)e BREE OFFICIËLE EERSTE STAF' MISLUKTE haperende start van rouw derde produktiehal philips Zeeuwse brandweer wil regionale vorm Oostburg heeft tweede dancing-discotheek Ma Gemeente Terneuzen 30.450 inwoners LLECTUELE W EN HET i BEROEP ■NOTYP bekendmaking U riet in overeenstemming met S ende bebouwingsverordening, h het bepaalde in artikel 49 -ncto artikel 17 van de wet op tening kan voor een termijn naar vrijstelling worden ver lende bestemming. Het voor- nderhavige geval de vrijstel- ,t uiterlijk 31 december 1971, p naar verwachting de ver- lema-winkel in de Ginmeken- :ijn. 1 liefde lang|mee Geschenk van Philips aan bejaarden Terneuzen Kerstdienst in Zaamslag Mts-directeur Vermeulen 25 jaar bij onderwijs Zeeliengelwedstrij d van Sluiskil Pop-festijn in Image Club te Terneuzen Met Fleurop een KERSTGROET Schepen L. Delivaide: „Industrialisatie in Baalhoekplan onvermijdelijk Op 1 april 1970 Z.-Ylaams kinderkoor in Stoppeldijk Plattelandsvrouwen in Zaamslag hielden kerstviering BADMINTON IN TERNEUZEN Het Kotje wordt nog niet gesloopt Be j aardenkerstfeest Botsing in Terneuzen Kerstviering in Zuiddorpe Directeur Amro-bank Axel met pensioen VANDAAG Tentoonstellingen DE STEM VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1969 met uw heldere verstand en oede opleiding. u aan te passen aan steeds iteressante opdrachten. uw gaven en kennis te ge- w vrije tijd te benutten. kennis en kantoorervaring. wanneer wij denken aan het oep voor de Jrouw. ssant werk voor hele of halve i die u ter beschikking staan, eet waardig; in een functie uw igrdig; bij een advocaat, notaris spectabele firma. roep dat u zoekt! Belt U ons komt u even praten. lichtingen worden U gaarne (rstrekt door: klein 1-3, tel. 01600-38980 an Breda maakt bekend, dat 1:3 december 1969 gedurende Inteseeretarie (afdeling volks- l-inastraat 16) voor een ieder Iaanvrage om een vergunning j Mavo, gevestigd te Amster- 5, tot het plaatsen van een ll ten behoeve van de N.v. Srceel Ginnekenstraat 3, ka- lemeente Breda, sectie B, mr. 1 aangrenzende en nabij ge nen gedurende bovenvermel- ezwaren schriftelijk kenbaar lege van burgemeester en wet- pente. 1969. gemeester voornoemd, TERNEÜZEN DGER ÈRNEUZEN (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEÜZEN Burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen is er niet in geslaagd met een dragline de officiële „eerste hap" uit het bouw terrein van Philips Gloeilampenfa briek in Terneuzen te graven. Als gelegenheidsmachinist brak de heer Aschoff een trekkabel van de graaf, machine, waardoor de plechtigheid jammerlijk in ds grond bleef steken. Niettemin verklaarde de burgemees ter bijzonder verheugd te zijn over de uitbreidinE van de Terneuzense vestiging van Philips met een derde produktiehal. In de komende vier jaar zal het rond 900 op 1100 warden gebracht. Medio 1971 zal de nieuwbouw wor den opgeleverd. De te bouwen hal heeft een lengte van 90 meter en een breedte van 30 meter. Iin het produktiepaikket komt geen wijziging. Ook in de nieuwe fabrieks hal worden miniatuurlampen ge maakt o.a. voor zaklantaarns, kerst boomverlichting, telefooncentrales en computers. Philips heeft in Ter neuzen aan de nar. Haarmainweg nog 8 hectare grond in optie. Voor de laatste uitbreiding heeft men 1,5 hectare van de gemeente gekocht. In de nieuwbouw is onder meer ook begrepen een vergroting van de ma chinekamer, het laboratorium, d-e personeelswirakel en het parkeerter rein. Op 26 oktober 1961 stak die toen malige burgemeester van Terneu zen mr. H. Rijpstra de eerste spade in de grond voor het Philipsbedrijf. Begonnen werd met 20 man perso neel iin een gehuurde garage van Verbrugge aan de Industrieweg. In juli 1963 kwamen 200 Zeeuwsch- Vlaimingen, die tot dan elke dag naar Roosendaal pendelden, in Ter neuzen te werken. Op 3 september 1964 werd de fabriek officieel open gesteld door wijlen de commissaris der koningin in Zeeland, Jhr. De Casembnoot, in tegenwoordigheid van o.ta. de heer Frits Philips en le den van de raad van bestuur van het Philipsconcem. Eind januari 1965 werd een begin gemaakt met de bouw van een tweede produktie hal. Van die 900 personeelsleden die bij Philips-Terneuzen werkzaam zijn, zijn 300 vrouwen. De helft hiervan komen uit België. Het bedrijf is nood,gedwongen een beroep te doen op de Belgische arbeidsmarkt, om dat er uit Zeeuwsch-Vlaanderen zelf niet voldoende aanbod komt om de arbeidsplaatsen te bezetten. Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen in de cabine van de dragline waarmee hij de eerste „hap" grond zou afgraven voor de bouw van de derde produktiehal van Philips' Gloeilampenfabriek in Terneuzen. De burgemeester trok zo energiek aan de handel, dat de trekkabel van de graafmachine knapte.,. Burgemeester Aschoff merkte tij dens de bijeenkomst van genodig den de vertegenwoordigers van de Philipsdirectie waren in Eindho. ven door de gladheid van de wegen vastgehouden op, dat de nieuwe uitbreiding van Philips-Terneuzen, een bijdrage betekent aan de wel vaart in Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van een onzer verslaggevers) Terneuzen Ter gelegenheid /an 't begin van de bouw van de Jhilips uitbreiding in Terneuzen heeft de heer Van Der Tas namens de directie burgemeester Aschoff en bandrecorder met radio aange boden om deze ter beschikking te stellen van een of andere instel ling. Burgemeester Aschoff dieelde hierop mee dat het geschenk een piaais z,al krijgen in het nieuwe centrum v»n het open bejaordem- werK aan de Kerkhoflaan. Namens het gemeentebestuur dankte de burgemeester hartelijk voor het cadeau dat naar hij zei zeker door de bejaarden op prijs zal worden gesteld. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Op de verga dering van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten in het Mid delburgse stadhuis spraken de aan wezige Zeeuwse brandweerfunctiona rissen zich uit voor de regionale brandweervorm. Een bijkomstigheid voor de Bevelanden en Zeeuwsch- Vlaanderen is dat de komende ge meentelijke herindeling ruimere mo gelijkheden hiertoe biedt. Wat de Zeuwse brandweercommandanten wel eisen is inspraak bij de bespre kingen over deze materie tussen Pro vinciaal Bestuur, Gemeentebestuur en Rijksbrandweerinspectie. In verband met het overlijden van de heer C. van Oyen, commandant Scheldebrandweer, Vlissingen, werd tijdens de vergadering als nieuw be stuurslid van de afdeling Zeeland ge kozen de heer E. L. de Vriend com mandant brandweer Sas van Gent en secretaris Contactgroep Bedrijfs- brandweren Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen De heer de Vriend zal het secretariaat voeren van de afde lmg Zeeland NVBC. Een uitvoerige toelichting gaf voor ïfr H. den Hartog over het rapport umformkleding. Binnenkort zal men de vrijwillige brandweer met andere rangonderscheidingstekenen zien. Adjunct-inspecteur S. H. de Roos van de rijksbrandweerinspectie die de districtsinspecteur vertegenwoordig de nam afscheid van afdeling Zeeland vanwege zijn benoeming per l-3-'70 tot inspecteur in de provincie Lim burg. Tot slot van de vergadering werd de heer A. J. W. Mathijssen oud-commandant brandweer Middel burg, oud-voorzitter van de afdeling Zeeland van de NVBC gehuldigd in een der zalen van het Middelburgse stadhuis Als afscheidsgeschenk werd de heer Mathijssen symbolisch een fraaie zetel namens de Zeeuwse brandweerlieden aangeboden. De heer Mathijssen dankte zijn Zeeuwse collega's hartelijk voor het fraaie cadeau. Vuurwerk In een woning aan de Zuidlandstraat werd tijdens afwezig heid van de bewoonster een branden de voetzoeker in de brievenbus ge gooid. De brand die hierdoor begon, werd tijdig door de brandweer ge blust. (Vain oonze correspondent) ZAAMSLAG Woensdagavond om zeven uur wordt in de Neder lands hervormde kerk te Zaamslag een kerstdienst gehouden. Medewer king hieraan wordit verleend door de muziekvereniging „De Volharding" o-l.v. de heer J. Meyers te Terneu zen en een gemengd zangkoor. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op zaterdag 3 ja nuari zal het feit worden herdacht dat de heer A. Vermeulen, directeur van de Middelbare Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen, 25 jaar aan het onderwijs is verbonden. Het bestuur van de stichting M.T.S. voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt ter gelegenheid van dit jubileum op die dag van drie tot vijf uur een receptie in het gebouw van de MTS aan de Industrieweg. (Van onze correspondent) SLUISKIL Van de zeehengel- sportclub Sluiskil hebben, ondanks s gevaarlijk gladde wegen, zeven- «6 van de negentig ingeschreven le en deelgenomen aan de laatste zee- nengelwedstrijd in de Westerschelde abij de Terneuzenze watertoren. s hadden vijf Belgische sportvis sers de moed opgebracht naar Ter- euzen te komen. De prijzen, die et net oog op de komende feest agen uit wild en gevogelte beston- w' Ter£€r! uitëereikt in café Dal- ga te Sluiskil. Hoewel het bestuur tiwol61; ®®steld had als een op n aon ®an iedere deelnemer een K.W(ïrden uitgereikt. De uitslag 9 l1' A- de Caluwé, 807 punten; «•J. Harms, 645 punten; 3. E. Pos- MRler' ,57 Puu'en; 4. M. de Bok, 6 APlco,tn; 5' P' Faas> 505 punten; t'A' ™llebra«<i, 445 punten; 7. W. n,mL Punten; 8. J. Faas, 415 PUïlben; 9^ p. Matthijs, 341 punten en lö' J~ Hout. 314 punten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Meer dan dui zend popmuziek-liefhebbers trotseer den dit weekeinde het koude weer en de gladde wegen om een drietal popconcerten bij te wonen, die in de verbouwde Image-club aan de Nieu- wediepstraat gehouden werden. Op de eerste avond traden de Haagse Motions op. Deze groep oogstte veel succes in Amerika. Veel mensen hadden hun kaartjes voor zaterdag avond gereserveerd in de hoop de ontdekking van 1969, de Ekseption, aan het werk te zien, maar dit liep op eon grote teleurstelling uit, door dat deze groep verhinderd was. Jaap den Doelder ving .dit op door de Shoes te contracteren en deze naam staat borg voor een volle zaal. Dit gebeurde dan ook. Als onver wachte klap op de vuurpijl werd het optreden van de Haarlemse groep The Bintangs een groot succes. De ze groep blonk uit door de goede keiharde blues uit de tijd van de Rolling Stones in de beginjaren van hun glorie. Slotconclusie is, dat als de Image-club verder wil gaan op deze, toch wel goede, voet, er toch weer verbouwd moet worden, omdat de ruimte te beperkt is. (Van onze correspondent) HÜLST Schepen L. Delwaide van havenontwikkeling in Antwer pen heeft zaterdagmiddag een le zing gehouden in de sporthal Den Dullaert te Hulst. De lezing stond in het teken van de industrialisatie van de linkeroever van de Schelde. „Industrialisatie rond het Baal hoekplan is onvermijdelijk", aldus schepen Delwaide. Sinds 1956 is men bij de industrialisatie om de Schelde selectief te werk gegaan. Voor de verdere ontwikkeling is voor Ant werpen niet alleen de rechteroever, waar nu petrochemische industrieën en autofabrieken staan, maar ook de linkeroever, waar het Baalhoek- kanaal komt, van belang. Het is noodzakelijk, aldus de heer Delwaide, bij deze zaak de grootste spoed te betrachten. De gemeente Antwerpen betreurt het dat er ver tragingen zijn ontstaan. Verder is het nodig voor de Belgische haven stad dat er op die linkeroever ook een dokkencomplex komt, omdat het die ruimte, gezien de toekomstige uitbreidingen, hard nodig heeft. door geheel NEDERLAND en ver daarbuiten. Kwekerij M. H. DEKKER Langevielesingel 34-38 Middelburg tel. 01180-5253* Kanaalstraat 59 Souburg - Tel. 01183 - 1772 Lange Vorststraat 34 Goes - Tel. 01100 - 7621 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 1 april 1970 zal de gemeente Terneuzen als gevolg van de samenvoeging met de ge meenten Zaamslag, Hoek, Biervliet, en gedeelten van Axel, Westdorpe en Vogelwaarde 30.450 inwoners tellen. Dit aantal is als volgt verdeeld uit Terneuzen 21.900, uit Biervliet 1630, uit Hoek 2780, uit Zaamslag 3090, uit Axel 500, uit' Westdorpe 500 en uit Vogelwaarde 50. (Van onze correspondent) afOPPELDIJK Het Zeeuwsch Vlaams kinderkoor, onder leiding van broeder Leander, gaf in de pa rochiekerk van Stoppeldijk een kerst concert. Het optreden vain dit koor, waar van de leden afkomstig zijn uit Hulst en Vogelwaarde werd nadelig beïn vloed door de weersomstandigheden, want ijzel zorgde iin Zeeuwsoh- Vlaandieren voor spiegelgladde we gen. Als gevolg hiervan ontbrak een aantal van de 140 zangertjes op het appel en bleef ook de publieke be langstelling beneden de verwachting. Toch hadden nog 150 toehoorders de moeilijke tocht na-ar de kerk in Stoppeldijk gemaakt. Ongeveer twintig kerstliederen werden bijna vlekkeloos vertolkt. De orgelbegelei ding van Jo Ivens uit Hulst ver hoogde het luistergenot in hoge ma te. Dit kerstconcert krijgt een herha ling op Tweede Kerstdag om drie uur in de Basiliek van Hulst. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In het verenigings gebouw „De Rank" te Zaamslag hield de af deling Terneuzen en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen ha-ar jaar lijkse kerstavond. Met voldoening kon de presidente, mevr. J. E. Defcksr-Varel, een groot aantal leden verwelkomen. Zij las het kerstevangelie en gaf daarna de leiding over -aan mevr. Sanderse-Ja- cobs te Axel, die enkele toepasselij ke gedichten declameerde en het muzikale gedeelte verzorgde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een aantal inwo ners van Terneuzen en Hoek heeft een badmintonclub opgericht. Er wordt getraind onder leiding van de heer J.W. Visser, en wel 's zater dags van 1-5 uur in Terneuzen in het gymlokaal aan de Frederik van Ee denstraat en vrijdags van 5-10.30 uur in de Prinses Marijkeschool in Axel, In maart wordt in de sporthal in Hulst een toernooi gehouden. Za terdag werden in Terneuzen onder linge wedstrijden gespeeld. De uit slag was 1. Capello, Hoek, 2. Diele- man Hoek, 3. Verseput, Hoek, 4. Fraanje, Terneuzen. Er waren 17 deelnemers. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar aanleiding van het bericht in De Stem dat het jeugdhuis „Het Kotje" in Terneuzen per 1 januari opgeheven zal worden in verband met de fusie van stichtin gen op het gebied van club- en buurt huiswerk is van de zijde van het ge- meenteebstuur meegedeeld dat er nog geen beslissing is genomen over de eventuele afbraak van het ge bouw. De sluiting van „Het Kotje" is niet een zaak van de gemeente maar van de gefuseerde stichtingen, aldus de gemeente, 't Is niet bekend wat er I verder met Het Kotje zal gebeuren. (Van onze correspondent) OOSTBURG Oostburg is sinds zaterdag een dancins-discotheek rij ker, Naast de reeds bestaande dan cing Victory kan de jeugd uit Oost- burg en omgeving nu ook terecht in club Seventy in café Chez René aan de Oostburgse Markt. Het ligt in de bedoeling van orga nisator Paul Robesin eenmaal in de (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Door het comité Open Bejaardenwerk te Kloosterzande is in d.e kantine van het bejaardentehuis Sint.Antonius aan de Groenendijk een kerstfeest- middag voor de bejaarden van alle gezindten gehouden. Het kerstfeest werd bezocht door ongeveer 200 bejaarden en er heers te een feestelijke stemming. De voorzitster van het open bejaarden- werk mevrouw Menu, sprak een woord vain welkom to-t de bejaarden. Vervolgens bracht de burgemeester C. J. van Hootegem van Homtenisse hulde aan het comité van het open bejaardenwerk. Daarna was het woord aan pastoor Verver van de parochie Groenendijk. Vervolgens werd dcoï mejuffrouw Blommaert een gedeelte van het Lucas evange lie voorgelezen. Door da. H. B. die Neeling, Ned. hervormd predikante, werd vervol gens een verhaal voorgelezen waar in die hoofdrollen werden vervuld door een protestantse bisschop en een enigel. Intussen werden de bejaarden ge trakteerd terwijl ook een jongens koor van de 6e klas dier lagere school, onder leiding van de onder wijzer Collt enkele kerstliederen ten gehore brachten. De voorzitter vain het bestuur van het bejaardentehuis zei dank aan al len die a-an de' kerstviering hadden meegewerkt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nabij de Bella- mysitraat heeft een aanrijding plaatsgevonden doordat volgens de politie de bestuurster van een auto, L. R. uit Terneuzen, geen voor rang verleende aan de eveneens uit Terneuzen afkomstige autobestuur der J. S. Bei die auto's liepen schade op. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE In de gymnastiek zaal hebben de schoolkinderen kerst gevierd. In een aangename sfeer en in gezelschap van een honderdtal ouders, mag de kerstviering, die de schoolkinderen zelf verzorgd hebben geslaagd heten. Het onderwijzend personeel h-eeft hard gewerkt om dit programma tot s>*znd te brengen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer A. C. van Baal, directeur van het kantoor van de AMRO-bank te Axel, gaat per 1 ja nuari 1970 met pensioen. Maandag 29 december is er tussen 5 uur en half zeven in „De Halle" gelegenheid van de heer Van Baal afscheid te nemen. veertien dagen een bekende Neder landse of Belgische band naar zijn kersverse dancing te halen. Kobesin heeft gemeend dat er niet alleen het accent gelegd moet worden op de momenteel zo in zwang zijnde beat en undergroundmuziek, maar hij wil ook de nodige aandacht aam di- xielandmuziek besteden. Er zijn reeds contacten af Besloten met twee bai.ds waaronder een dixielandor- Dat er behoefte aan een tweede discotheek bestaat, bewijst het grote aantal bezoekers, dat de eerste avond de Club Seventy bezocht, terwijl er in Victory een bekende Nederlandse beatgroep optrad. De nieuwe dancing is ieder week end van acht tot een uur geopend. In verband met het verkrijgen van een dansverguaning heeft men ech ter de leeftijd op achttien jaar moe ten bepalen. Een regeling die Paul Robesin niet erg prettig vindt, want hij ie er van overtuigd, dat er voor de jeugd tussen de vijftien en de achttien jaar nog veel te weinig wordt gedaan. «l« Films ANTWERPEN Astra De dolle kever a.l. Astrid Heintje met een hart op reis a.l. Capitole Kuifje en de zonnetempel a.l. Metro Bambi a.l. Rubens Krakatau ten Oosten van Java a.l. Odeon Noem me Matihilde 14 jaar Quellin Vrij als de wind 14 jaar Ambassade Recht op leven 18 jaar Festa Rivalen op leven en dood 18 jaar Pathé In geheime dienst vam Hare Majesteit 18 jaar Rex Als het nacht wordt op de Reeperbaan 18 jaar Vendome Aprilgekken 18 jaar GENT Capitol Bambi a.l. Majestic De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Century 100 dollars voor een sheriff a.l. Normandie Gejaard door de wind a.l. Plaza Vampiers op het bal 18 jaar Savoy Clerambard 18 jaar ST.-NIKLAAS Scala Ncioit een ernstig ogenblik a.l. Century Ben Hur 14 jaar Select Het volkomen huwelijk 18 j. Eden Buona Sera Mrs. Campbell 18 jaar Toneel Muziek - Dans ANTWERPEN Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one-matn- show Diversen XAPELLE De Vroone 14 uur Kerstfeest bejaarden S-HEERENHOEK Jeugdhoeve 20 uur Bijeenkomst Vrouwenbond NKV vam 's-Heerenhoek en Heinkens- zamd Opg. voor leze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. ULST Kunsthandel van Geyt: Expositie Maxj-Mini-Kunst var, Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) IDDFLBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38: Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 31 jam.)

de Stem | 1969 | | pagina 5