Duyndam: „Ik ben die ja-knikkers beu" tatste er wkl ste nog Kansen EBBEN WINNAAR GROTE PRIJS VAN ZUIDLAREN BOSCH Volgend jaar geen prof ronde in Made (IT VOOR „RODE LJIVELS" De verkoop gaat nog gewoon door! S PORT kort] standen h 75,- 100,- 125,- 150,- „eugen heeft duyndam narigheid demonstratief opzienbarend niet collegiaal door hoger procentengeld 19 2l' fi OPGEJUT" Zuid-Nederlandse Maatkledingfabriek Schreeuw Kampioenschap bandstoten voor Dekker Koelkasten en diepvriezers ,M.V. APS BOSCH 4"v!S£J BREDA Bezwaar DERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG IS DECEMBER 1,9,69 5in -II dii£ivu«L;3^> SSEL (ANP) De „Rode bestaan niet meer. Het end comité van de Bel. voetbalbond heeft zater- lens een vergadering be- dat het tijdperk van de türts voor het nationale oorbij is. 3 toekomst zal het Bel- elftal geheel in het. wit met een driekleurig boord rt en kousen. noord wente Sport lem ia bead 67 ar w Wit :wijk idam len Bosch cles an II lsior se dam ma VI. lambuur lo-nd Sport vijckers 'raafschap 16 10 16 9 5 1 25 5 2 23 7 2 21 6 3 20 6 4 18 4 5 18 7 3 17 5 5 17 3 6 15 5 6 15 5 6 15 4 7 14 7 6 13 4 8 12 2 9 12 5 8 11 3 9 11 3 10 9 Sport De uraaiscae. -~D n hna VI., Volendam -Ft i. De Volewijckers - FSL. Cambuur. HVC - Veendam- tweede divisie enveen V 3—0. enveen mingen hes DVS JC K hoven nie D lurgia and irente 5f.de divisie d Baronie 31> uu VV K I ies STAND 16 9 15 15 15 15 15 15 15 15 15 14 15 15 15 16 15 15 PROGRAMMA n;„. RBC, Eindhoven -,„JpO bekerwedstrijden d Ajax 0—4, Excelsior - 2—" 1n' PEC POST: „IK SPAAK NIEMAND in Tel Aviv, waar duizenden I raat opgingen. Premier Goldal stuurde een gelukstelegram I >ns de Israëlische radio hielden] .isehe soldaten aan het Suez-ka- j en op de Hoogten van Golan de t met een transistor in de ene en I apens in de andere hand. In de :n van Jeruzalem begroetten be e mensen elkaar met „Mazai i de traditionele Hebreeuwse bij het horen van goed nieuws, jrdat Israël rich heeft geplaatst Mexico zijn alle zestien landen, eelnemen aan de eindronde van vereldkampioenschap bekend. zijn: Engeland (titelhouder), no (organiserend land), Bra-1 Peru, Uruguay, El Salvador, Ma- Israël, West-Duitsland, België I en, Italië, Bulgarije, Roemenië^ hoslowakije en Rusland, loting voor de indeling in vier I ■en zal plaatsvinden op 10 ja-1 a.s. in Mexico-sitad. loor De Jong ingeschoten ba! a uit de verdediging van Baronie Lacrois probeerde het nog- s maar zijn schot stuitte opnieuw I 1 de verdediging waarop de bal de voeten van Henk Zoetendal i. Dat betekende 3-1. In de laat- rinuten miste Heerenveen door nog 'n penalty. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE 37 - Feijenoord 11. STAND 16 15 16 12 16 10 16 6 16 16 15 16 16 15 16 16 16 16 16 16 16 16 PROGRAMMA V - Sparta, Go Ahead -NEG - Ajax, ADO - AZ '67, SVV - lem, Telstar - Holland °P°p> - PSV, NAC - FC Twente, noord - DOS. EERSTE DIVISIE lond Sport - FC Den Bosch 0-u. STAND 9 23-33 L FC - Blauw Wit, h De Graafschap, RC» :wijk - Excelsior,1 ^r'Hel- >m n, DFC - Blauw Wik (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Toen het Amsterdamse zesdaagse-programma gisteren aan het dagelijks verplichte nummer van de koppelkoers aver onbekende afstand toekwam, waren Leo Duyndam en Freddy Eugen er niet bjj. Ze zaten op dat moment in hun massage-kamer en deden er uit de doeken hoe ze over Peter Post dachten, want om hem ivaren ze uit de zesdaagse gestapt. Zijn houding en de instelling van de andere renners, waren hun zo hoogt gaan zitten, dat ze zich „eroepen voelden een unieke rel te veroorzaken. Leo Duyndam fegde de opstand tegen Post en de rest van het peloton zo uit: „Hij regeert op een niet te accepteren manier en geen mens die er wat vanzegt. Dat ben ik beu. Poet en De Loof. Voor het klasse ment hebben we geen enkele be langstelling meer". Post: „Dat was waardeloos. Ze ver dedigden hun kansen niet eens en dat was voor mij een teken van zwakte. Geen werk leveren voor je geld is laf. Kijk en daar heb je nou meteen mijn sterkste kant, die de jongeren zo dikwijls verkeerd uitleggen. Ik sjouw voor mijn centen. Oké, ik kan soms lastig zijn, maar ik ben voor mezelf ook niet makkelijk", Leo Duyntd-am: „Ik weet niet wat Post tegen me heeft. Ik weet het echt niet". Peter Post: „Ik heb niks tegen Duyndam. Heus niet. Ik neem hem zelfs deze affaire niet kwalijk, want ik weet dat Eugen de hetze veroor zaakte. Eugen heeft Duyndam opge jut, dat is alles. Maar Leo had ver standiger moeten zijn en niet op die praatjes moeten ingaan. Het zit Euigen dwars dat hij nooit boven mij is kunnen uitgroeien." 2 23 37-16 2 22 32- 4 4 20 31- 3 20 29-1» 2 20 16- 19 1?' 17 23-16 15 22-19 14 19-24 !tn g 9 Ui 9 10-21 7 12-26 1 13-30 a - 1 04, Excelsior !_2 (Excelsior w- n- rSparta ■2. „Al die ja-knippers rond Post. Ze volgen hem blindelings als hij wat jegj, maar Is huurt dan kankeren ze op hem, de lafaards. Hier m Amsterdam probeerde Post ons icapot te rijden. Freddy, en mij. Bo vendien kregen we te hoTen dat ze ons het ziekenhuis zouden infietsen. Wie „ze" zijn? De equipe Post". En Freddy Eugen over de affaire: Post heeft een chronische hekel aan mij omdat ik het met zijn manier van coursen nooit eens ben geweest. Zal ik u eens welt zeggen? De Euro pese zesdaagsen zijn al vijf jaar zxvak omdat regisseur Post zo slecht is". En wat zegt Post van dit alles? Post zegt: „Wartaal". Het begin van de narigheid, lag in ie vroege uren van zaterdag, toen Leo Duyndam Peter Post te lijf wil- - de gaan. Peter Post, met wie hij vijf zesdaagsen (waarvan één gewonnen: Gent) reed en met wie hij vorige maand tweede werd in het Europees kampioenschap voor koppels. Peter Post, met wie hij vele uren cabines deelde. Zaterdagochtend kon Leo Luyn- dam zich niet beheersen en vloog met gebalde vuisten op Post af. Dank zij snel ingrijpend behnipiersoneel, dat een cordon rond dte briesende Duyn dam legde, vielen er geen klappen. „Nog nooit", legde Leo Duyndam la ter uit, „heb ik met iemand ruzie ge had. Nog nooit". Peter Post kwalificeerde de uitval als een opperste staaltje van kinder achtig gedoe, „want als je een beetje volwassen bent, ga je iets wat je niet bevalt uitpraten en niet uit slaan". Wat dam, beviel Leo Duyndam niet? Waarom wilde hij eerst klap pen uitdelen en waarom precies ver- Wk hij tentslotte uit de zesdaagse? „Omdat", lichtte hij toe, „omdat Post de andere renners tegen ons op zette. We konden nooit een ronde nemen. Telkens als we gingen, joeg Post de rest op. Hup, hup, hup, riep ie dan". Peter Post daarover: „Ja, maar nou moet je ophouden zeg! Met z'n hup, liup, hup. Zal ik je eens vertellen wat er gebeurt als ik hup, hup, hup, roep? Dan zeggen de coureurs: hup jij zelf maar, keizer. Jij bent toch die sterke jongen, ga je gang. Dat zouden ze zeggen. Je denkt toch ze ker niet dat er één coureur is die Post nog meer laat verdienen door hem naar de meet te brengen? Ik zweer bij alles wat. ik heb, dat ik geen renners tegen Duyndam en Eugen opzette. Weet je wat het gewoon was en waarom ze gegaan zijn? Omdat ze niet mee konden. Ze waren te zwak en dat is verklaarbaar. Eugen heeft ie hele winter nog geen uitslag ge maakt en Duyndam zat twee maan den niet op de fiets. Wat willen ze dan? Dat ze vliegen? Dat ik ze be scherm? Ik spaar niemand. Ik fiets voor wat ik waard ben, dat dank ik aan mijn opvoeding. Thuis hebben ze me geleerd, dat iemand die je be taalt recht heeft op een maximale prestatie. Die lever ik onder alle om standigheden en dan moeten degenen die zich sterk genoeg voelen maar zorgen dat ze bij blijven. Dan moeten ze coursen en niet proberen om via de directeur op kop te komen". Leo Duyndam: „Peter Post wilde my kleineren en daarom schoof hij nu Koel en De Wit naar voren". Als de keizer dat hoort, kent zijn verbazing geen grenzen en schudt hij de bleke kop. „Daar heb ik am- Por van terug. Dus ik zou Koel en 9e Wit..,, aha, nou begrijp ik het. zo, Duyndam was dus jaloers. Na tuurlijk, dat was het. Jaloezie. Hü kon niet hebben dat De Wit en Koel 20 lokker draaiden. Hij had liever zelf op één ronde gestaan die ande ren op zes. Wel, dan hadden de he ren harder moeten fietsen. Dat is joch zeker eenvoudig. Maar als ze een derny-wedstrijd binnen het wartier op enkele ronden staan en ;n een jacht zo twee toeren vexspe- Oldenburg-Loeveseijn en van middag bij de patatten-schas een ron de aan hun broek kregen, dan is het opelijk wel duidelijk hoe het met Ir^liteiten van Duyndam en gesteld was. Ze konden niet ns het wiel houden en daar ging het hun toch om". in!wir 'let Duyndam en Eugen om> wa"t: na de rel van hu t Saven ze demonstratief Uen Vr,n,hun. vcrdere zesdaagse plan- enise wat ons nog interes- veohtiLeo Duyndam na zijn Rustige bui, „ig het wiel van Hij maakte bij Duyndam stemming tegen mij. Verder zal Leo het feit dat ik hem afwees als partner voor deze zesdaagse, wel dwars gezeten hebben. Toen dat voorstel kwam, heb ik met een „nee" gezegd. Heren, zei ik, als jullie de ongetrainde Duyndam met mij laten rijden, dan gaat dit jongen af, want hier in Amsterdam moet ik er fel tegenaan. Geef hem een cou reur met wie hij rustig op gang kan komen. Dat heb ik gezegd. Als ik werkelijk wat tegen Duyndam had, zou ik wel met hem gestart zijn, want dan had ik hem de vernieling in kunnen fiet sen. Maar ik heb niks tegen die jon gen. Hij moet alleen niet zo kinder achtig zeuren en gebrek aan vorm achter een smoes verbergen", Leo Duyndam: „Post is een fantas tische renner, daar zeg ik niks van, maar ik vind hem oncollegiaal". Peter Post: „Dan snap ik niet waar om Leo zoveel met me gereden heeft". Duyndam: „Vroeger had ik dat niet in de gaten, maar ais ik nou eens te rug denkIn ieder geval wil ik nooit meer in die zesdaagsetroep. Ik ben het zat. Al die ja-knikkers rond Post." Peter Post: „Wat een komediant. Wat een verschrikkelijke komediant. Alsof in al die jaren de coureurs ge zegd hebben: zeker meneer Post, gaat uw gang. Wilt u winnen? Natuurlijk de weg is vrij. Kom, kom". Leo Duyndam: „Hier in Amster dam ging het zo ver dat we bedreigd werden met een valpartij. We rijden jullie het ziekenhuis in, zeiden ze. Ik heb mijn leven zo lief, dat het me beter leek af te stappen." Peter Post: „Wartaal. Dit is pqre wartaal. Duyn dam en ik hebben al drie dagen niet met elkaar gesproken. Maar ach, la ten we ophouden zeg. Dit is toch ze ker een belachelijke vertoning van Duvndam". En in al dat tumult zocht zesdaagse directeur Kurt Vyth naar een juiste benadering van het probleem. Zijn eerste reactie: „Nee hoor, ik onder neem niets tegen Duyndam en Eugen. Ik vind het alleen onverstandig. Ais je groot wilt worden moet ie je niet terugtrekken, wanneer de concurren tie hard is Dat heb ik ook nooit ge daan". En later op de avond, iets harder: „Ik ga de contracten eens na kijken en contact opnemen met de KNWU en de vereniging van baan- direeteuren, want het is natuurlijk wel een zaak die zich nog nooit heeft voorgedaan" En zo was het ook. PETER HEERKENS (ADVERTENTIE) ZUIDLAREN (ANP) De Ne derlandse combinatie Anton Ebben- Kairouan is evenals twee jaar gele den winnaar geworden van de Grote Prijs van Zuidlaren. In de finale van de internationale springconcoursen die tijdens dit vijftiende indoor-con- cours hippique werden gehouden, kwam de Nederlander in de tweede barrage als laatste ruiter in de piste. Met de Engelse miss Janet Smith VOETBAL In Utrecht won ADO een vriendschappelijke wedstrijd met 3-1 van Elinkwijk. Bij rust ieidde de Haagse eredivisieclub met 2-1. Ruim 3000 toeschouwers waren getuige van een aantrekkelijke wedstrijd op een redelijk bespeelbaar terrein. Voor de doelpunten zorgde Mansveld (0-1), Holmström (0-2), Teunissen (1-2) en De Wolf (1-3). (ADVERTENTIE) ER HANGEN 3100 KOSTUUMS Prijzen Stedekestraat 27, Tilburg en de Duitser Sonke Sönksen was Toon Ebben foutloos tot deze twee de barrage doorgedrongen. De gro te favoriet Harvey Smith uit Enge land had in de eerste barrage te veel risico genomen en strandde met Mat ty Brown op de forse oxer, die als een luchtkasteel in de uitverkochte Prins Bernhardhoeve (4000 toeschou wers) stond opgesteld. Tevoren al was deze 1.70 meter hoge en twee meter brede hindernis voor Jan Maathuis met De Saint een te groot obstakel gebleken en moest Harry Wouters van den Oudenweyer met Rameau en de Duitser Lutz Goes- sing met Penny door twee spring- fouten zijn aanspraak op de Opel Kadett prijsgeven en werd de sym pathieke Franse ruiter Jean Palmer met Saphir, die ook in de eerste en tweede manche foutloos was doorge komen in de eerste barrage gedis kwalificeerd. De tijd was in de twee de barrage beslissend. Het eerst ver scheen de populaire Engelse amazone Janet Smith met Romanus in de ring. Onder ademloze spanning on dernam deze combinatie de poging om in het bezit van de grote prijs te komen. Maar voor Romanus bleek deze spanning blijkbaar te veel. Door drie weigeringen moest Janet Smith het parkoers verlaten. Met veel bra voure presenteerde daarna Sönke Sönksen met Phebus zich aan de ju ry. De Duitser nam vlot de eerste hindernis maar de oxer werd hem noodlottig. En toen kwam het grote moment: Anton Ebben met Kairouan. in de immense springpiste kon men een spel horen vallen. Een zucht van verlichting ging door de hal, toen de Nederlander de eer ste hindernis feilloos nam, maar een schreeuw van ontzetting volgde daar op toen ook voor Kairouan de oxer te machtig bleek, doch een ovationeel applaus laaide op toen de tijd bekend werd gemaakt: 45 seconden precies. Dat was 1.9 seconde sneller dan de cobinatie Sönke Sönksen/Phebus. Anton Ebben dus winnaar van de Grote Prijs van Zuidlaren. De finale van de nationale springconcoursen was voor de Groninger Albertus Mel- lema uit Beert», die een foutloos parkoers reed in 32,3 seconden. Met Mon Petit werd Henk Wiering uit Tilburg in 34,7 seconden tweede en zijn stadgenoot Rob Eras met Carna- by Street derde in 35,6 sec. De lan- denwedstrijd voor landelijke ruiters leverde een Duitse zege op. Neder land werd door het falen van Jan ter Halle tweede en België derde. (ADVERTENTIE) Rini Wagtmans wordt hier aoor een arts onderzocht. Wagtmans moest vrij dagavond op doktersadvies worden geneutraliseerd, maar zaterdagmiddag was hij al weer zover hersteld, dat hij zijn plaats in de zesdaagse van Amster dam weer kon innemen. AUTOMOBILISME. Tijdens een race met opgevoerde toerw agens in Argentinië op veelal niet afgesloten wegen zijn drie personen om het le ven gekomen. Bij de start van de wedstrijd kwamen drie wagens in botsing, waarna er één in een ravijn stortte. Een van de inzittenden werd op slag gedood. De beide coureurs die in de andere wagens zaten ver loren eveneens het leven. BOKSEN. De Mexicaan Ruben Oli- vaxes heeft in Los Angeles zijn we reldtitel in het bantamgewicht met succes verdedigd tegen de Engels man Alan Rudkin. Dertig seconden voor het einde van de tweede ronde werd de uitdager uitgeteld. Rudkin is geen partij geweest voor de Mexi caan, die op 22 augustus eveneens door' een overwinning op knock-out de titel overnam van de Australiër Lionel Rose. Na zijn overwinning op Rudkin werd de 21-jarige Mexicaan door de 15.000 in de Verenigde Sta ten levende Mexicanen hartstochte lijk toegejuicht. VOETBAL. Pele, de vermaarde voetballer, heeft in Sao Paulo ge zegd dat de Braziliaanse spelers die meedoen aan de wereldkampioen schappen te Mixico-stad overver moeid zijn, omdat zij te veel voor hun clubs moeten uitkomen. De meeste Braziliaanse voetballers, zei Pele, moeten te vaak spelen. Hij noemde het voorbeeld van zijn eigen club, Santos, die dit jaar in 90 wedstrij den was uitgekomen. Pele geloofde dan ook niet dat de Brazilianen die voor de eindronde zijn aangewezen straks in de gewenste lichamelijke conditie zullen zijn. SCHAKEN. De Deen Ben Larsen is winnaar egworden van het groot grootmeester verdiende met zijn eind- ea. In de laatste ronde versloeg hij de Spanjaard Antonio Medina. Lar sen eindigde op 12 punten, een half punt meer dan oud-wereldkampioen Tigran Petrosjan, die in de laatste ronde remise overeen kwam met de Spanjaard Arturo Pomar. De Deense grootmeester evrdiende met zijn eind overwinning 80.000 pesetas (ruim 4.000 gulden). BASKETBAL. Het Nederlandse militaire basketbalteam heeft in Cas- teau (België) tijdens een internatio naal toernooi met 7660 van de Amerikaanse militairen verloren. Bij de rust was de stand 4018. De ove rige uitslagen zijn: FrankrijkCana da 11338, BelgiëGroot Brittannië 9360. In Ljubljana is de loting ge houden voor de indeling van de groe pen van het toernooi om het werel-d kampioenschap basketbal, dat van fl tot 24 mei 1970 in Zuid-Slavië wrodt gehouden. Het resultaat: groep A: Sarajevo: Verenigde Staten, Tse- choslowakije, Australië ert Argenti nië, Spanje of Cuba: groep B: in Split: Brazilië. Canada, Zuid-Korea en Italië; groep C: in Karlovac: Rus land, Uruguay, Panama en de kam pioen van Zuidelijk Afrika. De nummers een en twee van elke groep plaatsen zich voor de finale waarin wordt gestreden om de be zetting van de eerste zeven plaat sen. Zuid-Slavië is als organiserend land direct geplaatst. ENSCHEDE (ANP) Piet Dek ker uit Dodewaard is in Enschede nationaal kampioen bandstoten eer ste klasse geworden. Hij verzamelde twaalf matchpunten, evenveel als Jan Doggen (Heerle), die echter door zijn lager algemeen gemiddelde op de tweede plaats eindigde. De eindstand, (respectievelijk pun ten. hoogste serie en algemeen ge middelde) 1 en kampioen van Nederland Dekker (Dodewaard) 12 34 3,83 2 Doggen (Heerle) 12 23 3,54 3 Duvsens (Heverlee) 8 24 3,33 4 Stokkers (Enschede) 8 29 3,01 5 Velthuis (Oldenzaal) 4 35 3,03 6 Jacobs (Amsterdam) 4 18 2,95 7 Vet (Berkhout) 4 39 2,81 8 Van Bracht (Waalwijk) 4 21 2,80 Tel. 01600 - 37850 toestel 10 Zonnebloemstraat 2 (Van onze sportredactie) UTRECHT In Made wordt het volgend jaar geen profwielerronde gehouden en of dat wel het geval zal zijn in Willebrord, Rijen, Goirle, is nog niet zeker. Dat was het be langrijkste nieuws, dat de kalen dervergadering voor profrondes in Nederland, die zaterdag in Utrecht werd gehouden, opleverde. Het niet doorgaan van de profronde van Made en het in beraad houden van de wielercomités van Willebrord, Rijen, en Goirle ls uit een uitvloeisel van het feit dat de KNWU heeft besloten het procentengeld te verhogen en het wedstrijdgeld af te schaffen. In Wielersport, het officiële bonds orgaan, maakte de KNWU de vorige week bekend, dat de organisators van een profronde voortaan een kwartje per bezoeker moeten afdra gen (dat was tot nu vijf cent) en dat het wedstrijdgeld (honderd gul den voor een vereniging en het dub bele voor een comité) is komen te vervallen. Deze drastische verhoging en het feit dat de KNWU geen enkel overleg met organisators heeft ge pleegd, heeft veel beroering verwekt, met als resultaat de reactie van de vier bovengenoemde comités of vere nigingen en een door acht comités of verenigingen getekend bezwaar schrift. Janus Verwijmeren, die de Pedaal ridders uit Made vertegenwoordigde, heeft zaterdag de meest rigoureuze stup gedaan: officieel terug te trek ken. „Het was een prestigekwestie", aldus de heer Verwijmeren. „Die ver hoging van het procentengeld ver oorzaakte een behoorlijke deining. En wie A zegt, moet ook B zeggen. Ik had verwacht dat er wel een twintig zouden volgen. Dat is me wel wat tegengevallen". De heer Ver- mijmeren noemt de werkwijze van de KNWU niet democratisch en hij vindt de verhoging veel te groot. Bo vendien laakt hij het wegvallen van het wedstrijdgeld. Een vereniging had tot nu voordeel op een comité. Dut vond ik terecht. Een vereniging organiseert tenslotte ten bate van het wielrennen. En dat kan van een co mité niet altijd gezegd worden"! De heer Seelen, afgevaardigde van het Rijense Wielercomité van De Le ren Zool heeft een request bij de KNWU Ingediend, dat verder ls on dertekend door Rijen, Willebrord, Made, Goirle, Kerkrade, Ossendrecht en Simpelveld. Daarin wordt bezwaar gemaakt tegen de handelwijze van de KNWU. Er wordt tevens in gesteld dat de verhoging van het procentengeld di rect de bestaanszekerheid van de co mités aantast en indirect de werk gelegenheid van de coureurs, om dat die geen emplooi hebben, indien wielercomités besluiten te stoppen met het organiseren van criteria.

de Stem | 1969 | | pagina 7