Europacup-duels op 4 -en ld maart KRANT ER IS EEN KANS" „We hebben ken ik nog JANSSEN: IK HOOP DAT ZE ZESDAAGSE ERVOOR VERZETTEN Zo wer<l geloot Sporttoto Trainer van Vorwarts niet zonder hoop AIET TE VROEG JUICHEN' Vorwarts maakte goede indruk op scheidsrechter Jef Dorpmans DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 OPTIMISME IN FEIJENOORD-KAMP KKXXXXXX*1 ZüRICH (ANP) De in Zü- rich gehouden loting voor de Eu ropese bekertoernooien had het volgende resultaat: Europese be ker voor landskampioenen: Stan dard Luik (België)-Leeds United (Engeland), Gai'ataSaray (,Tur- kije)-Legia Warschau (Polen), Celtic Glasgow '(Echotlandl-Fip- rentina (Italië), Vorwarts Berlin (O.-Duitsland)-Feijenoord' (Ne derland. Europese beker voor bekerhou ders: Dynamo Zagreb (Zuid-Sla- vië)-Schalke 04 (West-Duits- land), AS Roma (Italië)-Goezte- pe Izmir (Turkije). Academica Coimbra (Portugal)-Manchester City (Engeland), Levski Sofia (Bulgarije)-Gornik Zabzre (Po len). De uitslag van de loting, was voor Wim van Hanegem aanleiding om een feestsigaar op te steken. VOETBAL Ka Akureyri is dank zij een overwinning met 3-2 op KR Akranaes de nieuwe IJslandse beker houder géwordén. Een week geleden moest de eerste wedstrijd tussen de twee clubs wegens een sneeuwstorm bij de stand 1-1 worden afgebroken. VOETBAL Voor de afwikkeling van het Olympische voetbaltoernooi 1972 zijn de volgende Duitse steden voorgesteld: München, Augsburg, Niirnberg, Ingolstadt en Passau. OOST-BERLIJN (ANP) De eerste Duitse tegenstander van Feijenoord in het Europav cup toernooi voor' landskampioenen, FC Vorwarts uit Oost-Berlijn, acht de mogelijkheid om de hal ve finales te bereiken, zeker aanwezig. Trainer Frité Belg er, die de Oostduitse titelhouder sinds 1967 onder zijn hoede heeft, bracht zijn mening als volgt onder woorden:„Het beste bewijs voor de internationale klasse van Feijenoord is de uitschakeling van wereldkampioen AC Milan in de tweede ronde. De Neder landers zijn dan ook in de duels met ons ongetwijfeld favoriet. Wanneer Vorwarts echter voort gaat op de weg, die tegen Rode Ster Belgrado werd ingeslagen, toch ook een club met^een zeke re Europese faam, is er een kans op een goed resultaat. Natuurlijk hadden we liever een tegenstan der van de sterkte van Galata- saray of Legia Warschau gehad,- maar ik vind dat bij de laatste acht nooit uitgesproken zwakke clubs zijn. We zullen de tijd, die ons nog scheidt van de eerste wedstrijd op 4 maart, goed ge- bruiken en hopen dat. we geen blessures krijgen. Ik beschouw het niet als een voordeel dat wij de eerste ontmoeting thuis spe len. Tegen Rode Ster was de wedstrijd in Berlijn zeer zwaai-". De weg naar successen op Eu ropees niveau is voor FC Vor warts niet over rozen gegaan. Pas dit jaar reikten de Berlij- ners verder dan de achtste fina les, na bij vorige toernooien vrij wel steeds in de eerste ronde uitgeschakeld te zijn. In hun „premiereseizoen" 1959/1960 stuitten zij al dadelijk op de En gelse kampioen Wolverhampton Wanderers, die te sterk bleek (22 0—2). Twee jaar later won Vorwarts in de eerste ronde de thuiswedstrijd van Linfield (N<Sord-Ierland) met 30, waar na de Ieren zich terugtrokken. Als volgende tegenstander kwam Glasgow Rangers uit de bus. De Schotten zegevierden beide ma len. In Berlijn met 21 en in Glasgow, met 41. In het sei zoen '62/)63 was de eerste ronde tevens, de laatste, doordat het roemruchte Dulcla Praag met twee overwinningen (30 en 10) Vorwarts de toegang tot de achts.te finales versperde. In 1965 eh 1966 stuiten de Oostduit- sers ^achtereenvolgens op Man-' Chester United (02 I3) en Gornik Zdbrie, dat nog een be slissingswedstrijd nodig had (12 21 13). Het huidige sei zoen verloopt voorspoediger. Na eliminatie van de Griekse kam pioen Panathinaikos (20, 11) kwam Vorwarts, zij het slechts via de regel van de in uitwed strijden dubbel tellende doelpun ten in de kwartfinales: 21 en 23 tegen Rode Ster Belgrado. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In de kantine van de „Arbeiderspers" waar zich de Feijenoordploeg verzameld had om de uitslag van de loting voor het Europacup-toernooi voor landskam pioenschappen te vernemen, zat ook Jan Janssen. De wielercrack uit Put te blijkt een fervent aanhanger te zijn van de Rotterdamse topclub. Hij had de eerste wedstrijden van Feijenoord uitvoerig gevolgd op het televisiescherm. Jan Janssen was met zijn vrouw Core, naar Rotter dam gereden om bij de Feijenoorders te kunnen zijn ais de. üitslag bekend werd. Janssen was alleen niet erg geluk kig meit de speeldata 4 en 18 maart. Janssen: „Ik moet van 26 januari tot en met 4 maart in Groningen rij den. In de zesdaagse. Maar ik denk wel dat Groningen een dag eerdei- zal beginnen nu bekend is dat de eerste wedstrijd op 4 maart gespeeld wordt. Dan kan ik in elk geval de eerste wedstrijd volgen. Ik zou het niet graag gillen missen". (Van onze sportredactie) ZüRICH Gelukkige gezichten ook in Zürich bij Feijenoord-voorzit- ter Couwenberg en manager Guus Brox, die voor de loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen naar Zürich waren gereisd. Guus Brox: „Alle ploegen in de kwartfina les zijn natuurlijk sterk. Anders komt zo'n ploeg nooit zo ver. Maar ik had wel een lijstje gemaakt voor mezelf waarop mijn voorkeur stond. Vorwarts was een van de twee ploegen die ik het liefst lootte. Be grijpelijk dus dat ik zeer gelukkig ben met deze uitslag. Dinsdag heb ik nog een gokje gema,a-kt in het Feijenoord-stadion waarbij ik Vor warts als tegenstander noemde. Ik heb goed gegokt" Couwenberg: „Ik ben niet ontevre den. Vorwarts is een formidabele te genstander, maar Feijenoord heeft AC Milan uitgeschakeld en wij gelo ven niet dat Vorwarts sterker is dan wij zijn In elk geval geloof ik dat we een goede kans maken door te stoten tot de halve finale." BOKSEN Jose Manuel Ibar, de Spaanse zwaargewicht met de bij naam Urtein die vrijwel al zijn par tijen m k-out in de eerste ron de gew -eeft, wil Peter Wei land, de iuitse Europese kam pioen, uitdagen voor een titelgevecht. Ëappel¥orwarts (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoord zal zijn eerste wedstrijd in de kwart finale van de Europa Cup voor Landskampioenen tegen het Oost duitse Vcrwarts Berlin spelen op 4 maart. Deze wedstrijd wordt in Berlijn gespeeld. De return in Rot terdam is op 18 maart. o De loting voor de verschillen de Europacup-toernooien vond plaats in de hal van een hotel in Zürich en werd bijgewoond door ongeveer twintig functionarissen van de UEFA en een aantal be stuursleden en coaches van de be trokken clubs, die tegen elkaar uit zullen komen in de kwartfi nales. AS Roma, de Italiaanse beker winnaar die PSV wipte uit het Eu ropa Cup Il-toernsoi zal in de kwartfinale van de Europacup voor bekerwinnaars uitkomen te gen' het Turkse Goeztepe Izmir. AS Roma-trainer Helenio Herrera verklaarde: „Wij zullen Izmir niet onderschatten. Het heeft tenslot te Cardiff City uitgeschakeld en dat zegt genoeg. We zullen op on ze hoede moeten zijn. Izmir is ook een club waar wij in Italië weinig van afweten dus moeten we dub bel voorzichting zijn". "9 Vorwarts Berlin bereikte de kwartfinales op de volgende wij ze: Vorwarts-P'anathinaikos (Grie kenland) 2-0 en 1-1, in de eerste ronde. Achtste finales: Vorwarts - E.ode Ster Belgrado (Zuid-Slavië) 2-1 en 2-3. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoord had het niet beter kunnen treffen was de tendens van het commentaar op de voor de Rotterdammers zo gelukkig verlopen loting van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. Toen de naam van de Oostduitse kampioens- ploeg Vorwarts Berlin genoemd werd als tegenstander van Feijen oord in de kwartfinales, overheerste meteen het optimisme bij de Feijenoord-spelers, die zich met secretaris Groeneweg, KNVB-be- stuursleden Jos Coler en Henk Zon, Sparta-aanvoerder Hans Eyken broek, ex-Tourwinnaar Jan Janssen en nog enkele prominente sport- figuren in de kantine van de „Arbeiderspers" in Rotterdam ver zameld hadden. Bijzonder tevreden met de loting toonde zich Feijenoord-trainer Ernst Happel: „Ik ben blij met deze tegenstander. We hadden er veel slechter af kunnen komen. De moeilijkheid is echter wel dat ik weiinig van de club af weet. Je moet dan oppassen de tegenstander niet te onderschatten. Dat zou baarlijk zijn. Dat risico zit er natuurlijk altijd in als je te optimistisch bent. Daarom zal ik dat de komende weken ook steeds aan mijn spelers voorhou den: onderschat Vorwarts niet. Als je logisch nadenkt moet je wel tot de conclusie komen dat het een sterke ploeg is. Je komt tenslotte niiet zonder meer in de kwartfinale van de Europa Cup. Als je in dit stadium te Echt over de tegenstander denkt ben je fout". Dat Happel de zaken serieus opvat blijkt ook wel uit het feit dat hij, voordat Feijenoord zijn eerste wedstrijd speelt, Vorwarts al verschillende keren aan het werk gezien heeft. Happel is van plan in de komende weken twee of drie keer naar Oost-Duitsland te reiizen om Vorwarts te bespioneren, Happel: „Ik ken het Oostduitse voetbal praktisch niet. Het enige wat ik er van weet is dat er zeer gedisciplineerd gespeeld wordt en dat de Oostduit sers over een voortreffelijke conditie beschikken. Maar over een paar maan den weet ik meer dan voldoende. Daar kan men op rekenen Bijzonder blij is Happel met de „voorsprong" van Feijenoord bm eerst een uitwedstrijd te spelen. Happel: „Dat is een groot voordeel. Wat dat be treft hebben we net zo fortuinüjk geloot als tegen AC Milan. Om zeker te zijn voor de thuiswedstrijd zullen we in Berlijn zeker drie doelpunten moe ten maken. Dat zal niet gemakkelijk gaan en daarom is het zo mooi dat we Vorwarts de tweede wedstrijd in Rotterdam krijgen. Tegen AC Milan hebben we kunnen zien wat het voordeel van eigen terrein is". Happel had voor de loting slechts één grote wens: niet opnieuw een Ita liaanse tegenstander te treffen. Happel: „Ik was bang dat we tegen Fioren tina zouden loten. Dat zou een ramp geweest zijn. Die Italianen zijn natuur lijk belust op revanche nu wij AC Milan gewipt hebben. Dat raakt hun eer gevoel. Fiorentina zou dubbel geladen in het veld komen. Het zou er niet al leen voor knokken bij de laatste vier te komen, maar er tevens een prestige- jlag van maken. Nee, ik kan niet anders zeggen dan dat ik gelukkig hen met deze uitslag, al moeten we niet te vroeg juichen Tevredenheid niet alleen bij Happel, maar bij alle Feijenoord-spelers, niet uitzondering misschien van ex-Ajacied Theo van Duivenbode: „Ik weet njets af van het Oostduitse voetbal, maar we moeten voorzichtig zijn. Ik raak Jiet zo snel in juichstemming. Ik vergelijk voor mezelf het Oostduitse voet bal met het Westduitse. Het zijn tenslotte allemaal Duitsers. En West-Duits- l&nd speelt bijzonder sterk. Daarom ben ik er nog niet zo gerust op". Aanvoerder Rinus Israel: „Ik heb gelijk gekregen. Dinsdag heb ik nog doorspeld dat wij in de kwartfinales tegen Vorwarts zouden uitkomen. We hebben gelukkig geloot. Vorwarts zal ongetwijfeld hard-spelen. Dat is voor feijenoord geen probleem. Het Oostduitse voetbal is van klasse, dat weet ik hog van twee jaar geleden, toen ik in het Feijenoord-stadion meespeelde in het Nederlands elftal tegen Oost-Duitsland. Ze zijn snel en weten wat hard Voetbal is. Wij hebben internationaal ervaring genoeg opgedaan om ons daar bij aan te passen". t Nog een „opmerkelijke" uitspraak van Israel: „Om de Europa Cup te Hunnen winnen moet je al je tegenstanders verslaan". Het lijkt niet waar schijnlijk dat een van de Feijenoorders hem hierbij tegen zal spreken Ruud Geels, al geruiime tijd op de reservebank bij de Rotterdamse top- Pl°eg door een hardnekkige blessure: „We hebben geboft. Dit is een tegen stander waar ik op gehoopt had. We waren veel slechter af geweest als we bijvoorbeeld Celtic, Fiorentina of Leeds United hadden geloot. Nu weet je pot je een zeer goede kans hebt de halve finale te halen. Ik hoop alleen dat tegen die Oostduitsers mee zal kunnen spelen. Het is verschrikkelijk als tijdens Europa-Cupduels op de reservebank moet 'zitten. Die sfeer is altijd geweldig. Dat heb ik wel gemerkt in de wedstrijden tegen Reykjavik in de Eerste ronde". De kans dat Geels er dan bij zou kunnen zijn is groot. Geels traint al Jteht en kan waarschijnlijk binnen enkele weken weer voetballen. Twee Feijenoorders hebben wel ervaring met het Oostduitse voetbal. JJet zijn de twee „buitenlanders" in de formatie van dc landskampioenen, «asij en Ove Kindvall. Hasil speelde met het Oostenrijkse nationale elftal [egen Oost-Duitsland, en Kindvall speelde de eerste maal tegen Oost-Duits- •aiid in de interland met Zweden en het Europa-Cupduel tussen het Zweed- e Norrköping en Lokomotïv Leipzig. Hasil is vooral bevreesd voor het bikkelharde spel van de Oostduitsers, «asttl: „Het zijn spelers die het v$n> pure kracht moeten hebben. Ik weet p of hun speltype Feijenoord wel zal liggen". Kindvall: „Ik heb twee keer gespeeld tegen Oostduitsers en twee keer werd het een nederlaag. Het moet Sl^te 'Jij een ploeg zijn die zeker zo sterk is als de rest van de kwart je Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, met «enk Zon als afgevaardigden van de KNVB in Rotterdam aanwezig, noemde net een gunstige loting. Coler: „Toch mag Feijenoord niet te optimistisch L^n. ,Tuist omdat het weinig van Vorwarts afweet. Het Nederlands elftal eett ervaren tot wat voor prestaties bet, Oostduitse elftal in staat is. Con- uoneel is Oost-Duitsland zeer sterk Het blijft oppassen voor Feijenoord" TON KOOMEN Rinus Israel: „Voor hard spel zijn we niet bang. Daar is Feijenoord wel aangewend geraakt". niet' Trainer Ernst Happel (uiterst links op de foto) ernstig luisterend naar d radioreportage van de loting. Rechts ,in de hoek, Eykenbroek, Israël en Wery. (Van onze sportredactie) UTRECHT Jef Dorpmans is een van de weinige Nederlanders, die op de hoogte is van de sterkte van Vor warts Berlin. De Arnhemse arbiter dankt deze kennis aan het feit dat hij op 26 november in Belgrado de re turn tussen het Zuidslavische Rode Ster en Vorwarts voor de achtste fi nales van het toernooi om de Europa cup I leidde. De Oostduitse formatie heeft bij Dorpmans een goede indruk achterge laten. „Het is een ploeg zonder ster ren. Vorwarts speelt echter zeer goed en gedisciplineerd. Het zijn geen scha vers. Feijenoord kan, dacht ik, geluk kig zijn met deze loting. Het kan te gen deze ploeg voetballen. Voor mij is het in ieder geval de meest gun stige tegenstander". Vorwarts dus geen sterrenteam. Maar beschikt het dan niet over een uitblinker? „Ja, ze hebben een bij zonder lange midvoor. Horst Berge- rath heet hij geloof ik. Dat is hun kasstuk. Het is een vent van negen tig kilo. Hij loopt op elke bal en gaat voor geen honderdduizend man op zij. Tegen Rode Ster maakte hij twee doelpunten". Vorwarts had in Belgrado lange tijd het accent op de defensie. Unfair ver dedigen met geraffineerde trucs was er volgens Dorpmans niet b'ij. „De laatste twintig minuten van de wed strijd stonden ze met de rug tegen die muur. Ze speelden stevig, maar keurig. Als ik vier of vijf keer tegen hem heb moeten fluiten in het veel". De homogeniteit noemde Dorpmans de grootste kracht van Vorwarts. An dere kwaliteiten van de Oostduitsers: „Goed schakelen en technisch uitste kend spel" aldus de Gelderlander. „Het is een ploeg, die modern voet balt. Je kunt merken dat er een be kwame trainer achter staat". DEN HAAG (ANP) Woensdag morgen hadden zich bij de sporttoto in Den Haag 21 deelnemers gemeld, die in toto 18 van het afgelopen weekeinde een kolom met dertien goede voorspellingen hadden inge vuld. Verder kwamen binnen: 361 meldingen van twaalf goed, 4109 mel dingen van elf goed en 1378 meldin gen van de eerste acht goed. •JAN JANSSEN ...ze zullen wel eerder beginnen in Groningen...

de Stem | 1969 | | pagina 17