ment ordioer SELETÜ NIEUW DIERENASIEL VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OPEN BEJAARDEN WERK IN NIEUW CENTRUM PETRUS HONDIUS- LYCEUM GEOPEND Christelijke mavo Axel in actie voor Biafra Sloan's Balsem Raad Oostburg akkoord met bouw van sporthal en instructiebad Dinsdag in Terneuzen in gebruik Oliebollenbazaar en disco-avond OORDIGER Ontspanningsavond Ui-afdeling Laatste tentoonstelling van „Herleving" Voorstel b. en w.: Burgemeester Aschoff commissaris van waterleidingmij. oten van de con- nu hetzelfde zal f an hiervan >S0 tankstation) Terneuzen Onbekende spuit tiuis en auto in Oostburg vol teer VOOR RUIM WEE MILJOEN Breskens Informatie-avond ontwikkelings hulp in Oostburg Discc Wat en waar t VANDAAG Tentoonstellingen DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 hoopt dat moderne compo. e voorraad moderne opera's blijven houden. Als men aedenkt dat bijna iedere jon- pomst van betekenis graag schrijft, dan zou dat een kenende ontwikkeling kun- door Edward Greenfield geven wij u kennis van jn dierbare echtgenote en r, behuwd- en grootmoe- ister, tante en nicht, me- KAMOEN 5 van de heer ïannes Govaert 30 juli 1902 en overle- (h-zie»enhuis te Sluiskil rrzien van het H. Sacra- raert rn-Govaert ïn en kinderen moen vaert. ;r 1969 tdienst gevolgd door de aartoe u beleefd wordt tsvinden in de parochie- op zaterdag 13 december amenkomst Bejaardencen- Vestdorpe om 9.30 uur. idagavond om 7.30 uur in e. leid geen rouwbrief ont- ils zodanig te beschouwen. ij zoeken is de verkoop- iten te leggen. Hij weet de band met de bestaan- erdiepen in nieuwe ver re artikelen. Hij is ook probeert nieuwe wegen len. te leren, anderen kunt nieuwe verkoop-technie- spast bij de verkoop van verkoop, Uw aanleg ten Uw Middelbare school- dan normaal, dan is er drijf als g en een goede begelei- ijf met vestigingen door groeiend, marktaandeel, de sociale voorzieningen blad. *2.00 uur !2.00 uur Ï0.00 uur 1968 1968 1966 1964 1964 1967 1965 1966 1959 1958 1960 1962 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De al geruime tijd bestaande plannen die moeten uitmonden in de bouw van een nieuw dierenasiel voor Zeeuwsch- Vlaanderen krijgen vastere vorm. Aan een dergelijk asiel bestaat gro te behoefte. De vereniging voor dierenbescher ming in Terneuzen heeft door archi tect L. W. Rosenkranz uit Oostburg een bouwplan laten ontwerpen dat er bijzonder aantrekkelijk uitziet. Van diverse gemeenten en particu lieren zijn toezeggingen ontvangen voor financiële steun. Komend voor jaar zal ter versterking van het asielfonds een grote collecte worden gehouden. Op de foto het nieuwe dierenasiel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ont werp is van architect L. W. Rosen kranz te Oostburg. Raadsvergadering De openbare raadsvergadering van de Terneuzen- se gemeenteraad zal vrijdag om 16.30 uur in het gemeentehuis worden ge houden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL P.J.Z. afd. Axel-Zaam- slag houdt vrijdag 20 december in liet cultureel centrum De Halle in Axel een ontspanningsavond. Op het programma staat onder meer het optreden van de boerenka- pel Concordia uit Axel, en een to neelspel. Het programma wordt afgesloten met experimenteel toneel en een bal met medewerking van het Tilburgse Mixer Trio. Aanvang vanavond 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De postdui venvereniging Herleving houdt zon dag in de zaal J. de Waal in Kloos- terzande voor de laatste maal een jioktentocnstelling die ditmaal van «en tot dertien uur duurt. Ook dit keer vermeldt het program ma de medewerking van drie promi nenten, do heren J. van Goethem en «erschuuren en J. Sponselee. (Van onze correspondent) OOSTBURG De familie H- in de Nieuwstraat ontving dinsdagavond een laat St.-Nicolaaspresentje. en tot nu toe onbekende bespoot e gehele winkelpui tot zelfs de dapkamerramen en een voor het io„'s s'aan<ie witte bruidsauto, met r Een flinke schadepost. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het open bejaar- denwerk in Terneuzen krijgt met in gang van dinsdag 16 december de beschikking over een nieuw centrum in gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan. Het gehele open be jaardenwerk wordt daarmee gecen traliseerd in een eigentijds gebouw. Vooral voor zelfstandig wonende bejaarden zal het centrum in een behoefte voorzien. Voorlopig zullen er tweemaal in de week, op dinsdag en donderdag, sociëteitsmiddagen worden gehouden. Het is de bedoeling dat dit uitgebreid wordt tot vier middagen per week. Ook zullen in het centrum op gezette tijden culturele ochtenden met le zingen en dergelijke worden georga niseerd. Verder bestaan er plannen voor het verstrekken van warme maaltijden. De gemeente, die het gebouw De Schakel heeft aangekocht, is doende voor de dagelijkse leiding van het open bejaardenwerk een beroeps kracht aan te trekken. Intussen be rust de leiding bij mevrouw De Vos, echtgenote van de wethouder, en mevrouw Dikötter. Bij voldoende belangstelling zullen in het gebouw aan de Kerkhoflaan ook gymnastiek lessen voor bejaarden worden gege ven en bestaat er gelegenheid voor voetverzorging Het gebouw is door aannemer Si mons uit Terneuzen in vrij korte tijd van een „oud geval" in een fraaie bejaardensociëteit herschapen. Ver wacht wordt dat enkele honderden bejaarden van het nieuwe centrum gebruik zullen maken. OP DE FOTO In het vroegere gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan in Terneuzen wordt de laatste hand gelegd aan het nieuwe centrum voor het open bejaardenwerk. Voor onmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. Depijnverdrijver met onmiddellijke werking. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De raad van Oost burg heeft met algemene stemmen en instemming zijn goedkeuring verleend aan een krediet van f 2.059.000 voor de bouw van een sporthal met overdekt instructie- bad. Het complex is gesitueerd in de Veerhoekspolder. Burgemeester Van Leeuwen zei dat van de bezwaren die hier en daar tegen de gekozen plaats van de nieuwe sportaccommodatie wa ren gerezen, na overleg met de sportverenigingen, niets was over gebleven. Hij verwachtte dat de bouw van de sporthal en het in structiebad komend voorjaar aan besteed kan worden. De sporthal is een ontwerp van de Nederlandse Heidemaatschappij (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de heer J. C. Aschoff aan te wijzen als vertegenwoordiger van de ge meente Terneuzen in de raad van commissarissen van de n.v. Water leidingmaatschappij „Zeeland". Het voorstel komt in de raadsvergade ring van vrijdag 12 december aan de orde. Over mogelijke subsidies zijn reeds, onder meer met de Nederlandse sportfederatie, onderhandelingen aangeknoopt. De raad stemde verder in met de verdroging van de reinigingsrechten, de hondenbelasting en de opcenten voor de personele belasting. Een en ander betekent een meeropbrengst in de gemeentekas vam f 36,000 die ten goede komt aan de financiering van de sporthal en het instructie- bad. .Kredieten werden voorts ver leend voor de aanleg van een par keerplaats bij de Katholieke Kring en aan de Schouwburgstraat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De openings ceremonie van de Rijksscholenge meenschap Petrus Hondius bleef woensdagmiddag gedeeltelijk in de zeer dichte mist steken. Dr. P. J. Gathier, directeur van de afde ling algemeen voortgezet onder wijs van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen, die de officiële opening zou moeten ver lichten, arriveerde een uur te laat. Dat verhinderde hem echter niet zijn plicht tóch te doen. Allereerst droeg Ir. Faber van ds Rijksgebouwendienst 't gebouw over aan het ministerie van onderwijs. De heer Faber rekende daarbij uit dat de school die vier miljoen heeft ge kost, niet duur is, In totaal weegt n.l. het enorme gebouw achit miljoen kilo. Een eenvoudig rekensommetje wees uit dat per kilo slechts een halve gulden behoeft te worden be taald. Hij vond dat een laag bedrag. Een zeventien man sterke afvaardi ging van de famlie Hondius zorgde voor een prettige verrassing en bood de school een fraai (blauw) tegelta bleau aan met een vermoedelijke af beelding van de naamgever Petrus Hondius. Deze predikant, botanicus en dichter leefde tot aan zijn dood iin 1621 in Terneuzen. Omdat zelfs voor de familie Hondius hun voorganger Petrus een schimmig persoon was, vertelde Dr. Meertens uit Amsterdam dat de familie Hondius/aanwezig in de zaal, geen directe afstammelingen zijn van bedoelde Petrus. De man is n.l. nooit getrouwd geweest. In het Terneuzen van de zeventiende eeuw voelde Petrus Hondius zich niet thuis. Het kleine dorpje waar enorm werd geroddeld, stootte hem af. Op het Lusthof De Moffenschans, een bezit van zijn vriend, burgemeester Ser- lippens van Terneuzen, trok Hondius zich terug om zich geheel aan de botanie te wijden. Hij werd door deze studie ook in het buitenland bekend en heeft enkele boeken geproduceerd waarvan er slechts een bewaard is gebleven. Burgemeester Aschoff van Terneu zen had nog geen spijt van de inwo ning wat betreft het Zuidlandthea- 'ter in de school. Er waren zei hij nog geen moeilijkheden over het duibbelgebruik ontstaan. Hij dacht dat die in de toekomst ook weUzul- len uitblijven. Tenslotte sprak hij de wens uit dat zowel de school als het theater hun bijdragen zullen kunnen leveren aan het welzijn van de bevolking van Zeeuwsch-Vaanderen. De voorzitter van de oudercommis- sie- de heer W. Jurriens bood de school namens de ouders en het be drijfsleven van deze 'streek een be drag van f 13.500,- aan voor de aan schaf van een talenpraktikum. Dat kost f 25.000,- en is inmiddels in de school geplaatst. „Het heeft weinig gescheeld of de onderwijsvernieuwing zou in 1910 (ADVERTENTIE) in Terneuzen zijn begonnen". Dat vertelde de heer Gathier, die in de Haagse dossiers over het ontstaan van de Hogere Burger School had gesnuffeld. De toenmalige onderwijs- inspecteur schreef de minister dat hem een aantal zaken in 't Zeeuwsch- Vlaamse land waren opgevallen: o.a. het grote aantal kroegen en het ont breken van goede scholen. Hij stelde voor een school te stichten waar het mogelijk moest zijn een doorstro mingsmogelijkheid voor de verschil lende onderwijsrichtingen te creëren. .Het nobele plan ging niet door, maar wel kwam in Terneuzen drie jaar la ter een H.B.S. Jan Tollenaar, voorzitter van de leeriingenraad, pleitte nu men de be schikking heeft over een open ge bouw ook voor meer openheid in de onderling(, verhoudingen. Tevens vroeg hij de aandacht voor eventuele experimenten in schoolverband. Voor rector drs, Jansen, de spre kers bedankte zorgde het schoolor- kest voor een welkom intermezzo o.l.v. dirigent Jan Wisse speelden de jongelui uitgedost in roccocokostuum het concert in G-dur van Vivaldi, waarin Lia de Putter de solopartij .voor haar rekening nam, en een stuk van de barok-componist Pierre van Maldere, (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De werkgroep Vre de - Ontwikkelingssamenwerking houdt morgen vrijdag een in formatieavond over ontwikkelings hulp in de zaal van café De Vier Emmers. Hierbij wordt de film Niet Genoeg vertoond en tevens is er ge legenheid om te discussiëren. De werkgroep, die tijdens de vre- destocht in Oostburg is opgericht, heeft nu ongeveer 45 leden, onder wie jongeren en ouderen. Men orga niseert discussieavonden en andere activiteiten, waarvan deze informa tieavond er een is. De bijeenkomst begmt om acht uur en iedereen is welkom. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Ongeveer 200 leerlingen en 15 leraren van de christelijke mavo-school in Axel gaan een groot scheepse actie houden ten bate van het noodlijdende Biafra. Om te be ginnen zullen de jongens en meisjes zaterdag huis aan huis in Axel. Zuiddorpe, Zaamslag, Spui, Magret- te en Overslag zakjes met zelfge bakken oliebollen aan de man (vrouw) brengen. De oliehollen worden bij duizenden gebakken door leerlingen van de Axelse huis houdschool. Een groot aantal moe ders heeft aangeboden hierbij te hel pen. De mavo-leerlingen rekenen er op dat hun lekkernij overal waar zij komen gretig aftrek zal vinden Op donderdag 18 december wordt in de jongerensociëteit „Pop-eye" aan de Singeiweg in Axei een dis co-avond georganiseerd. Ook hier wordt op een stormloop gerekend. De entreegelden komen in de Bia- fra-pot. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 de cember zullen verscheidene lokalen in de mavo-school herschapen zijn in een gezellige bazaar, waar de be zoekers zeker iets van hun gading zullen vinden Uiteraard zijn naast de jeugd ook de volwassenen van harte welkom. Een vierde activiteit van de mavo-school gericht op de hulpverlening aan het Afrikaanse noodgebied is de verkoop van zelf gemaakte kerst- en nieuwjaarskaar ten. Om nog meer geld in het laadje tc krijgen zal een beroep op alle kerken worden gedaan na afloop van de diensten op zondag 21 de cember extra tc collecteren voor de hulp aan Biafra. Vismijn Aan de vismijn in Bres kens zijn in de week van 1 tot en met 6 december aangevoerd: 13454 - bot 0,260,80; 490 - schar 105—160; 8889 - schol 038—138; 5884 - tong 501—754; 1133 - rog 050—144; 6995 - kabeljauw 067160; 2182 - wij ting 032141; 798 - schelvis 037048; 210 - griet 205314; 288 - tarbot 274 —625; 62 - Poon 081—101; 117 - haai 037109; 86 - kommeraal 045066; 221 - tongschar 240801; 136 - wul ken 030—037: 476 - sardien 043—158; 25 - ham 8,57; 238 - haring 0,55; 7 - spiering 0,36; Bejaardenkoor Het bejaarden koor Zanglust zal zaterdag onder leiding van mevrouw Bakker in de parochiekerk van H. Barbara in Breskens de eucharistieviering muzi kaal opluisteren. Dit zal de eerste maal zijn dat het koor in het open baar optreedt Films ANTWERPEN Astrid: Heintje met een hart op reis a.l. Rex: De uitzonderlijke ontsnap ping a.l. Forum: De slag om Engeland 14 j, Ribens: Ben Hur 14 jaar Metro: De brug van Remagen 18 j. Odeon: De woedende vrouw 18 j. Pathé: Aprilgekken 18 jaar Quellin: Vampiers op het bal 18 j. GENT Capitole: Hibernatus a.l. Majestic: De slag om Engeland 14 jaar Select: Tweegevecht in de Stille Zuidzee 14 jaar Century: Heden ik, morgen jij 18 jaar Piaza: Erotissimo 18 jaar Toneel Muziek - Dans ANTWERPEN Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one man show Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Dodenjd'ams" door August Sfcrind- berg Diversen GOES Openbare Bibliotheek 20.15 uur Lezing dooi' de schrijver Belcampo over eigen werk Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BERGEN OP ZOOM Etcetera, aan de Molstr. Expositie van werken van de schilder Piet Bulthuis (t.m. 21 dec.) .Geopend van 13.30 tot 17.00 uur. HULST Kunsthandel van Geyt: Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) Gemeentehuis: Expositie Verbond voor Veilig Verkeer (t.m. 11 dec.) .MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 31 jan.) OOSTBURG Burgerzaal stadhuis: Expositie „25 jaar Zeeland" (t.m. 20 dec.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.)

de Stem | 1969 | | pagina 5