iEEP :rland Kostbare tapijten van auto op straat geveild Wathebje aan een dure automobiel als er geen Mercedes-service achter staat LIGA Covo vierde 40-jarig bestaan in Terneuzen NIEUWE BEJAARDENSOCIËTEIT VOEDING 17,95 Anderhalf ton aan Perzen OOSTBURG DISCOTHEEK RIJKER Teerdag harmonie St.-Jan gaat door Kandidatenlijst voor de verkiezingen Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Tentoonstelling p.v. De Vrede in Sas van Gent 1 M. Uijtterhoeven won eerste prijs Fotokring Sas van Gent Het Toestandje in Terneuzen lieefl 500 leden Repulsion in Terneuzense filmliga Raarl Breskens over reinigingsrechten Nieuw raadslid in IJzendijke N.V. GARAGE 'T WEÖTEN baby, kleuter en schoolgaand kind LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Liga-kindjes kunnen een stootje verdragen. Met Liga, de veelzijdi ge voeding, zijn ze verzekerd van een schat aan gezondheidsnutri- enten. Liga! Voor ontwikkeling van beendergestel en tanden, weer standskracht, groei en bloei Voor ^zo DE STEM VAN WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 5 (Van onze correspondent) OOSTBURG Zaterdagavond 20 december a.s. zal in Oostburg een tweede dancing-discotheek worden geopend. De nieuwe dancing zal wor den ondergebracht in café „Chez Re- né" aan de Oostburgse markt en heet ,»The Seventy Club". De initiatiefnemer van de disco theek Paul Robinson vertelde dat het in de bedoeling ligt om alle be kende Nederlandse en Belgische groe pen naar Oostburg te halen, terwijl er ook de nodige aandacht zal wor den besteed aan vrije expressie. Het programma dat de discotheek zal gaan brengen varieert van dixieland tot soul, beat en underground. Op disco-avonden is de toegang gratis terwijl er bij het optreden van een band een entreeprijs zal moeten wor den betaald. In verband met het ver krijgen van een dansvergunning is de minimumleeftijd op 18 jaar be paald. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Op de bestuurs vergadering van de Rooms-Katholie- ke harmonie St.-Jan uit St.-Jansteen is besloten de jaarlijkse teerdag on danks de lege kas toch door te laten gaan en wel op zaterdag 31 januari. 's Middags wordt een rondgang door het dorp gemaakt, met een be zoek aan diverse cafés, 's Avonds om 7 uur houdt men in het lokaal bij de heer Traas een eenvoudige maaltijd, waarvoor ook de ouders van de kin deren. die bij de harmonie zijn aan gesloten, de donateurs en ereleden zullen worden uitgenodigd. De gerin ge kosten hieraan verbonden komen voor eigen rekening. Na de maaltijd wordt de avond voortgezet met een gezellig samenzijn waarbij de harmo nie voor de muziek zorgt. Het bestuur van de harmonie heeft voor 1970 reeds vier contracten we ten af te sluiten. De harmonie neemt deel aan verschillende festiviteiten, waarvan twee in Frankrijk (tweede paasdag in Rijssel) en twee in Bel gië (in Charleroi op eerste paas dag). Supporters kunnen mee gaan tegen vergoeding van de buskosten. (Van onze correspondent) KOEWACHT In een geheime stemming is de lijst samengesteld van de kamdii'daten voor de komende raadsverkiezingen. De kandidaten zijn: A. IJsebaert, Koewacht; R. Pols poel, Koewacht; H. van Damme, Koe wacht; R. Janssens, Koewacht; A. de Waele, Koewacht; O. de Cock, Over slag; j. Roeloods, Zuiddorpe; mevr. Vermandel-de Block, Koewacht; F. van Mossevelde, Koewacht; R. Ver- mamdel, Koewacht; A. de Coninck, Koewacht; J. Moerdijk, Zuiddorpe; C. v. d. Velde, Koewacht. Films ANTWERPEN Rex Moordbureau, 14 j. Rubens Ben Hui', 14 j. Odeon Bye bye Barbara, 18 j. Pathe Katerine, het hunkerend hart, 18 j. Quellin Oorlog in het heelal, 14 j. Ambassade Model shop, 18 j. Capitole Charro, 14 j. Astrid De dolle kever, a.l. Metro Honderd dollars voor een sheriff, 14 j. Savoy De dokter van Sankt Pauli, 18 jaar GENT Rex Hibematus, a.l. Riva Weduwnaar met vijf doch ters, a.l. Metro Gejaagd door de wind, 14 j. Scaldis Het beste van Laurel en Hardy, 14 j. Capitole Aprilgekken, 18 j. Select Moord met kleine dosissen, 18 jaai ST. NIKLAAS Renova De dag van de wraak, a.l. Century De reuzen van het wes ten, 14 j. Scala Voor een dollar glorie, 14 j. Select Dokter Zjivago, 18 j. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Schouwburg 19.30 uur Kenstmuziekavonid 1969 i.s.m. de Zeeuwse Muziekschool TERNEUZEN Zuidland-theater 20 uur Concert dooi' de Vereniging voor instrumentale muziek o.l.v. Alfred Salten. Solist: Henry Biackmon. ANTWERPEN Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn. ome man show Diversen MIDDELBURG Kleine cantine Vitrite 15.30 uur „Onderhoud bij middelgrote en kleine bedrijven" AXEL R.-K. kerk, Wa'lstraat 20 uur Volkskerstzaog voor El'le gezindten NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Verenigingsgebouw 15.30 uur NCVB-kerstfeest voor bejaarden BRESKENS Uitkomst 13.30 uur Kerstmiddag bejaarden BIEZELINGE Bedr. Nieuwenhuyze, W.A. Pok 13.30 uur Snoeidemonstratie app. en peren KAPELLE De Vroone 19.30 uur Kerstwijding NCVB Opg. voor deze rubriek tel. 01181 7438 of Postbus 116 in Middelburg ÏT/ 'M. -v.:-V- M- AlVta" BERGEN OP ZOOM Etcetera, aan de Molstr. Expositi van werken van de schilder Piet Bulthuis (t.m. 21 dec.) Geopend van 13.30 tot 17.00 uur. HULST Kunsthandel van Geyt: Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) MIDDELBURG Rijksarchief. St.-Pieferstraat 38: Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 31 jan.) OOSTBURG Burgerzaal stadhuis: Expositie jaar Zeeland" (t.m. 20 dec.) Muziekschool. Ook Vlijt en ng, dat op vele comcour- es oogstte mag zich ver- >p een toenemende belang- van de jeugd evenals het ;se Apolïo, zo zegt de di- in beide korpsen de heer /allenburg. „Ik weet alleen et zo blijft", voegt hij daar tig aan toe. s de provinciaal secretaris Irass Band Club Nederland G. C. van Loo is een goede bepalend voor het korps, een goede opleiding hebt is vaak de Zeeuwse Mu- ïl of eigen goede leiding - en goed korps, waar je dat t, heb je korpsen, die niets n hebben", aldus de heer „Dat blijkt ook uit de belangstelling op (je Muziekschool", in de redenen waarom een eeuwse korpsen in moeilijk geraakt is volgens de i Loo de ouderwetse leiding muziekgezelschappen. Bo stellen heel veel korpsen ante eisen" aan hun bezet- e zogenaamde „Hollandse" bezetting stelt qua aantal ;el eisen. De Engelse be is veel eenvoudiger, maar :erd en biedt veel grotere heden. antal korpsen is gelukkig weg ingeslagen en over- op de Engelse bezetting, 't es Heils bewandelt die weg n en met groot succes", a1- heer Van Loo. „Het wórdt de Zeeuwse muziekgezel- de hand eens in eigen steken en omdraaien, ze dat niet dan zijn ze ge- te sterven". (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De duivenver- eniging De Vrede uit Sas van Gent heeft haar jaarlijkse tentoonstelling (ehouden. De uitslagen zijn als volgt: oude doffers 1 Ch. L. van de Berghe, 2 Begijn Vermoet, 3 J. Dupuy; oude duivinnen: 1 Ch. L. van de Berghe, A, Lampe, 3 E. van de Putte; jaarse doffers: 1 E. van de Putte, J. Dupuy, 3 Ch. L. van de Berghe; jaarse duivinnen: 1 J. Dupuy, 2 H. Itaruine, 3 J. Dupuy; jonge doffers 1_ J, Dupuy, 2 J. Smelders, 3 P. sens; jonge duivinnen: 1 Ch. L. van de Berghe, 2 A. Willems, 3 Be gijn Vermoet. De mooiste duif was van Ch. L. van de Berghe. Zondag zal de be kende 24 kampioenendag gehouden worden, waarbij ongeveer twintig deelnemers uit België en Nederland aan wezig zullen zijn. aanwezig zullen zijn. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Onder grote ^langstelling heeft de tentoonstel- van de Fotokring plaatsgevon- Evenals voriig jaar kreeg H. M. uijtterhoeven Stationsstraat 16 de prijs met zijn foto Gehavend de storm, die de heer Plaisier, Poelstraat 3 als gelukkige winnaar "a de loting mee naar huis kon ne- Mevrouw Kauffmann, Westka nt 103 en de heer H. Stevens Grens- taat 24 (donateurs) kregen beiden e foto Winter van M. Aertse. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Kostbare Perzische tapijten met een geza menlijke waarde van bijna an derhalve ton werden gisteren zo maar op straat geveild. Het ge beurde allemaal heel primitief op twee grote vrachtauto's waai- over een overkapping van tent doek was gespannen. De kopers en kijkers moesten via een wan kel trapje in het geïmproviseerde veilingzaaltje klauteren, waar ze zich zo goed en zo kwaad als dat ging konden warmen aan de gloedvolle kleuren van Sultani's, Maimana's, Balouchi's, Mirs, Af ghanistan en hoe de partij van 73 perzen ook mag heten. De openbare veiling had vlak bij de douanepost tussen Sas van Gent en Zelzate. De firma P. Voerman uit Sas van Gent had de op last van schuldeisers van een onbe kende handelaar ter verkoop aamge boden tapijten in twee trailers aan gevoerd. Bielgische en Nederlandse liefheb bers, particulieren en handelaren, trotseerden-de koiu, tuk ais ze waren op een koopje. De veilingmeester had een Engels accent en soms duidelijk minachting voor de bedragen waar mee op de tapijten werd geboden. Kleinere Perzen gingen vrij vlot voor f 250 tot f 475 van de hand. Wat moeizamer ging het bij de gro tere exemplaren, wat de afslager de hatelijke opmerking ontlokte; „Als het zo moet gaan krijg ik er de balen van". Ook doorspekte hij zijn aanmoedigin gen met een spattend „ridiculous" (belachelijk) als het opbod niet hoog genoeg naar zijn zin was. Soms gaf hij er zelfs de brui aan wanneer een van de grotere kleden volgens het publiek niet meer waard was dan (ADVERTENTIE) OP DE FOTO In Sas van Gent werden kostbare Perzen in een geïmproviseerde tent op twee vrachtwagens geveild. f 2500. „Daar kan ik het echt niet voor doen. Er moet een redelijk bod komen. Denk u eens in, aan dit ta pijt hebben mensen drie tot vier jaar gewerkt en u biedt maar f 2500. Het is ridiculous". Onder de Belgen viel enig gemop per waar te nemen bij de medede ling dat in Belgische valuta mocht worden betaald maar dan tegen de koers vain vijftien franken voor een gulden. De partij Perzen werd oirder toezicht van notaris D. de Graaf uit Axel geveild. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De tienersociëteit Het Toestandje aan de Dijkstraat boekte zijn 500ste inschrijving. De gelukkige was Corrie Bakker uit de Griete. Jeugdleider L. van de Vorst bood haar een platenbon aan. Sinds de opening van Het Toestandje in april van dit jaar is er een ware storm loop van tieners op hun eigentijdse sociëteit geweest. De jongelui hebben 'de ruimten naar eigen smaak inge richt. Dat ze er succes mee hebben geboekt bewijst de korte tijd, waarin het 500ste lid in de grote kring van enthousiastelingen kon worden ver welkomd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De algemene le denvergadering van de Covo (Coö peratieve Verkoop vereniging voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen) droeg gisternamiddag een feestelijk karak ter, ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de organisatie. Op deze Covomiddag waren een 300-tal boeren en boerinnen aanwezig. De voorzitter, de heer Jac. Diele- man gaf in zijn rede een kort over zicht van de resultaten, die in de af gelopen veertig jaren werden he- reikteen financieel gezond en tech nisch goed geoutilleerd apparaat, tot stand gekomen, dank zij een geza menlijke inspanning van veel agra riërs. De algemene vergadering besloot tot de bouw van een nieuw kantoor bij de bedrijfsgebouwen aan de Axel- Sassing. Men hoopt daarmee onder meer de communicatie met de klan ten, alsmede de organisatie.' van het bedrijf gunstig te beïnvloeden. De voorzitter zei dat men zal moe ten voortgaan met de verdere uit bouw van het technisch en commer cieel appraat. „De omzetgroei van de afdeling bestrijdingsmiddelen en de toenemende afname van veevoeders enerzijds en de verkoop van de be- drijfsgegbouwen aan de Magrette an- TERNEUZEN De Terneuzense filmliga vertoonde in het Luxor thea ter voor een redelijk bezette zaal Repulsion van de Pools-Amerikaan- se regisseur Roman Polanski met Catharina Deneuve in de hoofdrol. In zekere zin is deze film een voor studie van Rosemary's Baby, de tot nu toe meest succesvolle film van deze filmmaker. Polanski is een sfeermaker bij uit stek. Met een summiere dialoog maar met een felle geladenheid in beel den weet hij met weinig hulpmidde len een macabere stemming op te roepen. Een voorwaarde voor een goede thriller. Vaak lijkt het er op dat de regisseur zich verliest in de tails. Op het juiste ogenblik echter blijken die details dienst te doen als symbolische waarschuwingen voor het naderend onheil. In Repulsion geeft Polanski al in de aanhef van zijn rolprent de oplos sing van het hoe en waarom. Dat wordt echter pas in de laatste meters film duidelijk. Het symbool van de mysterieuze ogen. Catharine Deneuve had de moeilij ke taak een krankzinnig jong meisje te zijn dat vooral op seksueel gebied aan een stoornis lijdt waardoor zij tenslotte tot twee lustmoorden wordt gedreven. De krankzinnigheid van de jonge vrouw, die met een loszinnige zus ter samenwoont, komt voor het eerst duidelijk tot uiting na een vruchtelo ze ontmoeting met een man. De cri sis versnelt zich nadat het meisje „ooggetuige" is van een samenzijn van haar zuster met haar vriend. De bewustzijnsvernauwing uit zich in een volledige isolatie in de verla ten flat. De vriend, die haar onge rust komt opzoeken, wordt vermoord. De spanning, die er dan ontstaat, ontlaadt zich in een tweede nog gru welijker moord op de huisbaas die tracht avances te maken. In haar dro men beleeft zij de wildste seksuele gewaarwordingen. Polanski heeft dit thema Ook in Rosemary's Baby gebruikt. Als op lossing wordt aangevoerd dat het meisje al op jonge leeftijd geeste lijk gestoord zou zijn. De starende ogen op een oude familiefoto moeten als bewijs dienen. Met deze film vestigde Polanski zijn naam als regisseur, hetgeen bo ven alle twijfel is verheven. ALEX SCHELL derzijds vragen om de bouw van een nieuw centraal magazijn in Axel-Sas sing", aldus de voorzitter, die de ont wikkeling van de plannen hiervoor in het komende jaar in het vooruit zicht stelde De onderdirecteur van de Cebeco. de heer Silvis, verzorgde voor de da mes een peulvruchten-informatie over distributie, via de grote inkoon- combinaties, de supermarkten, naar de huisvrouw. Op deze bijeenkomst nam men af scheid van de heer C. A. de Kraker, die vele jaren de vereniging heeft ge diend. De voorzitter sprak woorden van oprechte dank en onderstreepte deze door de aanbieding van een ge schenk. In dichtvorm liet de heer De Kraker veel mensen en voorvallen uit zijn loopbaan als bestuurslid de revue passeren. De aftredende commissarissen, de heren Fr. de Feijter en W. Dekker, werden dank gebracht voor hun werkzaamheden. (Van onze correspondent) BRESKENS De firma Bron uit Waterlandkerkje heeft de gemeente Breskens verzocht de aan hem te be talen vergoeding te verhogen. De fir ma Bron, die het huisvuil in Breskens ophaalt vraagt, met ingang van 1 ja nuari 1969 voor de eerste emmer 19,voor de tweede emmer 15, en voor de zogenaamde seizoenem mer 11, B. en w. van Breskens menen dat deze verhoging gerechtvaardigd is en stellen de raad voor de verhoging van 4500,voor rekening van de ge meente te nemen. Voor het storten van bedrijfs- en huisvuil heeft de firma Bron een ter rein moeten huren, waarvan de ex ploitatiekosten over vijf jaar op 45.240,worden geraamd. Het ter rein zal over vier jaar waarschijnlijk opgehoogd zijn, zodat dan naar een nieuw terrein moet worden uitgezien. De firma Bron verzoekt om een ver goeding in deze kosten van f 2,50 per emmer en 1,50 per seizoenemmer. B. en w. stellen de raad voor ook deze vergoeding te verlenen en met ingang van 1 januari 1970 de heffing en invordering van reinigingsrechten te verhogen. Voor de eerste emmer moet dan 18,50 betaald worden (thans 13,—) en voor de tweede emmer 12,50 (thans 9, (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In de vacature ont staan door het overlijden van dhr. P.J.F. van Hijfte is benoemd als lid der gemeenteraad J. Ch. Cornelis. In de vergadering a.s. donderdag zullen de geloofsbrieven worden on derzocht. De gemeenteraad zal donderdag verder een vijftal voorstellen behan delen over de aankoop van erf- pachtsgronden tegen de nieuw vast gestelde grondprijzen. Ook zijn er een tweetal verzoeken van plaatse lijke aannemers voor optie op bouw grond in het uitbreidingsplan „De kleine Jonkvrouw" voor de bouw van totaal 12 woningen. De totale kosten van de verbouwing van het zusterklooster ten behoeve van de scholenconcentratie worden ge raamd Op een half miljoen gulden b. en w. stellen voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Ook moet de raad beslissen over de aan stelling van een chauffeur-monteur, waarvoor twee kandidaten zijn. De voetbal-vereniging verzoekt om een subsidie van f 2500,- voor de oefen verlichting op het sportveld. o >5 eveneens met formica en. 90X60 cm Ook in gbaar. 00^5 ren tafel, met nikkelen óg meer sfeer te geven. Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel Oostburg, Breedestraat 23 tel. 01170-22 55 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Er heerste op de openingsdag van de nieuwe sociëteit van het open bejaardenwerk aan de Kerkhoflaan in Terneuzen een gezel lige drukte. Enige honderden bejaar den lieten duidelijk blijken dat ze met de nieuwe soos, ondergebracht in het vroegere jeugdgebouw De Scha kel, bijzonder in hun nopjes waren. Het gebouw is nog niet helemaal klaar4 De schilder heeft nog enig werk aan het interieur en het nieuwe meubilair is nog niet gearriveerd. Desondanks was ieder het over eens dat de nieuwe sociëteit eigenlijk al weer te klein is voor de vele bejaar den die er een kaartje komen leggen, het dominospel beoefenen of zo maar bij een kopje koffie de dingen van al le dag hespreken. (ADVERTENTIE) J

de Stem | 1969 | | pagina 5