kilomé: ispelen Piet Yonck liep tussen Europese vedetten „IK MIK OP NATIONALE SELECTIE" Ik heb er vertrouwen Boeiende duels in onderste regionen ALBERT VAN MIDDEN IS NIET ONTMOEDIGD „Theo van Poecke zal er zelf iets aan moeten doen" :en gekreg' Handicap bij zesdaagse Provinciale titelstrijd cyclo-cross ONA KLOPTE 'T CENTRUM Merckx naar sportavond in Koewacht J TOERNOOI uST LONDON etballers: ït kerst en niwjaar vrij Benadeeld Doorslaggevend Op de weg ld Hemmes won Gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. WERE Dl MOET PUNT HALEN m fÊMÊSÈmÉSËM Contactdag voor Theo Middelkamp Reglementen TOPBILJART - 17 17 DE STEM VAN WOENSDAG '24 DECEMBER 1969 llW II I—j— it. De beide nieuwgevormds :1s wonnen hun eerate pratijen. [Hemmes kwalificeerde zich via .verwinning op de Oostenrijker Kary (911, 62, 64) voor •rde ronde. (Van onze sportredactie) JN HAAG Tijdens de Kerstda- igt de voetbalcompetitie van se- rofs en amateurs geheel stil. In /eekend is ér een compleet pro- ma in het betaald voetbal. wedstrijden, die dan worden g< zijn: Eredivisie: GVAV-Feijen- NAC-DOS, DWS-FC Twente, iTelstar, SVV-Holland Sport, -Haarlem. MW-AZ '67, Go d-Ajax, Sparta-NEC. Iste divisie: Elinkwijk-HVC, Vi- Ï-Veendam, De Vole wij ckers-SC ■uur, Volendam-FSC, RCH-FC ■Bosch, Helmond Sport-Fortuna ldingen, DFC-De Graafschap, lies-Blauw Dit, Exeelsior-Wil- ifieede divisie: noad-PEC, Gooi- IaGOVV, ZFC-WV, EDO-Roda limburgia-Hermes DVS, Eind'ho- EC Drente, Heerenveen-Wage- In, RBC-Baronie. de amateurs wordt zondag een beiden inhaalprogramma afge- ft. in Zuid I: vierde klas H: Oost- ÏRenesse en Sluiskil-Corn Boys, Ive derde klas B: Baardwijk 2- IVC 2. Op nieuwjaarsdag zijn de Jailers weer, zonder uitzondering, t weekend daarna is er weer een Ue competitie zowel voor ama* 1 als voor semi-profs. Het pro- Ima voor het betaald voetbal, dat lopen zondag werd afgelast, is ihoven naar 1 februari. 1ST LONDON (ANP) Fred pes heeft de kwartfiric I' bereikt pen internationaaltennistoernooi pst London (Zuid-Afrika), be flander, die door de KNLTBin fis gesteld een jaar lang overal fereld toernooien te spelen, ver- I in de tweede ronde van het ne* Inkelspel de Tsjech Stefan Kou- Ti met 6-2, 4-6, 6-2. len op Jaar en wensen (gezondheid toe met actief, weinig wasautomaat Jcht), iienst aan werk enfin pt jaar dat onze zaak ks, onze Ijd zetten (Van onze atletiekmedewerker) HULST De Nederlandse atleten Piet Vonck, Egbert Nijstadt en Jan Zijderlaar zijn maandagavond laat, vergezeld van coach Nik Lem- mtens uit Waalwijk, in ons land teruggekeerd. De uit drie man be staande Nederlandse atletiekploeg had zondag in de Spaanse plaats Grannolers (30 kilometer van Barcelona) deelgenomen aan de derde internationale veldloop van die plaats, die over een afstand van 8000 meter werd gelopen. Van de partij waren 150 van de beste Europese lopers, afkomstig uit zestien verschillende landen. Het werd een overwinning voor de Engelsman Wright, die de 8000 meter aflegde in de tijd van 24 minuten en 8 seconden. Tweede werd de Tunesiër Zadem, derde de Engelsman Dick Taylor, vierde Alvarez (Spanje), vijfde Edgard Salve (België) en zesde Rene Goris (België). Van onze drie landgenoten eindigde Egbert Nijstadt (DOS Dwingelo) als eerste Nederlander. Voor hem werd het een tiende plaats. Jan Zijderlaan van de atletiekclub Gouda werd 20e en Piet Vonck van de atletiek- club Hulst 25e. In het algemeen klassement be zette Nederland de zesde plaats met een totaal van 55 punten, achter Bel gië, dat vijfde werd met 48, Italië vierde met 48, Schotland derde met 36, Spanje tweede met 31 en Enge land met een totaal van 12 punten. Met* drie atleten binnen de eerste 25 gerangschikt mag Nederland zeker niet mopperen, vooral ook omdat de heenreis bijzonder ongelukkig ver liep. Na veel geharrewar meit vliegrou tes, volgeboekte vliegtuigen en ver dwenen koffers kwam men pas, zon dagmorgen om vier uur in Grannolers aan. In het hotel aldaar werd men vere van vriendelijk ontvangen. Ook daar bleek alles volgeboekt. Met veel passen en meten werd nog een plaats je gevonden. Zo kreeg Piet Vonck een onbekende Spanjaard als „sla pie" toegewezen. Drie uur daarna werden de heren al weer gewekt, zo? dat zij uiteindelijk slechts drie uren nachtrust hadden genoten (en wat voor nachtrust. Piet Vonck over zijn prestatie: „Ik ben gewend om de avond voor een belangrijke wedstrijd reeds om negen uur onder de dekens te duiken en was natuurlijk bijzonder benadeeld, vooral nu ik moest lopen temidden van zoveel Europese vedetten. Tot ongeveer een kilometer of zes lukte het me nog wel. Toen kwam ik ongeveer in vijftiende positie door, maar daarna sloeg „de man met de hamer" bard toe. Toch ben ik zeer te vreden, want veel Europese kopstuk ken finishten nog na mij. De Italiaan Arese, die op de wereldranglijst op de 1500 meter na Liquori (V.S.) en Keino (Kenia) de beste wereldtijd in 1969 liep, finishte slechts twee plaat sen voor mij. Kijk, ik heb vertrou wen gekregen tussen al die grote mannen. Nu ga ik me toeleggen op hef Nederlands crosskaijpioenschap, dat op 1 maart te Harderwijk of Lis- se (de plaats is nog niet definitief be kend) zal worden gehouden. Ik hoop daar mijn selectie af te dwingen, zo dat ik me,t de Nederlandse ploeg op 22 maart in het Franse Vichy mag starten voor de grote landencross. Daarna neem ik twee weken rust en ga me dan op de sinteibaan toe leggen. Want je weet: ik heb een voorliefde voor het lopen op die sin teibaan". Coach Nik Lemmens wist het vol gende té vertellen: „Ik ben, de om standigheden in acht genomen, zeer te spreken over de prestaties van onze jongens. Als men bedenkt, dat de jongens slechts drie uur hebben geslapen en dat zij om één uur 's middags reeds dienden te lopen, dan kan ig niet an ders dan tevreden zijn". Gevraagd naar de prestaties van Fiet Vonck: „Ik vind, dat de kleine Vonck zich bijzonder kranig heeft geweerd tij dens zijn eerste optreden als crosser temidden van al die atleten met die grote namen". Zal Vonck erbij zijn in Vichy? Lemmens: „Indien Piet Vonck tij diéns de nationale crosskampioen schappen op 1 maart beslag weet te leggen op een ereplaats, dan is de kans bijzonder groot, dat Vonck in de landenploeg wordt opgenomen. Ik kan u echter wel zeggen, dat de Nederlandse kampioenschappen voor de meesten de doorslag zullen geven". |4 BREDA linen) (Van onze medewerker) BREDA In de overgangsklas heren van de hanflbalcompetitie staat Snelwick uit Rotterdam onder aan de ranglijst met slechts één Punt. Direct daarboven staan de he- rfii van het Tilburgse Were Di met e«n punt voorsprong. Zondag ont moeten Snelwick en Were Dj elkaar in Tilburg. „Were Dj heeft de laatste weken met pech te kampen", aldus Jan van der Meijs, trainer van de heren van Were Di, „door enkele zieken en ge blesseerden konden we 'de afgelopen weken niet volledig in het veld ver schijnen. Alle spelers zijn zondag weer present en ik heb dam ook goe de moed dat we de wedstrijd tegen Snelwick zullen winnen. Overigens hebben we de punten hard nodig". De dames van Olympus (Vlissin- Scn) gaan in de districtsklas zondag uaar Tilburg om de strijd agm te binden met Boemerang. Beide ploe gen vergaarden tot heden vier pun ten en bevinden zich bij de onderste vier ploegen op de ranglijst. „Willen we ons handhaven in de districtsklas", aldus die heer Giluwe- voorzitter van Olympus, „dan gullen onze dames minstens een ge lijkspel moeten halen in het duel te- Bon Boemerang. Gezien die presta ties va,n de laatste weken geloof ik daar ook wet in. Ik hoop echter op een overwinning en wanneer onze dames zich daar voor inzetten, zul- Tüb^ "6 TO"e winst meehrengem uit Ook <je dames va,n het Tilburgse olt bevinden zich i,n de gevarenzo- e met vier winstpunten. Zondag wtmoeten zij stadgenoot Were Di. ham-es van Were Di bezetiten de derde plaats o.p de ranglijst. Het. zal voor de dames van Volt eng moei lijk zijin om winst uiit deze wedstrijd te halen ofschoon z e niet kansloos zijn. Piet Vonek heeft in Spanje zelfvertrouwen gekregen toen hij tussen de Europese vedetten liep. Van Midden: „Dat ik in de felle jachten niet zo bijster goed meekon was begrijpelijk. Na mijn eerste koppelkoors van dit seizoen in Zü- rich werd ik in Amsterdam in een ziekenhuis opgenomen, waar ik een blindedarm-operatie onderging. Een dag of tien heb ik toen nog wat kun nen trainen voordat 'de zesdaagse in Amsterdam begon', maar dat is na tuurlijk veel te-weinig. Je hebt dan zeker nog geen conditie genoeg. De laatste dagen van de zesdaagse be gon ik echter steeds beter te draai en en, wat het voornaamste is, ik heb in Amsterdam goed verdiend Jammer blijft het dat een jong cou reur als ik het niet voor het zeggen heeft met welke ploegmaat hij wil rijden. Ik wil Van der Lans niet in een hoekje drukken, maar het was geen ideale partner voor mij. Harm Ottenbros heeft goed gereden in Amsterdam, vertelt men nu. Dat (Van onze medewerker) GOES De jonge beroepsrenner Albert van Midden, die in deze wintermaanden veel in Goes vertoeft bij de Goese sportambtenaar Hans de Ridder, is zeker niet ontmoedigd uit de Amsterdamse Zes daagse teruggekeerd, zoals misschien Werd verondersteld. Hij mag dan in de zesdaagse geen potten hébben gebroken en samen met Van der Lans op de voorlaatste plaats zijn geëindigd, in ieder geval was het toch altijd nog zo dat Arie van Vliet, Joop Middelink en Jan Derk- sen, om maar enkele insiders uit de wielersport te noemen, Van Mid den een schouderklopje hebben gegeven. Het koppel Van Midden- Van der Lans haalde in Amsterdam na Post-Deloof de meeste punten, namelijk 386. wil ik niet ontkennen, maar hij had Renz als ploegmaat en dat scheelt geen klein stukje. Ook Loevestijn had een veel betere partner dan ik. Jammer toch dat Peter Kisner, met wie ik in mijn amateurperiode toch veel successen heb behaald op de piste, nu geen ambitie meer toont om op de baan te rijden. Ook met Piet de Wit zou ik een goed koppel kunnen vormen, maar ja, die trekt nu samen met Koel op. Eigenlijk bl'ijf ik daarom steeds maar buiten spel staan, en ik moet maar af wachten met wie ze me nu weer de latten willen opsturen". Voor®dc zesdaagse van Groningen kreeg Van Midden de Duitser Fritz als koppelgenoot toegewezen, en met deze ook nog jonge coureur hoopt hij wel een goedel uitslag te kunnen bereiken. „Ook in Antwerpen zal ik wel aan de slag kunnen gaan in de zesdaag se, maar verder heb ik nog niet veel aanbiedingen gehad. In Antwerpen heb ik altijd bijzonder graag gere den en aan deze piste trouwens prettige herinneringen bewaard. In mijn amateurperiode bracht ik daar samen met Peter Kisner alle re cords tussen de tien en veertig-kilo meter op mijn naam en die zijn tof op heden nog niet verbeterd". Al- bert van Midden, die in Antwerpen onder andere ook de trofee der weg renners heeft gewonnen en een landenomnium samen met Pijnen. Wagtmans en Steevens zegevierend besloot, vindt het jammer dat de poorten van de wielerbanen voor wM 1 H isiMpp mm W' -'-A- V: Albert van Midden wil zich waarmaken tijdens het wegseizoen om zo een goede entree op de banen te hebben. (Van onze sportredactie) GOES De Zeeuwse wielervereni. ging „Theo Middelkamp" werkt op het ogenblik plannen uit om deze winter nog een contactdag te organi seren voor de leden in Zeeuwsch- Vlaanderen, De plannen voor zo'n dag in Goes zijn al gereed. Op zon dag ^5 januari zal de Rotterdamse sportarts Fisscher ee„ praatje hou den over de wielersport. Verder wil het bestuur van Theo Middelkamp Frans Mahn, de nieuwe coach van de KNWU voor de baan naar Goes halen. De dag, die be doeld is om het onderlinge contact te verstevigen, begint om half drie. V.an zes tot zeven wordt er gezamen lijk gegeten en daarna is er gele genheid om te dansen. hem nog niet genoeg openstaan: „Ik heb nu wel duidelijk geconsta teerd dat je via goede prestaties op de weg je entree moet maken op de baan. Resultaten behalen op de weg is dan ook voor mij het voornaamste doel in het komende seizoen. Nu ik een contract heb bij Willem II krijg ik in ieder geval de kans me in gro te wegkoersen waar te maken. Waar schijnlijk zal ik bij voorbeeld de Ronde van Andalusië of Parijs-Nice kunnen doen en ook nog een paar klassiekers. Ik ben pas eenentwin tig jaar, dus ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet. In deze win terperiode is het voor mij bijzonder aantrekkelijk dat hier in Goes bij de familie De Ridder de deur wagen wijd voor me openstaat. Van hieruit is het immers maar een korte af stand om op de baan in Gent te gaan trainen. Mijn ouders wonen in Hilversum en dat ligt nu niet direct in de buurt van een overdekte wie lerbaan". (Van onze medewerker HELVOIRT Zondag 4 januari worden in het Brabantse dorp Hel- voirt, nabij Den Bosch, de cyclo-cross kampioenschappen van de provin cies Zeeland en Noord-Brabant ver reden. Buiten het veroveren van de ze provinciale titels staat de cross open voor renners, die niet in aan merking komen voor de kampioens titels, waardoor de veldrit het aan zien van een normale internationale cyclo-cross krijgt. De organisatoren, met aan het hoofd de heer Lommers, hebben in de om geving van „Den Guldenberg" te Hel- voirt een parcours uitgezet dat een lengte heeft van 2100 meter. Het is een vrij zware omloop waarin zich buiten de heuvels en hinder nissen ook 300 meter verharde weg bevindt, waarop de aankomst en fi nish zijn gelegen. Het eerste vertreksein wórdt gege ven voor de categorie adspiranten om twaalf uur. De afstand bedraagt tien kilometer. Om kwart voor een gaan de nieuwelingen van start, die de omloop zeven maal dienen af te leggen. De wedstrijd voor beroepsrenners en amateurs, die om half drie de strijd aanbinden en 25 kilometer voor de boek hebben, vormt het hoofdpro gramma. Op het ogenblik staan er reeds 84 renners o-p de deelnemerslijst, die on getwijfeld nog aangevuld zal worden. De wielersupporters kunnen verze kerd zijn van de deelname van de ge broeders Zoontjens uit Tilburg, Jan van Katwijk uit Oploo, verleden jaar Brabants cyclo-cross kampioen te Lierop, Zuiderduin uit Lisse, de Belg Cris Looyen, Jos en Ferry van' der Vleuten, Johan Heesbeen en Wilde boer. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN-KOEWACHT Theo van Poecke, de Koewachtse coureur, heelt van de directeur van 'het advertentieblad, dat in het afge lopen seizoen een racefiets ter be-1 schikking stelde voor de meest regel matige renner in de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse koersen, een brief gehad waarin staat dat de fiets definitief -voor hem is. En dat ondanks het feit dat de heer Duerinck zoals bekend op de sportavond in Hei kant medio oktober toegaf, d^t er iets niet klopte met het klassement. In de brief die Theo van Poecke ontving staat dat het advertentieblad er van uit gaat diait Wim van Stee nis die eigenlijk de fiets zou moeten krijgen, in de sl-oitfcoers vam Hulst ge dubbeld was,( en daardoor geen pun ten kreeg voor het klassement. Maar dat is Ook al bekend Wim van Steenis werd in Hulst door de jury normaal geklasseerd. Vandaag zal er waarschijnlijk een brief in de bus glijden bij de heer Duerinck bij Theo van Poecke In de brief die door de .sportcom- missie van de KNWU is verstuurd, wordt -aangedrongen op een spoedi ge regeling van de affaire. Arjaan de Schipper, liet van de sportcom- missie, heeft de zaak in de vergade ring van afgelopen vrijdag van die commissie nog eens aa,n de orde ge steld. De Schipper: „De heer Due rinck kan nu wel in een brief schrij ven dait de fiets nu definitief voor Van Poecke is, maar dan zal hij toch v-an een koude kennis thuisko- men. Ik heb zelfs gehóórd dat Wim van Steenis met meer dan een punt voorsprong de prijs heeft gewonnen. De heer Duerinck m-aakt een fout, als Hj denkt de reglementen van de KI U niet te moeten toepassen. Dat gaat natuurlijk niet op. Toen hij toestemming kreeg om het klasse ment t-e gaan houden, heeft er in de brief aan hem duidelijk gestaan dat de reglementen van de KNWU strikt moesten worden nageleefd. De jury in Hulst heeft juist gehandeld. Daar zal de heer Duerinck toch aain moe ten geloven. De Schipper, verder: „Ik hoop dat het nog altijd tot een vergelijk komt tussen de organisator van het klas sement, Van Steenis. en Van Poel- cke, Gebeurt dat echter niet, dan zal consul IJsebaert verplicht zijn maatregelen te nemen. Deze zaak moet opgelost worden". Ben IJse baert, de consul van de KNWU in Zeeland: „Van Poecke en Duerinck zitten allebei een beetje fout. Theo heeft mij na de wedstrijd in Hulst opgebeld om te vragen of de jury gelijk had om Wim van Steenis in de koers te laten. Ik heb hem toen gezegd dat dat het geval was. Maar nu schijnt hij achter mijn rug toch nog diverse mensen gebeld te hebben om te po gen die eerste plaats veilig te stel len. Dat is hem gezien he-t feit dat de fiets aan Vam Poecke werd uitgereikt tot nu toe gelukt. Maar maandag kreeg ik de voorzitter van de sportcommissie van de KNWU aan de telefoon, die zei dat de heer Duerinck en Van Poecke een gepe perde brief zouden krijgen". De heer IJsebaert heeft de brief die Theo van Poecke van de heer Duerinck kreeg, ook gelezen. „In de brief staat dat het advertentieblad plotseling haar eigen reglementen had voor dit klassement. Maar die zijn helemaal nooit aan de KNWU toegestuurd om goedgekeurd te wor den. Ik heb er toen voor gezorgd dat de Unie toestemming gaf voor het klassement. Met de uitdrukkelij ke toevoeging echter dat de regle menten van de KNWU moesten wor den gehandhaafd. Nu wordt zo maar even gesteld dat er al eigen regle menten waren. Dat kan natuurlijk niet". De KNWU-consul die deze zaak steeds vervelender vindt worden heeft Vam Poecke geadviseerd in con tact te treden met Wim van Siteenis om zelf de zaak te regelen. IJsebaert: „Theo schijnt diat nog steeds niet te hebben gedaan. Hij zal er echlter toch iets aan moeten doen. Dat maakt de brief van de KNWU wel duidelijk. De inhoud wil ik nog niet prijsgeven. Hij moet die eerst zelf maar lezem. En dam zal de zaak wel smel worden, opgelost V^an P?ecke.' °P de voorgrond in actie tijdens een van de koersen in Zeeland vorig seizoen. Van Poecke zal met Van Steenis tot een vergelijk moeten komen, anders gaat de KNWU maatregelen nemen. S J (Van onze sportredactie) KOEWACHT Op 4 januari wordt in het patronaatsgebouw in Koe wacht een groots opgezette sport avond gehouden. Wereldkampioen Harm Ottenbros, Rini Wagtmans, Gerben Karstens, en de Belg Rik van Looy hebben al toegezegd dat zij el- kaars krachten zullen komen meten op de hometrainer. Po-gingen worden ondernomen om ook Eddy Merckx op die zondag avond naar Koewacht te krijgen. Het programma zal worderf omlijst door de strijd op de roller tussen de Zeeuwsch-Vlaamse coureurs Theo van Poecke, Peter Kisner, Henny Gijzel en Peter Vonck. (Van onze correspondent) HULST In het Zeeuwsch-VIaam. se topbiljartkampioenschap leed lei der 't Centrum een verrassende na- derlaag tegen stadgenoot ONA. Het werd een ruim 'verdiende zege voor het laag geklasseerde ONA, dat de strijd volledig beheerste. De drie achtervolgende clubs, Krijt, op Tijd, STC en Excelsior, woninem hun gespeelde wedstrijden. Hierdoor is de strijd aan de kop v-an d,e rangschikking opnieuwopen ge worden. De uitslagen: Lustige Toepers - STC 515, 't Centrum - ONA 713, Grensvrienden - KOT 4—16, Excel sior - 't Anker 164. De stand: 1. 't Centrum 7 wedstrij den, 12 punten; 2. KOT 7, 11; 3 Ex celsior 7, 10; 4. STC 7, 9; 5. ONA 6, 6; 6. "t Anker 7, 4; 7. Lustige Toe- pers 6, 1; 8. Grensvrienden 7, 1.

de Stem | 1969 | | pagina 19