Herrera verdient miljoen per jaar Wagtmans na vechtpartij naar huis Hoogtepunt in Antwerpen DUEL VAN POST EN VERSCHUEREN feestdagen feestelijke kansen in de ■Hoicr Dezeweek no.20en21 samen inleveren! Liebregts: „Post is geen heer Ajax kan MVA -ers stuiten Toto 20 Volgend jaar eerste partij tussen profs in Utrecht „WAGTMANS LIET ZICH OPJUTTEN" DWS EN FSC ONTSLAAN TRAINER: HINDEREN STUNTEN IJZIG KALM Afscheid ATLETIEK Vijf kandidaten Europa-Amerika Ingrid Tuk won 1 XI XI 1 X X X X X X X X X 1 X X trie van Vliet BOKSEN ROTTERDAM (ANP Voor de eerste maal in de geschiedenis zul len dinsdag 20 januari in Utrecht prof-bokswedstrijden worden gehou den. Op die datum organiseert de Rotterdamse promotor Theo Huize naar in de nieuwe sporthal Catharij- ne een internationaal programma met in de hoofdpartij de Nederland se zw-aarwelterkampioen Joop Ver bon. Vorige maand is het profboks-- verbod, dat al jarenlang in Utrecht gol'd, voorlopig voor een jaar opge heven. Onderhandelingen met even tuele tegenstanders van Verbon zijn nog gaande. MILAAN (ANP) Dat de Ita liaanse voetbaltrainers tot de best betaalden ter wereld behoren, blijkt uit een dinsdag in Milaan gepubli ceerde lijst met de salarissen van ver scheidene vooraanstaande Italiaanse oefenmeesters. Zo ontvangt Helenio Herrera van AS Roma, dat onlangs via loting ten koste van PSV door drong tot de kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor be kerwinnaars, per jaar een bedrag van 900.000 gulden. Daarnaast krijgt hij elke maand een premie van 3000 gulden en heeft hij de beschikking over een luxueuze woning, waarvoor hij geen huur hoeft te betalen. Tweede op de ranglijst van top- trainers is Bruno Pesaola van lands kampioen Fioren-tina, met een „marktwaarde" van 500.000 gulden per jaar. Bij winst in Europacup wedstrijden krijgt hij voorts het dub bele van een spelerspremie. Op kleine afstand volgt de coach van AC Milan, Nereo Rocco. Met een honorarium van „slechts" 350.000 gulden lijkt de leider van de officieuze wereldkam pioenen niet overbetaald. Voor de wedstrijden tegen de Zuidamerikaan- se kampioen Estudiantes de la Plata kreeg Rocco echter een extrfaatje van 120.000 guide»,. Het bestuur van de eerstedivisie- club Fortuna/Sittardia Combina tie en trainer Frans Debruyn zijn dinsdag na onderling overleg tot de conclusie gekomen dat het in het be lang van de club is dat de heer De bruyn met onmiddellijke ingang zijn werkzaamheden als hoofdtrainer 'be ëindigt. Ook oud-international Giel Haenen zal zijn part-timebemoeiingen met FSC afsluiten. In afwachting van de indienstneming van een nieuwe trai ner, waartoe zo spoedig mogelijk zal worden overgegaan, heeft FSC de heer Henk Reuvers bereid gevonden de leiding van de eerste-elftalgroep tijdelijk op zich te nemen. Het is de tweede keer dat de heer Reuvers „invalt". In de loop van het seizoen 1967-1968 nam hij na het vertrek van Bram Appel bij het toenmalige Fortuna '54 het trainerschap waar. Met ingang van 17 december zal DWS worden getraind door Joop Brand, de tweede trainer van Go Ahead. Tussen de verenigingen Go Ahead en DWS en de huidige trainer van DWS, de heer Talbot, is daar over volledige overeenstemming be reikt. DWS heeft met de heer Brand een tweejarig contract aangegaan. Het contract met Talbot zal tot het einde van dit seizoen doorlopen. Tal bot, die in het begin van de zestiger jaren DWS naar het landskampioen schap leidde en vorig jaar naar de Amsterdamse club terugkeerde, na AZ '67 en Heracles te hebben ge traind, heeft zijn medewerking aan geboden bij het zoeken naar jong talent. Het DWS-bestuur heeft verder de heer Jaca van Zanten, iid van de ledenraad van DWS, bereid gevon den de reorganisatie van het techni sche apparaat van DWS in samen werking met de trainer, de heer Brand, ter hand t.e nemen De Utrechtse clubs DOS en Velox hebben zich verzekerd van de diensten van buitenlanrse spelers. DOS contracteerde de Deen John Stein Olsen. Deze 26-jarige oud-in ternational, die in het Amerikaanse voetbal is uitgekomen, stond onder contract by de Zweedse club Molmö. De transfersom bedroeg 75.000 Zweed se kronen (f 52.0001 Olsen mag vanaf 14 januari voor DOS uitkomen. Velox contracteerde de Luxemburgse international Jean Klein. Deze 25-jarige spitsspeler is afkomstig van de Luxemburgse club Red Star. Ook hii heeft in Amerika gespeeld. DOS heeft verder Nol van Haaren overgedaan aan De Volewij- ckers. DE STEM VAN WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 Arte van Vliet: „Rini was loc., wel opgestapt. Hij draaide niet best en daarom ging hy stunten". (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM „Weet u wat ik nou niet snap", schuddebolde zesdaagsebaas Kurt Vyth aan de rand van zijn piste, „ik snap niet, dat mensen het niveau van hun beroepstak naar de verdommenis helpen. Ik vind het een schande". En terwijl de baandirecteur filo sofeerde over de wielrenners en hun mentaliteit, voltrokken zich de gevolgen van de tweede rel in het wielerpeloton: Rini Wagtmans ging naar huis. Terug naar Sint Willebrord. Rechterduim in hagel wit verband, een open plek in het midden van de -onderlip. Daar had Wolfgang Schulze hem met een doffe klap getroffen en toen hij, Rini Wagitmans, terugsloeg, verstuikte hij zijn duim zo ernstig, dat er in de koers niet mee af te lossen viel. In het RAI-gebouw overschaduwde toen het volgende incident onder Kurt Vyths dui delijke werknemers, de sportieve prestaties. En opnieuw was er de naam van Peter Post mee gemoeid Weer kwam „de keizer" in opspraak bij het affairerijke verloop van deze zesdaagse. opgestapt. Hij draaide niet best en daarom ook ging hij dinsdagmorgen stunten. Die jacht van hem was een lachertje en om die reden liet ik er mee stoppen. Rini had niet eens een partner, die meedeed. Dan kun je zo'n situatie toch moeiiyk serieus ne men. Alle jaren maak je zoiets wel mee. Iemand die ver achter staat in het klassement zoekt een geintje, een rot- tigheidje, dat hem ln de publiciteit brengt en daarna staakt hij de strijd. Dat is gewoon de praktijkervaring al geef ik toe, dat het voor Wagtmans onmogelijk rijden was met die ver stuikte duim. Rini heeft zich laten opjutten, maar hü had verstandiger moeten zijn. Ik vind Wagtmans een beste jongen, maar hij zal een voor beeld hebben moeten nemen aan Re- né Pijnen. Die had ook geen beste conditie, maar reed zich rustig in. En kijk nu eens. Hij is een van 4» bes ten uit het veld". Kritiek ook leverde Kurt Vyth, maar meer in het algemeen dan tegen Rini Wagtmans persoonlijk. „De in cidenten die zich hier hebben voor gedaan. zijn anti-propaganda voor de wielersport. Ze vallen terug op alle coureurs als „groep". Als vak mensen in hetzelfde beroep. En ik snap niet dat ze het niveau in die beroepstak naar de verdommenis helpen". Evenals Wagtmans en eer der deze week Duyndam en Eugen, verbindt Kurt Vyth de naam Peter Post aan het rumoer in het RAI- gebouw. „Post denkt te veel aan zich zelf, te weinig aan de jongeren en hij stuurt anderen in het vuur.". Baanbaas Vyth heeft aan deze zes daagse ook een ruzie met Post over gehouden, „want hit beledigde mij in een televisie-uitzending. Post ver telde, dat ik geen verstand heb van wielrennen. Ik zei nooit, dat ik het wel heb, maar ik vind dat Post geen recht heeft om te zeggen, dat ik het niet heb. Dat doe ik zelf wel als het nodig is. Ik spreek geen woord meer met Peter Post voor hij zijn excuus aanbiedt. Geen -woord". En manager Piet Liebregts: „Post valt me zwaar tegen. Hij is een groot wielrenner met zijn benen, maar niet met zijn hoofd. Daar is hij te egoistisch voor. Zal ik mijn mening eens in drie pun ten samenvatten? Rini Wagtmans: „Ik wilde er eens even flink tegenaan gaan". In de verklaring rond zijn vecht partij met Schulze, zei Rini Wagt mans ploeggenoot van Peter Post in de equipe Willem II/Gazelle Ik wilde er eens even flink tegen aan. Gerrit Schulte was bij me ge weest en die had gezegd, dat de jon geren het tegenwoordig allemaal te makkelijk nemen. Hij maakte me uit voor luierik. Dat liet ik niet op me zitten en ik ben toen 50 ronden hard gaan knallen, maar mijn ploegmaat Louis Pfenninger deed niet mee. La ter zei hij, dat hij niet gedurfd had, omdat hij bang was voor de groten. En daar is Post dus de grootste van. Pfenninger zei: „Ik dank er mijn con- traeten aan". Kijk, zo ligt de situatie. Ik ben het helemaal eens met Duyn dam en Eugen. Niet dat ze gegaan zijn, dat vond ik fout, maar dat ze protesteerden. Bij Post krijgt niemand kans. En het is inderdaad zo, dat de meesten maar „ja" knikken. Post hoeft ze niets te vragen. Ik zou nie mand kunnen noemen, die hij opzet te tegen Duyndam en Eugen. Nee, de coureurs doen het uit zichzelf, bang dat ze ln een slecht blaadje komen. Ze vinden alles wat Post doet zonder meer goed. Maar tja, wat kon ik in mon eentje ondernemen". Tijdens die solo. in de vroege uren van dinsdag, werd de rel met Wolf- S»ng Schulze geboren. Rini Wagt mans: „Hy was het er, denk ik, niet mee eens, dat ik het peloton zo op joeg, Schulze ging me ernstig hinde ren, ik blies in zijn gezicht, hij spuw de daarna terug met citroensap, ik heb nog een keer geblazen en toen zei hij: ik breek straks je benen". Na de actie van Wagtmans, toen het veld ®ch klaar maakte voor de demv-wed- sMM, probeerde Schulze een klap uit je delen, maar zoals zaterdag met Duvndam kwamen er mensen tussen beide. „Verder", zei Rini Wagtmans, J.dacht ik er niet meer aan Maar toen •k om vijf uur naar bed wilde gaan, fond hij me hii de caravan op te Wachten. Hii zei waf. maar ik kon het met verstaan, want het was Duits dialect Later hoorde ik, dat hij gevraagd heeft of ik mijn excuus wilde aan bieden. Terwijl ik probeerde te be- pypen wat hij bedoelde, s'oeg hij ineens. Ik was er niet op berekend. ?.n daarom reageerde ik dom. Ik Weid namelijk, toen ik hem een klap terug gaf, mijn dtlim in mijn hand- Palm en dat kostte me een flinke SJOdmtg". Door de opdoffer tolde wolfgang Schulze tegen het cement van het rennerskwartier, waarna ™nt Wagtmans hem bij de keel greep ei door toegerend wielerpersoneel Werd weggetrokken. De aan het ge vecht overgehouden blessure bezorg- ae Wagtmans zoveel last, dat hij nau welijks meer kon aflossen. Zesdaagse- avts Jesse probeerde de pijn te ver helpen, maar om zes uur gisteravond Paf Rini Wagtmans op. Zonder wrok tegen Wolfgang Schulze. „Ik ben niet haatdragend. De zaak is mannelijk "•'gevochten en daarmee afgelopen. K'aar, uit". Wedstrijdleider Arie van Vliet, had weinig goede woorden voor Rini wagtmans over Die» duim' «ure is geldig en "vuns, maar geloof me: Rini was toch wel Postgroot wielrenne». Postgroot heers». Postgeen heer." ln ai ilat tumult, biyft Peter Pust ijzig kalm. „Wat zich hier allemaal afspeelt", oordeelt hij scherp, „heb ik in al die 124 voorgaande zesdaag sen nog nooit beleefd. Dit is één gro te pot, waar alsmaar in geroerd wordt en van het een komt het ander. Dat ze mij daarbij steeds betrekken, snap ik wel. Ze moeten toch zeker een naam noemen en die van my ligt fijn ln de mond. Lekker kort. Post. Maar let op mijn woorden: alle mensen die nu slecht over mij spreken, vertel len het iedere dag weer anders. Maar mij zul je over twee maanden nog steeds hetzelfde horen zeggen. Ik zal je eens vertellen waardout hier alle narigheid ontstond en waar het aan mankeert: aan een leider. Er moeten er geen drie of vier zijn, die maken de boel nerveus. Dat zie je nou maar weer. Wie er zich hier ook mee bemoeien, doet er niet toe. Ik wil alleen maar zeggen dat het niet aan Post ligt". PETER HEERKEN» De stand in de Amsterdamse Zes daagse dinsdagavond ziet er als volgt uit: 1 Bughdahl-Kemper (W.-Dl) 122 pt.; op een ronde: 2 Fost-Deloof (Ned.- Belg) 323; op 3 ronden: 3 Koel-De Wit (Ned) 249; 4 GiImore-Lawrie (Aus) 202; 5 Ottenbros-Renz (Ned- W-Dl) 135; op 4 ronden: 6 Oldenburg- Loevesijn (W-Dl-Ned) 245; op 5 ron den: 7 Schulze-Jansen (W-Dl-Ned) 207; op 10 ronden: 8 Daler-Pijnen (Tsj-Ned) 278; op 20 ronden; Van Midden-Van der Lars (Ned) 274. (Van een onzer wielermcdewerkers) ANTWERPEN Heeft het Gentse sportpaleis reeds enige weken zyn deuren voor de wielerfans geopend, en volgde Charleroi het afgelopen weekeinde, zaterdag zal ook 't Ant werps sportpaleis niet achter biy- ven. In Antwerpen krijgen de wie- Ierliefhebbers meteen het neusje van de zalm aangeboden. Daar zal een wielermeeting worden gehouden, waarvoor het programma volledig in 't teken van een België-Nederland- wedstrijd zal staan. Hoogtepunt tij dens deze zaterdagavondmeeting is ongetwijfeld de internationale derny- race om de Grote Prijs Stan Ockers. Voor deze ieder jaar terugkeren de dernystrijd werden de volgende prominente renners gecontracteerd: Peter Post (kampioen van Europa achter derny's), Theo Verschueren (kampioen vara België en ex-Euro pees kampioen achter derny's), Pa- tric Sercu (wereldkampioen sprint), Jaap Oudkerk (wereldkampioen bij de stayers), Leo Proost (ex-wereld kampioen bij de stayers) en Piet de Wit (ex-wereldkampioen bij de ama teur-stayers). Verwacht mag worden dat de bloementuil naar een van de ze renners zal gaan. Met spanning zullen de ongetwijfeld vele.toeschou wers uitkijken naar een hernieuwd duel Verschueren - Post. De Amstel- vener zal zich ongetwijfeld willen re vancheren voor zijn nederlaag van vorige week in Gënt, waar hij door Theo Verschueren op een ronde werd gereden. Het rennersveld bestaat verder uit de Belgen Julien Stevens, (tweede in het wereldkampioenschap op de weg) en Eddy Reyniers (kampioen van België bij de amateurs in het sei zoen 1968-1969) en onze landgenoten Gerben Karstens en René Pijnen, die beiden in het verleden reeds be wezen ook achter de derny's him mannetje te staan. De Grote Prijs Stan Ockers wordt verreden over drie reeksen van twintig kilometer. Gezien het sterke veld van deelnemers liggen nieuwe baanrecords zeker binnen het bereik Op het programma komt eveneens een België-Nederland omniumwed strijd voor, waarbij Nederland zal zijn vertegenwoordigd door de natio nale wegkampioen Sjaak Freyters, Rini Wagtmans, Gerard Koel en Lijn Loevesijn. Zij zullen het opnemen tegen de Belgen Daniel van Rijoke- gem, Valeer van Sweevelt, André Poppe en Staf van Roosbroeck. Ver der is er ook nog een achtervolging- wedstrijd die gaat tussen de lange Leen Poortvliet en de Belg Frans van der Walle. Het hoofdprogramma begint om 19.30 uur, maar vanaf 18.00 uur zijn reeds wedstrijden te zien voor de zogenaamde abonnemen ten, waarbij de categorieën nieuwe lingen, junioren en. amateurs ruim schoots aan hun trekken zullen ko men. Nog' geen week later, op eerste kerstdag is er in het Gentse Sport paleis een wielermeeting te zien, die wordt gehouden onder de naam „Su per Kerstgala". Sportdirecteur Oscar Daemers heeft voor deze gelegenheid verschillende renners met naam we ten te contracteren. Interessant is het feit dat de Fransman Jacques An- quetil in Gent afscheid zal nemen van het Belgische publiek. Men heeft Monsieur Jacques voor deze gelegen heid gekoppeld aan de jonge Franse belofte Alain van Lancker, die tydens de jongste zesdaagse van Gent aan de zijde van Patric Sercu bijzonder goed voldeed. Zij zullen het in een NEW YORK (ANP) Vijf steden hebben zich kandidaat gesteld voor de atletiekontmoeting Amerika-Euro pa, die in 1971 in Amerika zal wor den gehouden. Het zijn Mexico Stad, Kingston (Jamaica), Los Angeles, San Francisco en Miami. De defini tieve plaats zal volgend jaar worden aangewezen. De wedstrijd Europa- Amerika is reeds twee keer eerder gehouden; in 1967 in Montreal en in 1969 in Stuttgart. De laatste keer won Europa zowel bij de heren als bij de dames. VRNJACKA BANJA (ANP) De Nederlandse schaakkampioene Ingrid Tuk heeft dinsdag de afgebroken party uit de zevende ronde van het schaaktoernooi van Vrnjacka Banja tegen Stiebaner gewonnen. Ze staat thans voorlaatste met pnt Gapi'indasjvili is eerste met 8Vz pnt. België - Frankrijk-omnium opnemen tegen de Belgen Eddy Merckx en Ro ger de Vlaeminck. Verder is er op deze kerstdag meeting een sprint-wedstrijd, waarbij de Italianen Santé Gaiardoni en An- gelo Damiano het zullen opnemen te gen de Belgen Patrick Sercu en Ro bert van Lancker. Tevens is er 'n ach tervolgingswedstrijd tussen wereld kampioen Ferdy Bracke (België) en de Tsjechisch oud-Olympische kam pioen Jiri Daler. De hoofdschotel van dit superkerst- gala wordt echter gevormd door de vijftig kilometer record ploegkoers, waarbij slechts één Nederlander mee doet, namelijk Peter Post. Hij zal voor deze gelegenheid zijn gekoppeld aan de talentvolle Belg Norbert Seeuws, met wie hij tijdens de zes daagse van Gent eveneens een com binatie vormde. De Zeeuwsch-Vlaam- Se Belg, Theo Verschueren, uit St.- Jansteen, zal tijdens deze record- ploegkoe-rs samen rijden met Jiri Da- Ier. De ploegen die de strijd met ge noemde twee duo's moeten aanbin den zijn: de eBlgen Patrick Sercu en Eddy Merckx (kampioen van Euro pa), de Duitsers Rudi Altig en Sigi Renz (winnaars van de zesdaagse van Gent): Klaus Bugdahi en Dieter' Kemp-er (beiden Duitsland)Alain van Lancker en J-acky Mourieux (Frankrijk)Graeme Gilmore en Bil- Ie Lawrie (Australië); Horst Olden burg en Godefroot (Duitsland-België) Ferdinand Bracke en Robert van Lancker (België); Willy de Geest en Willy de Bossoher (België) en het Ita liaanse sprinterskoppel Santé Gaiar doni Angelo Damiano. Voord-at om 14.30 uur met het superprogramma wordt begonnen, vindt de herkansing plaats tussen Oost-Vlaamse en West- Vlaams-o amateurs. Peter Post, die ongetwyfeld revanche zal willen nemen, voor de nederlaag, die hy in Gent tegen Theo Verschueren leed. (Van onze sportredactie) BREDA Na het bekerpro gramma, aangevuld met buiten landse wedstrijden, biedt sport- toto 20 weer het normale recept. Maar daarom is elke voorspel ling niet minder moeilijk. Inte gendeel, wie de wedstrijden be- kykt en de krachtsverschillen tussen de tegenstanders zal tot de conclusie komen dat deze to to verre van gemakkelijk is. Ge zien dr plaatsen op de ranglijst zou men geneigd zijn dertien maal het cijfer drie aan te krui sen. Maar met de wetenschap dat dit alleen in theorie een kans heeft, zal toch wat variatie moe ten plaatsvinden. De wedstrijd GVAV - Sparta is misschien wel de gemakkelijkste. Beide clubs hebben die trainer aan de dijk gezet en bij GVAV schijnt dat een nadelige en bij Sparta een gunstige invloed te hebben. Daarom hebben de Spar tanen wel de beste kansen. NEC is qua speltype iets sneller dan Go Ahead en mogelijk halen de Nijmegenaren hier voordeel uit. Een groot vraagteken vormt het Maastrichtse MVV. De sterren- dragers verbazen vriend en vij and door hun opmerkelijke op mars en nog geen enkele club, in een serie van negen wedstrij den, is in staat gebleken hen te stuiten. Topploeg Ajax zal dat ongetwijfeld wel lukken. Te meer daar de Amsterdammers revan che willen nemen voor het gelijk spel van vorig jaar in Maas tricht. Indien Ajax wint. dan is MW zijn ongeslagen thuisrecord kwijt. ADO heeft de beste papieren tegen AZ'67. De NooTdlhollan-ders presteerden het afgelopen zondag echter nog Feijenoord een gelijk spel af te dwingen en dat zal hen tot meer grootse prestaties aan zetten. Telstar heeft een goede kans tegen Holland Sport, dat in de bekerwedstrijd tegen Excelsi GVAV - Sparta Go Ahead - NEC MVV - Ajax ADO - AZ '67 Telstar - Holl. Sp. NAC - Twente Elinkw. - Excelsior DFC - Blauw Wit RCH - Fort. VI. HVC - Veendam Valewijck. - F. Sitt. Velox - RBC ZFC - Roda JC or werd geklopt, terwijl NAC te gen FC Twente zal moeten bewij zen of de zege op het Poolse Ruch voldoende is geweest om het moreel weer op peil te bren gen- Elinkwijk wil zijn positie m de kop van de eerste divisie hand haven maar zal toch de handen vol hebben aan Excelsior. DFC zal de koppositie van Blauw Wit niet kunnen aantasten, al zijn de Dordtenaren op eigen veld erg onberekenbaar. RCH verliest ver moedelijk va-n Fortuna Vlaardin- gen. Hetzelfde geldt voor HVC in de ontmoeting met Veendam. Vo- lewijckers heeft tegen de Fortu- na-Sittardia Combinatie een re delijke kans, want in uitwedstrij d-en zijn de Limburgers door gaan® niet erg sterk. Bij Velox- RBC staan grote belangen op het spel. Voor beide clubs is een ze ge noodzaak om de aansluiting met de top te bewaren. Velox, drie weken geleden nog leider, incasseerde twee gevoelige ne derlagen achter elkaar, maar de vrije zondag heeft misschien weer de nodige rust in de ploeg gebracht. ZFC zal tegen het har de spel van Roda JC niet opge wassen zijn- Een gelijk spel voor de Zaanse ploeg zou al verbazen. (ADVERTENTIE) V.' •- - *Éïrffl6fnrv ÜL- IÜMMM

de Stem | 1969 | | pagina 23