„Meer openheid in het Delta-o ver 1 egorgaan' Stemmen ten gunste van inpoldering Saeftinge Werknemer in nieuwe Raad v. Bestuur PZEM Wee r vorst Chartervluchten vanaf vliegveld Noord-Sloe Indringende vragen van A.R. over vestiging Péchiney FELLE AANDRANG UIT ZEEUWSE STATEN Fractievoorzitter PvdA vóór fekozen burgemeester Statenlid: Baalhoek en Saeftinge één geheel GROOTVERPAKKING VOOR FRUIT Inschrijvingen in handelsregister IN OOSTBURG WORDT VW OPGERICHT Staten in principe akkoord Fractievoorzitters Staten: Consulent voor bejaardenwerk in Zeeland nodig GELDKIST IN VLISSINGS HOTEL VERMIST BIJ INGEBRUIKNAME KOMEND VOORJAAR Zweef-en motorvliegen Staat in de staat Middelburger verongelukt VVD verwijt AR: „Bepaalde zaait paniek Vragen Verkoop bouwgrond in raad Clinge Vuile Schelde Havenschap De veren Voorlichting Rooipremie leidt tot verarming Zeeuws landschap bosten studie pijpleiding Yerseke wellicht voor departement 3: DE STEM VAN DINSDAG 16 DECEMBER 1969 3 (Van ee nonzer verslaggevers) MIDDELBURG Als de Staten van Zeeland in juli van het volgend jaar de nieuwe voordracht gaan op maken voor bezetting van de zetels in de raad van bestuur van de n.v. P.Z.E.M., dan is er in principe niets tegen dat zij één zetel toewijzen aan ten personeelslid van de P.Z.E.M. Dit bleek uit het antwoord dat ge deputeerde A. Kaland gisteren gaf, toen de heer C. Hoek (P.v.d.A.) de ontwerp-statuten van de nieuwe Pro vinciale Energie Maatschappij, waar in naast de „oude" P.Z.E.M. straks ook de gasmaatschappij ZEGAM zal deelnemen, onder de loep nam. De heer Hoek, die werd bijgeval len door de heer Van Ruymbeke, (K.V.P.), meende dat de vitale be langen van het personeel in de nieu we ondernemingsstructuur moesten worden veilig gesteld. Gedeputeerde Kaland plaatste zijn mededeling over de personeelszetel in de raad van bestuur binnen het raam van de ver tegenwoordiging der belangengroe pen. Een „consumentenzetel" achtte hij ook een mogelijkheid „maar even zeer vond hij het denkbaar dat de St/ten de belangen van de werk nemers of consumenten in deze over- heids-n.v. vertegenwoordigden. „Hij maakte duidelijk dat hij een werk nemerszetel nu niet bepaald de ge lukkigste vorm van medezeggenschap (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Diverse fractie voorzitters in de Zeeuwse Staten hebben gisteren een pleidooi gevoerd voor de aanstelling van een provin ciaal consulent voor het bejaarden- werk. De heer Stenvert (PvdA) die deze functionaris nog in verband met de dienstencentra voor bejaarden plaats te, kwam bovendien met de suggestie om in de bejaardenhuizen een aan tal bedden te reserveren voor nood- opnamen van zelfstandig wonende bejaarden. „Veelal gaan de mensen te vroeg naar een bejaardenhuis, om dat zij vrezen niet meer in aanmer king te komen, als de nood werke lijk aan de man is," zo lichtte hij dit idee toe. vond. „Gezien de gezagsverhoudin gen in het bedrijf kan het wel eens bezwaarlijk zijn dat de werknemer zijn directeur de ene keer ontmoet als zijn superieur en de andere keer als degeen die tegenover hem zit in het gesprek met de raad van be stuur," zo zei hij. De heer Kaland besloot echter met te zeggen: „In juli 1970, als er een nieuwe raad van bestuur moet ko men, dan staat het de Staten van Zeeland, die formeel de aandeelhou ders zijn, vrij om een werknemer op een bindende voordracht voor de Raad van Bestuur te plaatsen." (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de nacht van zaterdag op zondag werd door de ober-kelner van het hotel Noordzee- boulevard, gelegen aan de boule vard de Ruijter te Vlissingen om kwart over drie aangifte gedaan van vermissing van een geldkist in houdende duizend gulden en enkele betaalcheques. De geldkist heeft ach ter een buffet in de eetzaal- gestaan en moet gestolen zijn tussen half een en drie uur 's nachts: De recherche stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het begint de Staten van Zeeland danig te hinderen, dat er rondom het Overlegorgaan Zeehaven Ont wikkeling Zuid-West-Nederland zo'n sfeer van geheimzinnig heid hangt. „Via de dagbladen, door congressen en door aller lei vaak tegenstrijdige rapporten en verklaringen verneemt men van alles over de zeeliavenproldematiek, de delta en de meest gewenste bestuurs- en beheersvormen, maar niemand weet er het fijne van". Dat was gisteren, toen de Staten van Zeeland hun algemene beschouwingen over de provinciale begroting voor 1970 hiel den, de algemene teneur. „De vergaderingen van het alge meen bestuur van het overlegorgaan dienen openbaar te zijn en afgevaar digden van de staten moeten eraan kunnen deelnemen. Bovendien zou er een halfjaarlijkse rapportage moeten zijn, juist zoals de S.E.R. die geeft, zodat de Staten de ontwikke lingen kunnen beoordelen en bijhou den. Als de partners in het overleg orgaan geen begrip voor deze nood zakelijke openheid kunnen- opbren gen, dan doet Zeeland er verstandig aan. zich uit dit overleg terug te trekken. Zonder Zeeland is het over legorgaan een lege huls". Dit was de krachtigtse stellingna- me welke wij gisteren hoorden. Hij kwam van de heer C. van der Peijl (C.H.U.), die erop wees, dat in het overlegorgaan momenteel compro missen worden aangegaan, die in vloed hebben op het beleid. „Het is een ongrijpbaar college, dat overleg orgaan", zo meende hij. „Elke krant die zichzelf respecteert, houdt er te genwoordig een overlegorganoloog op na om uit te zoeken wat het or gaan wellicht bedoeld kan hebben", zo illustreerde, hij de huidige toe stand. De heer Van Bennekom (A.R.) sloot er zich van harte bij aan, maar hij noemde bovendien andere orga nen, wier werk zich aan de waarne- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er is gisteren, wk in de vergadering van Provin ciale Staten, door de fractievoorzit ter gesproken over de burgemees tersbenoemingen in Zeeland. Het dui delijkst was de heer Stenvert (PvdA) ?>e vasthield aan het standpunt dat ju principe zowel de Commissaris der Koningin, als de burgemeesters geko ren moeten worden. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen pleitte niJ omdat verkiezing nu eenmaal wet kan voor een openstelling ™>r sollicitaties naar burgemeesters posten. Zijn kerstwens voor Zuid- neveland luidde: Een socialistische ourgemeester, waartoe de verkie- 'ugkpitslagen bij de tussetnijdse ^verkiezingen. volgens hem vol- n l aanleiding vormden, ue heer De Waal (Boerenpartij) i j?18 betoog vele malen hilariteit uit- ?- zei het zo: „De bevolking moet i®en?eester kiezen en wel recht- naet u" draagleden. De bur gmeester moet wel uit Zeeland ko men Vooruitzichten voor woensdag ei* donderdag, JPgesteld door !let K.N.M.I. op baandag jon 18.00 uur: Geleidelijk kouder lnl' "chte tot matige vorst. weersvooruitzichten in cijfers ge ""Meld over Nederland. q ,00r woensdag: aantal uren zon: nrJ~ mi"--temp.: van ongeveer mi™aal tot 4 graden onder normaal: nomi tot 8 graden onder van a kan3 op een droge periode kan mins^ens 12 uut: 70 procent; Procenf 660 gehee* droog etmaal: 40 V oor donderdag: aantal uren zon;i omw mm"temp.: 2 tot 8 graden sras normaal; max.-temp.: 4 tot 10 !W»n on.^er normaal; kans op een 80 perl°de van minstens 12 uur: d \ans op ee"8 ehheel I 6 etmaal: 50 procent. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het nieuwe vliegveld Midden-Zeeland in het Noord- Sloegebied, bedoeld voor de ama teur-, zaken- en chartervliegerij, zal binnenkort al worden gebruikt voor charter- en zakenvluchten op aanvraag. Zodra de bebake- ning van het veld in orde is, zal de Rijksluchtvaartdienst hiervoor om vergunning worden gevraagd. Bij de Stichting Vliegveld Midden- Zeeland verwacht, dat toesteming zal volgen. Omdat het vliegveld niet zon- ler havenmeester kan draaien, zal Temand tijdelijk in deze functie wor- Jen benoemd. In april of mei volgend jaar wordt de midden-Zeeuwse vlieg- haven officieel ingebruikgesteld. Besprekingen en onderhandelingen over een vaste lijndienst tussen mid den-Zeeland en Rotterdam zijn al be zig- Op het ogenblik wordt hard ge werkt aan de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van een restaurant een hangar, een kantoor voor de havenmeester en verdere ac commodaties die een vliegveld nodig heeft. De grasmat is helemaal ge reed. De n.v. Architecten- en Inge nieursbureau F. C. Wieger, die be last is met de technische opzet van het vela, werkt momenteel aan de stoffering van het terrein: aanleg van een toegangsweg, het plaatsen van hekken en bakens. Als het weer niet teveel tegenwerkt hoopt men in het voorjaar alles klaar fc-j hebben. De Walcherse Zweefvliegclub heeft plannen om na de openstelling van net vliegveld ook aan motorvliegen te beginnen. Het is niet uitgesloten, dat de vooroorlogse „Zeeuwse Vlieg club" met deze vereniging zal sa mengaan De Walcherse Zweefvlieg club heeft ongeveer 25 leden op het ogenblik Onlangs schaften de zweef vliegers een eigen lier aan. Deze zal over enkele weken op het vliegveld geplaatst worden. Goedkeuring van een ontwerptekening voor een han gar, in de noordwesthoek van het veld, wordt spoedig verwacht. De club beschikt reeds over een eigen zweef vliegtuig, een zgn. K8, en een op haalwagen. Binnenkort zal een alge mene ledenvergadering worden ge houden. Men wil o.m. de naam van de vereniging wijzigen i.v.m. de plannen tot fusie met de „Zeeuwse Vliegclub". ming onttrekt: de havenschappen en de Zeeuwse recreatieraad bijvoor beeld. Mr. Schlingemann (V.V.D.) vond publikatie van jaarverslagen van het overlegorgaan of het uitbrengen van nota's door het bestuur van dat or gaan, het minimum van openheid. Hij voerde zijdelings het probleem van de te krachtige en te grote in dustrieën, die het beleid in een streek kunnen gaan bepalen, ten to nele, en noemde daarbij Dow Chemi cal in Terneuzen. De heer Stenvert (P.v.d.A.) ver kondigde als principe: „Beslotenheid moet uitzondering zijn en openbaar heid de regel". Ook de heer Dusarduijn (K.V.P.) roerde het probleem aan. „Jaarver slagen of nota's over de stand van zaken op zeehavengebied is wel het minste waarom wij kunnen vragen", zo meende hij. Het was gisteravond niet mogelijk om te voorspellen of de staten van de kwestie der openbaarheid een prestigezaak zullen maken. „Alles zal afhangen van het antwoord dat Gedeputeerde Staten geven", meen de heer Van der Peijl, die evenwel niet kon zeggen of, bij een teleurstel lend antwoord van het college, een motie van de Staten te verwachten ls. VIANEN (ANP De 50-jarige A. Polderman uit Middelburg is maan dag minddag op de weg Gorcum - Vianen om het leven gekomen toen hij met zijn auto frontaal tegen een uit Je tegemoetkomende richting ko mende Belgische vrachtauto reed. De heer Polderman was naar de linker- weghelfi uitgeweken om een voor hem rijdende auto in te halen. Hij was ow slag dood. Van Bennekom: hele serie vragen van der Peijlterugtrekken uit het overlegorgaan (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Péchiney en luchtverontreiniging werden gisteren tijdens de algemene be schouwingen in de Staten van Zeeland in één adem genoemd. „De nadelen van de vestiging van het Franse aluminiumbedrijf Pé chiney zijn te laat hekend gewor den", meende de heer Van Ben nekom (A.R.) die met een aantal indringende vragen kwam. De manier waarop hij zijn betoog had opgebouwd deed mr. Schlinge mann (V.V.D.) even later uitroepen: „Zeeland bevindt zich beslist nog niet in een toestand zoals Rotterdam die kent. Het is te vroeg om Péchiney aan te vallen. G. Van Bennekom, zaait onrust. En dat is overal zo in uw club". De heer Van Bennekom noemde de bronnen van zijn kennis niet op, al had hij uiteraard - zoals iedereen -de rapporten van dr. Tesink en ir. Prins over de luchtverontreiniging rond de Amerikaanse aluminiumsmelters ge lezen. Dit vroeg hij: Is het waar dat Péchiney honderd maal zoveel fluorwatersof uitstoot als Hoechst Vlissingen momenteel doet Is het waar dat de omstandigheden in Amerika minder dicht be volkte vestigingsplaatsen, minder wind en uit andere richtingen het milieu rond aluminiumsmel ters minder bedreigt dan ih Zee land het geval zal zijn Heeft Péchiney geweigerd om een 5? (Van onze correspondent) CLINGE Woensdag 'wordt om «even uur in de raadszaal van het 'emeentehuis van Clinge sen open bare raadsvergadering gehouden, vaarbij eer. perceel bouwgrond ver docht zal worden aan J. van Leuven lit St.-Jansteen. Verder zal er een lerceel grond aangekocht worden van het Rooms Katholiek kerkbe- fuur. Deze grond ligt achter en ïaast de kleuterschool. Ook het ver- joedingsbedrag per leerling zal wor den vastgesl rid. Tenslotte wordt de begroting 1970 behandeld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het probleem Saeftinge leeft in Zeeland. Jam mer genoeg heeft minister Bakker daarover gezwegen toen hij sprak over de onderhandelingen met België over aanleg van het Baal- hoekkanaal. Ons gaat het erom: in hoeverre is het Baalhoekplan dienstbaar te maken aan het plan van inpoldering van Saeftinge. Het zou zinnig zijn als in het ka der van de Baalhoekonderhande- lingen werd gepleit voor aftak kingen van het kanaal op Zeeuwsch-Vlaams gebied. Pas door inpoldering van Saeftinge is het mogelijk om redelijk te spre ken over harmonisatie van vesti gingsvoorwaarden langs het ge hele tracé van het Baalhoekka- naal." Duidelijke taal van de heer C. van der Peijl (C.H.U.) gisteren in de Sta ten van Zeeland. Hij stond niet alleen in zijn betoog. Ook de heer Van Ben nekom (A.R.) zei „Baalhoek en Saeftinge zijn niet los van elkaar te zien." De heer De Waal (Boerenpartij) stuurde in zijn algemene beschou wing aan op een keuze tussen Osse- nisse en Saeftinge door het college van G.S. Hij gaf als standpunt van zijn fractie te kennen, dat 1 ha in- dustriegrond in Ossenisse, mét de kosten van onteigening e.d., belang rijk duurder zal zijn dan 1 hectare ln een ingepolderd land van Saeftin ge. De heer Stenvert (P.v.d.A.) in formeerde naar de stand van zaken in de Baalhoekonderhandelingen. Behalve de vraagstukken i.v.m. de luchtverontreinigingen sneden veel fractievoorzitters in de Zeeuwse sta ten het probleem van de dreigende vervuiling van de Westerschelde aan. De vrees dat deze zeearm een open riool zou worden werd niet onder stoelen of banken gestoken. ,Wat kunnen wij doen als de ver vuilingsgraad de rode streep voorbij komt vroeg de heer Boender (S.G P.). „Wordt de zwemsport' in De Schelde bedreigd wilde de heei Stenvert (P.v.d.A.) weten. Mi. Schlingemann (VVD): „Het college is wat al te gemakkelijk akkoord ge gaan met het lozen van Brabants af valwater op de Westerschelde." Bij het onderwerp Havenschappen gaven diverse fractievoorzitters te kennen dat één havenschap voor het gehele Westerscheldebekken een ge biedende eis is. Zij meenden echter met het college dat men terwille van het grotere doel het streven naar afzonderlijke havenschappen voor Vlissingen-oost en Terneuzen niet moest afremmen. De veei diensten over de Wester schelde waren eveneens, zoals bijna ieder jaar als de Staten zich over de begroting buigen, een dankbaar od- Ject voor beschouwing. Algemeen was men van gevoelen, dat de veerdienst Vlissingen-Bres kens in elk geval verbeterd moet worden (er werd zelfs door drs. Du sarduijn (KVP) gesproken over een speciale nachtdienst tijdens het week end voor hen die terugkeren uit Knokke) en dat het veer Hoedekens kerke, zij het desnoods in de vorm van een dienst die alleen voor voet gangers, bromfietsers en fietsers be doeld is, in de vaart moet blijven. De heer Stenvert (P.v.d.A.) pleitte voor een uurdienst, ,Wat betreft Vlis- slngen-Breskens leefde bij verschil lende fractievoorzittters de vrees, dat het tot stand komen van de vaste oeververbinding over zeven a acht jaar, bij het rijk de mening zou doen postvatten dat de veerdiensten geen grote urgentie in de investeringspro gramma's meer nodig maakten De neer Stenvert vroeg nog naai Mr. Schlingemann te gemak kelijk akkoord met lozen Brabants afvalwater op de Westerschelde de stand van zaken betreffende het waterleidingtarief in Zeeland. „Als het tarief over de gehele linie met wijftien procent omhoog gaat" zo meende hij, „dan worden de afne mers in Zeeuwsch-Vlaanderen rela tief zwaarder belast. De klant be taalt voor een té progressief beleid in het verleden." De heer Dusarduijn (KVP) kwam nog even terug op de PZEM-tarieven. „Ik ben erkentelijk voor het ant woord op de indertijd door mij ge stelde vragen" zei hij. „Bovendien ben ik erg blij dat er wat het elek triciteitstarief voor het bedrijfsleven betreft een goed resultaat is bereikt.' Hij stipuleerde nog even dat er aan de voorlichting van de PZEM aan de consument wel het een en ander ge haperd heeft. dubbele wassing van de afvalgassen in het gehele produktieproces op te nemen Kan dit door middel van een hin derwetvergunning verplicht wor den gesteld Is het juist dat de installaties en het produkt van Hoechst, de buur man van Péchiney in het Sloege- bied, ook door de fluoruitstoot kunnen worden aangetast? Trekt Péchiney geschoold perso neel uit Frankrijk aan en neemt dit bedrijf voor de meer eenvoudige arbeid Turken in dienst, zodat de betekenis voor de werkgelegen heid in Zeeland nihil zal zijn Is er behalve een groenstrook rondom het fabriekscomplex niet ook een gracht voor de afvoer van het agressieve fluor nodig Hoe lang duurt het eer een groen strook functioneert „Wees openhartig!" hiep de heer Van Bennekom het college van G.S. toe. „Voer uw verdere onderhandelingen over industrievestiging met grote zorg en zend ons een nota over de mi- lieu-hygiëne in Zeeland in zijn ruimste vorm". Ook de mogelijke vestiging van een raffinaderij van Total kwam aan de orde. De heer Van der Peijl (C.H.U.) zei dat zijn fractie zich tegen een vestiging van een raffinaderij niet zou verzetten, mits er een convenant betreffende mogelijke luchtveront reiniging zou worden gesloten. Het met Péchiney op dit Dunt ge sloten convenant vond hij bevredi gend. „Let wel op de naleving van de voorwaarden" maande hij het col lege aan. Ten aanzien van het ontwikkelings beleid van de provincie vroeg hij om jaarlijks een verslag met bijdragen van het E.T.I., de P.P.D. en de Pro vinciale Waterstaat. j Mr. Schlingemann (V.V.D.) zei: „Als Péchiney niet, dank zij minister De Block, naar Zeeland was geko men, doch naar het buitenland was uitgeweken, dan zou je hier wat ge hoord hebben. Vergeet het verleden toch niet" riep hij de Staten toe. „Het college moet inderdaad de heersende ongerustheid wegnemen. Het moet de voorzorgsmaatregelen die genomen zijn bekendmaken en de vestigings normen openbaar maken". De heer Stenvert (P. v. d, A.) vroeg vroeg concreet: „Wat doen G.S. nu zij het rapport Tesink en Prins heb ben gelezen? De indruk is gewekt dat er een beslissing omtrent de vestiging van Péchiney is genomen voordat on derzocht was wat d° gevolgen ervan zouden ziin. Kan een groenzone als een voorziening worden geëist in bet kader van de hinderwet?", vroeg hij. Over Total zei hij: „Zeg ons hoe de zaken staan". „Kwalijke neveneffecten van In dustrialisatie moeten wij in de hand zien te houden" zei drs Dusarduijn (K.V.P.) die we] iets zag in een aparte Statencommissie voor de mi lieuhygiëne. Vandaag zal het college van G.S. antwoorden. (Van onze correspondent) GOES Bij een groot aantal Ne derlandse veilingen zullen in de ko mende week flinke partijen appe len te koop worden aangeboden die door de telers worden aangevoerd in kartonnen dozen met een inhoud van 10 kg netto. Deze appels worden in clusief de doos verkocht en het is de bcdi eling dat ze ook weer per doos van 10 kg worden doorverkocht aan de handel. Omdat volgende week de verkoop begint hoopt men de handel de ge legenheid te geven tijdig voor de kerstdagen nog 'een verkoopactie voor deze grootverpakking te begin nen. Op die manier hoopt men een bijdrage te verlenen tot een groter fruitverbrur' in de komende weken, waarbij de consument ook kan profi teren van het feit dat er een ruim aanbod is van fruit tegen lage prij zen. Fruitveilingen in alle delen van het land doen mee aan deze actie. Voor wat Zeeland betreft doet alleen de veiling „Zuid-Beveland" te Goes mee. Het is een proef die wordt geno men met deze verpakking en dat ge beurt in samenwerking/met het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de Staten n Zeeland klonken kommervolle luiden over de positie van de jeuwse fruitteelt. Daarbij kwam :halve het reeds bekende nog n nieuw aspect naar voren. Door- it veel fruittelers gretig gebruik- aken van de gunstige rooipremie- geling, die tot 1 januari geldt, ordt het agrarisch landschap hier i daar sterk aangetast. Met name in Westerschouwen, aar de fruitbomen het landschap zo rdig stofferen, wat de toèristen al- d weer boeit, kan een rooiwoede t onherstelbare schade aan het land- hap leiden. „Wij zouden daaraan is moeten doen, maar dan wel iuw", zei de heer Schlingemann van VVD. (Van onze correspondent) YERSEKE In het begin van dit jaar werd aan een commissie van deskundigen opdracht gegeven of het mogelijk zou zijn na de afsluiting van de Oosterschelde de activiteiten °P het gebied van oesters en mossels voor Yerseke te behouden te doen blijven. Voor vergader-, reis- en ver blijfkosten van deze commissieleden werd een bedrag van f 2000,- gevo teerd. Op grond van de studies van de commissie is door de N.V. Gront- mij een voorstudie gepubliceerd wel ke aan een groot aantal overheids instanties en aan de pers is toege zonden. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat is verzocht de verde re kosten te willen aanmerken als kosten ten bate van aanpassingswer- ken, zoals bedoeld in het ontwerp Deltaschadewet. De minister heeft inmiddels in zo verre gereageerd door te verzoeken een aantal exem plaren van de voorstudie te mogen ontvangen. Van de Grontmij, is nu de nota ontvangen van de voorstudie met 'n totaalbedrag van f 26.205,95. wat door de raad vastgesteld zal worden als uitvoeringskosten „pijp leiding projekt Yerseke". De totale uitvoeringskosten van het plsn belo pen zo ongeveer 40 miljoen gulden. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven 17502: Drankcentrum „Walcheren" (filiaal), St. Jacobstraat 18 Vlissingen 17544: Kleinh. in kunstnijverheids- art. ,,'t Wienkeltje", Noordzeestraat 1 Yerseke. 17545: Kleinhandel in visaas A. J. van Hese-Snoep, Oostsingel 4, Goes. 17547: Kleinh. in antiquiteiten, An tiekhandel ,,'t Scheepje", 's-Heer Hendrikskinderenstraat 21, Goes (Eig.'J. J. Snoep). 17546: Kleinh. in antiquiteiten „De antieke tegel", St.-Adriaanstraat 3 Goes. 17548: Patates-fritesbedrijf J. J. v. Zweeden, Strand Dishoek, corr. adres Dorpsstraat 12 Meliskerke, 17543: Sportvissersbedrijf C. L. Vermast (eig.), Oude Boogaert 12 Yerseke. 17541: Kleinh. in benzine enz. P. E. Akkerman, Maalstede 11-13, Kapelle. 17542: Sportvissersbedrijf J. Kos ter (eig.), Ten Houtenstraat 52 Yer seke. 17551: Makelaarskantoor J. F. Rouw-De Bruyn en Tak, Statenlaan 162 Middelburg. 17550: Technische unie N.V. (filiaal) Loskade 45 Middelburg. (Grooth. in electrotech. artikelen enz.). 17549: Haar-boutique „La Perru- que", Walstraat 129 Vlissingen. 17552: Kleinh. in tabaksartikelen „Rookgenot", Vlissingsestr. 7c O. Sou burg. 17554: Kleinh. in benzine enz. W. Wisse (Eig.), Voorstraat 2 West-Sou burg. 17553: Ambulante handel in aard appelen enz. W. Antheunisse (eig.), Segeerssingel 104, Middelburg. 16611: Keurslager Jac de Visser (fi liaal), Walstraat 100 Vlissingen. 17555: Kleinhandel in breimachines H. van der Heijden-Kindt, Troelstra- weg 272 Vlissingen. 17557: Kleinh in tabaksartikelen A. Verschuure, Willem Zelleweg 31 Goes. 17556: Shell-service en garagebe drijf „Statenlaan", A. Wagenaar (eig.), Statenlaan 224 Middelburg, corr .adres Dolfijnstraat 1 Middelburg. (Van onze correspondent) OOSTBURG In Oostburg zijn de eerste stappen geze* om te komen tot oprichting van een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Een voorlopig bestuur, dat bestaat uit mevrouw A. van Beest-De Jong, mevrouw J. Hoffman-De Koning en mevrouw H. Kósten-De Kogel en de heren J Dieleman, R.S. Boenders, C.J.A Kolijn, J. van Oosten en G.J. van Maanen zal zich beraden over de noodzakelijke maatregelen.

de Stem | 1969 | | pagina 3