari- dean voorbijstreefde en zo naar een tweede plaats reikte: „Ik had dit nog nooit gedaan. Het is zwaar werk maar het parcours was schitterend. Steeds moesten we de fiets op en af. Het is goed voor je conditie. Vooral na zo'n eerste kerstdag Bij de nieuwelingen was Wim de Waal uit Axel onbetwist de sterkste. De Waal ging tot en met de vierde ronde als een volleerd veldrijder mee in het spoor van Bukacki, Van Poecke, Paridean en Jan Serpenti (afgestapt door een lekke band). De Waal, die zeven ronden moest afleg gen, kwam de laatste omloop ietwat tekort, maar finishte toch ruim als eerste bij de nieuwelingen. Jan de Vos uit Zaamslag werd dankzij een scherpe sprint tweede. Amateurs: 1. R. Bukacki (Axel), 13,5 km. in 53.46; 2. Th. van Poecke (Koewacht); 3. G. Paridaen (St. Kruis); 4 P. Vonck (Heikant); 5. J. Westerweele (St. Anna ter Muiden); 6. op één ronde R. den Engelsman (Axel); 7 J. Riemens (Breskens); 8. A. Bom (Oostburg); 9. R. Lam mens (IJzendijke). Nieuwelingen; 1. W. de Waal (Axel), 10,5 km. in 30 minuten precies; 2. J. de Vos (Zaamslag); 3. Sj. Boekhout (Ter- neuzen); 4. L. de Clerck (Aarden- burg). Adspiranten: 1. J. de Jong (Lamswaarde), 7,5 km. in 19.35; 2. A. Vasseur (Axel); 3. J. Verstraeten (Philippine); 4. A. Oostdijk (Axel). TERNEUZEN In de vorig» week gehouden raadsvergadering heeft de Goese raad goedkeuring ge. hecht aai: een voorstel om aan de voetbalvereniging „Goes" gedurende dertig jaar het recht van opstal t» verlenen, voor de bouw van een clubhuis Het is een eenvoudig ha. nierstuk geworden in tegenstelling tot de jarenlange voorbereidingen, die een en ander zijn voorafgegaan] Nu zal een lang gekoesterde wens in vervulling gaan en: de mogelijkheid staat nu open om daadwerkelijk ge. stalte te geven aan de vergevorder. de plannen, die door het bestuur e„ een speciaal daartoe benoemde jn. bileumcommissie zijn gemaakt. Volgend jaar viert „Goes" name. lijk zijn 75-jarig bestaan (veruit de oudste vereniging in Zeeland) e# men zal er alles aan' doen om dit festijn in het nieuwe clubgebouw waardig te vieren. Dit op handen zijnde jubileum heeft er trouwens aanzienlijk toe bij. gedragen, dat er van officiële zijde rekening werd gehouden met de ver langens van het Goese bestuur, dat niets nalaat om het de Goese jeugd naar de zin te maken. Want, dat ij het hoofdmotief geweest, om aan dit kostbare object te gaan beginnen; de jeugd op verantwoorde wijze zighouden. Daarnaast hoopt wen na tuurlijk ook, dat dit clubhuis in sportieve zin zijn bijdrage zal leïe. ren. Het gebouw, dat zal verrijzen bij het hoofdveld op de plaats waar ru de oude kantine nog s-taat, is ont worpen door het architectenbureau H. Weertman te Goes. De zaal be- slaat een oppervlakte van 16 bij 8,s meter. In deze ruimte is een keuken gepland en een verkooppunt naai buiten. Voorts is in een zijvleugel op. genomen een vergaderzaal, een ral. me entree, een garderobe en een n. diokamer die door de week vooi meerdere doeleinden kan worden ge bruikt. Een c.v.-ruimte en toiletten (geen overbodige luxe op dit let- rein) completeren het gebouw. Zeer binnenkort zal een buitenge wone ledenvergadering bijeengeroe- I pen worden, tijdens welke het be stuur zijn plannen aan de leden zal ontvouiyen. De vergadering zal voor al in financieel opzicht zijn bestuur moeten steunen, want de kosten van de ruwe bouw zijn geraamd op f. 100.000,-. Vanzelfsprekend kan „Goes" dit bedrag niet uit eigen middelen fi nancieren. Door zelfwerkzaamheid en door een dringend beroep te d op industrie, middenstand en burge rij hoopt men de zaak rond te krij gen. Speciale acties, zoals een rom melmarkt, een oud-papieractie, een loterij en een bazaar zullen de nodige kontanten moeten opleveren. Daar- naast zal men een beroep doen de Nederlandse Sportfederatie, dit naar men hoopt f. 10.000,. op tafel zaï leggen. Overigens is dit clubhuis niet I alleen toegankelijk voor de leder. van de voetbalvereniging „Goes". (Van onze atletiekmedewerker) RIEME (B.) Op eerste kerstdag namen verschillende Zeeuwse atleten deel aan de traditionele kerstprijs in de Belgische plaats Rieme, die daar voor de 23e keer werd gehouden. Bij de senioren, die 7000 meter moesten lopen, leverde de Hulster atleet Wies van Houte een heroïsch gevecht te gen diverse atleten van de vereniging Oudenaerde (Piet Vonck had een dag je vrijaf gekregen van zijn club)Uit eindelijk werd het een vijfde plaats voor hem. Hij moest R. Reveyn (eer ste), R. van Praet (tweede), P. van Geddeghen (derde) en R. van Cleen (vierde), allen van de atletiekclub Oudenaerde, voor laten gaan. De Hul ster atleet Wim Westdorp, slecht ge start, kwam, naarmate het einde in zicht kwam, steeds beter opzetten, hetgeen uiteindelijk resulteerde in 'n eervolle zesde plaats. R. van Zee van AV '56 uit Goes werd 23e en A. Courtain van Atle tiekclub Hulst 29e. Er waren in deze categorie in totaal vijftig vertrekkers. In de ploegenrangschikking werd Hulst derde met 40 punten, na Waas land dat tweede werd m^t 36 punten en Oudenaerde, dat op de eerste plaats eindigde met 6 punten. Bij de junioren werd R. de Vlieg- her van Atletiekclub Rieme winnaar. De Zeeuwse atleten wisten hier de volgende plaatsen te behalen: K. van Hoofdklas dames: Niloc-Walcheren, Swift-Quintus. Heren: AHC '31-Niloc, Olympia- Sittardia, V en L-ESCA, Swift-Opera- tie '55. Afdeling Zeeland dames le klas: Zeeland Sport-GSC, Marathon-Wal- cheren 2. Heren le klas Marathon-GSC 2, Walcheren 2-Volharding. Dames 2e klas Marathon 2-Delta Sport, Walcheren 3-EMM 2. Heren 2e klas: Olympus 2-EMM 2. Dalen (AV '56 Goes), 8 E. Bogaert (Hulst), 11 A. Bours (Hulst),'15 J. Hazevoet (Hulst), 18 P. Behage (AV '56 Goes), 21 W. Roose (AV '56 Goes) In deze categorie werd atletiekclub Rieme eerste in de ploegenrangschik king met een totaal van 9 punten voor Hulst met 24, Oudenaerde met 31 en AV '56 uit Goes met 36 punten. R. Brugheman van Atletiekclub Waasland zegevierde, bij de scholieren waar Jo Vonck en Arnold Schout van Atletiekclub Hulst respectievelijk als vijfde en zevende finishten. Na vijf maal achtereen het zoet der overwin- ning geproefd te hebben diende bij cadetten J. Schout met een tweede plaats genoegen te nemen. De Stan dard Gent-atleet C. Clays bleef hea ditmaal enkele meters voor. E. Mal- tens van Hulst werd achttiende. Bj de miniemen, die in twee reeksen lie- pen, werden J. Kayzer en L. Hoef!» gels van Atletiekclub Hulst rspectie- velijk vierden en zevende in hB reeks. (Van onze sportmedewerker) GOES Maar Goes en dan in het bijzonder sportminnend Goes lange tijd naar heeft uitgezien wordt maandag werkelijkheid als de sport hal in gebruik wordt genomen. Er is een zogenaamde open week gepland waarin vooral veel aan dacht wordt, besteed aan de jeugd. „Naast de Goese verenigingen die zullen demonstreren hebben wij vooral in deze vakantieweek ge dacht aan de jeugd", zegt de Goe se sportambtenaar Hans de Ridder. De jeugd moet zich kunnen uitleven in die week en daarom hebben wij een jeugdinstuif georganiseerd die daarin voorziet. Elk kind, al dan niet lid van ee.n sportvereniging mag dan gratis ko men sporten onder leiding v-ain de sportleraren Hans Lindenberg en Jac. Hop en de sportlerares mejuf frouw Geschiere. Als deze instuif goed slaagt en daar twijfel ik niet aan, kunnen wij daar misschien een traditie van maken in de kerstva kantie". De jeugdinstuif start op maandag 29 december. Ook op dinsdag 30 en woensdag 31 december kan men te recht evenals vrijdag 2 januari tel kens van 10 - 12 'uur 's morgens en van 14 - 16.30 's middags. Voor de Goese sportverenigingen die zullen demonstreren is het volgende pro gramma gepland: maandag 29 de cember 19 - 22 uur „Robur" dinsdag 30 december 19-22 uur ,,'t Salve Maantje" vrijdag 2 januari 19-'* uur „GSC" zaterdag 3 januari „w Goes" 12 - 13 uur „SSV 15 - 17.30 uur „GVC". 19 - 22 «J „Volharding" en van 21-23 uur go". Het publiek mag deze ties gratis bijwonen en kan tegwl de sporthal bezichtigen. Deze open week moet worden S. zien als eet, voorloper van de ciele opening die naar men wacht begin februari zal plaatsw den. Dat de gemeente Goes niets het toeval heeft overgelaten uitstekende accommodatie te j krijgen is duidelijk gebleken. pe bij 22 meter grote hal heeft perfect litziet rubbervloer die er Alles is bijzonder ruim zoals kleedlokalen en de douches. OoKI m de I restaurant van 2Ö0 vierkante I is uitstekend gelegen, praktisch hele dag is er zonlicht en er I fraai uitzicht. Op de verschuif», tribunes zijn 400 zitplaatsen. In to taal kam men zo'n 800 tot 100" I publiek ontvangen. Uniek is ook elektrische scorebord, terwijl turntoesteïlen en de andere tuur waarmee gewerkt zal worden, aan alle eisen voldoet Kortom in zijn totaliteit kan sporthal de toets der kritiek g rijk doorstaan en zonder twijfel het dan ook een pronkstuk Goes worden genoemd. Alom zijn de Nederlandse groepen druk In de weer i bliekswerving. Minstens zes elf gesubsidieerde gezelsi hebben daarvoor zelfs gesj seerd personeel in dienst, beste methodes wordt druk cussieerd. Men trekt er op u de scholen, naar fabrieken één van de meest voor de ha gende mogelijkheden bespee nietde Kerstmatinees pische familievoorstellingen, bestaat geen systeem waarmi in het buitenland zoveel jeug de theaters trekt als juist de lige" voorstellingen in de k< kantie. Een periode, waarin i| teljjk Europa nog zelden pleegt te liggen, terwijl ook pas later in het seizoen mi pleegt te zijn. Een periode waarin over het algemeen di| geren hun vertier binnen zoeken. Een periode bovej waarin ontelbare oma's hun kinderen of tantes hun neefl nichtjes te logeren hebben. Kf een periode die schrééuwt or gaansmogelijkheden voor jon oud te zamen of voor de jon alleen. De bioscopen hebben van die markt speciaal bediend. I vakantie is de tjjd van de lae, gramma's voor jong en oud, v sprookjesfilms, van de familie nees. Maar op b.v. tweede ker was er bij de elf gesubsid (ADVERTENTIE) '4J .-VjU*.; I Jtet: 'j J -»<£ ,1 10 LONDEN Tommy Steele en Ma ry Hopkin spelen de hoofdrol in de pantomime „Dick Wittington" die momenteel wordt gespeeld in het Londense Palladium. Zaterdag 27 december HILVERSUM I 402 M VARA: 12.05 Oude grammofoonpla ten. 12.30 Tussen start en finish: ac tueel spo-rtnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 Vara-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jonge renprogramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels, een luisterprogramma. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Scan: populair Programma over electromica. VARA 16.15 Stereo: Klavecimbel-recital: oude muziek. 16.35 Artistieke Staal kaart. 17.10 Londens Symfonie-or kest: moderne muziek. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actua liteiten 18.20 Uitzending van Bin ding Rechts. 18.30 De Jaren '60: Beeld van verandering en beweging- documentair klankbeeld. 21.30 Stereo Omroep-orkest, Omroep-Mannenkoor ©n solisten: fragmenten uit opera's van Verdi. 22.00 Gesprek met Victor van Vriesland. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Trio Plus: licht muziekprogramma met cabaretliedjes. 23.15 Stereo: Hoogte- Punten uit de Nederlandse versie van (pnsical My Fair Lady (opn). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H 298 M KRO: 12.00 Zonder grenzen: ru- nriek over missie en zending. 12.10 y-rammofoonmuziek. 12.14 Marktbe richten. 12.16 Overheidsvoorlichting:

de Stem | 1969 | | pagina 18