:au Bij wedstrijd van Feijenoord in Oost-Berlijn PROBLEMEN VOOR REIS BUREAUS Sporttoto oldenburg-loevesijn op kop Actie moet KNSB aan geld helpen BILL TOOMEY KREEG TOCH WERELDRECORD Streven van Hopstaken en Jacobs: INTERNATIONALE CONTACTEN NAC-SIS. RUCH (Chorzow) Weer geen amateur voetbal Audi— eding -tkleding DE MAAT iken Kurt Bendlin op tienkamp onttroond Jan Bols won sprint en 10 kilometer tel.02532-8441 s oordeel doen ER F$C huurt Nemen Niet achter N.A.C.-STADION BREDA Uitslagen Noeste arbeid Hoog niveau nmi 24 i voorraad: eiligheidsbindungen. i ski-onderhoudsmiddelen en skischoenspanners. skipantalons ski-clips, skispanners, skiwanten, skisokken en en met schoenen - voor en kinderen, ihaatsen met schoenen, tsen met schoenen, sjes met dubbele glij-ijzers lermers voor alle soorten n natuurlijk ook nog hou- iet de garnituren hiervoor. JREN: <ken ad 2,50 per dag ad 1,50 per dag Een veiligheidschassis met itigde schijfremmen vóór en gescheiden systeem. We vertellen. Maar raadpleeg DE STEM VAN ZATERDAG 13 DECEMBER 1969 23 - SLEDEN WANTEN collectie ERNEUZEN kstr. 8. Tel. 01150-4421 SCHIPHOL (ANP) Hoewel Feijenoord pas 4 maart naar Oost- Berlijn moet voor de eerste wed strijd in de derde ronde van de Eu ropacup I tegen Vorwarts Berlin, maken de organisatoren van de sup- portcrsreizen zich thans al zorgen. Ingevolge het na de oorlog afgeslo ten viermogendhedenverdrag mo gen alleen vliegtuigen met Engel se, Franse of Amerikaanse registra tie door de luchtcorridors over Oost- duits grondgebied naar West-Berlijn vliegen, zodat geen charters kunnen worden afgesloten met de KLM, Martin Air of Transavia, althans niet naar West-Berlijn. Zelfs de Duitse Lufthansa mag niet op Ber lijn vliegen. Voor de drie Nederlandse maat schappijen blijft dus slechts de mo gelijkheid over om speciale vergun ning aan de Oostduitse autoriteiten te vragen om vluchten uit te voeren naar het vliegveld Schönefeld in Oost-Berlijn, waarbij zij dan vermoe delijk de omweg over Denemarken of via Tsjechoslowakije zullen moe ten maken. Daarnaast heeft bijvoorbeeld Am sterdam Air al veertien charter vluchten gecontracteerd bij Britse luchtvaartmaatschappijen, die door de corridors naar West-Berlijn mo gen vliegen. De supporters zullen dan vanuit West-Berlijn door Duitse busondernemingen door de Berljjnse muur worden geloodst. Daarvoor zijn volgens Amsterdam Air geen persoonlijke visa nodig. De Duitse busondernemingen krijgen voor deze gelegenheden P&r bus een groepsvi- sum van Oost-Duitsland toegewezen. Bovendien zijn er voor Nederlandse supporters, die via West-Berlijn rei zen weinig deviezen-restricties. De touroperators maken zich ech ter ongerust over de gedachte van Feijenoord om de wedstrijd in Ber lijn op zondag 7 maart te spelen. Bij een verkenningsreis naar West-Ber lijn is directeur R. Hoegen van Eve- nementsreizen en J. van Mourik van D-tours, die gistermiddag op Schip hol zijn teruggekeerd, gebleken, dat er geen enkele kans is om voor weekeinden in West-Berlijn grote santallen hotelbedden te bespreken, htze stad heeft voor Westduitsers zoveel aantrekkingskracht, dat vrij wel alle bedden speciaal voor de weekeinden nu reeds zijn volge boekt tot diep in de zomer toe. Bo vendien zijn tijdens weekeinden, ook in maart al, want dan begint de paas-drukte, minder vliegtuigen be schikbaar. Resteert de mogelijkheid, dat de Feijenoord-supporters worden onder gebracht in Oostberlijnse hotels, hetgeen uiteraard de reis minder aantrekkelijk maakt, aangezien juist West-Berlijn als het mekka voor het uitgaansleven kan worden be schouwd, terwijl Oost-Berlijn s avonds een uitgestorven beeld biedt. De hoop van de reis-organisatoren °P Schiphol is, dat de wedstrijd vol gens het schema van de UEFA op I woensdag 4 maart zal worden ge deeld. Midden in de week kan' men in West-Berlijn nog wel logies reser veren. DEN HAAG (ANP) Er zijn in de ïorttoto van het afgelopen weekein- ic 21 winnaars van de eerste prijs, jie ieder, bruto, 11.213,60 gulden ont vangen. De cijfers van de laatste toto zijn: aantal deelnemers 797.106, totale in- 'eg 1.744.344,90, beschikbaar voor ue prijzen 784.955,—. De eerst prijs van 235.486,50 gulden wordt gedeeld door 21 deelnemers "int dertien goede voorspellingen, per Winnaar is de uitkering f 11.213,60. De tweede prijs van 156.991. 391 Nemers met 12 punten, per kolom 4R?oerde pri-is van 235.486.50 gulden, osu deelnemers met 11 punten, per ™?m 50,10. Extra prijs van 156.991 gulden, 1547 eelnemers met de eerste acht wed- i/oi juist voorspeld, uitkering per kolom 101,50. MAASTiucHT (ANP) De eer- Pn ,'vis.ic dub Fortuna-Sittardia ml,lnatie heeft met MVV overeen- smming bereikt over de huur van Gyula Nemes. /al tot het eind van het sei- Sshniik kunnen maken van de Wis van Nemes. Daarna zullen B'ubs gaan onderhandelen over m eventuele koop. ADVERTENTIE) Er is slechts een luchtvaartmaat schappij die (tweemaal per week) een geregelde lijndienst van Schip hol naar Oost-Berlijn heeft, de Pool se L.O.T. Wanneer de wedstrijd op zondag 7 maart wordt gespeeld, zou den de supporters met deze maat schappij op vrijdagmiddag naar Ber lijn kunnen vertrekken en maandag ochtend terugkeren. Zij kunnen bij hun aankomst op de Oostberlijnse luchthaven Schönefeld een verblijfs- visum voor een of twee dagen krij gen. Daarnaast ziet het er naar uit, dat ook de L.O.T. chartervluchten met supporters zal uitvoeren, even tueel zelfs op een dag heen en weer, indien daar bij de Nederlandse tour operators vraag naar bestaat. Deze chartervluchten zouden echter even als die van de KLM, Martin Air en Transavia via Denemarken of Tsje choslowakije naar Oost-Berlijn moe ten worden uitgevoerd. Of men dan aan het bijwonen van de voetbalwed strijd tevoren en-of na afloop nog een uitstapje naar West-Berlijn zal kunnen vastkoppelen is zeer de vraag. Romain Deloof (links) en Peter Post nemen de bloem en in ontvangst voor hun overwinning in de dernywedstrijd, die overigens niet meetelde voor het klassement van de z esdaagse. AMSTERDAM (ANP) Lijn Loe- vesijn en de Westduitser Horst Ol denburg hadden gisteravond de lei ding in de Amsterdamse zesdaagse, dank zij het feit dat zij meer punten hadden verzameld dan de koppels Post-Deloof (Ned.-Belg.), Koel-De Wit (Ned.) en Gilmore-Lawrie (Austr.). Deze vier combinaties had den een ronde voorsprong op de duo's Duyndam-Eugen (Ned.-Den.), Ottenbros-Renz (Ned.-W.-Dld.) en Bugdahl-Kemper (W.-Dld.) De stand was gisteravond: 1 Ol- denburg-Loevesijn (W.-Dld.) 67 pnt. 2 Post-Deloof (Ned.-Belg.) 44. 3 Koel-De Wit (Ned.) 27. 4 Gilmore- Lawrie (Austr.) 17. Op een ronde: 5 Duyndam-Eugen (Ned.-Den.) 20. 6 Ottenbros-Renz (Ned.-W.-Dld.) 16. 7 Bugdahl-Kemper (W.-Dld.) 7. Op twee ronden: 8 Daler-Pijnen (Tsj.-Ned.) 41. 9 Schulze-Jansen W.-Dld.-Ned.40. Op vier ronden: 10 Wagtmans-L. Pfenninger (Ned.- Zwi.) 28. Op zeven ronden: 11 Van der Lans-Van Midden (Ned.) 23. Rini Wagtmans werd tegen midder nacht „geneutraliseerd", nadat de zesdaagse-arts een ontstoken lucht pijp had geconstateerd. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Schaatsjond-se- cretaris Henny Roos klopte zich op de borst en sprak: „We weten dat we lang niet alles gedaan hebben wat we hadden moeten doen". A's een volleerd conferencier stopte hij even, haalde diep adem en ging voort, daar mee zijn openbare biecht ontkrach tend: „Maar iedereen weet ook dat de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond constant met geld gebrek heeft te kampen. In feite leeft de KNSB pas een jaar of zes DEN HAAG (ANP) De Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond heeft in aansluiting op de al vrijdagmorgen genomen beslissing het gehele zater- dag-amateurvoetbal af te gelasten, ook besloten de wedstrijden van de B-elftallen van het betaalde voetbal op zaterdag en het gehele zondag- amateurvoetbal af te gelasten in ver band met de weersomstandigheden en de toestand van de terreinen. Dit be sluit geldt ook voor alle afdelingen van de KNVB. De beslissing over het al dan niet doorgaan van de wedstrijden, die voor zondag in het betaalde voetbal op het programma staan, wordt over gelaten aan consuls en scheidsrech ters. In de hockeycompetitie zijn alle wedstrijden afgelast. SANTA CLARA (ANP) De Amerikaanse atleet Bill Toomey heeft vrijdag in Santa Clara (Ca- lifornië) het wereldrecord tienkamp verbeterd. De Olympische kampioen bleef met een totaal van 8417 pun ten 98 punten boven het oude record, dat op naam stond van de Westduitser Kurt Bendlin. Het was zijn tiende poging van dit seizoen. In de duels met Kurt Bendlin was Toomey meestal de sterkste. De Duit ser vestigde zijn wereldrecord in mei 1967 trouwens onder ideale omstan digheden met goede tegenstanders op op elk nummer en zonder zenuwslo pende wedstrijdsfeer. Bij belangrijke evenementen heeft hij zich, mede door een hinderlijke armblessure, nooit helemaal waar kunnen maken. Een vergelijking tussen de pres taties van Toomey en Bendlin le vert het volgende beeld op: (resp. Toomey en Bendlin) 100 meter: 10.3-10.6, verspringen: 7.76-7.55, ko gelstoten: 14.38-14.50, hoogspringen: 1.93-1.84, 400 meter: 47.1-47.9, 110 m. horden: 14.3-14.8, discuswerpen: 46.49-46.31, polsstokhooigspringen: 4.27-4.10 speerwerpen: 65.74-74.85. 1500 meter: 4.39.4-4.19.4. Toomey had bij zijn recordpoging geen tegenstand van betekenis. Hij beëindigde de wedstrijd met een voorsprong van bijna duizend pun ten op zijn landgenoot John Warken- tin (7440). Na de eerste dag had Toomey een totaal van 4448 punten. Op de tweede dag voegde hij daar nog 3969 punten aan toe door de volgende prestaties: 110 m horden: 14.3 sec., discuswer pen 46.49 m. polsstokhoogspringen: 4.27 m, speerwerpen 65.74 m, en 1500 m 4.39.4 sec. De 30-jarige Amerikaan verbeterde tevens zijn eigen nationale record dat op 8277 punten stond. In oktober 1968 werd hij in Mexico Olympisch kampioen met 8193 pun ten, voor de Westduitsers Hans Joachim Walde en de toenmalige wereldrecordhouder Kurt Bendlin, die respectievelijk 8111 en 8064 pun ten scoorden. Toomey begon zijn atletiekcarriére met het plan een goede 400 m-loper te worden. Toen hij echter bij een ge- legenheidstienkaimp vrijwel onvoor bereid 6400 punten haalde, gaf hij zich gewonen aan het zwaarste num mer van de atletiek zijn 400 m werd de basis voor uitstekende puntento talen en is dat steeds gebleven. Zo liep hij in Mexico deze afstand in 45.6 sec., waarmee hij ruim drie se conden winst behaalde op zijn naaste concurrenten. Ook zijn sprint- en springprestaties waren uitzonderlijk Hij liep de 100 m regelmatig in 10.3 en sprong bijna acht meter ver. Al leen het polsstokhoogspringen lever de hem problemen op, aangezien hij daarbij een keer zwaar ten val is ge komen. De angst vopr dit moeilijke nummer heeft hij sirfdsdien nooit ge heel kunnen overwinnen. Behalve door zijn atletiekprestaties was Toomey vaak in het nieuws we gens zijn verhouding met de Engelse atlete Mary Rand-Bignal, die in 1964 Olympisch kampioene was. Het twee tal hoopt nog deze maand in het huwelijk te treden. Olympisch kampioen op de tienkamp, de Amerikaan Bill Toomey is er in Los Angeles in geslaagd het wereldrecord tienkamp op 8117 punten te brengen. Het oude record stond op naam van de Westduitser Kurt Bend lin, die 8319 punten behaalde. Toomey hier tijdens de 1500 meter, die hij aflegde in 4.39.4. (Van onze duivesportmedewerker) BREDA Eenmaal in het jaar gaan de poorten van St. Fidelis open en dat zal zijn op heden, de dertien de december. Het zal er weer een geroezemoes zijn, een gedrang en een vrolijke drukte, als voor de deur van mijnheer den Ontvanger, van zo dra die er 's morgens om een uur of tien, half elf de knippen afdoet. Er zijn in West-Europa tienduizen den duivenmaatsehappijen. 's Zo mers laten ze ze vliegen en dan heb je er geen kind 'an. 's Winters is het een ander paar mouwen, dat is zogezegd de dooie tijd maar past op ze hebben nu ammoal goeie en ma ken avenant geruchte en lawijt. Ook worden er problemen van de or ganisatie, van rayon-indeling, van de poulebrief aan de orde gesteld, niet te vergeten het transport van de duiven naar de stations van lossing. Vroeger gebeurde dat per ijzeren weg op zijn Bels chemin de fer, na dien kwamen de speciale kamions, die ook al heel wat stof hebben doen opwaaien en niet alleen in het vluchtseizoen. We hebben jaarverga deringen gekend, beruchter dan Poolse landdagen, er werden alsdan klappen tafel gegeven van een inten siteit die nietsvermoedende omwo nenden de schrik om het hart deden slaan, vervuld als ze waren van de bange voorgevoelens dat de Rus en de Chinees alreeds in aantocht wa ren. Een veel betere uitlaatklep voor overkropte gemoederen zijn vanouds de kampioenendagen. In den Bels, alwaar ze uitgevonden zijn door de brouwerijen, zijn dit geen gewone tentoonstellingen maar feestelijke gebeurtenissen waar wekenlang reik halzend naar wordt uitgezien. Op sommige plaatsen worden ze alreeds opgeluisterd met dansvloer, mortier- orgels, worstebrood, friten en ami- cain préparé (mee ajuin), het geheel overgoten mee een goei' pint. ZONDAG A.S. AANVANG HALF DRIE INTERNATIONALE WEDSTRIJD Deze Poolse club telt 4 internationals: Büla - Faber - Marx en Janossy. Een wedstrijd die men niet mag missen. I Om nu op St. Fidelis terug te ko men, kreeg ik Piet Netten aan de te lefoon. Mijnheer De Bruin, zei Piet, wij blijven niet achter. Komt er op dit gebied iets nieuws, dan zitten wij er op als de duvel-op-geerte. Zo be gint hedenavond acht uur ons grote rad van avontuur te draaien, met tombola. Daar kunnen ze bij onze zuiderburen, de Belzen, nog eens een puntje aan zuigen. Ook staan er eni ge gloednieuwe Italiaanse koffiema chines te dampen, dit om het wor stebrood beter tot zijn recht te laten komen. De beenhouwers Fasen, Heijne- mans, De Jong, Hermus, Claessen, enz. enz hebben er ware kunstwer ken van gemaakt, het is alsof er een engeltje over je tong fietst. De zaal aan de Schorsmolenstraat gaat open met muziek te 19 uur pre cies. Morgen zondag vanouds de gan se dag volle bak. Er zijn niet minder dan honderd vijftig stands. Het is dit jaar voor de achttiende keer dat de „Onderdui kers" hun kampioenendag organise ren. De negerjj Halsteren heeft mij al tijd na aan het hart gelegen. In mijn jonge jaren heb ik daar nog in de kost gelegen bij Jan de Muis zaliger, ik was toen lid van de „Luehtgids" onder voorzitterschap van J. B. (Tiest) Stok. Mels vara den Avert wist een nachtegaal te zitten en die gingen wij op een schone avond eens beluisteren, om vervolgens met kap per Piet van Meel Op de paling te gaan vissen, Mels had vroeger ook duiven gehad, doch vloog weinig prijzen en daarom vond hij het maar een dooie boel. Dezer dagen ontving Ut een schrijven van ene J. van Kruistum met de uitslagen van de kampioenschappen 1969 in deze machtige maatschappij. Vitesse: 1. J. van Kaam, 2. M. van de Wildenbergh, 3. C. Karre- mans, 4. C Hendrikx, 5. J. Hage naars, 6. J. van Tilburg; halve fond 1. C. Lambregts, 2. C. Hendrikx, 3. J. Lambregts (niet te verwarren met Jantje uit Roosendaal) 4. J. Karremans, 5. J. de Jong, 6. J. Kruft; fond: 1. C. Hendrikx, 2. C. van der Zande, 3. C. Lambregts, 4. G. van Turnhout, 5. A. van der Zan de, 6. C. Karremans; jonge duiven; 1. F. van der Zande, 2. C. Hendrikx, 3. P. Severijnen, 4. M. van de Wil denbergh, 5. J. Hagenaars, 6. G. van Turnhout; navluchten: 1. B. Klaaa- sen, 2. C. van der Zande, 3. C. Hen drikx, 4. J. van Kaam, 5. J. Karre mans, 6. J. Hagenaars enz. Op de tentoonstelling van 30 nov. jl. moesten C. Hendrikx en zoon met een kamionneke komen om al hun gewonnen prijzen af te halen: gene raal over alle vluchten en traete menten van een kleine tweehonderd leden! 1. C. Hendrikx en zonen voor noemd, 2. J. van Kaam, 3. M. van de Wildenbergh, 4. C. Karremans, 5. C. van der Zande, 6. C, Lambregts enz. Het was een schoon feest. Tevens houd ik mij aanbevolen voor eindstanden van kampioen schappen van andere maatschappij en in het (enorme) verspreidingsge bied van De Stem. Dan kan ik er af en toe een woordeke over placeren. Morgen zondag 11 uur opent Wil lem Hopstaken, voorzitter van de Zuid-Nederlandse Bond de kampioe nendag van de Kring Hoogerheide. Het staat er zo simpel, in een paar woorden. Maar er is heel wat noes te arbeid aan vooraf gegaan. De or ganisatoren in Hoogerheide doen dat op waarlijk voorbeeldige wijze, daar is de hele Westhoek het over eens. Het gaat hier om het op hoger plan brengen van de duivesport in de negerijen Ossendrecht, Put, Woensdrecht, Huijbergen enz. Niet minder dan vijf en zestig grote kam pioenen uit het ganse gebied van Put tot Steenbergen en Vosmeer. Het batig saldo is voor het Jeugd werk in de reeds met name genoem de gemeenten. De tien generaal- kampioenen van de Fond Union, on der aanvoering van M. P. Buuron te Bergen op Zoom, 76 jaar oud doch nog vlug ter been als het er om gaat een vroege duif te pakken, zullen in „Alcazar" gehuldigd worden. Vol gens velen zal deze, overigens res pectabele zaal, te klein zijn als Wil lem het spreekgestoelte beklimt Ook Den Bruinen zal met zijn presentie aanwezig zijn. zeven (en de heer Roos ging dan uit van de succesvolle jaren), maar onze begroting stijgt elk jaar onrustba- Ilet kwam erop neer dat de KNSB dankbaar voor de subsidies die even wel verre van toereikend zijn bij particulieren „moest aankloppen" om te trachten het gat in de geldkist te vullen. Mars was bereid de helpende hand te bieden en intwierp een campagne (1 cent voor een wikkel), die de schaatsbond niet verzekerd van de steun van eigen leden en de vele schaats'icfhebbers in Nederland voor een groot deel uit de zorgen kan ha1 en. Henny Roos: „Op ons programma staan o.a. de specifieke sprinttraining en jeugd training. Hierbij is het oog gericht op de Olympische strijd in 1972 in Sapporo. Ze konden geen van beide uitgevoerd worden. Nu is dat in de toekomst wellicht mogelijk, dank zij de medewerking die we thans hebben gekregen". Het woord sponsor werd niet ge bruikt. De firma heeft steun toege zegd uiteraard niet alleen om de goede oom te spelen omdat het Canadese bedrijf op soortgelijke wij ze veel succes heeft geboekt. Het is een groots opgezet plan, dat niet even in elkaar is gepoot, maar waaraan reclamedeskundigen net zo lang hebben gedokterd tot het een complete actie is geworden. Moeilijk heid was dat de centen pas na half maart, als de actie gelijk met het schaatsseizoen is beëindigd kun nen worden afgedragen. Geen nood, want de firma overhandigde giste ren aan het KNSB-bestuur als voor schot een cheque van 25.000 gulden. Het mag een ongebruikelijke ma nier worden genoemd om op deze wijize te trachten de noodzakelijke fi nanciën bijeen te krijgen, maar als andere middelen ontoereikend zijn en er geen kans is op drastische verho ging van subsidies en dergelijke, mag de KNSB blij zijn dat uit het zaken leven een dergelijk grootse actie is voortgekomen. Interprovinciaal contact over de grenzen? Naar mij van betrouwbare zijde verzekerd wordt, zijn er be sprekingen gaande op hoog niveau om te komen tot twee tot vier con coursen op afstanden van 450 tot 600 km. Met deelneming van liefheb bers uit de provincie Antwerpen en de Z.N.B. (Brabant en Zee land). Er zijn twee mogelijkheden, ten eerste dat enkele schone vluch ten zoals Tours, Chateauroux, Limo ges etc door beide organisaties op het vluchtprogramma gecoördineerd worden. Dit is het streven van mannen als Hopstaken en Jacobs. Er zou dan ge vlogen worden op een poulebrief die heel wat beter in de smaak valt dan die van de N.P.O. voor de nationale concoursen. Een andere mogelijk heid is dat de liefhebbers van de Z.N.B. vergunning zal worden ver leend om in Nederland in diverse centra in te korven voor bijvoor beeld twee vluchten van de Antwerp se Fond Club, een en ander onder transport en rechten en plichten van de Belgen Terwijl op hun beurt de Belgen gelegenheid zullen krijgen in hun eigen centra in te korven voor een tweetal schone Bondsconcoursen van de Z.N.B. Er is voor dit lang verhoopte internationaal contact aan weerszijden van de grens zeer grote belangstelling. Zal het er, vijf en twintig jaar na de oorlog, eindelijk van kunnen komen? Adhesiebetuigingen, schriftelijk of telefonisch, aan het secretariaat van de Z.N.B Allemaal goeie DEN BRUINEN HEERENVEEN (ANP) De zware training, die de kernploegle den donderdag in Heerenveen te verwerken hebben gekregen, drukte een duidelijk stempel op de selectie wedstrijden van gisteren. De ge maakte tijden waren matig, ook al omdat de baan wat kleverig was door mistaanslag. Toch waren er voor bondscoach Leen Pfrommer enkele pluspunten. In de eerste plaats Jan Bols. die met meer zelf vertrouwen reed en verder het op merkelijke sprintvermogen van Jap- pie van Dijk. Cees Verkerk ging enigszins stroef over de baan. Vooral op de 10 kilo meter, Od welke afstand hij na 2500 meter Bols die zowel de 500 me ter als de tien kilomeiter won moest laten gaan. De Hoogevener vergrootte zijn voorsprong regelma tig. Een val van Verkerk, toen Bols al ongeveer 250 meter was uitgelo pen, bracht het unieke feit dat Ver kerk aan zijn laatste ronde moest beginnen, toen zijn tegenstander al was gefinised. Ard Schenk had gemikt op een tijd van rond de 16 minuten en 42 secon den. Na zeven kilometer moest hij echter dit schema loslaten. Belofte vol was verder de knappe tien kilo meter van Co Giling, die voor het eerst op deze afstand startte en meteen een officieus jeugdrecord (een officieel bestaat niet) reed met 16.41.8. Bij de dames verraste de 30-jari- ge Friezin Attje Keulen-Deelstra, die zowel de 500 als de 3000 meter won in de uitstekende tijden vau respectievelijk 47.4 en 2.32.0. Elly van der Brom klasseerde zich met een flinke achterstand als tweede Het was opmerkelijk dat de rijdsters van de Friese ploeg bij deze selec tie-wedstrijden zich zonder moeite konden handhaven naast de gese lecteerden van de kernploeg. Zo kwamen Attje Keulen-Deelstra, Ak- ke Falkena en Sijtje van der Lende tot betere prestaties dan bijvoor beeld Carry Geyssen, Rieneke Dem- min.g en Wil Burgmeyer. Ans Schut reod een matige 500 meter, maar compenseerde dat gedeeltelijk door een vrij goede 1500 meter. Kees Verkerk: ingelopea

de Stem | 1969 | | pagina 25