Centraal alarmnummer: 4X4 Fusie in zuivelindustrie Voldoende openheid werk van gemeenteraad en gemeentebestuur Vliegveld Haamstede in voortbestaan bedreigd OCHT Hulpcentrum voor alle ongevallen voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen 1 januari 1970 in werking gemeente Ma A. J. BERMAN GOED JAAR VOOR GLASTUINDERS FALCO VLOIGETRORKEN mf-Jansteen 01150-4444 B. EN W. MIDDELBURG IN BEROEP BIJ KROON Vastgelopen tanker vlotgetrokken eslaagde kerstviering Dor bejaarden in Hulst xamens Hoogwater Hulpcentrum Eeeuwscli«¥Ia.aïtdereit Raad Yerseke neemt afscheid C.V. Landbouw belangen vergadert in Oostburg Tentoonstelling van NKB en NPB in Oostburg iN eerslag Ir. J. Prins: Akkoord over financiering landbouw stap vooruit kantooruren gemeentelijke diensten Huldeblijk voor jubilarissen bij De Schelde Amro-banklening overtekend Man overboord op Oosterschelde Tanker zat drie uur vast bij Hansweert Gewonde bij aanrijding Verdachte diefstal aangehouden Fietsend meisje aangereden DE STEM VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1969 3 (Van onze correspondent) SSENISSE Meer dan 11» sym. ithisanten hebben deelgenomen an een door de K.P.J. georgani- erde fakkeloptocht door Ossenis- Het gemeenschapshuis fungeer, e als start- en als eindpunt, waar a afloop een discussie werd ge- oerd, waar het onderwerp „Wat oudt het kerstfeest in en wat zou et kunnen betekenen voor de toe- omst" centraal stond, ie meeste deelnemers waren van lening, dat het kerstfeest, zoals et tegenwoordig wordt gevierd, iet meer dan een eet- en gezellig- eidsfeest is en dat er van de re. igieuze strekking niet veel meer is vergebleven. (Van noze correspondent) HULST De kerstviering door bond van bejaarden en gepen- neerden te Hulst, die gehouden1 rd in het huis van de Paters Ma- iaarden waren zeer talrijk opgela ten is buitengewoon geslaagd, lie n. De dag werd begonnen met een charistieviering in de kapel, waar- gezamenlijk werd geluncht, i de middag was er tijd voor een zellig babbeltje, waarbij voor m tzikale omlijsting werd gezorgo or het jeugdorkest „De Harmon'- antjes" uit Breda o.l.v. dirigent van Heuvel. Dit optreden had grote bijval, er ;rd een buitengewoon goed gen- ierd programma gebracht. Wat a uzikantjes, in leeftijd variërend v tot 17 jaar, presteerden was wer- ■l'ijk zeer goed. Afwisselend speel- i het groot orkest en werd er g ngen. Ook de dansen door Tiroler meisje' erden op luid applaus onthaald. Hte geheel wer daan elkaar gepr» lor conferencier Hagenaars. „De bejaarden", aldus voorzit van de Walle. ..verklaarden een- immig. nog nooit zo'n prachtige oi s hebben gehad. Zij zijn zeer v tan naar huis gegaan". EKENDMAKING urgemeester en wethouders ;n bekend, dat het gemeente dhuis in de week va,n 22 t.m- cember 1969 alleen geopend l iterdag 27 december 1969 van t 19 00 uur. nt-Jansteen. 22 december '9®' Burgemeester en wethouders vnii mr I. Reuser, burgemeester F. P. E. Francken. secretaris. DELFT - Aan de technische school in Delft slaagde de ne Polderman voor hat kan dl amen geodetisch ingenieur. A lfde hogeschool slaagde de n irhulst uit Goes voor het P mtisch natuurkundig ingem s ima ■GRAVENHAGE Voorlopig^. i scheepswerktuigbouwku I Riemens uit Koudekerke en mnekes uit Goes. UTRECHT Aan de eit in Utrecht slaagde de de Jong uit Goes voor het atsexamen biologie. >rgen, woensdag 24 december rgen op Zoom 4.09 en 16- nsweert 3.18 en 15.37 tde-Drimmelen 6.49 en rneuzen 2.35 en 14.55 issii gen 2.07 en 14.23 neldinge 3.59 en 16.14 19.01 4 Dit is lust aummat vm het (Van onze correspondent) YERSEKE De raad van de ge meente Yerseke beëindigt op 29 de cember officieel zijn werkzaamheden. De besturen of vertegenwoordigers van verenigingen en de inwoners van de gemeente kunnen op woensdag 31 december van 3 tot 5 uur afscheid nemen van het laatste gemeentebe stuur van Yerseke. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De coöperatieve aan koopvereniging voor landbouwbelan gen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op dinsdag 23 december een algemene vergadering in hotel De Eenhoorn in Oostburg. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van enige nieuwe be stuursleden. Na de pauze zal de heer Silvis, directeur van de diepvries centrale Randstad Holland en adju dant-directeur van Cebeco, een lezing houden met als onderwerp de ont moeting van producent en coonsu- ment. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het college van b. en w. van Middelburg en de werk groep Middelburg van „Democraten '66" zijn een korte briefwisseling be gonnen rondom de vraag of er wel voldoende openheid en voorlichting bestaat met betrekking tot het werk van gemeentebestuur en gemeente raad. Op desbetreffende vragen van de werkgroep hebben B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad nu geantwoord, (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De afdeling Zeeland van de NKB en de NPB houdt de jaarlijkse provinciale tentoonstelling voor pluimvee, konijnen, sierduiven en cavias in de grote zaal van de Ka tholieke Kring in Oostburg en wel op 24, 25 en 26 december. De organisa tie berust dit jaar bij de konijnen- -n pluimveefokkersvereniging Oost burg en Omstreken. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: In het algemeen lichte tot matige vorst en later weer neerslag. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp.: 2 tot 8 graden onder normaal; max.-temp.: 3 tot 9 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: »o procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: tot 3: min.-temp.: 0 tot 7 graden onder normaal; max.temp.: 2 tot 8 graden onder normaal; kans op een 5Q°j>e periode van minstens 12 uur: procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procent, (Van een onzer verslaggevers) GOES Een belangrijke stap voor uit is ongetwijfeld, dat t.a.v. de land- bouwfinanciering een akkoord is be reikt". Dit zei ir. J. Prins, algemeen voorzitter van de maatschappij tot bevordering van land- en tuinbouw in Zeeland en Noord-Brabant tijdens de algemene vergadering van zijn maat schappij in Goes. Dit naar aanleiding van het resultaat dat de besprekin gen in Brussel van de Europese mi nisters over de landbouwproblema tiek hebben opgeleverd. „Het is politiek gezien vooral een belangrijke stap", zei hij. „De land bouwkundige gevolgen vragen uiter aard een nader bezien van de getrof fen overeenkomst. De landbouw is verheugd over dit bewijs van groei ende politieke wil". Een van de belangrijkste punten in nationaal verband noemde hij het beleid t.a.v. de crisis in de fruitteelt. „De situatie", zei hij, „in deze sector is zeer ernstig". Een aanwijzing hier voor noemde hij de grote omvang die het rooien van opstanden aan neemt. De meest recente gegevens geven een aantal van 1093 aanvragen te zien met een totaal van 1133 ha. Dit betekent circa twintig procent van de oppervlakte aan fruitteelt in heel Zeeland en het areaal van één Zeeuw se veiling. dat het naar hun mening onnodig is, om door middel van advertenties en dergelijke, extra bekendheid te geven aan het feit dat de raad vergadert en welke punten zij behandelt. De dag bladen die in Zeeland verschijnen ge ven daartoe volledig' van materiaal voorzien een zo volledig mogelijke voorlichting aan de bevolking. De agenda voor de raadsvergade ringen, met de daarbij behorende stukken, liggen, aldus b. en w. van Middelburg, ter kennisneming door iedereen, in de openbare leeszaal en het dienstcentrum ,,'t Schuttershof". Om de mogelijkheden tot kennisne ming' nog verder te vergroten, hebben b. en w. besloten voortaan de stuk ken ook op het stadhuis ter inzage te leggen. De werkgroep Middelburg had ook gevraagd of het niet raadzaam was om, zolang de burgemeestervacature in Middelburg bestaat, een tijdelijk wethouder te benoemen. Het college vindt dit, aangezien de vacature slechts van korte duur zal zijn, niet raadzaam. „Het gemeentebelang is ermee gediend, dat de portefeuilles worden verdeeld over de vier Wet houders, die met de belangrijke, lo pende zaken op de hoogte zijn. Een tijdelijk wethouder zou zich onmoge lijk in de enkele maanden die hem geboden zouden worden, volledig kunnen inwerken." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donder- lagmorgen, één januari om nul iur, treedt in Zeeuwsch-Vlaan- leren het centrale alarmnum mer vier maal veir (01150- 4444) in werking. Vanuit de centrale meldkamer in het po litiebureau van Terneuzen worden voortaan alle betrok ken instanties die bij bv. een verkeersongeval te hulp moe ten komen, gewaarschuwd. De totstandkoming van het hulpcentrum (een primeur voor Nederland) is het resultaat van een initiatief van de commissaris der koningin mr. J. Aartsen, en wel het op gang brengen van de jamenwerking tussen de nu nog vele gemeentebesturen op Zeeuwsch-Vlaanderen en een aan tal instellingen en instanties, die met de hulpverlening aan de be volking te maken hebben. Zo nam de Bescherming Bevolking in dit gebied bijna alle kosten (f 10.000) voor de aanschaf van apparatuur voor haar rekening. Een half jaar geleden werd een commissie geïnstalleerd. In deze werkgroep hadden zitting vertegen woordigers van de betrokken ge meentebesturen, de rijkspolitie, de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland, de brandweer, de korpschef van de Ter- neuzense gemeentepolitie, de adjunct directeur van het telefoondistrict Bre da, het hoofd van de BB in het be trokken district en een vertegenwoor diger van de commissaris der konin gin. In korte tijd werden er resultaten geboekt. De keuze voor het inrichten van een meldkamer was beperkt. Het moest een post zijn die 24 uur be reikbaar is. Behalve de ziekenhuizen bleek ook het politiebureau in Ter- neuzen een mogelijkheid. De laatste oplossing werd gekozen, omdat men dan direct de beschikking had over een gemakkelijk te onthouden alarm nummer 4x4. Bovendien bleek bij deze opzet geen extra personeel no dig. Alleen instructies in de verwer king van de meldingen, hetgeen in middels is geschied. Men beschikt nu over voldoende te lefoonlijnen, zowel voor de binnenko mende al-s uitgaande gesprekken. Elk gesprek, dat wordt gevoerd komt automatisch op een bandopnameap paraat, dat is gekoppeld aan een automatische tijdmelder. Het is dus mogelijk, waneer dat nodig mocht zijn, achteraf na te gaan hoe een bepaalde melding precies luidde en hoe laat het bericht binnen kwam. Verder zal worden gewerkt met ge deeltelijk voorgedrukte meldingsfor mulieren. Verder is d-e meldkamer voorzien van een grote algemene kaart van Zeeuwsch-Vlaanderen en van detailkaart-en van elke gemeente. Dit om onmiddellijk na een melding de situatie te lokaliseren. De dienstdoende functionaris be schikt voorts over volledig bijgewerk te lijsten van b.v. politieposten, de burgemeesters of hun waarnemers, de brandweerkorpsen, de ambulance diensten en ziekenhuizen, artsen, de Rode-Kruisfunctionarissen, de we genwacht, garagebedrijven, eigena ren van goede takelwagens enz. In het hulpcentrum is men ook op de hoogte van de bestaande afspraken tussen de verschillende brandweer korpsen over terreinverdeling. Aan de inwerkingtreding van het hulpcentrum (tel. 4x4) wordt op een zo groot mogelijke schaal bekend heid gegeven. Nog deze maand ont vangen d-e inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen een folder in de bus, waarop in het kort het doel van het hulpcentrum wordt uiteengezet. Daarnaast zullen in alle gemeenten in totaal zo'n 500 affiches worden verspreid. De douane-kantoren wor den niet vergeten evenals de veer havens van Breskens, Perkpolder en Terneuzen, waar grote borden met het bekende alarmnummer komen te staan. Het is niet uitgesloten dat binnen afzienbare tijd het kosteloze alarm nummer 00li ter beschikking komt. In Tilburg en omgeving is dit num mer reeds bij wijze van proef in ge- gebruik. In Midden-Zeeland zijn op dit moment vergevorderde plannen voor een soortgelijk hulpcentrum als in Zeeuwseh-Vlaanderen straks van start gaat. Dit hulpcentrum is de basis voor een verder regionale aanpak van al lerlei dienstverlenende sectoren in dit gebied. Het spreekt vanzelf, dat binnen de inloopperiode de plaatselijke num mers van de dienstverlenende instan ties zonder meer beschikbaar blijven. Het bellen daarvan behoeft ook geen bezwaren op te leveren en mits geen tijd verloren gaat met het opzoeken van deze nummers. In elk geval wordt het in de praktijk zo dat de meldingen aan die plaatselijke adres sen direct aan het hulpcenntrum wor den doorgegeven. (ADVERTENTIE) -. j MAAMnJn A. 0.1 1 Qt Het gemeentebestuur deelt mee dat op woensdag 24 december 1969 de kantoren van de gemeentelijke diensten vanaf 16.00 uur zijn ge- sloten Het BUREAU BURGERLIJKE STAND van de afd. Bevolking c.a., Catharteastraat 26, zal op zaterdag 27 december 1969 GEOPEND zijn van 10.00 - 12.00 uur, uitsluitend voor aangiften van geboorten en overlijden. (Van onze correspondent) KAPELLE „Het jaar 1969 is voor de glastuinders in Kapelle en omgeving over het algemeen een redelijk goed jaar geweest. Er moest hard en lang worden ge werkt maar er werd dan ook een bevredigende teeltuitkomst be haald en wanneer we rondom ons kijken in de fruitteelt is dat wel heel anders". Dit zei de heer A. J. Berman, voor zitter van de studieclub voor de glas tuinbouw in Kapelle en omgeving, een onderafdeling van de Zeeuwse Groentetelers Organisatie, in zijn openingswoord tijdens de donderdag avond gehouden jaarvergadering. Er was en grote opkomst naar deze bijeenkomst in de tuinbouwschool. De heer Berman zei dat het hoofd- produkt van de glastuinders in dit gebied, de aardbeien, in 1969 een wat lagere produktie gaven dan het jaar daarvoor. Bij de veiling in Kapelle daalde de aanvoer van 140 ton in 1968 tot 128 ton dit jaar, maar de ge middelde prijs steeg van 4,05 tot 4,22 per kg. Na de aardbeien worden in de kas sen tomaten geteeld. Hiervan werd en belangrijke grotere produktie be haald dan het vorig jaar, namelijk 405 ton in 1968 en 550 ton het afge lopen jaar. De gemiddelde prijs van de tomaten daalde echter van 80 cent in 1968 tot 70 cent per kg het afge lopen jaar. Er zijn in Kapelle en omgeving 54 giastuinders. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Hermes te Kapelle herkozen, en in de vacatures ontstaan door het bedanken van de heren J. Beenakker te Biezelinge en W. Visscher te Krui- ningen werden gekozen de heren. N. Wisse te Schore en H. Oostdijk te Kruiningen. Dank werd gebracht aan de schei dende bestuursleden, waarvan dhr .1. Beenakker sinds de oprichting van de afdeling in 1960 bestuurslid was. Na de pauze sprak de heer J. Ruis- sen van het consulentschap voor de Tuinbouw in Goes over de ziektebe strijding en verwarming van aardbei en in kassen in de wintermaanden. (Van een onzer verslaggevers) WESTERSCHOUWEN Het college van GS van Zeeland heeft geweigerd om een ontheffing van de verorde ning „Bescherming Waterwinplaat- sen" te geven, met betrekking tot het vliegveld Haamstede. Dit vliegveld ligt in een gebied, dat tot be schermd" is verklaard. De exploita tie van het vliegveld kan, aldus GS, gevaar van verontreiniging van het grondwater opleveren. B. en w. van Haamstede zijn van deze mededeling nogal geschrokken. Zij willen dan ook binnenkort in be roep gaan bij de Kroon. Bovendien wil het advies gaan inwinnen om trent de vraag of de exploitatie van een vliegveld werkelijk een gevaar voor de watervoorziening kan inhou den. In de loop van 1965 en daarna zijn er in het gebied rond Haamstede ver schillende waterwinputten gegraven. De raad van Westerschouwen heeft daar destijds bezwaar tegen aangete kend, omdat men toen al vreesde dat het voortbestaan van het vliegveld daarmee in gevaar zou kunnen ko men. Helemaal zeker is men op dit punt nooit geweest, totdat het college van GS weigerde om voor het vlieg veld een ontheffing te verlenen. Het advies, dat b. en w. van Westerscbou- wen bij deskundigen willen inwin nen, zal misschien ook meer gege vens opleveren met betrekking tot ander gebruik van gronden in het waterwingebied. Als het beroep op de Kroon succes heeft, zal dit niet in houden dat het vliegveld op een an dere wijze zal worden geëxploiteerd als thans het geval is, zo hebben b. en w. de raad van Westerschouwen laten weten. (Van onze correspondent) HANSWEERT De 28.192 ton metende Liberiaanse tanker Mas- schutts Getty, die zondagavond bij Baalhoek aan de grond was gelopen, is vlot getrokken. De sleepboten Schotland van Mul ler uit Terneuzen en van de Unie van Reddings- en Sleepdiensten uit Antwerpen, hebben dit karwei ge klaard. De tanker heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. Het 700 ton metende Nederlandse motorschip Falco, die bij Borssele omhoog zat, is eveneens in de afge lopen nacht vlotgetrokken door de sleepboten Zeeland en Holland van Muller uit Terneuzen. VEGHEL (ANP) In de alge mene vergaderingen van de Co- operatieve Zuivelvereniging Zuid- Nederlandse Zuivelbond G.A. (C.Z.N.Z.), Roermond en van de Coöperatieve Zuivel-Export en Verwerkingsvereniging Brabant' g.a. (Z.E.V.), Bredals besloten tot oprichting van de n.v Zuid-Ne derlandse Melkindustrie met als vestigingsplaats Veghel. De beide centrale coöperaties wier leden zuivelcoöperaties in Lim burg, Brabant, Zeeland en een deel van Zuid-Holland zijn zullen de aandeelhouders worden van deze n.v. tegen inbreng per 31 december 1969 van al hun aktiva en passiva. Dit betekent, aldus een gemeen schappelijk communiqué, dat de nieuw op te richten n.v. de beschikking krijgt over de bedrijven en installa ties van de ZEV te Breda en Zeven- bergschenhoek en over de bedrijven en installaties van de CZNZ te Roer mond, Veghel en Bergeyk, alsmede over de diverse dochterondernemin gen en participaties die thans in het bezit zijn der beide centrale coöpe raties. De directie der n.v. Zuid-Neder landse Melkindustrei zal gevormd worden door drs. L. Onmens, thans directeur van de ZEV, Breda, dr. ir. J. IJdo, thans directeur van „De Meijerij", Veghel, en drs. J. Heer- kens thans directeur van de CZNZ, Roermond. Deze concentratie moet gezien wor den als een eerste en bel-angrijke stap op de we-g naar een brede sa menwerking van alle zuivelcoöpera ties in het zuid-en des lands. Onder voorzitterschap van prof. dr. F. Kriellaars werkt reeds geruime tijd een gespreksgroep aan de vormge ving daarvan. Ligt in het verdere perspektief een volledige integratie (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op de bijeen komst van het personeel der Kon. Mij. De Schelde in „Het Schelde- kwartier" is zoals wij reeds heb ben gemeld o.m. gesproken over het gebeuren rond Péchiney. Wat de huldiging der jubilarissen betreft, waarvan wij ook reeds in het kort gewag maakten, zij ontvingen allen een herinneringsbord. Nadat de ko ninklijke onderscheidingen waren uitgereikt, dankte de heer F.G.H. Brandenburg namens allen. Met een gezellig feestavond werd de bijeen komst besloten. De volgende onder de 88 jubilarissen ontvingen een ko ninklijke onderscheiding. J.S. Adriaanse, D.P.F. van Beusi- chem, P.J. d-e Brabander, F.G.H. Brandenburg, W. Buijs, P.A. Doen- se, M.J.C Everaers, J.J. Florusse, L.J. Gunter, B.J. ten Hoopen, M.A. Kloeg, P.S. 'de Kok, Ch. Kokelaar, J.L. de Konink, H. Loekemeijer, J. A. de Nooijer, J. Peene, J. Schuit, J.S. Steer-dam, J. Stroo, I. Timmer mans, S. Vreeke, A. van der Wilt, P. Wissekerke, C.J. Wisselink, J. Barten, B.J. Danckaerts, A. Geluk, W. Kusse, J. Meulmeester, A, Nieu- wenhuijze, J.P. van Oorschot, A. Pleijte, J.A. Polderdijk, J.J.J. Tax, P. Theune, E. Wanjon, F.J. Witte. AMSTERDAM (ANP) Op de 8H pet. 5-jarige obligatielening 1969 groot f 50 min. ten laste van de Am sterdam-Rotterdam Bank n.v. op wel ke lening vrijdag 19 december tegen 100 pet. de inschrijving open stond, is tot een zodanig bedrag ingeschre ven, dat bij de toewijzing een zeer aanzienlijke reductie zal worden toe gepast. (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens de vaart op de Oosterschelde viel de 17-jarige A. Cornelisse, Yerseke, opvarende van de YE 165 door de gladheid van het dek overboord. Dankzij 'n vlotte reac tie van de schipper kon de drenke ling met behulp van andere opvaren den vrij spoedig uit.het ijskoude wa ter gehaald worden. Met de grootst mogelijke snelheid vaer het schip daarna naar d-e thuishaven terug om de drenkeling aan wal te brengen. in een onderneming van alle zuide lijke zuivelcoöperaties, verwacht mag worden dat reeds in 1970 meerdere resultaten van dit overleg aan de dag zullen treden. De samenvoeging binnen de nieuwe n.v. van de bedrijven der beide cen trale coöperaties geeft op zichzelf geen aanleiding om aan te nemen, dat wijziging zal komen in de werk gelegenheid der afzonderlijke bedrij ven, aldus het communiqué. Met de vakbonden is overleg ge pleegd over de fusie. In het nieuwe concern werken alle zuivelbedrijven samen van Zeeland, Brabant, Limburg en een gedeelte van Zuid-Holland ten zuiden van Gouda. Per jaar zetten deze bedre ven 1,2 miljard kilogram melk om. Naast de reeds gebundelde pro duktie van industriemelk volgt in 1970 een integratie van de consump- tiemeikproduktie. De bedoeling is alle melk van het zuiden uiteindelijk in één poule en de gehele produktie in één hand onder te brengen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Nederlandse binnenvaarttanker Mistral is gister morgen omstreeks half negen in de Westerschelde bij de overloop van Hansweert aan de grond ge lopen. Drie uren later bij hoog wa ter kwam het schip op eisen kracht weer vlot. De uitgevaren Ter- neuzense sleepboten Cobi en Beve land behoefden geen assistentie te verlenen. De tanker heeft geen scha de opgelopen en kon de reis verder voortzetten. TERNEUZEN (ANP) Even na twaalf uur zondagnacht is de Falco vlotgetrokken. Het zogenaamde vuil- waterschip, dat dagelijks van Gent naar de Noordzee vaart om afval te lozen, liep in de nacht van zaterdag op zondag vast op een zandbank in de Westerschelde ten noorden van Breskens (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de Oudeland- seweg had een kettingbotsing plaats tussen een bestelauto en twee perso nenauto's. tengevolge waarvan een chauffeur gewond werd en vrij veel materiële schade ontstond. F. C. P. A. uit Axel moest plotse ling afremmen voor een afslaande auto. De achter hem komende C. S uit St.-Maartensdijlc remde eveneens tijdig af. maar de bestuurder van de derde auto, J. H. van H. uit Krab- bendijke, kon niet tijdig genoeg rem men. Hij botste tegen de voor hem staande auttr en deze weer tegen de eerste. A. moest zich met wonden aan het gezicht onder behandeling van dokter Nijsten stellen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In verband met wasgoeddiefstallen gedurende het laatste halfjaar is in Vlissingen de 22-jarige C. de H. uit Breskens ge arresteerd. Na verhoord te zijn en proces-ver baal te hebben opgemaakt is de jon geman weer in vrijheid gesteld. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Gistermiddag werd de tienjarige J. van de H. uit Stekene (B.) in de Vylainlaan te Hei kant aangereden door een personen auto, bestuurd door C. van de L., eveneens uit Stekene. Het ongeluk ontstond doordat het meisje met de fiets vanuit de Vlas straat komende zonder te stoppen de Vylainlaan op reed. L„ die op het zelfde moment passeerde, kon haar niet meer ontwijken. Het slacht offertje werd na eerste hulp door dokter Adriaansens met lichte ver wondingen naar haar woning ge bracht.

de Stem | 1969 | | pagina 3