Q7S ïATIEF In Breda aparte actie van verontruste katholieken heerlijke ERA op het brood, gezonder voor uw lijn! qutx Vliegveld Woensdrecht „ZWIJGENDE KERK" WIL INVLOED OP BELEID Rode Kruis Middelburg biedt honderd jaar hulp Havenschap Vlissingen komt nog vóór Kerstmis in Kamer Atleet Vónck naar Spanje PPR slaat aanbod van PvdA af Kijk- wat'n .oopjes! papier voor uw pen Predikant bedankt Z.L.M.-vergadering in „De Vroone" i fashion i step-in uper sportwol akens 3 koopje: intasie-laken goedkoper Invloed Geldgebrek N.F.O. Kapelle houdt snoeidemonstraties Grootte Commentaren Volkskerstzang in Goes Kapelle ..De vijfde plaats Koewacht Interg as Eervol ontslag voor J. de Jager NA „TV-AFFAIRE": Burgemeester Maarheeze wil ontslag Nieuwe projecten van EEG- ontwikkelings- fonds CDR's volgende week op de beurs 7 DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 7 met plooitjes, ge- urd met streepje of namakant van 7.50 e neck, met contrast- repen, 116-148 vanaf sr scheerwol, 16 kleuren, 100 gram van 2.50 225 eborduurd, met bloem- 14.75 en 13 7 5 12.75 en "I "1^® >administratie vragen wij ing MULO en accuratesse D 1200, gelieve U te rich; Iszaken en Sociale Die (Van een onzer redacteuren) BREDA Op de dag waarop de Actiegroep Wereldkerk zich via advertenties in dagbladen aan de Nederlandse katholieken be kend maakte, is er in Breda een communiqué verschenen van een „Actiegroep Verontruste Katho lieken Bisdom Breda". Het is een groep die zich, wat haar werkter rein betreft, beperken wil tot het bisdom Breda, maar die overigens dezelfde intenties heeft als de lan delijke groep van het manifest. Ze richt zich ook tot dezelfde groep mensen, vraagt eveneens om adhesiebetuigingen (postbus 1006 Breda) en vraagt geldelijke steun via een eigen nummer, gi ro 132 44 34 van de Algemene Bank Nederland met vermelding „Actiegroep Vereontruste Katho lieken Bisdom Breda". Twee acties dus van dezelfde strek king, gedeeltelijk ook door dezelfde mensen aangetrokken en voor zover het betrekking heeft op het bisdom Breda ook met hetzelfde werkgebied. Waarom? Een van de deelnemers aan de Bredase actie vertelt dat zijn groep ervan op de hoogte was, dat het landelijke manifest zou verschij nen en dat de groep ook haar mede werking aan de initiatiefnemers daar van heeft aangeboden. De gedachte aan een dergelijke actie leefde in Breda al langer, met name in de groep die door een aantal toevallige gesprekken tot stand was gekomen. „Maar wij willen onze actie graag •diocesaan en regionaal zien. Wij me nen dat we op die manier gemakke lijker contact krijgen met de mensen in het bisdom en dat we beter dan aBeen via de landelijke actie op de hoogte kunnen komen van de lo kale omstandigheden. Het is helemaal niet denkbeeldig dat we tot nauwe samenwerking met de landelijke ac tie zullen komen" (Van onze correspondent) KAPELLE De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk in Kapelle- Biezelinge kreeg bericht dat drs. N. C. de Fockert heeft bedankt voor het beroep dat door hen op deze predi kant was uitgebracht. Drs. de Fockert, afkomstig uit Am sterdam, nam het beroep aan naar Zaandam De Geref Kerk in Kapel- le-Biezelinge is binnenkort een jaar vacant. Het communiqué formuleert de doelstelling als volgt: De Bredase groep wil aan diegenen onder het kerkvolk, die tot dusver gezwegen hebben, invloed geven in het ziel- zorgbeleid. D .ze doelstelling is onderwerp ge weest van een gesprek dat de meer derheid van de groep op 22 november gehad heeft met mgr. H. Ernst, een gesprek dat twee en een half uur ge duurd heeft. Men heeft daarbij de bisschop grote bezorgdheid laten blij ken, o.a. over het geloofsonderricht. Het communiqué zegt: „Het op ver scheidene plaatsen ontbreken daar van en de wijze w"aarop het hier en daar gegeven wordt, heeft tot gevolg dat het jongeren vaak aan elementai re geloofskennis ontbreekt. Daardoor ontberen de ouders de onmisbare steun, die geregeld en verantwoord godsdienstonderricht hun bij de godsdienstige opvoeding van hun kinderen zou dienen te geven. Voor de betrokken jongeren betekent deze situatie het ontstaan van verwarring inzake hun houding ten aanzien van geloof en zeden en gedrag". in het onderhoud met de bisschop is ook de bezorgdheid van de groep over de voorgenomen reorganisatie van d ezielzorg en van de parochie structuur ter sprake gekomen. Blij kens het communiqué heeft de bis schop zich bereid getoond aan hen, die de mening van de „Zwijgende Kerk" willen vertolken, inspraak te geven in het diocesane zielzorgbeleid, met name in de onderscheidene dio cesane instanties en inzonderheid in het Diocesaan Pastoraal Beraad, „dat in zijn huidige samenstelling óók naar de mening van de bisschop niet representatief is voor alle gele dingen en stromingen in het bisdom". Mede op grond van genoemd ge sprek heeft de groep het initiatief ge nomen gelijkgezinden in het bisdom bijeen te brengen, priesters en ge lovigen uit alle maatschappelijke ge ledingen en leeftijdsgroepen, om op die wijze vertegenwoordigers van de MIDDELBURG Gisteren heeft het Rode Kruis herdacht Jat het 100 jaar geleden werd opgericht. Het levens verhaal van deze honderdjarige is geen opsomming van heldendaden en buitengewone hulpacties. Toch heeft het Middelburgse Rode Kruis nu al honderd jaar lang, waar nodig en mogelijk hulp geboden. Op 19 januari 1869 werd er een comité opgericht tot hulp aan ge kwetste en zieke krijgslieden in tijd van oorlog. Op 27 juli 1869 's namid dags ter half drie uren, werd de eerste vergadering belegd. Het Rijks archief te Middelburg heeft nog stukken tot 1903. Na die tijd werden geen logboeken meer bewaard of zijn wellicht bij het bombardement verloren gegkan. Uit de mondelinge overlevering van de voorzitter uit de jaren 1940, Dr. J. C B Simons, vernemen wij echter een gedeeltelijk vervolg. In 1934 werd de bloedtransfusiedienst (ADVERTENTIE) Als u graag gezond en slank blijft, eet dan niet te veel en niet te vet. Met Era op het brood in plaats van boter of margarine, bespaart u elke dag ±120 calorieën. De moeite waard l En bovendien eet u lekker. £R.io0.ZK.2U.I opgericht, die momenteel ruim vier honderd donors heeft. In 1940 werd een noodziekenhuis ingericht in een school aan de Herengracht voor hulp aam de oorlogsslachtoffers. In die tijd werd er veel hulp verleend aan an dere plaatsen, o.a. in Westkapelle waar de dijken gebombardeerd wa ren. In 1945, vlak na de oorlog, ver zorgden vrijwilligers van het Rode Kruis de gevangen genomen en ge wonde N.S.B.'ers. In 1948 werd de lectuurcentrale opgericht. Uit die tijd stammen de lectuurbussen die nu nog overai staan in het land. De wa tersnoodramp in 1953 ging de afde Uiig Middelburg zonder grote schok ken voorbij. Er was een opvangcen trum ingericht op de Kinderdijk en het korps bleef daar dagenlang „stand by" voor direkte hulpverle ning. Momenteel telt het korps vieren twintig actieve damesleden en acht heren. Nu treden zij altijd op bij sportevenementen. Zij zijn de vak kundige begeleiding van de zieken op het hospitaalschip Henri Dunant en dragen zorg voor het uitzenden van zieken naar verpleegtehuizen. Vrijwilligers werken in zieken- en bejaardentehuizen. Momenteel legt men zich toe op hulpverlening bij eventuele rampen in het Sloegebied. Het korps zal ter viering van het honderdjarig bestaan de zogenaamde „vergeten groep" met een presentje verrassen. Onder deze groep vallen die mensen, die nooit van bed ko men, die dus nooit mee kunnen met een bootreis of deel kunnen nemen aan een koopavond. Woensdag- en donderdagavond zullen de vrijwil ligers honderdtwintig cadeautjes rondbrengen. Het Rode Kruis te Middelburg heeft ergens in het achterhoofd plannen om toch iets extra's voot deze groep te blijven doen. Men kampt echter met geldgebrek. Van de jaarlijkse collecte moet de helft worden afgedragen aan het hoofdbestuur, voor nationale en in ternationale hulp. Met de rest moe ten de afdelingen zich zien te be druipen. Tot een eigen gebouw is het om die reden nog noodt gekomen. Vanavond zal er een herdenkings bijeenkomst worden gehouden in de schouwburg te Middelburg. (Van °nze correspondent) KAPELLE In het gemeenschaps huis ,,De VroOne" werd dinsdagavond 'n durk bezochte bijeenkomst gehou den van de afdelingen. Kapelle, Bie- zelinge en Wemeldinge van de ZLM De leiding beruste bij de heer J. yan Overbeeke uit Kapelle. Spreker was drs C de Schipper van het ETI te Middelburg over e ontwikkelingen die zich in Zeeland voltrekken Speciaal besteede hij aan dacht aan de huidige industrialisatie en de toekomstverwachtingen op dit terrein. Ook behandelde hij de mogelijkhe den van de recreatie en de woonge legenheid in Zeeland alsmede de ka- nalenplannen en het Reimerswaal- plan Op dit onderwerp volgde een discussie (Var onze correspondent) KAPELLE- De afdeling Kapelle en omgeving van de N.F.O. heeft in samenwerking met de vereniging van oudleerlingen van tuinbouwwin- tercursussen het initiatief genomen tot het organiseren van snoeimidda- gen. Deze worden gehouden in Yer- seke, op 18 december, Biezelinge 17 december, Kapelle 16 december en Kattendijke 19 december. In het bijzonder zal aandacht wor den Besteed aan de moderne snoeivor men. De demonstraties worden gege ven door deskundigen van de rjjks- tuinbouw voorlichtingsdienst. „zwijgende gelovigen" op alle beraad niveaus als gesprekspartner erkend te zien Hoe groot de groep is voor wie de actie zich wil inspannen blijken ook de ondertekenaars van het communi qué niet te kunnen aanduiden. De hierboven genoemde woordvoerder zegt: „Wij denken wel dat het er veel zijn. In perscommentaren wordt zelfs van een grote meerderheid gespro ken. Dat kan best, maar wij hebben uit prudentie die woorden zelf niet in de mond genomen". Misschien zal het aantal adhesiebetuigingen hier wat klaarheid in brengen. Wel duidelijk is, dat de groep kwalificaties als „de stem van het midden" en „midden orthodoxie" niet op prijs stelt. „Wij willen helemaal geen etiket hebben, wij willen vrij zijn. Dat betekent dat wij ons niet in een extreme positie laten maneuvreren en dat we ons ook niet telkens opgelaten willen voelen doordat men ons, zonder in spra..k, voor voldongen feiten stelt in de kerk" Binnen de Bredase groep blijkt men het te betreuren, dat perscom mentaren op het landelijk manifest reserves tonen. „Men wekt nu al argwaan en men oppert nu al vrees ten aanzien van onze bedoelingen. Doet men dat ook wel ten aanzien van de extreme vernieuwers?" Tenslotte constateert men dat een „belangrijk motief voor het zwijgen' in de pers niet is gesignaleerd. Dat is de verwachting, dat het extremis me in de kerk on de duur wei aan zichzelf zou overlijden. De groep van het Bredase commu niqué bestaat uit de volgende per sonen: J. Audenaerde, G. v. Beekho ven, M. Dorren, A. Duijnstee, J. Duijnstee, drs. G. Heere, dr. H. Hou- ben, drs. A. v.d. Made, mej. M. Mi- chielsen, J. Mutsaerts, A. y. Putte, ir. H. Sprangers, B. van Tetering, C. Verschuren, mr. H. Wiltink en P. Zeeigers. (Van onze correspondent) GOES Traditiegetrouw zal dii jaar in Goes weer een volkskerst zang worden gehouden en wel op za terdagavond 20 december om half acht in de goed verwarmde veiling- ha] aan de Fruitlaan in Goes. De samenzang zal worden begeleid door het Trio Louis van Dijk. Men ver wacht een grote belangstelling. Al behoort u misschien niet tot ogen van de Nederlandse semi- het legioen, dat al dan niet regel matig zijn behoefte aan recreatie of sensatie bevredigt door een voetbalwedstrijd bij te wonen, u zult, nemen we aan, toch wel eens een televisieuitzending van zo'n evenement hebben gezien en er iets van weten. Het zal u dan wel opgevallen zijn hoe vaak goede voetballers „opgelegde" of „geheide" kansen, zoals dat in de voetbaltaal heet, missen. De sportverslagen staan er 's maan dags vol van. Misschien hebt u wel eens gedacht als er zo iets ge beurde „Die prutser moeten ze maar zo gauw mogelijk aan de kant zetten." Tja, zoals bij de scheepvaart de beste stuurlui aan de wal staan, zo zitten bij voetbal de beste schutters op de tribune of, als het om een t.v.-uitzending gaat, in de makkelijke fauteuil. Toch hebben wij ons ook wel eens afgevraagd hoe het mogelijk was, dat een toch geroutineerd speler en erva ren schutter een makkelijke kans om een doelpunt te maken kon missen. Maar nu is dat opgelost. Een in stelling van bij-het-dragen-van- een-bril-belanghebbenden heeft een onderzoek ingesteld naar de profvoetballers en daarbij is ge bleken, dat bij meer dan een kwart van hen iets aan het ge zichtsvermogen hapert. Bij een zeker percentage van dit kwart was er zelfs sprake van bepaald onvoldoende gezichtsscherpte. En daarmee is het raadsel van de ge miste kansen wel opgelost dach ten we de spelers zien het doel niet goed. Dat is, meenden we, wel iets voor de Stern-quiz. Er gens in de krant hebben we dit percentage genoemd. In een van de drie hieronder genoemde ge tallen vindt u het goede 1 12.23 procent 2 13.68 3 12.32 Intussen zijn we een halve mor gen zoet geweest met het tellen van de briefkaarten met de uit slag van de eerste quiz, die van vorige week Het zijn er vele hon derden. Daarbij is gebleken, dat vrijwel iedereen zich prompt aan de spelregels heeft gehouden. En ook, dat velen bijzonder goede vragen hebben ingestuurd. Er wordt nu -hard gewerkt aan de vaststelling van de uitslag. Die zult u aantreffen in de krant van vrijdagmorgen. Onze ontwikkeling gaat zo snel, dat wij bij te nemen plannen hoe good ook bedoeld, ons telkenmale dienen af te vragen: wat doen we met dit plan in het jaar 1980, 1990, of het jaar 2000? Het heeft mij bevreemd dat de stichting Ons Land schap een zaak als het vliegveld Woensdrecht, aan de openbare opi nie moest voorleggen. Waren Gede puteerde Staten niet op de hoogte? Zij zouden toch beslist een bulder- baan boven een door haar gereser veerd groen gebied niet accepteren. Zien wij de bevolkingsdichtheid in het kuipje, dat Nederland heet, dan dient elk mens zich af te vragen of het niet gewenst is dat eik plan op dergelijk niveau allereerst voor noemde instantie dient te bereiken. Een prachtig bosgebied, uniek in West-Brabant, dreigt verloren te gaan, tenzij de bevolking van West- Brabant zich laat horen. Waar blijft onze inspraak en waar blijven onze rust-groenstroken? Met hoeveel mil joenen zijn wij in 1990? Met 15, 16 of 17 miljoen? Moeten wij ons dan niet gaan zien als inwoners van de stad Nederland in Europa? Langs deze weg lijkt het mij ge wenst te vragen: welk kamerlid springt er eens in? Hij is, lijkt mij, voldoende geruggesteund. RT7CPEN.A. C. VAN DE WOUDE. KROMME ELLEBOOG 8 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het wetsontwerp betreffende oprichting van het ha venschap Vlisingen-oost, zal vol gens de informatie van b. en w, Vlisingen, nog vóór, het kerstreces in de Tweede Kamer worden behan deld. Bij onvoorziene vertraging, zal het wetsontwerp in elk geval direct na het kerstreces op de agenda van de Kamer prijken. B. en w. zeggen desgevraagd, dat zij geen definitieve mededelingen kunnen doen over de omvang van de investeringen die nodig zijn voor de outillage van de -kade in Vlissingen-oost. Het staat wel vast, zo zeggen zij, dat de N.V. Haven van Vlissingen deze uitbreiding niet uit eigen mid delen zal kunnen financieren. De mogelijkheden ter financiering zijn o.a.: het uitgeven van aandelen N.V. Haven van Vlissingen in porte feuille, dan wel het opnemen van bankkredieten. Er is ook een moge lijkheid, dat de N.V door het af staan vgn rechten aan het haven schap, een schadeloosstelling zal ont vangen, waarmee financieringen ge pleegd kunnen» worden. B. en w verwachten dat de finan ciële resultaten van de N.V. Haven van Vlissingen zullen teruglopen, nu Antwerpen op het punt van de wol behandeling enkele concurrerende voorwaarden heeft geschapen, niet met overheidssubsidies, doch dank zij particuliere initiatieven. De vooruitzichten voor Vlissingen als containerhaven zijn op korte ter mijn niet groots. Vlissingen heeft geen kade die geschikt is voor be handeling van containertransporten. Als in begin 1971 de kade in Vlis- singen-oost klaar is, dienen zich mo gelijkheden aan om daarvan een con tainer-terminal te maken. De onder handelingen hierover zijn gaande. Eind december verwacht men een beslising van enkele container-con sortia, over de plaats en de wijze waarop containerschepen uit Austra lië zullen lossen. Op het in Zeeland heersende onbe hagen over „achterstelling van de provincie in het nationaal'beleid", zeggen b. en w., dat zij dit gevoel wel begrijpen, maar dat men in an dere provincies eveneens met de traagheid en onzekerheid van het rijksbeleid. B. en w. spreken ook over de sa menwerking op het gebied van zee havenontwikkeling in zuidwest-Ne derland. „Wij zijn voorstanders van grote publiciteit" zeggen zij, ten aanzien van het werk en de be raadslagingen van het overlegorgaan. Een suggestie van één der raadsle den, dat industrievestiging in Zee land alleen beneden de zuidelijke oever van de Oosterschelde moet plaatsvinden, noemen b. en w. van Vlissingen „niet onaanvaardbaar." Over de aan te leggen nieuwe veerhaven in Vlissingen zegt het col lege: „Voor 1970 zijn er geen gelden op de rijksbegroting voor dit werk uitgesproken. Wij stellen ons voor om G.S. van Zeeland over één en an der opnieuw te raadplegen en even tueel een gezamenlijke stap bij de minister te doen. (Van onze atletiekmedewerker) HULST Ingevolge een ontvan gen invitatie voor de derde Grand Prix Internationa] de Cross Ciudad de Granollers, die zondag 21 december in de Spaanse plaats Granollers over een afstand van 8000 meter na] wor den gehouden, zijn door de nationale technische commissie van de KNAU de volgende Nederlandse atleten voor deze wedstrijd aangewezen Piet Vonck van atietiekclub Hulst. Egbert Nijstadt van DOS Dwingeloo en Jan Zijderlaan van de atietiekclub Gou da. Het drietal zal zaterdag 20 decem ber onder leiding van de heer Nico Lemmens uit Waalwijk vanuit Brus sel per vliegtuig vertrekken Postduivententoonstelling In „De Vroone" is zaterdag een duiven ten toonstelling van de vereniging OWTB in Kapelle. Deelname is mogelijk voor duivenhouders uit heel Zeeland en er zijn vele inschrijvingen binnen gekomen. 95 (Van een onzer verslaggevers) GOES De P.P.R. zal geen ge bruik maken van het aanbod van de P.v.d.A. een verkiesbare plaats voor een Zeeuws P.P.R.-lid op de kandi datenlijst voor de komende verkie- zinen van Provinciale Staten accep teren. De opengebleven vijfde plaats op de P.v.d.A.-lijst zal nu van onder op worden aangevuld. In een communiqué heeft de P.P.R. laten weten dat P.v.d.A. en P.P.R. waarschijnlijk meer winst zullen boeken wanneer de PP.R. van het aanbod geen gebruik zal maken. In het communiqué wordt hiervan geen verklaring gegeven. De P.P.R. accep teert volgens het communiqué wel gaarne een stembusakkoord, zoals dat eerder met de Partij van de Ar beid is overeengekomen. Naar verluidt hebben de partijen geprobeerd de N.K.V.'er J. van de Voorde, die onlangs uit de K.V.P is gestapt, te interesseren voor de vrij gehouden P.P.R.-zetel op de P.v.d.A.- lijst. De heer Van de Voorde, die voor de K.V.P zitting heeft gehad in Provinciale Staten van Zeeland, is echter niet op het verzoek inge gaan. Damesgymnastlek in verbann met het feit dat de huidige voorzit ster van de damesgymnastiekclub, mevrouw De Groot-Bos. binnenkort onze gemeente gaat verlaten werd mevrouw H Polspool-de Guchtenei- re tot haar opvolgster benoemd Toneel Onder regie van de heer Th. Baert heeft de plaatselijke to neelclub de komedie in drie bedrij ven Doe het zelf, Pappa van Ad Beerer.s ingestudeerd. Het ligt m de bedoeling het stuk eind februari of begin maart op te voeren Topbiljart De Tovak-leden leden een zware 8—16 nederlaag tegen de Ruige Toepers getuige de volgende uitslagen. J. Thijs - G. Vereecken 20, P.. Mar tens - W de Belie 02 G. Goos- sens - J. Smit 0—2, C. Martens - A. Ferket 11, B. Rombaut - P de Jonghe 11, G. Vercauteren - Th. de Block 1—1, F. Buijs - J. de Be tuwe 1—1, J. van Boven - J- Leen- knecht 02, L. Coppieters - P. de Beuie 0—2, G. Drubbel - A Vlassen- rood 02, F. Vervaet - P Vaient 0— 2. F. Rombaut - B. de Jonghe 20. Mede namens vele andere, die door de technische storing van Intergas enige uren zonder warmte zaten wil ik toch langs deze weg mijn dank betuigen voor de bijzonder char mante wijze waarop de gebreken werden ongedaan gemaakt. Na een bijzondere voor deze tijd zeer vlotte service kwamen ze bo vendien ons op St.-Nicolaas ook nog eens extr0 verrassen met een heer lijke boterletter. Wij kunnen niet anders dan hulde brengen aan directie en personeel van Intergas, die ons duidelijk heb ben gemaakt, dat er ook in deze haastige wereld nog service moge lijk is Het leefklimaat hier in Oos terhout heeft nog eens een extra sti mulans gehad. OOSTERHOUT, J. P. DE JONG o (Van onze correspondent) YERSEKE Met ingang van 1 januari 1970 is aan de heer J. W. de Jager op zijn verzoek eervol ont slag verleend als commandant van het korps vrijwillige brandweer Yer- seke, welkkorps hij gedurende 38 jaar heeft gediend. Aan dit feit zal de nodige aan dacht worden geschonken in een of ficiële afscheidsbijeenkomst welke gehouden zal worden op maandag 22 december om acht uur ih de raadszaal van het gemeentehuis te Yerseke. r- (Van een onzer verslaggevers) MAARHEEZE Twee jaar voor zijn pensionering, na een ambtspe riode van 33 jaar, heeft burgemees ter R. H. van Schaik van Maarheeze besloten de strijdbijl te begraven. Op dokters advies heeft hij de ko ningin verzocht hem zo spoedig mo gelijk eervol ontslag te verlenen, omdat hij niet langer burgemeester van Maarheeze wil zijn. Burgemeester Van Schaik kwam na enkele jaren ais volontair ge werkt te hebben op het gemeente- huii in Oirschot in 1936 naar Maar heeze waar hij de gemeentebelangen zo goed en zo kwaad als dat ging, gediend heeft. Vooral de laatste ja ren heeft burgemeester Van Schaik het niet gemakkelijk gehad. In de raadsvergaderingen kwam het meerdere malen tot felle woor denwisselingen, vooral toen aan het begin van de nieuwe zittingsperiode enkele onderwijzers hun entree in de raad maakten. In de laatste ver gadering legde raadslid Desmet de burgervader het vuur na aan de schenen over zijn beleid in verband met de aanschaf van drie kleuren televisies voor de lagere scholen in Maarheeze. De raad was daar per se tegen omdat dan twee andere scho len van t.v. verstoken zouden blijven. De burgemeester ging echter zijn eigen gang en zag kans „een grote industrie in het zuiden des lands" te bewegen drie toestellen in bruik leen af te staan. De raad leverde toen bijzonder felle kritiek en aam het ein de van de vergadering schoot wet houder Van den Wildenberg nog en kele gifpijlen af: „Met u is niet te werken, de ambtenaren staain voor u te bibberen." 'V BRUSSEL (ANP) De Europese Commissie heeft haar goedkeuring gehecht aan een vijftal financie ringsprojecten, tot een totaalbedrag van 8,3 miljoen dollar, van het fonds vooi ontwikkelingshulp aan de 'geassocieerde landen. De projecten hebben betrekking op ontwikkeling van de katoenteelt in Ivoorkust (6,3 miljoen dollar, waar van 1,6 ais lening), wegverbreding in Nigever (214.000 dollar), verbete ring van waterhuishouding in de NI- gervallej (292.000 dollar), algemene studies van. ontwikkelingsprojecten (1,5 miljoen dollar) en voedselhulp aan Somalia (49 000 dollar). AMSTERDAM (A.N.P.) Op don derdag 18 december zullen ter beurze van Amsterdam worden geïntrodu ceerd Curagao Depositary Receipts (CDR's) van gewone aandelen „The Rio Tinto-Zinc Corporation Limited (RTZ)", gevestigd te Londen. D=ze introductie volgt op de uitgit- te van 45 min dollar 6 3/4 pet. obli gaties per 1984 Rio Tinto-Zinc Finan ce n.v„ te zamen met 45.000 warrants welke plaatsvond op 1 april 1969. El ke warrant geeft het recht om tot 30 april 1979 voor een tegenwaarde van 150 pond sterling in contanten, ge wone aandelen RTZ met een nomi nale waarde van 10 shilling elk te verkrijgen tegen een koers van 155 S. per aandeeji.

de Stem | 1969 | | pagina 7