NIEUWBOUW „JANSENIUS" IS MOGELIJK IN APRIL KLAAR FAKKELOPTOCHT SCHOOLDEMOCRATIE OP GANG Hulpce voor he 1 januc Cei REKENING GEHOUDEN MET NIEUWE ONTWIKKELING Delfplan 1969 dit jaar nog niet klaar VRAGEN IN RAAD OVER BESTRIJDEN VAN GLADHEID HET VRIJE VAN SLUIS EDITIE VOOR ZEFLAND RAYONKANTOREN MEDEDELING aan onze adverteerders MESTSTOFFEN Fa. De Moor- Vlaeminck Beiaardconcert in kerstnacht in Hulst Geldinzamelingsactie van carnavalsclub uit Glinge Auto in brand na slip Instuif Bedrij ven Kloosterzandse KPJ voerde verouderde Sil de strandjutter op Kaarten Boskovslti- concert uitverkocht Kabouters in ander home Geslaagde kerstviering voor bejaarden in Hulst Smt-Jansteen Examens Raad Yerse neemt afscl C.V. Landbouw belangen verga» in Oostburg Tentoonstelling NKB en NPB Oostburg N eerslag DE STEM VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1969 Wij maken u er nogmaals op attent dat onze kantoren te Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes en Hulst hedenmiddag vanaf 12.30 uur gesloten zijn. De Administratie. OAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (exd. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren, tel. 01180-5550 (midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A. Schell (01150-4865) Ass. redacteur W Z.-Vlaanderen W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer. Trumanlaan 10 \xel EXPLOITATIE ADV.: Inspecteur Zeeland L. K M de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen' M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Bevelar.d C. Menu (01100-8030) (Van onze correspondent) OOSTBURG „Het Delfplan 1969 is niet geheel gereedgeko men, maar wij zullen de restan ten van de werkzaamheden in het komende jaar voorrang geven". Aldus de heer J. Becu,-dijkgraaf van het waterschap Het Vrije van Sluis, op de algemene ledenver gadering in hotel De Eenhoorn in Oostburg. De voornaamste rede nen dat het Delfplan niet hele maal klaar is gekomen ligt aan het grote- aantal mensen en ma chines dat voor het wegenverbe teringsplan is ingezet Bovendien zijn de droge weer som. standigheden gebruikt om allerlei karweitjes op te knappen. De ge plande wegenverbetering is voor het grootste gedeelte beëindigd. De ver betering van' de kwartaire weg Sluis-Heiüe zal Op tijd gereed zijn en aan de verbetering van de tertiaire weg Waterlandkerkje-St. Kruis zal volgend jaar kunnen worden begon nen. Wat de financiële aspecten be treft vertelde de heer Bezu dat de totale kosten over 1969 op vier mil joen gulden geraamd waren, maar door onder andere de loonsverho gingen (BTW) en het faillissement van een aannemer is dit een half miljoen te weinig gebleken. Bij de vaststelling van de begro ting voor 1970 vroeg de vergadering zich af of het verwijderen van de „Tijl Uilenspiegel" (hiervoor wordt op de begroting een post van f 35.000 uitgetrokken) wel noodzakelijk is. In zekere zin heeft dit gestrande Belgi sche radio-piratenschip steeds als een toeristische trekpleister gefun geerd. De voorzitter antwoordde dat het schip geen direct gevaar ople vert voor de kustwering, maar wel voor de hoofden en dat het dien aangaande zeker een verantwoorde post is. Voigena jaar zal het dijkgeschot met drie gulden per hectare voor de ongebouwde eigendommen en met een procent van de belastbare op brengst volgens de grondbelasting voor ongebouwde eigendommen wor den verhoogd. De heer Bezu lichtte toe dat het zonder deze verhoging onmogelijk zou zijn de begroting slui tend te maken. Deze verhoging le vert een hogere inkomst van f 98.000 op. In verband met de sluiting van onze kantoren en het niet verschijnen van onze krant op le en 2e kerstdag (25 en 26 december) alsmede op nieuwjaarsdag 1 januari zijn voor onze advertentie-afdeling de vol gende afsluittijden van kracht: Uiterste afsluittermijn 23-12-'69 om 9 uur 's morgens 24-12-'69 om 9 uur 's morgens 24-12-'69 om 12 uur 's middags 29-12-'69 om 9 uur 's morgens 30-12-'69 om 9 uur 's morgens 31-12-'69 om 9 uur 's morgens V erschijndatum 24-12-'69 27-12-'69 29-12-'69 30-12-'69 31-12-'6& 2- l-'70 Advertenties voor bovengenoemde data, waarvan de opdrachten op een later tijdstip dan daarvoor is gesteld bij ons binnenkomen, zullen in onze direct daarop volgende uitgave worden opgenomen. Advertentie-afdeling DE STEM Dagblad voor Zuidwest-Nederland De maquette van de schoolkiosk, die overigens nog goedgekeurd moet worden. (ADVERTENTIE) Uw adres voor kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen. HULST - TEL. 01140-2628/3437 (Van onze correspondent) HULST Op kerstnacht van elf tot half twaalf zal de beiaardier Ma rie-Jeanne Moerdijk-Vanderswalm van Zuiddorpe, op de beiaard in de toren van de basiliek van Hulst de nachtmis inluiden met kerstliederen. (Van onze correspondent) CLINGE Het camavalscomité De Kriekeputters zal op de tweede kerstdag een geld-inzameliingsactie houden, 'g Middags om drie uur zal de fanfare Weldoen door Vermaak onder het spelen van vrolijke mu ziek door het dorp trekken, gevolgd door prins carnaval en de raad van elf. Tegelijkertijd zullen leden van de actiecomité kaarten verkopen voor het bal, dat 's avonds in de zaal St. Cecilia wordt gehouden. Ge durende de hele avond zullen er ver schillende attracties zijn. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Toen dr. R.G. Buwalda uit Kloosterzande, vergezeld van zijn echtgenote, per auto terugkeerde van Antwerpen, waar hij de ijsrevue had bezichtigd, werd hij verrast door de glad ge worden weg op Belgische grondge bied. De auto slipte en sloeg over de kop. De dokter en zijn vrouw konden de auto ongedeerd verlaten. De au to werd vernield en bekwam ernsti ge brandschade. (Van een onzer verslaggevers) HULST Verwacht wordt, dat in april van volgend jaar het nieuwe gedeelte van het gebou wencomplex van de Jansenius- scholengemeenschap in Hulst op geleverd kan worden. De werk zaamheden verkeren momenteel in een vergevorderd stadium. De laatste hand wordt gelegd aan af werking van interieur en de in richting van de verschillende lo kaliteiten. Als de uitbreiding vol gend jaar geheel zal zijn gereali seerd dan is daarmee de capaci teit van de school bijna verdub beld. In het nieuwe schoolgedeelte is van meet af aan rekening gehouden met de moderne ontwikkelingen in het onderwijs op technisch gebied. In de gehele nieuwbouw liggen loze leidingen voor een gesloten t.v.-cir- cuit met aansluitdozen in alle loka len. Omdat men hiervoor niet in aanmerking kwam voor een specia le subsidie is deze voorziening ge- financiert! door het schoolbestuur zelf. Daarnaast krijgt de nieuwbouw een talenpracticum waarvoor in een van de lokalen een aantal speciale maatregelen zijn getroffen. Ook aan de meer conventionele in richting is de nodige aandacht be steed. De nieuwbouw omvat o.m. ruimten voor natuurkundepracticum en scheikundepracticum. Na de uit breiding heeft de school de beschik king over 22 leslokalen, waarvan ze ven nieuwe Er is een nieuw gym-, nastieklokaal verrezen, een aula met een toneel van zes meter diepte en dames- en herenkleedkamers met toiletten. Het oude gedeelte van de school heeft de afgelopen maanden eveneens ingrijpende veranderingen ondergaan. Een aantal voormalige leslokalen hebben een nieuwe be stemming gekregen. De Janseniusscholengemeen- schap telt momenteel 530 leerlingen. Kositen noch moeite zijn bij de uit breiding en verbouwing gespaard om het volgen van onderwijs voor hen zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De eindexamenkandidaten zullen in de toekomst wat dit betreft speciale faciliteiten krijgen. Speciaal voor hen is er in het souterrain van de moderne school een vrij grote ruim te gereserveerd, waar ze voor aan vang van de lestijden, daarna of tus sentijds naar gelieven terecht kun nen voor ontspanning of studie. Dit geheel is opgezet volgens het prin cipe van een soort instuif, maar dan in aangepaste vorm. Het komt er evenwel op neer, dat de leerlingen op elk gewenst moment als de deu ren uiteraard open zijn kunnen bin nen wippen. Overigens is de realise ring van uitbreiding en verbouwing tot nog toe volgens schema verlopen. Acht jaar geleden zijp de eerste vergunningaanvragen ingediend. Toen werd aanvankelijk nog gedacht aan nieuwbouw, waarvan bleek, dat de bevoegde autoriteiten er niet voor te porteren waren. Wel werd toe stemming gegeven voor de uitbrei ding, die volgend jaar na voltooiing overigens even veel gekost zal heb ben, als acht jaar geleden werd ge raamd voor een volledige nieuw bouw. Met de uitbreiding van de school heeft men voor de toekomst heel wat meer ontplooiingskansen gekregen. Er zal voldoende ruimte zijn voor activiteiten buiten het schoolprogramma. Daarnaast zal de inrichting van een pedagogisch-didactisch centrum de docenten in het vervolg in de gelegenheid stellen op elk gewenst ogenblik alle gegevens over vorde- ringen van elke leerling in een open archief te verzamelen. Bedoeling is, dat nog meer dan nu het geval is. aandacht zal worden besteed aan beroepsvoorlichting en begeleiding in de Overgang van school naar bedrijfsleven. Overigens is rector P. J. Boeren bijzonder in genomen met de goede onderlinge verstandhouding, die er bestaat met het bedrijfsleven. Regelmatig wor den leerlingen van de hoogste klas sen in de gelegenheid gesteld in va kanties stage te lopen in een aantal bedrijven. Dr, Weiten uit Ulvenhout heeft in middels een maquette ontworpen voor een functioneel kunstwerk op (je speelplaats. Zoals gebruikelijk is één procent van de totale bouwkos ten ook hier beschikbaar voor deco ratieve bestedingen. In plaats van een traditioneel mozaiek of kunst werkje heeft men opdracht gegeven tot het ontwerpen van een soort kiosk. Als de bestemming van de gelden wordt goedgekeurd zal deze op de speelplaats verschijnen rond een afgebakend terrein. Het komt neer op een zwevend polyester dak, gegroepeerd rondom een boom, dat het idee van een tent moet geven. OndcT dit kunstzinnige afdak zal in de nabije toekomst gelegenheid zijn voor een rustig gesprek in pauzes en na schooltijd. KLOOSTERZANDE Het is een lofwaardig streven van de katholie ke werkende jeugd van Kloosterzan de om te zoeken naar een zinvolle vrijetijt.sbesteding. Een vorm hiervan is ongetwijfeld het brengen van een toneelstuk. De resultaten hiervan heb ben wij afgelopen vrijdag en zater dag kunnen zien in zaal Van Leuven in Kloosterzande, waar de KWJ voor het voetlicht kwam met Sil de Strandjutter. Het was plezierig voor de uitvoe renden dat op beide avonden de zaal goed bezet was, want men had veel tijd aan deze toneelavond besteed. Dit bleek al meteen bij het zien van het goed verzorgde decor, dat door de leden zelf vervaardigd was. Jam mer was het dat de KWJ zijn krach ten had gegeven aan een toneelstuk als Sil de Strandjutter, een toneelstuk dat mogelijk onze grootouders nog kon aanspreken, maar in deze tijd niet meer valt te plaatsen. Het waar maken van de typeringen in het stuk door de voor het merendeel jeugdi ge uitvoerenden was dan ook een bijr na onmogelijke zaak. En zo denken we dan ook meteen aan de openingswoorden van de voorzitter van het NKV op deze to neelavonden. Hij zei dat de werken de jeugd zich wil vormen en de kans moet krijgen zich te ontplooien. Er zal dan naar de zo hard nodige lei ding gezocht moeten worden bij de vrijetijds-besteding in de vorm van toneel. Men zal dan moeten komen tot een juiste repertoirekeuze en tot het aamstellen van een kundige re gisseur. Op deze wijze zal de vrije tijd optimaal en zinvol zijn besteed. De leiding van het NKV kan hieraan mogelijk iets doen in de vorm van cursussen of vormingswerk. De jeugd die zich wil inzetten mag niet aan zijn lot worden overgelaten. Bij de opvoering van Sil de Strand jutter hebben wij een groep enthou siaste jonge mensen aan het werk gezien. Jongeren, waarvan velen aanleg voor het toneel hebben. C. ROCTUS (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De veertig kaarten voor het populair klassiek concert op dinsdag 13 januari in de Koninklijke Opera in Gent, die de ZVU werk groep West - Zeeuwsch - Vlaanderen met medewerking van de BRT ge westelijke omroep Oost Vlaanderen heeft weten te bemachtigen, zijn reeds alle uitverkocht. Ondanks vele pogingen van de werkgroep o malsnog in het bezit te komen van meerdere toegangsbewij zen is men hierin niet geslaagd. Het concert zal worden gegeven door de vermaarde dirigent Willy Boskovski. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Een van de twee kabouterkringen van Scouting Vogelwaarde en de Kring Doornroos je onder leiding van mejuffrouw T. Vink, heeft nu onderdak gevonden in een leegstaande woning in Stoppel dijk, Rapenburg 57. Het bestuur van Scouting Vogelwaarde heeft dit pand onlangs van de eigenaar kunnen hu ren. De leidsters zijn de afgelopen we ken druk bezig geweest er iets gezel ligs van te maken. Dit bleek geen gemakkelijk karwei, omdat het een erg oud pand is. Na een grondige op knapbeurt is mên er in geslaagd een erg gezellig onderkomen te creëren. Dit betekent weer een stap in de goede richting wat betreft het oplos sen van de huisvestingsproblemen van Scouting Vogelwaarde. Van de acht verschillende afdelingen (twee ka bouterkringen, twee gidsengroepen, een verkennersgroep, een welpen groep, een sherpagroep en een ro- wanafdeling), moeten nu alleen nog de verkenners en welpen samen één lokaal delen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het Middelburg se raadslid drs. H. W. Hietkamp (CHU) heeft naar aanleiding van de publikatie in De Stem over de tekor ten aan zout voor gladheidsbestrij- ding bij verschillende gemeenten een aantal schriftelijke vragen gesteld aan het Middelburgs college van b. en w. Deze vragen luiden aldus: „1. Heeft uw college kennis genomen van de publikatie in „De Stem van 9 de cember j.I. betreffende het bestrij den van de gladheid? 2. Is de daarin gedane melding waar, dat de zoutvoorraad van Middelburg na één dag reeds was uitgeput? 3. Indien genoemde mededeling juist is, bent u dan niet met mij van oor deel. dat dit niet in het belang is van de verkeersveiligheid? 4. Is uw college het eens met de con clusie van genoemde krant, dat tekort aan strooimateriaal te wijten is aan een te grote zuinigheid? 5. Kan uw college informatie ver strekken over de principes van het aankoopbeleid en de voorraadvorming van strooimateriaal?" al-dus de vra gen van drs. Hietkamp. (Van onze correspondent) OSSENISSE Meer dan 140syi.| pathisanten hebben deelgenoma I aan een door de K.P.J, georgani-1 seerde fakkeloptocht door Osse se. Het gemeenschapshuis fungeer- de als start- en als eindpunt, wit na afloop een discussie werd voerd, waar het onderwerp „nl houdt het kerstfeest in en wal het kunnen betekenen voor de in komst" centraal stond. De meeste deelnemers ware» va mening, dat het kerstfeest, zoal) het tegenwoordig wordt gevierd niet meer dan een eet- en gezellli- heidsfeest is en dat er van de re ligieuze strekking niet veel meer ie overgebleven. (Van noze correspondent) HULST De kerstviering dwl de bond van bejaarden en gepen-» sioneerden te Hulst, die geloudfil werd in het huis van de Paters Itl bejaarden waren zeer talrijk opgAl risten is buitengewoon geslaagd,#! De dag werd begonnen met f eucharistieviering in de kapel, wiï| na gezamenlijk werd geluncht Na de middag was er tijd voorKI gezellig babbeltje, waarbij voor'? muzikale omlijsting werd ge®? door het jeugdorkest „De Har* caantjes" uit Breda o.l.v. dirigent vï de Heuvel. Dit optreden had grote bijval s werd een buitengewoon goed ge? rieerd programma gebracht. Wat s muzikantjes, in leeftijd variëreMh 10 tot 17 jaar, presteerden was ff" kelijk zeer goed. Afwisselend sp» de het groot orkest en werd er #1 zongen. J Ook de dansen door Tiroler fflö'l werden op luid applaus onthaald I Hte geheel wer daan elkaar gep»| door conferencier Hagen-aars- „De bejaarden", aldus vooi C. van de Walle. „verklaarden ef?| stemmig, nog nooit zo'n prachtige»?! ce hebben gehad. Zij zijn zeer>u'| daan naar huis gegaan". (Van een onzer verslaggevers) HULS1 De statuten van de Katholieke Middelbare Schoolvere niging K.M.S.V. van de Jansenius- scholengemeenschap in Hulst zijn „gemoderniseerd". Met een ingrij pende wijziging heeft het bestuur de vereniging aangepast aan de nieuwe maatschappelijke verhou dingen. Men hoopt op deze manier meer ouders van leerlingen te kunnen interesseren voor, en te Kunnen betrekken bij de ontwikke lingen binnen het onderwijs. Er is op deze aanpassing in eerste in stantie onder meer ook door de ou ders bijzonder positief gereageerd. Dit werd door het bestuur maandag op een persconferentie in het ge bouw van de scholengemeenschap meegedeeld. Ook in het verleden bestoond voor de ouders ai gelegenheid lid te worden van de toen nog op oude leest geschoeide schoolvereniging. In de praktijk was de belangstel ling daarvoor bijzonder miniem. Verwacht wordt dat daarin nu verandering kan komen, omdat de schoolvereniging door actualise ring meer perspectieven biedt. In de scholengemeenschap wordt zo wel door het schoolbestuur ais de docenten blijkens de mededelingen op de persconferentie, grote waar de gehecht aan een intensief on derling contact met die ouders. Per circulaire zijn de ouders van leerlingen en de docenten van deze jongste statutenwijziging op de hoogte gebracht. In die circulaire is onder meer gesteld dat het be stuur van de K.M.S.V. vooral prijs stelt op de persoonlijke inzet van de aspirant-leden. De statutenwijziging betekent voor het voormalige Jansenius ly ceum weer een forse stap op weg naar een ver doorgevoerde demo cratisering op school. De gelegen heid voor inspraak wordt er aan merkelijk door vergroot. Aan die inspraak hechten de docenten en het bestuur van de K.M.S.V. bij zonder grote waarde voor de ou ders, maar ook voor de leerlingen zelf. Sinds kort bestaat er dan ook een leeriingenraad die overleg kan plegen met de speciale toen gefor meerde lerarenraad. De bedoeling daarvan is dat men in de gelegen heid wordt gesteld een aantal za ken die voor beide partijen be langrijk zijn door te spreken. In he« verleden brachten de leerlin gen het met hun recht tot inspraak nog niei veel verder dan het ne men van initiatief tot de organisa tie van verschillende kleinere acti viteiten Nu bestaat tevens de ge legenheid te discussiëren over on derwerpen die direct het schoolle ven en het onderwijs betreffen. En de leerlingen hebben daarbij direct invloed op de besluitvorming, ba KJVl.S.V.-nieuwe-vorm stelt zich blijkens de statuten tot doel mee te werken aan de vorming van een rooms-katholiek en natio naal onderwijsbeleid en samenwer king mei instellingen, die een ge lijk of gelijksoortig doel nastreven te stimuleren. Hoewel daartoe nog geen plan nen bestaan lat ende statuten ook ruimte om behalve de Jansenius- scholengemeenschap nog andere scholen in de vereniging op te ne men. Bij de jongste statutenwijzi ging is het Schoolbestuur niet zo ver gegaan dat men het predikaat „katholiek" heeft laten vallen. Dal neemt overigens niet weg dat op de school ook leerlingen van ande re gezindten ai geruime tijd kun nen worden opgenomen. Er werd ondanks deze ontwikke lingen prijs op gesteld om in een overwegend katholieke streek vol gens een katholiek principe te blij ven werken. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders ï'l ken bekend, dat het gemeen:»?,! badhuis in de week van 22 tffl- december 1969 alleen geopend is'! zaterdag 27 december 1969 van" I tot 19 00 uur. gil Sint-Jansteen. 22 december Burgemeester en wethouders mr J, Reuser, burgemeester F. P. E. Francken, secretaris I DELFT - Aan de techniscM geschool in Delft slaagde de nes I H Polderman voor hat kand®1 I examen geodetisch ingenieur. Aai» ,1 zelfde bogeschool slaagde de nee F Verhulst uit Goes voor het prop- deutisch natuurkundig ingeme 's-GRAVENHAGE - VoorloPÜ ploma scheepswerktuigbouwkun ,L J. J Riemens uit Koudekerke Normekes uit Goes. UTRECHT Aan de rijkf?T siteit in Utrecht slaagde de J J. de Jonff uit Goes voor het 1 daatsexamen biologie. Morgen, woensdag 24 december Bergen op Zoom 4.09 en Hansweert 3.18 en l5-37 ,0m Made-Drimmelen 6.49 en Terneuzen 2.35 en 14.55 Vlissirgen 2.07 en 14.23 Wemeddinge 3.59 en 16.14 - my .jzi.t (Van onze corre.sp YERSEKE De raad meente Yerseke béëindii cember officieel zijn wer De besturen of vertege vam verenigingen en de i de gemeente kunnen op december van 3 tot 5 nemen van het laatste stuur van Yerseke. (Van een onzer versl: OOSTBURG De coöpe koopvereniging voor lam gen in West-Zeeuwsch houdt op dinsdag 23 de algemene vergadering ii Eenhoorn in Oostburg. t)e agenda vermeldt on verkiezing van enige stuursleden. Na de pauze Silvis, directeur van de centrale Randstad Hollai dant-directeur van Cebec< houden met als onderwi moeting van producent ment. (Van een onzer verslal OOSTBURG De afdeli van de NKB en de NP1 jaarlijkse provinciale ten voor pluimvee, konijnen, en cavias in de grote zaal tholieke Kring in Oostbur 24, 25 en 26 december. E tie berust dit jaar bij di er* pluimveefokkersveren burg en Omstreken. d Voor voor en opgei het 1 maar om In he lichte we* in matige vorst en later Weersvooruitzichten u nuddeld over Nederland Voor woensdag: aantal tot 5; min.-temp.: 2 onder normaal; max.-t. graden onder normaal; droge periode van minste h Procent; kans op een etmaal: 80 procent. Voor donderdag: aar u tot 3; min.-temp.: 0 onder normaal; max.t graden onder normaal droge periode van min dUprocent; kans op een etmaal: 20 procent. to -ten: k iti g aanta r.tem minsti tc n k :t' g

de Stem | 1969 | | pagina 2