Als hoest uw kind kwelt... Reimerswaal heeft nu al woningbouwvereniging quiz TREEDT OOK YERSEKE TOE? Prachtige duivenshow O.W.T.B. in Kapelle B&w 's-Gravenpolder vóór subsidie kleedruimte rpapie voor uw -pen Markten „Eensgezindheid' hield schieting in 's-Heerenhoek ABVA-vergadering Twijfelachtige dekenverkoop te maand van donkerst. Maar al een beetje maar op de j. De nieuwe Tte kleuren emoet. Geef uw van het voor- dt december ra feestelijk. si- 1 ll ÜM lï v Puikje van de Zeeuwse duiven Schieting vanSoranus' in Heinkenszand Yerseke 's-Heerenhoek Laatste vergadering raad Yerseke KAARSENACTIE IN G0ES-ZUID Wijk „De Grens" Clinge organiseert carnaval Kantoor Ziekenfonds Beveland uitgebreid Hansweert Kapelle Postzegelavond Philatelica te Middelburg Goes Burgerlijke stand KVP-Middelburg ontevreden over kandidaten Staten Brand in varkenshok in Waterlandkerkje Nieuw Guinea II Biecht Alumex te Heinkenszand 19 december officieel van start Auto te water na aanrijding in Middelburg Joop Scholten vertrok uit Middelburg Zanglust in Rilland hield feestavond DE STEM VAN DINSDAG 16 DECEMBER 1969 i— v ...geef het dan dadelijk Buckley's Kind" hoestsiroop. Dat help verrassend vlug, verzachtend op kee luchtwegen en l°st R benauwende slijin °P* vendien bevat ^uc /-> Kinderhoestsiroop vit. voor de zo nodige standsversterking het smaakt aangenaam. Altijd in huis hebben. (Van onze correspondent) KRUININGEN In Ons Dorps huis te Kruiningen heeft de le denvergadering van de Vereni ging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in de gemeente Kruiningen een belangrijk besluit genomen. Door zich allen akkoord te ver klaren met de wijziging van de statuten, werd de vereniging om gedoopt tot algemene woning bouwvereniging „Reimerswaal", wat impliceert dat zij haar werk zaamheden zal gaan verrichten binnen de in deze gemeente ge legen woonkernen. Aangezien te 20.00 uur het quorum niet aanwezig was om dit ingrijpend besluit te nemen, werd te 21.00 uur opnieuw een vergadering bijeen ge roepen die nu ongeacht het aantal deelnemers met meerderheid van stemmen het besluit kon nemen. Voorzitter burgemeester A. Schipper toonde zich verheugd met de instem ming der leden. Hij kon verder me dedelen, dat alle dorpen reeds te kennen hebben gegeven hun mede werking te gaan verlenen aan de nu nieuwe woningbouwvereniging Reimerswaal. Dit zijn de dorpen Ril- land-Bath, Krabbendijke en Waarde. Ten aanzien van Yerseke ligt de si- tjatie anders, aangezien Yerseke een gemeentelijke stichting kent. Alge meen wordt verwacht, dat de nieuwe raad zal besluiten deze stichting te verzoeken zich te ontbinden en toe te treden tot de bouwvereniging Rei- merswaal. Gezien het streven van het ministerie om tot woningbouw vereniging per regio te komen, zou de minister ook zelf kunnen besluiten de ministeriële erkenning van de ge meentelijke stichting van woning bouw te Yerseke in te trekken. Men hoopt dat dit alles niet nodig zal zijn De nieuwe statuten werden op twee punten veranderd. De vergadering had bezwaar tegen de zittingsperio de van een bestuurslid van vijf jaar Dit werd gewijzigd in vier jaar. Art 18a. luidde: „Burgemeester en wet houders van de gemeente Reimers waal zijn bevoegd uit hun midden een waarnemer aan te wijzen. Hiertegen rees verzet, aangezien men liever zag dat ook een raadslid of andere ambtenaar der gemeente als waar nemer zou kunnen optreden. Ge schrapt werd dan ook „uit hun mid den" hetgeen een belangrijke verrui- (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De hand boogvereniging Eensgezindheid hield haar schieting op de liggende wip pen bij de wed. Verhoeven. Van 14 sociëteiten waren 62 schutters aan wezig. Uitslag van de eerste wip: hoofd- vogel: C D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 1ste zijvogel: L. de Jonge van Concordia uit 's-Hee- renhoek; 2de zijvogel: C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek; 1ste boven- kal: C. Boonman van Vrije Schut ters uit 's-Heerenhoek; 2de boven- kal: Janus v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, 1ste on derkal: Adri de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 2de onderkal: E. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, beiden bij loting; 1ste klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2de klep: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendam me; 3de klep: Jac. Vermuë van Ja- coba van Beieren uit Goes. Meeste kleine vogels: Jeroen Vette van Con cordia uit 's-Heerenhoek, 5 stuks. De vliegendevogelprijs was voor Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande Uitslag van de 2de wip: 1ste hoofd vogel: Janus v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek; 2de hoofdvogeU Jac. v.d. Dries van Vios uit 's-Heerenhoek; 1ste zijvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme. 2de zijvogel: C. Bek van Soranus uit Heinkenszand; 3de zijvo- gcl: Jan Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek; 4de zij vogel; C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme; 1ste kal; J. F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelande; 2de kal: J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek; 3de kal: Jac. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes; 4de kal: E. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande. Mees te klein*, vogels: Mart. Nijsten van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, 5 stuks. mimg is van de inhoud van dit arti kel. Te Hansweert Oost komen 20 be jaardenflats. Het wachten is op de ministeriële goedkeuring. In tegen stelling tot een eerder genomen be sluit werd op gronden van financië le overwegingen (hoge rentestan daard en als gevolg daarvan hoge bouwkosten en te hoge huren, t.w. f 200,- per maand) besloten werd geen flats met twee doch met een slaapkamer te bouwen. Aan de be woners van twintig huizen van de vereniging in de Duiveneestraat te Kruiningen zal instemming gevraagd worden voor de aanleg van centrale verwarming in deze woningen. Dit zal een huurverhoging van circa tien gulden per week inhouden. Het sto ken is dan nog voor rekening van de huurder. (Van onze correspondent) KAPELLE Niet minder dan 460 duiven en duivinnen waren te bewonderen op de tentoonstelling die werd gehouden in het gemeenschaps centrum „De Vroone" in Kapelle door de vereniging van postduiven- houders OWTB in Kapelle. Duiven- houders uit alle delen van Zeeland, maar ook uit Noord-Brabant en Tholen, hadden hun beste materiaal ingezonden. Volgens de kenners was het puikje van de Zeeuwse duiven aanwezig. De belangstelling was bij zonder groot. De heer F. Janssens uit Kapelle kreeg de prijs voor de mooiste dof fer van de tentoonstelling, terwijl de heer A. Hazen uit Lewedorp de prijs voor de mooiste duivin kreeg. Een bijzonder groot aantal prijzen was beschikbaar gesteld. De tentoonge stelde duiven werden gekeurd door een jury, bestaande uit de heren C. Lems, Schiedam, G. Booden, Rotter dam en J van Asperen uit Go-rin- chem. De eerste tien prijswinnaars van elke groep waren als volgt: Klasse 1, oude doffers, totaal 103 duiven, 26 prijzen: 1 F. Janssens, Kapelle, 2 C. van Bergen, Steenber gen, 3 C. Huygens, Steenbergen, 4 A. J. v.d. Does. Kapelle, 5 A. van Daalen, Oud Vossemeer, 6 C. J. Cle ment, Krabbendijke, 7 C. v.d. Bran den, Steenbergen, 8 J. Theenaart, Krabbendijke, 9 L. C. Kosten, Yer seke, 10 L. v.d. Ketterij, Middelburg; Klasse 2, oude duivinnen, totaal 78 duiven, 19 prijzenl A. Hazen, Le wedorp, 2 F. Wagenaar, Vlissingen, 3 L. van Belzen, Arnemuiden, 4 C. Huygens, Steenbergen, 5 W. P. Swa- gemakers, Middelburg, 6 A. van Daalen, Oud Vossemeer, 7 C. Cle ment, Krabbendijke, 8 C. Hunders- marek, Kattendijke, 9 F. Janssens, Kapelle, 10 F. Wagenaar, Vlissingen; Klasse 3, jarige doffers, 66 duiven, 17 prijzen: 1 H. A. Sentse, Rilland- Bath, 2 W. Krijnse, Waarde, 3 M. Minnaard, Yerseke, 4 A. van Daa len, Oud Vossemeer, 5 P. van Bel zen, Colijnsplaat, 6 C. van Koeve- ringe, Kruiningen, 7 M. Jaspers, Middelburg, 8 idem, 9 P. J. Clement, Krabbendijke, 10 F. Janssens, Ka pelle. Klasse 4, jarige duivinnen, 57 dui ven, 14 prijzen: 1 H. Roelands, Ril land-B ath, 2 C. Huygens, Steenber gen, 3 M. Jaspers, Middelburg, 4 P. Hengsdijk. Biezeimge, 5 D. Klooster man, Kapelle, 6 C. van Bergen, Steenbergen, 7 C. van Koeveringe, Kruiningen, 8 S. P. Prevo. Rilland- Bath, 9 R Staal, Krabbendijke, 10 J. C. Nijsse, Kapelle; Klasse 5, jonge doffers, totaal 127 duiven, 32 prijzen: 1 J, C. Nijsse, Kapelle, 2 F. P. Hundersmarck, Ka pelle, 3 C van Bergen, Steenbergen, 4 P. van Belzen, Colijnsplaat, 5 C. J. Clemer.t, Krabbendijke, 6 idem, 7 P van Belzen, Colijnsplaat, 8 C. Huygens Steenbergen, 9 M. Hengs dijk, Kapelle, 10 W. Filius, Kats; Klasse 6, jonge duivinnen, totaal 111 duiven, 28 prijzen: 1 W. Krijnse, Waarde, 2 C. van Koeveringe, Krui ningen, 3 idem, 4 C. van Bergen, Steenbergen, 5 H. A, Sentse, Ril- land-Bath, 6 F. P. Hundersmarck, Kapelle. 7 W. Krijnse, Waarde, 8 J. De Nooyer, Arnemuden, 9 J. v. d. Velde, 's-Heer Arendskerke, 10 J. C. Nijsse, Kapelle. (Van onze correspondent; HEINKENSZAND De hand boogvereniging Soranus hield haar schieting bij de heer A. Janse in cate Taveerne. Er waren 46 schut ters aanwezig. De uitslag van de eerste wip. hoofdvogel: A. de Jonge van Sora nus uit Heinkenszand; 1ste zijvogel: A. de Jonge voornoemd; 2de zijvo- gel' P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes; 1ste bovenka!O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme en C. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek; 2de boven- kal: F Koens van Spes Nostra uit Ovezande. 1ste onderkal: K. van Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande; 2de onderkal: A. Clarys var ADLM uit Kwadendamme; 1ste klep: Jac Doene van Victoria uit Kwadendamme; 2de klep: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; 3de klep: H Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vogels: C. v.d Dries van Soranus uit Hein kenszand, 5 stuks. De vliegende vo- gelprijs was voor mevrouw Van Loo van Doe] naar Hoger uit Wolphaarts- dijk. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: Jan de Jonge van Sora nus uit Heinkenszand; 2de hoofdvo gel: Jac Doene van Victoria uit Kwadendamme; 1ste zijvogel: Jac. Doene voornoemd; 2de zij vogelP. Vermuë vain Jacoba van Beieren uit Goes; 3de zijvogel. L. Vermuë van Spes Nostra uit Ovezande; 4de zijvo gel: A. van Loo van Doel naar Ho ger uit Wolphaartsdijk; 1ste kal: A. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme; 2de kal: C. v.d. Plasse van Diana uit Yerseke; 3de kal: A. Cla rys van ADLM uit Kwadendamme; 4de Kal: K. van Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels: Kees Voet van Vios uit 's-Heerenhoek, 4 stuks. Vliegende vogelprijs. H. Koens van Spes Nos tra uit Ovezande. Voorlichting - Door de beide wijk zusters werden in het Groene Kruis- gebouw te Yerseke de gezinsverzorg sters ontvangen om onder hun des kundige leiding vertrouwd gemaakt te worden met het verbedden van Patiënten en met het gebruik van diverse hulpmiddelen voor het ver plegen van zieken. Met veel interesse werden de aan wijzingen welke de zusters gaven ge volgd en de gezinsverzorgsters kun- tten dan ook op een leerzame avond terug zien. De leidster van de ge zinsverzorgsters dankte de zusters voor de geboden voorlichting. Vernieling Door de heer P. Rijk werd bij de Rijkspolitie aangifte ge daan van vernieling van een portier ruit van zijn auto die hij in de Ach terweg te 's-Heerenhoek geparkeerd had. In de auto werd een plastic handvat van een dopsleutelset aan getroffen. waarmede de vernieling vermoedelijk is gepleegd. Uit de au to werd niets ontvreemd. Van de da- uer(s) ontbreekt tot op heden nog ie der spoor. Pfijskaartavond In plaats van dp maandagavond 22 december zal de maandelijkse prijskaartavond van de Centrale van het NKV, afdeling .F'tteerenhoek, op donderdagavond december om kwart over zeven 'n het gebouw „De Jeugdhoeve" anvangen. De prijzen van die kaart avond zullen deze keer uit wild be- (Van onze correspondent) YERSEKE Vrijdag komt de raad om 8 uur 's avonds voor de laatste werkvergadering als zelfstan dige gemeente, in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan een groot aan tal vrhuringen van perceeltjes tuin' grond, haventerrein en landbouw gronden Aankoop van pand Bekhof 12 van de heer J. Luteijn voor 2000 en aankoop van een perceel grond van de heer L. Bom, gelegen naast het toekomstige instructiebad. voor in totaal 420, Als schadeloosstelling voor de af stand van pacht van een perceel grond in het recreatiegebied Buren- polder zaï aan de Recreatie Maat schappij Oosterschelde een vergoe ding van 1.821,27 worden uitbetaald Besproken zal worden de aankoop van de boerderij van C. Paauwe en die van het bedrijf van de heer D. Nijssen. Op 29 december volgt de slotver gadering waar afscheid zal worden genomen van de raad en het gemeen- tepersoneel. (Van onze correspondent) GOES. Begin januari zal de aan besteding voo" het kerk-wijkcentrum „Op de Hoogte" in Goes-Zuid plaats vinden. Een actiecomité uit Goes-Zuid heeft eer. kaarsenactie georganiseerd om mee te helpen in de financiering van dit project. Daartoe zal deze week een aantal verkopers huis-aan-huis kaarsen te koop aanbieden om dit doel te verwezenlijken. Op deze wijze hoopt het actie-comi té uit te laten komen dat de bewo ners van Goes-Zuid mee willen wer ken om dit, project te realiseren. (Van onze correspondent) De wijk „De Grens" gaat ook car- nuvel vieren te Clinge. In aansluiting op de carnavalsviering van het car navalscomité, zal ook in de wijk De Grens een carnavalsviering op touw gezet worden. Het ligt in de bedoeling om tijdens de carnavalsdagen in deze wjjk met bijzondere attracties voor de dag te komen. Op woensdag 17 december 's avonds om 8 uur zal er in café 't Voske bij Huub Leys een bijeen komst gehouden worden voor alle be woners van de wijk De Grens. Hier zullen de plannen en gedachten naar voren gebracht worden. (Van onze correspondent) GOES Het kantoor van het al gemeen ziekenfonds Zuid- en Noord- Beveland aan de Beatrixlaan te Goes is te klein geworden. Dit werd op do algemene vergadering die in „De Prins van Oranje" te Goes werd ge houden, meegedeeld. Het bestaande gebouw zal met 110 m2 worden uit gebreid, wat tussen de f 110.000,. en f 125.000,- zal gaan kosten. In de nieuwe vleugel, die aan het bestaan de gebouw wordt gebouwd, zal een keuken, een archiefruimte en een di rectiekamer worden ondergebracht. De huidigi archiefruimte en keuken in het bestaande gebouw zullen de bestemming krijgen van machineka mer. De accommodatie is dan toe reikend en berekend op een uitbrei ding van het aantal verzekerden tot f 100.000. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER In de laat ste werkvergadering van de gemeen teraad van 's Gravenpolder, die woensdag om drie uur begint, komt een voorstel aan de orde tot het toe kennen van een gemeentelijke bij drage van max. 41.249,in de kos ten van de stichting van een kleed gebouw met bijbehorende ruimte op het sportveld aan de Haagdijk. Aan de sportvereniging Apollo '69 zal tevens het recht van opstal voor deze bouw worden verleend. De ver eniging is voornemens door middel van vrijwillige arbeid in de totale stichtingskosten bij te dragen. Het plan tot reconstructie van de Raadhuisstraat stellen burgemees ter en wethouders wederom aan de orde. Bij de onderhandelingen tot aankoop van de voortuinen van de aan de westzijde gelegen percelen is met 'n tweetal eigenaren, de heren M. A. Slotboom en Jb. Hoogesteger, geen overeenstemming bereikt kun nen worden. In het kader van de sanering van enkele gedeelten in de bebouwde kom kunnen enkele aankopen worden gedaan. Burgemeester en wethou ders hebben overeenstemming be reikt met C. de Wilde als eigenaar van Raadhuisstraat 3, met de erven Jacobusse als eigenaren van Peper straat 7 e# F. J. G. M. Kruijs Voor- berge als eigenaar van Raadhuis straat 18. Op het gebied van het onderwijs is er een voorstel tot financiële me dewerking aan het bestuur van de prot. christ. kleuterschool voor de in richting van 't te bouwen derde lokaal aan de kleuterschool en de aankoop van ontwikkelingsmateriaal. Voor de openbare lagere school wordt een krediet gevraagd voor de aankoop van materieel voor het onderwijs in mentarium, e.d. In verband met de verkoop van meer bouwterrein dan aanvankelijk gepland was voor de bouw van het dorpshuis is de koopsom aanmerke lijk boven het geraamde bedrag ge stegen. Voorgesteld wordt een aanvullende subsidie van 1.500, aan de „Stichting Ons Dorpsleven" te verstrekken. De onlangs in het leven geroepen „Stichting 's Gravenpolderse Ge meenschap" heeft de bestuursfunc ties verdeeld en is tot vaststelling van de statuten overgegaan. Zij kan uiteraard zander financiële midde len niet werken. Zij verzoekt der halve een begin subsidie van 150 voor de totstandkoming van de stich ting bij notariële akte en de regi stratie, alsmede een jaarlijkse subsi die van 300,ter bestrijding van de kosten van het houden van bijeen komsten met burgerij, bestuursver gaderingen, stencilwerk, porti, e.d. Burgemeester en wethouders stel len voor gunstig op het verzoek te beslissen. Wanneer u wel eens veel moei te hebt met het vinden van het goede antwoord op een vraag in de Stern-quiz laat het u dan een troost wezen, dat wij dikwijls nog meer moeite hebben met het vin den van een goede vraag. Deze mag niet te makkelijk zijn, want dan wordt de quiz een flauw spelletje, maar aan de andere kant moet het, ook al zal de krant er enige malen voor doorgepluisd moeten worden, naar redelijkheid mogelijk zijn het antwoord te vin den. Desnoods na overleg met de huisgenoten, kennissen, club vrienden,, collega's op het werk of wie dan ook. We worden nog wel eens opge beld door iemand, die, ook na lang zoeken, het antwoord niet vond. Die probeert ons dan te vermurwen hem of haar een tip te geven. Hoe graag we onze le zers ook alle gewenste informatie verschaffen, als het om de Stem- quiz gaat wordt er aan dovemans oren gepraat. Allicht. De vraag, die we ditmaal aan u voorleggen, gaat over het te nue van de Belgische voetballers in het nationale elftal. Verleden zaterdag heeft de Belgische voet halbond besloten daar een veran derin.g in aan te brengen. In welk shirt zullen de Belgen als ze weer eens tegen onze natio nale ploeg in het veld treden, de strijd aanbinden 1. rood zwart gestreept 2. zwart geel rood 3. wit met driekleurig boord Instuif De Tilburgse band Drive- in Men heeft er voor gezorgd dat de Hansweertse Instuif een bijzonder ge slaagd bal heeft gehouden in het dorpshuis Kaj Munk. Voor deze avond waren vele jongeren naar hun trefpunt het dorpshuis gekomen, waar het bijzonder gezellig was. Postduivententoonstelling De postduivenhoudersvereniging De Blauwe Doffer te Hansweert houdt op zaterdag 20 december haar jaar lijkse postduivententoonstelling. Als keurmeester fungeert de heer Ha- gers uit Berke] (Z.-H.). Ook het rad van avontuur zal draaien. De ten toonstelling wordt geopend om drie uur in café De Harmonie van de heer Brandenburg te Hansweert. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De maandelijk se ruil- en vergaderzaal van de afde ling Middelburg van de internationa le vereniging „Philatelica" zal, in verband met Kerstmis, deze maand iets vroeger worden gehouden n.l. op donderdagavond 18 december a.s. om half acht in het gebouw „De Scha kel". De heer H. C. Geilleit zal een causerie houden over het onderwerp „Het Oude Testament op Postze gels". Aan deze vergadering zal een interessante verloting met prijzen worden gehouden. De eerstkomende jeugdbijeenkomsten, onder leiding van de heer J. van Dalsum, vinden plaats op de zaterdagmiddagen 13 december, 10 en 24 januari a.s. in een lokaal van de technische school aan het Molenwater. C.J.V. uitvoering Voor een goed bezette zaal gaf de C.J.V. „Obadja" in Kapelle in haar gebouw de jaar lijkse uitvoering. De leiding berustte bij de heer Joh. Leendertse die in zijn openingswoord een kort over zicht gal van het CJV-werk in Kapel le. Voor de pauze was er onder lei ding van de voorzitter een quiz en verder voerde de eigen toneelgroep op zeer verdienstelijke wijze op het spel in drie bedrijven „De verlate huwe lijksreis". Schoorsteenbrand Door overver hitting ontstond een schoorsteenbrand in de woning van de heer A. Wisse Nijssen aan de Maalstede. De brand weer had deze brand spoedig bedwon gen. De schade bleef beperkt. Secretarie gesloten In verband met de komende herindeling zal de secretarie van Kapelle tussen Kerst mis en Nieuwjaar gesloten zijn. Al leen voor dringende zaken zal men terecht kunnen. Kerkvoogd benoemd In de va cature D. de Jonge Jzn die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, is ge kozen tot kerkvoogd van de Hervorm de Gemeente Kapelle, de heer Joh Burger. Deze heeft zijn benoeming aangenomen. Geboren Bastiaan Johannes, zv J. H. A Kole en: M. I. Loeve te Hoedekenskerke; Izaak Willem, zv W. J. Boeije en: C. W. Bras te Yer seke; Johannes, zv M. Rouw en: C. Vriend te 's-Heer-Arendskerke; Anna Beatrix dv A. Imanse en; W. Henne- kij te Rilland-Bath; Monique Maria Maartje. dv C. M. van Sprang en: M. J Boorsma te Goes; Isabel, dv J. Hanssras en: S. Marijam te Goes; Elizabeth Johanna, dv P. Sinke en: N. van Iwaarden te Yerseke; Pieter Adriaan, zv J. J. Flipse en: C. A. Dourleijn te Kruiningen; Paulus Ar- nout, zv G van den Ende en: M. B. Melis te Borssele; Nicolette Johanna Maria dv M. A. Smet en; J. W. de Jonge te Goes. Ondertrouwd de Jonge, Pieter, 30 j, te Borssele en: Scholten, Sylvia Conchita. 33 j, te Goes. Getrouwd De Marco, Adriaan, Alfredo, 21 j, te Goes en: van der Cingel, Cornelia, Dingena 23 j te Goes Hillebrand, Marinus, Johannes, 27 j, te Goes en: Fonteijn, Theodora, Cor- ry 19 jr. te Goes; Meulenberg, Wil lem, Danker, 21 jr. te Wolphaarts dijk en: van Dalen, Janna Maria, 20 jr, te Goes; van Eenenaam, Willem Cornelis Marinus, 21 jr, te Kruiningen en: van Hese, Adriana, Hendrika, 19 jr, te Goes Overleden Liplijn, Willem, 76 j, te Goes, echtg. v. J. Mijnsbergen; de Lacombé, Josephine Emile, 78 j, te Goes, wed. v. B. Bertling; Ver burg, Laurina Cornelia, 63 jr, te Wis- senkerke echtg. v. H. A. Kramer. Mol, Josina, Jannetje, 5 dgn. te Ove zande; Huissen, Geertruida, 55 jr. te Kruiningen echtg. v. C, Oostdijk; Bazen, Willem, 61 jr, te Kloetinge, echtg. v P. N. Florijn; Bliek, Gil- jam, Hugo, 76 jr. te Goes, echtg. v. A. C. Lindhout; Griep, Pieternella, 68 jr, te Yerseke, wed. v. J. Lamper; Boone, Geertruida, 73 jr, te Kruinin gen, echtg. v. G. J. Nederhelman; van Burgh, Jan, 72 jr, te Zierikzee, geh. geweest met: J. van Beveren; Fokker, Adriaan. 80 jr, te Kapelle, ongeh. GOES, 15 aecembei 1969 Groen te: per stuk: kropsla 1620, knol selder)] met groen 3650. Per kg: aardappelen 2326, witlof II 115 157, afw. 87, spruiten AI 7378, All 58—74, Bil 15—35, rodekool 15—20, witte kool 1213, boerekool 2933, groene sav.kool 1732, andijvie 87 afw. 21, uien 2134, prei I 3549, II 3035, knolrapen 610, knolsel- derij 47, selderij per bak 71. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de zaal Tha lia is de plaatselijke afdeling van de Katholieke Volkspartij in vergade ring bijeen geweest. Gesproken werd over het verloop van de laatste ver kiezingen voor de nieuwe gemeente Reimerswaal. Voorzitter E. Suij was verheugd over het feit dat de KVP twee zetels heeft behaald. Ten ai-nzien van de aanstaande formatie van het college van b. en w. kon niets anders gezegd worden. Officiële contacten met andere par tijen waren er nog niet geweest. Som migen uit de vergadering dringen aan op po-litieke samenwerking met de christelijke partijen en de VVD. Anderen echter zagen m-eer heil in een samengaan van de KVP met de PvdA en zo mogelijk eventueel met de VVD. Hoe echter deze partijen zich zul len opstellen ten opzichte van de KVP is een vraagteken. De lijst van de kandidaten der KVP voor de aanstaande verkiezingen voor de pro vinciale Staten kan de goedkeuring van de plaatselijke afdeling niet weg dragen. Het feit dat de heer J. van de Voorde uit Sluis op een dergelijke plaats op de lijst voorkwam, kon niets anders dan reacties oproepen. De heer E. Suij gaf een overzicht van de hele gang van zaken rondom de kandidaatstelling. Hij verweet de heer drs. Lockefeer een opportunis tische politiek te voeren, waarmee men niet akkoord kan gaan. (Van onze correspondent) WATERLANDKERKJE De brandweer van Waterlandkerkje moest uitrukken om de brand, die bij de heer P. M. Babijn in de Bak kersstraat gesignaleerd was, te blus sen. Toen de brandweer arriveerde bleek dat de bewoners de brand door gebruik van snelblussers al meester waren. Het vuur was ontstaan in het var kenshok, waar de zeug met haar drie weken oude biggetjes onder een verwarmingslamp lag. Deze lamp hing te laag zodat het stro tot ont branding kwam. Doordat het hok met een asbestplaat afgesloten was, in het in de nabijheid liggende stro niet in brand geraakt. Zowel de zeug als de biggetjes heeft men kunnen redden, ofschoon de biggetjes wel een schadelijke in vloed zullen ondergaan hebben, door dat ze vanuit de warmte plotseling in de vrieskou werden geplaatst. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De Algemene Bond voor Ambtenaren is voor af schaffing van de ambtenarenspaar- regeling. Daarvoor in de plaats zou een spaarloon moeten komen onder dezelfde principes. Van de huidige spaarregeling trekken hoofdzakelijk de hogere ambtenaren het meeste profijt Dit zei de heer J. van de Ploeg uit Den Haag, hoofdbestuurs lid van de ABVA tijdens een afde lingsvergadering te Vlissingen. Hij vertelde heet van de naald enkele wetenswaardigheden over het over leg met de regering, en op welk punt deze onderhandelingen waren afgebroken, n.l. op het punt betref fende de invoering van <jit z.g. spaarloon Gaarne betuig ik mijn instemming met het ingezonden stuk van F. Th. Wallebroek te Breda over Nw.- Guinea voorkomende in De Stem van 9-12-'69. BREDA Mevr. J. v. d. Linde-De Jonge Met grote feestdagen was bet in de katholieke kerk traditie, dat men een paar dagen van te voren ging biechten, want dat hoorde dan ook bij de grote feestdag. Waarom is dat nu niet meer zo? De Biecht is niet afge schaft, het blijft het sacrament van boetvaardigheid en vergeving. Nu heeft men hiervoor in de plaats de biecht celebratie, of wel, biecht- of boete-oefening. Maar toch is het jammer dat zo veel mensen zijn gaan denken, biech ten dat hoeft niet meer. Men schijnt geen zonde - schuld meer te voelen. De biechtstoelen moesten eens kun nen spreken hoeveel bekeringen zijn door de biecht ontstaan, en wanneer men zich oprecht had uitgesproken, dan was men innerlijk weer een ge lukkig mens. OOSTERHOUT J. M. P. MITTELBACH (Van onze correspondent) GOES De inspecteur van politie politie te Goes maakt bekend dat op of omstreeks 12 december j.l. een of meer mannen in de gemeente dekens hebben verkocht die van de DDidas fabrieken afkomstig zouden zijn en die bij wijze van reclame slechts aan een gering aantal uitverkoren huis vrouwen zouden mogen worden ver kocht. De inspecteur verzoekt dege- n endie een dergelijke deken hebben gekocht of op bovenstaande wijze zijn benaderd, zich in verbinding te stellen met de recherche van ge meentepolitie te Goes. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De zonwe ringsindustrie „Alumex", die van Goes verhuist is naar Heinkenszand, zal op 19 december om 2 uur 's mid dags officieel worden geopend. De openingsplechtigheid wordt verricht door de heer A. Kwint, distributor of Levolor Lorentzen Inc. Daarna volgt een receptie. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Maandagmorgen om half negen reden op de Rouaanse- kade twee personenauto's respectie velijk bestuurd door A. J. T. en A. B. beiden afkomstig uit Middelburg te gen elkaar. Door deze botsing raakte A. T. de macht over het stuur kwijt, waardoor hij om zijn as draaide om vervolgens in het water van de bin nenhaven te belanden. De auto zonk onmiddelijk. De chauffeur kon al zwemmend het droge bereiken. De auto van A.B. werd eveneens zwaar beschadigd. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Onder zeer grote belangstelling en een laaiend enthousiast défilé door af gevaardigden van alle sportver enigingen te Middelburg in de sporthal nam Joop Scholten af scheid als hoofd bureau jeugd- en sportzaken te Middelburg. Per 15 decmber werd de heer Schol ten benoemd tot directeur van de Friese Sportraad. Alle sprekers hadden een verdrie tige ondertoon in hun toespraak. Mid delburg neemt node afscheid van de man, die zeven jaar lang geknokt heeft voor betere accommodatie in de sport. Wie begroette Joop Schol ten niet als een goede kennis als hij met zijn vroeggrijze kuif ergens ver scheen. Alle zaken betreffende jeugd en sport lagen hem na aan het hart. Veel van die grote genegenheid, die Middelburg voor de heer Scholten voelde, kwam tot uitdrukking in de vele eadeau's, die hij in ontvangst mocht nemen. Middelburg verliest een duizendpoot met enorme capa citeiten, Friesland kan zich echter gelukkig prijzen met de komst van Joop Scholten. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Vogelveren] ging Zanglust heeft een feestavond gehouden in het dorpshuis. Voorzit ter i Moerland heette onder de aan wezigen vooral burgemeester J. C. W. lolse en districtscommissaris J. v.d. Walic welkom. De burgemeester reikte de prijzen uit en sprak daarbij de hoop uit, dat in d- toekomst een districtsten toonstelling gehouden zou kunnen worden Hij ontving van de voorzit ter een standaard met gouden kroon tje vanwege het afscheid van Ril land. De commissaris had lof voor de vereniging, die in 1969 een groei gemaakt had van 33 leden. Onder de pauze bracht hij enkele liederen ten gehore op Zanglust. Namens de vereniging schonk de heer J. de Wilde een voorzittersha mer met inscriptie aan het bestuur als dank voor de organisatie van dc tentoonstelling.

de Stem | 1969 | | pagina 7