I I Sinds kort levendige handel in vakantiehuizen quiz GARAGE UITGEBRAND Deel kandidatenlijst KVP-Oostburg vastgesteld 'J MARY VAN DIJK PITTORESKE HAVENTJE TREKT TOERISTEN Mededeling aan onze abonnees EDITIE VOOR ZEELAND Opheffen Voordeel MEDEDELING aan onze adverteerders Kapelle St.-Jansteen Nw- en St.-Joosland Koewacht Kloosterzande Is al Kerstmis wat de quiz ■klok slaat Onvrede op aarde De eerste Kerstballen Hulst Kloetinge Stembureaus Dmvenkeuring in Kloosterzande Matroos slachtoffer arbeidsongeval EXAMENS Nog juist vóór de feestdagen een warme duster - nachthemd of pyama „verleidelijk mooi Zwaar gewonde bij aanrijding Baarland Hava Naguila treedt op in nieuwe sporthal Prijskaarting in St.-Jansteen Hervormd vrouwen gilde hield kerstviering Oliebollenactie in Vogelwaarde Hoogwater Clinge Hansweert „Fridel" omhooggevaren Pop-avond voor Grieks verzet Be j aardenkerstfeest in Kai Munk DE STEM VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1969 In de kran» van 6 december meldden wij U reeds dat de abonnementenadministratie m.i.v. 1 januari 1970 mede ge voerd zal gaan worden m.b.v. ons computercentrum. In verband hiermede willen wij U nogmaals vriendelijk verzoe ken te willen wachten met be taling van de maand |anuari, respectievelijk het eerste kwar taal 1970, tot het moment waar op U hetzij een kwitantie aange boden krijgt hetzij een stortingsacceptgiro kaart ontvangt. Indien U een machtiging afge geven heeft voor periodieke/ automatische overschrijving is het niet geheel uitgesloten dat U (éénmalig) toch een stortings acceptgirokaart ontvangt. U ge lieve deze kaart terzijde te leg gen. Mocht echter onverhoopt auto matische afschrijving niet plaats vinden binnen de eerste drie weken van het kwartaal, dan verzoeken wij U beleefd alsnog van de kaart gebruik te willen maken. Tevens dient U dan con tact op te nemen met onze ad ministratie (tst. 49). Uw medewerking in dezen wordt ten zeerste op prijs ge steld. Mogen wij U er tevens nog op attenderen dat de abonne mentsprijs (landelijk) verhoogd is. U treft het gewijzigde tarief elders in dit blad aan. NAMENS DE ADMINISTRATIE DAGBLAD VOOR. ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs i 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren, tel. 01180-5550 (midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en TefneuZen: A. SChell (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen: W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland èn N.-Zèeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, \xel EXPLOITATIE ADV.: Inspecteur Zeeland: L. K. M de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z Vlaanderen; Th, de Bakkei (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Temeuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Bevelar.d. C Menu (01100-8030) (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Veertig van de 440 woningen in de gemeente Graauw doen op het ogenblik dienst als vakantiewoning. Het merendeel van de vakantiehuizen is in han den van Belgen en Duitsers, die er voornamelijk de weekends en zomervakanties doorbrengen. Van de vakantiewoningen staan er drie in het gehucht Zandberg en 14 in het gehucht Schelfhouts- hoek, die beide behoren tot de gemeente Graauw. Het plaatsje De Paal spant met 20 vakantie woningen de kroon. Vooral de laatste jaren zijn over het algemeen vrij eenvoudige arbei derswoningen aan de voet van de Zeeuwse dijken bijzonder in trek. Aankoop van de meestal kleine wo ningen vergt over hef algemeen geen grote investering. Dat neemt overigens niet weg, dat sinds kort een vrij levendig handeltje in die woningen is ontstaan. Aanvankelijk gingen de eerste huizen spotgoed koop van de hand. De prijzen liggen nu al aanmerke lijk hoger Toch zijn bedragen van f. 5000 tot f. 6000 geen abnormale prijzen voor vakantiewoningen in het vlakke Zeeuwse land. Hoewel op dit moment in nagenoeg alle Zeeuwsch- Vlaamse dorpjes huizen worden verkocht aan buitenlandse vakantie gasten, schijnt de gemeente Graauw toch wel bijzonder in trek te zijn. De tot de verbeelding sprekende omge ving en het pittoreske haventje van onder meer De Paal, dat overigens bij eb wel droogligt, zijn daaraan on getwijfeld debet. In drukke zomermaanden kan het voorkomen dat de bevolking van De Paal vrijwel verdubbeld is. Duits overheerst op straat soms het Ne derlands. De eigenaresse van het Paalse havencafeetje weet dat te beamen. Als een van de weinige ca fés vermoedelijk in Zuid-Nederland schakelt men er in het hoogsiezoen van het Nederlands soms over op het Duits. „Hoewel die Duitse vakantiegas ten ook wel moeite doen een woord je Nederlands te spreken", voegt er de bar-vronw aan toe. Overigens zal waarschijnlijk ook De Paal wel niet zolang meer profiteren van de toe ristische belangstelling. Er bestaan namelijk al lang plannen het haven tje op te heffen. Het gehucht ziet zich daarmee be roofd van de enige toeristische at tractie waarvan het nu nog profi teert. Enkele inwoners doen de moei te om het haventje, zolang het nog duurt, voor verzanding te behoeden. Het lijkt een hopeloze strijd. Het slib komt met hetzelfde veelvoud vatt ku bieke meters binnen als waarmee het door de mensen weer naar bui ten wordt, gebracht. Halverwege het haventje is een ge- improviseerde dam gebouwd, waar mee men een soort waterreservoir vormt. Met vloed stroomt het vol. Bij eb wordt met het Water de ha ven schoongespoeld. Het is een strijd voor levensbehoud, want de Duitse, Belgische en ook enkele Nederland se toeristen brengen toch nog wel een aardig centje in het laadje, en dat wil men zo lang mogelijk hou den. Dat er inderdaad gesproken kan worden van een infiltratie van bui tenlanders bewijzen de namen van de plezierjachten in het haventje van De Paal. Het merendeel der scheepjes blijkt afkomstig uit Bel gië. Hoewel de gemeente Graauw ves tiging van vakantiegasten niet stimu leert, heeft men tegen de grote toe loop geen overwegende bezwaren. „Een voordeel is dat over het alge meen bouwvallige woningen een aar dige opknapbeurt krijgen", aldus een woordvoerder. Financieel gezien heeft de vestiging van buitenlanders in de gemeente geen bijzondere coh sequenties. Toch is de belangstelling voor de leegkomende woningen niet meer zo overweldigend als vroeger. Niemand weet er een verklaring voor. Wellicht is een dergelijke ma nier van vakantiehouden toch bij sommigen tegengevallen zoals de gemeenteopzichter van mening is. „Veel hebben we hier op recreatief gebied niet te bieden", weet men op het gemeentehuis te vertéllen, „ën we kunner voor die enkele vakantie gangers geen speciale voorzieningen gaan treffen". De gemeente Graauw heeft nu nog verschillende aanvra gen voor kleine woningen liggen. In verband met de sluiting van onze kantoren en het niet verschijnen van onze krant op le en 2e kerstdag (25 en 26 december) alsmede op nieuwjaarsdag 1 januari zijn voor onze advertentie-afdeling de Vol gende afsluittijden van kracht: Verschijndatum 24-12-'69 27-I2-'69 29-12-'69 30-12-'69 31-12-'69 2- l-'70 Uiterste afsluittermijn 23-12-'69 om 9 uur 's morgens 24-12-'69 om 9 uur 's morgens 24-12-'69 om 12 uur 's middags 29-12-'69 om 9 uur 's morgens 30-I2-'69 om 9 uur 's morgens 31-12-'69 om 9 uur 's morgens Advertenties voor bovengenoemde data, waarvan de opdrachten op een later tijdstip dan daarvoor is gesteld bij ons binnenkomen, zullen in onze direct daarop volgende uitgave worden opgenomen. Advertentie-afdeling DE STEM Dagblad voor Zuidwest-Nederland Hengelwedstrijd Door de hen gelsportvereniging „De Kanaalvis sers" in Kapelle werd het héngel- seizoen 1969 afgesloten met een wild- prijzenwedstriid in de Westerschel- de. De wedstrijd duurde twee uur en er werf! aan deelgenomen door 54 le den. In totaal werden 60 ondermaat se en 72 bovenmaatse vissen ge vangen Voor elke deelnemer was er een prijs. De uitslagen zijn: 1. De Slabbekoorn 2. P. Ganseman, 3. J. P. Lepoeter. 4. P. Slabbekoorn. 5. L. Ruissen. Toneeluitvoering Voor een over volle zaal werd in het Verenigings gebouw door de toneelvereniging Ca- mere van Rhetorica St. Jan te Stee- ne, een uitvoering gegeven van het blijspel Fientje Beulemans. Het publiek stelde het gebodene zeer op prijs. Bijdrage Zuiderzeefonds De kerkeraad van Nieuw- en Sint Joos- land heeft een bedrag vam f 211,60 beschikbaar gesteld voor het Zuider zeefonds. Dit fonds brengt geld bij een voor de bouw van kerken in de nieuwe polders vap de voormalige Zuiderzee. De penningmeester van dit fonds heeft zijp schriftelijke er kenning uitgesproken voor deze bij drage en is het kerkbestuur daar zeer erkentelijk voor. Kerstfeest zondagschool Op eerste kerstdag wordt om half vieT de kerstfeestvierin-g voor de kinde ren van de zondagschool gehouden in de Nederlands hervormde kerk aan het Kerkplein. Alle ouders wor den dan met hun kinderen verwacht. Ook verdere belangstellenden zijn vap harte welkom. Kerstkerkdienst Aan de kerst- kerkdienst van de Nederlands her vormde kerk om tien uur, waarbij ds. P. SideriUs voor zal gaan zal medewerking worden verleend door het Nieuwlamds dameskoor. Adventsactie Voor de Advents- actie Latijns-Amerika van alle Ne derlandse kerken heeft de diaconie van de Nederlandse hervormde kerk in Nieuw, en Sint Joosland een be drag van f 100,- beschikbaar gesteld. Dit bedrag kan nog worden aange vuld door giften van ieder, die deze actie wil steunen. Op de enveloppe dient men dan te vermelden: La tijns-Amerika. Er kwam inmiddels nog een gift binnen van f 25,-, waar van f 10,. voor de kerkvoogdij; f 10 - voor de diaconie en f 5,- voor Ad ventsactie Latijns-Amerika. Het doel van deze actie is in déze landen door middel Van basisonderwijs de zo noodzakelijke scholing te brengen en daardoor de grondslag te leggen voor een menswaardiger bestaan. Ouderlingen In de nog bestaande vacatures voor het ambt van ouder ling i„ de Kerkeraad van Nieüw-en ömt-Joosland zijn door de gemeente leden de volgende personen kandidaat gesteld, de heren W. Janse Szn, J. Kusse, P. J. Reijnoudt Pzn. en L. Wijkhuis en mevrouw T. Zweistra- Beukers. De bevestiging van de nieu we ambtdsragers zal plaatsvinden op zondag 4 januari 1970 in de mor gendienst van 9.30 uur. In de laatste kerkeraadsvergade- ring heeft het kerkbestuur inmiddels afscheid genomenivan de oude ambts dragers. Kalkoenschieting Aan de kal- koenschieting bij J. de Guchteneire namen 78 schutters deel. De uitslag was heel eenvoudig, omdat René Kint alle drie de hoogvogels wist af te schieten, een prestatie die hij in zes choten vólttoide. Schieting Aan de schieting bij A. de Bock namen 72 schutters deèl. De uitslag: hoogvogel: J. Ferket, zijvogels: R. de Guchteneire en P. Mannens, meeste kleine vogels: Raf Baert mei vijf stuks. Duivenresultaten De resultaten van de Koewachtse duivenmelkers zijn als Volgt samen te vatten: kampioenschap, twee eerst afgegeve- ne: oude duiven: 1 R, Martens, 2 J. Elegeert, 3 P. van Goethem; jaar lingen: 1 P. van Goethem, 2 Ch Suij, 3 F. Roegiest; jonge duiven1 A.IJ- sebaert, 2 A. de Kind, 3 R. Martens; kampioen meeste prijzen: 1 A. de Kind, 2 Gebr. Elegeeert, 3 Ch, Suij, 4 P. Van Goethem, 5 J. Verschuèrén. As-duif 1969: oude duiven: 1 R. Martens, 2 H. Begheijn, 3 Gebr. Ele geert; jaarlingen: 1 F Roegiest, 2 P. van Goethem, 3 A. de Kind; Jon ge duiver' 1 A. IJsebaert, 2 P. van Goethem. 3 A de Kind. Koningsstand: oude duiven: 1 A. de Pau, 2 D. van Goethem, 3 R. Mar tens; jaarlingen: 1 L. de Kind, 2 F. Roegiest, 3 J. de Kind-Ceelaert; jon ge duiven. A Ch. Suij, 2 A. IJse baert, 2 P van Goethem. Raf Martens, 2 P. van Goethem, 3 Jac. Elegeert. 4 A. de Kind, o ch. Suij. Duivenverkoop Vrijdag tweede kerstdag zal om 15.00 uur een totale duivenverkoop worden gehouden van de internationaal bekende liefhebber R. Hendrix uit Walsoorden bij J. de Waal in Kloosterzande. De heer Hendrix is tot deze verkoop overge gaan wegens 'n verhuizing. De dui ven zullen te bezichtigen zijn vanaf *3 morgens half eif. Zijn voornaamste rassen zijn Welbaers, Pepermans, Krauf, Colpaert, Horemans en Blom- maerts. U kunt, met twee kerstdagen in het vooruitzicht, aan de slag: drie vragen vandaag (drie, vier en vijf). Zaterdag volgt dan de laat ste vraag van de vierde quizweek. Met daarbij de uitslag van de der de week. De vragen van vandaag zijn, dach ten we, niet al te moeilijk. Er moet ook nog tijd overblijven voor kerk bezoek, voor zingen bij de kerstboom, voor het bereiden van uitgebreide maaltijden en het nuttigen daarvan, dan wel voor het demonstreren te gen uitvoerig eten en drinken, voor het lezen van de kerstnummers van De Stem en van de tijdschriften, voor het verwennen van gasten of het verwensen van gasten, kortom voor die bezigheden, die ieder naar zijn geaardheid op het kerstprogram ma heeft gezet of er onverwachts op krijgt. land prijzen voor kerstballen ge vraagd (en betaald), die in ons land ondenkbaar zijn, zelfs al zullen die boomversieringen dergelijke hedra- gen wei waard zijn. Die kerstballen kosten namelijk 1. 15 gld. per stuk; 2. 15 gld. per half dozijn; 3. 5 gld. per stuk. Dat het niet altijd bij kerstdiners vrede op aarde is hebt u in De Stem kunnen lezen (en dezer da gen op de tv kunnen zien). Bij de gebeurtenissen, die zich in die donkere dagen afspeelden, door heel de wereld met zorg en span ning gevolgd, hadden ook een honderdtal Nederlandse mannen een taak. Hun commandant, die later een hoge Amerikaanse on derscheiding kreeg, was 1 Van Kooten 2 Ronden 3 Govaerts We zullen met de quiz ook nog maar even in de kerstsfeer blijven. Waar het hart van vol is.... Niet waar? Er heeft in De Stem een ver haal gestaan over een land, waar Kerstmis een nog grotere rol speelt dan bij ons. Daar staat de gehele be volking onder dictatuur van de kerstman en het spendeert enorme bedragen aan alles, wat daar bij een passende kerstviering hoort. Als wij Nederlanders in dit verschil een kleinering zien, mogen we aanvoeren, dat wij ook nog een St.-Nicolaasfeest hebben te bekostigen. Maar zelfs zon der die vijfde december zouden som mige prijzen, die in dit verhaal wor den genoemd, ons veel te gortig zijn. Zoals in De Stem viel te lezen, worden er in een warenhuis in dat Ook de derde vraag van van daag houden we in de kerstsfeer. De krant biedt stof te over. En we voelen ons niet in het minst be zwaard door de wetenschap, dat het u misschien wat lang zoeken en veel lezen zal kosten om het antwoord te vinden. De Stem is immers waard goed gelezen te worden. En u hebt de tijd. Hier is de vraag: Wie maakte dat was in 1842 de eerste kerst kaart 1 Louis Prang 2 Anthony McAuliffe 3 William Maw Egley Kaartwedstrijd De kaartwed strijd georganiseerd door de kaartclub St.-Cecilia in café R. de Vilder, had een recordaantal deelnemers. Er na men niet minder dan 88 kaarters aan deel. Uitslag: winnaarsronde: 1 G. Everaert - J. v. Osselaer; 2 F. Buys - E. de Nijs; 3 F. de Putter - E. v. d. Waile; 4 F. de Wit - A. Brooymans; 5 A. v. Gimst - E. Stevendaal: 6 A. Pollet - G. de Wit; 7 E. Cornells - J. Jansen; 8 F Segers - Th. Oliesla ger; 9 J. Pleunis - T. v. Iftimerseel; 10 A. Roovers - P. v. Overmeeren; 11 J. de Belie A. Picavet. Verliezers- ronde: 1 L. v. Landeghem - L. Ver- straeten; 2 D. Verbraecken - R. de Block; 3 J. de Kort - A. Prince; 4 J. v. Helsland - Th. de Rijk; 5 K. Kay- ser - J. de Block; 6 A. d'Hooghe - A. Sikkelerus; 7 A. Reyns - S. Bogaert; 8 A. Provoost - G. v. Helsland; 9 J. Annee - A. Asselman; 10 A. Broeck- aert - J. v. d. Ende; 11 B. Picavet - G. v. Vooren. De extraprijs werd ge wonnen door R. de Rij eke. Hervormde kerstdiensten In de Nederlands-hervormde kerk wordt woensdagavond om half vijf een kerstnaChtdienst gehouden. Voorgan ger is ds. Ph. Hilhorst. Het kerstfeest voor de zondagschoolkinderen wordt eveneens in de kerk gehouden en wél op tweede kerstdag 's middags om vijf uur. Ouderling-verkiezingen Als ouderling van de Nederlands-her- vormde gemeente van Kloetinge Werd herkozen de heer H. Bliek. Als ouderling-kerkvoogden werdén her benoemd B. M. van Nieuwenhuijze ên A. Allewijn en als diakenen me juffrouw D. Dekker en de heer A. Sturm. Collecte De Zeeuwse collecte heeft in Kloetinge 176,31 opge bracht. Leden van Jong Excelsior wai-en de collectanten voor dit doel. Voor de Stichting Christelijke Blin denhulp werd ook gecollecteerd. De opbrengst was 347,54. Afscheid gemeentebestuur In verband met de opheffing van de ge meente Kloetinge per 1 januari 1970 wordt de bevolking in staat gesteld afscheid té nemen van het gemeente bestuur op zaterdag 27 december 's middags van vier uur tot half zes in het gemeentehuis. Vooraf Wordt de laatste officiële openbare raads vergadering gehouden, die om drie uur begint, (Van onze correspondent) SLUIS In verband met de ver kiezingen voor de gemeenteraad op 25 februari 1970 zijn te Sluis en Re- tranchement de volgende stembu reaus gevestigd. Stemdistrict I: Voorzitter P.F. van Hootegem, le den: J.P.J. Wage en P.L. dé Wispe- laere; plv voorz. J.J. du Fossé; plv. leden. P.E. de Brock en A.A.B. van Beijsterveldt. Stemdistrict II: Voorzitter; F.T.G. Cuelenaere; le den: J.Ö.L. de Brock en P.I. de Lij- zer; plv. voorz. J. du Fossé; plv. lé den: P.E. de Brock en A.A.B. van Beijsterveldt. Stemdistrict III: Voor zitter: C.J Almekinders; leden: J.P Vercouteren en J.F. Kornelis; plv. voorz J.P Vercouteren; plv. leden' D. J. Hetrébout en A. J. de Witte (allen te Retranchemênt). Hoofd, stembureau (gevestigd in Burge meesterskamer te Sluis). Voorz. P. F. van Hootegem: wnd. voorz. F.T. G. Cuelenaere (tevens lid); leden; S.A. van Hal, J.P.J. Wage en C.J. Almekinders. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De dulven- keuring in Kloosterzande in het lo kaal van 3. de Waal is een groot succes geworden. Er werden dit jaar 194 duiven ingekorfd. De uitslag luidt als volgt: oude doffers; 1. E. de Waal, 2. J. v. Goet hem, 3. J Roels, jonge doffers: 1, P. v. Goethem, 2. A. de Rooij, 3. A. de Keijzer, oude duivinnen: 1. R. v. Goethem, 2. B. v. Goethem, 3. P. Verschuren, jonge duivinnên: 1. A. Baart, 2. J. de Bruyn, 3. A. Col paert, jaarling doffers: 1. P. Laffe- ber, 2. A. Vervaet, 3. P. Laffeber, jaarling duivinnên: 1. J. de Bruyn, 2. A, de Rooij, 3. A. Baart, late dui ven: 1. A Colpaert, 2. W. Laurêns- sen, 3. R. de Böoij. De aan de keuring verbonden tritswedstrijd werd gewonnen door P. Laffeber, tweede werd A. Lauret, derde P Kint, vierde J. Spondelee, vijfde J. Verschuren. Als zesde prijs (troostprijs) was door de visvereni ging van Kloosterzande een kabel- jouw van zevefi kilogram aangebo den. Deze werd gewonnen door T. Taelman De prijzen van de loterij zijn ge vallen op de nummers: 182, 547, 276, 450, 362, 59. 140, 24, 258, 375, 557, 662, 191, 12, 438 275, 681, (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) WEMELDINGE Aan boord van het Duitse schip Manfred vond dins dagmiddag een arbeidsongeval plaats waarbij de 39-jarige matroos P. R. Sauter, afkomstig uit Duisburg, letsel aan beide benen opliep. De Manfred, 89Ï ton, lag in lossing bij het kunstmatig aangelegde eiland voor de kust van Westerschouwên. De matroos die onderhoudswerkzaamhe den verrichtte en daarbij over een gebint van een openliggend laadruim liep, verloor hierbij zijn evenwicht en om niet in het ruim te vallen, sprong hjj naar beneden. Hij kwam hierbij zo ongelukkig terecht, dat hij beide hielbenen brak. Nadat tér plaatse eerste hulp ver leend was, werd hij door het rijkspo- litievaartuig RP 18 aan boord geno men en naar de haven van Burgsluis gebracht Waar die werd overgegeven aan een gereedstaande ambulance, die hem naar het ziekenhuis te Zierikzee vervoerde. Tijdens de lossing liep de Manfred nog averij op doordat het achterschip op de glooiing vast bleef hangen. De lossing is gestaakt in afwachting van de verzekerings-experts. NIJMEGEN Aan de R.-K. Uni versiteit in Nijmegen is de heer W. Kuypers uit Kloosterzande. cum laude gepromoveerd tot dr. in de faculteit van wis- en natuurkunde. Promotors waren de professoren Brinkman ei. Bonting. IN DE ROMANTISCHE MODEWERELD VAN KREMERSTRAAT 9 TEL. 3573 BERGEN OP ZOOM (Van onze correspondent) SCHORE De heer C. K. uit Hen gelo liep dinsdag tegen de avond zwa re verwondingen op toen zijn per sonenauto in aanrijding kwam met een vrachtauto die bestuurd werd door P. M. uit Lewedorp. Het onge luk gebeurde op de kruising Molen weg-Rijksweg 58. Het slachtoffer moest per ambu lance naar het St.-Joanna-ziekenhuis in Goes worden overgebracht. Het ongeluk ontstond doordat P. M. geen voorrang verleende aan de personenauto, die op de rijksweg reed. (Van onze correspondent) HULST Zondag 28 december a. s. zal de Vogelwaardse volksdans groep „Hava Naguila" optreden in de nieuwe sporthal te Hulst. De groep treedt dar» op in het kader van het „kennismakingsprogramma", wat opgezet i3 na de officiële opening vo rige week en dat bedoeld is om het publiek nader kennis te laten ma ken met deze mooie hal. Het optre den begint om twee uur, in de pau ze van het handbaltoernooi, het zal ongeveer drie kwartier duren. Op 't programma staan dansen uit o.a. Servië, Rusland Joegoslavië. Ameri ka, Israël enz. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De duivensoci- etelt De Zwaluw organiseerde een prijskaarting om biefstukken, waar aan 40 kaarters deelnamen. De uit slag was als volgt: le prijs A. van der Linden en G. Everaard uit St.- Jansteen, 2 Em. Verstaeten en H. v. Remoortere uit St.-Jansteen, 3 j. v. Osselaer uit Hulst en G van Averma- te uit St.-Jansteen, 4 P. Hageman en H. Vergauwen uit St.-Jansteen, 5 C. Blommaert uit St.-Jansteen en Th. Herrwegh uit Heikant. (Van Onze correspondent) HANSWEERT Onder het thema „Feest in opspraak" heeft het her vormde vrouwengilde haar kerst viering gehouden. Het geheel droeg een liturgisch karakter. Mevrouw Ensing-Eneiiaam vertel de het kerstverhaal. Alle dames werd aan het eind van de Viering eèn gebonden dagboekje uitgereikt. Ds. B. van de Lelie verzorgde de meditatie. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Voor één gul den zal men zaterdag 27 december a.s bij de leden van „Scouting Vo gelwaarde" acht oliebollen kunnen kopen. Evenals vorig jaar zal deze jeugdvereniging ook dit jaar weer een grote oliebollenactie organiseren om de groépskas wat te vullen. Zater dagochtend Zullen de diverse leden op pad gaan in alle vier de dorpen om huis aan huis hun versgebakken oliebollen te koop aan te bieden. Vo rig jaar werd deze actie een groot succes en ook de bollen waren erg goéd, althans naar de mening van de vele kopers en eters Morgen donderdag 25 december: Bergen op Zoom 4.49 en 17.02, Hans- Weert 3.59 en 16.19, Made-Drimmelen 7.26 en 19 43, Temeuzen 3.14 en 15.37, Vlissihgen 2.47 en 15.04. Wemeldinge 4.39 en 16.52. Vrijdag 26 december: Bergen op Zoom 5.23 en 17.40, Hansweert 4.38 en 16.59 Made-Drimmelen 7.56 en 20,22, Terneuzen 3.53 en 16.17, Vlis- singen 3.26 en 15.45. Wemeldinge 5.13 en 17 30. Zaterdag 27 december: Bergen op Zoom 5.58 en 18.17, Hansweert 5.13 en 17.36 Made-Drimmelen 8.27 en 20.57, Terneuzen 4.30 en 16.56, Vlis- singen 4.04 en 16.24, Wemeldinge 5.48 en 18,07. Kerstconcert Het fanfarekorps Prinses Juliana zal op Tweede Kerst, dag een concert geven voor de be. jaarden in het Rusthuis aan de Oost- wal. Nachtmis Op de Eerste Kerst, dag zal in de nachtmis en de hoog. mis de gezangen worden uitgevoerd door het dameskoor en het mannen koor samen. Beide koren staan onder leiding van J. Vlieberghe. Bedankt Ds. B. van de Lelie heeft bedankt voor het beroep van Naald wijk. (Van onze correspondent) HANSWEERT Bij het Kool], nenschor in de omgeving van Haas- weert is dinsdagavond het 800 too metende Duitse schip Fridel omtaj gevaren. De Fridel was geladen met graan. s De sleepboot Willem van de maat schappij Muller uit Terneuzen, t snel aanwezig om hulp te biec Het afgaande water maakte het ech ter onmogelijk het schip vlot te trek. ken. Bovendien was het vaartuig gaan plooien. Vannacht bij hoogwater zou een poging tot berging worden ondemo- men. (Van onze correspondent) HULST In de garage van dt heer E. Vermandel te Hulst brak dinsdagmorgen brand uit. Vermoede lijk is de brand veroorzaakt door een smeulende soldeerbout, die In hef stopcontact Was gelaten, waarbij de werkbank in brand is geraakt, De brandweer van Hulst, die zeer snel ter plaatse was, was het vuur i spoedig meester. De garage is vin I binnen geheel uitgebrand. Er is een flinke schade. (Van een onzer verslaggever») GOES Op de avond van tweede I kerstdag zullen soos „Fyfan" en d< Socialistische Jeugd een pop-OT'; ment organiseren ten bate vtt Grieks verzet. De popgroepen „Sunny Êxplo" „Sopping Wet" zullen voor het een' optreden. Hoogstwaarschijnlijk a ook een film worden vertoond w* Griekenland. (Van onze correspondent) HANSWEERT De herv<Wjj[ I vrouwengroep heeft in het dorp®>» Kaj Munk een kerstmiddag ff* den voor de bejaarden. Voonit W.J. Pouwer van de plaatse bond van bejaarden opende de I bezochte middag. Aanwezig waren tevens ds. vam de Lelie Sn pater Th. de - Er werden kerstliederen g®W" begeleid op het orgel door «ct» J. Kole en mevrouw B. van de lie-Van Esterik las het kersto» lie voor. Hierna wérden en L-; I snaperingen aangeboden "'"jij I men overging tot het vertonen dia's van moderne kunstenaars P teld „Jezus d- Verlosser". Na enkele voordrachtjes en het vam kerstliedjes werd deze e verzorgde kerstmiddag besto1®' (Van onze correspondent) SLUIS Tijdens een Mee"?at van de Statonkring Sluis ïlE KVP Zijn de eerste vier P1^ v# de kandidatenlijst van de de verkiezingen voor de VJS||i' vormen gemeente Oostburg steld. De eerste is G. van Schaik j p kens, 2 G Claeijs uit Bief flie van Rijen uit IJzendijke en»1 mas uit Hoofdplaat. fS' Over de verdere samenste111" de lijst is nog overleg gaan ■MM** m mm

de Stem | 1969 | | pagina 4