i"r leden eritreaans bevrijdingsfront Twee vliegtuigkapers gedood Ifi fin JUMBO DOOR DE KNIEËN Supranationaliteit voor Benelux taboe quiz Nederlandse acteurs opgebracht in Brussel Buien Toekomst bedrijf ziet er zeer goed uit - v s&S. V x J Adres hoogleraren L „Maan opeenhoping van keien rond vaste kern" Inventum zorgt voor heerlijke toast Grigorenko krankzinnig verklaard INVENTUM jrfschip breda inger licht gever op Hoogwater fat en waar VANDAAG ïntoonstellingen VER0LME: Worsteling Gladde wegen; weinig hinder UNIVERSITEIT DETAILHANDEL GEWENST Itlf«<ll« BELGISCHE MINISTER: Vrees POLITIE ONTRUIMT BEURSSCHOUWBURG i een onzer verslaggevers) [EN OP ZOOM De Bergse stelt op het ogenblik een on- in naar de praktijken van it Vlissingen. Deze wordt er- :dacht het geld, dat hij ver met de verkoop van naam- voor zijn werkgever, A. H. gen op Zoom, in eigen zak te gestoken. en, dinsdag 16 december: op Zoom 9.01 en 21.37 uur. :ert: 8.05 en 20.54 uur. Irimmelen 11.37 en 0.31 uur. zen: 7.33 en 20.21 uur. gen 7.07 en 19.52 uur. linge 8.51 en 21.27 uur. Films d 20 uur erugkeer van Dracula 18 j oopgebouw 20 uur op lief die, 18 j. XBURG 20 uur Glenm Miller Story, 14 j. SUZEN r 20 uur verklaard door vriienid er d, 18 j. tNGEN mbra 20 uur slanke slavin 18 jaar ERPEN Moordbureau, 14 j. sns Ben Hur, 14 j. >n Bye bye Barbara, 18 J. e Katerine, het huinikerend 18 j. lin Oorlog in het heelal, 14 assade Model shop, 18 j. tole Chairo, 14 j. d De dolle kever, aX o Honderd dollars voor een ff, 14 j. y De dokter van Sainkt Pain ar Hi'bernatus, a.l. Weduwnaar met vijf doch- a.l. 0 Gejaagd door de wind, 14 j lis Het beste van Laurel en y, 14 j. tole Aprilgekken, 18 j. it Moord met kleine dosissen, tai KLAAS tva De dag van de wraak. ury De reuzen van het wes- 14 j. 1 Voor een dollar glone, H J :t Dokter Zjivago, 18 j. neel - Muziek - Dans Chr. Lyceum 10.30 uur tölïng (piano-solo). Jeugdcon- voor het voortgezet onderwji- Het Schoolconcert 3LBURG Chr. l.ts. 10.30 uur Otto Ster - Leo Rommerts „Ik ben Jeugdoomoert voo£.^ tgezet onderwijs i.s.m. R01 olccwicert. .„„n „„r Rijks Kweekschool 13.30 uu C.UZEN u. land-theater 13.30 en 14.® löling (piano-solo). ^eU,^UT;;. voor het voortgezet ond01^ Het Schoolconcert ERPEN „r Ned. Schouwburg 20 urn endans" door August o Diversen 3ENE nbeurs 20 uur Lezing d .ast met dia's over Ru^ riNGE nigingsgebouw Nieuwst^ ut Jeugdvoorstelling R00 a.l. gebouw 20 uur Ledenv*** Groene Kruis oor deze rubriek tel. f Postbus 116 in Middelbur IN OP ZOOM trmosili' tera, aan de Molstr. werken van de schild luis (t.m. 21 dec.) UUI end van 13.30 tot 1 sthandel -Mini-K elgische 1LBURG del van Gey^eX^' schilders (t.m. 31dec archief, St.-Pieterstraat 38 sitie „Het Zeeuwse dorp 31 jan.) (URG erzaal stadhuis: )?6 Zeeland" (t.m. 20 dec.; DE STEM VAN MAANDAG 15 DECEMBER 196. =SS= (Van onze redactie buitenland) DAMASCUS/ATHENE Het Eritreaanse bevrijdingsfro ueeft in Damascus gezegd dat de twee leden van het front, ti aan boord van een Ethiopisch vliegtuig werden gedood, oi dat k de piloot wilden dwingen naar Aden te vliegen, het to jtel niet wilden kapen. Volgens het front wilden de kape pamfletten uitdelen die betrekking hadden op het „barbaar optreden van de Ethiopische machthebbers tegen de bevr king van Eritrea", dat na de tweede wereldoorlog door Verenigde Naties aan Ethiopië is toegewezen. Leden van Ethiopische veiligheid diensten aan boord van een Boei:. 707, ontwapenden en doodden een li. jarige student uit Jemen en een 24 jarige zakenman uit Senegal, toei zij trachtten het toestel te kapen. He vliegtuig was op weg van Madrid via Rome naar Addis Abeba. A an boor a waren drie leden van de veiligheids dienst van de Ethiopische luchtvaart maatschappij. Zij schoten de kapers dood. Het toestel landde in Athene. Verscheidene uren na de landing ging de officiële lijkschouwer aan boord van de Boeing om de lijken te onderzoeken. Hij stelde vast dat de mannen waren gedood toen het vlieg tuig nog boven Spaans luchtruim was, waarop de officier van justitie Christopoulos bepaalde dat het inci dent Griekenland niets aan ging om dat het buitenlandse onderdanen te gen buitenlanders boven buitenlands gebied betrof. Het toestel vertrok daarop me! toestemming van de Griekse autori teiten naar Ethiopië met aan Doord de lijken van de twee Arabieren. Vol gens de Atheense politie gebruikten de veiligheidsfunctionarissen speci ale pistolen die het toestel of de ove rige passagiers niet in gevaar brach ten, (Van onze redactie binnenland) HEÜSDEN Scheepsbouwer Cornells Verolme is van mening dat cr geen twijfel hoeft te be staan over de toekomst van zijn concern. „De toekomst voor mijn bedrijf ziet er ongelooflijk goed uit", zo zei de scheepsbouwer in Heusden letterlijk, nadat op zijn werf daar een Hopperzuiger te water was gelaten. In een gesprek zei Verolme voórls geen commentaar te wil len geven op de uitlatingen van de VVD-senator Van Riel, deze week in de Eerste Kamer. De heer Van Riel pleitte toen o.m. voor een aanvraag van surséan ce van betaling door het con cern. „Ik lees geen kranten meer. Bovendien geef ik geen commentaar op deze zaak zolang het rapport van de heren Bies heuvel en Langman nog niet ge reed is", aldus Verolme, die daaraan toevoegde dat het rap port Biesheuvel/Langman over de positie van het Verolmecon- cem binnen enkele dagen ge- zal zijn. Verolme levende i scherpe kritiek aan het van de Nederlandse publi citeitsmedia. „De peis heeft ons lieve industriële vaderland ern- itlg nadeel berokkend. De kran ten hebben de naam van de Ne derlandse scheepsbouw verpest. Be berichten in de pers over mijn bedrijf zijn door de buiten landse concurrentie met graag te gelezen en men heeft daar mee zijn voordeel gedaan", zo rei de heer Verolme. Een van de passagiers vertelde hoe het hem was opgevallen dat de te genover hem zittende man de aan boord komende passagiers en bagage in de gaten hield. Een half uur na het vertrek kwam een van de ste wardessen naar hem toe hoiien en fluisterde nerveus enige woorden. De man sprong op en begon te worstelen met een passagier uit de eerste klas. De eerste, een veiligheids agent naar bleek, slaagde erin zijn tegenstander het pistool te ontnemen en hem neer te schieten. De andere aspirant-kaper was naar voren komen rennen, maar een twee de veiligheidsfunctionaris liet hem struikelen en schoot zijn wapen op hem leeg. In enkele minuten wa3 al les voorbij en de passagiers noem den het een wonder dat onder hen geen slachtoffers waren gevallen Het zou de eerste keer zijn cl:» kapers bij hun poging zijn gedood. De passagiers zijn in Athene in een ander toestel overgestapt en hebben zo de reis naar Addis Abeba voort gezet. (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN/BREDA Het win terweer nam zondagavond milde, maar hier en daar toch lastige vor men aan. Onderkoelde neerslag, "vergaande in natte sneeuw, veroor zaakte veel gladde wegen in Zuid west-Nederland. Voor de hoofdwegen moesten de terooiploegen van rijks- en provin ciale waterstaat in actie komen; op jte minder belangrijke routes moes ten de weggebruikers door voorzich- llS manoeuvreren eigen en andereT "enigheid bevorderen. Het verkeer in de steden onder- yond nauwelijks moeilijkheden. De Werlokale diensten van de streek- jcrvoerbedrijven ondervonden enige DEN BOSCH (ANP) „De de- taillistenopleiding in ons land moet worden verbreed. Er moet een inter nationale universiteit voor de detail handel komen met daaraan gekop peld een aantal hogere detailhandels scholen. Naast de talen, die steeds belangrijker worden, zal het leerpro gramma b.v. bedrijfseconomie, mar keting, computerkunde, belastingen, sociologie, psychologie en reclame moeten omvatten". Dit is de mening van prof. dr. J. Geertman, hoogleraar in deeconomie aan de Katholieke Hogeschool in Til burg. Hij sprak tijdens een congres van „St.-Christoffel", de katholieke vereniging van handelsvertegenwoor digers, -agenten en verzekeringsin specteurs in Den Bosch. Hij acht het van groot belang dat de eigen opleiding voor het „vakdi ploma van handelsvertegenwoordi ger" verder wordt uitgebouwd. Er moet meer dan nu gezorgd worden voor doorstromingsmogelijkheden, zo dat de vertegenwoordiger beter be rekend is voor zijn, sterk verande rende, taak. Op het gebied van de „Convenience Goods" (artikelen voor dagelijks ge bruik zoals etenswaren, ondergoed, overhemden) zal de oude vertegen woordiger van de fabriek worden uitgeschakeld. Hij wordt een soort adviseur, aldus prof. Geertman. Overigens zal de vertegenwoordi ger in zijn huidige gedaante niet he lemaal verdwijnen. Bij de „shopping goods", dat zijn artikelen waarvoor men zich een tocht naar de stad ge troost, (juwelen, bontmantels) kan hij iet makkelijk worden uitgescha keld. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I. op zondag om 18.00 uur: Perioden met buien en «mperaturen in het algemeen iets "oven normaal. in cijfers ge adeld over Nederland. voor dinsdag: aantal uren zon: 0 m,n--temp.: 1 tot 4 graden bo- n°nnaal; max.-temp.: 1 tot 4 ,ven normaal; kans op een 4(1 Penode van minstens 12 uur: etmT?6™' kans °p een geheel droog «maal: 20 procent. 0 i,!°r, w°ensdag: aantal uren zon: mm "temp.: 1 tot 4 graden „„„f" normaaI; max.-temp.: van on- normaal tot 3 graden boven van ns °P een droge periode C^nstens t2 uur: «0 procent; "ns op een geheel droog etmaal: 30 m «I - k i» BRUSSEL (ANP) De Belgische minister Fayat heeft in het Benelux-par- lement, dat in Brussel vergaderde als voorzitter van het comité van ministers resoluut enkele vergaande parlementaire verlangens ten aanzien var. de ver dere ontwikkeling van de Benelux afgewezen. Ontwikkeling naar een supranationale samenwerking, zoals die in het gro tere vérband van de EEG bestaat, moest hij b.v. van de hand wijzen, o.a. we gens vrees die in het Franstalige deel van België bestaat voor „minorisatie" (d.w.z. overheersing door het Nederlandstalige deel van Benelux). Ook verlangens van de raadgeven de interparlementaire Beneluxraad, zoals de parlementaire vergadering officieel heet, naar nauw contact met het nieuwe stimuleringscollege van Benelux vonden bij hem geen goed onthaal. Het college heeft een belang rijke taak en blijkt reeds een duide lijk stimulerende invloed op de gang van zaken te hebben, aldus Fayat. Fayat verklaarde overigens ook, dat men op de Haagse topconferentie in april j.l. ervan overtuigd was, dat de impasse doorbroken kon worden en nieuw leven aan Benelux ingebla zen kon worden met de niet-supra- nationale opzet waarover men be schikte. Hij zei voorts, dat veel van wat de Benelux economische unie tot stand brengt en nog tot stand brengen zal, op den duur in de EEG-integratie zal worden achterhaald. Maar deson danks zou de Benelux-samenwerking toch altijd nodig blijven. De ligging van de drie landen, hun bevolkings dichtheid, hun uitzonderlijk drukke onderlinge verkeer, het feit dat ze met elkaar de vierde handelsmogend- heid ter wereld vormen, hun grote havens, scheppen een aantal geza menlijke problemen inzake ruimte lijke ordening, industriepolitiek, ver keersinfrastructuur e.d. die alleen door een gezamenlijk beleid konden worden opgelost. De Belgische minister legde deze verklaring af aan het slot van een debat, waarin de afgevaardigden uit de drie landen van gedachten wissel den over de stand van zaken en de vooruitzichten van Benelux ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, dat dit jaar wordt gevierd. 1970 als gevolg van het uistel van de invoering der b.t.w. in België. Fayat antwoordde op dit laatste, dat wegens de fiscale verschillen toch reeds uit ren voorzien, doch dat men de daar- zonderingen op het vrije verkeer wa- voor gestelde data (in 1971 en 1972) toch hoopte aan te houden. De P.v.d.A.-afgevaardigde Lems klaagde over de felle concurrentie van de zeehavens (ook nationaal) en waarschuwde dat men bij het aan trekken van buitenlandse vestigingen niet alleen in het westen van Bene lux, doch ook in de oostelijke gebie den moet letten op vervalsing van de concurrentie door subsidies en fa ciliteiten. De heer Assmann (KVP) betreurde o.a. dat het werk van het stimuleringscollege zo weinig naar buiten bekend wordt. Het Benelux-parlement keurde aan het slot van zijn vergadering nog een ontwerp-Benelux-overeenkomst goed voor een eenvormige wet inzake gevaarlijke werktuigen, die moet voorkomen dat door uiteenlopende veiligheidsvoorschriften in de drie landen belemmeringen voor het vrije verkeer kunnen ontstaan. (ADVERTENTIE) (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Een splin ternieuw Jumbo-Straalvliegtuig (Boeing 747), dat aan Pan Ame rican Airways zou worden afge leverd, is bij de landing op het vliegveld van Renton ernstig beschadigd. De Jumbo, die 350 passagiers kan bevatten, kwam bij de landing over het Washing- ton-meer te laag in, waardoor de wielen de oever aan het eind van de landingsbaan raakten. De aarde vloog honderden meters in het rond. Door de schok werd een motor weggesla gen en een tweede losgerukt, zodat deze aan de vleugel bleef bengelen. Een vleugelklep werd eveneens weggeslagen. Een deel van de landingshaan werd door ploegd. Niemand werd gewond. Het vliegtuig had alleen de be manning aan boord, een gezag voerder en een tweede piloot, die het vliegtuig van de fabriek in Seattle had overgebracht. Eerder op de dag was het eer ste van de 33 exemplaren, die de luchtvaartmaatschappij had besteld, in Renton afgeleverd. Hierbij klopte er iets niet in een van de vier grote motoren, waardoor het brandstofverbruik vijf procent hoger was dan nor maal. AMSTERDAM (ANP) Over de Nederlandse houding ten opzichte van Cuba hebben 31 Nederlandse hoogleraren een adres gericht aan de Staten-Generaal. Zij brengen onder de aandacht der Kamerleden dat bij sommige bedrijven in Nederland de vrees bestaat dat zij bij officiële in stanties in ongenade zouden vallen indien ze zaken met Cuba zouden doen. „Het lijkt ons billijk, dat de rege ring op uw aandrang die indruk wegneemt. Verder zouden wij willen dat u er bij de regering op aandringt dat Cuba van Nederland, evenals an dere ontwikkelingslanden, kansen krijgt met betrekking tot handels verdragen, kredietverlening, techni sche hulp en culturele uitwisseling", aldus de hoogleraren. Van Nederlandse zijde verklaarde drs. Westerterp (KVP) met sombere gevoelens de toekomst tegemoet te zien wegens het ontbreken van een supranationale opzet in Benelux. Hij vreesde voorts nieuw uitstel van de beloofde volledige vrijmaking van het onderlinge verkeer op 1 november Welgemoed gaan we verder met onze Stern-quiz; wij met onzs pogingen u het een beetje moeilijk te maken, u met het proberen het ;oede antwoord te kiezen. Vandaag (eerste vraag van de derde week) aat het om een onderneming, die meent, dat het zuiden bij de presen tatie van grammofoonplaten door radio en televisie wordt achterge- teld en die daaraan, overigens wel met economische bedoelingen, iets vil doen. Zij wil verder met haar platen vooral de carnavalsvierders lereiken, hebben we gelezen, omdat daar in het verleden gunstige esultaten mee werden bereikt. leze onderneming bracht dit jaar een plaat uit, waarvan er in enkele dagen tijds dertigduizend werden verkocht. Welke plaat was het, waarvoor bij het publiek zoveel belangstelling bestond 2 Moeder daar zit een muis in de hoek 1 Mijn stil verdriet 3 Hallo meneer de Uil Nog even in het kort de spelregels: Een van deze drie antwoorden is goed. Aangenomen dat het zou zijn Hallo meneer de Uil, dan moet op het deelnemersformulier, dat u hieronder vindt, achter de eerste vraag in het kolommetje onder 3 een kruisje worden gezet. Er komt elke dag een vraag, per week dus zes. Zaterdag, waneer de laatste vraag is gesteld, komt het formulier opnieuw in de krant en kan het nadat het op een briefkaart is geplakt, naar De Stem worden gezon den. Hoe dat moet gebeuren wordt aanstaande zaterdag precies ver teld. Voorlopig is uw zorg alleen deze, dat u elke dag uit de drie ant woorden het goede kiest. Daarmede is dan de derde quiz ten einde. De volgende week begint er weer een nieuwe, de vierde. In totaal komen er acht. We kunnen dus nog even voort met ons spelletje. Ook voor deze week zijn er weer drie geldprijzen: een eerste van 250,een tweede van f 100,en een derde van 50,Verder ook nu een aantal extra-prijzen, waarmede de winnaars tijdens de kerstdagen hun huisgenoten kunnen verrassen. (Deelnemersformulier meenemen. De vragen be antwoorden met een X in één van de vakjes VRAAG 1 VRAAG 2 VRAAG 3 I f 2 3 VRAAG 4 VRAAG 5 VRAAG 6 Uw eigen vraag NAAM en VOORLETTER© INZENDER ADRES WOONPLAATS NEW YORK (AFP) De maan bestaat vermoedelijk uit een opeen hoping van keien rond een vaste kern, heeft dr. Gary V. Latham van het geologisch observatorium van de universiteit van Columbia verklaard. Hij maakt dit op uit het feit dat de seismograaf die Conrad en Bean in de Oceaan der Stormen hadden ge plaatst, zeven inslagen van meteorie ten in een straal van honderd km rond de landingsplaats heeft geregis treerd, waarbij de bevingen van de maankorst even lang aanhielden als na de klap van de Intrepid, namelijk ongever een half uur. Dat wijst erop dat de maanschil tot op 9 km diepte uit keien bestaat. Een andere maanspecialist, dr. Klaus Keil van de universiteit van Nieuw- Mexieo, zegt dat uit de bestudering van de stenen die de mannen van de Apollo-11 hadden meegebracht blijkt dat de maan nooit een deel geweest is van de aarde, in tegenstelling tot bepaalde theorieën. De professoren W. N. Hess van Princeton en A J. Calio van het ruimtevaartcentrum Houston hebben in een zaterdag gepubliceerd rap port van 200 pagina's verklaard dat de meest interessante en onverwach te ontdekking van de Apollo-11 was dat er kleine glazen bolletjes op de maanbodem liggen. Deze lijken op „soldeerdruppels". EVENALS DE Gero-fabrieken gaat de N.V. koninklijke Van Kempen en Begeer reorganiseren. Van Kempen en Begeer heeft drie vestigingen in Zeist, Coevorden en Voorschoten, waar in totaal 700 man werken. Een aantal werknemers (200) van de Zeister vestiging zal afvloeien. HANS GLAS, de eigenaar van de laatste Westduitse autofabriek die nog in handen was van een familie, is overleden na een korte maar hevige aanval van griep. (Van onze correspondent) BRUSSEL Tien personen wer den opgebracht en twee acteurs raak ten gewond, toen zaterdagavond een twintigtal politieagenten de Brusselse Beursschouwburg ontruimden. Een van de ge>vonde acteurs is Jo- chem Rooyae'ds van het Eindhovense toneelgezelschap „Proloog". Ook bij dt opgebrachte personen waren ver scheidene Nederlandse acteurs, o.a. Herman Vink van Globe en Marja Kok van Centrum. Opgevoerd werd het stuk De Non nen door Studio Amsterdam. Na de voorstelling wilde de Vlaamse werk gemeenschap voor toner' - met steun van een aantal Nederlandse acteurs, die zich Actiegroep Tomaat noemden - protesteren naar aanleiding van een artistiek conflict, dat bestaat tussen de werkgemeenschap en de Beurs schouwburg. Zij wilden pamfletten uitdelen en een sdt'-in houden op de trappen van het theater. Acteur Rik Hancke, in naam van de werkgroep, zei gisteren dat de voorzitter van de raad van beheer van de Beurs, de heer Peerenboöm, de politit erbij riep, nog voor er van enige protest actie sprake was geweest. Bij het einde van de voorstelling stonden 20 Brusselse agenten te wachten in de foyer. Iedereen die zich op de trappen bevond, werd weg geduwd en geslagen. Een tiental per sonen die zich verzetten tegen deze brute behandeling werden opgebracht Twee personen raakten gewond: de Vlaamse tv-regisseui Dré Poppe en Jocher- Rooyaerds. Rooyaerds vertelde gisteren: „Ik werd van de trappen gesleurd, men deed mij handboeien aan, de handen op de rug. Agenten sleurden mij in een overvalwagen. In de auto gaf een van de agenten me een slag in het gezicht. Na een korte rit reden we een garage binnen. Ik werd uit de auto gesleurd en op de grond ge gooid. Daar werd ik door twee agen ten afgeranseld. Daarna steurde men mij over de grond tot in.een lift, leg de mij in een kamer, waar men mij met het hoofd op een bureau kwak te." In alle Vlaamse theaters begonnen gisteren de toneelvoorstellingen la ter dan aangekondigd: de acteurs lichtten eerst het publiek in over wat er gebeurd was en maakten het pro gramma van de werkgemeenschap voor toneel bekend. Ook werd contact opgenomen met de Franstalige theaters: zij hadden eerder in de week aangekondigd voor twee dagen te zullen staken, als er nog één politieman een voet in een schouwburg durfde te zetten be halve als hij kwam als betalend toe schouwer. De Brusselse politie deelde giste ren mee van mishandelingen niets te weten. Officieel heette het dat „zes personen in de loop der nacht voor identificatie waren meegenomen. De laatste werd om zes uur zondagmor gen vrijgelaten". Voorzitter van de raad van beheer van de Beursschouwburg Peeren boom, zei in een communiqué, dat hij de politie Het ingrijpen omdat de di recteur van de schouwburg blijkbaar niet in staat was de orde te doen handhaven. Hij beweerde dat er wei een dialoog was geweest tussen de raad van beheer en de acteurs, maar dat de acteurs eisen stelden, die to taal onmogelijk waren. Hij klaagde erover, dat tijdens de actie de lich ten gedoofd waren in de zaal en op het toneel en dat een aantal Neder landse provocateurs zich in de zaal bevonden. De heer Peerenboom zei ook: „Wij kunnen ons niet laten tar ten door deze Nederlandse provoca teurs". (ADVERTENTIE) Het nieuwe broodrooster van Inventum roostert snel 2 sneetjes tegelijk, precies zo bruin als u wenst, 48,50 MOSKOU (RTR) De Russische generaal-majoor buiten dienst Pjotr Grigorenko is officieel krankzinnig verklaard, hebben familieleden van hem gezegd. De generaal was in mei in fasjkent in Centraal-Azië gear resteerd omdat hij de Sovjet-Unie zou hebben belasterd. In oktober werd gemeld dat hij in een psychiatrische inrichting in Mos kou werd behandeld. Hij werd ge arresteerd nadat h(j naar Tasjkent was gereisd om daar de berechting van een groep Krim-Tartaren bij te wonen. De generaal heeft lange t(jd voor vrije burgerrechten in de Sov jet-Unie gevochten en geprotesteerd tegen de Russische invasie in Tsjecho- slowakije. DE ITALIAANSE minister van bin nenlandse zaken, Franco Restivo, heeft alle openbare betogingen in Italië verboden. DE JAPANSE eerste minister, Eisako Sato heeft tijdens zijn verkiezings campagne opgeroepen tot besprekin gen met China om, zoals hij zei, mis verstanden op te lossen die nog be staan tussen de twee buren. DE EX-PRESIDENT van Dahomey, Emile Zinsou, is do de militaire leiders van het land vrijgelaten en met een militair toestel naar Cotonoe teruggebracht.

de Stem | 1969 | | pagina 3