Zuiddorpe toch met eigen lijst bij verkiezingen nieuw-Axel het brabants orkest Hulster Gemengd Koor demonstreert grote klasse in briljante uitvoering leden Twe NIET MET KOEWACHT EN OVERSLAG IN ZEE Overdracht bibliobus in Aardenburg Folder Veilig Vissen op Zeeuwse wateren Buien Bromfietser aangereden Muizen op de vlucht voor brand Toekomst bedrijf ziet er zeer goed uit Jongeman te 1 Middelburg verongelukt EDITIE VOOR ZEFLAND EXPLOITATIE ADV, Twee schepen omhoog en weer vlot het turfschip breda MET SPOED WERKEN AAN UITGAVE Afscheidsreceptie te Kapelle Oorzaak brand St. Jansteen nog onbekend Vlissinger licht werkgever op Hoogwater Wat en waar VANDAAG Films Toneel Muziek Dans Diversen Tentoonstellingen damascus/athep VER0LME: Gladde wegen; weinig hinder 2 DE STEM VAN MAANDAG 15 DECEMBER 1969 5 (Van onze correspondent) KOEWACHT De gemeente Zuiddorpe heeft zich op het laatst teruggetrokken uit de inter-ge- meentelijke besprekingen tussen bestuurders van de gemeente Zuiddorpe, Koewacht en Over slag. Tussen de drie gemeenten zijn sinds kort besprekingen op gang gekomen voor de gemeenteraads verkiezingen voor de nieuwe ge meente Axel met een gezamenlij ke lijst uit te komen. Hoewel men eerder al tot een eensgezind antwoord was gekomen, heeft het raadslid de heer Sneppen van Zuiddorpe achter toch laten we ten dat in zijn gemeente voor een „Koewachtse" lijst geen belangstel ling meer bestaat. De Zuiddorpers hebben een veranderde mening t.a. v. deze materie meegedeeld tij dens een gezamenlijke vergadering in feestzaal De Anjer. De desillusie na de mededeling van het Zuiddorp- se raadslid is bijzonder groot bij de betrokken partijen. In Zuid'dorpe heeft volgens de mening van de heer Sneppen de mening postgevat dat de plaatselijke belangen meer gediend zijn met een plaatsje op de Axelse lijst'Men is van mening dat de politiek van Axel toch bepaald zal worden door de verschillende com missies. Verwacht wordt, dat de in vloed van de drie gemeenten toch te gering zal zijn om op het politieke beleid van Nieuw Axel daadwerke lijk invloed te kunnen uitoefenen, ndanks deze ommezwaai van Zuid dorpe die ingeslagen is als een bom, (Van onze correspondent) MIDDELBURG Te Middelburg is op de Nieuwe Vlissingseweg ter hoog te van de Maasstraat de zestienjarige J. A. H. Lekawael aangereden door een personenauto, bestuurd door C. A. K. uit Vlissingen. Hij werd door de auto in de berm geslingerd en moet op slag zijn gedood. De personenauto kwam eerst in de rechterberm terecht en sloeg daar na aan de linkerkant van de weg over de kop. De auto werd geheel vernield. Via een portierraampje wist de bestuurder ongedeerd het voertuig te verlaten. J. H. A. Lekawael was met zijn zeventienjarige broer op be zoek geweest te Souburg en was met de bus van het Streekvervoer Wal cheren. die bestuurd werd door De V. uit Vlissingen, naar Middelburg teruggekeerd. Toen hij te Middelburg uit de bus was gestapt is hij achter langs deze bus de weg opgelopen, zonder te letten op de personenwagen van K, die juist in de richting Vlis singen reed. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs t 14,75 pe. kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (excl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren tel 01i80-5550 (midd"n-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F Koopman (01180-74381 Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A. Schell (01150-4865) Ass. redacteur W Z -Vlaanderen W van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en PJ.-Zeeland: J Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor q2' 5oe?, Trumanlaan 10. Vxel InspecteurZeeland L. K, M de Jong (01150-4?8 Hulst en O.Z Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Bevelar.d. C. Menu (01100-8030) zijn de verdere besprekingen in een prettige sfeer verlopen. De betrokkenen hebben duidelijk laten uitkomen dat hun ijveren voor een gezamenlijke lijst niet gezien moet worden als een actie tegen Nieuw AxeD Het is slechts een streven om vooral in de over gangsfase de belangen van de ge- integreerde gemeenten beter te kun nen behartigen. Uit de motivering van hun be slissing om zich terug te trekken, hebben de vertegenwoordigers uit Zuiddorpe hun voorkeur laten blijken voor een verkiesbare plaats op één van de Axelse lijsten. Daarbij komt het er niet zozeer op aan op welke manier men zitting in de raad kan krijgen als wel om het feit dat er in derdaad vertegenwoordigers uit de oude gemeente in een nieuw te vor men gemeenteraad zullen worden op genomen. De wethouder van Koe wacht, R. Janssens, bleek niet zo gelukkig te zijn met deze nieuwe vi sie. Hij bleef bij de mening, dat de Koewachtse belangen beter op een Koewachtse lijst behartigd kun nen worden. Hij had overigens be grip voor het nieuwe standpunt, maar zag in de beslissing van de Koewachters toch een verbrokke ling. „Maar", zo zei hij, „ieder heeft te doen wat hem het beste lijkt." De andere gesprekspartners zijn vast van plan om het streven naar een eigen lijst onveranderd voort te zetten. De raadsleden Van Damme, van Koewacht en O. de Cock van Overslag mee zal Wijven doen. Als resultaat van de jongste bij eenkomsten is men tot de samen stelling van een lijst van mensen ge komen, die politieke belangstelling hebben voor een eventuele zetel in de nieuwe raad. Dat zijn A. IJse- baert, R. Rolspoel, H. van Damme, R. Janssens, R. Vermandei, O. de Cock (Overslag), A. de Waele, F. van Mossevelde en mevr. Verman dei-de Block. De juiste samenstelling van de lijst moet onderling uiteraard nog besproken worden. In ieder geval gaat men met een stembus-akkoord de komende verkiezingen tegemoet. Dat impliceert dat de mensen met de meeste stemmen achtereenvol gens in de raad zullen komen. Op 13 januari zullen de kandida ten bekend zijn en op 25 februari de gekozenen. Voor het zover is zal in de komende week in Zuiddorpe nog een bijeenkomst worden gehouden. De vertegenwoordigers uit deze plaat hebben ondanks hun beslissing dui delijk laten blijken nog wel open te staan voor een onderling contact. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Na te Vlissingen gebunkerd te hebben, is zondagmor gen te 6.30 uur de 14.313 ton brt. me tende Liberiaanse zeeboot Western Eagle ter hoogte van Vlissingen om hoog gevaren. Met acht sleepboten van o.a. Muller uit Terneuzen, S.H. V. uit Vlissingen en de Reddings- en Sleepdiensten uit Antwerpen heeft men zondagavond om 18.30 uur het schip vlot weten te trekken. Het zal naar het dok van de werf De Schel de in de Sloehaven worden gesleept voor eventuele reparatie. Voorts was vrijdagavond om 19.00 uur het duizend ton metende Belgi sche moterschip Leal, dat onderweg was van Gent naar Kerkdriel, aan de benedenkant van de Steenbergse Vliet omhooggevaren. Zaterdag avond hebben drie sleepboten van Muller uit Terneuzen de Belg vlot weten te trekken. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Maandag (van daag) zal de eerste bibliobus in Zeeland haar route gaan maken langs de gemeenten die de Stich ting Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek West Zeeuwsch- Vlaanderen een subsidie hebben toegezegd, te weten Zuidzande, Cadzand, Aardenburg, Sluis en wellicht ook Breskens. Zoals ge meld, heeft men in de laatste raadsvergadering van Breskens geen besluit kunnen nemen de bi bliotheek al dan niet in aanmer king te laten komen voor een ge meentelijke subsidie. Dit is dan ook de reden waarom de overdracht van de bus niet, zoals oorspronkelijk was gepland, in Bres kens plaatsvond, maar zaterdagmor gen op het gemeentehuis van Aar denburg, waar de voorzitter van de Stichting Federatieve Provinciale Bi bliotheekcentrale Zeeland, P.B.C., ir. D. van der Zaken, de contactsleutel overhandigde aan W.C.A.M. van Don gen, voorzitter van de Stichting Ge meenschappelijke Openbare Biblio theek Wcst-Zeeuwsch-VIaanderen. De bus is voorzien van vele snuf jes en van de allernieuwste boeken, terwijl er alleen al voor de bibliobus 6000 boeken voorradig zijn, zodat men de beschikking heeft over een uitge breide wisselcollectie en een groot aantal dubbele exemplaren. De rij dende bibliotheek en de boeken blij ven het eigendom van de P.B.C. en de West-Zeeuwsch-Vlaamse Biblio theek Stichting is verplicht hiervoor een vergoeding te betalen. De heer Van der Zaken vertelde dat het be sluit om een bibliobus aan te schaf fen medio april was genomen om de bibliotheekvoorzieningen voor Zee land te verbeteren. „Dit is echter", aldus de voorzttier van de P.B.C. „geen eenvoudige zaak, die van de ene op de andere dag verwezenlijkt kan worden, maar zeker een tijds bestek van een jaar of vijf nodig heeft". De heer Van Dongen zei trots te zijn dat de Weet-Zeeuwsch- Vlaamse bibliotheek in betrekkelijk korte tijd een dergelijke omvang heeft aangenomen. Burgemeester M.G.M. van Berkel feliciteerde het bestuur met de nieu we aanwinst en zei te hopen dat de lezers hun weg zouden vreten te vin den naar de bibliotheek en de biblio bus. De heer Van Geesbergen, lid van G.S. van Zeeland, zei, dat het niet alleen voor W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren een belangrijke dag was, maar ook voor de gehele provincie, omdat met 't in gebruik nemen van de eer ste Zeeuwse bibliobus een stap is ge zet op de lange weg van een goede lectuurvoorziening. Pe heer Meeuwsen, vertegenwoor diger van de Christelijke Lectuur Centrale, ze) dat er in het streven naar het wegwerken van de wit-ge- bieden op bibliotheekgebied weer een positief resultaat was behaald en dat de W.-Zeeuwsch-Vlaamse bibli otheekstichting vast en zeker in een grote behoefte voorziet. Bij de foto: Ook voor de jonge ren heeft de bibliobus een grote voorraad boeken. En bovendien: jong geleerd, oud gedaan. (ADVERTENTIE) het turfschip donderdag 18 december 20.15 uur 3e abonnementsconcert serie A dirigent hein jordans solist Stephen bishop, piano programma heppener eglogues beethoven —pianoconcert no. 2 B-Dur opus 19 brahms symfonie no. 1 c-moll opus 68 kaartverkoop en plaatsbespreken: het turfschip, chasséveld breda, tel. 01600 - 49250 maandag 15 t/m donderdag 18 december van 10—16 uur en tevens donderdagavond vanaf 19 uur. houders van culturele paspoorten, studentenkaarten enz., krijgen ook reduktie bij de voorverkoop van losse kaarten. (Van onze correspondent) GOES De voorzitter van de Federatie Delta-Vissers, G. J. Neels, heeft op haar algemene le denvergadering te Goes medege deeld, dat er met spoed gewerkt wordt aan de uitgave van een fol der waarin uitvoerig aandacht zal worden besteed aan het veilig vis sen op de Zeeuwse wateren. Ge zien het aantal sportvissers, die door verdrinking in de Zeeuwse wateren om het leven zqn geko men, mag gerichte informatie niet langer uitblijven. Staande werden de negen om het leven gekomen sportvissers herdacht. De heer J. Stroo wees er op, dal de forellenvisserij in het Veerse (Van onze correspondent) - KAPELLE Na afloop van de raadsvergadering die dinsdagmid dag in Kapelle wordt gehouden zal een receptie worden gehouden om afscheid te nemen van de zes raads leden die per 1 januari niet terugke ren als raadslid van de nieuwe ge meente Kapelle. Onder degenen die niet terugkeren zijn de beide wet houders de heren J- Balkenende en B. de Jager. Het zaken- en vereni gingsleven alsmede burgers zullen op die receptie gelegenheid krijgen afscheid te nemen. De receptie be gint om vijf uur en duurt tot half zeven. (Van onze correspondent) KLOETINGE De heer B. uit Kloe- tinge die per bromfiets door de Lewe- straat reed, werd gegrepen door een bestelwagen, die bestuurd werd door de bloemist R. uit Goes. Laatstgenoemde verleende op het kruispunt Irenestraat-Lewestraat-Vij- verweg geen voorrang. B. liep lichte verwondingen op. Zijn bromfiets werd zwaar bescha digd. De bestelwagen kreeg een deuk in de bumper. HULST Het Hulster Ge mengd Koor onder leiding van Jo Ivens heeft met een concert in de Sint-Willibrordus Basiliek te Hulst, waaraan medewerking werd verleend door het Houtbla zerskwintet van het Radio Kamer Orkest en de Bredase pianist Tijn van Eijk, een duidelijke demon stratie gegeven van zijn veelzijdig heid en technisch kunnen. De uit voering, die meer dan 600 belang stellenden trok, was op enkele, overigens vrij onbeduidende on volkomenheden na, briljant te noemen. Het initiatief van de dirigent, om naast het frequente optreden door radio en televisie (ook van dit con cert zijn radio-opnamen gemaakt) weer eens een concert te geven voor het publiek uit eigen streek, is naar ons gevoel in hoge mate ge waardeerd door de toehoorders. De uitvoering heeft ongetwijfeld een be langrijke pedagogische uitwerking. Helaas wordt de bevolking in Oost- Zeeuwseh-Vlaanderen niet zo rijke lijk bedeeld met dergelijke waarde volle culturele manifestaties. Het eerste deel van het concert telde negen polyfone werkjes van componisten als Orlando di Lasso, Jacob Arcadelt en Brahms. Mep zou het gemakshalve klassieke polyfonie- en kunnen noemen. In dit onderdeel heeft het koor zijn beste kwaliteiten geëtaleerd. De vol ledige acapellazang, die ontzet tend veel vergt, werd getypeerd door een buitengewoon lijnenspel. Van de eerste tot de laatste noot werden alle negen nummers op toon gezon gen, hetgeen duidt op een intensieve en langdurige oefening. Dit mag ze ker als een bijzondere' prestatie wor den aangemerkt. De stemverhoudin gen kwamen uitstekend tot haar recht. Goed te merken is dat het koor dusdanig is gesaneerd dat er geen elementen meer zijn die de ba lans nog kunnen verstoren. Zonder uitzondering hingen de koor leden aan de lippen van de dirigent, die trouwens geen enkele aanduiding over het hoofd zag en erin slaagde de aandacht onafgebroken vast te houden. Een bemerking slechts. Het Hodie Christus natusest van Laura Maren- zio maakte op ons een wat voorzich tige indruk. Daardoor klonk het ge heel iets te metrisch, ondanks de zichtbaar andere bedoelingen van de dirigent. Hieruit blijkt dat hij zijn koor geen ogenblik los kan laten. Toch was de vertolking voldoende dynamisch om er prettig naar te kunnen luisteren. Voor een goed begrip: we zijn ons er terdege van bewust, dat de pro- grammaopzet hoge eisen stelde aan het telkens weer opnieuw bepalen van het juiste tempo. Het tweede deel van het concert, dat bijna geheel door de AVRO-radio werd opgenomen en op eerste kerst dag zal worden uitgezonden, bevatte Duitse, Engelse en Franse melodie- en uit de vijftiende en zestiende eeuw, bijna alle bewerkt door Jo Ivens. De begeleiding door piano, hobo en fluit vroeg van koor en orkest een zeer strak contactpunt. Even werd dit contact bij het eerste nummer Herders hij is geboren, door het or kest gemist. Het was maar heel even want vrijwel onmiddellijk werd het tempo van het koor weer overgeno men. Het On Christmas night, was een voorbeeld van goed samenspel tussen koor en orkest. Het zeer speelse Fum, fum, fum, dat iets weg- had van een vrolijke volksdans, be wees dat er in het genre kerstmelo dieën niet alleen ingetogen muziek, maar ook blije muziek te koop is. De Volks- en zigeunermelodieën na de pauze, die het koor voor het grootste deel pas na september heeft ingestudeerd, vormden een complete tegenstelling tot het programma van voor de pauze. Het betrof hier voor namelijk, vroeg moderne werkjes van Bela Bartok en Johannes Brahms. stuk voor stuk zeer zuiver gezongen. Vooral het orkest had hier een zwa re taak omdat het tempo bijzonder hoog lag De maatsoorten wisselden zich opvallend snel af. Van vijfdelig tot drie- en tweedelig. In het laatste deel. internationale volksliederen, bewerkingen van Jo Ivens van Herman Koot had dit gro te verschil met de zigeunerliederen dat de akkoorden allemaal consonant In plaats van dissonant waren. Ge volg: een rijke harmonie. Er werd zeer beheerst gezongen en gespeeld hoewel de vonken er toch afsprongen. Vooral van de pianist die uitstekend speelde, werd veel gevraagd. De di rigent schroefde het tempo merkbaar op, overigens geheel volgens de be doeling van de componist. Vooral het laatste nummer Quattro cavai che trottano, dat door een zeer enthousiast publiek als toegift werd gevraagd, klonk buitengewoon char mant met de begeleiding van de fa got in driekwartsmaat evenals het voorafgaande pittig gezongen Tic-e- tic. Daarmee werd het concert naar een onvergetelijk hoogtepunt ge voerd JOHAN ROBESIN. Meer in 1969 slecht is te noemen. In 1968 werden gemiddeld per vis ser vier forellen per dag gevist. In 1969 is men ver beneden dit aantal gebleven. Men veronderstelde dat dit aan de hoge temperatuur van het water, waardoor de forellen genood zaakt waren om in dieper water ver koeling te zoeken, was te wijten. De prognose luidt dat er zieh nog 20.000 forellen in het Veerse Meer rond zwemmen. Het voornemen bestaat in het Veerse Meer ook nog beekforel en regenboogforel uit te zetten. De 20.000 leden tellende vereniging zal aan contributie 0,25 per persoon per jaar meer moeten gaan betalen. In de begroting is opgenomen een reserveringspost voor 1969 van dui zend gulden en voor 1970 van vier duizend gulden. De extra contributie levert nog eens een bedrag van vijf duizend gulden op. Met deze tiendui zend gulden reservering hoopt men begin 1971 te kunnen komen tot het pachten van het Grevelingenmeer. Dit zou een uitbreiding voor de vis serij betekenen van ongeveer 11.000 ha. Verder werd in het wedstrijdreg lement een beroepsclausule opgeno men. Het is thans mogelijk beroep aan te tekenen tegen besluiten van de wedStrijdcommsisie binnen een maand na uitspraak van deze com missie. Na de pauze werd door voor zitter G.JJ. Neels gewezen op de enorme grote gevaren en risico's die de sportvissers lopen door het vis sen op de Zeeuwse wateren zónder dat men voldoende op de hoogte is omtrent de omstandigheden en geva ren welke de Zeeuwse wateren kun nen opleveren. Hij sprak als wens uit, dat de folder, die mettertijd zal verschijnen, er toe zal bijdragen, dat door de daarin opgenomen informa tie het aantal slachtoffers ten gevol ge van ondeskundigheid en onweten held tot een minimum zal dalen. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN —Over de oor zaak van de grote brand die vrijdag avond bij A. Saman in St.-Jansteen heeft gewoed en waarbij een vlas- hangaar van 80 x 25 m in de as ge legd werd, tast de politie nog steeds in het duister. Het onderzoek wordt voortgezet. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Bij de grote brand van vrijdagavond jongstle den in St.-Jansteen kregen ook de muizen het te warm. Zij kwamen uit de brandende loods te voor schijn en brachten zich over de brandslangen heen in veiligheid. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De Bergse politie stelt op het ogenblik een on derzoek in naar de praktijken van C. V. uit Vlissingen. Deze wordt er van verdacht het geld, dat hij ver diende met de verkoop van naam- platen voor zijn werkgever, A. H. uit Bergen op Zoom, in eigen zak te hebben gestoken. Morgen, dinsdag 16 december: Bergen op Zoom 9.01 en 21.37 uur. Hansweert: 8.05 en 20.54 uur. Made-Drimmelen 11.37 en 0.31 uur Terneuzen: 7.33 en 20.21 uur. Vlissingen 7.07 en 19.52 uur. Wemeldinge 8.51 en 21.27 uur. GOES Grand 20 uur De terugkeer van Dracula 18 j HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wild op liefdie, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur The Glenn Miller Story, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Dood verklaard door vriend en vijand, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De blanke slavin 18 jaar ANTWERPEN Rex Moordbureau, 14 j. Rubens Ben Hur, 14 j. Odeon Bye bye Barbara, 1! j. Pathe Katerine, het hunkerend hart, 18 j. Quellin Oorlog in het heeltl, 14 Ambassade Model shop, 18 J. Capitole Charro, 14 j. Astrid De dolle kever, a.1 Metro Honderd dollars voor era sheriff, 14 j. Savoy De dokter van Sankt Pïj 18 j aar GENT Rex Hi'bernatus, a.l. Riva Weduwnaar met vijf <M>' ters, a.l. Metro Gejaagd door de wind, 14 Scaldis Het beste van Laurel et Hardy, 14 j. Capitole Aprilgekken, 18 j. Select Moord met kleine dosis® 18 jaai ST. NIKLAAS Renova De dag van de wraak, a. Century De reuzen van het wes ten, 14 j. Scala Voor een dollar glone, it Select Dokter Zjdvago, 18 j. GOES Aula Chr. Lyceum 10.30 uur Jet Rölin-g (piano-solo). eert voor het voortgezet ondrawj i.s.m. Het Schoolconcert MIDDELBURG e,„ Aula Chr. l.t.s. 10.30 uur Ottobten man - Leo Rommerte „Ik ben neger". Jeugdconoert v0°' voortgezet onderwijs isJa. n01 Schoolconcert. ,,„n uur Aula Rijks Kweekschool 13-30w Idem TERNEUZEN Zuidland-theater 13.30 en Jet Röling (piano-solo). Jeu£ eert voor het voortgezet oi» i.s.m. Hot Schoolconcert ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 am „Dodendans" door August berg KORTGENE Korenbeurs 20 uur Lezing o Jef Last met dia's over Ru#10 KLOETINGE Verenigingsgebouw NteuwsWf 16 uur Jeugdvoorstelling K00 Kruis, a.l. OOSTBURG Wükgebouw 20 uur Ledenverga rniiig Groene Kruis Opg. voor deze rubriek tel. 7438 oi Postbus 116 in Midde"'1' ÏRGEN OP ZOOM Prn0Sii: Etcetera, aan de Molstr. n van werken van de schi Bulthuis (t.m. 21 dec.) UUI Geopend van 13.30 tot H ULST rvoOSll Kunsthandel van Geyt. mq, Maxi-Mini-Kunst van en Belgische schilders (t-m- MIDDELBURG jg: Rijksarchief, St.-Pieterstraat Expositie „Het Zeeuwse dorv (t.m. 31 jan.) OOSTBURG fvrvwltie Burgerzaal stadhuis: Expofi jaar Zeeland" (t.m. 20 (Van or geeft in Damascus ge» aan boord van een Et) rfat ze de piloot wilden i stel niet wilden kapen, pamfletten uitdelen die „ptreden van de Ethioj king van Eritrea", dat Verenigde Naties aan El (Van onze redactie binnenlr HEUSDEN Scheepsbou Cornells Verolme is van mei dat er geen twijfel hoeft te staan over de toekomst van concern. „De toekomst voor i bedrijf ziet er ongelooflijk uit", zo zei de scheepsbouwe Heusden letterlijk, nadat op werf daar een Hopperzuiger water was gelaten. In een gesprek zei Ver voorts geen commentaar te len geven op de uitlatingen de WD-senator Van Riel, dj week in de Eerste Kamer, heer Van Riel pleitte toen voor een aanvraag van sursé co van betaling door het ci] ftrn „Ik lees geen kra meer. Bovendien geef ik commentaar op deze zaak zol: het rapport van de heren Bi heuvel en Langman nog niet reed is", aldus Verolme, daaraan toevoegde dat het port Biesheuvel/Langman de positie van het Verolme cern binnen enkele dagen reed zal zijn. Verolme level voorts scherpe kritiek aan adres van de Nederlandse pul citeitsmedia. „De pers heeft lieve industriële vaderland e «tig nadeel berokkend. De krf ten hebben de naam van de derlandse scheepsbouw ver De berichten in de pers mijn bedrijf zijn door de buih landse concurrentie met gra te gelezen en men heeft da mee zijn voordeel gedaan", zei de heer Verolme. (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN/BREDA Het terweer nam zondagavond n maar hier en daar toch lastige men aan. Onderkoelde neei overgaande in natte sneeuw, ve zaakte veel gladde wegen in west-Nederland. Voor de hoofdwegen moeste strooiploegen van rijks- en pr ciale waterstaat in actie komen de minder belangrijke routes ir ten de weggebruikers door voor: "8 manoeuvreren eigen en and veiligheid bevorderen. Het verkeer in de steden on tend nauwelijks moeilijkheden, interlokale diensten van de str vervoerbedrijven ondervonden e vertraging. Vooruitzicht voor dinsda en woensda opgesteld d( het K.N.M.I zondag om 18.00 uu Perioden m buien en temperaturen in het algemeen beven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers uuddeld over Nederland. r dinsdag: aantal uren zc tet 3; mm.-temp.: 1 tot 4 grader normaal; max.-temp.: 1 1 s aden boven normaal; kans op °™ge periode van minstens 12 Procent; kans op een geheel etmaal: 20 procent. n o3°rr, woerisdag: aantal uren 3; min.-temp.: 1 tot 4 gr itcZ normaa'l max.-temp.: van normaal tot 3 graden ix rmaal; kans op een droge per W.mmstena 12 uur: 00 pnx ans op een geheel droog etmaa

de Stem | 1969 | | pagina 2